post Avatar

Opublikowane 25.08.2017 12:56 przez

redakcja

Legia po porażce w dwumeczu z drużyną z Kazachstanu i porażce w dwumeczu z drużyną z Mołdawii żegna się z pucharami. I bardzo dobrze, bo gdyby tak grający zespół dostałby się do fazy grupowej Ligi Europy, to oznaczałoby ni mniej, ni więcej, że tę całą Ligę Europy należałoby zaorać. Legia została więc z niczym, a sytuacja panująca w warszawskim obozie przypomina obraz nędzy i rozpaczy. Pochylmy się nad kilkoma aspektami tegorocznego blamażu w europejskich pucharach.

* * *

Jeszcze zanim UEFA zdążyła opublikować raport finansowy za sezon 2016/17, w którym będzie widać, ile dokładnie zarobiły poszczególne kluby w pucharach (w tym m.in. dokładną premię z Market pool), dowiedzieliśmy się już, ile Legia podniosła z europejskich boisk w sezonie 2017/18. Przed rokiem, wedle wiarygodnych szacunków, było to 25,5 miliona euro. Natomiast tego lata:

320 tysięcy euro za udział w II rundzie el. LM,
– 420 tysięcy euro za udział w III rundzie el. LM,
– 245 tysięcy euro za udział w IV rundzie el. LE,
– 260 tysięcy euro premii dla krajowych mistrzów.

Razem 1,245 miliona euro. I jest to już kwota ostateczna, definitywna, o przeszło 24 miliony euro mniejsza niż przed rokiem. Jakkolwiek spojrzeć, to właśnie kwestie finansowe najlepiej opisują ostatni zjazd mistrzów Polski. To jeszcze jedno zestawienie:

1 dodatkowy gol z Astaną dałby Legii ok. 5 milionów euro oraz szansę na kolejny zarobek,
– 1 dodatkowy gol z Sheriffem dałby Legii ok. 2,5 miliona euro oraz szansę na kolejny zarobek,
– Sprzedaż Vadisa dała Legii 2 miliony euro.

* * *

Na początku zeszłego sezonu w Legii miała miejsce ciekawa prawidłowość. Kiedy w podstawowym składzie grał Jakub Rzeźniczak, drużyna traciła mnóstwo goli, a kiedy grał Michał Pazdan, zazwyczaj kończyła z zerem z tyłu. Bilans straconych goli w meczach obydwu piłkarzy wyglądał następująco:

8 pierwszych występów Rzeźniczaka: 4,1,1,2,3,1,3,2
– 9 pierwszych występów Pazdana: 0,0,0,0,0,1,0,1,0

Ogólnie Pazdan był na świeżo po kapitalnym Euro 2016 w swoim wykonaniu, był ostoją defensywy Legii i jej najmocniejszym punktem. Z kolei Rzeźniczak zaliczał kolejną nieudaną rundę, był wrakiem piłkarza, który totalnie irytował własnych kibiców. Gdyby przed rokiem ktoś powiedział nam, że Rzeźniczak wydatnie pomoże swojej drużynie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów (w której zagra drugi raz z rzędu), a Pazdan wydatnie pomoże swojej drużynie nie awansować do fazy grupowej Ligi Europy, naprawdę ciężko byłoby w to uwierzyć. Ot, przewrotność futbolu.

* * *

Każda drużyna ma swój cykl i nie inaczej jest również z Legią. Dla warszawian najprościej jest liczyć go przez pryzmat występów w fazach grupowych europejskich pucharów. Przez cztery sezony z rzędu Wojskowi byli w Europie przynajmniej do grudnia (dwa razy nawet do lutego), zbierali doświadczenie (nie tylko jako drużyna, ale też jako klub), mierzyli się z renomowanymi przeciwnikami i zdobywali punkty w rankingu UEFA. Teraz po raz pierwszy od dawna tego wszystkiego nie będzie, bo jeszcze w sierpniu Legia została już tylko w rozgrywkach krajowych. Co więcej, ta drużyna zwyczajnie nie rokuje. Jeśli chodzi o wiek piłkarzy, którzy wczoraj odpadli z Sheriffem, to rocznikowo wyglądało to następująco: 37 – 29, 30, 30, 30 – 31, 27, 30 – 22, 31, 26

Wydaje się, że w Legii pewna formuła się już wyczerpała, że ci ludzie za rok prędzej będą grać słabiej niż lepiej. Brakuje świeżej krwi, bo tak naprawdę jedynie Dominik Nagy jest w tym gronie piłkarzem dobrze rokującym na przyszłość. Jasne, na boisko wszedł jeszcze Szymański, z przyczyn formalnych nie mógł zagrać Niezgoda, a i Hildeberto ze starego dziada ma jedynie brzuch. Tak naprawdę więc w tej czwórce największa nadzieja na długotrwały postęp i na przyszły skok jakościowy drużyny. Ale też bez rewolucji w składzie drużyny raczej się nie obędzie.

