Kto z wielkich spadnie do baraży?
Weszło

Kto z wielkich spadnie do baraży?

Wczoraj przeżyliśmy coś mocno nieprzyjemnego, dziś możemy wyczyścić głowy i pooglądać jak gra reszta o Europy o wyjazd na mundial. Oglądać jest co, to znaczy zatrzęsienia meczów ciekawych nie ma, ale jedno spotkanie to pozycja obowiązkowa, czyli Hiszpania-Włochy.

WYDARZENIE DNIA:

Bez cienia wątpliwości będzie nim starcie Hiszpanów z Włochami. Obie ekipy idą łeb w łeb, mają po 16 punktów, a bezpośredni mecz zremisowały 1:1. Jeśli któraś dzisiaj wygra, najprawdopodobniej zajmie pierwsze miejsca, a drugą potęgę zepchnie do baraży. Trudno bowiem sobie wyobrazić, że obie drużyny będą tracić punkty z innymi zespołami tej grupy, bo te są po prostu bardzo słabe. Spójrzcie:

Hiszpania:

Izrael 4:1
Macedonia 2:1 i 4:0
Liechtenstein 8:0
Albania 2:0

Włochy:

Albania 2:0
Liechtenstein 5:0 i 4:0
Izrael 3:1
Macedonia 3:2

Wygląda to na starcie drużyn z liceum, które przyjechały do podstawówki w ramach jakiegoś wolontariatu. Tylko Macedonia potrafi trochę zawrócić gitarę, a i tak ostatecznie przegrywa, reszta dostaje po dupie równo i nawet nie zgłasza sprzeciwu.

CO MOŻEMY POMINĄĆ:

W zasadzie to wszystkie inne mecze, większych hitów nie widzimy. To znaczy, jeśli kogoś rajcują starcia Ukraińców z Turkami, Finów z Islandczykami czy Walijczyków z Austriakami, to oczywiście śmiało. My jednak zostaniemy przy kolejnym rewanżu za finał polskiego Euro.

DZIŚ WYSTRZELI:

David Villa! No, dobra, trochę jest to myślenie życzeniowe, podparte pewną tęsknotą, za tymi starymi futbolowymi czasami, ale byłaby to historia kapitalna. Villa ostatni raz zagrał w kadrze w meczu z Australią na mundialu w Brazylii, czyli wtedy, kiedy La Furia Roja pokazała się kompromitująco i jako obrońca tytułu nawet nie wyszła z grupy. David to oczywiście mistrz świata i Europy, w kadrze nastrzelał 59 bramek w 97 meczach, a ostatnio Lopetegui uznał, że piłkarz jest mu w pewien sposób potrzebny. – Przed nikim nie zamykam drzwi do kadry, David Villa może nam się przydać – mówił szkoleniowiec, który latał zresztą do USA, by napastnika oglądać. Wiadomo, MLS to nie są Himalaje futbolu, ale też byle kogo tam nie biorą. A Villa strzela i to regularnie – ma 19 bramek w 25 meczach, przewodzi w klasyfikacji snajperów, wyprzedzając o trzy trafienia Valeriego i Nikolicia.

Być może dzisiaj nawet nie zagra, choć z dziewiątek do gry jest tylko Morata, ale jeśli wejdzie i na przykład przesądzi o wygranej… No, to byłoby coś, a nie takie historie futbol widział.

CO NA PEWNO SIĘ NIE WYDARZY:

Nie będzie nam tak przykro jak wczoraj.

GRUPY PRZED TĄ SERIĄ SPOTKAŃ:

grupki

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
skil

Odpowiadając na pytanie tytułowe: Polska.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Nie doceniasz ChuWDu 😉

A poważniej. Jak będzie remis w meczu Czarnogóra-Dania to się prześlizgną. Inaczej może się okazać za krótka kołderka nawet na baraże.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jeśli wygra Dania to chyba możemy się spierdolić (czy się mylę?).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock

czego jesteśmy pewni z Kazachstanem ? nie uprawiaj propagandy sukcesu , co do Danii miałeś całkowitą rację na przekór niepoprawnym optymistom , tu przesadziłeś w drugą stronę

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz