Sposób na Górnika? Delegalizacja rzutów rożnych, kontrataków i Rafała Kurzawy
Weszło

Sposób na Górnika? Delegalizacja rzutów rożnych, kontrataków i Rafała Kurzawy

Kluby Ekstraklasy znalazły plan na powstrzymanie Górnika Zabrze. Już wkrótce na biurka prezesów wyląduje petycja o zdelegalizowanie rzutów rożnych w rozgrywkach polskiej ligi. Pomysłodawcy wniosku, który ma być złożony do PZPN przewidują, że swoje parafki złożą przedstawiciele 15 klubów. – To jedyny sposób na zatrzymanie Górnika, nie mamy wyjścia – zdradza nam jeden z prezesów.

Górnik awansował w tym momencie na czoło ligi i w strukturach polskich klubów doszło do nagłej mobilizacji: można się spodziewać, że pomysł zostanie wcielony w życie już w przyszłym tygodniu. Jak udało nam się dowiedzieć, pomysłodawcy rozważali także zdelegalizowanie Rafała Kurzawy, uważając to za nieuczciwe, by piłkarz Ekstraklasy po dziesięciu meczach miał na koncie dziesięć asyst. Myślano także o tym, by wprowadzić zakaz gry na jeden kontakt i konieczność przeprowadzenia trzech podań do tyłu tuż po odbiorze piłki – wyeliminowałoby to atut zabrzan w postaci szybkich kontrataków. Nie ma wątpliwości, że każdy z wymienionych wariantów wydatnie pokrzyżowałby szybki drużynie Górnika Zabrze, nie każdy jednak może okazać się możliwy do wprowadzenia.*

Wydaje się jednak, że tego typu kroki są niezbędne, by uniknąć takich sytuacji, jakie miały miejsce dziś. Górnik znów – to takie zaskoczenie jak Last Christmas w radiu za kilka tygodni – strzelił gola po rzucie rożnym i znów w rolę asystenta wcielił się Kurzawa. Skrzydłowy dograł piłkę z kornera na centymetry, Suarez pomógł strzelającemu odpowiednio blokując rywali, a Wieteska dołożył głowę dokładnie tak, jak napisane było w podręczniku. Drugiego gola zabrzanie strzelili – znów musimy napisać, że ostatni raz byliśmy tak zaskoczeni, gdy w październiku z drzew zaczęły spadać liście – po kontrataku. Piotrowski zagrał piłkę z cyklu „aż się prosi o skarcenie”, Koj wykonał wślizg z cyklu „skoro prosisz, to skarcę” i już sam na sam był Kądzior – bramkarza pokonał bez większego problemu. Czyli Górnik zrobił dokładnie to, co robi od początku sezonu. Marcin Brosz musi czuć się trochę jak Arjen Robben: wciąż ma na przeciwników jeden i ten sam sprawdzony sposób, ale dopóki wciąż okazuje się on skuteczny, po co rozglądać się za nowym?

Górnik strzelał dziś bramki, jednak jego najlepszym piłkarzem był niewątpliwie Tomasz Loska, który zaliczył w zasadzie bezbłędne spotkanie i w pojedynkę wybronił kilka goli. No bo przecież…

a) to on wybronił sam na sam ex-czołowego skrzydłowego ligi Adama Gyurcso (choć strzelający ułatwił mu zadanie),
b) to on wybronił karnego ex-czołowego skrzydłowego ligi Adama Gyurcso (choć strzelający ułatwił mu zadanie – strzał był lekki i blisko środka),
c) to on wybronił sam na sam Zwolińskiego (choć strzelający znów ułatwił mu zadanie).

Wymieniliśmy tylko trzy setki, po których musiały paść gole, ale tak generalnie Loska mniejszych bądź większych interwencji miał dziś od groma. Nie dał rady tylko w końcówce, gdy po rogu strzałem z główki pokonał go Zwoliński, notując tym samym swoje wielkie przełamanie zaliczając modelową reakcję na motywację pt. „Instagram” (kibice Pogoni sugerowali w transparencie, że ich napastnik więcej uwagi poświęca Instagramowi niż strzelaniu bramek). Tak na marginesie, karny dla Pogoni został odgwizdany po kuriozalnym przyjęciu piłki przez Wolsztyńskiego. Piłkarz Górnika był tak zamaszysty, że aż wyszło mu w polu karnym coś takiego.

Wielkiej zjebki dzięki rezultatowi ostatecznie pewnie jednak nie dostanie. Górnik wygrał i Pogoń może mieć o to pretensje tylko do siebie. Zabrzanie nie zrobili dziś przecież niczego zaskakującego, prezentowali dokładnie te same atuty, co zawsze. Pogoń miała swoje setki, miała końcówkę, w której mogła skarcić rywala, generalnie ustawienie sobie tego meczu było w jej nogach. A i tak nie dała rady.

Sposób na zabrzan jest zatem jeden: delegalizacja rzutów rożnych, kontrataków i Rafała Kurzawy.

