Romeo Jozak: Pewnego dnia wszyscy będziecie wdzięczni Mioduskiemu, że zdecydował się na taki ruch
Weszło

Romeo Jozak: Pewnego dnia wszyscy będziecie wdzięczni Mioduskiemu, że zdecydował się na taki ruch

Legia zwołała konferencję prasową, na której Dariusz Mioduski przedstawił nowego trenera. Właściciel i prezes Legii posiadanie mikrofonu miał zdecydowanie większe niż nowy szkoleniowiec, większość pytań dotyczyła nagłej zmiany decyzji a propos Jacka Magiery. Na konferencji Romeo Jozak był wstrzemięźliwy w sprawie mówienia o zespole, tłumaczył, że poznał jedynie nogi zawodników oglądając mecze, a musi poznać ich głowy, żeby o nich mówić. Za to jest bardzo pewny siebie, o czym świadczy choćby cytat z tytułu. Poniżej najważniejsze wypowiedzi z dzisiejszej konferencji.

Romeo Jozak:

– Mam nadzieję, że jak najszybciej nauczę się polskiego.

– Na początku chcę powiedzieć, że kiedy prezes sprowadza tu pięć osób z zagranicy, to pokazuje ogromną odwagę. Uwierzyłem prezesowi i jego ruch oznacza, że bardzo zależy mu na Legii.

– To mój największy krok w karierze. Ostatnio myślałem o swojej karierze i stwierdziłem, że brakuje mi jednej rzeczy i ta rzecz będzie miała miejsce właśnie tutaj. Całe swoje życie poświęciłem pracy z młodzieżą. Ale szkoliłem ich tak, żeby trafiali do pierwszej drużyny. Wiele podróżowałem po świecie, spędziłem też trochę czasu z reprezentacją seniorską Chorwacji.

– Miałem okazję obejrzeć kilka meczów Legii. Pochodzę z kraju, w którym staramy się grać w piłkę nożną. Chcę, żeby tak samo było z Legią, żeby drużyna po prostu lepiej grała w piłkę, była bardziej agresywna. Są sposoby, aby to zrealizować.

– Co zmienić? Dobre pytanie. Nie jestem czarodziejem, ale dobry trener nie musi być czarodziejem, a być mądry i ciężko pracować. Ciężka praca popłaca, nie boję się tego wyzwania.

– Jestem otwarty wobec piłkarzy, ale nie będę miał problemu z trudniejszymi zawodnikami, poradzę sobie.

– Dzisiaj idę obejrzeć trening, potem spotkam się z zawodnikami i ich poznam. Śledziłem Legię ostatnio trochę bardziej, jestem zorientowany, jak gra ta drużyna. Jednak widziałem tylko ich nogi, a ja chcę dotrzeć do ich umysłów, bo to jest najważniejsze. Jak to połączymy, Legia zacznie grać rewelacyjnie.

– Zdaję sobie sprawę, że emocjonalność niektórych starszych piłkarzy idzie ku dołowi, ale jak poznam piłkarzy, to zdecyduję, kto ma grać.

– Będę gotowy do niedzielnego meczu. Ale to będzie dopiero pierwszy krok, jeden z bardzo wielu.

– Jest wielu zawodników na świecie, którzy nie znają nowych trenerów, ale zadbam o to, żeby niedługo moje nazwisko znała cała piłkarska Polska.

– Pewnego dnia wszyscy będziecie wdzięczni prezesowi Mioduskiemu, że zdecydował się na taki ruch.

***

Dariusz Mioduski:

– Dzisiaj burzliwy dzień. Spotkałem się rano z Jackiem Magierą, mam duże doświadczenie, ale to była najtrudniejsza rozmowa w moim życiu. Zawsze szanowałem go jako człowieka, wierzyłem w niego i nadal wierzę.

– Ostatni czas nie determinuje tego, jakim trenerem jest Jacek Magiera. On będzie świetnym trenerem, może tu kiedyś wróci.

– Wszyscy widzieli jak to wyglądało w ostatnich meczach. Byłem zmuszony do tej decyzji. Liczyłem, że po przerwie reprezentacyjnej coś się zmieni, ale tak się nie stało. Zdecydowałem, że potrzebny jest wstrząs. Potrzebujemy lidera, który ogarnie szatnię. Taką osobą jest Romeo Jozak, udowodnił to w ostatnich latach. Taka osobowość zadziała w szatni.

– Będą zmiany w pionie sportowym. Rolę dyrektora technicznego obejmie Ivan Kepcija. Nie będziemy posiadać stanowiska „dyrektor sportowy”. Nie potrzebujemy go, bo to szef całego działu sportu, dyrektorów, sztabu. Kogoś takiego tu nigdy nie było. Michał Żewłakow odpowiadał głównie za transfery, nie był szefem wszystkich w dziale sportu. Dlatego od teraz będzie dyrektor techniczny, a nie sportowy.

– To, co panowie robili w Dinamie, bardzo wpisuje się w strategię naszego klubu. Mentalność też mamy podobną. Nie będziemy musieli uczyć się nowych rzeczy, tylko będziemy mieli gotowych fachowców.

– Cztery tygodnie temu myślałem, że przedłużymy kontrakt z Magierą. Myślałem, że przełamiemy niemoc. To jest piłka i Jacek sam wie, że to nie praca na zawsze, ale wierzyłem, że będzie na dłużej i że to tylko chwilowy kryzys, który nic nie zmieni w moim nastawieniu. Coś we mnie pękło we Wrocławiu.

– Jadąc z powrotem z Wrocławia musiałem pomyśleć, wpadł mi do głowy ten plan i skonsultowałem go z małą grupą osób. Nie szukałem nowego trenera. Miałem, jak zwykle w życiu, dużo szczęścia, że Romeo był dostępny. I nie wiem, czy zdecydowałbym się na zmianę, byleby zmienić.

– Zdecydowałem się na radykalny ruch. Jeśli w tym sezonie chcemy powalczyć i zdobyć mistrzostwo Polski, to potrzebny był wstrząs.

– Znaliśmy się wcześniej z Romeo. Zauważaliśmy, jakie postępy robi Dinamo, czerpaliśmy z nich inspirację. O jego przejściu do Legii rozmawialiśmy w ostatnich dniach, ale znaliśmy się, działam w Europie.

– Jozak nie ma może dużego doświadczenia w prowadzeniu zespołów seniorskich, ale to młody człowiek, ma dopiero 44 lata.

– Jeżeli nie ma wyników na boisku, to nie możemy sobie pozwolić na taki stan rzeczy. Dopuszczalny jest gorszy okres, ale my musimy walczyć o mistrzostwo Polski.

– Kontrakt został podpisany do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata po stronie klubu. Ja na to patrzę tak, że to trener podpisany na trzy lata. Wcześniej tego w Legii nie było, a zapewniłem sobie po prostu opcję, że gdyby coś poszło nie tak, to po roku możemy zrezygnować z kontraktu. Trener to zrozumiał i powiedział: „nie ma problemu, jestem przekonany, że przedłużymy kontrakt po tym sezonie”.

– Celem jest mistrzostwo. Jak nie uda nam się go zdobyć, to wtedy będę się zastanawiał nad powodami, czemu tak się stało.

– Pierwszy raz w historii Legii informacja nie wyszła wcześniej do mediów, dopiero od nas. Uważam, że Jacek Magiera zasłużył, żeby dowiedzieć się o tym pierwszy.

– W Legii muszą być określone profile zawodników na danych pozycjach. Tego nigdy w Legii nie było. Musimy to wreszcie sprecyzować.

– Transfermarkt wycenia piłkarzy na 27 mln euro. Nie jestem przekonany, że tyle byśmy dostali za wszystkich. Chcemy te kwotę potroić, a przynajmniej podwoić. Opieramy się na dwóch filarach. Skauting i szkolenie. Przygotowujemy ośrodek, mamy zmiany wewnątrz akademii.

– Po meczu ze Śląskiem stwierdziłem, że potrzebna jest duża zmiana, wymiana całej grupy ludzi. Dlatego Michał Żewłakow i Jacek Magiera odeszli jednocześnie. Nie chcę mówić za Michała, ale wydaje mi się, że on też potrzebował odświeżenia głowy po ostatnich latach. Ostatnich latach z sukcesami, podkreślam – z sukcesami.

Samuel Szczygielski

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (41)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mariusz Szewczyk

Widać, że Miodek, to samiec ALFA, a jego trener, to ROMEO.

Mariusz Szewczyk

Ten Romeo, to niezły kozak, to znaczy Jozak 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nedi81

Romeo who?

transparentny

Ale pytanie to zadałeś pan idiotyczne, jakbyś nie słuchał wcześniejszych. Nic dziwnego, że Mioduski kręcił beke w pewnym momencie, ile razy można pytać o to samo. Swoją drogą to trochę żałosne, że żaden z dziennikarzy nie był w stanie zadać pytania po angielsku, bezpośrednio do trenera. Janko Buszewska operuje językiem Szekspira lepiej niż wy, dziennikarze sportowi.

Detektor
Legia

Buszewski. Nie zapominaj, ze taka z niej kobieta, jak z Anny Grodzkiego

Ted
Barakowozy Klęskowo

Gdy na Bułgarską wchodził CHORWAT Nenad, to również miały być cuda wianki, no i były.
Ba nawet Kolejorza chcieli przechrzcić na Lech 03 😛
Ale jednak w miarę rozgrywanych meczów było coraz bardziej dennie , sennie, i nijako 😛
Ej wy tam przy Łazienkowskiej, wiecie co ?
Wy tam Adriatyku nie będziecie mieli, co najwyżej, zapyziałą Praską stronę Wisły 😛
Jugole , generalnie to są nerwole i patole 😛

Detektor
Legia

Sam jestes zapyzialy. Praga ma swoja dusze.

dario armando

Bardzo dobry ruch Mioduskiego za jednym zamachem wyciął problemy i wdrożył myślenie długoterminowe ,którego jestem wielkim zwolennikiem.Na logikę ta decyzja daje polskiemu futbolowi możliwość regularnego grania w LM I wejścia Legii do top 50 klubów Europy.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Idea bardzo dobra, ciekawe jak będzie z wykonaniem.

bennua

Mam nadzieje że za rok o tej porze to z wdzięczności będę wył jak australijskie dingo

baran

Pomięta koszula. Kurteczka. Nie zadbany. Chyba Romeo Jozak nie za bardzo będzie pasował do piłkarzy Legii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Madass
Piast Gliwice

No to Legia ma swojego klona Hasika …..do zimy i wypad tak to widzę

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Tyle, że Hasi miał jakieś doświadczenie trenerskie, a Romeo jest zupełnie zielony. Debiucik.

mgBB

Jozak: „Pewnego dnia wszyscy będziecie wdzięczni prezesowi Mioduskiemu, że zdecydował się na taki ruch.”

Antolović: „Legia zarobi na mnie miliony.”

Nie wiem dlaczego, ale wypowiedź nowego trenera Legii skojarzyła mi się z pierwszym wywiadem nowego Boruca.

matp12
Legia Warszawa

szeryf wkracza do klubu

trener.jpg
Al Bundy

Sheriff?

DrMabuse
Wisła Kraków

Samiec alfa. Alfa Romeo.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ostatnie zdanie trenera jest przetłumaczone chujowo, więc ten tytuł i mówienie o jego pewności siebie możecie sobie wsadzić w dupę. Może to specjalnie, aby wywołać lekkie emocja, a może przez to że ta babeczka źle to przetłumaczyła i nikt w redakcji nie potrafi tego poprawić.

Gość powiedział dokładnie: Pewnego dnia będziecie mieć uznanie do tego, że wasz prezydent (w sensie Midouski) miał wizję.

Jednak nie było sprecyzowania czy to chodzi o zatrudnienie go jako trenera, czy o ogólną wizję postawienia teraz na szkolenie a nie kupowanie. Cały sens artykułu jest napisany tendencyjnie, no ale rozumiem że jako koledzy i zwolennicy opcji BL musicie dalej podszczypywać i destabilizować.

Swoją drogą to @samuel-szczygielski na tej konfie pokazał jaki z niego dziennikarz. Miodny na początku wyjaśnił słowa o Magierze na lata, wytłumaczył czemu podjął taką decyzję, czemu akurat teraz itd. Można dyskutować czy zrobił to dobrze czy nie, czy decyzja dobra czy nie, ale po chuj pytać go potem dokładnie o to samo. A on dokładnie poprosił o wyjaśnienie dlaczego Magiera przestał być trenerem na lata. Przypomniało mi to mojego głupiego kolegę z gimnazjum któremu Pani wszystko musiała po dwa razy tłumaczyć, bo nigdy nie rozumiał.
Na początku jeszcze się przyjebał czemu z tym nowym trenerem jest podpisany kontrakt na rok skoro to długofalowa wizja. Chwilę wcześniej Miodny gadał, że jest kontrakt 1+2 lata i opcja należy do klubu. To się nazywa minimalizacja ryzyka drogi Samuelu. Gdyby się okazało, że Miodny w chuj się pomylił, albo trener nagle doszedł do wniosku że złapał Pana Boga za nogi i może się lekko poobijać, to przy rozwiązaniu kontraktu nie trzeba wysupłać hajsu za 3 lata, a tylko za rok.

Chciałeś być na konfie kontrowersyjny i podszczypnąć ich tam wszystkich, ale Ci to nie wyszło, bo ośmieszyłeś tylko siebie.

Zresztą poziom dziennikarzy na tej konfie był gorszy niż gra Legii. Błoński też dojebał pytaniem – facet mówi, że chwilę temu wysiadł z samolotu, że jeszcze nie widział drużyny, tylko tyle co w TV ostatnie chyba 3 mecze w tym ten ze śląskiem. A Błoński odpala: w jakich zawodnikach widzi liderów i co musi zmienić przed meczem z Cracovią. Tak jakby trenerzy potrafili trenować tylko na podstawie zapisu wideo.
No kurwa i taki gość ma ciepłą posadkę w Przeglądzie, gdzie zgarnia hajs za idiotyczne pytania.

LOBO

Zbyt rzeczowo odniosłeś się do artykułu. Samuel przeczyta, trochę się pomartwi, pożali się Stanowskiemu, a Stan klepnie go po pleckach i powie: olej go, to hejter. Niestety, co mnie bardzo smuci, tak to już jest na weszło i z dziennikarzami. Przyzwyczaili się, że przychodzi nowy trener to można trochę naciągnąć ich słowa pod artykuł, a do tego zazwyczaj są to polscy trenerzy, to przecież każdy z nich wie wszystko o każdym klubie i piłkarzu więc pytania co zmienić są dla nich jak najbardziej na miejscu.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ja myślę, że Stano jest teraz zajęty ogarnianiem jakiegoś nowego projektu. Może nie związanego z weszło, kto wie.
Inna sprawa, że Stano głupi nie jest i nie może nie widzieć, że niektórzy z osób piszących poziomem nie dorastają do dziennikarki. Pewnie nadrabiają pracowitością.

LOBO

Głupi nie jest, ale nie wiem co myśli i czym jest zajęty jedno jest pewne, weszło po zmianach czyta się słabo, a wartościowe teksty pojawiają się może dwa razy w tygodniu. Brakuje nawet tych humorystycznych, częściej trafiają się jakieś gnioty z wbijaniem szpil, ale z nietrafionymi argumentami.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Stano mocno zakumplował się z Bogusiem i jego ekipą. Zawsze powtarzał, że w ESA nie kibicuje klubom ,a ludziom. Dlatego teraz jest wysyp artów które mają uszczypnąć Mioduskiego, pokazać go w złym świetle, a to tylko dlatego żeby nastawić kibiców przeciw niemu.

Nie wiem tylko czemu ma to służyć? Czy jest to prośba Bogusia który ma w tym jakiś interes, co mogłoby dziwić, bo przecież to Legionista więc dobro klubu powinno być najważniejsze. No chyba, że się kasuje jeśli klub już nie jest jego.
Czy może same chłopaki z weszło chcą się przylizać Bogusiowi – tu też ciężko mi pojąć czemu, przecież wejścia na silvera już im nie załatwi.

LOBO

Nie chodzi mi w ogólnie o Legię, po prostu piszą gówniane teksty z jeszcze chujowszą argumentacją. Największy hit ostatnich tygodni to tekst o siedmio czy pięcioletnich wpisach Zielińskiego na FB. Natomiast to co piszą o Legii to kabaret, ja rozumiem, że można wspomóc znajomego tym bardziej jak się ma taką możliwość, chociażby tak jak to robią z Czesiem 711, ale tutaj to po prostu przypierdalają się do każdej wypowiedzi, każdej decyzji, kurwa do wszystkiego. Przecież, kurwa, byłoby mi wstyd pisać takie bzdury do tak dużej grupy odbiorców. Rozumiem skomentować ruch, ale nie to co miało miejsce np. podczas ostatniego wpisu sympatycznego redaktora naczelnego.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

No to fakt, poziom artykułów z ostatnich miesięcy spada mocno. No ale zobacz kto dawniej tu pisał: większość tekstów robił Stano, był Zarzeczny któremu jak się chciało, to potrafił wiele, był Ćwiąkała pracuś. A teraz? Teraz chyba jednym z częściej coś wrzucających jest Samuel.
Mnie brakuje tej beki która dawniej tu była – teraz mam wrażenie, że się dopieprzają na serio. Kiedyś robili to na wyrost żeby po prostu się pośmiać, tego pierwiastka humorystycznego coraz bardziej tu brakuje.

LOBO

Szczerze mówiąc sam nie wiem czy bardziej mi brakuje jakiegoś konkretnego rodzaju tekstów, czy bardziej denerwują mnie bardzo tendencyjne, niemerytoryczne teksty. Bardzo martwi mnie ten zjazd, bo piłkarskie newsy wolałem czytać na weszło. Nawet jak nie było tutaj wszystkiego co się w piłkarskim świecie działo, to dla mnie było w zupełności wystarczające, a teraz, teraz to na jeden spoko piłkarski tekst wyskakuje taki Samuel, później cwany gapa, który do pewnego momentu jest spoko, a później wychodzi na totalnego klauna, a truskawką jest sympatyczny redaktor naczelny. Najbardziej nie mogę się pogodzić z tym co czasami Stan potrafi wysmażyć, za przykład niech posłuży również jego komentarz do zmian w Legii. Niestety nie ma z nami już Pawła, z którym nigdy nie miałem problemu, bo jak po kilku zdaniach tekst mi nie podchodził to nie czytałem i nawet nie komentowałem, ale jak już wszedł na obroty to z przyjemnością czytałem, bądź słuchałem. No, ale Paweł był jeden, jak tekst nie podchodził to można było go pominąć i zapomnieć, bo dał się poznać czytelnikom, ale już takiego tekstu jak o wpisach Zielińskiego sprzed czterdziestu lat nie można zapomnieć. Ewidentnie coś się psuje, może to jest spowodowane wieloma zmianami w kadrze, a może oczekiwania są zbyt duże, bo przyzwyczaili nas do innego poziomu. Ciężko jednoznacznie powiedzieć.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Weszło przez długi czas nie było traktowane jako prawdziwa redakcja i jako prawdziwi dziennikarze. Przez to, że nie kumplowali się zbytnio ze środowiskiem, jechali po tych którzy zagrali źle, chwalili tych grających dobrze. Budowali swoją siłę na byciu prawdziwym w stosunku do czytelników.

Teraz kiedy czytelników mają, kiedy stali się nr1 portali o piłce a może nawet o całym sporcie, już się nie przejmują czytelnikami. Wejścia i tak będą, pozycji budować nie muszą, na tym polu korzyści raczej brak. Teraz obchodzi ich co powiedzą panowie piłkarze. Przecież ten cały Samuel jest z Warszawy, więc na 100% mu zależy żeby być kumplem graczy Legii. Ileż to lambadziar można wyrwać na znajomość z panem piłkarzem. Ile takie znajomości potrafią otworzyć drzwi, to wiedzą tylko oni.

I o ile do Stana nie mam tu pretensji, bo on tak czy siak jest znany. To do takiego Samuela mam, bo w jego tekstach widać uwielbienie do piłkarzy z Wawy. Swoją drogą to ja nie wiem czy Stano poza felietonami i sensacyjnymi newsami których się dowiedział, jeszcze coś tu innego pisze. Jego teksty są napisane poprawnie, nie przepełnione ozdobnikami i porównaniami, czyta się je nieźle, a tego tu coraz mniej. Jego akurat winię najmniej za obecny, nomen omen, stan.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Awans źle, brak awansu też źle?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buldożer Janusz
Zagłębie Lubin

Kurde, właśnie sobie uświadomiłem:
Legia – Astana (1:3)
Astana – Celtic (0:5)
Celtic – PSG (0:5)

Ja nie *ebie… ale my jesteśmy w cholerę na peryferiach poważnej piłki :/

Murphy

@loric_cana
Kurwa, faktycznie depresyjne zestawienie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Jest pewniejszy siebie ode mnie. Słyszałem, że w Legii zakazane będą nie tylko klapki, ale też japonki, finki, kanadyjki i frankfurterki!

kocurrrek

Tajki podobno po cichu będzie można.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Czyli swojego Magiere zamienilismy na Chorwackiego Magiere

JesusChristPose
Legia Warszawa

Ostatni raz potroiłem kwotę w 1979

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

StaszekPrawy

> Pierwszy raz w historii Legii informacja nie wyszła wcześniej do mediów, dopiero od nas.

Oj, zabolało to Stanowskiego. Zawsze miał wtyki w legii, a teraz kicha.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz

INNE SPORTY