Image and video hosting by TinyPic
Stanowski po Szeryfie: co dalej ze srebrnym lisem?
Weszło

Stanowski po Szeryfie: co dalej ze srebrnym lisem?

Kilka miesięcy – przy czym kilka, to bardziej dwa niż dziesięć – po obwołaniu Jacka Magiery przebiegłym srebrnym lisem polskiej myśli szkoleniowej należy sobie zadać jedno proste pytanie: czy powinien dalej prowadzić Legię?

Na to pytanie po raz pierwszy za kadencji Magiery nie ma prostej odpowiedzi. Wcześniej brzmiała: „tak, powinien zostać”, później była lekka modyfikacja na „raczej tak”, aż przez „należy mu się szansa” doszliśmy do momentu z dziś: „nie wiadomo, może jednak nie”.

Nie wiadomo.

To jedna z największych piłkarskich zagadek – jak w takim tempie można było dojść do „nie wiadomo”, dla niektórych nawet do stanowczego: „dymisja natychmiast”? Trener, który wziął w Legię w niełatwym momencie i naprawdę wszystko należycie poukładał. Trener, który nie tylko imponował wynikami – tak w lidze, jak i w pucharach – ale też po prostu wydawał się właściwym człowiekiem we właściwym miejscu. Rozsądnym, logicznym, twardo stąpającym po ziemi. Może nawet cała ta historia była nazbyt cukierkowa, zbyt idealna, przesadnie gładziuteńka. Oczywistym było, że coś w końcu będzie musiało się zepsuć, że gdzieś pojawi się rysa. Ale tu mamy do czynienia nie z jakąś tam awarią, tylko z eksplozją atomową. I nie z rysą, tylko z kraterem. Totalną, wielopoziomową katastrofą, za którą też odpowiada trener.

Ktoś powie – spieprzył przygotowania. To bardzo popularne u nas hasło, problem w tym, że zagranicą praktycznie nieznane. Nikt tam nie wie, co to znaczy spieprzyć przygotowania, ponieważ tak generalnie zdrowi młodzi ludzie całe życie uprawiający sport są zdolni do rozgrywania meczów piłkarskich, wymieniania podań, strzelania w bramkę. U nas uknuto termin „złego przygotowania do sezonu” i trzeba przyznać, że mocno się on zakorzenił. Przez lata pozwalał np. zwalniać trenerów, którzy w czymś komuś podpadli. Ale tak naprawdę co się za tym hasłem kryje – nie do końca wiadomo. Co takiego latem miałby podczas treningów zrobić Magiera, by dziś jego zespół w Mołdawii nie był w stanie sklecić jednej składnej akcji – nikt nie mówi. W jaki sposób treningi sprzed ponad miesiąca wpłynęły na to, iż Moulin nie potrafi celnie podać – zagadka.

Gdyby ktoś zbadał: każdy piłkarz Legii stracił na szybkości względem poprzedniego sezonu tyle i tyle. Tyle na pierwszych metrach, tyle na ostatnich. Tyle w pierwszym kwadransie, tyle w ostatnim. O, to byłaby rozmowa w oparciu o jakieś fakty, chociaż wciąż trudno byłoby powiązać to z wymianą najprostszych podań. Natomiast suche „złe przygotowanie do sezonu” jest tyle warte co stwierdzenie „coś mi tu nie gra”. Ale co konkretnie nie gra – Bóg jeden wie.

Każdy z nas zna hasło: najprościej wymienić trenera. Pomijając kwestie odpraw pieniężnych, to rzeczywiście jest dość proste. Natomiast czy jest chociaż jedna osoba, która da sobie rękę uciąć, że problemy Legii wtedy znikną? Czy każdy ma stuprocentowe przekonanie, że największym hamulcowym jest Jacek Magiera? Czy w poprzednim sezonie każdy twierdził, że ten facet tylko podczepił się do i tak płynącego szybko okrętu? Teraz przyjdzie nowy magik i wróci boiskowy entuzjazm?

Należy sobie zadać kilka pytań, zaczynając od najważniejszego: co dziś w Legii funkcjonuje dobrze?

Czy jest to klub, w którym trener ma władzę absolutną? Nie.
Czy jest to klub, który zrobił dobre transfery? Nie.
Czy jest to klub, w którym nie ma sfrustrowanych piłkarzy? Nie.
Czy jest to klub, w którym panuje świetna atmosfera? Nie.
Czy jest to klub, który jest przygotowany do dość przewidywalnych zdarzeń? Nie.

Mówimy dziś o klubie, który nie był przygotowany na odejście Vadisa Odjidji-Ofoe, mimo że zanosiło się na to od miesięcy. Mówimy o klubie, który nie był przygotowany nawet na kontuzję Czerwińskiego, mimo że sam Czerwiński długo wydawał się dość zbędny (trudno za „bycie przygotowanym” uznać zakontraktowanie przechodzącego obok stadionu Astiza). Mówimy o klubie, który w meczu o Ligę Europy nie wystawił w pierwszym składzie żadnego z piłkarzy, których pozyskaniem się chwalił – Pasquato, Hildeberto i Sadiku. W normalnym świecie przychodzi potencjalna gwiazda – np. Neymar w PSG – i na dzień dobry strzela gole. W Legii natomiast na dzień dobry się odchudza, albo buduje kondycję – to są po prostu jaja. Ale wracając do tej wyliczanki – mówimy o klubie, który zaraz może nie być przygotowany na odejście Moulina czy Pazdana, no chyba że oprócz Astiza do Warszawy wpadną w odwiedziny również Surma i Choto. Mówimy wreszcie o klubie, w którym w tak specyficznym, decydującym momencie sezonu – gdy wszyscy są zdenerwowani, podminowani i myślami gdzie indziej – trener przesiaduje na długaśnych zebraniach dotyczących koncepcji akademii i skautingu młodzieżowego, z których oczywiście nic nie wynika.

Gdzieś to się wszystko rozlazło, zgasł entuzjazm, z jakiegoś powodu piłkarze widzą się w innych miejscach i z jakiegoś powodu frustrują się, słysząc, że być może będą musieli spędzić na Łazienkowskiej kolejny rok. Frustrację leczą w różny sposób, a prowadzenie klubu to nie tylko mówienie dzień dobry rano, ale też posiadanie oczu i uszu na mieście w systemie 24-godzinnym, by reagować w odpowiedni sposób. Jakiś czas temu Legia była klubem, w którym kipiało energią, ale czy tak jest dzisiaj, czy może raczej wszystko skapcaniało? I to w każdym możliwym dziale, mowa nie tylko o boisku. Boisko jest na końcu, to papierek lakmusowy. Mamy na nim piłkarza, który w wywiadzie mówi, iż największym jego kłopotem jest to, że musi grać w piłkę i to w weekendy. To znowu frustracja, nic innego. Przecież gdyby kazali mu grać w piłkę w Realu Madryt w każdy weekend do końca życia, to skakałby z radości. A jednak ogarnęło go jakieś całkowite zwątpienie. Ktoś musi zadać sobie pytanie: z jakiego powodu to taki powszechny problem?

Na koniec może oberwać trener, kto wie – może nawet pod tym względem słusznie, że on już tego nie dźwignie po raz drugi, nie rozpali raz jeszcze dogasającego ogniska. To możliwe, że nie da rady, chociaż nie takie pewne. Ale czy to oznaczać będzie koniec problemów, czy dopiero ich początek?

Legia zanim znajdzie nowego trenera, musi na nowo znaleźć swoją tożsamość. Prawdziwą, a nie zawartą w sztucznym haśle „zawsze mocniej”. Dzisiaj to dopiero było mocno.

STAN

KOMENTARZE (297)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
skil

Magiera powinien zostać. Gwarantuje to marne wyniki, czyli takie na jakie ten klub zasługuje.

Lluc93

Magiera po prostu na obecny czas w klubie ma za słaby charakter, żeby to ogarnąć. Zawsze panował w Polsce mit, że kto wejdzie do LM to odjedzie reszcie. Przykłady klubów słowackich, węgierskich czy innych rumuńskich wcale tego nie potwierdzały. I teraz na przykładzie Legii widać dlaczego. Tym bardziej, że pokazali się z fajnej strony. Prijo z Vadisem fochy strzelili, że chcą odejść i odeszli po 2 mln euro, Niko odszedł, Bereś odszedł, nawet Rzeźniczak odszedł. Pazdan i Moulin wyglądają jakby za karę grali w koszulce Legii, też chcą transferów. Gui sfochowany, bo mu gwiazdorskiego kontraktu nie chcą dać, Radović kontuzjowany. I z drużyny, która remisowała z Realem i rozwalała ligę na koniec jesieni w pył został Malarz, Hlousek i Kopczyński. Po prostu wszystkim im się w dupach poprzewracało.

A dodatkowo pieniądze z LM pozwoliły tylko pospłacać ryzykowne inwestycje, a budżet wyszedł na zero. Teraz trzeba budować od początku, a w drużynie nadal pozostały primadonny, których nikt nie potrafi do pionu postawić, a one są obrażone na cały świat, bo nikt nie daje za nich więcej niż milion euro, a klub za pół darmo sprzedać nei chce.

Filonski
Legia Warszawa

Powinien wrócić Besnik Hasi z Vadisem. Albo Czerczesow. Kto tam jeszcze jest wolny? Fabio Capello. Co dwa miesiące inne diagnozy. Wczoraj pacjent był zdrowy, dziś ma zaawansowanego raka. A jutro okaże się że to tylko sraczka. Ale pacjent dostał już chemię :-)

Urkides
Legia Warszawa

Do polskiej ligi możemy zatrudnić nawet Mourinho i nic z tego nie będzie. Niech ktoś z krytykujących złoży skład zespołu (jednego na całą ligę) wyłacznie z polskich piłkarzy grających w naszej lidze którzy dadzą jakąś gwarancję sukcesów w pucharach. Nie ma takich, nawet na 1 zespół. To jest wina całego systemu szkolenia. Ten trzeba dopiero stworzyć. Taki Lech albo Lubin ilu ma młodych na poziomie?
Jeśli kupujemy zawodników z odrzutu a do tego wmawiamy im że są przemęczeni bo grają mniej meczów niż w mocnych ligach a do tego mają w sezonie więcej wolnych dni, to czego oczekujemy. Taki Kucharczyk szczerze myśli że jeśli by grał tylko kilka miesięcy w roku to by mógł nastroić głowę na zwycięstwo w kilku meczach.
Nie ma u nas zawodowstwa jest tylko imitacja.

facemob

No nie do końca. A dlaczego? JEżeli zatrudnimy Mourinho i jego cały sztab. NP na 2 sezony to sądzę, że wytrenują tych piłakrzy jak trzeba. BO jak to możłiwe, że nasi są przęmęczeni już w sieprniu a za granica np w angli napierdalają co trzy dni od sierpnia do czerwca? A unas jeszcze 3 miechy przerwy zimą. I wielce przemęczeni. Był taki co chciał wytrenować naszych. NAzywał się Petrescu. Zwolnił go sam Błaszczykowski.

Kolomir

facemob, ależ odpłynąłeś teraz… Mit Petrescu to jest jeden z moich ulubionych mitów na temat polskiej piłki.

