post Avatar

Opublikowane 13.09.2017 12:21 przez

redakcja

– Zwolnienie Jacka Magiery to najgorsza rzecz, jaką mógłbym zrobić – powiedział prezes Legii Dariusz Mioduski, a następnie zwolnił Jacka Magierę.

Oprócz szkoleniowca mistrzów Polski zdymisjonowani zostali także dyrektor sportowy Michał Żewłakow, dyrektor do spraw skautingu Marcin Żewłakow, asystent trenera Tomasz Łuczywek oraz trener od przygotowania fizycznego Sebastian Krzepota. Mówiąc krótko rewolucja, w którą trudno uwierzyć nawet tym, którzy jej oczekiwali.

Pytanie pierwsze brzmi – czy zwolnienie Jacka Magiery to dobra decyzja?

Jest to pytanie, na które… trudno w tym momencie jednoznacznie odpowiedzieć. Faktem jest, że prowadzona przez niego drużyna w nowym sezonie grała fatalnie i faktem jest, że nawet w takim, a nie innym składzie osobowym powinna poradzić sobie zarówno z rywalami z Kazachstanu, jak i z rywalami z Mołdawii. Faktem jest również to, że nie widać było symptomów poprawy. Więc tak – jeśli w piłce przyjęło się, że za wyniki w pierwszej kolejności odpowiada trener, to ten ruch można jak najbardziej uznać za logiczny i uprawniony.

Inną sprawą jest to, czy rzeczywiście trener otrzymał właściwe wsparcie ze strony klubu, jacy piłkarze zostali sprowadzeni i w jakim momencie oraz w jakiej formie. Czy zamrażanie wyjściówek piłkarzom to ze strony władz klubu posunięcie faktycznie mobilizujące, czy jednak destabilizujące? I czy takich destabilizujących bzdur, małych, ale irytujących oszczędności nie było więcej? Czy np. odbieranie piłkarzom wejściówek na strefę VIP jest czymś, co ma sens, czy tylko wkurza, a pożytek z tego żaden? Mówiąc krótko – czy Jacek Magiera jest jednym ze źródeł kryzysu, czy też wszystko na około zaczęło się rozchodzić, a on po prostu nie potrafił tym kryzysem zarządzać?

Trenerów, którzy nie przetrwali zdobycia mistrzostwa Polski było bardzo wielu – czy to w Legii, czy w Lechu, czy nawet w Zagłębiu Lubin. Jest to jakaś choroba polskiej piłki. Jest też chorobą polskiej piłki to, że praktycznie NIKT nie daje trenerom szans wyprowadzić drużyny z kryzysu. Jeśli się w nim znalazłeś – po tobie. Przyjdzie ktoś inny, kto w końcu też wpadnie w dołek i też zostanie od razu zwolniony.

Pytanie drugie brzmi – czy zwolnienie Michała Żewłakowa to dobra decyzja?

I znowu jak w przypadku Magiery trudno o jednoznaczną odpowiedź. Dyrektor sportowy Legii bardzo dobre transfery przeplatał fatalnymi. A to Nikolić, a to Chukwu, a to Prijović, a to Necid. I tak dalej. Latem już rola Żewłakowa była znacznie mniejsza niż wcześniej, w jego buty wszedł Radosław Kucharski.

Faktem jest, że spośród wszystkich osób na Łazienkowskiej, to kontakty Żewłakowa w Europie były najrozleglejsze. Był to człowiek, w którym spory potencjał widział też sam Mioduski, publicznie deklarując chęć długiej współpracy. Pracował w Legii od dawna, najpierw zdobywając tytuł jeszcze na boisku, później wspomagając drużynę jako szef działu skautingu, wreszcie jako dyrektor sportowy. Spośród wielu ludzi Legii, zmieniających się piłkarzy i trenerów, jego zasługi w uformowaniu drużyny, która zaliczyła właśnie (lub wciąż zalicza) najlepszy okres w swojej historii był znaczący.

Wraz ze zmniejszającą się rolą Żewłakowa malał też sens dalszej współpracy. Decyzja o rozstaniu z dnia na dzień stawała się coraz bardziej nieunikniona, a jej słuszność zweryfikują dopiero najbliższe miesiące i lata.

Pytanie trzecie brzmi – czy grupowe zwolnienia dało się zorganizować lepiej? 

Mówi się, że nie ma dobrego momentu na podjęcie tego typu decyzji, że właściwie każdy byłby zły. Ale też ciężko uwierzyć, że lepsze dla drużyny jest rozstanie z trenerem po przerwie na reprezentację niż przed przerwą na reprezentację. Trudno też zakładać, że dobrym wstępem do zwolnienia trenera i dyrektora sportowego była prowadzona od wielu miesięcy przez prezesa Mioduskiego kampania wspierająca obu pracowników. Poniżej kilka przykładów:

8.08 (37 dni temu), Twitter:

11.08 (34 dni temu), Przegląd Sportowy:

– Szykuję dla niego (Magiery – red.) nowy kontrakt. Jesteśmy po wstępnych rozmowach, ale nie ma czasu, by dopiąć szczegóły. Ma wielki komfort i spokój pracy. Dostanie ofertę, która zapewni mu spokój. A, kiedy przetrwa kryzys, będzie jeszcze lepszy. Zwolnienie go to najgorsza rzecz, jaką mógłbym zrobić.

11.08 (34 dni temu), Super Express:

Niedawno publicznie poparł pan Jacka Magierę. To było bardziej potrzebne jemu, czy to był przekaz dla kibiców?
Bardziej dla kibiców, bo Jacek wie, co myślę o nim i jego pracy. A „jazda” po nim, ta cała krytyka, była bez sensu. Dlatego postanowiłem napisać publicznie, że ma moje pełne poparcie.

A gdybyście – odpukać – nie weszli do fazy grupowej Ligi Europy? To go pan zwolni czy nie?
Nie zwolnię. Ale do fazy grupowej Ligi Europy i tak wejdziemy.

Co w takim razie z nowym kontraktem Magiery?
Mamy to w planach, wstępne dyskusje już były. Na ile podpiszemy? Tego jeszcze nie wiem. Ale chciałbym, aby miał taką umowę, która da mu komfort pracy.

12.08 (33 dni temu), Gazeta Wyborcza:

Prezes Legii już na początku tygodnia zapewnił, że trener Jacek Magiera ma jego poparcie i zaufanie. – To był gest skierowany bardziej do fanów, a nie do Jacka. On wie, co o nim myślę. W wielu kwestiach jesteśmy do siebie podobni, mamy ze sobą dobry kontakt. Rozmawialiśmy, ale Jacek nie musiał mnie do siebie przekonywać. Po prostu mu ufam.

* * *

To oczywiste, że prezesowi nie wypadało publicznie podważać kompetencji pracowników, a – wręcz przeciwnie – musiał ich wspierać czy robić dobrą minę do złej gry. Ale też można to było lepiej rozwiązać pod względem dyplomacji, bez rzucania jednoznacznych deklaracji, które w obliczy właśnie podjętych decyzji brzmią mocno śmiesznie.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 13.09.2017 12:21 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 164
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
17-S-92
17-S-92

Magiera nie umiał przygotować drużyny do rundy wiosennej i do sezonu 2017/18. Słusznie poleciał. Patrząc na Mioduskiego, przeczuwam jednak, że to dopiero początek cyrków w Legii i będą jakieś personalne dziwne wynalazki

N.
N.

Nie umiał przygotować, dlatego w końcówkach spotkań pogrywał bezpośrednich rywali ligowych i zdobył tytuł MP 2017.

17-S-92
17-S-92

Grałbyś tydzień w tydzień mecz i trenował codziennie to też byś w końcu gazu dostał. Problem w tym, że zbierali formę 2 miesiące. No a że liga chujowa no to cóż

pep pep
pep pep

wolał byś aby szczyt formy był zrobiony na okres jak grali za 1,5 punkta jak u Lecha) , czy wtedy jak grali za 3 punkty ?

Maro
Maro

W takiej drużynie jak Legia to forma piłkarzy ma być zarówno w meczach za 1,5 pt jak i za 3. Co to w ogóle za bełkot o formach na koniec sezonu. Czym nasza Polska się różni Holandii, Belgii, Danii, Francji, Włoch, Anglii itd. ?? i przytoczę wypowiedź Kucharczyka jak to ma mało wolnego i nie może odświeżyć umysłu. Jeżeli przez tyle lat zgotowaliśmy sobie taki los, że wcześnie zaczynami kwalifikacje to wystarczy zdobyć mistrzostwo na 4 kolejki przed końcem i klub mógłby 2 tygodnie wcześniej puścić piłkarzy na urlop.

17-S-92
17-S-92

Nie. Wolałbym, by przyszedł wreszcie ktoś kompetentny, co wyciśnie z tych piłkarzyków w Polsce kondyche na dłuższy okres czasu a nie na 5 kolejek. To są jaja żeby żaden klub po 30 kolejkach nie miał nawet 60 punktów w tabeli.

AndrzejeK
AndrzejeK

Tez spodziewam sie powtorki z truskawek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek
theczarek

słusznie, choć kiedyś to był właśnie portal z najlepszymi newsami w sieci.
teraz to w 90% „analizy” na poziomie 20 letnich studentów okraszone humorem rodem z gimnazjalnego fun clubu” dr Hause”.

Laki Luk
Laki Luk

theczarek
może tego właśnie publiczność oczekuje?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Laki Luk
Laki Luk

Zamiast się wściekać pomyśl tylko, kto jest grupą docelową tego portalu, kto ma dostarczać mu klików w zamyśle jego właściciela. Newsy – fajnie, dobry news zawsze znajdzie amatora, tylko o newsy teraz cięęężko a kliki powinny się zgadzać. Choć na tak chamski atak, jak Twój nie powinno się w ogóle odpowiadać, to poważnie: myślę, że ważną część grupy docelowej tego portalu stanowią osoby OCZEKUJĄCE odredakcyjnego komentarza na opisanym przez Ciebie poziomie, a w warunkach zbyt skąpych środków na pozyskanie dobrego newsa właśnie tego typu pisarstwo jest w miarę łatwo dostarczyć.

Sam nie oczekuję już takiej jakości od portalu weszło.com, jak „kiedyś” ale widzę grupę gości, którym się najwyraźniej podoba.

patrikko
patrikko

Szopen won!

bastion79
bastion79

Piszczysz cienko jak wykupiony Boguś. Zarób, później będziesz decydował.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Iskra samokleski do pudy psie cwelowski

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

twoja matka chujowo gałe napierdala.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Nie wiesz nawet co to zeszyt amebo

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Cos w ten deseń jak ty napisales o twoim jak to nie ruchał swojej matki nawet jak byla na lozu smierci? 🙂 Ok tylko pomine fragment w którym opowiadałes ze twoj ojciec swojej matce srał na ryj w trakcie ostatniego namaszczenia i walił w kielich mszalny jak był ministrantem:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Moze i bym wyrzucił cos z siebie… ale z doszedłem do wniosku ze z cwelami nie gadam. Bez odbioru 🙂
PS. przyslę ci tubkę wazeliny 😛

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Przykro mi, nie jestem pedałem jak ty i nie odwzajemniam twoich uczuc 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Prszypisywanie własnego pedalstwa i cwelostwa innym toi przejaw powaznej choroby:) wspolczuje twoim bliskim:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Jednak jestes pierwotniakiem . Szkoda z toba pisac Bez odbioru:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz_Deyna
Kazimierz_Deyna

Pojeb z ciebie, ale jako ze masz 150 cm w kapeluszu to jestes nieszkodliwym karłem:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gość12345
gość12345

Gruby bej publicznie krzyczy, że Berg to trener na lata, po czym go zwalnia – weszło milczy

Gruby bej publicznie krzyczy, że Hasi to trener na lata, po czym go zwalnia- weszło milczy

Jak się trzeba dojebać do mioduskiego, to zawsze znajdziecie powód

Najedzony Bogus(L)aw
Najedzony Bogus(L)aw

zaraz tam gruby

DrMabuse
DrMabuse

Pomiedzy Lesnodorskim a Mioduskim znajduje się cała Enklawa różnic.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Dysk Dzokej
Dysk Dzokej

Moim zdaniem dobra decyzja, słaby start w lidze, odpadanie ze słabiakami w europie,, nieprzygotowanie drużyny do gry bez Vadisa (dobry trener przewiduje taki scenariusz). Ciekawy jestem kto zostanie trenerem, mam nadzieję, że ktoś w stylu Czerczesowa. Legii potrzebne jest przypomnienie, że trzeba zapierdalać w każdym meczu.

Aerth
Aerth

Start w lidze, patrząc tylko na zajmowane miejsce, to akurat lepszy jak Hasi. Chociaż to raczej „zasługa” tego, że teraz nikt nie potrafi odskoczyć. Bolą te puchary.

facemob
facemob

O dziwo Hasi sobie radzi z Olympiacosem. ALe nasze eklapowe piłkarzyki musiały zapierdalać i go wyjebali

pm
pm

Jakimś dziwnym trafem za Czerczesowa nie bylo takich problemów…?

Miszcz Joda
Miszcz Joda

A ile Czerczesow był w Legii i czemu odszedł?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Kasa Misiu, kasa?

bennua
bennua

Ból straszny a wstyd jeszcze większy

pm
pm

„nieprzygotowanie drużyny do gry. A cóż takiego mógł Magiera tutaj zrobić? Zrzucić się na transfer Modricia czy coś? Błagam, tylko bez takich banałów, że zmiana taktyki itp. Transfery letnie Legii nie wypaliły, więc skład jest do bólu przeciętny (do tego jeszcze kontuzja Rado i Gui) i tu tkwi główny problem. Ale najprościej oczywiście o wszystko obwiniać trenera, choć tutaj nawet fuzja Fergusona z Mourinho nic by nie zdziałała.

ACMilan
ACMilan

Jeżeli stracił ludzi którzy mu robili grę to najlepiej przejść na system 4-4-2 gdzie te braki były by zatuszowane.Możliwe też ,że Sadiku czy Pasquato by odpalili.

pm
pm

Hah, no wiadomo. „Najlepsi są ci, którzy nie grali”.

danielmleczko
danielmleczko

To przepraszam bardzo Legia ma teraz taki słaby skład, że nie potrafi sklecić dwóch sensownych akcji w czasie 90 minut i to przez 10 spotkań?

pm
pm

Tak, środek pola jest teraz przeciętny nawet jak na poziom ekstraklasy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bennua
bennua

Mam ten luksus że już wiadomo kto jest trenerem,i mam nadzieję że Jozak wstawi piłkarzą w pizdę, ale masz dużo racji,Magiera nie przygotował drużyny do rozgrywek ,odpadł z pucharów z takimi ekipami że kurwa wstyd tak ogromny że szkoda gadać. Magic miły ,sympatyczny gość ,pewnie wiedzę ma ale nie przełożyło sie to na wyniki a i styl dramatyczny . Czyli tradycyjnie ,trener dobry tylko wyników brak. Magierę lubię ale na zwolnienie zasłużył

jandar1990
jandar1990

Nie no mistrzem polski został więc nie mówmy że wyników nie miał. Pewien cykl się dla legii skończył, odeszli kluczowi piłkarze, transfery nie wypaliły, a akademia może zdobywa mistrzostwa polski hurtowo ale co z tego jak nie dostarcza piłkarzy do pierwszego składu, Do tego piłkarze może mieli z tydzień wolnego (liga skończyła się na początku czerwca, poźniej reprezentacje, roztrenowanie no a 7 lipca już mecz o superpuchar był – więc psychicznie w ogóle nie poczuli przerwy w rozgrywkach).
I jeszcze dodam że można się śmiać z powiedzeń probierza ale puchary/mistrzostwo to rzeczywiście dla trenera jest zwykle pocałunek śmierci – bo jaki trener który zdobył mistrzostwo przetrwał do rundy wiosennej następnego sezonu w ostatnich latach, bo chyba ostanim był Skorża w (jeszcze) Wielkiej Wiśle (a to dekada już prawie mineła)…

alfredo40
alfredo40

Berg dotrwał.

bennua
bennua

Wszystko ok, majstra zdobył ale z takim składem to był obowiązek, a cel Legii to przede wszystkim pucharu a tam zebrał baty niemiłosiernie. Tak więc suma zysków i strat to raczej wychodzi na minus

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pm
pm

Nie został zwolniony na twitterze, a informacja o zwolnieniu została publicznie jako pierwsza podana na twitterze. Taka subtelna różnica.

dambibi
dambibi

Hasi o zwolnieniu dowiedział się z twittera, więc taki chuj a nie subtelna różnica. Czy to profil Bogusia?

DrMabuse
DrMabuse

Pomijając kwestie twitterowe, ilosc dni pomiędzy poparciem a zwolnieniem jest jeszcze mniejsza niz te 33 dni tak podkreslane w powyższym artykule. Zastanawiam się, czy oni na „tym ich Weszlo” serio myślą, że ludzie mają sklerozę?

Janusz Wójcik
Janusz Wójcik

Nie martwcie się, Misie kolorowe. Może nie wszystko jest pod kontrolą, ale teraz będzie tylko lepiej.

1473884630.jpg
Tumulec
Tumulec

wujaszku kiedy prezentacja?

Janusz Wójcik
Janusz Wójcik

Cierpliwości.
P.S. Niektórzy pewnie nie wierzą w moje sensacyjne doniesienia. Dlatego przesyłam zdjęcie z sesji zdjęciowej do prezentacji.

Janusz_Wojcik_elkanatle.jpg
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Ja tam się nie znam, ale Wujo chyba na tym zdjęciu trzyma pion tylko dzięki barierce!

Carlito
Carlito

Nie znasz się, to barierka trzyma poziom dzięki Wujowi.

Dr Common-Sense
Dr Common-Sense

Czekamy 😉

Urban
Urban

Czas na Wuja!

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Panie Januszu! Mam do Pana pytanie retoryczne: Zatrudni Pan sobie jakąś cycatą asystentkę, czy będzie Pan trzymał Vukovicia?

Janusz Wójcik
Janusz Wójcik

Zostaję przy Aco. Kobieta w szatni przynosi pecha. Ale maskotkę wymienię, bo na razie jest, o ironio, kolorowy misio. Docelowo będzie taka:

Legia-maskotka-2017.jpg
wiktorank
wiktorank

Mioduski to legijny Bartomeu

borys
borys

Pytanie pierwsze brzmi – czy zwolnienie Jacka Magiery to dobra decyzja? NIE
Pytanie drugie brzmi – czy zwolnienie Michała Żewłakowa to dobra decyzja? TAK
Pytanie trzecie brzmi – czy grupowe zwolnienia dało się zorganizować lepiej? TAK

spirit83
spirit83

zaraz się tu zrobi pro- i antylegijny bałagan, więc tylko poprawię małą nieścisłość Pana Stanowskiego – zwalnianie trenerów po zdobyciu mistrzostwa to nie jest choroba polskiej piłki tylko widzimisie właścicieli pod każdą szerokością geograficzną… kilka miesięcy po zdobyciu mistrza Mourinho poleciał z Chelsea, a Ranieri z Leicester City… więc praktycznie wszystkim właścicielom brakuje cierpliwości, a samo zwolnienie zawsze będzie „w nieodpowiednim czasie”.

ako
ako

Dlatego Wenger nawet nie próbuje ze swoim Arsenalem walczyć o mistrza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ted
Ted

Przy Łazienkowskiej ktoś się wqurwił, no i był „trener” i nie ma „trenera” 😀
Ciekawe czy w drugim exportowym klubiku z Bułgarskiej szczuny z lasów podwronieckich, okażą się chłopami z jajami i…Nenadu powiedzą HVALA LEPA …i spadaj na drzewo 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urban
Urban

Słuszna analiza panie dzieju

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

klusek66
klusek66

Przynoszą tylko myśl szkoleniowo-organizacyjną czy również biznesplan?

AndrzejeK
AndrzejeK

Jesli mieli by cos dobrego przyniesc i na cos sie przydac, to Dinamo by ich nie puscilo. Tyle w temacie. Jedyny biznesplan jakiego sie spodziewam, to by zarobic dobrze i zagwarantowac sobie sowita odprawe na wypadek zwolnienia we wrzesniu 2018.

bennua
bennua

Mam przeczucie że po dwóch miesiącach przeczytamy artykuł pod tytułem „SZatnia Legii zwalnia trenera” Jak im Jozak wstawi w dupę to się pół drużyny obrazi i przestaną grać już całkiem jak to swego czasu w Wiśle było. Tu trener musi mieć naprawdę wsparcie w Mioduskim,gracze muszą wiedzieć ze co by sie nie działo to trener zostaje. Ale patrząc na deklaracje prezesa to można je sobie w dupę wsadzić. Ogólnie mówiąc Lekko nie będzie .

klusek66
klusek66

Raczej panie Januszu 😉

theczarek
theczarek

ostatnio jak skrytykowałem redakcję moje konto zostało permanentnie usunięte 🙂 więc jest ryzyko, jest zabawa.

Także ten teges – wszedłem tu tylko po to, żeby:
1) przeczytać, że to wina Miodka – oczywiście się sprawdziło w 100%
2) napisać o tym komentarz – również spełnione 🙂

a prawda jest taka, że Magic to może super analityk i fachowiec, ale nie umiał zapanować nad bandą facetów. tyle.

milosh
milosh

jak zwykle nie zawodzicie.

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Zwolnienie duetu Magiera z Żewłakiem jak najbardziej zasadne, patrząc na obecną sytuację klubu.

Ale kolejny krok – zatrudnienie na ich miejsce samych Chorwatów – wydaje sie być podszytę naiwną z lekka wiarą, ze Legia z miejsca stanie sie nagle Dinamem Zagrzeb. Tak to nie działa, Dinamo od dawna pracowało na swoją markę – co Legia teraz zaczyna robić (idee fixe Mioduskiego – akademia w końcu zaczyna mieć plan posiadaia rąk i nóg). A sympatyczny pan Romeo, nazwany swego czasu przez kol. Leszka Milewskiego „geniuszem” nigdy trenerem nie był. Zrozumialbym zatrudnienie go w pionie bardziej organizacyjnym, z odpowiedzialnoscią za Akademie własnie, bo wniósłby istotne know-how. Ale ma się uczyć trenerki, w pierwszej niebiurkowej pracy? Co najmniej kontrowersyjny koncept.

Urkides
Urkides

A dlaczego zakładasz że ma się stać „Z MIEJSCA DINAMEM ZAGRZEB”?
a jesli stanie się nim za kilka lat, to co źle?
Jak człowiek idzie na studia to „z miejsca stanie się uczonym”?
Widzę taki trend w polskim mysleniu że jak coś nie dzieje się „z miejsca” to w ogóle nie jest warte zainteresowania.
„z miejsca” to można coś rozpierdolić a żeby zbudować potrzebna jest konsekwentna praca przez długi czas.

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Ależ jak najbardziej. Sformułowania „z miejsca” uzylem, bowiem Jozak (a wiec były pan i władca zagrzebskiej akademii, ekspert w temacie szkolenia młodziezy, którego trenerska kariera – z tego co się dokopalem – zamyka się na epizodach asystentury w Osijeku i Dinamie) zatrudniony ma byc nie w pionie administracyjnym, a jako szkoleniowiec pierwszego zespołu. Bądźmy powazni, nie zatrudnia się w naszych realiach kogos na stanowisku trenera, by wprowadzał coś w szerszej perspektywie – szerszej niz rok/dwa. I nie powiedzialbym, by był to trend w myśleniu zupełnie tylko polski.

Urkides
Urkides

Gdzie znalazłeś info że Jozak ma być trenerem. Na razie to są domysły dziennikarzy.
Lepiej poczekać na konkrety.

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Wiadomo, tym niemniej wciąż uważam, że Stanowski jest w kwestii stolecznego klubu poinformowany bardzo dobrze – i to mimo utraty ziomków w kręgu szefów Legii.

bennua
bennua

Już pewne info ,inne serwisy już potwierdziły. żeby się coś sensownego urodziło z tego pomysłu potrzeba czasu i cierpliwosci, ja to wiem ,ty to wiesz i jeszcze bardzo wiele osób, ale nie wiedzą tego ci co o tym decydują więc chyba za czas jakiś pożegnamy się z pomysłem Jugolski,

Aerth
Aerth

A to już wiadomo kto ma przyjść? Znaczy zakładam, ze skoro jeszcze dzisiaj ma być ogłoszony nowy trener to tak, ale jakoś mi umknęło.

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Opieram sie na danych podanych przez samego Krzysztofa Stanowskiego – https://twitter.com/K_Stanowski/status/907912608451366912
Chociaz tam wkradła sie chyba pewna nieścislość, bo jeśli jeden z Chorwatów mialby zostać szefem akademii – to czyż nie zastapi tam ludzi Mioduskiego – Mozyrko i Zielińskiego?

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Negelsmann czy Schmidt to tak za zachodnią granicą dawali (dają) radę. Wrzuceni bez doświadczenia na szerokie wody.

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Trochę inne przyklady – bo to (zwłaszcza Nagelsmann, ale i ostatni szkoleniowcy Freiburga) modelowe przykłady budowania kariery stricte trenerskiej – w młodym wieku zaczęli droge pierwszego trenera, ale byli do niej przygotowywani trenujac zespoly juniorskie. Chorwat i w kwestii wieku stanowczo sie od nich różni, a jego dotychczasowa kariera była głównie skupiona na zarządzaniu czysto organizacyjnym – także jeśli chodzi o sprawy juniorskie. Ostatnio był przecież dyrektorem technicznym chorwackiej kadry. No jest to dosć nietypowe, by teraz wskoczyć na pierwszy w życiu stolek pierwszego trenera seniorskiej drużyny. Jozak to nie 30-latek.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Przeciez Jozek był trenerem przez ponad 10 lat w kilku klubach/reprach. Nawet chyba gdzieś był trenerem 1 składu (czy jak kto woli menadżerem).

Rogal
Rogal

a dla czego chukwu jest chujowy? bedzie miał okazję pokazać teraz na co go stać być może … tylko że jak drużyna bd grała chujowo to i chukwu chujowo ,z tej zbieraniny to juz nic chyba nie bedzie ja nie wiem musiał by być to drugi Urban żeby mistrzostwo było

AndrzejeK
AndrzejeK

spoko, przy nowym trenerze odpali, jak reszta zalogi.

a na powaznie, to mysle ze jeszcze sie przyda.

Szczepek
Szczepek

Te wszystkie zapewnienia o dalszej współpracy miały miejsce przed decydujcym meczem z Sheriffem i służyły temu, żeby zjednoczyć drużynę. Poza tym trochę się zmieniło po odpadnięciu z LE, nie sadzisz drogi autorze?
Mam nadzieję, że dyrektorem sportowym ktoś z zagranicy, kto pracował w porzadnym klubie i wie jak powinien wygladać skauting czy wybór trenera.
Trerener..z Polski chyba tylko Bartoszek a najlepiej zagraniczny. Poza Hasim do tej pory raczej dobrze na tym wychodziliśmy.

Król Roastów
Król Roastów

Pozwolisz, że zacytuję:

A gdybyście – odpukać – nie weszli do fazy grupowej Ligi Europy? To go pan zwolni czy nie?
Nie zwolnię.

Kurtyna.

Jakkaz
Jakkaz

Pokaż mi prezesa, który w takiej sytuacji powie – „a wypierdolę na zbity ryj”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Habanero
Habanero

już wiadomo dlaczego Wójt odmówił sułtanowi Brunei

Laki Luk
Laki Luk

Doniesiono mi, że Wójta widziano wczesnym popołudniem w pociągu Regio z Rzeszowa do Jasła. Chyba nie tak miał wyglądać ten dzień dla Wójta, nie tak.

Niedomagoj Umyslović
Niedomagoj Umyslović

Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na zmiany. Magiera zdobył co prawda mistrzostwo, ale od gry Legii wiosną można było dostać skrętu kiszek. W nowym sezonie przegrał wszystko, drużyna jest słabo przygotowana kondycyjnie i wewnętrznie rozbita. Jeśli wprowadzać jakieś gruntowne zmiany, to właśnie teraz. Charakter zwolnień wskazuje na to, że przyjdzie trener z własnym sztabem, czyli raczej żaden Polak.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sebastian Ro(L)ewski
Sebastian Ro(L)ewski

Nawałka osraną dupę masz?

theczarek
theczarek

już kadrowicze na tym akurat skorzystają, motywacja do 1 składu beż żadnych układów będzie ogromna w perspektywie MŚ. akurat nasza biało czerwona trójka będzie zakładam już za miesiąc najlepszymi graczami Legii.

Dr Common-Sense
Dr Common-Sense

Sporo czasu mieliście na ochłonięcie, wyważenie słów tak, żeby nie narazić się na przesadną śmieszność. Na pewno załagodziliście artykuł po wpływem komentarzy i krytyki, ale i tak wyszedł ładny kontrast wobec reakcji na analogiczną sytuację z Hasim i Leśnodorskim. Tematy zahaczające o ostatnich prezesów Legii to może jedyna, ale ogromna żenada na Weszło.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy
jeremy

Czyli jednak Wujo! Ciekawe, kto będzie teraz stałym felietonistą w poniedziałki?

Urkides
Urkides

Nie wiem dlaczego zwalnianie trenera albo dyr sportowego jest uważane za „dobrą decyzję”?
Według mnie to znaczy że ich zatrudnienie było złą decyzją. Nigdy oczywiście nie ma gwarancji że człowiek którego zatrudniasz spełni oczekiwania ale przecież taki decyzje są kluczowe i muszą byc dokładnie przemyślane.
Zobaczymy co będzie. Na razie pomysł Mioduskiego na Legię do mnie przemawia a obecną sytuację oceniam jako turbulencje przy zmianach właścicielskich.
Ostatnie okno transferowe rzeczywiście wyglądało dosyć dziwnie. Zastanawiam się jeśli zamiast Pasquto kupili by Wolskiego to czy ten drugi wyglądałby gorzej. Myślę że nie.

Vinnie
Vinnie

Z perspektywy czasu patrząc, to Rzeźniczak i jego wesele rozbiło od środka całą Legię Warszawa. Rzeźnik rozjebał CWKS i dyskretnie spierdolił na azerskie stepy. Tak się przynajmniej wydaje, potrafię sobie wyobrazić, że to dzięki temu drużyna zaczęła grać przeciwko Hasiemu, potrafię sobie wyobrazić, że z Albańczykiem na pokładzie Warszawa wciąż cieszyłaby się grą Vadisa i dodatkowo sprowadziłby jakieś wartościowe nazwisko, lub dwa, w miejsce tony szrotu, który zaoferował Żewłakow.. Znamienne jest, że niemal każdy zagraniczny gracz odchodzący z CWKS daje do zrozumienia, że Magiera był najgorszym szkoleniowcem z którym współpracował i może dlatego wartościowy piłkarz robi wszystko co może, by uciec z tego syfu, a w klubie zostają ludzie fatalni typu Kucharczyk, Pazdan, Jędrzejczyk wspomagani z zewnątrz asami typu Chima Chukwu, Sadam Sulley, czy emerytem Astizem. Jednak grubas Hildeberto to nie pączek Vadis, Żewłakow w pojedynkę nigdy zawodnika tego kalibru nie ściągnąłby do Warszawy.

pm
pm

Jeśli potrafisz sobie ywobrazić, że Vadis wciąż grałby na Łazienkowskiej to pewnie równie dobrze jesteś w stanie sobie też wyobrazić walkę magów czy galop jednorożców. Ten sam stopień fantazji.

AndrzejeK
AndrzejeK

Fajnie wywalasz pomyje na Zewlaka, ale czy Hasi by przyszedl bez Zewlaka? Odpowiedz brzmi nie. Wiec nie byloby Vadisa, pewnie Mulina tez. Czy Magiera byl najgorszym szkoleniowcem? Moze byl, moze nie. Czas pokaze. Napewno byl rzucony na gleboka wode i sie utopil.

DrMabuse
DrMabuse

Tak samo smiesznie jak to?
25.08.2016 ” Jakie winy? Jakie zwolnienie?! Ludzie, opanujcie się! Hasi jest w klubie półtora miesiąca! Dajmy mu popracować! Nie znam się na piłce, ale moim zdaniem to dobry trener – odpowiedział prezes Legii.”

19.09.2016 Besnik Hasi zwolniony.

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, ze wasze lizanie dupy drugiej stronie konfliktu nie jest juz lizaniem dupy tylko autopastiszem lizania dupy.

Stop Kolesiostwu
Stop Kolesiostwu

10/10, no ale nie od dziś Weszło nie jest stroną z treściami dziennikarskimi, tylko z treściami marketingowymi i PR-owymi.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

comment image

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Rok temu nie tylko tekst o wywaleniu Gandalfa Białego już dawno wisiałby na stronie, ale i o potencjalnym następcy. A tu bryndza, Miodulski kutas esemesków z przeciekami nie śle, a przecież do końca świata weszło nie może jechać na „kartkach z kalendarza”, „weszło, naszło” czy kwizach. Z Leśnym to było życie, mogli brylować wieścmi z Ległej niemal co dnia, a teraz nawet o zwolnieniu trenera dowiadują się ostatni. Tak być nie może, miarka się przebrała! Miodulski, szykuj się na wojnę!

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

W punkt. Ja osobiście do końca życia nie zapomnę akcji z Bereszyńskim w Benfice 🙂
A powyższa okładka to powinna być sportowa książka roku w Polsce Anno Domini 2017.
Pan Mioduski ma teraz już chyba dożywotni abonament na kilka artykułów bezpośrednio lub pośrednio go oczerniających. Zadarł z jednym z ferajny nad którą roztacza się parasol ochronny a tego zaciekli, wredni i uparci jak osioł redaktorzy nie wybaczają!

stefandobry
stefandobry

Niedomagoj Umyslović
Niedomagoj Umyslović

Już wszystko jasne – Besnik Hasi wraca pod innym nazwiskiem i z innym paszportem 🙂 Cóż, będzie nadal chujowo, ale przynajmniej stabilnie 😀

Kanapowy Janusz
Kanapowy Janusz

Magik wypadł z okna… yyy karuzeli trenerskiej.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Na karuzelę trenerską to on dopiero wskoczył! W ogóle taki trener w PL lidze to ma zajebiście. Jest chujowy w tym co robi (obiektywne stwierdzenie, potwierdzane corocznymi wizytami w Europie), a mimo to dostaje po kilkadziesiąt tysi miesięcznie za swoją gówno wartą pracę, i najlepsze, jak będzie ultra chujowy i go zwolnią to w jednej racie dostaje całą pozostałą kasę do końca kontraktu! I od następnego dnia wskakuje na karuzele i może zarabiać dodatkowy szmalec… Takie zwolnienie to jak wygrana w totka!

Kelrik
Kelrik

Nie wiem co bardziej zaskakuje nagła zmiana u Mioduskiego w kontekście Magiery, czy szykowany na jego następcę Romeo Jozak, czyli gość bez większego doświadczenia w seniorskiej piłce. To są jaja jakieś!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski

Czy zwolnienie Magiery to dobra decyzja? Generalnie to drużyna wyglądała fatalnie. Przypominam sobie ostatni mecz Hasiego z Zagłębiem i tam piłkarze jeszcze coś grali walczyli(Pazdan storpedował wszystko samobójami). Legia Magiery jest beznadziejna i bez nadziei na poprawę. Wszystko co dobre jest wypracowywane przypadkiem, przez przeciwników i sędziów. Czy zwalnianie trenerów w kryzysie to wielki problem? Generalnie to Legii zwalnianie trenerów w kryzysie nigdy nie szkodziło i raczej zawsze wychodziło na dobre(no poza epizodem Białasa). Mam nadzieję, że serbski awanturnik też w Legii długo nie pobędzie bo jego wkład w drużynę widać akurat idealnie – potrafią nawet kłócić się z powtórkami video i zwyzywać telewizor od kurew.
Magiera był zbyt niedoświadczony, żeby to miało duże szanse powodzenia. Legia rok temu wzięła kota w worku, bo był lepszy od choleryka Hasiego i pozwolił rozciąć wrzód i go spokojnie zagoić. Dostał Rado i wchodzącego w formę Vadisa więc o mistrza trudno nie było, szczególnie że przeciwnicy też zbyt poważni nie byli.
Czy zwolnienie Żewłaka to dobry krok? Zależy jaka rola Żewłaka w tym wszystkim była. Ogólnie problemem jest cała koncepcja pionu sportowego i współpracy z trenerem. W momencie kiedy trener nie siedział z biczem i nie marudził głośno, kiedy nie kombinował z zaprzyjaźnionymi piłkarzami i menagerami dostaliśmy najgorsze okienko w historii. Hasi co jak co ale potrafił ściągnąć Moulina i Vadisa, Czerczesow miał tego Piekarskiego dzięki któremu zawsze była szansa na szybki transfer. A znajomości Magiery? Zagłębie Sosnowiec i Varama Sanogo. Skauting? Sorry ale ściąganie słabo przygotowanych piłkarzy świadczy o kompletnym braku profesjonalizmu. Napastnik tak jak w przypadku Nikolicia powinien powinien być już zakontraktowany w maju. Pasquato, który miał zastąpic Vadisa przypomina bardziej Iwańskiego, z tym że Iwański strzelał gole. Wzięcie przechodzącego z tragarzami Astiza to już kompletny dowód na to, że pion sportowy nie miał żadnych planów awaryjnych. Przez lata w Legii w kwestii transferów widzieliśmy przeciąganie liny między skautingiem, trenerem, a prezesem. Dzisiaj mamy zachowawczego prezesa, nie mającego nic do podpowiedzenia albo walnięcia pięścią w stół trenera i rozleniwiony skauting to i transfery są nijakie.

