Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI
Blogi i felietony

Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Ostatnio kiedy wszyscy się czemuś dziwią, to ja jakoś nie bardzo. Co oznacza, że coś jest nie tak ze mną (bardzo prawdopodobne), albo z całą resztą (mniej prawdopodobne).

Przeczytałem niedawno, że w Paryżu „patologia”, „kabaret” i generalnie „dom wariatów”, ponieważ prezes klubu zaoferował Edinsonowi Cavaniemu milion euro za odstąpienie rzutów karnych Neymarowi. Rzekomo jest to dowód na to, że w stolicy Francji rozstali się z rozumem. Skoro tak, to jest to niestety także dowód na to, że i ja rozstałem się z rozumem, ponieważ gdybym był prezesem PSG, zrobiłbym dokładnie to samo.

Sprawa na pozór dotyczy tylko PSG, a tak naprawdę można ją przenieść do dowolnego klubu i w dowolnej skali. Wystarczy odrobina wyobraźni, by odpowiednio zmniejszyć kwoty, podstawić inne nazwiska, wykreować konflikt w szatni o podłożu ambicjonalno-finansowym.

Urugwajczyk podpisał umowę, zgodnie z którą miał otrzymywać bonus w wysokości 1 000 000 euro za zdobycie korony króla strzelców. To nic zaskakującego – jak niedawno poinformował „Super Express”, Marcin Robak w Śląsku Wrocław za wygranie takiej klasyfikacji otrzyma premię w wysokości 30 000 euro. Można napisać, że sytuacja jest nawet bliźniacza. Cavani, podobnie jak Robak, był królem strzelców poprzedniego sezonu. Gdyby nie gole z jedenastu metrów, Urugwajczyk podzieliłby się koroną z Alexandrem Lacazettem, natomiast Robak w ogóle nie miałby szans na końcowy triumf. Tak się jednak złożyło, że zarówno Cavani, jak i Robak rzuty karne mają całkiem dobrze opanowane.

Napastnik PSG do czasu kłótni z Neymarem wykorzystał 24 z 26 karnych przez ostatnie 4,5 roku. Z kolei Robak przez ostatnie lata nie zmarnował ani jednej jedenastki, a jego ogólna skuteczność w tym zakresie to 89 procent. Natomiast Neymar? Przez ostatnie 2,5 roku pomylił się aż sześciokrotnie.

Łatwiej sobie wyobrazić, że jestem prezesem Śląska Wrocław, niż prezesem PSG. No to wyobrażam sobie, że mam w klubie Robaka, który karne strzela bardzo dobrze, a dodatkowo obiecałem mu premię w wysokości 30 000 euro za koronę króla strzelców. Po jakimś czasie dokupiłem jeszcze jednego zawodnika, w którego nieprawdopodobnie wierzę i wokół którego chcę budować klub, w sensie sportowo-biznesowym. Ten zawodnik – dajmy na to, że Jakub Kosecki – mimo że karne strzela tak sobie, bardzo się do nich rwie. Konflikt nie tyle wisi w powietrzu, ile wybucha na oczach publiczności.

Jako szef mogę:
a) Powiedzieć Robakowi, że od dzisiaj nie strzela karnych i tyle, koniec dyskusji. Będzie czuł się podwójnie oszukany, bo przecież był naprawdę mistrzem w tym elemencie, a dodatkowo właśnie zmniejszają się jego szansę na ustaloną wcześniej premię w wysokości 30 000 euro. Ucierpiała i ambicja, i duma, i portfel. Na mieście zacznie rozpowiadać, że „okradłem jego rodzinę”, przestanie też grać tak dobrze jak do tej pory.
b) Powiedzieć nowemu gwiazdorowi, że karne ma strzelać Robak i tyle, koniec dyskusji. Będzie czuł się podwójnie rozgoryczony. Po pierwsze dlatego, że przyszedł do klubu budować swoją legendę, a każda bramka by mu w tym pomogła, a po drugie dlatego, że na dzień doby przegrałby starcie o prymat w szatni i po prostu został upokorzony, w dodatku na oczach ludzi. To kiepski wstęp do dłuższej znajomości, zwłaszcza do dłuższej znajomości z kimś kapryśnym.

Jest też trzecia opcja, na którą wpadł prezes PSG. Mianowicie taka, że mówię Robakowi: – Słuchaj, wiem, że obiecałem ci 30 000 euro za koronę króla strzelców. Wiem, że rzuty karne pomogłyby ją wywalczyć. Ale zależy mi też na tym, by nasz nowy kolega czuł się tu dopieszczony. Zróbmy więc tak – wypłacę ci tę premię w całości, bez względu na to, ile bramek zdobędziesz. Sam zdecyduj, czy taka propozycja ci odpowiada.

Kiedy więc wszyscy piszą o „patologii” i „domu wariatów”, ja piszę o optymalnym wyjściu z sytuacji, a przynajmniej podjęciu takiej próby. Zarządzanie szatnią z pozycji prezesa to zarządzanie wybujałym ego specyficznych jednostek. Coś takiego wymaga kreatywności, a czasami też sporego gestu.

Cavani zdecydował, że nie interesują go pieniądze, tylko sportowa ambicja i po prostu duma. To było do przewidzenia, chociaż Nasser Al-Khelaifi musiał podjąć próbę polubownego rozwiązania i to zrobił. Nie wyszło, trudno. Teraz ma kilka kogutów w jednym kurniku i skoro nie udało się po dobroci, trzeba będzie zadziałać inaczej. Natomiast ja jestem ciekaw, co takiego powinien zrobić, skoro to co zrobił – wedle wielu dziennikarzy – było głupie i możliwe jedynie w Paryżu? Jak rozwiązaliby tego rodzaju sytuację we Wrocławiu, mając Robaka i jednocześnie budując nowy projekt sportowy wokół przykładowego Koseckiego?

Brakuje refleksji. Coraz częściej jak pierwsza osoba napisze: „ale patologia!”, to druga to polubi, trzecia poda dalej, aż posypie się lawina identycznych komentarzy. Stop.

*

Gruchnęła wieść: zabiorą Orłom Górskiego emerytury! Nie wszystkim, ale tym, którzy grali w klubach resortowych. Ustawa dezubekizacyjna wpędzi w nędzę bohaterów z 1974 roku. Później oczywiście się okazało, że wcale nie zabiorą, ale zanim się to okazało – X tekstów na ten temat zdążyło powstać.

I znowu: prawdopodobnie coś ze mną jest nie tak, ale sprawę widzę zupełnie inaczej. To znaczy – żebyśmy mieli jasność – na wstępie chciałem zaznaczyć, że kompletnie mi nie zależy na tym, by zabierać emeryturę komuś, kto nie był wyjątkowym skurwielem, a o piłkarzach-skurwielach nic mi nie wiadomo. Natomiast kiedy czytam teksty takie jak np. Stefana Szczepłka, zapala mi się lampka w głowie, a do mózgu dociera informacja „coś tu nie gra”.

Linia obrony polegająca na tym, że zatrudnienie w resorcie było fikcją moim zdaniem nie jest zbyt mądra. Potrafię sobie wyobrazić, że za fikcyjne zatrudnienie jest fikcyjna emerytura i nawet wydaje mi się to logiczne. I potrafię łatwo zestawić związek przyczynowo-skutkowy zaczynający się od „przecież on nigdy nie miał na sobie munduru” (tak mówią obóz Szczepłka), a kończący się na „skoro nigdy nie miał munduru, to nie powinien mieć mundurowej emerytury” (tak mówię ja). Nie do końca rozumiem, dlaczego byli piłkarze z klubów górniczych mają mieć większą emeryturę od byłych piłkarzy z klubów stoczniowych, a byli piłkarze z klubów milicyjnych mają dostawać więcej do byłych piłkarzy z klubów kolejowych.

Piłkarze w PRL żyli jak pączki w maśle, na tyle na ile w PRL w ogóle dało się żyć jak pączek w maśle. Jeśli kopali piłkę wystarczająco celnie, dostawali mieszkania, talony na auta czy telewizory. Możliwości sterowania własną karierą były ograniczone, ale nie w stu procentach. I jeśli ktoś bardzo chciał grać w milicyjnej Gwardii Warszawa, to przecież nie dlatego, że był to klub cieszący się wielką sportową renomą, tylko dlatego, że można było dopchać się do resortowych frykasów i korzystać z nich bez cienia obciachu.

Korzystanie z komunistycznych przywilejów wtedy? Korzystali. Kolejne awanse, nie mające nic wspólnego z naprawdę wykonywanym zawodem? O, bardzo proszę. Belki na pagonach za nic, łączące się z większym wynagrodzeniem podczas kariery i po niej? Nikt nie oponował. I teraz nagle argument: dlaczego chcecie mi to wszystko zabrać, skoro jak tak naprawdę tylko udawałem pracownika resortu? Dlaczego nie chcecie mi płacić jak porucznikowi, skoro… ja wcale nie byłem porucznikiem? Ha, no właśnie dlatego?

Gdyby minister powiedział: udawałeś pracownika resortu, a ja od dziś będę udawał, że dostajesz emeryturę, to uznałbym to za dość logiczne. Nie tyle pożądane przeze mnie, bo nie widzę sensu odbierania tych pieniędzy po latach, ale po prostu logiczne. Logika czasami jest bezduszna.

Jeśli ktoś nie wykonywał pracy A, nie musi otrzymywać emerytury za pracę A. Kiedy natomiast zapytacie, jaką w takim razie powinien otrzymywać emeryturę, odpowiem: zastanówmy się nad tym.

Przede wszystkim nie do końca rozumiem, z czego wynika dość powszechne przekonanie, że piłkarz tak w czasach PRL, jak i teraz miałby przed końcem kariery zapracować na bezpieczną przyszłość. Moim zdaniem to nie jest tak, że zawodnik mówi „zawieszam buty na kołku”, a prezes na to: „w takim razie zapraszam do gabinetu na dole, obetniemy panu obie nogi i obie ręce”. Nie, moim zdaniem piłkarze po zakończeniu kariery mogą pracować w wielu różnych sektorach. Tak teraz, jak i w czasach komuny. A to, że sami siebie nie widzieli za taśmą w fabryce, to już wyłącznie ich sprawa.

Jeśli więc pytacie, jaką emeryturę powinien mieć były piłkarz, zastanowiłbym się, czy nie taką, jaką wypracował nie grając w piłkę. Bo kiedy w nią grał, zwłaszcza jeśli robił to na zlecenie klubu resortowego, i tak cieszył się licznymi przywilejami.

A Orły Górskiego – wokół których tyle hałasu – mają emeryturę olimpijską. Nawet ci, którzy medalu olimpijskiego nie zdobyli.

KRZYSZTOF STANOWSKI

KOMENTARZE (146)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Baton

Od kiedy to prezes klubu/właściciel wchodzi w zakres obowiązków trenera? Do karnych podchodzi wytypowany przez tego. To co proponuje Krzysio(i który tego nie rozumie), to jest właśnie patologia. Niech prezes zwolni Emeryego i zasiądzie na ławce. Wtedy okej :).

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Trener wyznaczył Neymara. Kto mu kazał wyznaczyć Neymara, to już osobna kwestia.

Baton

Skąd taka informacja? Jeśli tak jest, to trener jakaś popierdółka, Skoro wyznaczony nie podchodzi do karnych. To raczej jest odwrotnie, zwłaszcza jeśli chodzi o pozycje Cavaniego w klubie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Tak mi się obiło o oko podczas czytania internetów. Już nie pamiętam, na której stronie.

Wicher

Wyznaczony był Cavani. Zresztą jak zawsze. Na logikę nawet to biorąc gdyby trener wyznaczył Neymara bez wtopy Cavaniego to byśmy mieli aferę już wcześniej. Trener dupa to dał dupy.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Pewnie teraz trener ma dylemat, czy być w szatni podnóżkiem Neymara i brać szmal, czy stamtąd spierniczać póki jeszcze da się uratować twarz.

Wicher

Generalnie pomijając fakt kto tu ma rację, zachowanie trenera to skandal. Dał sobie wejść na głowę już na początku sezonu. Strach pomyśleć co będzie później, a jeśli przez takie konflikty sezon dla PSG będzie przegrany to poleci trener bo nikt nie zwolni ani Neymara, ani Cavaniego, ani żadnego innego piłkarza, za którego zapłacono. Za trenera pójdzie opinia, że nie radzi sobie z topowymi piłkarzami.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Z tym zwolnieniem Cavaniego, to bym taki pewny nie był…

Michal Sz

Na dobrą sprawę to Emery powinien już wylecieć po ostatnim sezonie. Brak zwycięstwa w lidze, do tego kompromitacja w meczu z Barceloną, gdzie ośmieszył się też sam Emery ciesząc się jak dziecko po bramce na 1:3. To jest może dobry trener na średniaki typu Sevilla, ale nie wyżej i już taką opinię sobie wyrobił. Po PSG nikt równie duży go nie zatrudni, chyba że w tym sezonie w dobrym stylu wygra wszystko co się da, ale póki co chyba mało kto w to wierzy.

krytykant

Dokładnie. W artykule nie pada nazwisko Emery’ego, ani nawet słowo „trener”, a to najważniejsza kwestia. Drużyną rządzi trener i to on wybiera strzelca. A jeśli ktoś wybiera za niego albo zawodnicy sami decydują… to jest dopiero „patologia”.

Baton

Dzisiaj była konferencja Emeryego i nie powiedział kto jest nr 1, jeśli chodzi o karne. Czyli ten zespół jest w totalnym rozpadzie, skoro trener nie ma jaj, żeby wejść w swoje kompetencje i powiedzieć, kogo wyznaczył do karnych(wiadomo, że wcześniej był to Cavani). Jaja jak berety. Prezes przekupuje piłkarza, a trener boi się powiedzieć prezesowi i Neymarowi, że to Cavani będzie strzelał :D. Patologia właścicielska i trenerska.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fort Czerniakowski
Legia

Trochę pierdolenie z tymi klubami resortowymi. Za komuny…komuna była wszędzie i rzadko kto zwracał już uwagę, który resort jest lepszy a który gorszy. Wszyscy co pamiętają tamte czasy mogą potwierdzić. Czerwoni rządzili w klubach kolejowych, górniczych czy wojskowych. takie same świnie jak w Gwardiach ani lepsze ani gorsze. Trenowałem boks w Gwardii Warszawa i wcale nie czułem żadnego resortu, klub był jak każdy inny

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Wedle obowiązującej wykładni jesteś beneficjentem minionego systemu. Tak to dziś wygląda. Ja może też jestem, bo chodziłem do resortowego przedszkola.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

GL: Surprise, surprise 😀
(a niby gdzie indziej miałeś chodzić? Mieszać sie z obcymi?)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Zależy z kim do tej zerówki chodziłeś… Może ktoś „resortowy” powtarzał rok? Może uczyła cię komunistyczna nauczycielka?

Urkides
Legia Warszawa

To co jest teraz proponowane to typowe wyparcie ze świadomości. Po wojnie okazało się że to nie Niemcy popełniali zbrodnie a „hitlerowcy”.
Po upadku komunizmu okazało się że za wszystko odpowiada Stalin, Beria, Jeżow i jeszcze paru gości.
A cała reszta była przeciw.
Otóz chcę przypomnieć że w antykomunistycznej opozycji w Polsce, w latach 70-ych było kilkadziesiąt osób. Na manifestacje z okazji 11-go listopada wychodziło kilkaset (razem z tajniakami ubecji) a dzisiaj tych ludzi nazywa się zdrajcami i udaje że to cały naród walczył z komuną. Cały naród narzekał że nie ma co jeść i nie ma mieszkań a jak się zmienił ustrój to zaczął narzekać jeszcze bardziej i okazało się że kwitnący PRL został obrócony w perzynę najpierw przez Balcerowicza a potem systematycznie rujnowany przez liberałów. Aż Polska stała się ruinami.
pomyślcie sobie jakim kwitnącym krajem musiała być Polska Ludowa skoro tyle lat wrogiego działania do prowadziło do tego co mamy teraz.
Czy obecne rządy zdołają przywrócić stan z czasów PRL? Myślę że tak.
Witkacy był autorem pewnej grafiki pod tytułem „Zchujowacenie mózgowia” i ja myśle że to było prorocze dzieło.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

To se ne vrati! I niezła wypowiedź, ino ta koncówka wskazuje na umysł szalenca….

Urkides
Legia Warszawa

Najpierw nam przywrócą PRL ustrojowo z „przewodnią siłą narodu”. Potem starą partyjną patologię czyli „członek z ramienia” i z „członkiem z ramienia” a potem pójdzie jak z płatka, „słuszne” inwestycje i „słuszne” podatki oraz sprawiedliwość społeczna według tych „członków z ramienia”.
Jest takie państwo, Argentyna. Bez rewolucji komunistycznej, różni rzecznicy „sprawiedliwości społecznej” uczynili ją z najbogatszego kraju Ameryki Płd i jednego z bogatszych na świecie, kraj w wiecznym kryzysie ekonomicznym. A wszystko w imieniu „zwykłego człowieka” i oczywiście w jego interesie.
Tak więc powrót do PRL jest możliwy.
Nie ma takiego dobrobytu którego się nie da spierdolić.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Ur: No i Wenezuela…. a my póki co nie mamy deficytu, a surplus!
Chyba nie chcesz powiedziec, że za PO byloby lepiej, albo że
dałoby sie to nazwać „kapitalizmem, bądź…gospodarka rynkową”.
Stan Michalkiewicz celnie okreslil to jako KAPITALIZM KOMPRADORSKI.
( go YouTube)

Urkides
Legia Warszawa

Polski dobrobyt zależy od przynależności i stopnia tej przynależności do UE.
Nie będzie nas w UE nikt się z nami nie będzie liczył.
Będzie Europa ojczyzn, to Niemcy i Francuzi będą się dogadywac z Ruskimi a my będziemy popychadłem.
Polscy „patrioci” zapominają ze Niemcy, Francuzi i Angole też mają swoich „patriotów” którzy Polaków uważają za pryszcz na dupie i chcą dzielić świat między silnych.
PO może nie rządziła bardzo sprawnie (nie wiadomo czy PiS rządzi sprawnie) ale przynajmniej trzymała nas wewnątrz Unii a PiS nas wypycha na pobocze.
I do tego rujnuje wewnętrzne procedury demokracji.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Urki: Chyba zyjesz wspomnieniami (i tak wyidealizowanej) dawnej UE. Jest ona niewydolna i niezdolna do reform, a przyszłość ma zadną. Pieniądze też sie jej konczą.
Powoli nie oferuje nam niczego i tylko potrzebują frajerow.
To na dzis projekt stricte IDEOLOGICZNY!
Moze oparcie sie o USA jest lepszym rozwiązaniem, bo przeciez i tak, nie chce zrywac stosunkow gospodarczych z niemcami, czy nawet z tym francuskim bankrutem.
Niemce tez nie mają w tym interesu!
Jest wiec to tylko wyscig z czasem, by nas totalnie i nieodwracalnie podporządkowac, nim EU zbankrutuje.
A jako kolonia i takl nie mamy lepszych szans.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

AM: Swiat sie zmienia, a Ameryka przewiduje wielki kryzys w… Niemczech, i ma interes by takowy „wspomóc”.
(padnie znacząco ich eksport do USA, przyjdzie kryzys bankowy)
I akurat Polska moze na tym dobrze wyjsc!
A z tym „pomaganiem Grecji” to juz mnie nie rozsmieszaj.
Jak na tym wyszla, mowia wszyscy od dawna, zas Ty, powtarzasz jakies frazesy na ktore ludzie łapali sie 10 lat temu.
Tak jak te chore urzedasy z Brukseli, chcialbys zeby BYLO JAK BYLO, i
zamykasz oczy na skrzeczywistosc.
Idą wielkie zmiany w swiecie, mocarstwa idą na noże, a niemcy mogą nas jedynie napaść i wraz z Rosją rozebrac.
Na nic innego od nich liczyc nie mozemy.
Natomiast Polska bardzo chetnie bedzie prowadzila z nimi i innymi obustronnie korzystne stosunki handlowe, nie zas dyktat ideologiczny, ktory powoli prowadzi ten chory (po)tfór do naleznego upadku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

AM: Primo: wypowiadał sie dla polski wybitny politolog amerykanski: Friedman.
Drugie: gówno wiesz, o prowadzonej od dekad polityce historycznej szwabow i chyba nie dociera do ciebie, jak coraz bardziej dzisiejsze niemcy przypominaja te z lat 30tych, w swej retoryce, chamstwie i bezposredniej ingerencji w wewnetrzne sprawy Polski.
A ten dalszy jezyk to zachowaj sobie na rozmowe z podobnymi do ciebie bezmozgami i anafabetami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

AM: No, wy to strasznie powalacie…
Jakaś tam ubecka progenitura, urzedasy żyjące z obsługi samozjadającej się eurobiurokracji, kryminalisci i zboczency.
Wasze slowa są jak miecz boży, a logika nie zna granic… zwł. rozumu.

MDeren

Jakby nie ta unia to dopiero Grecja by wyszła. Jesteś przedszkolakiem?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

MD: Jakieś konkrety, poza własnymi projekcjami?
No opisz, jak by wyszla?
Więcej wysp by musiała „odsprzedać” nazistom?

MDeren

Janko przynosisz wstyd Poznaniowi. Jak nie.chcesz być w UE to wyjedź do krajów socjalistycznych jak Białoruś a nie życz tego nam tutaj w kraju

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

MD: Tu dotąd właśnie była Białoruś, zreszta mało o niej wiesz, np. to, że przynajmniej maja cały przemysl w swoich rękach, a i kilkanascie produktow eksportowych, o markach znanych na calym swiecie, tak jak kiedys Polska Wódka.
Co do Poznania, to zależy: któremu?
Temu stojącemu od lat w miejscu i stagnacji (wszelakiej: także kulturalnej) Poznaniowi Jaśkowiaka i jego wulgarnej małżonki z teczową parasolką?
Niedługo tego ciecia pogonimy, a jak sie okaże że to kolejny przekrętas, to może się to coś wsadzi do kicia na wiele lat.

Viva la Libertad
(L)

Akurat kraje socjalistyczne to nie tylko Białoruś ale właśnie głównie kraje UE, a normalni ludzie socjalizmu mają dość, czy to w wydaniu Mińska czy Brukseli i Berlina.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

AM: Argument jak na szkoleniach Krytyki Politycznej…

Urkides
Legia Warszawa

Mozart, zostaw ta Jankę. To jest niereformowalna idiotka (idiota?). Pieprzy trzy po trzy i nie rozumie jak działa świat. I nie zrozumie bo jest otumaniona ideologicznie.
Niech sobie dekomunizuje, ogłasza upadek UE i obnaża oszustwa na korzyść Legii.
Od tego pieprzenia świat się nie zawali a można sobie oszczędzić straty czasu.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Urk: Co ciekawe, to wasz swiat sie wali, a nasz „kontratakuje”. Wszędzie!
Poniewaz wszystko widzisz ideologicznie, nie przyjmujesz rzeczywistosci. Zawsze jakas now totalitarna wersja sie znajdzie!
A jestes tylko zalosnym, podstarzalym profesorkiem z SLD, ktoremu na emeryturze zdalo sie, ze jest jakims autorytetem, ktory to wszystko przewidzial i ktory jeszcze wszystkim pokaże.
Pamiętam, jak zawsze broniłeś każdą zarazę, jaka prowadzi do upadku naszej cywilizacji: np. gendery, multuKulti (się wiążą) itp
Jestes po prostu chorym lewackim capem, majacym to szczęście, że świat na tyle zwariowal i sie sfaszyzowal, ze takie niebezpieczne dla spoleczenstw jednostki chorobowe, nie zamyka sie w Berezach i nie eliminuje.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Jak to jednak warto oglądać #wTyleWizji

Właśnie podano, że Jan Tomaszewski sprawdzał kiedys archiwa IPN, i…
wyszło że w drużynie z 1974 i 1978 było PO CZTERECH KONFIDENTÓW SB, a w 1986 jeszcze więcej.
(tak na marginesie)

17-S-92

to, że unia jebnie w tym kształcie jest pewne. Problem w tym, że pomysł UE sam w sobie zajebisty, tak został zarżnięty chorą ideologią. Wielu zakładało, że będzie to bezcłowa strefa i unia gospodarcza, jednak urzędasy poszły drogą komunisty i marksisty Altiero Spinelli’ego. Więcej tworzenia pseudonarodu europejskiego pod egidą poprawności politycznej, niż skupianie się na gospodarce. No, ale to jebnie, przyjdzie burza i może powietrze się oczyście

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

17: Cała ta lewacka, antypolska swołocz nawet nie rozumie, że ma NATURĘ NIEWOLNIKÓW.
Oni zawsze muszą mieć pana nad sobą, stąd ta niewiara że samemu coś jednak zrobić i wiele osiągnać.
Starczą im okruchy ze stołu, acz… niektórzy są sowicie opłacani przez ten system i swoich panów z niemiec, rosji i Izraela pozwalających im dodatkowo na demontaż i grabież własnego kraju, który mógłby normalnie być ich konkurentem, bądź umniejszać ich zyski i panowanie.
I dlatego MOJRZESZ przez 40 lat prowadzil swój naród przez pustynię, by…. wymarły pierwej pokolenia, dla których niewolnictwo stało sie drugą naturą, które nie zaznały smaku wolności i nie poznały jej wartości.
Tu potrzebna jest WIELKA NARODOWA EUTANAZJA, i tu, choć raz, podpisuje sie pod programem postępowej lewicy!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Kupienie Neymara przez PSG to był od samego początku pomysł czysto biznesowy. Chodziło o zrobienie zamieszania, które miało przełożyć się na jeszcze większe zainteresowanie klubem, a dalej mnożenie zysków na wszystkich możliwych rynkach świata (bo Europa raczej nie jest tu kluczowa). Sportowym aspektem raczej nikt się nie przejmował, choć oczywiście nie odbieram Neymarowi jego niewątpliwej klasy. Nikt nie myślał o tym, że w szatni może się nie zmieścić ego wszystkich graczy, nikt nawet nie myślał o tym, że kosztem zakupu Brazylijczyka, będzie pewnie konieczność masowej wyprzedaży kilku klasowych zawodników. Prawdę mówiąc tąpnęło to wszystko znacznie wcześniej niż myślałem, ale że tąpnie byłem pewny. Czy pomysł z płaceniem Cavaniemu za oddanie karnych jest skandaliczny? Jest naturalną konsekwencją tego, co napisałem na początku. Tu nie idzie o sport (bo przecież statystyki skuteczności z 11 metrów przemawiają za Urugwajczykiem), lecz o marketing. Ma strzelać Neymar, bo Neymar tak chce, a Neymar musi być zadowolono. Musi strzelać Neymar, bo lud tak chce, lud też musi być zadowolony. Zadowolony Neymar i zadowolony lud, to zadowolony klubowy księgowy. Prosty rachunek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Joopiter

Ale zaraz, sugerujesz, że Szejk Kataru kupił klub, a potem Neymara, bo planuje zarabiać na nim? Wydaje mi się, że trochę popłynąłeś. Klubowy księgowy jest zadowolony jak widzi przelewy od właściciela i w nosie ma zadowolenie „ludu” czy Neymara.
To po prostu zabawka w rękach obrzydliwie bogatego kolesia. Chciał piłkarza z TOP 5 na świecie to sobie kupił. Problem z ego czołowego snajpera? Zapłaćmy mu, żeby się nie obrażał :) Takie to myślenie po prostu i nie mieszałbym tu wyimaginowanych chęci zarabiania na czymkolwiek.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Nie idzie mi o to, że „szejk” chce na PSG zrobić interes życia, raczej o to, że ta zabawka ma z założenia nie być czymś w rodzaju kominka rozpalanego dolarami, więc nie jest, moim zdaniem, tak, że pan „szejk” ma gdzieś zyski. Jestem pewny, że są istotne.

Trollosiewicz

Bitwa o karne. Na podwórku zawsze się trafiał jakiś siurek, który by popłakał się jakby mu nie dali karnych strzelać. Dziecinada.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Lubię Twoje wywody. Choć czasem się z niektórymi nie zgadzam, to szanuję bardzo że wszystko potrafisz wytłumaczyć tak, że jest to logiczne. A kierowanie się logiką bardzo cenię.

Swoją drogą to chyba tego Szczepłka to musisz bardzo nie lubić. Niedawno czytałem coś Twojego z wcześniejszych lat i też tam po nim jechałeś, już nie pamiętam za co.

Szkoda, że nie poruszyłeś kwestii logiki kibiców Arki i Legii, liczyłem na to, że się z nich pośmieję. Może jeszcze za tydzień coś o nich skrobniesz.

tristan

Stano napisał, że Szczepłek to „szmaciarz”, bo lata za piłkarzami i prosi o koszulki.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Taka jest definicja „szmaciarza”?

tristan

Spytaj stanowskiego

Michal Sz

Nie dlatego nazwał go szmaciarzem. Chodziło o to, że wcześniej Szczepłek obsmarował go w jednym z tekstów i nawymyślał jakieś bzdury na jego temat.

tristan

od 32:40

Michal Sz

No właśnie, zobacz i posłuchaj do końca co mówi.

tristan

Z tego wynika, że Szczepłek to podwójny szmaciarz. Lata za piłkarzami i obsmarował Stanowskiego:)

okok

spam

okok

Krzysztof w formie. Dobrze sie czytało!

Malachitowy Amulet

Gwiazdorzyna. Sufit na łeb mu spadł. Na miejscu Cavaniego, naprawdę bym sie wkurwił. Neymar ma szczęście, że koledzy zapobiegli jego bójki z Cavanim, bo chłoptaś zostałby zmieciony z powierzchni ziemi. Żałuje, że nie ma już Zlatana, on by pokazał temu cwaniaczkowi miejsce w szeregu.

MDeren

Panie Krzysztofie. Całkiem logiczne z Pana strony przemyślenia z tymi emeryturami ale równie dobrze można powiedzieć, że zawodnicy są ofiarami systemu komunistycznego bo nie mogli wyjechać rozwijać karier za granicą. Może ktoś trafiłby do realu czy innych Manchesterów. Życie nie jest czarno białe a tym bardziej historia i losy naszego kraju.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

No ale to na dobrą sprawę każdy by mógł wystąpić o reperację, bo nie mógł wyjechać na zachód do innej firmy. Stoczniowcy, górnicy, ślusarze, hutnicy itp itd wszyscy zarabiali lepiej na zachodzie.

bastion79
KS Milan

Pielęgniarki, lekarze, kierowcy, urzędnicy biur pesel, paszportowych, wykładowcy i można tak jeszcze wymieniać. Ta ustawa to bezprawie, antysprawiedliwość i zwykła podłość. Typowa dla pisowców i innych gorliwych katolików. Zastosowano odpowiedzialność zbiorową, bez udowodnienia winy, jedno głosowanie, podpis notariusza i gotowe. Nawet najwięksi zbrodniarze wojenni mieli procesy, no ale dobra zmiana jest tak dobra i nieomylna, to po co? Prawo nie działa wstecz – kolejny drobiazg. Państwo zawarło umowę i ją zerwało – też szczegół, a przecież lllRP jest prawnym spadkobiercom PRL. Zwykła podłość małych ludzi, nic więcej.

Kolo

ale im nikt nie chce zabrać emerytur tylko dać takie jak 90 % społeczeństwa ma po przepracowaniu 45 lat. Co to jakieś święte krowy tylko dlatego, że „pracowali” na usługach Moskwy ? Czy to normalne że uczciwie pracująca osoba całe życie ma emerytury 1200 złotych, a te jełopki po 12 000 ?

bastion79
KS Milan

Nie taka była umowa z państwem i tyle. Skurwysyństwo. Masz na myśli powstańców, którzy pracowali po wojnie w szpitalu? Ich też to dotyka. Piękne dziękuje za krew przelaną za Ojczyznę.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b79: Jak mawiał Geremek (TW…ściślej JW) by uspokoić komuszą tłuszcze i duet Jaruzelski-Kiszczak po przegranych wyborach w 1989:…
„PACTA SUNT SERVANDA”…, gwarantując im lata spokojnego rozbioru Polski!
I dlatego to my dzis jestesmy biedakami w Europie, a oni pławią sie na zagrabionym majatku i wykreowanych karierach.
Zresztą, dziwna ta krytyka od zwolennikow.. Wolnosci, Rownosci i Braterstwa – taki hymn przemądrzałych i obleśnych żab.
(i jeszcze fajniej, jak coraz więcej „komuchów i lemingów” podnosi teraz głos i szczeka 😉 )

bastion79
KS Milan

Nie narzekam. Generała szanuję. Ps wykopiecie go do zdegradowania?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b69 Za to że w 1970 wystawił pod ostrzal idących spokojnie do pracy robotników i ZAMORDOWANO setkę ludzi w jeden dzien?
(taki fragmencik zyciorysu)
Skąd biora takich jak ty. wy wlasciwie…?

bastion79
KS Milan

Całe szczęście, że Jarek trzymał się spódnicy bo jeszcze rykoszetem by dostał i kto by nas dzisiaj zbawiał podnosił z kolan? A Bolek był…

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b79: A co ma do tego JK?
Nie kompromituj targowicy! IT’s DONE!

Momo1100

Wiesz że ma dużo do tego? Dlaczego przyczepił się Jaruzelskiej o dom rodziców że przywłaszczony itd a sam gdzie mieszka? W domu zabranym człowiekowi Piłsudskiego! Ale idzmy dalej, skoro emerytury mają być niskie bo ktoś był wykładowcą w szkole oficerskiej itd pracował w Legionowie itd to dlaczego ludzie pokroju Andrzeja Kryże i Stanisława Piotrowicza nie tracą na tych zmianach nawet złotówki?! W czym gorszy jest podrzędny pracownik od prokuratorów i sędziów którzy brali udział w walce z opozycją? Czyżby walczący z opozycją są wedle PiSu bohaterami? Bo na to by wychodziło!