Jak Petrescu przychodził do Wisły, to Błaszczykowski miał 21 lat i bodaj 17 meczów w Ekstraklasie rozegranych. Tyle miał w Wiśle do powiedzenia, że na pewno zwolnił Petrescu :) O Rumunie wypowiadał się już po dziesiątkach, jeśli nie setkach treningów w Bundeslidze. Więc można z dużą dozą pewności przyjąć, że jakieś pojęcie miał o zawodowym futbolu. Różnica jest taka, że piłkarz Błaszczkowski rozegrał 200 meczów w Bundeslidze, zagrał w finale Ligi Mistrzów, ma 90 meczów w kadrze, zaliczył dwa wielkie turnieje, natomiast Petrescu jako trener zdobył jedno mistrzostwo w Rumunii, awansował raz do LM i buja się po peryferiach poważnego futbolu. Tak się jakoś złożyło, że nie trenuje w Anglii. Jasne, pewnie 90% polskich trenerów chciałoby mieć takie CV, natomiast żaden z niego wielki wybawca i nie stał nawet obok manekina Mourinho. Naprawdę warto się zastanowić, czy moze jednak wtedy w Wiśle nie przesadził z obciążeniami (masa kontuzji i ostatecznie przegrana walka o mistrzostwo), z tym, że jako dość bystry człowiek wyciągnął z tego lekcję i w kolejnych klubach podchodził bardziej indywidualnie do przygotowań zamiast zajeżdżać tak samo 20-latka i 30-latka.

Przem37

Sprawdź ilu mają i się zdziwisz?
Sprawdź ilu wychowali i gdzie grają, nie tylko w Polsce.

Dzianluka Pajuka
Składra Accurra

Zespół złożony tylko z polskich piłkarzy grających w polskiej lidze? Proszę bardzo, pominę zawodników Legii, bo nadają się obecnie do pchania karuzeli:

Załuska – A. Czerwiński, Jach, Celeban, Sadlok – Makuszewski, D. Dąbrowski, Gajos, Wolski, Peszko – Piątek

Ten skład zjadłby Astanę i wysrał Sheriffa.

Urkides
Legia Warszawa

Gratuluję optymizmu. Ja mam poważne wątpliwości. Zaledwie 2-3 zawodników z tej listy znajduje się gdzieś na dalekim horyzoncie Nawałki. Reszta to ligowi wyrobnicy (nawet w polskiej lidze). Obrona to „potęga”. Czerwiński pokazał w pucharach jak wygląda na tle zawodników potrafiących grac a Jach, Celeban i Sadlok nawet w naszej lidze wala takie babole że szkoda gadać.
Druga linia – Dabrowski miał przebłyski, Wolski znika na długie minuty i kompletnie nie pomaga w obronie, Gajos też jest raczej „giermkiem” w Lechu niż „rycerzem”.
Piątek się wyróznia ale tylko jesli brać pod uwagę polskich napastników. Wystarczy przywieźć napastników z 2-3 ligi hiszpańskiej i okazuje się że są u nas gwiazdami.
Przestańmy się czarować. Nie mamy szkolenia w Polsce i tyle a podniecamy się bo czymś się trzeba podniecac.

semikonduktor

Naprawde, szkoda ze Polska nie zobaczy tych kolejnych sześciu meczy
bo jesienią Legia bylaby zupełnie innym zespolem.
Choc… to się akurat nie zmieni – Legia rzeczywiście będzie inna jesienią,
no ale w tak rozpaczliwej sytuacji finansowej, te dramatyczne cięcia na wszystkich frontach będą zupełnie zrozumiałe.

skil

Przyda się. Może to pozwoli niektórym zejść na ziemię.

semikonduktor

A co z tymi co robią… krecią robotę? :-)

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Wątpię, chyba dopiero jak przepierdolą MP to może przyjdzie pobudka, ale znając życie wtedy już będzie za późno :-) Połowa tych przepłaconych gwiazdeczek-pizdeczek powinna zostać wypierdolona dyscyplinarnie to być może reszta by nauczyła się szanować to co ma!

drabek

Cholera, muszę się z Tobą zgodzić JB…. cud jakiś czy cóś?

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Tylko nie rozumiem wpis Stano o Legii??? Przecież Legia go od dawna – ani grzeje ani ziębi 😀

marjush-zet

W takim razie brawo dla trenera, skoro Legia będzie nadawać się do grania dopiero na jesień. Nie wiedzieli kiedy zaczyna się sezon? Jak mam oglądać wpierdole z Kazachami i Mołdawianami to jakoś wcale mi nie szkoda, że odpadli.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

SREBRNY LIS, a to nie przypadkiem o Mioduskim 😀

semikonduktor

Hej Janeczko! A slyszalem ze Panią na zyczenie Gino Lettierego zbanowali, za to, ze za bardzo się przejelas losem i zdrowiem red. Satanowskiego po ataku w Barcelonie…
Klon. nie klon – ważne ze jesteś z nami, bo to imie, przez które
będziemy… rozbawieni 😉

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

W żadnym wypadku klonem nie jestem, choć jak widzę na tym portalu otacza mnie wiele innych wcieleń odnoszę wrażenie, iż to chyba booty 😀

semikonduktor

A jakie nosisz? Wysokie obcasy?

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Nie kurwa glany 😀 Chodziło o boty (programy) 😀

semikonduktor

To wy macie jakiś program?
Zamienic swoimi ich ludzi? Ten?
(cos jak Ty słynną już… Janko Buszewską 😀 )

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Odezwał się jebany pajac z Poznania 😀

Laguna

Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą.

biggala2310

To prawda. Obecnie wszytsko w tym klubie wygląda źle, nie tylko trener.

Co do Magiery…

Magiera.png
Filonski
Legia Warszawa

Też bym wkleił coś po Realu albo Sportingu dla kontry. Ale mi się nie chce. Bezmyślość, krótkowzroczność, tesknota z Hasim – To o Was fachowcy :-)

biggala2310

W sumie to Hasi przynajmniej awansował z Trecynem i Dundalkiem, a nie powiedziałbym, by było to drużyny gorsze od Astany i Sheriffa.

Poza tym czemu wypominasz akurat Hasiego? Legia w ostatnich latach miała dwóch solidnych szkoleniowców z zagranicy, którzy zarówno w pucharach jak i w Ekstraklasie osiągali lepsze wyniki od Magiery, mimo mniejszego budżetu. Mowa o Czerczesowie i Bergu.

Filonski
Legia Warszawa

Wiedziałem, że tak napiszesz. Każdy były trener jest lepszy od obecnego. A ja pamiętam jazdy Stana po Bergu i nawet po Czerczesowie:-) Takie pisanie jest bez sensu.

biggala2310

To Ty napisałeś, że „Każdy były trener jest lepszy od obecnego”. To ze swoich słów się naśmiewasz i piszesz, że są bez sensu.

Berg i Czerczesow byli lepsi. To nie odczucia, a wyniki, trofea i liczby.

Filonski
Legia Warszawa

Nie. Piszę o chorobie, która dzisiaj dotknęła chyba wszystkich. Zwolnić trenera. Kto wie, może Berg pracowałby do dziś. No ale komuś się nie spodobał. Może tobie? Może Stanowskiemu? Kumasz o co mi chodzi?

biggala2310

Pewnie masz na myśli to, by dać trenerowi więcej „czasu”? Magiera pracuje już rok. Mało? Przypomina mi to dawanie „czasu” piłkarzom na aklimatyzację, dojśćie do formy, odchudzanie…

Ostatnio czytałem, że trener Qarabachu pracuje w klubie od 2008 roku, więc teraz widać wyniki. To oczywista bzdura. Wyniki tego trenera widać już od pierwszego sezonu. Zdobył z Qarabachem kilka mistrzostw, a w Europie NIGDY NIE ODPADŁ Z DRUŻYNĄ NIEROZSTAWIONĄ. Nigdy, przez 9 sezonów. Przy okazji wyeliminował kilka mocnych drużyn jak Kopenhaga, Rosenborg, Twente… Co oczywiste nigdy też nie skompromitował się z drużyną pokroju Shkendija czy Robotnicki. Co innego jego główni krajowi konkurenci z Interu Baku. Można? Można.

Karol87

Uspokujcie sie ze zwalnianem trenera. To u nas jest chore. Nie ma na swiece ligi ktora tak szybko zwalnia trenerow. Kurwa czy to on kazal Ofoe spierdalac? Teraz ma naprawde okazje sie wykazac.Tak jak kiedys Engela wszyscy nosili, uznali bogiem, a po mundialu wywozili na taczkach.

biggala2310

„Okazją do wykazania” nazywasz zmagania naszej śmiesznej ligi? xD Okazje już były. Nawet dwie.

Jeśli cała gra była uzależniona od Odiji-Ofoe to po co Legii trener? By było kogo wpisać do protokołu meczowego?

Karol87

Spojrz na sklad z meczu przeciwko Sportingowi a spojrz na dzisiejszy. I powiedz mi czy Magiera mial tutaj chociaz minimalny wplyw? Jesli Azerbejdzan, Cypr czy Bulgaria sa atrakcyjnieszymi miejscami niz nasza Ekstraklasa to tutaj nie pomoze Pep, Mou czy Klopp.

biggala2310

Zgadzam się. Magiera nie miał żadnego wpływu na to co jego piłkarze porabiają na boisku. I za to powinien poleceć.

Tak w ogóle to wiesz Karolku, że Legia odpadła kolejno z drużynami z Kazachstanu i Mołdawi, nawet nie z Utrechtem czy innymi Duńczykami?

Woodstock

Ale kurwa mać oni nie grali z wicemistrzem Portugalii tylko z drużyną z Mołdawii. Tego nie można porównywać. Nawet jeśli obecnie mają słabszą drużynę niż tą z przed 9 miesiecy to taki Sherif Tyraspol powinni ograć bez problemu. Tego nie można wytłumaczyć nie ganiąc Legionistów. Bronienie kogokolwiek z tej ekipy nie ma żadnego sensu. Trzeba sobie twardo powiedzieć że spieprzyli sprawę i tlyko oni są sobie winni,

Filonski
Legia Warszawa

Ale nie dali rady. Wyjebali się. Nastąpiło spektakularne samozaoranie. Nie bronię nikogo ale nie podoba mi się to co czytam tutaj. Gościa, którego kilka miesięcy temu wszyscy nosili na rękach, teraz większość chce wywieść na taczce.

Miszcz Joda

Może nie kazał spierdalać, ale VOO miał z Jacusiem nie po drodze.
Prijo i Niko też nie mogli się z geniuszem psychologii dogadać.
Sam Magier już puścił pierwszego smroda o tym, że w szatni źle się dzieje.

Prawda jest taka, że jedynym atutem Magiery jest umiejętność docierania do piłkarzy. Ale tylko do niektórych (głównie młodych) i tylko czasem.
Poza tym to słaby taktyk i strateg, mierny trener i chuj wie jaki menadżer.

Filonski
Legia Warszawa

Napiszę tak. Uważałem i uważam nadal, że Legia popełniła wielki błąd pozbywając się Czerczesowa. Z Hasim to już w ogóle nie wiedziałem o co chodzi. Ale skoro właściciele decydują się zatrudnić jako I trenera „człowieka” Legii, oddanego temu klubowi, to chyba taki ktoś zasługuje na coś więcej niż aktualnie kopa w dupę. Uważam, że należy dać mu szansę co najmniej do końca bieżącego sezonu. Jeśli sobie poradzi, to klub może zyskać trenera na lata.
Co do przykładu z Karabachu. Nie znam dokładnie kariery trenera tego klubu, ale jak w szkole miałeś/masz wykresy na matmie to Karabach w tym momencie jest na górze swej futbolowej sinusoidy a Legia na dole. Dlatego porównanie tych klubów jest mało trafne. Porównaj sobie Legię do Ajaxu, ubiegłorocznego finalisty LE. Wczoraj wtopił z Rosenborgiem, klubem aktualnie bez większych sukcesów. Jestem ciekaw czy w Holandii jest z tego powodu równie duża gównoburza i też zwalniają trenera? Pewnie nie, bo ktoś tam jeszcze z tej Holandii gra w pucharach. A u nas? jak widać… pzdr.

biggala2310

W d… mam to czy jest to trener z Warszawy, Poznania, Londynu czy Nadniestrza… Liczy się wynik.

