Canal+ traci jednocześnie mózg i serce. Smokowski i Twarowski idą na swoje
Weszło

Canal+ traci jednocześnie mózg i serce. Smokowski i Twarowski idą na swoje

To trochę jakby Manchester United opuścili jednocześnie Ryan Giggs i Paul Scholes. Trochę jakby w jednym czasie z Barcelony wyjechali Xavi z Iniestą. Według informacji portalu Wirtualne Media, Canal+ traci od listopada dwóch najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych tej stacji. Andrzej Twarowski i Tomasz Smokowski, bezsprzeczne legendy telewizji, po ponad 20 latach w jednych barwach odchodzą, by rozkręcić własny projekt.

Smokowski zaczynał w 1995 roku, Twarowski rok później. Przez ponad dwadzieścia lat tworzyli stację, która zrewolucjonizowała nie tylko polski rynek telewizyjny, ale i po prostu polski futbol. O tym, jak ważny był i nadal jest Canal+ świadczą wszystkie dostępne raporty finansowe dotyczące Ekstraklasy, gdzie wciąż pieniądze od tej właśnie stacji stanowią bardzo istotny procent budżetu. O tym, jak ważni byli i nadal są dla Canal+ obaj panowie, niech świadczy burza wywołana dzisiejszą informacją o ich odejściu.

Janusz Basałaj wspominał u nas kulisy zatrudnienia Twaro:

„Poszedł do kawiarni na Myśliwieckiej, zaczął narzekać na kanał. Ktoś mi doniósł. Zadzwonił do niego: ty, coś ci się w Canale nie podoba? Mówił coś, że słabe komentowanie, jeszcze się rzekomo drapałem na wizji. Głupoty. Dobra mistrzu, to chodź będziesz u mnie komentował. Kazałem mu po kilku transmisjach ściąć długie włosy, w których wyglądał jak Kopernik. Powiedział, że nie zetnie, bo jego dziewczynie się podobają. „Ale mi się nie podobają” – następnego dnia przyszedł w ściętych.”

Smok?

Proszę pamiętać, że podczas wyjazdów na winobranie pasjami oglądałem francuski Canal+, wiedziałem więc z czym to się je. Tomek Smokowski podobnie, bo był studentem we Francji. Jak się dowiedział, że powstaje Canal+Polska, przychodził kilka dni z rzędu. Ja nie miałem czasu się z nim spotkać, aż w końcu pani Bożenka, kadrowa, mówi: panie Januszu, taki przesympatyczny młody człowiek przychodzi, chce się z panem umówić, a pan ciągle nie ma czasu! Następnego dnia czas znalazłem, zobaczyłem błysk w oku i został. Tak narodziła się gwiazda Tomka Smokowskiego.

Gdy zaczynali komentować najwyższą polską ligę, rządzili w niej Widzew, Legia, ŁKS, Hutnik i Amica Wronki (to autentyczna pierwsza piątka z sezonu 1995/96). Strzelali Marek Koniarek i Mirosław Trzeciak, rywalami dla Polaków w Lidze Mistrzów były Borussia czy Blackburn. Kazachów, Azerów i Ormian lało się kilkoma golami i to też wyłącznie dlatego, że piłkarzom nie chciało się już więcej strzelać. Arkadiusz Milik właśnie uczył się chodzić. Wyglądało to mniej więcej tak (ich komentowanie, nie nauka chodzenia Milika):

020

Od tej pory stali się marką. Jako duet prowadzących Ligę + Extra, sztandarowy program stacji, ale też jako dwóch doskonałych komentatorów, błyskotliwych, z poczuciem humoru, ale i potężną wiedzą. Smokowski był przez pewien czas dyrektorem całej redakcji sportowej, „zapinanie pasów” Twarowskiego już zawsze będzie elementem polskiego środowiska futbolowego. Co można jeszcze napisać? Kończy się kawał świetnej historii, ale przecież początek ma kolejna, być może jeszcze lepsza. Klipy na 20-lecie stacji okazują się ostatnimi jubileuszowymi, dlatego wkleimy po prostu oba. Ukazują 20 lat obu panów w Canal+ lepiej, niż najlepsze the best of.

To była przyjemność was oglądać i słuchać. Ekstraklasa była odrobinę bardziej znośna.

Przeczytajcie też nasze wywiady, w których czuć już lekką potrzebę zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Tomasz Smokowski dla Weszło TUTAJ, Andrzej Twarowski – W TYM MIEJSCU.

KOMENTARZE (144)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Michal Sz

Canal się zwija przez problemy finansowe, więc jak się tak zastanowić to w sumie nie jest to aż tak dziwne, że odchodzą. Ligę Mistrzów już na pewno stracą, za niedługo pewnie i angielskiej nie będą mieli. Nie będzie już żadnego powodu żeby przedłużać abonament, bo przecież nie dla polskiej ligi.

GRAND_CHAMP

Ma to związek z fuzją z n? Czy przede wszystkim powodem są problemy francuskiego C+?

Michal Sz

Francuzi mają wielkie długi to siłą rzeczy i polski oddział przez to traci.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stona

I tu byś się zdziwił ile osób ma C+ TYLKO ze względu na Ekstraklapę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

NBA (prawa kończą się w tym roku, nie wiem czy wykupią od nowa), siatkarska LM (od przyszłego sezonu) i żużel, to ich jeszcze utrzymuje na powierzchni

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Michal Sz

To akurat raczej przy powierzchni ich nie trzyma. Mecze NBA lecą w środku nocy, a siatkówka klubowa i żużel to nie są u nas sporty, które gromadzą jakąś wielką widownię przed telewizorami. Prędzej bym powiedział, że dla nich to margines.

Przem37

Zdziwibys się ile osób ogląda żużel.

Świroos

W ubiegłym roku oglądalność meczów ekstraligi żużlowej to średnio 150 tysięcy, ekstraklasy to około 120 tysięcy. Twoja opinia mija się z rzeczywistością.

TrolloLollo

Ja mam C+ tylko ze wzgledu na angielska, LM i NBA no i czasem poogladam ESA. Jak sie skoncza prawa do NBA i LM (juz pewne) to sie z nimi pozegnam. Nie wiem tylko w jaki sposob pogodzic Eleven i Polsat zeby miec wszystko razem 😛 ESA mi zwisa, ten jeden mecz na tydzien moge sobie obejrzec online.

jandar1990
GKS Tychy

pakiety na ipla

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lysy
Casanova barów mlecznych

Jakość sportu na Ipla, to śmiech na sali. Filmy ujdą w tłoku, bo dużo scen statycznych, ale do sportu potrzeba konkretnego bitrate. Rozdzielczość, to nie wszystko.

WhiteStarPower

UPC jak jestes z dużego miasta

Gabriel

W UPC mozna miec wszystko, i C+, Eleven i Polsaty za nieco ponad stówkę z internetami. Na ten moment dodatkowo za C+ place TYLKO ze wzgledu na Ektraklasę. Jeśli stracą polską lige, to ta stacja będzie skończona, wątpie by to samym zużlem pociągneli. Przynajmniej nie będzie czego żałować skoro Smoku i Twaro odchodzą.

Wicher

Eleven w Polsacie jest na lepszych zasadach niż w C+ dla nowych klientów, a dla stałych jeszcze korzystniej, jeszcze jak masz abo w Plusie to bajka. Ja ostatnio przedłużałem C+ i dostałem z wielkim żalem Eleven, ale następnym razem to ich pełna oferta programowa nie uratuje.

facemob

i golf, masa golfa, ale kto to ogląda?

FC Bazuka Bolencin

Cytując klasyków: „zdziwiłbyś się ile osób ma c+ ze względu na golfa” :)

Michal Sz

Domyślam się, że i takich osób nie brakuje, ale o ile ktoś nie pracuje przy polskiej lidze to kupowanie dla niej abonamentu nie ma wiele wspólnego z rozsądkiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

karasinio

Człwieku mecze polskiej ekstraklasy przyciągają przed telewizory średnio sporo ponad 100 tys osób. Liga angielska może 40 tys, więc odpowiedz sobie sam po co ludzie kupują C+.

Michal Sz

Ok, jak ktoś woli oglądać kopaninę zamiast porządnych rozgrywek to jego sprawa.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Co do rozsądku, to oglądnie jakiejkolwiek piłki, to strata czasu. Wszyscy jesteśmy dziecinni. :]

Michal Sz

Piłka to rozrywka. Jak obejrzy się na przykład dobry mecz Premier League to raczej nie jest to strata czasu, ale jeśli zamiast tego włączy się jakąś padakę ekstraklasową to wtedy już można tak powiedzieć.

GRAND_CHAMP

Weź pod uwagę, to że raczej więcej osób odczuwa więź emocjonalną oglądając klub ze swojego miasta/regionu niż takie Chelsea czy Liverpool

Michal Sz

No ja to rozumiem. Ja akurat żadnej więzi z jakimkolwiek klubem nie odczuwam, więc mi to wisi, wolę po prostu pooglądać dobrych zawodników, a nie leszczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Ja oglądam dla emocji nie dla wartości artystycznych. Piłkarsko jestem lepszy od 99% grajków z dowolnej ligi, więc mnie to nudzi. Wiesz: szybkość, technika, DRYBLING, dynamit w prawej nodze, niestety rozrywkowy tryb życia i kondycja Berto. ;-P

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DIABLON

A dlaczego ma nie być? Dlaczego mam kibicować klubikowi z mojego miasta który od powstania (1946) kręci się pomiędzy A-klasą, a okręgówką? Raz był przed reformą w III lidze i po roku spadł. Wow, szał! Dlaczego mam kibicować klubikowi z mojego miasta którego średnia wieku kibiców wynosi 15 lat i zamiast kibicować swojemu klubowi to szukają zaczepki z postronnymi kibicami? Dlaczego mam kibicować klubikowi z mojego miasta którego zawodnicy zawsze w przeddzień meczu chleją na dyskotece do 4 rano? Dlaczego mam wreszcie kibicować klubikowi z mojego miasta którego zarząd robi wałki na kasie sekcji juniorskich? Gardzę nimi. Tfu

Stona

Od kiedy piłka nożna, a ekstraklapa w szczególności, ma coś wspólnego ze zdrowym rozsądkiem? 😀

Lukaszlbn

Sądzę że gdzieś połowę abonentów C+ zawdzięcza sportowi, z tego 3/4 polskiej lidze. Z drugiej strony polska liga zawdzięcza C+ prawie wszystko, każdy kto pamięta czasy ligi w telewizji publicznej przyzna mi racje(m.in. pokazywanie na żywo tylko drugiej połowy meczu).

MionelLessi

Coś więcej o nowym projekcie?

Canal+ Sport schodzi na psy. Za chwilę okaże się, że z typowo piłkarskich tematów zostanie im tylko Ekstraklapa. Pojawienie się Eleven to był gwóźdź do trumny.

Stona

Stawiam, że to coś związanego z tym, o czym ostatnio Stano pisał w Tweetach, gdy ktoś wspominał Stan Futbolu.

DAWIDxyz

i to tylko za 15 zl !

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wicher

Ponoć coś z Polsatem mieli kombinować, ale w necie, niby coś na youtube.

TrolloLollo

C+ już się sypie od dawna. Czas na Eleven, żeby stworzyli swoją platformę i dokoptowali kanały polsatowskie za dopłatę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

100% racji;) Czasem (no dobra – biorąc pod uwagę poziom naszej ligi… to przeważnie;) to ona jest najjaśniejszą postacią transmisji;)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

Dobra, dobra byście napisali o jaki nowy projekt chodzi. Serio o jakiś tam kanał na YT? Raczej poinformowania dobrze jesteście, bo Stanowski pewnie też będzie brał w tym udział o czym świadczy tweet, że poszukuje 10-15 osób.

A Twarowskiego to szkoda głównie ze względu na ligę angielską. Liga + Extra i tak od dawna była słaba.

Jędrek Lepper

Ponoć to ma być polski DAZN

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pozniej wymysle nick

*obydwaj, przygłupie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zee33

Grammatik muss sein :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kolor100

Nie będzie raczej abo, tylko finansowe z budżetu państwa, w tym roku TVP już by zbankrutowala, ale dostali kredyt 800 mln z budżetu państwa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kolor100

Zrobili badania pisowcy i im wyszło, że sporo stracą poparcia jak zaczną brutalnie ściągać abo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DAWIDxyz

Szerszej opini są chyba słabiej znani . Ja sam dowiedzialem się o istnieniu tego uroczego duetu z dwa lata temu i teraz jestem w szoku że jak moglem ich nie kojarzyć ?

Jędrek Lepper

Jeśli oglądałeś Ligę+ Extra lub Premier League to powinieneś chociaż głosy kojarzyć.

DAWIDxyz

Pewnie tak:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ekstraklasa stan umysłu
Kartofliska

A wg mnie canal+ kompletnie przejebaładnie medialnie naszą śmieszną ligę. Kopacze przez nich uwierzyli, że są panami piłkarzami i teraz mamy efekty. Zrobili bat z gówna. A że mamy pojebanych prezesów to te zdecydowanie za dużo pieniądze zostały wypierdolone w błoto.

FC Bazuka Bolencin

Brawo, świetny i dosadny komentarz w pełni zgodny z istotą problemu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DAWIDxyz

Pan Sławka to zawsze przewijam , ja nie wiem czy on ma jakieś haki na nich czy co ?
nuda jak w polskim filmie

TrolloLollo

Dodatkowo Jagodę i Przytułę

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grimmy

Jest tam taki jeden, nie znam nazwiska, ale z tych „młodych, zdolnych”, który nakurwia statystykami przez cały mecz, ale tak kompletnie z czapy, żeby nie napisać – z dupy. Pewnie jego przygotowanie do meczu wygląda w ten sposób, że robi sobie wydruk statystyk i odczytuje je w trakcie. Mecze z nim to prawdziwa katorga.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nie chcę nikogo urazić, ale najlepiej było jak umarł Papież i dawali mecze bez komentarzy. Sam stadion.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

E tam, Jagoda jest zabawny. Monty Pythonów też każdy nie lubi.

kolor100

Jagoda grał w Legii z Dziekanowskim

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

RobertoBonano

I Twaro i Smokowski są ogarnięci, merytoryczni i profesjonalni… z upływem lat miałem wrażenie że liga + ekstra ich ogranicza. Ich stacja płaci ogromny hajs za ten niestety kiepski produkt ( choć świetnie przez canal+ opakowany jak na te warunki ) a Ci dwaj komentatorzy nie mogli do końca być sobą. Musieli się wpisywać w cukierkową atmosferę chwalenia ( generalnie świetne prostopadłe podanie no napastnik był na spalonym ale trzeba pochwalić pomysł bla bla ) itd itd. Porównując czasy gdy wpadał tam Pan Zarzeczny i kręcił beczke z tych naszych kopaczy to niebo a ziemia do aktualnych czasów.
tak czy siak dla każdego fana Ligi Angielskiej Twardo to ” legenda ” więc będę czekał czy przyjmie oprócz programu na youtubie propozycje od innej stacji. Smokowski też jest niezłym komentatorem,choć mi bardziej pasował ten błysk Twarowskiego który w sekundę potrafił ogarnąc anegdotkę na poczet danej sytuacji. Tak czy siak dobrze 😡 bo już mam dosyć tej cukierkowatości w canale + niech się sypią ! przyjdzie nowe i może będzie ciekawsze

A jeśli faktycznie Stanowski miałby jakoś połączyć siły o czym tu ludzie piszą z Twaro i Smokiem to może wyjść ciekawy interesujący, a dzięki Stanowskiemu również troche bardziej kontrowersyjny program i może będzie dotyczył nie tylko naszej kochanej świetnej Polskiej Ligi :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Tej no! Tak w ogóle to dostałaś bana za coś konkretnego czy za całokształt? Sanki czyli wiele drobnych fauli? :)
BTW: Długa przerwa Gajosa. Cztery mecze zawieszenia, nie zagra z Legią. Zgaduję, że Pazdan z Lechem zagra. 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

borek, stanowski, twarowski, smokowski – ogłoście już co to za projekt bo mnie rozsadzi

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jak oni operują lub twój głos brzmi znajomo.