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

1) Kaczynski dostal, jak zbrodniarz jaruzelski 97% obnizki przy kupnie domu? On osobiscie?
Znasz te historię z TVNu?
(BTW: chetnie poznam prawdę o tym domu, tylko jakos przez 25 lat panicznego strachu potężnego „o-stołowego układu”, jakoś nikt mu tej sprawy nie poruszył. Czemu> Bo to krystaliczny w takich sprawach Człowiek)
2) Stanisław Piotrowicz zdaje sie nie jest jeszcze na emeryturze i pewnie zarobil juz tyle, ze dozyje w dostatku nawet z obnizoną emeryturą,
Przy okazji, ciekawe czy ludzie *Twego.,. pokroju*, uzywają tego terminu do kwasniewskich balcerowiczow tuskow michnikow bonich balcerowiczow waltzow czy lewandowskich?
3) no i zgoda. Absolutnej sprawiedliwosci, zwl, spolecznej byc nie moze, bo to UTOPIA, a Ty sobie mozesz tak dywagowac do konca życia… to zreszta taka cecha ludzi, co nie odrozniaja dobra od zla, oraz jego gradacji.

17-S-92

Jaruzelski jak i reszta tych na świeczniku powinna skończyć jak Ceaucescu

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

17: To ruscy go wykonczyli, az nie… LUD! (acz „jego ręcami”)
I za cos zupelnie innego, niz caloksztalt!
Co groteskowe, za przeciwstawienie sie postepowi, pierestrojce, bo Ceaucescu chciał BY nadal BYŁO JAK BYŁO 😉
(a nie po to sie „opozycja” demoludow pare lat (od 1986) ukladala ze sluzbami i Rosją na „kapitalistyczną, uwłaszczeniową” podmiankę
dla idiotów, zeby taki buc im bruździł, co zreszta robil przez dekady.

zebmccain

„Generała szanuję”. No nie dziwię się. Trawestując słowa znanego polskiego analfabety wybranego w demokratycznych wyborach na Prezydenta RP: „Jacy fani, taki idol”.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

zeb: Jakim trzeba byc zerem, zeby cos takiego napisac, i nawet
sie tego nie wstydzic.

bastion79
KS Milan

Takie 12tyś jak to, że ustawa dotyka tylko ubeków. Pokaż dane, a nie łykaj wszystko, co tam Błaszczak powie.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b79 Nie napiszesz cos o emeryturach księży pedofilów z PRLu?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek_ze_wsi

bastion79
Zgadzam się z Tobą w całości. Znam osobiście kobietę która przepracowała za komuny 5 lat w paszportach (były to struktury SB) i potem 26 lat w policji. Na emeryturę odeszła w ubiegłym roku. Nie wiem co ona w tych paszportach robiła, ale nie sądzę, by jako dwudziestokilkuletnia siksa zaraz po studiach zajmowała się „łamaniem” ludzi. Teraz zapierdolono jej emeryturę.

Pytam się: Czym jej 26-letnia służba różniła się od służby innych policjantów po 1990 roku?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

zzw: Sprawiedliwością społeczną!

bastion79
KS Milan

Tania propaganda, aż żal, że ludzie przyjmują to tak bez refleksji. Pewnie miała 12tysi hehehe

zenek_ze_wsi

Miała bodajże 3700

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

ZENEK z SB czy WSI? Zagorzaly czytelnik NIE Urbana, a teraz Obywatel RP z dziecmi w Krytyce Politycznej na pensjach w dolarach od Sorosa?

zebmccain

26 lat w Policji? W czasach PRL? Nie sądzisz, czy wiesz, że nie łamała ludzi? I last but no least: zapierdolono, czy obniżono emeryturę? Inna sprawa, że tak, czy owak w/w przykład świadczy o wysługiwaniu się okupantowi jakim w tym czasie był dla Polaków PRL. Niby z jakiej okazji ja mam tracić połowę wypłaty (bo tyle zajebuje mi w chwili obecnej ZUS), na to, żeby ludzie dostawali sobie po prawie 4 tysiące co miesiąc, bo byli „bierni, mierni, ale wierni”.

bizkit29

Ty piszesz o bezprawiu po tym co działo się w PRL-u? Jak śmiesz? Przypomnę Ci obrońco demokracji, że w latach 45-89 nie było żadnych wyborów wobec tego Polska nie była krajem suwerennym, a wręcz totalitarnym. Każdy, kto służył w tym zbrodniczym systemie przykładal rękę do zniewolenia i upadlania Polaków. Robił to z pełną wiedzą i odpowiedzialnością, za którą teraz przyjdzie zapłacić. Przypomnę też, że Strzelano, mordowano, torturowano, skazywano i prześladowano ludzi. Ktoś to robił. Gdzie jest sprawiedliwośc za prawdziwą podlosc ? Sbecy powinni wisieć, więc i tak łagodnie się z nimi obeszli. PS: pisze się spadkobiercą. Co mają pielęgniarki i lekarze do tego? Powtarzam, każdy kto pracował dla urzędu, służb , dla tamtego państwa musi mieć ograniczona emeryture, nawet sekretarka. Tu nic nie trzeba udowadniać. PS2:Nie wycieraj się katolikami, bo oprócz obrażania grup społecznych niczego nie wniosles do dyskusji.

bastion79
KS Milan

Co Ci ta propaganda z głową zrobiła… Mówisz, że nie trzeba winy udowodnić, tylko karać od razu? Aha…

bizkit29

Jaka propaganda?10 lat nie oglądam telewizji. Ale ok. Co Ci ta propaganda z twoją głową zrobiła? Możemy tak w nieskończoność. Jestem przyz

wyczajony do tego, że totalni żyją w innej rzeczywistości. Trudno o porozumienie, można się pospierać, jednak mile widziane są argumenty, a nie pytania o głowę… W każdym razie myślę samodzielnie, nie potrzebuję tvn
-u, by wiedzieć, co mam myśleć. Wiadomo, PiS jest straszny, podły a PO cacy. Nie dam się na to nabrać drugi raz.

Znaffca

„totalni”…. chyba już sobie podaruje czytanie komentarzy… wszystkich. Zapierdol emeryturę sprzątaczce bo jebana świadomie wybrała sprzątanie na UB a nie gdzie indziej…pewnie z myślą o „przykładaniu ręki do zniewolenia i upadlania Polaków”.
PS. Ani ze mnie Pisor ani „totalny”.

bizkit29

Sami się nazwali totalną opozycja, to jak mam określać ich zwolenników?
Przecież są tylko i wyłącznie antypisem, zawsze na nie, wiecznie źle, przerażeni i zastraszeni. Wiesz jak zwolenników PiS-u nazywają…? Ja przynajmniej jestem kulturalny. Jeśli pomyliłem adres to sorry, nie chciałem wrzucać do jednego worka ludzi jak robili to komuniści. Zapomniałem, że SLD jeszcze istnieje. Do meritum. Tak, ograniczylbym – nie zabrał, nie myl pojęć- emerytury sprzątaczkom do 2 tys. Złotych(mało?) , bo niby w czym mają być lepsze od zwykłych sprzątaczek, które, nie miały przywilejów wynikających z przynależności do „państwa.” Bonów, specjalnych premii itd. No chyba, że znasz zwykłą sprzątaczke, która ma 2000 zł emerytury… Wiedziała, gdzie pracuje czy nie? Uczepiles się akurat sprzątaczek?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Zna: Ot, taki maly cienki bolek…
Dobre i to, bo masz sie czego trzymac.

bastion79
KS Milan

Chcesz karać ludzi bez procesu? To raz. Dwa. To wszystko było legalne, rozumiesz? Legalne. Trzy? Ile masz lat i dlaczego jesteś zwolennikiem wyklętych?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b79: Twoje opetanie jest groteskowe…
W JAKICH SĄDACH? Tych ktore sie „samooczysciły”?
I te terminy z GW rodem… „odpowidzialnosc zbiorowa”
Cos jak odpowiedzialnosc Polski i Polakow za holokaust
(wg. GW – bo tu akurat odp.zbiorowa jest ok, nie?)
Weź nie kompromituj Weszla i idź spać, oszołomie z lemingowa 😉

zebmccain

A generałowi, którego szanujesz karanie ludzi bez procesu (ba i to karą najwyższą, wykonywaną przez tzw. „nieznanych sprawców”) nie sprawiało, żadnego problemu, to jak to w końcu jest?

bastion79
KS Milan

Dlatego poszedł do lamusa (system), więc nie róbmy tych samych błędów, a raczej chujowizny.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b79? Poszedl do lamusa? Really? Kiedy?
A moze sie przepoczwarzyl w latach 1986-89, kiedy to michnik jezdzil DWA RAZY pertraktowac do Moskwy, a Kuron dogadywal sie z pulkownikiem SB Stasiakiem?
I jak myslisz:na co sie ugadali „puławianie” z „natolinczykami”?
(mówią ci coś te terminy analfabeto?)
To może inne… żydokomuna i Judeopolonia zadźwięczą jakmś dzwonkiem w tym zniewolonym móżdżku?