HERB_KOLOR_PRZEZROCZYSTOSC

Pogoń Szczecin

23-09-2017
1
:
2
Gornik_Zabrze

Górnik Zabrze

10. kolejka

23.09.2017

18:00

Szczecin

2.0 2.4
A. Gyurcso
5.0 5.0
C. Rapa
3.0 2.8
D. Formella
5.0 4.7
D. Niepsuj
2.0 2.5
J. Piotrowski
6.0 5.3
K. Drygas
3.0 4.0
L. Dvali
3.0 2.8
M. Listkowski
5.0 4.7
M. Cincadze
7.0 6.3
R. Nunes
4.0 4.0
Ł. Załuska
7.0 6.4
D. Kądzior
6.0 6.7
D. Suarez
4.0 5.0
I. Angulo
3.0 3.5
M. Ambrosiewicz
7.0 8.0
M. Wieteska
6.0 6.0
M. Koj
6.0 7.2
R. Kurzawa
5.0 5.3
S. Matuszek
6.0 6.7
S. Żurkowski
9.0 9.6
T. Loska
4.0 4.0
Ł. Wolsztyński
4.0 4.0
Krzysztof Jakubik

Zmiany gospodarzy:

D. Formella

S. Delew

5.05.3

M. Listkowski

Ł. Zwoliński

5.06.0

J. Piotrowski

D. Kort

-6.0

Zmiany gości:

Ł. Wolsztyński

M. Urynowicz

5.03.7

D. Kądzior

B. Olszewski

-5.0

I. Angulo

A. Wolniewicz

-5.0
Rogi Górnika
Kontry Górnika
Gyurcso kiedyś
Gyurcso dziś

Nagroda specjalna*

Konto na Insta dla Adama Gyurcso
Zwolakowi pomogło
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka

Fot. FotoPyK

*wszystko, co zostało napisane do tego momentu, nie jest prawdą 

KOMENTARZE (34)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
uchol

Zapomnieliscie jeszcze napisać o rajdzie Żurkowskiego z ostatniej minuty.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Po meczu Lechii oznajmiłem, że Nowak będzie kolejnym zwolnionym w ESA trenerem, ale potem na boisko weszła Pogoń i już sam nie wiem. Wyścig Nowaka ze Skrożą może być ciekawy. Zastanawiałem się która ekipa (Lechia czy Pogoń) jest większym rozczarowaniem i jednak stawiam na Lechię, bo ma (teoretycznie) znacznie silniejszą kadrę i oczekiwania wobec niej były o wiele większe, niż te wobec Portowców. Jedno jednak te drużyny łączy. Bardzo słaba forma. Popisy szczecińskiej drużyny w drugiej połowie meczu były nie do ogarnięcia. Wyróżniał się Piotrowski, ale reszta nie była lepsza. Zawodnikom wyraźnie udzieliła się „charyzma” trenera Macieja.

Dani

Lidera mamy i juz go nie oddamy :) Brawo Gornik, Brawo Polska młodziez

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Rozumiem że to podziekowanie Legii za Wieteskę?

Dani

raczej dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki :) bo tam Wieteska zaczynal, w Legii go nie chcieli

GRAND_CHAMP

gdyby go nie chcieli to by go z Pogoni nie wzięli

Dani

chcieli wzieli nie chcieli, czy to wazne, najwazniejsze ze chlopak sie rozwija , zycze mu MP z Gornikiem, wystepu w doroslej reprezantacji Polski a z czasem gry w bardzo dobrym zachodnim klubie :)

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Tzn Górnik kupił go od Pogoni czy od Legii?

bennua

Podziękowania należą się także Chrobremu Głogów

grnawuiopn

Górnik grając cały czas tak samo kontrataki, stałe fragmenty, oddanie inicjatywy (posiadanie piłki na poziomie 30%) dalej wygrywa mecze nawet grając słabo bo dziś nie można powiedzieć że to był ich dobry mecz. Czy naprawdę żaden treneiro z polskiej myśli szkoleniowej nie ma żadnego sposobu jak się temu przeciwstawić ? Za co odpowiadają fachowcy w polskiej piłce ? Przecież każdy przypadkowy andrzej mógłby napisać na tablicy przed meczem wyjściową jedenastkę i z każdym przeciwnikiem grać tak samo i byłby takim samym trenerem jak Polska karuzela. Czy tu istnieje coś takiego jak przedmeczowa taktyka, omówienie gry rywala ?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Sam się na tym zastanawiam… Przecież już nawet dzieci w eskimoskich wioskach wiedzą, jak Górnik wykonuje rzuty rożne, a to dalej działa…
PS. Czemu trenerem ma być Andrzej? Janusze już nie w modzie?

grnawuiopn

Andrzej bo Strejlau heheh

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

No tak, ale tam jest napisane, że ten Andrzej coś maże po tablicy, a od mazania, to raczej Jacek he he he.

grnawuiopn

hola hola Endrju też ma znakomity warsztat taktyczny ale zgadzam się Jacek to strateg XXI wieku

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Andzeje są, że tak powiem, far too superior to Janusze.