Ponadto jakoś trzeba będzie zasypać dziurę budżetową, bo przecież klub już założył sobie przychody z fazy grupowej Ligi Europy. Na kim dziś Legia mogłaby więc zarobić kwotę rzędu 3 milionów euro? Raczej nie na Pazdanie (który wczoraj dał popis), a także nie na Moulin i nie na Jędrzejczyku, którzy od dłuższego czasu są w beznadziejnej formie. Tak naprawdę z obecnej kadry widzimy jedynie dwóch kandydatów, oczywiście młodych: Szymańskiego i Nagy’a. Ale jeśli to oni zostaną sprzedani, zostanie niemal wyłącznie starszyzna.

* * *

Jaka jest Legia w tym sezonie, każdy widzi. Słaba i bez koncepcji niemal na wszystkich płaszczyznach. Trudno zatem za blamaż z Sheriffem obwiniać jednego gościa i robić z niego kozła ofiarnego, ale… To co wczoraj zrobił Michał Pazdan to frajerstwo wyższego stopnia. Skoro tak doświadczony piłkarz wylatuje z boiska w taki sposób, to naprawdę trudno się dziwić takiemu finałowi. Ogólnie jednak zachowanie Pazdana to szerszy problem, bo tego typu zaściankowe występki piłkarzy są u nas na porządku dziennym. Zresztą nie tylko u nas, co ostatnio udowodnił Cristiano Ronaldo. Inna sprawa, że Portugalczyk pchnął arbitra już po zobaczeniu czerwonej kartki, a nie mając na koncie żółtko i będąc zagrożonym odesłaniem do szatni. To zasadnicza różnica.

Ileż to razy oglądając naszą ligę mieliśmy wrażenie, że piłkarz A czy B balansuje na krawędzi i – mając na koncie żółtą kartkę – pyskuje lub wręcz używa względem sędziego rękoczynów. Kiedy w końcu jednak trafia się arbiter z jajami, który nie pozwala sobie na takie wieśniackie zaczepki, nagle drużyna ma wielki problem.

A pamiętacie jak w kluczowym starciu zeszłego sezonu Vadis obchodził się ze Stefańskim? Tak:

I tak:

Gdyby Stefański zachował się jak Ivan Bebek – a miał do tego pełne podstawy – Vadis z bohatera sezonu przemieniłby się w antybohatera. Legia pewnie nie odrobiłaby strat w Poznaniu, czyli Lech minąłby ją w tabeli, a w fazie finałowej podejmowałby ją na własnym boisku. I losy mistrzostwa mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej.

Możesz więc być dobrym piłkarzem, ale – jeżeli masz w sobie zakorzenione takie zachowania wobec arbitrów – stąpasz po bardzo cienkim lodzie. A gdy ten się załamie – jak to miało miejsce wczoraj w Tyraspolu – stajesz się pośmiewiskiem.

* * *

Adam Nawałka powołał trzech bohaterów wczorajszego meczu z Sheriffem do reprezentacji Polski i wszyscy trzej są blisko pierwszej jedenastki. Nasz selekcjoner powinien mieć się jednak na baczności, pamiętając o prostej zależności – jeżeli bierzesz do składu ludzi z Legii, zaczynasz grać jak Legia.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 25.08.2017 12:56 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 81
Subscribe
Powiadom o
guest
81 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

AVOCADO
AVOCADO (@avocado)
3 lat temu

Nie przeszkadza Ci codzienny widok liżących się typów? Ja bym nie zdzierżył. Mam wrażenie, że pod płaszczykiem płytkich żartów i komentarzy propagujesz jakieś swoje homo fetysze. Tu komentarz o jakimś sraniu, niżej o pluciu w ryj. Dosyć niesmaczne….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AVOCADO

Treść usunięta

AVOCADO
AVOCADO (@avocado)
3 lat temu

Ale żeś to przewrotnie obrócił w jakże zajebiście śmieszny żart! No nic, baw się dobrze. Pozdrawiam

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AVOCADO

Treść usunięta

AVOCADO
AVOCADO (@avocado)
3 lat temu

Nie napisałem, że jestem dojrzały więc nie wiem skąd wniosek. Dojrzali raczej też nie bawią się w takie gówno jakie prezentujesz. Napisałem tylko, że normalnego człowieka drażni widok liżących się typów. Masz inne zdanie- ok, uszanuję.

three_sixxes
three_sixxes (@three_sixxes)
3 lat temu
Reply to  AVOCADO

Mnie widok liżących się facetów wisi. Ale ja lubię dziewczyny i nie jestem gejem, który walczy ze swoimi skłonnościami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

N.
N. (@n)
3 lat temu

Hah, byłem na tym meczu, kabaret kopaczy Pogoni straszny. Na koniec sezonu udało się jednak awansować im.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Maxi
Maxi (@maxi)
3 lat temu

Przecież jak by nie sędziowie to legia nawet MP by nie zdobywała . Tylko ciągle im pomagają w Płocku pomogli zobaczycie jakie jaja będą w meczu z Zagłębiem tam też pomogą

Urban
Urban (@urban)
3 lat temu
Reply to  Maxi

Gościu zmień narrację. Pod każdym artykułem te same wypociny po wielokroc. każdy to wie i co? Jakiś polski inny klubik byłby mistrzem, a i tak by już puchary miał z głowy. Spakuje plecak, weź piornik, za chwilę do szkoły.

Rojber Hultajski
Rojber Hultajski (@majkel)
3 lat temu

rozkręcie się .prosimy o jeszcze

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Mnie bawi notoryczne wyrzucanie Vuko na trybuny. Sędzia i nie osłabia Legii i wychodzi na ostrego arbitra! Owca cała i menczester syty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Maxi
Maxi (@maxi)
3 lat temu

Ja dziwię się innym polskim klubom że nie złożą jakiegoś protestu bo jak tu zdobyć MP jak sędziowie za legią komisja Ligii powinna nosić nazwę komisja legii a sam klub powinien nazywać się PZPN legia Warszawa

PhoenixLk
PhoenixLk (@phoenixlk)
3 lat temu
Reply to  Maxi

myślisz, że w wyniku tego protestu skończą się sędziowskie błędy?

Przykład pierwszy z brzegu – Siemiaszko…

Kolo
Kolo (@kolo)
3 lat temu
Reply to  Maxi

też o tym marzę. Szczerze to sie odechciewa grać w takiej lidze, bo tu nie chodzi o to, że pomagają tylko Legii, ale szkodzą tym którzy mogli by jej zagrozić. Szok, że jedyny sedzia z Warszawy w tej kolejce sedziuje akurat Lechowi. I tu nie chodzi nawet o jakieś karne z kapelusza, czy czyste drukowanie, jakie się dalej zdarza, tylko że jak chociażby przykład z Pazdanem. W lidze by nigdy za to nie został wyrzucony. I w meczu jest wiele takich sytuacji pół na pół, z których się sedzia zawsze wybroni, tylko te sytuacje zawsze są na korzyść Legii, czy to w meczu bezpośrednim, czy u innych zespołów (jeżeli to pomaga Legii) Rzygać się chce taka ligą i odechciewa kibicowania.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Kolo

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Maxi

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

orangensaft
orangensaft (@orangensaft)
3 lat temu

Oglądał ktoś jak Marciniak sędziował Napoli vs Nice? Pod koniec meczu jeden z obrońców Nice zaczyna iść do Marciniaka by się kłócić że nie było faulu… Marciniak tylko głowe obraca w stronę tego obrońcy na co on natychmiastowo się odwraca i potulnie wraca w pole karne. Szkoda tylko że u nas tak nie sędziuje.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali (@usmiech-koali)
3 lat temu
Reply to  orangensaft

Nie widzę jakiejś zależności, w LM sędziuje grę w piłkę, w Ekstraklasie kopanine, przez co ciężej mu rozpoznać czy wlasnie miał miejsce faul, czy też był to element naszego ligowego folkloru 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  orangensaft

Treść usunięta

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu

Mogę zrozumieć, że odpadła Arka i to jak najbardziej, mogę ewentualnie zrozumieć Lecha, bo sprzedał 6 graczy podstawowego składu a kupił 9. Z 4 podstawowych obrońców po transferach został jeden. NO i odpadł Lech z Utrechtem, a nie kozojebcami lub kelnerami jak w poprzednich latach. NO ale Legia? Kurwa! Żenua! I w dupie mam to że rok temu grali w LM. Mówimy o tym sezonie! Gdzie ten budżet? Akademia? I chuj, że zdobędzie znowu mistrza. A no i jeszcze jedno. Ten łysy jełop zapomniał, że to nie ekstraklapa. Chwycił se sędziego za rękę idiota!! Nie spodziewałem się po Pazdanie takich rzeczy. ALe od weekendu powrót do ekstraklapy i znów będziemy gwizdać dla warszafki, bo za tek FUCK OFF x 2 Vadisa to, rzeczywiście sprawa mistrzostwa mogła wyglądać inaczej. Ale u nas są takie sędziowskie cioty. W serie a jeden z piłkarzy Interu swego czasu przy gwizdku sędziego nie zgadzał się z jego decyzją i zaczął klaskać. I co? Wylot z boiska!!! https://www.youtube.com/watch?v=dqx5nIxKyXw