bizkit29

1. Tylko o jakim karaniu ludzi piszesz? Ja się pytam, gdzie jest sprawiedliwość, gdzie jest kara dla tych, co torturowali, mordowali lub wydawali rozkazy? Gdzie były sądy. Jeśli mają tak „skazywac” jak Kiszczaka i Jaruzelskiego, którzy zostali uznani za winnymi nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego i stania na czele przestępczej grupy o charakterze zbrojnym, karą 2 lat w zawieszeniu, łaskawie w 2014 roku? Za śmierć 300 osób. To ja dziękuję za takie (bardzo) wolne i niezależne sądy. A reszta gdzie, niewinna? A jeśli chodzi Ci o karanie obniżeniem emerytur to tak, wszyscy którzy pracowali na chwalę totalitaryzmu mogli tam nie pracować, po prostu. Mogli założyć kod, domagać się wolnych wyborów, a nie lecieć po kasę i synektury. Skoro wtedy korzystali z sytemu, to teraz muszą się podzielić. Dlaczego ja mam płacić na ich wysokie emerytury? Komuna zbankrutowala w 89, tylko dlatego oddali władzę. 2.Internowania, scieżki zdrowia też były legalne i kulturalne zapewne? Jacyś ludzie się sami wybrali, sami sobie robili co chcieli. To ma być legalne? Trzeba było ruszyć dupy i walczyć o wolny kraj jak inni, a nie siedzieć za biurkiem, robić kawke i udawać, że jest ok. 3. Tak jestem młody i nie muszę się tłumaczyć, wiem tylko, że nie wziąłbym pieniędzy, nie poszedł bym pracować w sb. Walczył bym, nie godząc się na taką okupacje legalną. W latach 50 tych pewnie bym zginął. (zamordowany) Dzięki za polemikę jaka by ona nie była, jakkolwiek byśmy się nie zgadzali.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bizkit29

Ale z ciebie prostak:) takich jak ty można potraktować tylko z uśmiechem. Taki stary, a taki głupi. Skąd tyle nienawiści? Nie ma się z czego cieszyć. Co ma wiek do tego co piszę i kogo nazywasz śmieciem i nierobem? Ciesz się póki możesz stary komuchu. Już niedługo.. Idą po was. Legalnie. Wiem, że to niefajnie. Tak bywa. Coś się kończy, coś zaczyna. A jak chcecie być tacy mocni na ulicy to wyjdzcie znowu na ulice, pokażcie ryjki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bizkit29

Czekaj. O ile dobrze rozumiem, a przecież jestem tylko gowniarzem i kmiotem ,to właśnie inny avatar znowu nawrzucal mojemu avatarowi Z 10 inwektyw. Co ja mam zrobić, zdenerwowac się? Nie bardzo wiem jak się zachować. Dociera do mnie, dopiero teraz, bo przecież nic nie rozumiem, że jakiś gość sprzed monitora rzuca bluzgi w moim kierunku i się cieszy. I kto tu jest pizda? Mam to brać na poważnie. Mam się przestać śmiać? Ok. Nie o to chodzi. Nie mam ochoty na taką dyskusję. Wiem, że ludzie żyli i pracowali normalnie. Wiem jak to wyglądało mimo, że wtedy nie żyłem. Można się dowiedzieć. Można też nie wiedzieć co się dzieje teraz w kraju. Można wierzyć w to, że jest zagrożona demokracja, że jest jakiś reżim i inne brednie. Tak samo jak dla jednych wykleci byli bandytami, a ci co wydawali na nich wyroki nie byli bandytami. Zależy w co się wierzy. Nie twierdzę, że bym nie pracował i byłbym jakimś samozwanczym herosem walczącym naiwnie z całym systemem. Po prostu Patrz szerzej, co się działo od 45 roku, na cała historię. Wybito tych co się sprzeciwiali i był spokój z pewnymi wyjątkami i protestami. Lata 60 70 i 80 to po prostu spacyfikowane społeczeństwo, na władzę ręki się nie podnosi bo ją utnie i próba normalnego życia. Normalna praca. Tu chyba się zgodzimy na koniec. Albo nie. Mam to gdzieś.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bizkit29

Nie zmieniam tonu. Przejaskrawiasz raz w jedną, a raz w drugą stronę. Ani ze mnie bohater ani kapus. Uznałem, że nie ma sensu przytaczac oczywistych faktów ma temat tego, jak to życie dla normalnego człowieka wówczas wyglądało(dość normalnie) , ale zostałem posadzony o to, że młody głupi nie znam się, nie byłem, nie znam się ogólnie, najlepiej żebym się nie wypowiadał. Nie ma wolnych wyborów nie ma wolnego państwa. Śmieszy mnie, że teraz namawia się do nieposłuszeństwa obywatelskiego, nawet wojsko. A wtedy gdzie było wojsko polskie? Trzeba było wyjść w 20 milionów na ulicę, zrobić zamach stanu jak w Turcji. Zastrzelili by wszystkich? Ale wy wolicie, jak mniemam teraz robić zamachy stanu, wtedy było okej. Ktoś napisał, że Góra 10% ludzi była w opozycji. Ci ludzie byli prześladowani i gnebieni za to. Sbeckie emerytury dotyczą może 100 tys osób? 30 tyś osób? Dlaczego maja więc wysokie emerytury ci, którzy byli na pasku komuny. Co za problem w tym, by mieli średnia emeryturę, taką jak inni. O co się rozchodzi, krzywda się im stanie?Następnym razem ludzie pomyślą jakie są konsekwencje pracy dla totalitaryzmu. I tak łagodnie. Ja bym winnych skazywal. Procesowo. Nie sprzataczki czy kierowców, żeby było jasne. Wszyscy wiemy dlaczego generałowie unikneli kary. Można się z tego cieszyć, a można się z tym nie zgadzać, nie mam żadnego bólu dupy z tym związanego, bo tego nie przeżywałem, mogę ocenić i napisać swoje zdanie na ten temat l, jak to powinno wyglądać. Tyle. Można zamknąć temat.

zenek_ze_wsi

bizkit29
Wiek do tego co piszesz ma bardzo wiele. Nie żyłeś w tamtych czasach i wypisujesz takie bzdury, że aż mdli. Widzisz, ja dowód osobisty dostałem w pierwszej połowie lat 80-tych. Jak były pierwsze (prawie) wolne wybory przygotowywałem się do obrony pracy magisterskiej, tak więc „komunę” pamiętam jako dorosły, świadomy człowiek. Tak więc powtarzam: piszesz kompletne bzdury. Z twoich wypocin wynika obraz państwa sterroryzowanego bardziej jak za czasów okupacji hitlerowskiej, a zapewniam cię, że tak nie było. Normalny, przeciętny pracujący czy też uczący się obywatel praktycznie nie odczuwał żadnego ucisku. Oczywiście w stosunku do dzisiejszych czasów było wiele ograniczeń (dlatego nie będę wypisywał głupot – jak się czasem spotyka – że wtedy było lepiej), ale zapewniam cię, że gdybyś nie demonstrował, nie rozrzucał ulotek, nie strajkował, to ta znienawidzona milicja i SB by cię nawet nie wylegitymowała. Ja przez ćwierć wieku życia w komunie ze służbami państwa miałem do czynienia 3 razy – 2 mandaty za wykroczenia drogowe od milicji i jedno legitymowanie przez SOK za chodzenie po torowisku. Tyle. A nie byłem żadnym lizodupem komuny, nie należałem do partii, ZSMP czy innych przybudówek. Żyłem w miarę normalnie – chodziłem na mecze, koncerty, na piwo z kumplami (jak się udało kupić) podobnie jak dzisiejsza młodzież. Oczywiście nie angażowałem się też w działalność opozycyjną, tak, jak jakieś 90% społeczeństwa.
Tak więc proszę cię nie wypisuj swoich dyrdymałów jeszcze głupio pytając co do tego ma wiek.

bizkit29

Doceniam i szanuję to co opisałes. Naprawdę nie trzeba mi tego tłumaczyć jak dziecku. Wiem, że tak to wyglądało. W miarę normalne życie. Niech będzie, że zwyczajne. Nie porównuję tego absolutnie do okupacji niemieckiej, przynajmniej dopóki nie zaczęto się wychylac, nie zgadzać lub protestować. Nie zmienia to faktu, że był to pewnego rodzaju reżim. Ludzie nie protestowali od tak bez powodu. Jak ich traktowano, co z nimi robiono. Nie jestem naiwny i głupi, by nie wiedzieć co oznaczała działalność opozycyjna. Co więcej jak wspominałem rozprawiono się brutalnie z żołnierzami wykletymi do 53 roku. Sądy to klepnely, później było jak było. Jedzenie na kartki. Ktoś doprowadzil kraj do ruiny i nie poniósł za to odpowiedzialności. Weszli sobie do nowej rzeczywistości suchą stopą. Dlatego wszyscy z tamtego systemu (sb, ub) out.