Rozumiem Twoje oburzenie gdyby zwolnienie było po 1 stopie z Astaną. Przypadek przy pracy, zdarza się. Tu jednak jest to już kolejna wtopa.

Jak byłem kiedyś w stolicy to miałem wrażenie, że wszystko tam takie szybkie. A do tego ten wyścig szczurów… No dużo się tam u Was pozmieniało, skoro teraz trener na poskładanie drużyny ma 2 lata, a piłkarz pół roku na zrzucenie 15 kilogramów nadwagi.

Filonski
Legia Warszawa

I zjazd, jak widać, też szybki.

Kazimierz_Deyna

Ty na serio piszesz ze Shkendija Tetovo to ogórki? Dwa sezony z rzędu doszli od 1 do 4 rundy eliminacji LE i potykali sie dopiero na Genku i Milanie. Cracovii wybili pucharu z głowy bardzo szybko, więc jesli to sa ogórki to az strach pomysleć czym są nasze kluby…

biggala2310

Tak, serio.

Kazimierz_Deyna

w takim razie znasz sie na pilce jak kogut na astronomii..

biggala2310

To ogórki. I strach pomyśleć czym są nasze kluby.

Kazimierz_Deyna

Vardar Skopje który wyprzedził Shkendije w walce o tytuł mistrza Macedonii to tez dla cb ogórki? Czy moze wystarczy wpierdol jaki spuscili 10 razy bogatszemu Fenerbache?

biggala2310

Ale Shkendija to nie Vardar.

Serio czujesz strach przed biednymi Macedończykami? I to nawet nie mistrzem, a drużyną, która drugi kolejny sezon nie zdołała wyeliminować żadnej mocnej drużyny i awansować do fazy grupowej?

Shkendija to dziady. My też. Nawet większe. Nie róbmy z szamba perfumerii.

Kazimierz_Deyna

Wlasnie tym komentarzem pokazujesz ucielesnienie naszej niczym nie popartej Polskiej dumy. Nazywasz szambem ekipe która dokonała 2 lata z rzedu to , co nie udało sie zadnej naszej druzynie: przeszla 3 rundy eliminacji LE.

vincent van cock

Berg owszem ale Czerczesow w pucharach mil gosze wyniki od Magiery z gorszymi zespolami

Krzysztof.Reperowicz

A jakie te wyniki sam wypracował Magiera, bo zawodnicy sami zmobilizowali się na 2 mecze.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

To odwieczny dylemat tego portalu raz super trener to peny pochwalne pod niebiosa – jak tylko jakaś wpadka to od razu do odstrzału – takie typowe polskie bagienko 😀

Dziennikarze z opiniami miotają się tutaj jak od ściany do ściany – i chyba myślą, że nie tylko oni siedzą w „pokoju bez klamek” 😀

N.

Tereska, propsuję! U nas zawsze to trener zły i ujowy – nawet jak karnego nie strzeli zawodnik, albo obetnie się – to wina trenera. Żadnego trenera zarząd jednak nie pyta, czy może sprzedać zawodnika – tylko go zwyczajnie sprzedaje. Do takiego Berga mieli pretensje o stratę tytułu, a przecież zimą sprzedali mu wtedy Furmana oraz Radovicia.

biggala2310

N. Piszemy o 4 meczach (2 z Astaną, 2 z Sheriffem), a nie o jednej wpadce. We wszystkich tych spotkaniach cała 11. wyglądała marnie. Tu awansu nie zawalił jeden, czy nawet dwóch piłkarzy beznadziejnymi występami. Cała gra się nie układała i nikt nie grał dobrze.

N.

biggala2310 – ale ja tego nie neguję, zdaję sobie sprawę, ze Magiera nie jest bez winy. Tylko czemu zawsze winny jest trener – przecież to nie on był w markecie piłkarskim na zakupach i zakupił kiepsko gotowych do najważniejszych meczy grajków.

biggala2310

Jak zawsze winny jest tylko trener? Piłkarzy też się odsyła do rezerw za słabą grę lub też rozwiązuje z nimi kontrakty. Magierę chcesz wysłać z powrotem do Legii II? W sumie to dobry pomysł :)

eneene5

Tekst pisany na szybko, a tezy w stylu:”Trzeba oddać dwa dobre skoki”. Przeciez pisaliscie rano o ratowaniu honoru… skoro nie udało się przejść Szeryfa, to chyba wiadomo co powinien zrobić Magiera.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

W zeszłym sezonie piłkarzyki zwolnili Hasiego, a Magiera dostał do rąk solidną ekipę… Teraz ma o wiele gorszą, w dodatku chyba znów chcącą zwolnić trenera…

Chopin

Magiera jest skończony… nawet jeśli nie zostanie zwolniony to jest skończony. Takiej plamy nie da się zmazać. Tak samo jak skończony był Skorża po Levadii (też nie został zwolniony od razu), Rumak po Stjernan (też nie został od razu zwolniony) i Berg po utracie mistrzostwa (też nie został zwolniony).

We wszystkich tych 3 przypadkach nie pożegnanie się od razu z trenerem po kompromitacji tylko pogłębiało kryzys.

Łatka Sheriffa do Magiery już zawsze będzie przyczepiona, a już go warszawscy dziennikarze okrzyknęli następcą Nawałki.
Dokładnie tak samo było ze Skorżą przed Levadią.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Te Szopen zajmij się „swoim” biznesem, bo niedługo możesz stracić tą srebrną perukę 😀

szesc
Klub Kokosa

Te transfery to w ogóle ciekawa sprawa: Raz trafili z Vadisem więc teraz postanowili zrobić same podobne transfery – czekali do końca okna i ściągnęli grajków do odbudowy. Nie wiem, może rzeczywiście w listopadzie będą kozakami ale teraz nie ma kto grać.

HarryCallahan

A wydawałoby się, że po takim prezencie od losu w postaci Vadisa mają w pytę czasu aby opracować jakąś koncepcję Legii bez VOO. Przecież to szaleństwo liczyć na taki sam scenariusz jak przed rokiem (chociaż daleko nie było – o ile się nie mylę, po wyeliminowaniu Astany Legia byłaby chyba ponownie rozstawiona w decydującej rundzie). Dodajmy do tego, że Legia która przeczłapała Dundalk rok temu mimo wszystko miała w składzie Nikolica i Prijovica. I o ile odejście tego drugiego mogło wywołać pewną konsternację, to z Niko była identyczna sytuacja jak z Vadisem. Wszyscy wiedzieli, że odejdzie w zimę i już na początku sezonu powinno się rozglądać za godnym następcą. Tymczasem z łapanki wzięli reprezentanta Czech na Euro (który nawet gdyby jakimś cudem wypalił nie zostałby w Legii, której nie byłoby stać na transfer definitywny) i Chime Chukwu – kolejnego randoma, no ale kiedyś tam grał przeciw Legii i nawet strzelił jej gola (jak dziesiątki losowych ogórasów przed i po nim). Poza tym Legia w ogóle nie uczy się na błędach. Mecze z Dundalk a wcześniej Trenczynem pokazały, że to igranie z ogniem. Ok, wtedy się udało ale tym bardziej powinno zostać uczynione wszystko aby na te dwie decydujące rundy Legia była przygotowana, tak jak miało to miejsce za Berga. 5:0 w rewanżu z St. Patrick Athletics, Celtic odprawiony w dwumeczu 6:1 (przynajmniej na boisku) – to jest ten moment sezonu w którym decyduje się wszystko. Tę śmieszną ligę zawsze jest czas aby nadrobić ale jak wyleci się z pucharów przed fazą grupową to mogiła. Dlatego też kompletnie nie rozumiem czemu pozbyto się Vadisa tak wcześnie, skoro można było chociaż poczekać do meczów z Astaną (czy nawet kolejnej rundy, wtedy prawdopodobnie eliminacji LM). Okienko wciąż jest otwarte a mniej kasy za takiego piłkarza i tak by pewnie nie wzięli, bo o ile propozycja z Rosji była kusząca, tak ta z Grecji to śmiech na sali patrząc na konsekwencje pozbycia się Belga. Dodajmy jeszcze, że to ostatnie tak łatwe dla Legii (i innych polskich drużyn) puchary. Za rok mistrz w LE to będzie maks. co da się osiągnąć i to tylko jeśli ligę wygra Legia – reszta przy swoich współczynnikach nie ma szans na rozstawienie. Już nawet nie piszę o drodze bezpośrednio do LE bo to jest dopiero dramat. To był ostatni sezon aby coś ugrać w Europie, tymczasem Legia przejebała go tak, że bardziej się chyba nie dało.

M7

to bedzie głupota na miare JW gdyby teraz JMagiera odszedł!!! to nie jego wina (tak jak Skorzy michniewicza kasperczaka) ze PL klubów nie stac na utrzymanie skladu! taki mamy klimat..promujemy/odbudowujemy i sprzedajemy!

zwalniamy Magiere okey! i kogo zatrudnimy….???? no wlasnie niech to bedzie odpowiedzia 😛

HarryCallahan

Problem polega na tym, że Magiera jest kiepskim trenerem. Legia nawet bez Vadisa, Rado czy Guilherme powinna wygrywać z takimi ogórami jak mistrz Kazachstanu czy Gruzji. Tymczasem Legia Magiery taktycznie nie istnieje. Jak nie ma Vadisa to okazuje się, że nie można skonstruować żadnej akcji. Przypomnę tylko, że Vadis grał w Legii tylko w ostatnim sezonie, z sześciu w których udało się pięciokrotnie wywalczyć awans. Problemem Legii jest nie tylko to, że odszedł Odidja a Rado i Guilherme są kontuzjowani. Problemem jest to, że Jędza, Hlousek, Moulin czy Nagy nagle zapomnieli jak się gra w piłkę za co odpowiada także trener. Drużyny z którymi odpadła w tym roku Legia to śmiech na sali a grała z nimi tylko dlatego, że w poprzednich latach, dysponując wcale nie mocniejszymi kadrami ciułała jakoś te punkty. Ja rozumiem męczyć się z Gaziantepsporem czy Spartakiem za Skorży ale nie kurwa Astaną i Sheriffem. No bez jaj.

M7

problem polega na tym ze jak spojrzysz teraz na Legie to jedyny w formie jest Szymański :) jedyni ktorzy potrafili grac w legii odeszli reszta robila sztuczny tlum…legia nie ma kreatywnych pilkarzy

HarryCallahan

Nagy na wiosnę wyglądał naprawdę nieźle, Moulin też coś grał a teraz nie może zagrać prostej piłki? Jędza, reprezentant Polski odkąd wrócił do Legii też gra znacznie poniżej swoich możliwości. Hlousek to mimo wszystko najlepszy lewy obrońca Legii od lat a pod Magierą zgasł kompletnie (choć i brak konkurencji trochę się do tego przyczynił). Ja nie wymagam od nich cudów ale nie przesadzajmy, że Legia ma słabszych piłkarzy niż Sheriff. A za to jak (nie) są przygotowani do sezonu odpowiada trener.

