post Avatar

Opublikowane 17.09.2017 11:18 przez

redakcja

Żaden trener w historii Ekstraklasy tak intensywnie nie kojarzył się z brzeszczotem, kłusownictwem i braniem pożyczek na dowód Patejuka. Samo odmienianie synonimów kojarzącego się ze Staszkiem Levym trunku to poezja: fioletowa ambrozja, jagodzianka na kościach, nalewka księcia Poniatowskiego, wywar na myszach i wiele, wiele innych. Staszek Levy nie podbił polskiej piłki, ale na zawsze podbił nasze serca.

Pięć lat temu napisaliśmy proroczy tekst:

To ewidentnie będzie nasz faworyt. Nie wiemy, w jaki sposób Śląsk go wytrzasnął, ale zgadujemy, że nie wybierał po zdjęciach z katalogu. Ukłony dla tego żartownisia z Wrocławia, który stoi za całą operację pod kryptonimem „Jożin z Bażin”!

stanislav-levy-zawsze-mia-dobr-stylwk-1347836040_levy

Stanislav_Levý

 Wszystko sprawdziło się co do joty. Levy okazał się tez na dokładkę królem wywiadów:
Screen Shot 09-16-17 at 08.46 AM
7Dx0Dqe
Przypomnijmy Alfabet Staszka:
A – alkohol – rzadko używa tej nazwy choć w jego organizmie gości non-stop.
B – Brzeszczot – bez brzeszczota ani rusz. Zawsze może się coś trafić ciekawego do odpiłowania.
C – Caritas przykościelny- miejsce gdzie zgłasza się po żywność, nie rzadko wywiązuje się szamotanina z pracownika lub księdzem proboszczem któremu zarzuca nie uczciwe gospodarowanie darami, zarzuca korupcjonizm. Prawdopodobnie jest to złość w związku z tym, że dają ryż, makaron, a nie denaturat, spirytus.
D – Dykta, denaturat – napój energetyczny Stanislava utrzymujący go przy siłach. Ma obsesje na ich punkcie.
E – Ekskrementy – nierzadko w porę przychodzą w trudnych chwilach i opresjach oczywiście z pomocą.
F – Funkcjonariusze straży miejskiej – ucieka przed nimi swoim rowerem. Czasami przerywają sieste w rowie.
G – Gikiewicz – człowiek który strzela z ucha Stachovi. Ten w zamian wystawia go czasem na mecz.
H – hultajstwo – czyli margines społeczny, łobuzeria, łajdactwo. Częste zachowani sympatycznego wąsacza spowodowane pragnieniem którego nie może ugasić. Zachowanie te objawia się jeżeli Stach nie otrzyma tego co chciał. Np. po nie udanej próbie wymuszenia daniny od proboszcza zaczął śpiewać zbereźne piosenki o cipie św. Zyty.
J – Jadwiga pani – sąsiadka, lat 78, mieszkająca samotnie, permanentnie prześladowana. Udaremniła próbę oszustwa metodą ‘’na wnuczka’’.
K – Konkubina – kobieta z którą obecnie jest, zasadniczo mało o niej wiadomo. Na pewno kobieta ma cierpliwość do Stacha.
L -Lokal socjalny – mieszkanie Stacha, melina.
M – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej- Prawdopodobnie ma jakiś układ z kierowniczką ośrodka. MOPS ewidentnie przymyka oko na wybryki Stacha jak np. demolowanie izby socjalnej oraz bloku.
N – Nalewka Księcia Poniatowskiego- jeden z ulubionych trunków, rano wieczór we dnie w nocy.
O – Ołomuniec- rodzinne miasto, pierwsze popijawy, nauka kłusowniczego fachu, poprawczak, koledzy kulawy Zdenek, Karel Svoboda i Jaromir Hvast.
P – Provident lub Patejuk chociaż tutaj sprawa się pokrywa. Na dowód Patejuka regularnie zaciągane są pożyczki w providencie a nawet, w jednym z osiedlowych sklepików kupowany jest alkohol na zeszyt.
R – Ryniewicz – przypadkowy świadek jak Stanislav włamał się do zajezdni tramwajowej, a łupem padł baniak z tramwajowym płynem hamulcowym.
S – Sebek Mila – szantaż jedno z drugim się pokrywa. Najczęściej szantażowana osoba we Wrocławiu. Pod szantażem odebrania opaski kapitańskiej wyłudzana jest ‘’ złotóweczka ’’ lub inne usługi.
T – Terror – metoda działania, zarobku, wszędzie gdzie się pojawi Stach terror pijacki. Oporowska, blok socjalny, centrum miasta itd.
U – U św. Brata Alberta. W tej noclegowni jest już persona non grata po incydentach z wnoszeniem na teren alkoholu.
W – Wigry 3 środek lokomocji Stacha. Przyczepka jednoosiowa na wyposażeniu.
Z – Zajęczy pasztet. Ulubiona zagrycha Stacha, najlepiej z nal. Ks. Poniatowskiego.
A także to, że był mężczyzną tysiąca i jednej opowieści:

Rok 1912 Southampton w swój pierwszy dziewiczy rejs do Ameryki wyrusza największy niezatapialny statek Titanic, w ostatniej chwili na pokład wsiada mężczyzna którego nie było na liście pasażerów, to sympatyczny wąsacz z Czech który chwile wcześniej wygrał bilet w karty. Biorąc ze sobą kilka butelek fioletowej ambrozji do plecaka chwiejnym krokiem wchodzi po kładce. Staszek widząc tyle ton metalu z którego jest zbudowany statek nabiera nadziei na szybki zarobek, już pierwszego dnia na balu poznaje piękną bezzębną Czeszkę zwaną potem konkubiną. Przekonując ją do swojego planu w zamian za ucięcie brzeszczotem piecy z parowni pod pokładem oferuje jej wspólną noc w jego kajucie. Konkubina bez wahania zgadza się, w nocy dochodzi do dziwnego dźwięku, tak jak by statek w coś uderzył, przerażeni pasażerowie czują zapach ekskrementów, a obsługa statku zarządza natychmiastową ewakuacje. Niestety na statku nie ma już żadnej kajuty ratunkowej wszystkie związane razem odpływają w oddali wypełnione po brzegi metalowymi częściami statku i ciągną za sobą cztery wielkie kominy Titanica. Sympatyczny Czech z szelmowskim uśmiechem i konkubiną znikają w oddali, Titanic łamie się na pół a ludzie zaczynają się topić,widząc to wszystko czeski Guardiola postanawia zawrócić, ale nie żeby pomóc biednym ludziom którym grozi niebezpieczeństwo ale żeby zabrać jeszcze trochę metalowych części. Widok idącego na dno niezniszczalnego, tytanowego statku przyprawia sympatycznego Czecha o łzy, tyle metalu pochłonie woda. Bez namysłu bierze kolejny łyk fioletowego napoju bogów po czym jego słabe zwieracze nie wytrzymują, ale doświadczony już w tych sprawach sympatyczny czeski szkoleniowiec wiedział co w tej sytuacji zrobić. Defekuje za burtę po wielu latach okazało się że Titanic nie zatonął po zderzeniu z górą lodową ale po spotkaniu z czeskim Guardiolą z Ołomuńca. Nie tak miał wyglądać ten rejs nie tak. Ocean Atlantycki cały w ekskrementach.

Opublikowane 17.09.2017 11:18 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 16
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wolny Elektron
Wolny Elektron

raczej jest darmowym stażystą

Pavlo Kravchuk
Pavlo Kravchuk

i to niezbyt lotnym

Cudpotwisla
Cudpotwisla

Błędy związane z zasadami pisowni z „nie” przyprawiają o drżenie przedmiotowych zwieraczy.