bastion79
KS Milan

Syn mi powyrywał klawisze i się strasznie mecze pisaniem, a szkoda. Dzięki

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b79: Z tym szkoda, to jednak przesada.
Czytanie wymiocin takich parszywców jak Fabio, Amber Gold
plus twoj lemingowy i agresywny bełkot to naprawdę skaranie boskie.
Co charakterystyczne, wyszlo na to, ze takich jak wy jest tu wiecej, ale nie dziwie sie tym, ktorych po prostu brzydzilo jakiekolwiek zadawanie sie z wami.
PS
A syn ma u mnie lody, a czego naprawdę szkoda to tego, ze nie rozje**** ci tego kompa w kawalki.
Mam tez nadzieje, ze wasza grupkę, te i nadchodzące cięcia postawią w jak najtrudniejszej sytuacji zyciowej i dostaniecie mocno po dupie.
A jezeli nie one, to inne, cokolwiek, by wreszcie taka parszywa narosl
na polskim spoleczenstwie zyla w takim gownie, jakie ma w sobie!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b79. Ty jestes naprawdę, czy tylko… idiotą?

MDeren

Lekarze którzy ratowali życie ludziom, również tym którzy nie pracowali dla reżimu też są winni. Gościu trochę Cię ponosi. Twoi rodzice rozumiem bezrobotni byli w PRL ?

MDeren

Lekarze którzy ratowali życie ludziom, również tym którzy nie pracowali dla reżimu też są winni?. Gościu trochę Cię ponosi. Twoi rodzice rozumiem bezrobotni byli w PRL ?

17-S-92

Co do tematu jaruzelskiego i konsekwencji dla tych podludzi. Kurwa. Oni powinni wisieć na początku lat 90. Te chuje mordowały ludzi. Jeśli by się udowodniło, że którys z komuchów przyczynił się do czyjejś śmierci – wybijać. Masowo. Były procesy norymberskie, a to co robiła komuna było również zbrodnią przeciwko ludzkości. Prześwietlić ministerstwa, zjebane rady państwa i tak dalej i wybijać te szmaty, ktore mialy decyzyjne środki. Tak powinno być po 89, ale chujki które przyszły się cwanie układały z komuną. Nie piję do pani zosi, która robiła za sprzątaczkę gdzieś tam, ale do tych zjebanych elit. Pewne osoby zasługiwały na pokazowy proces i publiczną egzekucję. No a co do emerytur to przeciez istnieje sciezka odwolawcza w msw. Nie srajcie potomki

17-S-92

i taka kurwa prawda, że jak jakiś dzieciak miał za młodu marzenie pracy w policji, poszedł potem świadomie do milicji i tam robił nawet jako krawężnik to współpracował ze zbrodniczym systemem. Nie mówię, że zasługuje na szykany, czy coś, ale świadomie wybrał swój zawód. Tak samo trepy pozostające w LWP. co do sprzątaczek, sekretarek itd to chuj, istnieje droga odwoławcza od decyzji. MSW już wiele takowych wydało i emerytury zostały utrzymane dla takich osób.

Stasiu Kolasa

Stano, nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie…Wszystkie Orły Górskiego, nawet Ci którzy nie grali na IO mają emerytury olimpijskie? Czy mówisz o zawodnikach którzy byli na igrzyskach w Monachium i Montrealu, ale nie wystąpili ani minuty?

eneene5

Nie lubię Neymara za to pajacowanie i nurkowanie, ale nie po to PSG wydało 222mln, żeby Cavani stroił fochy. Jest nowy kogut w kurniku i powinni to zaakceptować. Debilizmem jest nagradzanie za tytuł króla strzelców, bo to trochę wypacza sens gry w zespole. Co do drugiego tematu to (jakby to ujęli na gazeta.pl) „w punkt”,”pozamiatał”,”celnie” itp.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

711dronow

mocno i bezlitośnie miażdży w punkt i ostro punktuje wydarzenia

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Nie znam sprawy, ale i tak nie muszę pytać, kto i po co robił taki *hałas*, albo
jak kto woli, *hucpę* (to taka spolszczona wersja słowa).
Ot, taki casus wiewiórki versus żubr-uchodźca, czyli fuck-news, powtarzany we wszystkich mediach przez tydzien, pomimo wcześniejszego zdementowania.
Troche się Panu pewnie zaraz oberwie, ktoś rzuci konstytucją kwaśniewskiego,
inny wyleci ze „sługusem Kaczora”, może też jakaś manifa z udziałem Gadochy, jako autoryteta…. wspieranego przez Gasiuk-Pichowicz i Biedronia.
A co do Cavaniego, myślę że milion euro to dla niego raczej śmieszna suma, zaś lewica uwielbiająca wynajdywać prawne dziury w całym szybko wskaże na sytuację, w której to Neymar jest kontuzjowany, a Cavani ma zakaz wykonywania karnych… 😉

wojciechp2

http://victorybetpoland.blogspot.nl/ – wczoraj trafili 127 kurs i skan dali juz na bloga! polecam ich bo ich kupony wchodzą ! na dziś mają kolejny kupon! i MEGA PROMOCJE DOSTEPNA! yt

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Kolejny tekst na odpierdol Krzysiu. To już bardziej do roboty przykłada się kurwa z odlotów po ośmiu zawałach. Przyznaj lepiej, że nie chce ci się dalej pisać na weszlo, a nie raczysz nas tymi gównianymi wypocinami. Żal. Stanoski się skończył. Pozostały po nim tylko zakola.

Waldemar Blyskotliwy

Ciekawe ile razy sobie podadzą piłkę jutro:) A sprawa skończy się pewnie tak, ze ten siurek z Brazylii powie, ze on z Cavanim w jednej druzynie grał nie będzie, bo „ten w długich włosach to mnie nie lubi, i dokucza mi ciągle. Albo go wyrzucicie albo sobie pójdę gdzieś, gdzie mnie będą kochać”. No i Cavani będzie musiał się spakować zimą.

Mariusz Szewczyk

A ja gdybym był prezesem PSG, to dałbym jednemu i drugiemu po 100mln euro i nakazał żeby podczas meczu z Bayernem zrobili „misia”, a następnie namiętnie pocałowali się w usta z języczkiem, stanęli na głowach i na koniec fikołek, a co !!! kto bogatemu zabroni.

fronda

Dobrze prawisz.

fronda

Szczepłek to popierdółka kapeluśnik.

Wicher

O sytuacji w Paryżu – kompletna paranoja. Co ma zrobić prezes? No chyba płaci jakiemuś trenerowi, który wyznacza zawodników do karnych jak i pozostałych fragmentów gry? Jeśli komuś nie pasuje to jego sprawa, ale rządzi trener. Już nawet nie mówię co w takiej sytuacji zrobiłby z Neymara Ferguson, ale Zidane czy inny Mourinho po prostu by go zjedli na dzień dobry. Nie ma zawodnika ważniejszego niż klub (to nie Messi i Barcelona), a klub to także trener i jego zdanie ma być najważniejsze. Zachowanie Neymara uznaję za prostackie z tego powodu, że zrobłł to na oczach tysięcy kibiców i ogólnie rozjebał szatnię. Gdyby to było w zaciszu szatni OK, chłopaki się spięli i to wszystko, ale takie rzeczy nie powinny się dziać podczas meczu. W każdym normalnym klubie Neymar dostałby jeszcze karę finansową. Ten zaś nie dość, że donosi na kolegów i wypłakuje się prezesowi (nie trenerowi) w rękaw to jeszcze chce żeby go każdy lizał po jajach. Jak dla mnie dno.

dario armando

Gdy mówi się A.trzeba też powiedzieć B,więc jest to rozwiązanie bardzo trudne ,ale Cavani w najbliższym oknie transferowym powinien odejść z PSG.W innym przypadku transfer Neymara byłby ze sportowego punktu widzenia nielogiczny.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Tylko,kto będzie grał, strzelał, jak Juniora zawieszą, złamie nogę (sobie!!!)?

dario armando

Wiadomo ,kto-wyłącznie prezes.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Nie pijesz chyba do… naszego Prezesa, tego… Największego? 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

szesc
Klub Kokosa

A ja akurat bym powiedział Neymarowi/Koseckiemu żeby spierdalał bo to trener rządzi w szatni i tego a tego piłkarza wyznaczył do kranych.