N.
N. (@n)
3 lat temu
Reply to  facemob

Legia się skompromitowała, ale na litość – przestańmy nazywać przeciwników kelnerami, gdy sami nimi jesteśmy. Ile polskich drużyn poza Legią grało w rozgrywkach LE przez ostanie 5 lat poza Legią? Lech jeden raz. Tymczasem Azerowie czy Kazachowie mają w tych rozgrywkach drużyny, rok temu wyśmiewany Dundalk zdobył w grupie LE 4 czy 5 punktów, nie będąc jakimś tam popychadłem, a rywalizował min. z Zenitem Petersburg. To nasze kluby są tymi ogórkami w Europie.

facemob
facemob (@facemob)
3 lat temu
Reply to  N.

Masz rację. Ale pamiętaj, że skład Legii z poprzednim sezonem się nie zmienił ostro. Odszedł Vadis. Okej. Ale to jeden piłkarz. Czyli błąd Magiery że całą drużyną ustawił pod niego. Błąd nie wybaczalny. Czy ktoś jeszcze ważny odszedł latem? No a Pazdana nie tłumaczy nic. Może niech LEgia kupi Badibange z Sherrifa? 😀

N.
N. (@n)
3 lat temu
Reply to  facemob

Już zimą Legia mocno się osłabiła, a jednak obroniła tytuł. Latem odszedł Vadis, ale także 3 zawodników podstawowej 16-stki, tj. Rzeźniczak, Kazailszwili oraz Necid. Ci dwaj ostatni dali mało, ale jednak coś pograli. Za dużo ruchów kadrowych jest w Legii, prawie jak na lotnisku…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  N.

I wszystko jasne: Kazailszwili oraz Necid osłabili Legię i stąd brak fazy grupowej. 😀

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu

Umiesz debilu czytać ze zrozumieniem? „Ci dwaj ostatni dali mało…” – to ten fragment jakbyś jeszcze na to nie wpadł.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu
Reply to  N.

Jesteście kelnerami z tym trudno polemizować. Legia dostała podwójny wpierdol i nagle okazuje się, że Mołdawianie i Kazachowie, to geniusze futbolu. Legię rozwalili Murzyni, którzy odbili się od poważnej piłki, drugiej świeżoci szrot z Bałkanów plus dramatyczni lokalsi z Azji i Mołdawii. Takie fakty i ich nie przypudrujesz nawet za pomoca kopalni pudru należącej do Hilarzycy Clinton.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@pawuloniasty)
3 lat temu

Przypominij mi proszę. Jaką to rewelacją w tym sezonie europejskich pucharów był lech?

werseo
werseo (@werseo)
3 lat temu

Pis-meni rozpoczęli dekomunizację w sporcie? Niech się zatem biorą za pzpn i cwelkę!

Fryta
Fryta (@fryta)
3 lat temu

No. I wychodzi ze pomimo odpadnięcia to najkorzystniej to Arka walczyła w pucharach.

Murphy
Murphy (@murphy)
3 lat temu

Bez przesady, z tym że jak się bierze graczy z Legii to zaczyna grać jak Legia.
Reprezentacja to jednak inny świat, i tam „gwiazdy” Legii otoczone są innymi piłkarzami, mającymi zbawienny wpływ na ich grę, i często na zachowanie.

Główny winny dnia wczorajszego jest oczywiście wszystkim znany. Pazdan, i pierwsze co powinno go czekać po zameldowaniu się na kadrze to rozmowa ze sztabem szkoleniowym, żeby nie przyszło mu do głowy takie zachowanie w meczu.
Bo skalę podobnych głupot, powinno wyczerpywać zachowanie Glika z wyjazdowego meczu z Kazachstanem.

walgierz
walgierz (@walgierz)
3 lat temu
Reply to  Murphy

Mączyński (dla mnie już na zawsze nieudolny kłamczuszek) w kadrze potrafił grać profesorsko nawet gdy w lidze grał przeciętnie. Do głowy by mi nie przyszło że Nawałka może go pominąć. Jestem też dziwnie spokojny o pozostałych dwóch ancymonów.

Murphy
Murphy (@murphy)
3 lat temu
Reply to  walgierz

Bez przesady, Mączyński miał w kadrze jeden dobry mecz. Ten ostatni z Rumunią. Pozostałe co najwyżej średnie. Bardzo cieszy w tym kontekście też powołanie Starzyńskiego. Zieliński też nie będzie mógł być pewny swojej pozycji.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali (@usmiech-koali)
3 lat temu
Reply to  Murphy

Starzyński konkurencja dla Zielińskiego…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu
Reply to  walgierz

Żaden z niego kłamczuszek. Żeby kłamać, to trzeba myśleć o tym co się mówi, a o taki wysiłek go nie posądzam. To jest, podobnie jak 90% piłkarzy, niezbyt bystry chłopaczyna, który paple wszystko, co mu ślina na język przyniesie i czasem niestety okazuje się, że za wypowiedziane słowa, trzeba ponieść przykre konsekwencje.

lubie mezo
lubie mezo (@xrue213)
3 lat temu
Reply to  Murphy

Odjebmy sie od Pazdana – gosc jako jedyny ciagnie ten wozek w Legii, gdyby nie on bylyby o wiele gorsze wyniki, czasami moze go szlag trafic.

badpandzia
badpandzia (@badpandzia)
3 lat temu

25,5 mln euro + sprzedaż Niko i Prijo. Co Koralik zrobił z tym hajsem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  badpandzia

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu

Oj przechodzi, przechodzi. Nie pamiętasz jak wyglądają mecze Barcelony?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 lat temu

Co wcale nie znaczy, że to dobrze prawda?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

M.S.
M.S. (@mariusz-szewczyk)
3 lat temu

Rok temu zarobili 25 mln euro i nic im nie zostało, zostali z zerem. To jak takie pieniądze potrafili rozwalić, to pewno ze 100 mln euro, też by rozwalili. Swoją drogą, to coś jest nie tak, że po awansie do LM i takim zastrzyku gotówki ( jak na polskie warunki), raptem się okazało, że jest pusto, to jest kryminał. Ja wiedziałem, że to całe gadanie Leśnodorskiego o gigantycznym budżecie, to ściema. Zaufani dziennikarze powtarzali bzdury. 250-300 mln zł, dodatkowe pieniądze z LM i co ? Bankrut. Ci gołodupcy przez te wszystkie lata nie przyznawali się, że cały czas spłacali dług wobec ITI z kasy klubowej. Dopiero w ostatnich latach zaczęli mówić, że coś spłacają, ale nie wspomnieli, że z pieniędzy Legii. Dalej, kupili za klubowe, a na odchodne, dwóch udziałowców dostało po 19 mln zł. Od lat powtarzam, że ten „polski Bayern”, olbrzymi budżet, to jest wielki pic.

Broncur Rynek
Broncur Rynek (@broncur_rynek)
3 lat temu

Główne zdjęcie do tego arta to kandydat na piłkarskie zdjęcie roku.

Znaffca
Znaffca (@znaffca)
3 lat temu

Generalnie przyczyna braku awansu jest prosta. Nie chodzi o to, że bronie „srebrnego lista” magica ale przecież on nie miał drużyny do ułożenia. Pokutuje kombinatorstwo Legi pod tytułem „poczekamy aż zamkną się okienka transferowe w najlepszych ligach i kupimy kogoś dobrego kto się nie załapał”.
Kiedy jedne z najważniejszych meczów rozgrywa się w momencie przebudowy drużyny a trener nie ma 11-14 zawodników z których coś może ulepić to tak to się kończy. Coś mi podpowiada, że jakby mecze z Astaną i Szeryfami były za miesiąc byłby łatwe wygrane.

Chytry traci 2 razy….

Znaffca
Znaffca (@znaffca)
3 lat temu
Reply to  Znaffca

A jeśli chodzi o Pazdka to dał dupy…. kurwa mac jebane doświadczenie z LM. Każdy widział, że sędzia szuka okazji a ten baran się sam podłożył( na ki chuj go dotykał). Taki sam głupi błąd jak danie sobie strzelić 2 bramek w jednym meczu w czasie doliczonym.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz (@krzysztof-reperowicz)
3 lat temu
Reply to  Znaffca

Jebłem, sędzia szukał okazji. Chyba stopem nie wracał z Mołdawii. Dostał żółtko bo zasłużył i podlatuje do sędziego z łapami.

Znaffca
Znaffca (@znaffca)
3 lat temu

Oczywiście, że zasłużył w tej sytuacji ale sędzie wszystkie stykówki gwizdał pod gospodarzy i ewidentnie był stronniczy… obejrzyj cały mecz zanim coś napiszesz.

Borg
Borg (@borg)
3 lat temu

W Polsce sędziowie świadomi tego jak ważnym klubem jest Legia, starają się oszczędzać jej zawodników. Nie podejrzewam ich o to by bali się podejmować nieprzychylane dla legionistów decyzje w obawie przed krytyką, ale ta medialność Legii może powodować przesunięcie granicy tolerancji zachowań na korzyść jej piłkarzy. W piłkarskiej Europie, Legia już takiego wrażenia nie robi. Klops.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Borg

Treść usunięta

Borg
Borg (@borg)
3 lat temu

Nie wydaje mi się żeby piłkarze jakiekolwiek klubu zważali na to czy Legia gra czy też nie w pucharach, czy jest po czy przed pucharowym meczem. Nie wydaje mi się żeby zważali na to w przypadku jakiekolwiek innej drużyny która w pucharach występuje. Oni walczą o punkty o swoje punkty.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Borg

Treść usunięta

Vinnie
Vinnie (@dlugi)
3 lat temu
Vinnie
Vinnie (@dlugi)
3 lat temu
Reply to  Vinnie

300 milionów budżetu Legii Warszawa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  Vinnie

Treść usunięta

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

Oj tam, wiele rzeczy mówił…

Andrijana
Andrijana (@andrijana)
3 lat temu

Jeśli uważasz, że możesz pokonać każdy zespół z umiejętnościami coachingowymi, przyjdź i udowodnij! https://mybasketteam.com/pl

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

michalszostak
michalszostak (@michalszostak)
3 lat temu

Ej ale te Twoje określenie jest na propsie…
Mistrz Hiszpanii
Mistrz Włoch
Mistrz Anglii
Najmniej słaba drużyna z Polski.

Ja jestem za.

Wujek Remo
Wujek Remo (@wujekremo)
3 lat temu

Postulowałem swego czasu po kolejnym eurowpierdolu (nie pamiętam, być może nawet Lecha) by nie używać określenia Mistrz Polski, tylko Mistrz Ligi, argumentując, że mistrz 40-milionowego kraju powinien objechać wszystkich ogórów w eliminacjach do zera. Mistrza Polski nie mamy od ostatnich występów Widzewa i Legii w UCL w 90′, ubiegłoroczny wystrzał Legii był jedynie wypadkiem przy pracy. W polskich rozgrywkach piłkarskich nie wyłania się mistrza kraju, a jedynie mistrza ligi.

brodson3
brodson3 (@brodson3)
3 lat temu

Legia – stolica Polski

stolica.jpg
kamil1007
kamil1007 (@kamil1007)
3 lat temu

brac Bartoszka na trenera, Chlop przynajmniej nie wyglada jakby bał sie powiedziec w twarz co mysli. Jacek to sam chyba za bardzo popłynał z tym mitycznym wyciaganiem wnioskow, że nie wystarczy mu jedna kompromitacja tylko potrzebuje kilku z rzędu, żeby móc wyciągnąc kompletne i jak najlepsze wnioski.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu

jedno mnie ciekawi na co poszlo te 24 melony euro? Na pilkarzy napewno nie, po dwa i pol Lesny i Wedzel. zostaje 19, Necid i Chukwu chyba raczej tyle nie kosztowali. Do tego sprzedali Nico, Prio, Vadis tez nie odszedl za darmo. Czyli kasa wyparowala?
Na sedziow (to do Janko B.) tez nie poszlo.
Chcialbym audytu, jaki byl w Lechu, wszystko jasno i na papierze.
Po tej kasie nic nie ma, NIC!!!! Akademii, druzyny, zadnych wzmocnien, utrzymania gwiadz, jedno kurwa NIC!!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu
Reply to  AndrzejeK

Treść usunięta

AndrzejeK
AndrzejeK (@andrzejek)
3 lat temu

24 banki w plecy…, za rok wyjazdy w Chorzowie, albo na Widzewie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
3 lat temu

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
3 lat temu

Tak sie kończy traktowanie legionistów jak dzieci lepszego Boga. Później trafiają na sędziego, a nie fagasa i po ptakach…

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl (@Waclaw-Grzdyl)
3 lat temu

Jakby mecz Legi z Sheriffem komentował Szpaku to by powiedział, ale proszę się nie niepokoić, kartki Pazdana w meczu z Danią się nie liczą.

Czarna Morda
Czarna Morda (@rogacz73)
3 lat temu

Miałem nie kopać leżącego ale co tam, a Legia kurczak, Legia, Legia kurczak !
Dwuazjoeurowpierdol.

baran163
baran163 (@baran163)
3 lat temu

Małe sprostowanie: Ronaldo miał już żółtą kartkę (za ściągnięcie koszulki) jak popchnął arbitra, więc był w takiej samej sytuacji co Pazdan. Oczywiście nie umniejsza to debilizmu podobnego ruchu u obu zawodników

Anglia
21.01.2021

KOM-PRO-MI-TA-CJA na Anfield. Burnley pokonuje Liverpool!

Jasne, Liverpoolowi ostatnio nie szło. Trzy remisy w trzech ostatnich meczach słabo świadczyły o dyspozycji The Reds. W związku z tym można było się nastawić, że z Burnley łatwo nie będzie. Ale tak szczerze mówiąc, to na kim się Liverpool miał przełamać, jeśli nie na The Clarets?  Podopieczni Seana Dyche’a dostali w łeb w dwóch […]
21.01.2021
Blogi i felietony
21.01.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Nie sądzę, by po zatrudnieniu Paulo Sousy sztab reprezentacji Hiszpanii zwołał nagłe zebranie, bo trzeba zatrzymać to, co niechybnie od tej pory będzie nazywane biało-czerwonym walcem. Zarazem nie sądzę, by Słowacy właśnie świętowali na ulicach, bo w jednym z meczów Euro ich rywal wystawi ciut przeterminowaną taktykę z lewym i prawym forstoperem. Paulo Sousa nie […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Djurdjević był na stażu u Sousy. „Spokojny trener, stawia na intensywność”

Kto w Polsce najlepiej zna warsztat Paulo Sousy? Niewykluczone, że… Ivan Djurdjević. Szkoleniowiec Chrobrego Głogów kilka lat temu był na stażu u portugalskiego trenera, więc mógł z bliska zobaczyć, jak wygląda jego praca. Jakie wnioski wyciągnął z pobytu u Sousy? Jak wyglądają treningi nowego selekcjonera reprezentacji Polski? Jaki jest w kontakcie z piłkarzami? Zapraszamy. Jak […]
21.01.2021
Blogi i felietony
21.01.2021

Trudna sztuka przyznawania się do błędów. A dla prezesa Bońka raczej obca

Może czekaliśmy na większą bombę niż Paulo Sousa, ale z drugiej strony – to też przecież nie jest kapiszon. Wskakujemy na wyższą półkę trenerską, jednak zamienić szkoleniowca z Wisły Płock na takiego, który prowadził Fiorentinę czy Bordeaux, to spora różnica. Czy tak duża, by cała kadra poszła mocno do przodu, trudno powiedzieć, choćby dlatego, że […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Co zagraniczni trenerzy mogliby poradzić Paulo Sousie?

Cała piłkarska Polska wita Paulo Sousę, kolejnego zagranicznego szkoleniowca w polskiej piłce. Zastanowiliśmy się, jak mogliby przywitać Portugalczyka, jakie rady mu udzielić inni obcokrajowcy, którzy pełnili w Polsce funkcję trenera. Stanisław Czerczesow: – Jesteś poważnym trenerem, więc nie patrz na polskich młodych, bo to jakieś przedszkole. Oni niby mają grać? Chyba na skrzypcach. Z dziennikarzami […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Boniek za zwolnienie Brzęczka wini piłkarzy. I mówi im między wierszami – weźcie się do roboty

Wiele można było spodziewać się po konferencji Zbigniewa Bońka. Natomiast nie tego, że – po pierwsze – przyzna się do błędu z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka. I – po drugie – że rzuci mediom Brzęczka na pożarcie otwarcie go krytykując. Prezes PZPN między wierszami znalazł winnych tego, że Brzęczek musiał zostać zwolniony – piłkarzy. Cała konstrukcja […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Boniek: Ta kadra nie mogła pójść do przodu z Brzęczkiem

– To była decyzja przemyślana, wyważona. Oczywiście szokowała społeczeństwo. Każdy myślał, że ja tak po polsku wyrzucę Brzęczka dwa dni po meczu i rzucę go na stos, bo tego oczekiwało społeczeństwo. Mam taką refleksję, że doszło do dziwnego rozkładu presji w tej kadrze. Nie wiem z czego to wynika. Ale presja była wyłącznie po stronie […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Kompromitacja z Lechem, konflikt z Kubą. Polskie ślady Paulo Sousy

Jeszcze pięć lat temu Paulo Sousa, nowy selekcjoner reprezentacji Polski, gratulował trenerowi Janowi Urbanowi. Z jakiej okazji? Ano z takiej, że jego Fiorentina dostała od Lecha prowadzonego przez Urbana w trąbę. W Lidze Europy „Kolejorz” pomarzył przez chwilę o awansie, bo niespodzianka sprawiona we Florencji sprawiła, że Włosi znaleźli się pod zespołem z Wielkopolski w […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, co podczas czwartkowej konferencji prasowej zakomunikował prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Zmiana przebiegła więc płynnie: pożegnanie Jerzego Brzęczka i od razu przedstawienie jego następcy. Początkowo wydawało się, że na nazwisko nowego sternika biało-czerwonych przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.  Mnóstwo mylących tropów, wiele innych kandydatur, ale nie udało się utrzymać […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Boniek na żywo – Borek, Stanowski, Smokowski i Pol