Karol87

Tak najlatwiej terener wypierdalaj, jestes slaby…. Ale kiedy Azerbejdzan, Cypr i Bulgaria sa aktrakcyjniesze od naszej ekstraklasy to tutaj nawet Guardiola czy Klopp nie pomoze, bo jak utrzymac sklad??

Krzysztof.Reperowicz

Jak jakiś piłkarz gra dobrze na Cyprze czy w Bułgarii to też odchodzi do lepszego klubu. Piłkarze odchodzą nawet z Borussii D a nawet Barcelony jak przekonaliśmy się. Ten twój argument jest od czapy.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Dla dobra Legii w pierwszej kolejności powinien odejść właściciel gołodupiec + pijawki vel. Bliźniaki, a na końcu większa połowa przepłaconych gwiazdeczek 😀

PiotrekB

Akurat to z tym przygotowaniem fizycznym to jest tak – przynajmniej jest to moja wlasna prywatna opinia – ze oni spoko maja sily biegac ale w jednym tempie, ba chyba tak juz kiedys bylo i tu jest problem bo w sumie chyba wszyscy widza ze nawet jak ktos jest uznawany za szybkiego to i tak go wyprzedzaja jak chca
Teraz tez pytanie czy bazy pod tamten rok nie zrobil Hasi i jego sztab – tego sie raczej nie dowiemy bo kto normalny przyznaje sie w takim momencie ze poprzednik zrobil dobra robote
Jak przyszedl ten gosciu za Urbana to biegali jak sarenki i potem za Czerczesowa tez biegali i biegali

Karol87

Kurwa STOP!! Od mundialu w 2002 roku ciagle to samo- zle przygotowanie, zle sie przygotowalismy… kurwa stop! Panowie, minelo 15 lat i czy naprawde uwazacie ze w Polsce nadal nie potrafia przygotowac pilkarzy do sezonu???

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Karolu, bo to jest temat zastępczy – złe przygotowania. Jak zaliczymy teraz na reprze wpadkę z Danią to wróci on na tapetę jak bumerang :-)

Generalnie są trzy opcje – wytrychy z których co roku korzystają i trenerzy i zawodnicy po kompromitacjach w pucharach!!! i tak co roku od lat…
1. Źle przygotowaliśmy się do sezonu – czyli przygotowujemy się od lat tak samo, ale tym razem nie my jesteśmy winni tego burdelu. Generalnie jest to zwrot „wytrych” jako kompilacja dwóch następnych!
2. Jeszcze nie jesteśmy w rytmie meczowym czytaj nie gra liga, a na puchary mamy wyjebane!
3. Jesteśmy przemęczeni sezonem czytaj wprawdzie jesteśmy w rytmie meczowym, ale granie co 3 dni mamy w dupie!!!

bnk

Legia ten sezon już zmarnowała, trwanie z Magierą nie ma sensu bo każdy trener w Polsce będzie w stanie włączyć się z nimi do walki o tytuł.

Po drugie- zagłaskaliście tego kolesia. A to się okazało wcale nie taki trenerski geniusz.

Po trzecie- Piłkarze legii to skończone frajery- bezczelnie odprawili trenera Hasniego mimo że nie był taki zły. A co najważniejsze nieźle przygotował zawodników do sezonu. To samo zrobiła kiedyś Wisła z Petrescu

LigtYagami

wszyscy lubili lesniadorskiego i nie dziwne ze atmosfera padła wina leży w Mioduskim że nic nie zrobił aby ją naprawić NIC KOMPLETNIE NIC

N.

Ludzie Mioduskiego dzień po fecie mistrzowskiej robili listy pracowników, kto się bawił na imprezie u Leśnodorskiego…

Filonski
Legia Warszawa

Hahaha. I po dziesiątkach artykułów, setkach komentarzy pod artykułami w obronie trenerów, znaleźliśmy się w pierdolonym punkcie wyjścia. a Pan Stanowski zastanawia się czy zwolnić trenera. Litości. Jedyna polska drużyna, która ostatnio grała regularnie w fazie grupowej – padła. Człapała, potykała się, aż w końcu padła. I żałoba narodowa. A gdzie jest zmiennik tej drużyny? Problem po części zdiagnozował Boniek w rozmowie ze Stecem (za krótka przerwa letnia). Ale kogo to obchodzi? Na pewno nie Pana Stanowskiego, który, zdaje się, z innymi fachowcami ustawia już szafot dla trenera Legii….

13mistrz13

Masz rację, jaka krótka przerwa, jesli Legia będzie grała o LM i LE to i tak bedzie musiała grać bez przerwy, prawie bez przygotowań po sezonie.
Tak było przez 5 lat i jakoś sie udawało, mimo że zespół na tym etapie nie grał dobrej piłki, ale udawało się.
Teraz przyszło za to zapłacić cenę.
Odejście Vadisa to nie całe zło, uraz Rado i Guiego to już jednak spory problem, gdyby grało tych dwóch zawodników razem, dzisiaj nie byłoby problemu.
To że Legia raz na 6 lat nie awansowała do pucharów nie jest chyba aż taką sensacja, różnie bywa, tylko jesli przez lata z małymi wyjątkami tylko ona tam gra, to teraz jest płacz, gdzie są nie zespoły ?
Magiera powinien zostć i nawet ze względu na poprzedni sezon, powinien dostać szanse przynajmniej do końca roku.

Filonski
Legia Warszawa

Dokładnie. Ajax, zeszłoroczny finalista LE, wyjebał się na Rosenborgu i co? Wywalą trenera? Rozwiążą klub? Nie, bo oni mają markę, wizję, plan na lata. To czego chce Mioduski. Jedna wtopa w pucharach nic dla nich nie znaczy. Przynajmniej nie tak wiele jak u nas. Oni w bieżącym sezonie na transferach zarobili 80 mln Euro. A my? A my jesteśmy nadal w dupie, w drewnianych domakch. A nasza cała ESA 37 jest jak kornik który nie ma czasu dostrzec piękna świata, bo cały czas ryje w drewnie.

Krzysztof.Reperowicz

Ajax sprzedał jak co roku piłkarzy na kwotę 80mln. Euro. a nie jednego Vadisa za 2.

Krzysztof.Reperowicz

Jest sensacją bo wczesniej nie byli rozstawieni i musieli ogrywać tych lepszych a nie ogórki.

Golarz Filip
KKS

Panie Krzysztofie… z całym szacunkiem, ale jeszcze w ubiegłym roku obwieszczenie Pana Magiery na trenerce w Legii wzbudziło we mnie skrajne emocje… Z jednej strony Legia była najmocniejsza od kilku lat i przewyższała resztę ligi – z drugiej zdawało się, że miała nieudolnego trenera – którego starała się zamienić na kogoś – według mnie – kimś pokroju trenera Rumaka (chodzi mi tylko o umiejętności trenerskie). Okazuje się po roku czasu, że to jednak nie te buty… Być może trzeba było tego Hasiego zostawić… Aktualnie to Legia może bić się o 2 miejsce w lidze… maks…

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Być może trzeba było zostawić Berga :) A co do Hasiego – to po Czerczesowie należało zatrudnić kogoś konkretnego – a nie wywalonego na pysk ze swojego ukochanego klubu. Legia płaci coraz więcej, proponowała Vadisowi 1mln Euro, Jędza zarabia kokosy. A za te pieniądze można było zatrudnić fachowca z całym sztabem, który wniesie do Legii nowe standardy. Włodarze Legii lubią powtarzać gdzie to nie celują. Że chcą być w 30 najlepszych klubów w Europie. No to wypadałoby zacząć od podstaw. Chcesz być dobry? To dobrze trenuj… A zatrudnienie Hasiego… który też miał być w Anderlechcie trenerem na lata :)
Przychodzi Ramirez do Wisły i od razu robi wyniki, nawet Lettieri zbiera dobre opinie w Koronie. W Hiszpanii, Niemczech, Włoszech – jest od groma dobrych trenerów, którzy się nie łapią do pracy w najwyższych ligach bo jest taka konkurencja. Nagelsmann ma 29 lat, wchodzi do Hoffenheim i robi historyczny wynik. Maurizio Sarri kilka lat temu prowadził podrzędne drużyny w drugiej czy trzeciej lidze włoskiej – a dziś jego Napoli gra tak, że cały świat pieje z zachwytu i wszyscy zgodnie przyznają, że są w stanie odebrać tytuł Juventusowi. Ilu takich trenerów jest w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii? Mnóstwo, z całą pewnością mnóstwo. Bo to jest inny piłkarski świat.. Wystarczyłoby się dobrze rozejrzeć… Ale jeżeli zamiast tego bierze się Jacka Magierę z Anderlechtu Bruksela, który jest dobrym kumplem Michała Żewłakowa to takie są efekty… Podałem przykład trenerów bez dorobku, a Legię stać nawet na dużo lepszych. Trener zawsze będzie miał większy wpływ na zespół niż największa gwiazda. Wszyscy gadają o Vadisie, a czemu nikt nie zapyta dlaczego Legia nie ma trenera na europejskim poziomie, skoro do miana takiej drużyny aspiruje?

Tylko oczywiście zrobić to porządnie, a nie na zasadzie: „Masz tu chłopie Kucharczyka i Masłowskiego i co roku ma być tytuł i wiosna w pucharach”. Skoro włodarze Legii sami przyznają, że na piłce się zbyt dobrze nie znają, że wszystkiego się uczą – to dać pionowi sportowemu wolną rękę. Niech szyją na swoją modłę w zakresie możliwości finansowych klubu. Swoją drogą Magiera na pewno miał dużo do powiedzenia przy transferach skoro ani Sadiku, ani Hildeberto, ani Pasquato nie grają…

N.

Który trener w Polsce (niezależnie od kariery, narodowości) ma wpływ na kształt kadry swego zespołu? Żaden..

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Rumak przez moment miał w Zawiszy :) I nawet on wygrał 6 czy 7 meczów z rzędu :)

Miszcz Joda

Bjelica w Lechu
Magiera zarekomendował Sanogo i zaaprobował Sadiku i Monetę.

N.

Miszcz Joda – wątpię, by Bjelica po sezonie chciał sobie rozprzedać cały blok obronny. Raczej został postawiony przed faktem dokonanym.

szaman69

Mioduski……wukan energi…….jaki pan taki kram

xrue213

Zostanie, nie zostanie – co za różnica? Legia i tak poziomu nie podniesie.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Miałem to samo po kilku dobrych meczach Lecha Bakero czy Rumaka. Czas się Krzychu obudzić.
Te dobre wyniki Legii w pucharach to remis z Realem (śmiem twierdzić, że remis wywalczył raczej pusty stadion i treningowa atmosfera, ale niech będzie) podarowone przez sedziów zwycięstwo nad Sportnigiem i tak zwany „awans” do LE? Trochę słabo…
W lidze jak w lidze – jedna decyzja sędziego w drugą strone i nici z mistrzostwa.

semikonduktor

Pan to tak umie z… kulturą, delikatnie, nie tak by zaraz prawdą w oczy!
Pan chyba z zachodu, zgadłem?

frykooo

Dobrze facet prawi. Prawdę mówi

N.