Ted
Barakowozy Klęskowo

Jaki mózg, jakie serce ?
Quźwa tak zwyczajnie ci chłopcy się wypalili i od dawna śmigali na własnej przeszłości(fakt ciekawej) i odcinali kupony od przeszłości 😀
OK, nich idą na WŁASNE i pokarzą na co ich stać !
Oby się tylko nie usrali, wzorem innych tuzów z telewizorni 😀
Teraz wypada zaczekać jaki inna parka, pójdzie na swoje, chodzi o tego ładnego i drugiego mądrego z porannej kafejki 😛 Którzy z ciekawego programu, zrobili ględzących inaczej w telewizorni 😀

A tak w ogóle to media sportowe, z naciskiem na futbolowe, przypominają samych kopaczy, najsłabszej ligi EUROAZJI 😀 Ekstraklapa to najsłabsza liga euracji a dziennikarze piłkarscy to to samo towarzystwo…i medialna kupa 😀

Ale nic zawsze można przytrzymać się krzesła i pozostać …tylko po co, nie lepiej z honorem zmienić miejsce pracy i z godnością zarabiać na kieliszek chleba 😛

Lluc93

Już nie przesadzaj, że Borek jest słaby. Kołtoń to rzeczywiście przygłup, który robi głupie miny, ciągle cieszy ryja i nigdy nie ma nic mądrego do powiedzenia.

Ted
Barakowozy Klęskowo

Zbyt dobrze znam to towarzystwo, gdy …..SA WYŁĄCZONE ŚWIATŁA RAMPY 😉

ps. a minusy to dają lamusy 😛

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

szawik
Żołnierz Wodza Jarosława

Rudzki to cienias jakiuch dużo w telewizji Mango. Nie ma drygu do TV.

xnz

Smokowski i Twarowski już od ubiegłego sezonu zlewali Ligę +, to że odchodzą uwidziało im się już zatem jakiś czas temu. Canal + bez ligi mistrzów znacznie traci na atrakcyjności, ewentualna strata Premiership na rzecz Eleven to będzie gwóźdź do trumny, choć jest dokładnie tak jak ktoś wspomniał wcześniej w komentarzu, sporo abonentów płaci niemały abonament dla samej Ekstraklasy. Podsumowując, odejście obydwu panów może się C+ przysłużyć, ale pod jednym warunkiem, na ich miejsce w Lidze + Ekstra nie wejdą dobrze znani Wolski, Dębiński itp. itd. lecz nowe młode wilki. Nie mogą to być także dziennikarzyny w typie gadających głów z Eleven. „Eksperci” C+ tacy jak Przytuła, Węgrzyn, Kosowski, Wieszczycki, Surma, Murawski itd. wszyscy do wymiany!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Vinni

Stwierdzić można, że niestety nadchodzi ogromny monopol piłkarski w postaci Eleven Sports. Dlaczego niestety? Przede wszystkim dlatego, że w dużej mierze jakość ich komentarza czy stylu robienia studia jest zwyczajnie nie do zniesienia. Oglądając mecz komentatorzy często zasypują nas miliardem kompletnie nieistotnych ciekawostek z życia siostry brata wujka Messiego czy coś w tym stylu. Prześcigają się na to kto więcej takich ciekawostek walnie nam na wizji. Później wychodzi na to, że mecz sobie, a komentatorzy sobie i zwyczajnie wypada to strasznie słabo.
Oczywiście mają tam kilku świetnych komentatorów, którzy robią to dobrze, ale zauważam że najlepsze mecze dostają właśnie „gadacze”, a nie ci którzy rzeczywiście na to zasługują.
Poza tym studio, studio które na siłę chce być super młodzieżowe. Jakieś żarciki, wzajemne przytyki, haha, hehe itd. Momentami merytoryki tam zero, za to heheszków aż nadto 😉
Choć i tutaj trafiają się świetne osoby, ale znów często są w cieniu tych którzy zwyczajnie do tej roboty się nie nadają.
Szanuję Eleven za ilość praw i niektórych komentatorów, ale opakowanie meczów to jeszcze niestety rzecz daleka od ideału. Na siłę zachodnio, na siłę młodzieżowo, na siłę chcą kopiować większe stacje. Tym niemniej życzę im powodzenia w dalszym rozwoju, bo jest w tym wszystkim potencjał, ale jeszcze jest mocno niewykorzystywany 😉

RobertoBonano

Mnie chyba najbardziej dobija Mirosławski zachowuje się momentami jakby he he był Panem sytuacji a Eleven była jego prywatną firmą. Oglądasz mecz dla meczu a nie jakiś hue hue szpilek takiego kolesia, który chyba ma problem z ego sądząc po jego zaczepkach/ odpowiedziach w stronę Ćwiąkały. Nie wiem może ma jakiś fanów 😉 ale mnie strasznie irytuje bo raczej nie ogladam jago prywatnego folwarku na żywo tylko wydarzenie sportowe.

Vinni

Oj tak, sama osoba Pana Mirosławskiego jest niestety bardzo trudna do polubienia 😉 O ile w jego programie „As wywiadu” takie podejście było akurat całkiem znośne, bo potrafił swoich gości pytać o trochę kontrowersyjnych spraw i umiał przyprzeć ich do muru to jako naczelny czy jak to nazwać Elevenu zwyczajnie irytuje. Najgorsze jest to, że bierze na siebie w zasadzie wszystko co najciekawsze. Wyjazd na F1? Mirosławski. Pierwszy mecz Bundesligi? Mirosławski (tu jeszcze nieco rozumiem, bo mieszkał w Niemczech) Gran Derbi? Mirosławski.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Bo C+ w stosunku do Eleven ma jeden wielki plus – mianowicie na większości meczów i w L+E zawsze jest były piłkarz. I ja wiem, że ludzie narzekają i psioczą na wielu z nich, ale prawda jest taka, że oni jako jedyni mają pojęcie o taktyce, ustawieniu, rozegraniu itp.

Są narzekania na takiego Mielcarskiego, no ale sory, facet grał w FC Porto, w naszej lidze byl kimś, a przychodzi kibic który całe życie oparł o chlanie piwska przed TV i pieprzy, że Mielcar jest słaby i się nie zna. Wkurza mnie to mocno.

Wracając do C+ i 11, to własnie C+ przez uwagi byłych piłkarzy jest bardziej profesjonalna. Owszem, w 11 jest wielu przygotowanych gości, ale oni mają wyryte tylko i wyłącznie statystyki. Może oni kochają piłkę i interesują się ligami, ale to są cały czas bardziej dziennikarze niż fachowcy. Dlatego u nich więcej plotek i ciekawostek z biografii, a mniej taktycznych analiz.

Ja bardzo lubię kiedy mecze komentuje Wieszczycki albo Węgrzyn. Oni zawsze zauważą coś o czym zwykły kibic by nie pomyślał. Ostatnio w #PoGodzinach był wywiad z braćmi Wolsztyńskimi i oni potwierdzili, że Węgrzyn (po którym wielu ludzi jeździ) zna się bardzo, bo jak oglądają mecz to nie raz się zdarzy, że on powie dokładnie to co oni sobie w tym czasie myślą.

Tego w moim odczuciu brakuje w 11 – za dużo tam suchych liczb, w ogóle nie popartych analizami. No i coś co wytknął im Mateusz Borek, przychodzą przepakowani wiedzą, a brak jest w tym wszystkim ich własnego zdania, Efekt jest taki, że kibic nie ma jak wytworzyć więzi z nimi, bo ani nie można się zgodzić, ani zanegować. No bo to, że Hamsik strzelił tyle i tyle bramek w takim a takim sezonie, nie podlega dyskusjom.