Zbigniew Boniek​ będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji online. Słowa prezesa PZPN skomentują w specjalnym studio Mateusz Borek​, Krzysztof Stanowski​, Michał Pol i Tomasz Smokowski. Zapraszamy.   
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

LIVE: PAULO SOUSA SELEKCJONEREM REPREZENTACJI POLSKI

Paulo Sousa? A może jednak ktoś inny? Niby przesłanki wskazują na Portugalczyka. Ale to może być celowe rzucenie fałszywego tropu. Względnie: Zbigniew Boniek uzna, że jednak nos podpowiada mu na ostatniej prostej inną kandydaturę. Długo w niepewności nie będziemy trzymani, o 15:00 konferencja PZPN, na której dowiemy się wszystkiego. A przynajmniej mamy taką nadzieję, w […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

20 kluczowych faktów na temat Paulo Sousy

Wreszcie poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Już oficjalnie wiadomo, że miejsce Jerzego Brzęczka zajmie 50-letni Paulo Sousa. Na dłuższe, bardziej wnikliwe analizy naturalnie przyjdzie jeszcze czas i z pewnością przeczytacie ich u nas w najbliższych dniach sporo, ale na razie proponujemy po prostu garść konkretów. Łapcie dwadzieścia interesujących faktów na temat portugalskiego trenera, które […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Real Madryt i Puchar Króla – para wybitnie niedobrana. Regularne kompromitacje „Królewskich”

Gdyby Real Madryt miał zaczarowany ołówek, to prawdopodobnie Florentino Perez z miejsca narysowałby nim Cristiano Ronaldo w białej koszulce madrytczyków. A następnie obrócił go w ręce i zaczarowaną gumką z tegoż ołówka wymazał z terminarza wszystkie mecze Pucharu Króla. Bo „Królewscy” i Copa del Rey to para wyjątkowo niedobrana. Porażka z trzecioligowym Alcoyano wpisuje się […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Dobra wiadomość. Arkadiusz Milik wznawia karierę

Koniec z ciepłymi papciami. Koniec z bezowocnymi wizytami w pośredniaku. Arkadiusz Milik wznawia karierę. Nic się nie powinno już wysypać, jego przenosiny do Marsylii są na ostatniej prostej. Trwa wymiana dokumentów między klubami, a Milik ma jeszcze przejść testy medyczne. Wczoraj pisaliśmy, że Napoli chciałoby skonstruować transakcję w ten sposób, że Milik miałby zostać wypożyczony […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Paulo Sousa nowym liderem wyścigu. Dziś poznamy selekcjonera?

Najprawdopodobniej już dziś poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Sprawa wciąż jest trzymana w tajemnicy, jednak na „giełdzie” wciąż trwa tłok. Jeszcze do niedawna głównym typowanym był Marco Giampaolo, dziś spadł on w rankingu na jedno z dalszych miejsc. Kto jest faworytem do stołka, który zwolnił Jerzy Brzęczek? Jak rysują się szanse pozostałych członków peletonu? […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

W szatni Bełchatowa był jeden temat: kiedy przyjdzie pensja? Miałem dość

– Po wyjeździe na Zachód uważałem się za nie wiadomo jakiego piłkarza. To było podejściu w stylu: to jest tylko przystanek, gram wszystkie mecze w pierwszym składzie, strzelam bramki, biorą mnie do Anglii. To było płytkie. „Okazało się”, że tam jest wysoki poziom i chłopaki potrafią grać w piłkę, pewnie nawet lepiej ode mnie. Gdy […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Jak kończyli poprzednicy Brzęczka w XXI wieku?

Czy Jerzy Brzęczek zapisze się w naszych wspomnieniach jako nieudacznik? Nie, aż tak raczej nie. Nie zmienia to jednak faktu, że przez ponad dwa lata mieliśmy do czynienia z selekcjonerem, który słusznie zapracował na szereg batów ze strony opinii publicznej. W jakimś stopniu to wina Zbigniewa Bońka, który swojemu podwładnemu zapakował do rąk  buty o […]
21.01.2021
Weszło
21.01.2021

Papszun: Kadra? Jeszcze nie teraz

W czwartkowej prasie Marek Papszun komentuje swoją obecność w szerokim gronie kandydatów na nowego selekcjonera, Mariusz Piekarski mówi o Michale Karbowniku w Brighton, a Piotr Czachowski ocenia Marco Giampaolo. Mamy też teksty o stworzeniu jednej Odry Wodzisław i przejściu Mateusza Zachary do ligi bośniackiej.  PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Mariuszem Piekarskim o transferze Michała Karbownika do […]
21.01.2021