Zawisza – przez 5 lat Legia zdobyła 4 tytuły, raz zajęła II miejsce. Takiego wyniku nie robi się kilkoma błędnymi decyzjami sędziowskimi. W całym zeszłym sezonie Legia miała 3 albo 4 rzuty karne podyktowane. Chyba najmniej w całej lidze.
Problem Legii leży w zmianie sterującego i jego nowej koncepcji płacenia mało albo bardzo mało – problem dla polskiej piłki klubowej polega na tym, że przez ostatnie 5 lat poza Legią tylko Lech raz zagrał w LE. Reszta to statyści żyjący i grający dla przelewów z C+.

Miszcz Joda

Paweł N.
Serio 2 ostatnie mistrzostwa to w splot nieprawdopodobnego farta. Przecież 2 sezony temu Legia o Mistrza walczyła z Piastem. K…a z Piastem! Do przedostatniej kolejki.
W zeszłym sezonie, gdyby nie postawa Lechii i Jagi to by gówno a nie mistrzostwo było.

N.

I co to zmienia? Przecież Piast został w bezpośrednim meczu rozstrzelany 4:0. Ostatni mecz Legia też wygrała 3:0, co prawda dwie bramki to rykoszety, ale taka jest piłka. Ostatni tytuł to już zasługa Kolejorza, ale Lechici grali o swe puchary, nie o mistrza dla Legii.

Rafał Siadaczka

Magiera musi odejść – jest w kim wybierać
https://www.transfermarkt.pl/trainer/verfuegbaretrainer/statistik

Jak Co Sobotę: Moshe Ohayon - To Ja Pobiłem Pasquato Na Parkingu
Legia Warszawa

Ożesz kurwa, Tomas Tuchel. Co to by się działo. Szopen dzień by zaczynał od „blachy w czoło” ;D

Ja proponuję jednak do końca sezonu trenera nie zmieniać. Gdyby ta zmiana nastąpiła teraz, Szopen w panice przed stratą jeszcze większej ilości pieniędzy poszedłby pewnie tanim (i chujowym) kosztem po trenera z Polski. Dobrze, że CM już zajęty bo nigdy nie wiadomo ;D Ale kto tam inny na polskiej karuzeli z w miarę dużym nazwiskiem jest wolny?

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Poczekaj aż w Śląsku stracą cierpliwość do Urbana. Najlepszy polski trener wróci na Ł3 :)

Jak Co Sobotę: Moshe Ohayon - To Ja Pobiłem Pasquato Na Parkingu
Legia Warszawa

Nie strasz mnie nawet, myślałem że takie „demony przeszłości i nieprofesjonalizmu” już nie wrócą do Legii i będzie szła naprzód :)

afropl

Problem to gołodupcy właściciele. Czasami myślę że nawet gdyby za awans do Ligi Mistrzów płacono 50 milionów Euro, to dzisiaj z dumą właściciel mówiłby, że dzięki tym pieniądzom spłacono długi i klub jest na zero. Cała Europa korzysta z petrodolarów Arabów albo z kasy Chińczyków. Nawet w Czechach. A w Polsce ciągle właściciele gołodupcy, którzy po wydaniu 1,5 mln euro na agentów, klubu i piłkarza z dumą ogłaszają największy transfer w Polsce. Kurwa Neymar 222 mln euro… a tu 1,5 czy 2 mln Euro i to jeszcze gość siedzi na ławce i odpoczywa.

N.

Wszystkie biedniejsze kluby z naszego regionu, które dostały się do LM (Bate Borysów , Viktoria Pilzno czy Żylina ) zostały szybko rozprzedane, a zarobiona w LM gotówka jakoś nie ustawił ich na najbliższe lata. To mit – że LM pozwoli odskoczyć na X lat reszcie. Zwyczajnie nasza liga jest za biedna – każdy lepiej rokujący grajek ucieka do Włoch czy Grecji – tam zwyczajnie płac te same sumy kontraktów, tylko że w €. W Legii od meczu z Dundalkiem nie ma już: Lewczuka, Bereszyńskiego, Rzeźniczaka, Nikolicś’a, Prijovic’a, VOO, a kontuzjowany na dłużej jest GUI, o Radoviciu już nie wspominam (dołączył na sam koniec okienka) . Odeszło 6-ciu podstawowych zawodników w rok, 7-my jest kontuzjowany.

afropl

Też racja. I w sumie chyba lepsze były te czasy jak nie byliśmy w UE. Taki Pisz, Szymkowiak, Zieliński, Łapiński długo czekali albo w ogóle nie wyjechali na zachód. Dzisiaj młodzian pół roku dobrze poda piłkę i za chwilę jedzie grać w przeciętniaku na zachodzie…

Vinnie
Pogoń Szczecin

Legia zostanie wyeliminowana z PP przez Ruch Zdzieszowice i się dylematy na temat trenera Magiery skończą.

Tomek
Legia Warszawa

Problemem Legii nie jest to, czy Jacek Magiera zostanie, czy nie zostanie. Oni na obecną sytuację pracowali konsekwentnie i od dawna, Wyprzedawali piłkarzy poprzez dwa ostatnie okienka rezygnując z ludzi kluczowych. Trenerem jest człowiek, o którym wiadomo, że nie walnie pięścią w stół i nie postawi na swoim (wyobrażacie sobie, że ktoś Czerczesowi sprzedaje Niko i Prio za jednym zamachem?). Wzmocnienia pod kątem Ligi Mistrzów stanowili ludzie niezdolni do natychmiastowego wejścia do składu, a na koniec okazało się, że w obliczu problemów z ofensywą nie wpisano napastnika na listę piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek Ligi Europy. To nie kryzys, to rezultat!

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Święte słowa, może czas ujawnić w jaki sposób właścicielami klubu takiego jak Legia zostali ludzie bez pieniędzy!!!

Mam pytanie tylko jedno dlaczego nie był zgłoszony Niezgoda??? Nie ma już tej baby, a jaja jak za Celtiku 😀

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Janeczko, dwoch bylych wlascicieli juz ma po dychu na leb. zostal jeszcze jeden golodupiec.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

To puszczą jeszcze Pazdka oraz Gui (choć tu czuję, iż odejdzie za „frytki” w przerwie zimowej)- i spłacą ostatniego gołodupca 😀

Smutna prawda jest taka, iż w całej ekstraklasie wszyscy właściciele kręcą lody, a kibice pokolenia „nic się nie stało” cały czas wierzą w to, iż nadejdą złote czasy. One nadejdą, ale tylko dla oszustów zwanych szumnie prezesami :-(

Najdziwniejsze w tej historii jest to, iż Legia przez tyle lat nie wypracowała z prawdziwego zdarzenia pionu sportowego z szczególnym naciskiem na skauting!!! Ale za to „pociotków” w stylu bliźniacy, SzamoSzmalec etc. było i jest tam od chuja… zatrudnionych!!!
Bardzo bym chciał aby zostały ujawnione wałki przy podpisanych umowach choćby z Necidem i Chukwu, które by pokazały kto i kiedy ile przytulił kasy za te „cud” snajpery 😀
Ale najbardziej frapuje mnie historia z Prilovicem, koleś miał kontrakt ważny 3,5 roku, a Legia go opchnęła PAOKowi za mniej, niż oni płacą roczną gażę zawodnikom z pierwszej 11 😀 Toć to kurwa mistrzostwo świata – normalnie bravo Koralik bravo TY 😀

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

w pelni sie z Toba tym razem zgadzam. Nawet te walki co se kreca by mi nie przeszkadzaly, zeby przy okazji cos dobrego dla klubow bylo, a nie tylko w kieszen ile sie da i w nogi.

W oparach absurdu

Nie bądźmy tacy ostrzy! Pamiętajmy, że sezon zaczął się za wcześnie, nic się nie dało zrobić! Myślę, że trener Magiera wyciągnął maxa, ile tylko mógł. niech no tylko po raz 127345 zreformują Ekstraklasę – wtedy im pokażemy!!!

Al Bundy

Nareszcie Legie w zarządzaniu klubem weszła na poziom Barcelony, gratulacje.

kolor100

Co zrobić, żeby konar zapłonął? Odszedł Odzidzia, który był ofensywnym pomocnikiem, a Legia sprowadza Mąkę, który jest defensywny i gra na alibi i w środku pomocy Legia ma 3 mało kreatywnych drewniaków, kto do ch..a ma te akcje konstruować, Jodła, Mąka i Młyn…

Eljan

Rok temu na tym etapie Legia wcale nie grała lepiej! Jak ktoś nie wierzy, to niech sobie przypomni kogo wyeliminowała w decydującej o awansie do LM rundzie i w jakich okolicznościach. Gruby Ronaldo odpali, Niezgoda też widać, że kawał grajka i wszystko wróci do normy. „Pech” polegał na tym, że tym razem o awans nie grali z pół-amatorami z Walii, czy skąd tam oni byli…

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Ja bym Magiery nie zwalnial. Napewno nie teraz. Jesli DM dalej chce prowadzic ten klub, niech go przebuduje od podstaw i wprowadzi jakas strategie. Teraz to troche wyglada na zarzadzanie na chaos, a zobaczy sie, jakos to bedzie. Sprowadza sie grajkow do odbudowy, jak jakies graty do wyklepania i liczy ze bedzie smigac. A jak wtopa, to wielkie zdziwko.

Eh, do dupy.

W kazdym razie, w tym sezonie kibicuje Gornikowi. Lokalni, mlodzi, glodni gry chlopcy. Oby to byl ich sezon

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Raczej w tym roku. Gdybym był kibicem sukcesu, nie robiłbym planów związanych z Górnikiem na cały sezon. 😉

semikonduktor

Nareszcie głos rozsądku, Panie Andrzeju, obawiam się jednak, ze mentalność warszawska nie zna takich pojęć jak praca organiczna, konsekwencja, uczciwość i nie chodzenie na skróty, układy.
Co gorsza, przy nadchodzącym gigantycznym deficycie w klubie, zapowiada się co najmniej 7 chudych lat, co by się tam nie zrobilo.
Wazne, żeby pacjent mimo wszystko nie… zgonił.

Collina

Teź ściskam kciuki za Górnika, ale ciężko nie domyślić się, że zostaną ofiarą jakiegokolwiek sukcesu. Jeśli utrzymają obecny poziom, po rundzie, max po sezonie zgłoszą się kluby po Kurzawę, Żurkowskiego, Ambrosiewicza, Wolsztyńskich, a że w klubie bida…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gniewny pomruk anusa
7egła wszawa

Twoja za to daje każdemu i za darmo cwelu ruchany przez starucha.

StaszekPrawy

Magiera wracaj do rezerw. Będziesz dzieciom czytanki zadawał.

Marold

A jeszcze dwa miesiące temu każdy oburzony, że magiera przegrał konkurs w c+ za najlepszego trenera w Polsce, hahaha.

Tulismanore
FC Albatros

Oburzenie dotyczylo ze Probierz nie wygral ktory z gowna ukrecil vicemistrza, a nie ze Magiera nie wygral.

Tulismanore
FC Albatros

To ty vuco ze sztabu legii nie mieszaj do ogolnych opinii. Cuco asystent Magiery mial mowic ze probierz powinien wygrac? Normalny jestes? Nawet lewandowski uwaza ze Neuer to lepszy piłkarz niz Ronaldo i messi bo to jego kumpel

RobertMateja

To bardzo proste. W tamtym sezonie remisował z Realem więc był brany pod uwagę, w tym sezonie zalicza euroagrowpierdol więc nie będzie. Taka już jest piłka.

