Wyślijcie Anicie ten złoty medal gołębiem pocztowym, będzie szybciej…
Inne sporty

Wyślijcie Anicie ten złoty medal gołębiem pocztowym, będzie szybciej…

– No, nareszcie! – mogą powiedzieć Szymon Kołecki i Marcin Dołęga. Nasi sztangiści po latach w końcu odebrali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego medale z igrzysk w Pekinie w 2008 r., gdzie zostali przekręceni przez koksiarzy. No dobra, a co z Anitą Włodarczyk i jej złotym medalem z Londynu? Krążka jak nie było, tak nie ma. Coś czujemy, że szybciej będzie, jak Anitka sama pofatyguje się po ten medal do leżącego w okolicy Morza Czarnego rodzinnego miasta koksiary Tatiany Łysenko.  

Bądźmy szczerzy: to są jakieś jaja. Za niecałe dwa tygodnie minie już rok, kiedy Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie pozbawił Rosjankę Tatianę Łysenko (dziś Biełoborodową) złota z igrzysk w Londynie, za to że zamiast zdrowych odżywek, wpieprzała na trzecie danie steryd anaboliczny turinabol. Już rok temu odtrąbiono, że to Polka – wtedy druga – tak naprawdę została mistrzynią olimpijską.

I co? I nic.

Kołecki i Dołęga mogli dziś wziąć do rąk swoje medale (kolejno złoty i brązowy), ale w przypadku Włodarczyk MKOl na spółkę z IAAF wciąż ślimaczą się niemiłosiernie. W Polskim Komitecie Olimpijskim na razie więc cisza. Jak powiedziała nam dziś niezwykle treściwie Marzenna Koszewska, dyrektor działu olimpijskiego i programów solidarności olimpijskiej, „MKOl robi to sukcesywnie, teraz zajął się przetasowaniami w Pekinie”.

Sukcesywnie.

– W ostatnim czasie nie dotarły do nas żadne nowe informacje. Cóż, wydaje się, że skoro Anita nie odzyskała olimpijskiego złota do końca sezonu lekkoatletycznego, to nie wierzymy, żeby cokolwiek miało zmienić się do końca roku – mówi Weszło Marcin Rosengarten, menedżer Włodarczyk. – Szkoda, że nie mogła odebrać medalu ostatnio w Londynie, czyli w miejscu, gdzie go zdobyła.

Bo przypomnijmy, w sierpniu podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie IAAF taką ceremonię zaplanował. Międzynarodowa federacja lekkoatletyki, która próbuje sprzątać po koksiarzach, wręczała wprawdzie wtedy medale tylko za MŚ, ale nie brakowało głosów, że i Polka powinna zostać zaproszona. Ale nie, ona nie dość, że nie mogła odebrać olimpijskiego złota, to wciąż jeszcze nie rozwiązano nawet śmierdzącej sprawy z MŚ 2013 w Moskwie, gdzie Włodarczyk też przegrała tylko ze skompromitowaną Łysenko (tego tytułu póki co jeszcze jej nie odebrano).

Nikt, Boże broń, nie chciał celowo Anity pominąć, a brak jej nazwiska na liście osób do spóźnionego uhonorowania bierze się po prostu z tego, że przedłużyły się nieco procedury wyjaśniające. Ich zakończenie to kwestia kilku dni, najwyżej tygodni – mówił później cytowany przez „Przegląd Sportowy” Yannis Nicolau, rzecznik IAAF-u.

Sprawa jest o tyle dziwna, że na stronie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego przy igrzyskach w Londynie podane jest wyraźnie:

Zrzut ekranu 2017-09-26 o 11.06.21

MKOl w oficjalny raporcie z 11 października 2016 r. podał, że Łysenko ma obowiązek zwrócić medal i dyplom. Czy Rosjanka to zrobiła? Cholera wie, być może wciąż trzyma te nagrody gdzieś w kredensie rodzinnego domu w Batajsku. Trochę daleko, ale warto sprawdzić, skoro biurokracja MKOl-u i IAAF-u działa mniej więcej tak, jak polskie sądy. Kto wie, pewnie naprawdę szybciej będzie, jeśli Anita sama się tam pofatyguje.

Tam gdzieś może być to złoto.

Zrzut ekranu 2017-09-26 o 12.40.26

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (8)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
śal pelacór
Legia Gdańsk

Faktycznie te medale są zwracane przez dopingowiczów innym nie dopingującym się czy może dostaje się medal od MKOLu który zamawia takich setki?
Przecież mają rezerwowe medale w razie jakiejś wtopy albo takich samych wyników (ex aequo) sportowców w zawodach.
Przecież to i tak jest tylko pozłacane a dupy dała nie Rosjanka tylko komisja antydopingowa i to komisja z MKOLem ma jej dać medal i dyplom a nie Rosjanka wysyłać go pocztą.
Rosjanka może mieć ich w dupie i medal zakopać w lesie, nic jej nie zrobią zwłaszcza że jest chroniona przez swoje władze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Nie po 9, bo wpadki dopingowe z Pekinu zaczęły się ledwie kilka lat temu kiedy zaczęto ponownie badać próbki nowocześniejszymi i dokładniejszymi metodami. Wtedy się posypało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran

Miasto Batajsk nie leży nad Morzem Czarnym. Odległość do Morza Azowskiego to około 40 kilometrów. To może drobnostki ale zdecydowanie do poprawy. Pan Nadredaktor stara się być konkretnym, zatem od podwładnych można wymagać tego samego.

Staszek Anioł

Batajsk nad Morzem Czarnym to jak Malbork nad Morzem Północnym…

baran

Albo Nowy Orlean nad Atlantykiem.

wojciechp2

http://victorybetpoland.blogspot.nl/ – Przedłużyli promocję jeszcze do dziś ! ostatnio trafili kurs 127 i skan mają na blogu!

wpDiscuz