Vinni

W pełni podpisuje się pod Twoim komentarzem, nic dodać, nic ująć. Trafione w samo sedno sprawy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Baton

W Eleven to by najchętniej rozmawiali o tym co robiła córka prezesa lub jaki garnitur ma dyrektor sportowy. Co to ma wspólnego z piłką? Domyślam się, że na forach niemieckich klubów nawet kibice tychże nie toczą takich rozmów. Podobnie dziennikarze lokalni zajmujący się danym klubem. Dodatkowo cały czas jakieś tweety lub ciekawostki z twittera! Boże święty. Cytowanie artykułów zagranicznych dziennikarzy, opowiadanie o wujkach, rodzicach, rodzeństwu piłkarzy. Od groma tego syfu. Ja wiem dlaczego to robią… Nie potrafią analizować gry, nie potrafią wytłumaczyć pewnych rzeczy, nie znają się na aspektach taktycznych, nie czytają gry i piłkarzy. Ciężko się dlatego to ogląda, bo jedyne co „ciekawego” mają do powiedzenia: „ależ wspaniały gol i teraz przytaczanie słów dziennikarza/byłego piłkarza nt. kopacza, który strzelił” :D. Budowanie emocji i pomaganie widzowi(wiedza czysto piłkarska) na poziomie – 0.

Wacław Grzdyl

Tak się zachowują komentatorzy bez tożsamości, ja Eleven nie mam i na co dzień nie oglądam, ale teraz przez parę dni było odkodowane i mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Chciałbym wiedzieć, kto jest przy piłce, ale się nie dowiem, muszę sam analizować składy i numery z jakimi grają piłkarze, bo komentator pierdoli w tym czasie o tym ile mleka do kawy dodaje żona środkowego obrońcy, chuj może strzelić człowieka – oni są pojebani, przykro to powiedzieć, ale coraz mniej normalnych ludzi jest wokół nas, wszystko to jakieś wydmuszki, tylko kogo oni kurwa usiłują naśladować? Ja jeszcze bym zrozumiał, że na początku lat 90-tych komuś mógł imponować zachód i zachodni stajl, ale dzisiaj? Każde naśladowanie czyjegoś zachowania będzie groteskowe, bo lepszy od oryginału nie będziesz i tylko się ośmieszysz, chyba, że robisz kabaret – trzeba być sobą, ale oni tego nie rozumieją.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kolor100

Szkoda, że Wieszczycki nie odchodzi

DrPlama

1. Rynek mediów się zmienia. Przyszłość a w sumie już teraźniejszość jest w sieci.
2. Oferta sportowa C+ coraz słabsza
3. ESA pewnie będzie chciała sama robić ligę.
4, Każdy potrzebuje nowych bodźców

GRAND_CHAMP

Ad. 1. Teraźniejszość, to chyba jeśli chodzi o nielegalne streamy jedynie.
Ad. 3. Już słyszę od kilku lat o tym pomyśle, ale zero konkretów i nie wiadomo po co to.

DrPlama

Chodzi ogólnie o rynek mediów. Na razie sport jeszcze się trzyma w stacjonarnej TV ale to tylko kwestia czasu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KO
AS Roma

Co lepszego w necie?

Mieszkam w Niemczech i od roku jestem abonentem DAZN.de.

Napisze tak, takiej jakości obrazu – nie widziałem nigdzie indziej.
Mam standardowego niemieckiego neta, nic nie tnie, komentarz znośny – jakkolwiek niemiecki komentarz bardzo różni się od polskiego. Mecz pokazywany z 15 minutowym wstępem, rzuty co dzieje się w szatni przed meczem itp, itd.

A jak nie masz czasu obejrzeć danego meczu, bo np jednocześnie leci liga angielska, hiszpańska itp to możesz spokojnie sobie obejrzeć później, bo wszystko jest na serwerze.

Jeśli takie coś, weszło by do Polski, to jeśli będzie na podobnym poziomie co DAZN to uchowaj Panie, standardowe stacje TV zaj