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski

klasyk weszlo

Momo1100
Momo1100

No lubił wypić i co z tego? Probierz też lubi ale mu w dupę włazicie bo to wasz ziomek, albo Czesiu wydzwaniający namiętnie do Fryzjera także wam nie przeszkadza. To jest właśnie hipokryzja Weszło.

Cezary.
Cezary.

Najlepsze jest to, że pewien osobnik jeździ sobie na k2, gdy w kasie jego bylego klubu(mistrza Polski) brakuje pieniędzy, a oni to jeszcze gloryfikują xD
EDIT: BETON wiecznie żywy.

Al Bundy
Al Bundy

Większego gówna nie czytałem tu nigdy. Brawo kurwa, osiągnęliście dno.

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak

Tak i jak „tytanowy” Titanic….

wojciechp2
wojciechp2

http://victorybetpoland.blogspot.nl/ – TRAFILI 283 KURS WCZORAJ I SKAN NA BLOGU ! NA DZIŚ MAJĄ SPECJALNĄ PROMOCJĘ WAŻNĄ DO GODZ 14:00!!! POLECAM, sam grałem ich ostatnie 3 kupony i trafiłem

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji

navždy v našich srdcích

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Takiego szajsu dawno tu nie czytałem. Mam pytanie i pytam całkiem poważnie: weszlo przyjebało się do Levy’ego z powodu wyglądu czy mieli jaki inny konkretny powód, bo w to, że powodem była skłonność do „łyknięcia” to jakoś nie wierzę. Musieli by się tak przyssać do połowy ligi. Zresztą czepianie się kogoś w polskiej piłce za picie, brzmi jak oksymoron.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Oburzonego mnie jeszcze nie widziałeś. Po prostu uważam, że ten tekst to szajs. Tyle.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Weszło
05.06.2020

Górnik Zabrze na pustym stadionie. Straci swój atut?

Czy po meczu Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk można się wiele spodziewać? Teoretycznie tak, w końcu to piątkowy hit. Praktycznie? Cóż, prawdopodobnie czeka nas pojedynek dwóch najmniej kreatywnych drugich linii w naszej lidze. Przynajmniej jeśli chodzi o środkową strefę boiska, bo liczymy, że imprezę rozruszają trochę koledzy śmigający po bokach. Czy Conrado będzie odpowiedzią na […]
05.06.2020
Weszło
05.06.2020

Quiz piłkarski: kapitanowie w Ekstraklasie

Już dziś startuje kolejna seria gier w Ekstraklasie, ale zanim piłkarze znów wybiegną na boiska, postanowiliśmy sprawdzić, jak dokładnie oglądaliście pierwszą kolejkę po przerwie. Tym razem w naszym quizie piłkarskim pytamy o kapitanów – czy potraficie wskazać wszystkich, którzy wyprowadzali drużyny na boiska w 27. kolejce? Podrzucamy wam czterdzieści nazwisk (niektóre są zaskakujące nawet dla nas) […]
05.06.2020
Weszło
05.06.2020

Kucharski: „Budżet na transfery mamy jak w maju 2019”

— Temat jest trudny, ale przemiana zespołu trwa. Latem zeszłego roku zaczęliśmy układać puzzle od nowa, wielu zawodników odeszło, wielu przyszło. Zimą, w drugim etapie, dorzuciliśmy kolejne ogniwa. Teraz zaczyna się trzecia część rozdania. Już zrobiliśmy dwa kroki w kierunku Europy, ale praca nie jest skończona. Zespół wymaga trzech–czterech zawodników z jakością do pierwszej jedenastki. […]
05.06.2020
Weszło
04.06.2020

Sztuka dobijania krzywych gwoździ

Bardzo długo ten mecz układał się zgodnie ze scenariuszem znanym z pewnej popularnej gry komputerowej. GKS Tychy strzelał w poprzeczkę. Strzelał tuż ponad nią. Strzelał obok słupka, strzelał w mur złożony z obrońców. Wymieniał setki podań dosłownie na szesnastym metrze od bramki Zagłębia Sosnowiec, czarował sztuczkami technicznymi, chętnie wchodził w udane dryblingi. Ale przegrywał 0:1, […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Podobno w Radomiu był dziś jakiś mecz…

Radomiak i Odra podpisały chyba jakiś pakt. Jesienią, gdy radomianie pojechali do Opola, zależało im tylko i wyłącznie na tym, żeby nie przegrać. Efekt? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Teraz, gdy Odra wpadła do Radomia, także zależało jej na tym, żeby wywieźć choćby jeden punkt. I co? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Nawet gdyby kibice mogliby dziś […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Bez Brożka do końca sezonu. Jak zła to wiadomość dla Wisły?

Między 16 sierpnia, a 22 września, na przestrzeni pięciu tygodni, Paweł Brożek strzelił siedem bramek w pięciu kolejkach. Tak, mówimy o tym sezonie, nie o czasach, gdy sięgał po koronę króla strzelców i mówiło się, że hitowy transfer tuż tuż. A i berło pierwszego snajpera w kadrze musi przejść w jego posiadanie. Nie ważne co […]
04.06.2020
Anglia
04.06.2020

Anglicy korzystają z otwartej furtki – pięć zmian w Premier League

Jak od pewnego czasu wiadomo, 17 czerwca powrócą na boisko piłkarze prawdopodobnie najlepszej, a już na pewno najbogatszej ligi Europy – angielskiej Premier League. Aston Villa podejmie Sheffield United, a Manchester City zmierzy się z Arsenalem. Naturalnie wznowienie rozgrywek będzie się wiązało z całą masą organizacyjnych zmian. Obostrzeń, regulacji, zakazów i nakazów. Protokół bezpieczeństwa musi […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Miliarder przejmuje Motor Lublin. Plany? Nowa akademia i pierwsza liga w rok

Ile razy zastanawialiśmy się, dlaczego najbogatsi Polacy nie inwestują w kluby piłkarskie? Jak często kibice marzyli o tym, żeby lokalny biznesmen, który dotarł na szczyt, wprowadził na niego również ich klub? Takie pytania na pewno stawiali sobie także fani z Lublina, bo polska wschodnia od lat pozostawała futbolową pustynią. Jedno z największych miast Lubelszczyzny piłkę […]
04.06.2020
Blogi i felietony
04.06.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jest wiedzą powszechną i oczywistą, że Jerzy Pilch kochał Cracovię i futbol. Niedoceniane pozostaje jednak, jak mocno Jerzy Pilch futbolem każdego dnia oddychał, jak był nim przeżarty. To nie był pan pisarz, który czasem, pomiędzy lekturą Płatonowa i Schulza, pomiędzy trzaśnięciem zjadliwego felietonu, a machnięciem powieści bestsellerowej, dla fanaberii schodził na ziemski padół obejrzeć spotkanie […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Kosecki: „Kwintesencją polskiej głupoty były lata korupcyjne”

– W Hiszpanii nikogo nie obchodziło to, czy wbijesz lampkę, czy dwie lampki, czy butelkę. Twoja sprawa. Możesz wyjść i grać. Romario, który grał w Barcelonie, mieszkał w hotelu, w którym na ostatnim piętrze była dyskoteka. Dzień przed meczem niejednokrotnie bawił się i tańczył. Brazylijska mentalność. Mówi się o tym, że były balangi i picia […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nagroda za awans? Zwolnienie! Tak się to robi w Ostródzie

Jeszcze nie opadł kurz po decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, na podstawie której Sokół Ostróda awansował do drugiej ligi. Jeszcze Legia Warszawa stara się wojować w sprawie swoich rezerw w Komisji ds. Nagłych PZPN-u. Tymczasem pierwszy z wymienionych klubów… zwolnił trenera. Tak, tego, który przed chwilą wywalczył promocję ligę wyżej.  Myśleliśmy, że w temacie zwalniania […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Zagłębie zdobędzie Tychy? Obstaw hit pierwszej ligi w Totolotku!

Sąsiedzkie starcia zawsze budzą wiele emocji. Zwłaszcza, gdy naprzeciw siebie stają dwie drużyny, które ostatnio przeszły spore zmiany. GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec to nie tylko mecz dwóch zespołów aspirujących do gry o awans. To także starcie dwóch trenerów, którzy stanęli przed wyzwaniem „posprzątania” po swoich poprzednikach. Dzisiejszy hit pierwszej ligi typujemy w Totolotku! GKS […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Śmiały ruch Lecha Poznań – w przyszłym sezonie spróbuje grać z bramkarzem

Musimy przyznać, że początkowo imponowała nam ta odważna strategia Lecha Poznań. Jako pierwszy klub w Polsce, być może pierwszy na świecie, Kolejorz zdecydował się, by zamiast bramkarza wstawić między słupki jedenastego piłkarza z pola. I tak znalazł się w tym miejscu Mickey van der Hart, Holender, znany przede wszystkim ze swojej kapitalnej gry nogami. Niestety, […]
04.06.2020
Niemcy
04.06.2020

Afera fryzjerska w Dortmundzie. Piłkarze Borussii na cenzurowanym po złamaniu zaleceń

Jak nauczył nas przykład Heiko Herrlicha, szkoleniowca Augsburga, powody do złamania obostrzeń towarzyszących wznowionym rozgrywkom ligowym mogą być naprawdę idiotyczne. Herrlich postanowił złamać zasady i opuścić hotel, żeby zaopatrzyć się w pastę do zębów i słynny już krem nawilżający. Teraz nawywijali natomiast piłkarze Borussii Dortmund. Jak donosi BILD, kilku zawodników BVB ma obecnie spore kłopoty […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nawotka: „Nawet w juniorach w meczach Legii z Lechem chcieliśmy się pozabijać”

Tomasz Nawotka od lat jest piłkarzem Legii Warszawa na… wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec. Z warszawską drużyną grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów i ośmieszył Lucę Zidane’a. Z sosnowiczanami najpierw awansował do Ekstraklasy, a potem z niej spadł. Nam opowiada o swoim debiucie w seniorskiej piłce w wieku 16 lat, czy o pobycie w Warszawie. Jak do […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Quiz piłkarski: wyjadacze z pierwszej ligi

Przedwczoraj do gry wróciło zaplecze Ekstraklasy, dziś czeka nas dokończenie 23. kolejki tych wspaniałych rozgrywek. Jeśli od czasu do czasu lubicie rzucić na nie okiem, to pewnie poradzicie sobie z naszym kolejnym piłkarskim quizem, w którym waszym zadaniem jest wymienienie najbardziej doświadczonych pierwszoligowców. Konkretnie tych, którzy nastukali największą liczbę występów w Ekstraklasie.  W ramach podpowiedzi macie […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Matchday Boost na Radomiaka w BETFAN – kurs 2.50!

Choć pierwszą ligę będziemy oglądać w tym tygodniu ciągiem, dziś zakończy się pierwsza kolejka po restarcie rozgrywek. Jednymi z ostatnich, którzy powalczą w niej o punkty, są piłkarze Radomiaka. W Radomiu zmierzą się oni z walczącą o utrzymanie Odrą Opole. Będzie się działo? Z pewnością, dlatego typujemy ten mecz u legalnego bukmachera BETFAN! Radomiak Radom […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Brosz: „Robimy wszystko, żeby Górnik znów grał o najwyższe cele”

– Każdy dzień to jest dla nas szansa czegoś nowego i ciekawszego. Sport jest piękny. Rywalizacja jest piękna. Wstając rano ma się kolejne rzeczy do zrealizowania i pasja jest taka sama, jaka była na początku, a może i nawet większa. I to jest fajne. Ostatni czas pokazał nam, że musimy doceniać i szanować nasze dokonania. […]
04.06.2020