DrMabuse
DrMabuse

Serbski awanturnik zostaje raczej w charakterze tłumacza na okres przejściowy.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski

No właśnie czytam o następcy Magiery. Kurde 3 z rzędu koleś, o którym prawie nic nie można powiedzieć, a szczególnie mało można powiedzieć dobrego o nim jako trenerze. Zatrudnianie normalnych, zwyczajnych, doświadczonych trenerów stało się chyba przereklamowane.

Aerth
Aerth

Zobaczymy, gorzej raczej nie będzie.

Magiera pewnie zaraz wróci do Sosnowca, bo tam raczej cienko obecnie, ledwo 2 punkty nad strefą spadkową.

Aerth
Aerth

No niestety, to był największy problem Magiery – nie było widać jakiegokolwiek pomysłu na wyjście z kryzysu innego niż „no bo to w końcu musi zaskoczyć”.

KUBA97
KUBA97

Paolo Bento następca.
PS ostro odleciał. Obstawiam Bartoszka lub Vukovicia. Niezły burdel tam jest w W-wie.
A Leśny zwial i cieszy się z interesu życia czyli sprzedania klubu Mioduskiemu.

Aerth
Aerth

Vuko raczej nie, bo chyba by od razu powiedziano, że przejmie obowiazki pierwszego trenera.

Fidel
Fidel

Mioduski sprawdził w telegazecie, że ani wczoraj ani dzisiaj nie ma Legii w LM i oto mamy efekt.

Muszka
Muszka

Magiera niestety jest slabym trenerem. Po prostu brak mu charyzmy.. Tego nie mozna nauczyc sie z ksiazek… Niestety nie nadaje sie do prowadzenia chociazby druzyny juniorow….
On sam potrzebuje trenera aby zrozumiec pewne rzeczy. Chodzi o zarzadzanie grupa mlodych ludzi.
Musza miec szacunek do trenera. Byc w zawieszeniu i nie wiedziec – czy opierdoli, czy pochwali.
Czerczesov to mial.. Pilkarz w jego obecnosci nie wiedzial czego sie spodziewac i przez to musial byc w ciaglej gotowosci.. Na tym poziomie sportowym najgorsza jest stagnacja i przewidywalnosc. Magierze brak jest niestety elastycznosci… Ciagle flaki z olejem… Tak sie nie da. ( Panie Jacku zapraszam na trening mentalny – w dwa tygodnie wyprowadze Pana na prosta).

Pytanie co dalej?
Z naszego podworka nadaja sie tylko Ojrzynski(niestety slabi merytorycznie asystenci), oraz Probierz(podobny problem).
Najchetniej na lawce trenerskiej widzialbym jakiegos ambitnego trenera z drugiej bundesligi.

AndrzejeK
AndrzejeK

glupoty piszesz

kotkameleon
kotkameleon

Od początku miałem wrażenie, że Magiera jest zbyt ugrzeczniony i byłem ciekaw jak sobie poradzi, gdy drużynie ewidentnie nie będzie szło. I chyba zabrakło doświadczenia, iskry, naturalnego wkurzenia. Nie wiem jak to wyglądało, ale przypuszczam iż były trener Legii starał się do zawodników dotrzeć w ugrzeczniony sposób. A przecież chyba każdy kojarzy suszarkę od Fergusona.
Jednak dalej wierzę, że Jacek Magiera jeszcze wróci do Legii.

DIABLON
DIABLON

Pod gilotyną leży głowa przywódcy i oko, choć gaśnie, jeszcze wpatrzone,
w krwią poplamione, żołnierskie barwy i strąconą z tronu koronę. [*]

theczarek
theczarek

czemu w tagach nie ma Leśnego? przecież to artykuł właściwie pod niego skrojony i z pewnością nie ma w tym przypadku 🙂

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Redaktor Stanowski próbował nas przekonać parę miesięcy temu, że zatrudnienie trenera Magiery było elementem długofalowego planu Legii. Ja wtedy ośmieliłem się w to wątpić, gdyż był to po Bergu, Czerczesowie i Hasim CZWARTY (!!!) trener w ciągu roku! Licząc z Vukoviciem -nawet piąty. I co się teraz dzieje? Mistrz Polski będzie miał piątego (licząc z Vukoviciem szóstego) trenera w ciągu dwóch lat! Na jednego szkoleniowca przypada więc średnio 4-5 miesięcy pracy… No dobra, już chuj z tym „długofalowym planem”. Na górze się pozmieniało, Leśnego nie ma, to i koncepcje mogły się pozmieniać. Stano mógł tego nie przewidzieć. Jednak byli dziennikarze (dokładnie już nie pamiętam nazwisk), którzy próbowali forsować tezę, że Legia pod względem polityki dotyczącej szkoleniowców jest wzorem na tle ekstraklasy. Krytykowano jednocześnie inne kluby za częste roszady. I o zgrozo, działo się to jakiś rok temu właśnie, kiedy to na ławce Mistrza Polski nikt nie potrafił zagrzać miejsca na dłużej. Liga Mistrzów chyba uderzyła wtedy niektórym pismakom do głowy…

m1025
m1025

Czerczesow sam odszedl

AndrzejeK
AndrzejeK

w punkt

zenek122
zenek122

Co ty bredzisz? W ciągu roku? Daty zwolnień X 2015 Berg, V 2016 Czerczesow , IX 2016 Hasi, IX 2017 Magiera. Umiesz liczyć chociaż?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob
facemob

Ojojjj a robiono z niego na weszlo takeigo super trenera, i pan Stanwoski i Boguś L. … co sie stao sie

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Z chwilą odejścia Bogusia z Legii, skończył się okres ochronny dla Magika

KUBA97
KUBA97
Aerth
Aerth

Ty, jako kibic Wisły, to chyba akurat jako ostatni powinieneś szydzić. Czym sprowadzenie Jozaka różni się od sprowadzenia Ramireza?

DrMabuse
DrMabuse

Roznica jak miedzy juniorami a seniorami.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Tym ze Jozak cos znaczy jako nazwisko w pilce patrzac pod katem akademii i transferow mlodych za gruby hajs a Ramirez sie wozi na plecach Junco a sam nie ma pomyslu jak jego zespol ma grac. Chcoiaz Jozak jako trener jest podobnie niezweryfikowany wiec zobaczymy

Kolomir
Kolomir

To chyba symboliczny koniec epoki Leśnodorskiego i początek epoki Mioduskiego. Żewłakow i Magiera to byli ludzie Bogusia. Okres ten był dość owocny dla Legii: mistrzostwa Polski, Liga Europy, Liga Mistrzów, ale jednak kończy się tym, że po oczekiwanym przez dwie dekady awansie do LM, kasa jest pusta, w kadrze piłkarze albo będący bliżej końca kariery niż początku, albo bez formy, albo jedno i drugie. Organizacyjnie, marketingowo, również budżetowo, Legia na pewno zrobiła duży krok do przodu, ale serio wydaje się, że z tymi ludźmi można było tylko wegetować. Żewłakow miał tych wpadek transferowych za dużo. Nikolic i Prijovic zostali sprowadzeni lata świetlne temu, a VOO to wynalazek Hasiego nie Żewłaka. Magiera natomiast nie sprawia wrażenia osoby, która ma pomysł jak z kryzysu wyjść. Przez miesiąc, o którym mowa w artykule, udało się przecież Jackowi jednak odpaść z pastuchami i przejebać ze Śląskiem. Ja bym na miejscu Mioduskiego poczekał do zimy i dał Magierze czas na odratowanie sytuacji, natomiast rozumiem, że przy braku podziału punktów, już do końca roku można przegrać mistrzostwo (choć akurat póki co nikt Legii spektakularnie nie ucieka). Pytanie jaki jest dalszy plan. Kto na ich miejsce i co jest w stanie osiągnąć. Czas pokaże.

ACMilan
ACMilan

Same słowa Miodulskiego miały na celu poprawe morali piłkarzy przed meczem z Szeryfem.Kiedy dokładnie prawie rok temu Leśny zwalniał Hasiego mimo takich zapewnień jak teraz Miodulski,nie został tak przez was zaatakowany.
Magiera to trener bez więkoszego doświadczenia i nie poradził sobie w sytuacji kiedy odchodzą mu najlepsi gracze.Sam Żewłak jak dla mnie był fatalny w tym co robił nie umiał ani utrzymać kluczowych graczy ani ich godnie zastąpić.
Kiedy Magiera przeją drużyne po Hasim miał ekipe dobrze przygotowaną do sezonu.Na jesieni dobrze to wyglądało ,ale kiedy przyszła wiosna widać było ,że Legia źle gra i brakuje im tej dynamiki z jesieni.Przyszedł nowy sezon Magiera i jego sztab mieli okazje sie wykazać wyszło ,iż nie potrafią przygotować drużyny do sezonu i to było i jest widać.Dla mnie Magiera popełnił błąd już w zestawianiu formacji ,ponieważ powinnien przejść na system 4-4-2 .Nie mając playmakera takiego jak VOO i kontuzjowanego Rado granie 3 pomocnikami gdzie żaden nie potrafić robić gry jest błędem.Moulin i Mąka w tej formacji by się lepiej czuli i mogła by ta gra wyglądać inaczej.
W Legii potrzebne są czystki trzeba zbudować na nowo ten klub i zespół.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AndrzejeK
AndrzejeK

I tyle jesli chodzi o stabilizacje w klubie. Deklaracje i obietnice pana prezesa sa warte funta klakow, czyli obiecal akademie, no to moze kiedys bedzie, na pewno nie w najblizszym czasie. Co tam jeszcze obiecal? A, nie wazne, i tak nie spelni.
Zatrudni teraz jakiegos magicznego magika, zwolni go za niecaly rok, i tak w kolo Macieju…, czy raczej Dariuszu. To jedno, co w Legii jest stabilne, nowy trener co rok. Duzo zdrowka Dariuszu.
O Zewlaku to juz w ogole szkoda gadac.
W ogole DM to mistrz w biznesie. Sprzedal kiedys troche akcji Wedzlowi, by je teraz odkupic za 10 mln.

zenek122
zenek122

Brawo, jesteście zaraz po telezakupach mango w kolejce tych, którzy o tym napisali.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Dysponujac takim budzetem Zewlakow nie potrafi sciagnac graczy co daja rade w ekstraklasie. Ciekawe kogo by sprowadzil w zimie jak kasy nie bedzie mial.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Vadis chyba przyszedl za trenerem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
DrMabuse

Eksperyment pt „Magiera na Łazienkowskiej” na dłuższą metę udać się nie mógł, z przyczyn całkowicie obiektywnych, o czym zresztą pisano juz wtedy, kiedy to stanowisko obejmował. Magiera miał gigantyczne szczescie, ze w pakiecie ze stołkiem otrzymał gracza bijącego w danym sezonie konkurencję o parę długości, co pozwoliło (z nerwami i wyczekiwaniem na końcowe gwizdki) na zdobycie MP, ale to było wszystko. Strata tego zawodnika okazala się zbyt bolesna.
Teraz Magiera powinien z drogi na przelaj i na skroty wrocic na spokojną drogę budowania kariery trenerskiej, juz bez klaki i protez w postaci dziennikarskich przemilczania jego dziwnych decyzji i wypowiedzi. To bedzie jego prawdziwa weryfikacja.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dupa
dupa

Dla Weszlo każdy powód, by uderzyć w Mioduskiego jest dobry. Trzeba przecież promować gołdupca Leśnodorskiego.
Drogie Weszlo, Legia nie jest w kryzysie, Legia jest na skraju katastrofy. Leśnodorski zostawił kasę klubu pustą, a Magiera zaprzepaścił szansę uzupełnienia tej kasy z funduszy od UEFA. Co więcej, Magiera prowadził ten klub do jeszcze większej katastrofy, czyli braku MP i być może braku nawet szansy na grę w Europie.
W tym sezonie nie ma podziału punktów i zielony stolik już Legii nie pomoże. Trzeba działać nim będzie za późno.

wil1
wil1

W trakcie wyścigu padł koń.
Trzeba zmienić dżokeja i bat.

Weszło FM
02.12.2020

Środa w Weszło FM – TSW, Estadio Weszło, Dwaj Zgryźliwi Tetrycy i mecze!

Środę na antenie Weszło FM rozpoczniemy tradycyjnie już o godzinie 7:00. W „Dwójce bez sternika” przywitają Was Monika Wądołowska i Michał Łopaciński, a ich rozmowy zdominują mecze Ligi Mistrzów. Gośćmi audycji będą m.in. Rafał Nahorny, Radosław Chmiel i Kamil Rogólski. Nie zabraknie również tematu meczów koszykarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy. Bądźcie z nami! […]
02.12.2020
Weszło
02.12.2020

Debiutant ratuje Liverpool, Ajax pod ścianą

Liga Mistrzów, Anfield, Liverpool. Niby wszystko się zgadza, ot, Salah i Mane obecni, Robertson gotowy w blokach startowych, Henderson wyprowadza zespół na murawę. Jest kim straszyć, niejeden rywal myślałby w tej chwili o defensywce, ale nie Ajax. Nie, Ajax nie dał się oszukać, wiedział, że z pierwszego garnituru Anglików została co najwyżej górna część garderoby. […]
02.12.2020
Weszło
01.12.2020

Inter zaprosił Borussię na solo za garażami, Borussia podjęła rękawicę

Real Madryt potyka się na Szachtarze i zwycięzca meczu Borussii z Interem będzie miał szansę wykiwać „Królewskich” w walce o awans? Ta dwójka stwierdza więc zgodnie: nie będziemy się bawić w żadne pozwy. Będziemy się napierdalać. Niemcy i Włosi zafundowali nam dzisiaj kawał meczycha. Pięć bramek, anulowany gol ze spalonego, który mógł wszystko zmienić, fatalne […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Pierwsza liga to nadal styl życia

Szukamy elementu, którego w tym meczu nie było. Gra bez młodzieżowca, która wynika z nieklarownie sformułowanych przepisów? No była, ŁKS przez moment grając w dziesiątkę zrezygnował z usług młodych zawodników. Czerwona kartka po dwóch faulach bez piłki dla kudłatego napastnika? Była, Samuel Corral przez cały mecz chodził tak nabuzowany, jakby Miedź reprezentowała wszystkie demony z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Joao Felix bawił się z Bayernem B, a potem na boisko wszedł Mueller i żarty się skończyły

Bez Lewandowskiego. Bez Muellera, Neuera, Gnabry’ego, Goretzki… Bayern Monachium wyszedł na dzisiejsze starcie z Atletico Madryt niemal zupełnie rezerwowym składem. Gospodarze do pewnego momentu z tego korzystali, spokojnie prowadząc, a chwilami wręcz bawiąc się z Bawarczykami. Problem w tym, że za dużo w ich grze było właśnie tej zabawy, a za mało konkretów. No i […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Real Madryt robi wszystko, żeby nie wyjść z grupy

Żeby zagwarantować sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, Real Madryt musiał swoje spotkanie wygrać. A rywala miał całkiem odpowiedniego, bo ukraiński Szachtar, osłabiony kilkoma znaczącymi nieobecnościami. Co Real zrobił? Ano przegrał. I to całkiem zasłużenie. W pierwszej połowie Królewscy naciskali na gospodarzy, ale nie byli w stanie sfinalizować żadnej z akcji. Sytuacje dwukrotnie zmarnował […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Sześć goli, cztery rzuty karne i przełamanie Mraza. Działo się w Bielsku!

Nie będziemy was czarować: gdyby nie wypadało ze względu na zawód, który wykonujemy, raczej byśmy dziś nie włączyli telewizora dla meczu Podbeskidzia z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski. Pierwsza połowa tylko nas utwierdziła w tym przekonaniu. Na szczęście potem działo się tyle, że brakowało już chyba tylko baby z brodą, choć w sumie dożyliśmy takich […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Paweł Magdoń dyrektorem sportowym Wisły Płock. Kim jest następca Jóźwiaka?

Paweł Magdoń. Solidny ligowiec, przez wielu piłkarzy wspominany jako jedna z najweselszych postaci spotkanych w szatni. Jednokrotny reprezentant Polski. Były dyrektor sportowy Lechii Tomaszów Mazowiecki, nowy dyrektor sportowy Wisły Płock. Kogo zatrudniają „Nafciarze” i czy ten – nie da się ukryć – eksperyment może wypalić? Paweł Magdoń – kariera piłkarska Średnia jednego gola na mecz w […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Odliczanie do świąt z eWinner – 24 dni promocji!

Odliczanie do pierwszej gwiazdki może być przyjemne! W eWinner czekają na nas 24 bonusy, które możemy odbierać codziennie, aż do świąt. To wszystko w ramach kalendarza adwentowego, na który ten legalny bukmacher przygotował nam mnóstwo atrakcji, promocji oraz konkursów. Sprawdźcie szczegóły promocji! Od dziś do 24 grudnia eWinner będzie dla nas „rozpakowywał” jeden prezent. Co […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Bramkarz Stomilu farciarzem tygodnia

Są takie dni, kiedy wszystko ci wychodzi. Dla odmiany są takie, kiedy wszystko bez powodu się wali. Ale są też takie, kiedy niby psujesz, zawalasz, powinieneś zebrać od losu baty, a wszystko uchodzi ci płazem. Taki dzień miał bramkarz Stomilu Olsztyn, Vjaceslavs Kudrjavcevs. Łotewski młodzieżowiec dwa razy pokpił dzisiaj sprawę tak, że to powinny być […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

24 dni promocji! Kalendarz Adwentowy w TOTALbet

Legalny bukmacher TOTALbet wie, jak zorganizować nam odliczanie do świąt. W ramach promocji „Kalendarz Adwentowy” na graczy czekają aż 24 różne bonusy przez blisko cztery tygodnie! Od 1 do 24 grudnia będziemy odkrywać kolejne „okienka” i zgarniać czekające na nas nagrody.  Codziennie o północy strona Kalendarza się odświeży, trzeba będzie odnaleźć i kliknąć zielonego Mikołaja, […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Super bonus w Superbet! 50 PLN za obstawianie Ligi Mistrzów!

Liga Mistrzów wchodzi w decydującą fazę gry w grupie, więc Superbet postanowił to uczcić. Ten legalny bukmacher oferuje nam znakomity deal: my stawiamy na Champions League, oni wypłacają nam bonus. Tak, tylko tyle trzeba zrobić, żeby zgarnąć 50 PLN ekstra! Zasady promocji są naprawdę proste. Dziś, czyli 1 grudnia, musimy postawić zakład lub zakłady z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Inter wraca do żywych, strzelanie w Liverpoolu | TYPY NA LIGĘ MISTRZÓW

Liga Mistrzów wchodzi już w taką fazę, że albo czekają nas mecze o nic, albo o wielką stawkę. Na szczęście dla nas w drugiej z grup znajdziemy całkiem sporą liczbą hitów. Dziś terminarz wręcz pęka w szwach, dlatego sprawdziliśmy ofertę naszych zaprzyjaźnionych bukmacherów. Na co warto postawić, gdzie szukać okazji i promocji?  Borussia Moenchengladbach – […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Real o awans, Bayern o przedłużenie passy. Wtorek w Lidze Mistrżów

Real, który potrzebuje opędzić się przed Szachtarem, który ośmieszył go już w tej edycji. Bayern, którego fantastyczna passa kolejnych zwycięstw trafia pod celownik bandy Simeone. Na drugim biegunie Marsylia, która chciałaby nie przegrać w Champions League pierwszy raz od czasów Sneijdera w Interze. Co dzisiaj w ligomistrzowym menu? Zapraszamy. *** LEWANDOWSKI STRZELI GOLA: KURS W […]
01.12.2020
Weszło Extra
01.12.2020

Tripletta Jose Mourinho. 10 lat temu Inter był najlepszy na świecie

– Jesteś gównem – rzucił Marco Materazzi do Jose Mourinho, gdy ten odchodził z Interu. Czy zebrało mu się na szczerość do trenera, u którego był ostatnio głównie rezerwowym? Nie, wręcz przeciwnie. – Jak możesz zostawić nas tutaj z Rafą Benitezem. Nigdy ci tego nie wybaczę – dodał obrońca, który stał się bohaterem jednego z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Lechia strzeliła prawidłowego gola, a co z kontrowersjami z Zabrza?

W Zabrzu działo się tyle, że jeden mecz dostarczył nam tylu sytuacji kontrowersyjnych, ile czasem mamy w całej kolejce. Kibicom Pogoni nie dziwimy się, że podnosili larum, ale ostatecznie żadnej decyzji na ich niekorzyść nie weryfikujemy. I od razu tłumaczymy dlaczego. Cztery kontrowersje z Zabrza Sytuacja najmniej kontrowersyjna – rzut karny i czerwona kartka dla […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Kozacy i badziewiacy. Defensywa Jagiellonii istnieje teoretycznie

Aż czterech piłkarzy dostarczyła nam Jagiellonia Białystok do zestawienia badziewiaków kolejki. I co najgorsze dla kibiców Jagi – właściwie można się było tego spodziewać w momencie odkrycia przez Canal+ grafik ze składem na mecz przeciw Stali Mielec. Już sam fakt, że duet stoperów stworzyli Bodvar Bodvarsson i Ariel Borysiuk mówi sporo, ale gdy dodamy jeszcze […]
01.12.2020
Weszło Extra
01.12.2020

Grałem w piłkę, żeby zapomnieć o głodzie. Jak mogłem marzyć o Manchesterze City?

W jego wiosce nie było prądu i bieżącej wody. Grał w piłkę, by zapomnieć o głodzie. Już sama gra w akademii mieszczącej się w stolicy Ghany była dla niego szokiem. A co dopiero transfer do Manchesteru City? Yaw Yeboah o szansie, jaką dostał od Boga, docenianiu tego, co się ma, indywidualnych treningach z Davidem Silvą, […]
01.12.2020