Marold

Czyżby? A tweet Vuko dotyczący tego, że wygrał nie Magiera, a Bartoszek?

Trener sezonu EKSTRAKLASY a ludzie biorą pod uwagę remis z Realem. Co ma jedno do drugiego?

RobertMateja

ech, no dobra w takim razie zdobył mistrzostwo polski, a w tym roku przegrywa z beniaminkiem wystarczy ci? jakie osiągnięcia trzeba mieć żeby zostać najlepszym trenerem ligi, jeżeli wygranie jej to za mało?!

Marold

Wygranie MP z teoretycznie najlepsza kadrą w topowym zepsole, który zgarniał dużo tytułów uważasz za jakieś mega osiągniecie? Przecież to nie jest nic niesamowitego. W takim razie co roku w każdym kraju wg Twojej logiki tytuł najlepszego szkoleniowca należy się temu, który wygrał mistrza? Co za bezsens.

RobertMateja

co mógł zrobić, żeby zasłużyć na wygraną?! wyciagnął zespół z 12 miejsca i wygrał ligę! Co jeszcze napisz mi dokładnie

Marold

Wypromować młodego/ych zawodników? Osiągnąć dużą przewagę. NIe zasłużył i tyle. A teraz sezon dobitnie to pokazał, że odpada z pastuchami.

StaszekPrawy

Ja wiedziałem, że tak będzie. Stanowski napisze, że Magiera jest niewinny. Zwali na Mioduskiego.
W kadrze Legii nie ma 11 graczy na mistrza Mołdawii? Nie rób jaj, śmieszny paziu.

JanWinnicki

Kim był Magiera przed przyjściem do Legii? Symoatycznym facetem który prowadził.. Zagłebie Sosnowiec. Ot jego portfolio. Przyszedł po dość ekscentrycznym trenerze którego wszyscy mieli dosyć, ale który miał calkiem przyzwoita kadrę. Magiera uspokoił emocje, posklejał to do kupy i poszło. Poszło bo miał jak się okazało kogo posklejać. Natomiast z taka kadrą jaką ma dziś nawet ja bym nie dał rady. I tu jest właśnie grzech głowny Magiery – rosprzedali mu druzyne w p…..du, naściągano jakies „wynalazki” które musza zacząć od dietetyczki, bieżni, ćwiczeń rozciągających. A Magiera grzecznei robi swoje, zamiast się postawić i zapytac grzecznie „co jest k…..? Kim ja mam grać? Nie postawił się bo de facto nie ma portfolio – jest byłym trenerem Zagłebia Sosnowiec który wskutek szczęśliwego zbiegu okoliczności trenował drużynę która weszła do Ligi Mistrzów i uratował ja przed kompromitacja. Dlatego też nie za bardzo mógł się stawiać bojąc się że wróci tam skąd przyszedł. Jak pokazała przyszłośc niesłusznie bo właśnie chyba spadł w czeluść zwaną ąta liga….

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Coś może być na rzeczy – w Legii już od dawna transfery nadają się jako temat skeczu do kabaretu 😀 Jak nie ściągną zawodnika z nadwagą, to innego bez formy, albo takiego który ma dopiero uczyć się taktyki. Legia obecnie wygląda jak przytułek dla niechcianych gdzie indziej piłkarzy 😉

W dodatku puszczenie Vadisa nie mając realnej alternatywy to był jawny sabotaż Chopina!!!
Miało być po objęciu przez niego klubu inne zarządzanie, a to znów najwięcej to powiedzenia miały gwizdeczka-pizdeczka i pokazała mu FAKA!

Ciekawi mnie jedno jakie sumy odstępnego mają ci nowi naściągani gracze z zagranicy – ale mogę założyć się jak tylko odbudują się to odejdą za czapkę gruszek jak Prilovic!!!

Odnośnie Magica – cóż on na to może, że nie może się postawić???
Właśnie masz odpowiedź dlaczego dziś Legia jest gdzie jest – jak Czerczesow chciał profesjonalnie zarządzać to właściciele mówią mu nein, bo to kosztuje więc lepiej rozwiązać kontrakt z „roszczeniowym” trenerem!

Fjardabyggd
Fjardabyggd

To Magiera mógł mieć chociaż jaja podać się do dymisji. Jak widać tego nie zrobił więc akceptował sytuację i brał za nią odpowiedzialność. Złapał Pana Boga za nogi to łatwo nie puści.

podgor5

dopóki będą tu grali tacy wirtuozi jak Kucharczyk to ten klub będzie się równał do Zagłębia Sosnowiec a nie do Celticu. problem Legii jest taki że ma za mało kreatywnych graczy, tu nie ma czegoś takiego jak wygranie pojedynku 1 na 1. Hlousek potrafi tylko zejśc na lewa nogę i wrzucić. Jędrzejczyk to samo tylko z prawej strony. Jak sie nie da to może uda im sie wymienić piłkę ze 3 razy (o ile dobrze przyjmie kolega) i znowu wrzutki. Wygranie jakiegoś dryblingu? to potrafi tylko Guilherme albo Radović. Cała liga wie jak gra Legia i wiedzą jak ich zastopowac. Środek pola? dramat, tak wolno piłka chodzi miedzy Jodłowcem, Moulinem i Maczyńskim, ze można w tym czasie iśc się wysrać wrócić za 5 minut i z akcji dalej nic nie wyniknie. Wiadomo było że Vadis odejdzie to nikt nie wpadł na pomysł żeby zamiast podpisywać 3 no nameów wziąc jednego dobrego, który gwarantuje jakąs powtarzalnośc i jakość.
Teraz Legia jest w dupie bo mamy sierpień, cały zeszłoroczny wysiłek został spierdolony w dwumeczach z Kazachami i Mołdawianami (jak to kurwa brzmi) a tu jeszcze trzeba grac do grudnia prawie bez wolnych weekendów…

10 miesięcy temu był remis z Realem w Lidze Mistrzów teraz mamy stype po odpadnięciu z Szeryfem Tiraspol… niesamowity zjazd, mam wrażenie, że gdyby prezesem był nadal Leśny i miał wsparcie swoich ludzi ówczesnych to Legia byłaby w innym miejscu, a tak jest w dupie i to głębokiej

RobertMateja

przecież Kucharczyk to piłkarz miesiąca

Kamil_13

Z pierwszej 30 klubowego rankingu krajów UEFA tylko my nie mamy nikogo w LM i LE. Przy 38 mln ludzi.

13mistrz13

No wlasnie gdzie sa nasze kluby, cały czas tylko liczą wszyscy na Legie, Poznanie i inni kompromitują sie rok po roku i jest ok

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Bo u innych jest jeszcze gorzej – typowe usprawiedliwienie Polaków.

woj_ciech

Czytając artykuł, miałem wrażenie, że podążasz w kierunku, w którym poszedłem ja…
jeśli szukamy problemu, to nie w Magierze, tylko trzeba spojrzeć szczebelek wyżej, w stronę pana Mioduskiego.
Problemy Legii zaczęły się moim zdaniem mniej więcej w czasie, kiedy na jaw wyszedł cały konflikt między Leśnodorskim a Mioduskim. Zeszłą rundę dało się jeszcze jakoś zamaskować wyłącznie dzięki fantastycznej formie Vadisa, bo bez niego, nie oszukujmy się, Legia nie zdobyłaby mistrzostwa.
BL był człowiekiem, który nadał temu klubowi konkretny charakter i sprawiał, że piłkarze chcieli tam grać a ludzie pracować. Po dojściu za stery DM, cała ta otoczka siadła i Legia znowu zaczyna się borykać z problemem, który trawił ją od wielu lat – w samym klubie nie ma atmosfery do pracy, nie mówiąc o osiąganiu sukcesów.
Jak sam pisałeś, że kiedy przyłożysz ucho tu i tam wyłoni się obraz klubu, w którym każdy działa bez większego zapału, wizji i to przejawia się też w grze i podejściu zawodników, którzy jeden przez drugiego wyrywają się do odejścia. To oni są tam codziennie i czują jaka atmosfera panuje w klubie i nie da się ukryć, że tego co było za czasów duetu BL&DM, a tego co jest teraz, nie da się nawet porównać.
Klub kuleje na każdej linii, od organizacji życia codziennego wewnątrz, aż po to co oglądamy na stadionie lub w TV.
Najłatwiej krzyknąc „Magiera ch**” i go zwolnić. ALe nie wierzę, po prostu nie wierzę, żeby w ciągu kilku miesięcy z człowieka, który wydawał się (i dla mnie ciągle taką osobą jest) idealnym trenerem dla Legii stał się nieudacznikiem, którego trzeba zwolnić.

IN MAGIC WE TRUST! :-)

gryf01

Stano specjalnie tak napisał artykuł, żebyśmy wyciągnęli taki wniosek jak ty – winny jest Mioduski, za Leśniodorskiego było lepiej. Czy ma rację tego nie wiem. To w sumie bez znaczenia. Teraz prezesem jest Mioduski. I to on musi coś wymyślić, żeby wyrwać Legię z tego marazmu. Najoczywistszym posunięciem byłoby wyjebać trenera. Ale jeśli będziemy wybierać tylko najoczywistsze rozwiązania, to będziemy tam, gdzie wszystkie inne polskie kluby – walczyć o grupę mistrzowską a nie o ligę mistrzów.
Mioduski musi teraz zrobić coś specjalnego. Coś, co będzie impulsem do działania dla wszystkich w klubie. Coś, co wszystkich zjednoczy i da kopa w dupę całemu zespołowi żeby w końcu zaczął grać. Bo inaczej będzie tylko gorzej.

13mistrz13

Lesny był przez głąbów wyśmiewany, ale graczem był wytrawnym, wyciągał karty z rękawa i zawsze wygrywał.
Mioduski też nic złego nie zrobił, poszedł tym samym tropem, sprowadził całkiem niezłych zawodników , wydał sporo.
Coś nie pykło i tyle, brakło fuksa Leśnego

gryf01

Pięć lat prezesowania, cztery mistrzostwa, za każdym razem LE, raz LM. To mogło być coś więcej niż fuks.

dario armando

Gryf ,jak poważam twoje wpisy ,to tu ci muszę napisać – miejże chłopie trochę ambicji ,To jest kurwa Legia największy polski klub,wczoraj był mecz sezonu ,a oni ODDALI 1!!!!!!!!!!!!!! CELNY STRZAŁ ,to czyja to wina -Mioduskiego? wczoraj wyszła cała prawda – bez Vadisa jesteście przeciętni ,to on zrobił mistrzostwo nie ten mierny trener,na miejscu prezesa już dzwoniłbym do Bartoszka ,do końca okienka wymienił przynajmniej 30% składu ,żeby pokazać brak tolerancji na hańbienie klubu.To jest stajnia Augiasza ,to trzeba oczyszczać i tylko zdecydowane posunięcia pchną klub w dobrym kierunku.

semikonduktor

Pytanie tylko: czy jest sens oczyszczac taka stajnie, skoro wtedy… przestalaby już ona być ową Stajnią Augiasza?
A popychanie kogos – to nie brzmi najlepiej, zresztą, co jest dobrym kierunkiem okazuje się po latach.
Najlepiej pozostawić rzeczy samym sobie, tak jak korniki w Bialowiezy.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Tylko nikt nie zapytał się Augiasza czy on chce żyć w czystej stajni 😀

Popychanie – no cóż to Warszawka, a jak wiadomo tam nie żyjesz jak kogoś nie wydymasz 😀

Korniki w Białowieży są zagrożone chorobą „szyszkomamwdupie” 😀

semikonduktor

Raczej inwazją świrów, którzy ze względu na posiadane wizje, nie wiedzieć czemu, nazywają się ekologami,
chociaż skończyli tylko mlodziezowke UW, SLD i GW.
Czekam az zaczna rzucac się pod kola wozów strażackich,
gaszących lasy, tnąć im opony, bo przeciez… przyroda sama to wyreguluje, a regulacje europejskie i tamtejsza elita są z nimi.

gryf01

Nie twierdzę, że to wina Mioduskiego. Przecież tego nie napisałem. Twierdzę, że potrzebujemy jego reakcji.
Z wymianą 30% składu się zgadzam. W zasadzie trzeba wymienić 50% pierwszego składu i jest taka możliwość.

dario armando

50% do końca okienka-Serio? .Dla mnie ,żeby Legia była Legią do rozpoczęcia kolejnego sezonu powinno odejść 80% bo tylu jest przeciętniaków i wcale nie rokujących a zarabiających sporo – prawdziwa stajnia Augiasza i to wy bezpośredni kibice Legii.musicie ciągle się domagać progresu-to naprawdę poszło za daleko,więc tylko ostre cięcia coś zmienią.

gryf01

Legia ma szeroką kadrę. Ci którym się nie chce grać mogą spokojnie powędrować na ławkę albo do rezerw. I to będzie około 5-6 zawodników. Reszcie trzeba przemówić do rozsądku i wstrząsnąć nimi mocno. Problemem nie są tylko umiejętności, ale przede wszystkim podejście.