grnawuiopn

Chociaż w sumie w tej lidze same kontrataki i stałe fragmenty mogą dać mistrza bo tu nikt nie potrafi grać atakiem pozycyjnym i Brosz dobrze o tym wie.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Nie ma sprawy, biore się za robotę, od jutra.
A na poważnie, bardzo mi sie podoba, jak Górnik gra, jak tłucze po kolei wszystkich, drużyny wspaniałych trenerów, teraz Maciuś na rozkładzie.
Szkoda, że tak głupio pomaga w czasie meczu przeciwnikom, znowu karny frajerski, głupia czerwona kartka w końcówce. Oby więcej wyrachowania w przyszłości.
Oby zostal ten Górnik na czele do końca.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

No i nic o żółtej za faul (?) Nunesa na Locse w porównaniu do braku czerwonej za faul Angulo na Malarzu?
Sędziowie ciągną Ogórnika do góry…

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Borki Apartments F.C.

Ciągnęli go szczególnie w meczach z Jagą i Cracovią…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Nikt nie uważa Amiki ze rywala Legii…więc bez napinki…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zaraz_Wejdzie

Najslabszy mecz Gornika w sezonie… a i tak wygrali. Byle tak dalej!

Gordon
Olympique Lyon

No ja pierdole, jak ten Beniaminek gra z młodziakami i z piłkarzami skreślonymi, przecież Wieteska gdyby grał regularnie, na pewno nie był by gorszy od, Astiza, Czerwińskiego. Kurzawa, Kądzior, Wolsztyński, Matuszek, kurwa no, że się zapytam SKĄD się wzięli. Masakra, według transfermark taniocha, Polacy młodzi dają radę na maksa + doświadczeni gracze (w mniejszości). Zajebiście ta drużyna wygląda. Kurwa no kibicuje Legii, ale ten Wieteska to masakra że nie dostał szansy. Nie wiem co z tą Polską ligą, to jest jakaś abstrakcja.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Vinnie
Pogoń Szczecin

Górnik w klapkach najebany po weselu Wolniewicza jest o kilka klas lepszy od Pogoni, którą lepi przez ponad dwa lata Maciej Stolarczyk. Czy pan, panie Mroczek, naprawdę nie widzi gdzie leży przyczyna wszechobecnego marazmu? Stolarczyk, Adamczuk, Rafałowicz, Andradina, Miązek i pewnie kilku innych. Oni tylko psują cudowne powietrze nad Twardowskiego, dopóki nie pozbędzie się pan tego gównianego balastu, dopóty pańskie wnuki będą polerować PUSTĄ gablotę dla trofeów Pogoni Szczecin, a kustosz muzeum naszego Klubu z DUMĄ oprowadzać będzie ludzi pokazując im proporczyk Fylkiru Reykjawik, sympatycznych rybaków z Islandii. Nic pan nie zrobisz z Pogonią, nic. Bekdasowi do pięt nie dorastasz ani finansowo, ani w miłości do piłki nożnej. Stoisz pan na rozstaju dróg, czeka cię albo droga Osucha, albo ITI. Innej drogi nie ma. Albo zepchniesz Pogoń w niebyt, albo sprzedasz nasz Klub komuś kto ma JAKIEKOLWIEK pojęcie o piłce. Pan tego pojęcia nie masz. Ani pan, ani te wynalazki typu Stolarczyk. Maciek chuj się zna piłce, tak samo jak Żewłakow, czy Baszczyński. Polscy prezesi odchodzą od piłkarzy, którzy myślą, że się sprawdzą jako dyrektorzy sportowi, bo widzą, że to nie ma sensu. Pan trzymając się Stolarczyka pójdziesz na dno. Mnie to ziębi, chcesz to idź, ale Pogoń ma pływać jak najwyżej, rozumiesz pan?

Naprany
Górnik Zabrze

Na weselu był jedynie Koj. Reszta musiała zrezygnować z racji meczu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Koval

Zapowiadali na dzisiaj koniec świata i nadszedł. Zwoliński trafił do siatki. A tak serio, to może go to odblokuje, bo zapowiadał się nieźle swego czasu.

Macieo
AC Milan

gdyby prześledzić mecze Górnika w tym sezonie, to:
1. kolejka – wygrał
2. kolejka – przegrał (powinien wygrać, kilka niewykorzystanych setek i naciągany karny dla Jagielloni w ostatniej minucie)
3. kolejka – wygrał
4. kolejka – remis (powinien wygrać, kilka setek Angulo)
5. kolejka – remis (powinien wygrać, kilka setek w końcówce)
6. kolejka – remis (powinien wygrać, co najmniej jeden karny z dupy dla Cracovii)
7. kolejka – wygrał
8. kolejka – wygrał
9. kolejka – remis (powinien wygrać, masa sytuacji ze Śląskiem)
10. kolejka – wygrał i tym razem to był pierwszy mecz w sezonie, w którym Górnik z przebiegu gry powinien stracić punkty.
Niemniej przy większym wyrachowaniu, szczęściu i lepszym sędziowaniu Górnik miałby teraz 25-28 punktów i sporą przewagę nad resztą stawki i aż dziw bierze, że grające piach Lech, Legia i Jagiellonia mają tyle samo, albo prawie tyle smo punktów

wpDiscuz