DrMabuse
Wisła Kraków

Apropos emerytur.
Ta czesc artykułu miałaby ręce i nogi, gdyby jednoczesnie odbierano emerytury gornicze i inne (bo Lubanski nie machal oskardem a np Justek nie prowadził parowozu). Ale odbierane sa konkretne emerytury z konkretnego powodu.
Casus Orlow Górskiego jest nie tyle oburzający co osmieszajacy ustawę dezubekizacyjną, jak kazdą opartą na odpowiedzialnosci zbiorowej. Próbuję sobie jakos wyobrazic Szymanowskiego jako Franza Maurera i jakos mi nie wychodzi.

Momo1100

Ta ustawa jest oburzająca z jednego prostego względu a jest nim brak odebrania emerytur ludziom pokroju Kryże i Piotrowicza! Ciemnogród PiSowski wszędzie widzi ubeków ale nie widzi tak bijących po oczach przykładach jak właśnie Kryże i Piotrowicz, którzy nie biegali za piłką, działali w wymiarze sprawiedliwości walczącym z opozycją i zamiast ich ukarać, PiS ich wynagradza, przypadek? Nie, bo PiS potrzebuje ludzi z tamtego systemu aby wcielali tamte metody gdy PiS przejmie pełną władzę nad wymiarem sprawiedliwości.

gryf01

Dobry tekst. W zasadzie nic dodać, nic ująć.

patrykjay

1. Niedopuszczenie Neymara do strzelania karnych podczas gdy nie jest ich najlepszym wykonawcą byłoby upokorzeniem? Serio?
Cała ta sytuacja to sygnał dla szatni, że zawodnik (Neymar) jest ważniejszy niż drużyna, a to zawsze obraca szatnie przeciwko temu zawodnikowi.
2. A jeśli chodzi o emerytury, to sprawa jest jasna. Nie ważne kim byłeś, emerytura to umowa, rzecz święta i ruszać jej nie wolno. Nikomu!

redzgred

Szanowny Panie redaktorze. Psg kupilo Neymara zeby podniesc poziom sportowy, zeby wygrac LM. Jezeli Cavani jak sam Pan przytoczyl jest skuteczniejszy w wykonywaniu 11 to absurdem jest oddawac je Neymarowi. Co do kwesti marketingu nie wydaje mi sie, a zeby Psg specjalnie liczylo kazda zlotowke wiec aspekt marketingowy raczej nie jest tutaj najwazniejszy. Jezeli Neymar w niedalekiej przyszlosci zechce wykonywac rzuty za autu mimo iz bedzie to robil srednio nalezy rowniez mu je oddac? Neymar ma wygrac temu klubowi LM, a w wykonywaniu 11 sa lepsi od niego i jezeli jemu rowniez zalezy na trofeach powinien zdac sobie z tego sprawe. Bledem moim zdaniem bylo upchniecie tylu Brazylijczykow w jednej szatni. Bo czy to w Mma czy innych dziedzinach sportu nie raz udowadniali ze przede wszystkim liczy sie dla nich dobro, a w sporcie zespolowym niestety potrzebne sa kompromisy. Rola Emerego zostalo w tym klubie juz i tak zepchnieta totalnie poza margines i juz tylko brakuje tego zeby Neymarowi zezwolic wybierac meczowa 11. To ze chlopak sie tak zachowuje, pokazuje tylko jak bardzo zepsuci sa dzisiejsi idole nastolatkow.

Stary a może
St. Białucha

Panie Krzysztofie w końcu dobry artykuł.

Bati

a może- strzelamy na zmiane karne, kto pierwszy spudłuje czeka tak długo aż drugi nie strzeli….

Zabski

To jest nas przynajmniej dwóch z którymi jest coś nie tak, dzisiaj o tym rozmawiałem z kumplem i broniłem prezesa PSG że bardzo dobrze chciał to rozegrać jednak usłyszałem że to niedopuszczalne że pieniądze mają wszystko załatwić.Tak pieniądze szejka są nie tylko po to żeby ściągnąć Neymara ale również po to by za ich pomocą dbać o dobrą atmosferę w gwiazdorskiej szatni ( motywować niektórych by taka była) Dlatego bardzo dobry tekst Krzysztofie . Dzięki

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

walde18

w tym logicznym wywodzie jest jeden błąd.Otóż czy nosił mundur czy nie,to składki na ZUS szły i z tąd prawo do emerytury. Co oczywiście nie przesądza o wysokości tejże

zielonywojownik

Szanujmy się, Cavani tym milionem euro to może sobie tyłek podetrzeć, ale widzę że nagonka na Neymara jest tak czy inaczej, bo ośmielił się odejść z Barcelony! Bardzo dobra decyzja, a jak się Cavaniemu nie podoba, to niech odchodzi. Na jego miejsce może przyjść ktokolwiek i będzie kręcił podobne, a może i lepsze liczby. Już dawno mówiłem, że za Cavaniego powinien przyjść jakiś młody i głodny goli napastnik.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zaraz_Wejdzie

W piatek dotarla w koncu do mnie za ocean panska ksiazka. W sobote czulem wielki zawod bo… ja cala przeczytalem. Swietna!!
Ale, ze tez nic wiecej pan redaktor nie machnal o tym meczu pomiedzy Gornikiem a Legia z ’94 to jestem zaskoczony… to wtedy po raz pierwszy (chociaz wtedy jeszcze dzieciak) wiedzialem, ze ta cala liga jest ustawiona…

lookass

Silenie się na oryginalność. ,,Halo, mam inne zdanie niż Wy wszyscy, bo tak!”

A dlaczego redaktor nie spojrzy na to, że to może Cavani chce ,,budować swoją legendę” w PSG? Od kilku sezonów nastrzelał tam sporo bramek, do tej pory świetnie się czuł w klubie z paryża, jest gwiazdą a tu nagle przychodzi taki Neymar i jemu wszystko się należy tylko dlatego, że kosztował prawie ćwierć miliarda euro. Szatnia to prawdopodobnie czuje. Są lepsi, ważniejsi (czyt. Neymar) bo kosztował tyle szmalu, że nie można mu niczego zabronić bo uwaga: obrazi się! Wydaje mi się, że jak w każdej grupie tak i w PSG jest hierarchia. Przychodzi ktoś nowy z zewnątrz, więc powinien dostosować się do grupy. Nie mówię, że ma od razu nosić piłki za nimi ale może uszanowałbym kolegów, z trochę dłuższym stażem w drużynie? Nie rozumiem od początku tej roszczeniowej postawy. Natomiast od początku wiadomo było, że ta kwota zepsuje Neymara. Gość ma wybujałe ego a fakt, że zapłacono za niego ponad dwie setki milionów sprawiło, że jeszcze bardziej odleciał.

slimhelu

Jak jest ok płacić 1mln EUR żeby zrezygnował z karnych to co dalej?
Jak NEYMAR się pokłóci z Verattim kto ma siedzieć w autokarze przy oknie, to żeby nie zaogniać konfliktu z N., Veratti też dostanie rekompensatę i odstąpi miejsce?

Habanero
Las Palmas

z prawie niczym się nie zgadzam a to rzadkość gdy pisze red Stanowski

FunFutbolu

Niestety Stano ale piszesz głupoty tym razem. często się z Tobą zgadzam ale tu popłynąłeś.

To co napisałeś miałoby sens tylko w jednym wypadku-gdyby Cavaniemu chodziło tylko o ten pieprzony milion. A wiadomo że dla niego jest to tylko niezbyt istotny finansowy bonus.

Mało tego sam Cavani został upokorzony-okazało się że klub próbował go przekupić. Jeżeli już chcieli to załatwić w ten sposób to powinni mu odpalić jakieś naprawdę konkretne pieniądze-np 10 milionów i w żaden sposób tego nie upubliczniać.

Inna sprawa że sam Neymar jeżeli chce budować swoja legendę to lepiej aby te karne odpuścił-bo po prostu robi to może nie słabo ale mocno średnio, a każdy kolejny niestrzelony karny tylko tę legendę podkopuje.

A gdyby Neymar przyszedł do Bayernu to też pisałbyś podobnie? Co tam że Lewandowski strzela karne najlepiej na świecie, gwiazdor musi być dopieszczony.

To co się wydarzyło w PSG to jest patologia i kabaret i pokazuje to że ten klub ze sportem niewiele ma wspólnego. Klub chce zapłacić za to żeby dosyć ważny element jakim są karne był wykonywany przez piłkarza w tym akurat elemencie dużo słabszego-przecież to są jaja.

wpDiscuz

INNE SPORTY