Jak co roku… Okazja by twoje dziecko zagrało na Stadionie Narodowym!
Weszło

Jak co roku… Okazja by twoje dziecko zagrało na Stadionie Narodowym!

Właśnie rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Co oznacza udział w tych rozgrywkach – nie musimy chyba wam po tylu latach przybliżać. Przede wszystkim – spotkanie z reprezentantami Polski oraz mecz na Stadionie Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Turniej ma taką renomę, że właściwie moglibyśmy zostawić jedynie adres strony, na której możecie dołączyć do gry o Stadion Narodowy. Mimo wszystko przypomnijmy kilka faktów. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński brali udział w tym turnieju. Zbigniew Boniek osobiście pocieszał przegranych po jednym z finałów tego turnieju. Rokrocznie setki dzieciaków rywalizują o możliwość gry w finałach. Do tej pory przez turnieje przewinęło się łącznie – uwaga – 1,6 miliona uczestników. To jeden ze sztandarowych projektów organizowanych we współpracy z PZPN-em. To właśnie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zapisy_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku-fot.Cyfrasport_4.jpg

PRZYGODA DLA KAŻDEGO, FINAŁ NA NARODOWYM DLA NAJLEPSZYCH

Główny cel? Nie tylko szukanie talentów, nie tylko impreza sportowa, ale przede wszystkim: zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i przyjemność z gry. Warto jednak pamiętać, że na kolejnych etapach dzieci są pod baczną obserwacją trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy wyławiają największe talenty i pomagają im spełnić marzenia o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki. Aż 27 spośród 80 zawodniczek i 46 z 80 piłkarzy uczestniczących w poprzedniej edycji rozgrywek zostało powołanych na Letnią Akademię Młodych Orłów, gdzie trenowali pod okiem Marcina Dorny, Bartłomieja Zalewskiego, Dariusza Dźwigały czy Niny Patalon.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni są na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12. Wszyscy rozpoczną rozgrywki najpierw w swoich miastach i gminach, gdzie stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, aby na nich powalczyć o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na Finał Ogólnopolski. To tam najlepsi powalczą o Wielki Finał na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski. Warto przy tym pamiętać, że uczestnictwo w Turnieju to jedna z zaledwie trzech okazji, by zagrać na jednym z najpiękniejszych stadionów na świecie – pozostałe to gra w finale Pucharu Polski i reprezentacji Polski. Na razie nikt jeszcze nie zaliczył hat-tricka, ale biorąc pod uwagę masowość turnieju – nie zdziwimy się, jeśli w końcu ktoś taki się trafi.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to również promocja zasad fair play, ponieważ za wzorowe zachowania na boisku oraz poza nim zawodnicy, trenerzy a nawet kibice mogą zostać przez sędziego nagrodzeni „Zieloną Kartką Fair Play”. W poprzedniej edycji rozdano 170 takich kartek.

JAK ZGŁASZAĆ DRUŻYNY I KTO MOŻE ZAGRAĆ

Zespoły można zgłaszać do 30 września przez stronę www.zpodworkanastadion.pl. Każda drużyna U-8 musi liczyć przynajmniej 5, a w U-10 i U-12 6 zawodników. Turniej jest wyjątkową okazją do sportowej rywalizacji dla najmłodszych dzieci do lat 8 oraz dziewczynek, które stanowią co roku ponad 1/3 uczestników. Tak jak w poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy w historii, do rywalizacji mogą przystąpić również Kluby Sportowe, rejestrując zawodników według zasad zawartych w regulaminie turnieju. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową. Pierwsze mecze zostaną rozegrane już w październiku.

Skala Turnieju oraz formuła i poziom rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych, takich jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Bartosz Salamon, Igor Łasicki czy Paulina Dudek.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Jak zgłosić drużynę - infografika.jpg

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Urkides
Legia Warszawa

Kilkaset tysięcy dzieciaków a PZPN wyciągnał z tego kilkudziesięciu zdolnych. To imponujące.
Czy jacyś regionalni obserwatorzy monitorują ten turniej na wczesniejszych etapach? Czy trenerzy słynnych AMO rekrutują z tego turnieju zawodników ze swojego okręgu?
Czy cały ten wysiłek organizacyjny i sportowy jest tylko po to żeby sobie Boniek zrobił zdjęcie „jak pociesza” a potem cała Polska trąbiła o tym jak się prezes angażuje w rozwój piłki dziecięcej. Nawet podręczniki NMG pewnie wręcza.
Czy Weszło ma jakąś wiedzę na temat tego gdzie grają i kto szkoli te setki tysięcy dzieciaków? Czy PZPN albo WZPN-y monitorują szkolenie grup dziecięcych albo nawet je wspomagają fachową radą?
Czy jest jakiś system selekcji tych dziciaków do klubów?

wpDiscuz

INNE SPORTY

k2_andrzej_bargiel_marekogien-191
19 lipca, 13:10