No nic, zobaczymy co zrobią. Liczę, że Magiera na Niedzielę wymieni połowę składu. Zobaczymy jak dzisiejsza Legia wypadnie na tle lidera Ekstraklasy – bo jak wypada na tle Europejskiej trzeciej ligi już wiemy.

dario armando

Dla mnie większość się do Legii po prostu nie nadaje.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Niech ściągnie z powrotem Leśnodorskiego na stołek prezesa. Wandzla się już pozbyli :)

StaszekPrawy

Se myśle, Magiera jest kretem agentem Lesnodorskiego. Orangutan po cichu płaci mu za przegrywanie. Stanowski rżnie głupa, żeby utrzymac Magiera najdluzej w Legii, zeby Mioduski splajtował.

R77

Stano, to nie za wcześnie? Chopin dał mega wtopę na początek, ale Żewłak robi transfery, a to już leśnego pomysł…chociaż mączyńskiego w tekście z nowych pominąłeś…akademia, może strata czasu, że magic siedzi na tych zebraniach…a może nie, czas pokaże, ale porównywanie dzisiaj mioduskiego z leśniodorskim…dwa lata minimum, żeby wyciągać wnioski, mimo dzisiejszej kompromitacji.
A czy Magiera zostanie czy nie, to nie ma większego znaczenia, jak sam piszesz, trener to niewielki trybik, który może pomóc na chwilę, doraźnie, w dłuższej perspektywie liczą się piłkarze jakich klub posiada i „otoczka”, atmosfera…

RobertMateja

Wg mnie już za późno. Co jeszcze można spierdolić? no tak ligę i puchar. Czy jak Legia przegra w tym sezonie walkę o mistrza to już będzie można oceniać Szopena?

13mistrz13

Nic nie jest za późno, nawet jesli Legia przegra mistrza, świat sie nie kończy, będzie kolejny sezon, wiadomo że Legia wszystkiego i co roku wygrywać nie będzie, nie ma takich klubów, nawarstwiło sie kłopotów, ubytków w kadrze i wyszła kicha, zobaczymy jak klub zareaguje i co bedzie dalej, nadal rok można zakończyć podwójną koroną a jak nie to zrobić fundamenty pod mowy zespół i sezon, niech inne zespoły wezmą na siebie z jeden sezon walkę w pucharach

Miszcz Joda

Jeśli bunt robią piłkarze (a robią) to jeśli DM położy uszy po sobie to wówczas tak.
Na razie poza odejściem VOO (który określił Magierę jako b.słabego trenera i poszedł za Hasim) to odeszli Niko i Prijo którym z Magikiem i Leśnym nie było po drodzd.
Dwa okienka w sumie spieprzone przez Leśnego. Bo wyszedł mu tylko VOO i Nagy. Ale te Lanżule, Necidy i Samogony to jakaś parodia.
A nie da się takiego ananasa z kontraktem życia zwyczajnie wyp…ć. Bo kto kupi muzina z grzybicą stóp i 5 kg nadwagii.

Swoją drogą jak to jest, że Magiera nie umie nikogo do drużyny wprowadzić. Miał/Ma 8 nowych i żaden nie wie co ma grać i z kim (jeśli wogóle grają).

RobertMateja

Miszczu wymieniasz te wszystkie nietrafione transfery Bogusia, no ale nie widzisz tego, że nawet przy tych niewypałach Legia zawsze wygrywała ligę i grała w Europie. Jasne wg Ciebie teraz przez to cierpi, bo przecież Boguś wydawał na potęgę. Chuj z tym, że na transfery więcej w tym okienku wydał Miodulski, bo nie przypominam sobię żeby Legia sprowadzała dwóch zawodników za takie pieniądze za które sprowadzono Sadiku i nowego Del Piero (którego nazwiska nie mogę zapamiętać). Wytłuszczę Ci to: LEŚNODORSKI CHUJOWE ALE I DOBRE TRANSFERY ZMIENIANIE TRENERÓW –
SUKCESY, a teraz Twój kochany Szopen – CHUJOWE TRANSFERY BLAMAŻ NA KAŻDYM POLU, JACUŚ TRENEREM DO ZAJEBANIA, WYJDZIEMY Z TEGO SILNIEJSI

Miszcz Joda

Jędza – 1.2 mln eur transfer
Necid – 600 tys eur wypożyczenie
(Zimowe okienko ostatnie transfery Bogusia).

A co to za osiągnięcie Mistrz Eklapy? Przecież tu jednego zespołu nie było co by poziom trzymał.
I po raz nty powtórzę: Legia miał ostatnie dwa lata farta. Kiedyś się musiało skończyć wygrywanie ligii rzutami na taśmę.
Spoko VOO też przez 3 miesiące był jebany, Necida czy Chukwu może ktoś za rok doceni.

Jak ktoś tobie nasra w domu to rozumiem, że to twoja wina a nie tego komu się nie chce iść do toalety (bo to twój dom).

Lukas

Trzeba sobie odpowiedziec na pytanie – jaki wplyw na sklad Legii ma Magiera ? Moim zdaniem – zadnego lub minimalny. Zabrano mu Vadisa , Radovic kontuzjowany , sprowadzono mu kilku nowych zawodnikow. Czy o ktoryms z tych nowych mozna powiedziec ze chcial go Magiera ? Patrzac na wybory Jacka – nie mial on wplywu na to kto przyszedl do klubu. O tym ze nie ma napastnika wiedzial juz dawno , wiadomo o tym bylo juz kilka miesiecy temu. I czy ma on tego napastnika ? Nie ma. No bo jak inaczej wytlumaczyc fakt ze przychodzi Sadiku a Magiera w najwazniejszych meczach go pomija zamiast na niego postawic ? Pasquato – to samo. Gdyby Magiera mial jaja to by trzasnal piescia w stol i powiedzial – chce tego i tego , ten gosc jest mi potrzebny. Pasquato kosztowal podobno 1 mln euro , Magiera musial go zaakceptowac. A wiec on rowniez jest odpowiedzialny za te beznadziejne transfery i powinien odejsc

semikonduktor

Całe szczęście, że Paweł tego wszystkiego nie dożył… i że Pan Redaktor
w najlepszym zdrowiu (różne rzeczy tu się mówiło)
A to najważniejsze! Bo reszta to marność, zwłaszcza w obliczu wieczności i przemijalności.
Bo i mistrzowie nie są wieczni i się zmieniają, świat staje się przez to ciekawszy, różnorodniejszy. Na trupie jednego imperium powstaje nowe…
Pisze się nową historię.

Bartek BAchorski

Można też zapytać czy jeśli zostawimy Magierę to czy mamy pewność, że ten facet na pewno wyciągnie drużynę z kryzysu? Czy on w swoim dorobku trenerskim dał się poznać jako człowiek, który potrafi naprawić własne błędy?
Fanem Magiery nie jestem i nie byłem. Moim zdaniem mocno skorzystał na tym, że piłkarze sprawiali wrażenie że grają przeciwko Hasiemu oraz na tym, że z tygodnia na tydzień Vadis i Rado wyglądali coraz lepiej. Oczywiście wyprzedaż zimowa nie pomogła ale jednak trzeba powiedzieć, że cała wiosenna gra Legii polegała na „graj na Vadisa on nam odrobi straty i wygra mecz”. Nie można powiedzieć, że od wiosny Legia na boisku wypracowała coś pozytywnego w co nie był zaangażowany Vadis. Obrona, która nie uległa zmianie jak była dziurawa tak jest nadal. Gra skrzydłami jak nie miała sensu tak nadal nie ma i w najlepszym wypadku kończy się słabym dośrodkowaniem. Drużyna nie ma koncepcji ataku, nie wie co robić w obronie. Piłkarze grają niechlujnie, najlepszy w tym sezonie był Kucharczyk który trenował indywidualnie, natomiast najgorszy w zespole jest Kucharczyk, który trenuje z resztą drużyny. Obecnie Legia wymieniając więcej niż 5 podań nie potrafi stworzyć zagrożenia. Jedyne sytuacje jakie ma to po błędach rywali. Przez lata Legia sama potrafiła wypracować sobie dobre sytuacje, a jej ligowi przeciwnicy bazowali na błędach rywali. Dlatego Legia w miarę regularnie zdobywała mistrzostwa, a rywale nie. Teraz Legia w najlepszych momentach gra jak Lech, Jagiellonia czy Zagłębie Lubin co bardzo źle wróży w tym sezonie.
Nie wiem co pozostanie Magiery mogłoby dać pozytywnego(jedyne ryzyko, że Żewłakowi znowu uda się odnaleźć jakiegoś Hasiego). Nadzieja, że znowu zobaczymy „starą Legię Magiery” są raczej płonne bo „stara Legia Magiery” to Legia która wygrywała dzięki Vadisowi i remisowała kiedy Vadis miał gorszy dzień.
Inna sprawa, że od jakiegoś czasu najlepsze transfery do Legii załatwiane są przez trenerów i ich kontakty. Tym bardziej bezsensowne było zatrudnianie trenera, który jedyne kontakty miał w Zagłębiu Sosnowiec. Co jest problemem dość dużym i widać w Legii rolą trenera oprócz spraw taktycznych oraz przygotowania fizycznego powinno być trucie dupy skautingowi o odpowiednich piłkarzy. Być może tylko z takiego lekkiego napięcia na linii trener – dyrektor sportowy mogą urodzić się dobre transfery. Niestety i tutaj Magiera moim zdaniem bardziej raczej wygląda na gościa, który weźmie co mu dadzą(i kulturalnie podziękuje) niż walnie pięścią w stół i zadzwoni do znajomego menago jak zrobiliby to Czerczesow, Berg czy Hasi.
Kolejna sprawa to boiskowa mądrość i mentalność. Za Staszka Pazdan ani nikt inny nie dostałby kartki za dyskusje, jak Gui na jesień zrobił 1-2 padolina w polu karnym to przez kolejne 2-3 mecze grał od 70 minuty. No i to frajerstwo, które było widoczne w Astanie i które było widoczne w Warszawie. Legia miała wyniki, które można było łatwo przekuć w awans, a wypuściła je z rąk dwa razy z rzędu.
Jest też kwestia atmosfery w zespole i pytanie czy sztab z doklejonym Vuko potrafi sobie poradzić z tym w przypadku porażek. Czy tylko nakręcanie atmosfery po zwycięstwach to ich szczyt?
Jak dla mnie zmiana trenera w niczym nie zaszkodzi(chociaz będzie trochę kosztować) natomiast w klubie muszą wyciągnąć wnioski z ostatnich lat i zobaczyć co było realną przyczyną udanych transferów(skauting czy znajomości trenerów) i jakie działania doprowadziły do wszystkich wpadek organizacyjno-sportowych.

Wróżka Weszława

Tylko że te wszystkie błędy wypunktowane w środku, których teoretycznie nie należy przypisywać Magierze jednak trochę są też winą Magiery. Bo to pierdoła jest, zgadzająca się na wszystko, beż żadnych wymagań, tylko ładnie podziękuje i przeprosi. Czerczesow stawiał sprawę jasno, miał wymagania, a Magiera w kącie skulony…

DrPlama

Niby o trenerze a jednak nie, próba wbicia szpilki w Mioduskiego. Że złe transfery, i że nie ma energii – w domyśle takiej, którą zapewniał Leśnodorski.
Szkoda, że tej energii nie było też widać jak mocno szczęśliwie ogrywali Zyline i Dundalk.

Nie jest winą Magiery, że KAŻDY zawodnik gra gorzej niż wcześniej? Nie jest winą Magiery brak pomysłu na grę. To co gra Jędza i w porównaniu co potrafi to jest kryminał. Transferami można wycierać sobie gębę jeżeli chodzi o Astanę i ogólnie LM, bo tam rzeczywiście potrzebne były wzmocnienia. Ale przejście Sheriffa z tymi zawodnikami to obowiązek. Trener fatalnie ustawił zespół do tego meczu. W drugiej połowie wyszli jeszcze gorsi. Do tej pory nie wiem po co Magiera gra Hamą na środku ataku skoro to NIGDY nie działało. Dlaczego Kuchy był wtedy najlepszy gdy nie trenował z zespołem? To samo Jodła, który dopóki dziś miał siłę był najlepszy w Legii. Można naprawdę długo wymieniać.

Oczywiście tego, że wyglądają słabo fizycznie to puste gadanie, ale brak pasji w całym klubie to już empirycznie sprawdzalne. Podwójne standardy jak zawsze w przypadku kolegów u redaktora.

fr33

Żenujące kolesiostwo redaktora bije po oczach. W samo sedno – słabej fizyki nie widzi i braku jakiejkolwiek taktyki, ale za to niszczycielski brak pasji płynący od medialnego wizerunku samego prezesa to już tak. Takie rzeczy tylko w Legii. To jest tak śmieszne że brak słów. Paweł to się w grobie przewraca jak czyta ten chory bełkot swojego wychowanka…

Kolomir

Turlam się ze śmiechu po tym fragmencie o pasji i tożsamości. Trenera na lata, Jacka Magierę, wymyślił Leśny, Nikolić i Prijovic odeszli kiedy prezesem był, UWAGA, Leśny. I to on i jego administracja odpowiada za brak wartościowego napastnika, który w klubie powinien być od stycznia. Ale to wszystko nie ma żadnego znaczenia, bo po dwóch tak klasycznych eurowpierdolach to rozjechany zostałby Ruch Chorzów z piłkarzami, którzy nie dostają pensji. Tłumaczenie, że nie udało się przejść Astany i Sheriffa bo odszedł VOO, a Rado ma kontuzję jest kuriozalne. Wina Magiery jest oczywista i bezdyskusyjna. Przy takim współczynniku jaki dostał po poprzednikach i rozstawieniach w kolejnych rundach, grupę LE powinien ugrać z Wieteską na stoperze i Mikitą w ataku. Brak jakiegokolwiek pomysłu na grę, walenie głową w mur, zła atmosfera w zespole, to wszystko to wina Magiery. Natomiast uważam, że powinien zostać. Niech pokaże czy umie wyciągać wnioski, czy czegoś go to nauczyło. Niech weźmie odpowiedzialność za cały sezon, do którego PRZYGOTOWYWAŁ drużynę (zarówno pod względem przygotowań fizycznych jak i akceptowania „wzmocnień”). Niech poradzi sobie z wyzwaniem kiedy jest źle i kiedy jest presja na poprawę gry. To zupełnie inne zadanie, niż kiedy trafił do Legii rok temu, do zespołu, który chciał zwolnić trenera i który gorzej grać już nie mógł. Albo pokaże, że ma jaja, charakter i zdolności do prowadzenia dużego klubu, albo pokaże, że nie ma. Wtedy zimą poszuka się strażaka, który spróbuje uratować sezon (awans do pucharów), a Magiera będzie mógł wrócić do Sosnowca.

Ja, Felek

Na forum Wisły ktoś napisał to:
„Nigdy nie zagram w europejskich pucharach” – Krzysztof Mączyński (L)
Tylko Legia! :)

Topinambur

Co? A kto niby odpowiada za to, że w drużynie nie ma powtarzalności, nie ma schematów, nie ma nawyków?
Nie pomyślał pan, że rozgrywający może nie być w stanie celnie podać, bo zawodnicy nie wiedzą, jak się przesuwać po boisku?

Typ na wykopie zliczył, ile razy dzisiaj Legia zagrała z klepki (tylko zagrała, nie patrzył, czy celnie) i jak często udało się zaliczyć dwie klepki z rzędu.
Podań nogą z pierwszej piłki było 31, dwa razy pod rząd udało się tak… 2 razy w całym spotkaniu.
Oni nawet nie próbowali przyspieszyć tempa gry i zaskoczyć przeciwnika, bo się przywiązali do prowadzenia piłki. Kto za to kurwa odpowiada, jak nie trener?
Lenczyk to by od razu cmoknął i krzyknął „zostaw tą futbolówkę, pobiegasz sobie z nią po meczu” i kazał grać z klepy.
Od dawien dawna wiadomo, że klepka zaskakuje przeciwnika, każdy klub który buduje atak pozycyjny, w pewnym momencie stara się przyspieszyć.

Tutaj nic. To wyłącznie wina trenera, który wpoił zawodnikom, żeby głupio nie tracili piłki.

No to teraz Legia nie potrafi zdobyć gola inaczej, niż po stałym fragmencie lub kontrze. Albo całkowitym przypadku.
Prymitywny antyfutbol.

Jurkosky

Uważam ze poprzednim sezonem oraz stażem w klubie zapracował na kredyt zaufania min. do grudnia jednak wyglada to biednie tu w ogóle nie ma ruchu do piłki. Nie wiem na ile to prawda! ale słyszałem ze znajomy taksówkarz wiózł przed którymś meczem ligowym jedrzejczyka na kebsa, zapytał jak tak przed meczem !? Ten ze on wie ale co zrobi ze lubi ! I to taka mentalność, ta otoczka, stadiony, „profesjonalizm” sprawiają ze piłkarzyki czuja sie jak wielcy zawodowcy a w pucharach (bo nawet Legia- po czasie gry w le i 1/16 brak awansu do 1/8 to juz zaprzeczenie wszelkim słowom o rozwoju, nagle fart w losowaniu + VOO) nastepuje weryfikacja czy tez w wyjazdy naszych ligowców za granice…

fronda

Słyszę na wschodzie wycie?Znakomicie!

erreur

Z całym szacunkiem ale to jest kurewsko nieprzyzwoite zarabić po 100tys miesiecznie tych piłkarzyków od siedmiu boleści! To nie jest wina trenera to te ofermy zawszę się beda prostacko tlumaczyc. Zagonic do roboty te miernoty obniżyc uposazenie!! co to za patologia wogóle?

Gerd

Taka mam elegie:
Po zerznieciu stada owiec
przelacieli Legie
(erekcje ma juz szeryf Stokowiec)

Grimmy

„To jedna z największych piłkarskich zagadek – jak w takim tempie można było dojść do „nie wiadomo”, dla niektórych nawet do stanowczego: „dymisja natychmiast”?”
Krzysiu, przepraszam za protekcjonalizm w wypowiedzi, ale z Twojego dzisiejszego tekstu bije taka nastoletnia naiwność, że nie mogłem się powstrzymać. To żadna zagadka. Magiera jest produktem wypromowanym przez DZIENNIKARZY! Między innymi przez Ciebie. Nikt z kibiców nad nim się nie spuszczał. To Wy, dziennikarze, namaściliście go na Chrystusa polskiej piłki. To Ty, jeszcze zanim zaczął na dobre prowadzić Legię zacząłeś uprawiać dziennikarskie science – fiction pisząc o tym jak x lat temu rozmawiałeś z Leśnodorskim, który wtajemniczył Cię w swój plan budowania w przyszłości Legii wokół trenera „na lata” Jacka Magiery. A później ruszyła medalna machina PRowa opłacona przez Bogusława, a sterowana przez Ciebe. Zatem, po katolicku, niech będze pochwalony Bogusławiony Jacek Magiera!

Lechia

Brawo Jacuś, przebiłeś Piotrusia Nowaka

tenor.gif
Mixu

No nie no..Mogłeś wstawić każdego ale wstawiasz tę kreaturę? Jeszcze jako kibic Lechii? Chujowo panie, chujowo.

transparentny

A ja mam pytanie Krzysztofie. Co sądzisz o tezie jakoby to zmiana na samym szczycie była tym co wprowadziło zły vibe do flow Legii? :)

Karol87

Wyrzucajac Magiere to tak jakby nigdy mu nie dac naprawde czegos udowodnic. Taka decyzja bylaby kompletna pomylka i nieporozumieniem. Magiera teraz ma okazje wyciagnac druzyne z kryzysu. A czy to Magiera sprzedal Ofoe?? A czy jest na swiecie trener, ktory potrafi odrazu zaradzic stracie najlepszego zawodnika nie tracac na formie druzyny? Nie mowie ze transfery Legii nie wypala, ale tak jak Stan mowi ze Legia sciaga grajkow ktorzy najpierw musza troche pobiegac. Przeciez tak samo bylo z Ofoe, ktory w pierwszym meczu przeciwko Borussi byl ciezki jak czolg, by pozniej wystrzelic na kosmiczny poziom. Problemem nie sa zadne przygotowania, dziennikarze ktorzy nie chca wyjsc na boisko jak twierdzi Dabrowski, tylko zwyczajnie $$$$. Kiedy Azerbejdzan, Cypr czy Bulgaria sa atrakcyjnieszymi miejscami niz nasz Ekstraklasa to my nadal bedziemy gleboko w dupie.

Amber Mozart

Magiera miał VOO to wygrywał. Zabrakło VOO to skończyły się wyniki. Przypomnę tylko kto go do Legii ściągnął i jak mu za to podziękowano.

frykooo

Żenujący klub. Z takim budżetem, poparciem prasy i sędziów, grać takie gówno to jest wyczyn.

semikonduktor

Redaktorzy Canal+Sport poczuli się pewnie niedocenieni….

Pijotr

David Moyes jest chyba wolny?

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY