post Avatar

Opublikowane 20.08.2017 15:28 przez

redakcja

– Nigdy się nie poddamy. Chcemy żyć w świecie pokoju, bez nienawiści, gdzie szacunek i tolerancja są podstawami koegzystencji – w takich słowach Leo Messi skomentował czwartkowy zamach terrorystyczny, do którego doszło w czwartek na słynnej  La Rambli. W podobnych słowach wypowiadało się wiele osób, a dzisiejszy mecz Barcy z Betisem, mimo że minęło już kilka dni od mordu, do którego przyznało się Państwo Islamskie, będzie stał w cieniu smutku i żalu, który spadł na Katalończyków. 

W ataku zginęło 14 osób i około stu zostało rannych. Jak zwykle był to ogromny wstrząs dla wielu osób, a także dla ludzi ze świata futbolu i największego klubu w Katalonii, czyli FC Barcelony. Oczywiście swój smutek wyraził również Espanyol Barcelona.

1

,,Jesteśmy głęboko zasmuceni atakiem na nasz dom. Wszystkie nasze myśli są z tymi, którzy ucierpieli, ich rodzinami i mieszkańcami Barcelony”

2

,,Najpiękniejsze miasto na całym świecie, nasze miasto. Cierpimy dla ciebie Barcelono i wszystkich mieszkańców. Bądź silna na duchu, Barcelono.”

Już piątkowy trening FC Barcelony był uczczony minutą ciszy, a wszystkie flagi na terenie klubu zostały opuszczone do połowy masztu. Poza tym do herbu, który znajduje się przy głównym wejściu na stadion, dodano czarną wstęgę. Jest to jeden z ważniejszych symboli na terenie Camp Nou, bo to właśnie tam nowi zawodnicy robią pamiątkowe fotografie.

Zarząd FC Barcelony na czele z prezydentem Josepem Marią Bartomeu wziął udział w specjalnej uroczystości ogłoszonej przez Generalitat de Catalunya i władze miasta. Tam również uczczono pamięć ofiar minutą ciszy. Poza władzami klubu na La Rambli hołd ofiarom oddawali jeszcze: król Filip VI, premier Mariano Rajoy, oraz burmistrz Barcelony Ada Colau.

zarzad

Do dzisiejszego meczu z Betisem piłkarze Barcelony przystąpią w specjalnych koszulkach, na które natychmiastowo zgodziła się Hiszpańska Królewska Federacja Piłkarska. Tak więc na plecach zawodników będzie widniał napis ,,Barcelona”, a nie ich nazwiska. Poza tym klub poprosił władze La Liga o umieszczenie dodatkowego hashtagu (#TotsSomBarcelona –  #Wszyscy jesteśmy Barceloną) na przedzie koszulki. Tutaj również Barcelona otrzymała pozytywną odpowiedź.

fcb

Rzecz jasna słowa wsparcia dla Barcelony pogrążonej w smutku wysłało też wiele osób ze świata futbolu, którzy nie są bezpośrednio związani z klubem.

,,Cóż za smutek. Całkowicie solidaryzuję się z ofiarami i ich rodzinami. Dużo siły, Barcelono"

,,Cóż za smutek. Całkowicie solidaryzuję się z ofiarami i ich rodzinami. Dużo siły, Barcelono”

b

cr

,,Dochodzą do nas przerażające informacje z Barcelony. Wyrazy wsparcia dla rodziny i przyjaciół ofiar.”

,,W Barcelonie się urodziłem. Tam dorastałem. Tam są ludzie, których kocham. Kocham cię, Barcelono. Wspieram rodziny ofiary zamachu."

,,W Barcelonie się urodziłem. Tam dorastałem. Tam są ludzie, których kocham. Kocham cię, Barcelono. Wspieram rodziny ofiar zamachu.” 

Słowa wsparcia to jedno, a ostrożność to druga sprawa. Już od piątku w okolicach Camp Nou wzmożono środki bezpieczeństwa. Przy wejściu numer 15 znajduje się furgonetka Mossos d’Esquadra (policja), która kontroluje samochody i ludzi udających się na obiekt. Dzisiaj w trakcie meczu wejście na stadion również potrwa nieco dłużej niż w normalnych okolicznościach.

Opublikowane 20.08.2017 15:28 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 33
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotrus Pan
Piotrus Pan

Bardzo mi żal tych ludzi, którzy zginęli i ich rodziny, ale muszę powiedzieć, że sami się o to prosili. Barcelona jako miasto jest bardzo zaangażowana w przyjmowanie tego bydła, a i mieszkańcy nie są bez winy skoro na marsz wsparcia tych tak zwanych ‚uchodźców” przychodzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi. No niestety, ale za głupotę się płaci, czasami nawet tak wielką cenę.

leonsiete
leonsiete

Może ludzie w Barcelonie, w przeciwieństwie do Ciebie, mają trochę empatii i człowieczeństwa w sobie i nie piszą o innych ludziach „bydło” (o całych grupach tysięcy ludzi, bo wrzucasz wszystkich do jednego worka, nie terrorystów). Może oni rozumieją, że Murzyn czy Marokańczyk z Afryki to też człowiek i chociaż jest inny od Ciebie i wadzi Twojej estetyce i koncepcji świata to też człowiek. Pójdź do warzywniaka w Barcelonie, które w większosci prowadzą imigranci i powiedz temu facetowi co zaopatruje całe osiedle w pomidory, że jest bydłem, bo są grupy ludzi wyznających jego religią co zabijają ludzi.

A może stosując podobną logikę Ty też jesteś bydłem? Może nasi nie zabijają w zamachach, ale też mamy czarne owce, więc wszyscy Polacy?
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/19-letni-polak-zgwalcil-36-letnia-brytyjke/xq9d2sn

Trochę więcej umiaru i człowieczeństwa, bo bycie rasistą to paskudna sprawa, należy się wtedy do tego samego obozu co wielu ludzi zapisanych na najgorszych kartach historii świata.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Smutne to, ale miejsce urodzenie człowieka i kolor skóry, z którym przychodzi na świat determinuje, według wielu ludzi, czy ten człowiek jest bydłem, czy też nie. Religia, którą człowiek wyznaje, determinuje, czy jest bydłem, czy też nie. Wychodzi na to, że wielu uważa, ze błędem było odejście od kolonializmu, segregacji rasowej, apartheidu… A może błędem było ich wprowadzanie? Ale przecież ja lewak jestem…

Piotrus Pan
Piotrus Pan

Fakt, może ludzie w Barcelonie mają więcej empatii lub człowieczeństwa ode mnie, albo może mieli. Wole nie mieć człowieczeństwa niż być wysadzonym lub rozjechanym przez tira. Przyznane racje, że zabardzo uogólniłem bo w tej masie ludzi jest dużo potrzebujących pomocy, ale myśle że większość czytających zrozumiela, że pisze tutaj nie tylko o terrorystach, ale także tych mężczyznach, którzy przybyli tutaj kraść, gwałcić czy bic kobiety, pozostając na dobra sprawę bezkarni. Nie chodziło mi tutaj o ludzi faktycznie potrzebujących pomocy, ale ich jest może z 15% wśród tych co tutaj przybywają. I kolego nie nazywaj mnie rasistą z racji tego, że nie chce tutaj ściągać ludzi, którzy mogą być zagrożeniem dla mnie lub moich bliskich. Teraz łatwo się rzuca słowami jak rasista, ksenofoba czy faszysta, a my chcemy tylko być żywi. Zresztą mi nie przeszkadzają czarnoskórzy czy Żydzi. Dopóki będąc u nas szanujesz naszą wiarę i kulturę, chcesz zrobić cos dla naszej Polski, to szczerze zapraszam. Podam tutaj przykład osób czarnoskórych na marszu niepodległości czy rocznicy PW albo najlepszy z możliwych, murzyna i Indianinem walczącego w Powstaniu

leonsiete
leonsiete

Piotrus Pan

Nie wszyscy zrozumieli, nie wiem czy większość, ale jak nie będziesz nazywał innych ludzi bydłem to może nie będziesz wychodził na rasistę? Uważanie innych ludzi za gorszych ze względu na pochodzenie etniczne to właśnie rasizm, więc wrzucając wszystkich do jednego worka i nazywając ich w ten sposób sam siebie w ten sposób przedstawiasz. Tu nie chodzi o rzucanie słowami tylko nazywanie rzeczy tym czym są.

Ja też chcę być żywy, ja też nie chcę przyjmować wszystkich jak leci, tylko głupi nie przyznałby, że nie ma problemu, ale masz kilkadziesiąt milionów muzułmanów w Europie, w tym wielu tu urodzonych i z obywatelstwem. Nie możesz teraz ich deportować (dokąd? których? odpowiedzialność zbiorowa?), raczej musisz rozwiązać problem, a nienawiść i nacjonalizm do rozwiązania problemu Cię nie zaprowadzi, chodzi tylko o trochę empatii, nie chciałbyś przecież żeby Ciebie nazywano bydłem, prawda?

Piotrus Pan
Piotrus Pan

To wytłumaczę jeszcze inaczej. Przyznaje że za bardzo uogolnilem-mój błąd. Ale ja reszty ludzi o których mi chodziło nie nazywam bydłem bo są z krajów bliskiego wschodu czy Afryki tylko ze względu na ich zachowanie. No przepraszam, ale jak mogę nazwać inaczej tych osobników srających na środku ulicy, uprawiających seks w miejscach publicznych, sikających na kościół, niesprzyjających po sobie, o molestowaniu i atakowaniu kobiet nie wspominając. Nie, nie chciałbym, żeby mnie ktoś nazywał bydłem bo nie jest to nic fajnego, ale niestety jest to prawdziwe. Na przykład kiedy ukradłbym koledze 1000 zł to tez nie chciałbym żeby mnie nazywał złodziejem, ale czy nie jest to niestety prawdziwe?

wij
wij

Chłopcze, zmarnowałem kilka sekund swojego czasu, by przeczytać te wypociny. Więc wiedz, smyku ( więcej niż 16 lat ci nie daję, sądząc po stylu), że gdy założysz rodzinę i będziesz miał żonę i dwójkę dzieci – zmienisz logikę.

leonsiete
leonsiete

wij

To może skoro czytałeś tylko kilka sekund to następnym razem przeczytaj wolniej albo dwa razy, lepiej zrozumiesz, a potem poczekaj kilka minut, pomyśl i dopiero wtedy zastanów się czy masz coś mądrego do napisania?
Może wtedy przyjdzie Ci do głowy coś merytorycznego, a nie argumenty ad personam, zresztą chybione :).

ot.ja
ot.ja

Widzisz wij – Piotruś Pan przynajmniej używa argumentów, czego nie można napisać o tobie. Wnioskuję że jesteś ojcem (przynajmniej tak mie się wydaje po tym „smyku” oraz wzmiance o żonie i dzieciach) – rozumiem że jednym z tych, jak na słynnym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=5v72UaOADTU. Pokazując to dzieciom mówisz pewno: „patrzcie jaki dzielny człowiek”. Ja swojemu synowi, (jak już będzie rozumiał co i jak, bo jeszcze troszkę za mały) powiem „patrz jaki idiota”, a następnie wytłumaczę dlaczego tak uważam. Ty natomiast teraz pędź i kup kwiaty. I kredę. I bądz solidarny. No i zdjęcie na facebooku w barwy kataloni zmień.

DrMabuse
DrMabuse

Obecne przyjmowanie dla Europy Zachodniej nie ma juz tak naprawdę wiekszego znaczenia. Zdecydowana wiekszosc zamachow jest dokonywana przez mlodych gowniarzy, ktorzy się juz w Europie urodzili. A do Europy przyjechali ich ojcowie a czasem dziadkowie. No i zbiera się poklosie polityki politykow z lat 70ych, 80ych,90ych, ktorzy za sprawą wielkich koncernów nawpuszczali imigrantow jako „taniej sily roboczej, bo Murzynowi czy Arabowi zaplacimy mniej niz rodowitemu białemu, ale my sprytni”.
Natomiast wnioski to powinnismy wyciągac my.
Poki co szczesliwym (?) trafem jestesmy za biedni, zeby stesknione socjalu za nic fale ludzi chcialy u nas żyć.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

W końcu ktoś dotknął sedna problemu! Jeden mądry, który wie, że źródło kłopotu nie tkwi w dzisiejszej emigracji, lecz znacznie dawniej!

ot.ja
ot.ja

Super Gino. To teraz wiemy gdzie źródło kłopotu nie tkwi – ślicznie to wychwyciłeś i pochwaliłeś. Wybacz, ale czytając te twoje komentarze w sprawach pozapiłkarskich (bo tam często coś z sensem płodzisz) to się no… rzygać chce. Pieprzenie dla pieprzenia – porawnie, niby inteligentnie, ale tak by czasem kogoś nie urazić, ale przy okazji nie wyjść na takiego „lewaka” którym to zresztą tak przewronie tam wyżej się określiłeś (tititi). Tacy mądrale jak ty, tak właśnie pierdzą o sprawach ważnych, ale w sumie to nie wiedzą co i jak – bo jakoś ten problem by trzeba rozwiązać. Ale będzie trudno. No ale trzeba. No ale bądźmy przy tym solidarni. Koniecznie. Nie wszystkich do jednego wora oczywiście. No ale sprawa jest faktycznie trudna. Jestem tylko ciekaw jakie masz podejście np. do sprawy dostępu do broni i prawa do samoobrony. Jak tam z tymi uchodźcami – przyjmować ? A jak tak to co powiesz jak ich ulokować będą mieli 1km/2km od twojej wioski (czy dwie dzielnice od ciebie – nie wiem gdzie mieszkasz) a dzieci uchodźców będą np. chodzić to tej samej szkoły co twoje dzieci (bo np. akurat tam zrobią takie specjalne klasy integracyjne). Bedziesz pewno jednym z tych co pierwszy krzyknie „dawać ichu tu! jak miejsca braknie to mam wolny pokój!” – uj z tym czy owi „uchodźcy” faktycznie chcą być u nas rozlokowani – no właśnie, w tej kwesti jakie masz zdanie ? Czekaj – w sumie wiem, zrób sobie ctrlc ctlrv: „no wiesz, trudna sprawa. Ale problem tkwi w tym co było wiele lat temu. Teraz to tylko pokłosie tego. No ale trzeba solidarnie, nie ? To bierzmy. Ci z rządu, ci dobrzy mówią że będzie sprawdzanie kogo przyślą. Na zachodzie to trochę się nie sprawdza, ale wiesz – trudna sprawa. No i nie można wszystkich do jednego wora”. Powtarzam się, no ale… rzygać się chce od tego waszego bezjajecznego pierdolenia.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Nie mam pomysłu, jak to rozwiązać, więc co mam ci powiedzieć? Zrzucić atomówkę na Arabów? Strzelać do śniadych?
Dostęp do broni? Na pewno nie broń dla każdego, za dużo znam psycholi dokoła. Jakbym zareagował na uchodźców w pobliżu mojej wioski? Nie wiem, choć przyznam, że w mojej wiosce swego czasu mieszkało wielu „ciapatych”, byli bardzo widoczni w okolicy i nie było z nimi kłopotów.
Czy chcę w Polsce uchodźców? Wolę nie. Wystarczająco wyraziście?
Czy nie chcę nikogo urazić? Mam to gdzieś, piszę co myślę, a że ty masz odruchy wymiotne, to wybacz. Nazwij mnie liberałem, lewakiem (często mnie tak nazywają), czy jak chcesz, mogę być i bezjajeczny, To trudna sprawa… Na szczęście jednak twoja, nie moja.

ot.ja
ot.ja

Wystarczyło ctrlc ctrlv tak jak napisałem. Szybciej by ci poszło.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Wystarczyło ctrlc ctrlv tak jak napisałem. Szybciej by ci poszło.
Masz rację. Działa!

Aerth
Aerth

Jeżeli obecni zamachowcy to potomkowie dawnych imigrantów to jaka jest pewność, że za x lat nie będą nimi potomkowie obecnych?
Zresztą – żeby jeszcze ci „biedni” muzułmanie widzieli problem, to można by mieć jakąś nadzieję, ze nie będzie powtórki. Imami zmodyfikują nauki w meczetach, rodzice poprawią wychowanie, coś da się zrobić. Ale przecież nie widzą – co zamach to jest szopka z „to nie Islam”, „zabijają ludzie, nie religia”, „terroryzm nie ma religi”. No tak, jak się wysadzał to mógł krzyknąć „Święty Buddo!”, albo „Najjaśniejsza Amaterasu!”, ale, no peszek, jednak było Allah Akbar. Przypadek, wiadomo, akurat to pierwsze mu do głowy wpadło. Wielu innych krzyczało to samo, no ale znowu – czysty przypadek, żadnego związku.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

W jednym zgodzę się na pewno. Religie ogłupiają, nie ma tu wyjątków.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Świat czyni kolejne gesty solidarności i wsparcia, a zwyrodnialcy będą dalej zabijać. Nie twierdzę, że te gesty są puste, twierdzę, że gówno dają. I nie będę się mądrzył, że wiem, co należy zrobić, bo nie wiem. Komórki terrorystów są w Europie od lat i nie jest to pokłosie przyjmowania emigrantów dziś, lecz kolonizacji w XIX i XX wieku.

DrMabuse
DrMabuse

Bo ja wiem, czy to mozna nazwac komorkami? Komorki to są punkty powiazane centralą, a to to są bandy fanatykow z sieczką w leniwych i unikajacych pracy łbach. Tym trudniejsi do zwalczania notabene.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Może źle to nazwałem. Faktem jednak jest, że bardzo wielu z nich, to nie przybysze, lecz wieloletni mieszkańcy, ludzie posiadający obywatelstwo. Często mieszkający tam od urodzenia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Leki przestały działać? Możesz mnie obrażać, ale nie ubliżaj i nie bluzgaj, bo dzieci mogą to czytać.

Matacochceta
Matacochceta

Brawo za tłumaczenie tweetów,w końcu ktoś się domyślił,że nie kazdy zna hiszpański,włóski czy nawet angielski.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hivth
Hivth

Zabawnie ironiczny jest fakt, że im więcej takich wielkich akcji jak tępe francuskie flagi na FB czy jakieś BARCELONY i dziecinne hasztagi na koszulkach, tym większy sens w organizowaniu kolejnych zamachów, bo rozgłos to one mają dzięki temu kolosalny. No ale nie można się spodziewać zbyt daleko posuniętego rozumowania od człowieka.

Maxizer
Maxizer

Mossos d’Esquadra to nie do końca to samo, co policja. Oni zastępują poniekąd Guardia Civil, której w Katalonii (poza lotniskiem El Prat) nie ma. Ale to oczywiście na wielkim marginesie…

Thor Steinar
Thor Steinar

CZY KREDKI ZOSTAŁY WYDANE ????? Wybornie jest patrzeć jak lewackie śmierdziuchy popełniają samobójstwo !!!!!!!!

zalgon
zalgon

hasztag na koszulce powstrzyma arabusow xD

Krzysio Marzyciel
Krzysio Marzyciel

J#bac tolerancje! To wlasnie toleracja zabila te osoby!

gregoriusmax
gregoriusmax

Hello!kilka mądrych komentarzy co cieszy..nie możemy być ksenofobami a jednocześnie trzeba bronić swoich wartości.W niektórych krajach to trudne ponieważ przeszłość kolomialna ciąży.
Istnieją osoby mające obywtelstwo,które nagle się radykalizują…Tak jest w Katatonii i zresztą w całej Hiszpanii..do tego pamięć o Al -Andalous..tak nie wiele osób zdaje sobie sprawę,że wiele rejonów Hiszpanii ma mauretanskie korzenie..a w Katalonii to z kolei jrst multum emigrantów..widać to wszędzie..ale cóż u nas w UK podobnie a nawet więcej jednak żyć trzeba bo co innego zostało tutaj to już 100 nacji i multum religii ale większość nie chce przemocy..jednak jednostki radykalnie są i to jest skomplikowane.W Polsce nie ma tego problemu wiec trzeba to docenić ale także iwykazać empatię z ludzmi dobrej woli z każdej strony tego konfliktu..a terroryzm tepic bez litośći oczywiście.
Trudna sprawa ale trzeba bo chyba pewne wartości są dla nas cenne..

Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Sequel lepszy od „jedynki”. Milewski i Tuszyński ZNÓW to zrobili

Świat filmu od lat staje przed dylematem – kręcić sequel hitowej historii, a może odpuścić sobie i spocząć na laurach wspaniałej „jedynki”? Druga część „Nagiego instynktu” to komplety szajs, przy „Batman i Robin” można wydłubać sobie oczy, sequel „Głupiego i głupszego” wywołuje fizyczny ból. Nakręcenie „dwójki” to wyzwanie, wszak twórca musi unieść ciężar oczekiwań po […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Derby Łodzi się oddalają? Widzew znów przegrywa w II lidze…

To jest nie do wiary. Już w ubiegłym sezonie wydawało się, że Widzewowi awansu do I ligi nie jest w stanie odebrać nic, żaden kataklizm ani katastrofa. Później zaś zawodnicy z al. Piłsudskiego zremisowali 10 meczów z rzędu, na finiszu przegrali jeszcze z GKS-em Bełchatów i ostatecznie pozostali na trzecim szczeblu rozgrywkowym. W tym sezonie […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Zagłębie w tym sezonie zawiodło, ale Bohar gra życiówkę

Zagłębie Lubin to bez wątpienia jedna z najbardziej rozczarowujących ekip w tym sezonie Ekstraklasy. W jej składzie sporo jest bowiem naprawdę jakościowych zawodników, którzy skleceni w spójną całość powinni bić się o ligowe podium, a nie kotłować w dolnej połówce tabeli. No ale wyszło jak wyszło. „Miedziowi” na własne życzenie nie załapali się do grupy […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wisła się utrzyma, ale pytanie: co dalej?

Bardzo prawdopodobne, że dzisiaj kibiców Arki czeka smutny dzień. Tylko punktu zdobytego przez Wisłę Płock w starciu Górnika Zabrze potrzeba, by Nafciarze utrzymali się w Ekstraklasie. Mieliby 43 oczka, dziewięć zapasu nad Arką, a że po rundzie zasadniczej Wisła miała więcej łupów, to matematyka byłaby na trzy kolejki przed końcem prosta. Ale chyba nie tylko […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Powrót Grosika, show Linettego, 10 goli Polaków. Świetny tydzień stranierich!

Polscy piłkarze w minionym tygodniu gościli na okładkach gazet w całej Europie. Nie ma w tym cienia przesady, bo nasi stranieri dawali kapitalne popisy. Tu dublecik, tam dublecik, tu gol i asysta, tam wyciągnięty rzut karny… Ciężko było znaleźć zakątek świata, w którym nasi nie daliby popisu. Aż przyjemnie zasiąść po takim tygodniu do zestawienia […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

PRASA. Sikorski: Kołakowski obiecywał mi transfer do Legii Warszawa

– W ogóle obcokrajowcom trudno trafić do Hiszpanii w niższych ligach, mają tam mnóstwo swoich zawodników. Jako polskiemu Austriakowi lub austriackiemu Polakowi udało mi się tam wcisnąć i zobaczyć to z bliska. Przeanalizowałem, że w polskiej ekstraklasie jest coraz więcej Hiszpanów. Carlitos, Dani Ramirez czy Jesus Imaz grali w niższych ligach, przenieśli się do Polski […]
06.07.2020
Włochy
05.07.2020

Roma zapomniała, że nie tylko bramkarz musi być kozakiem, ale Lopez napsuł krwi Polakom

Derby słońca, tak mówi się o starciach Napoli z Romą. Dziś to słońce zaszło nad Rzymem i nie był to zachód piękny. Porażka Giallorossich może pogrążyć drużynę Paulo Fonseki w walce o europejskie puchary. Nie pomógł nawet Pau Lopez, który dwoił się i troił między słupkami, żeby uratować tyłki kolegów z zespołu. Ale jeśli mamy wskazać […]
05.07.2020
Hiszpania
05.07.2020

Villarreal rozbity. Tak grającą Barcę aż chce się oglądać

Jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie mecze wyjazdowe, Barcelona do dzisiejszego meczu z Villarrealem przystępowała zaledwie jako piąta siła hiszpańskiej ekstraklasy. Katalończycy przegrali już w lidze pięć meczów na wyjeździe, kolejnych pięć zremisowali. Dlatego wiele wskazywało na to, że i dzisiaj podopieczni Quique Setiena mogą zanotować jakąś wpadkę. Tym bardziej że marnie im się w ostatnim […]
05.07.2020
Anglia
05.07.2020

Bednarek jak skała. Southampton poskromił Manchester City

Organizacja gry, znakomita defensywa, mnóstwo heroicznych interwencji. Southampton w naprawdę wielkim stylu zwycięża dzisiaj z Manchesterem City. „Wielkim” nie w sensie dominacji na boisku, bo „Obywatele” w drugiej połowie wręcz miażdżyli rywali posiadaniem piłki i liczbą strzałów posłanych w kierunku bramki. Ale znakomitą obronę też trzeba doceniać i nie należy szczędzić dla niej komplementów, a […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Ekstraklasa w najprzyjemniejszym wydaniu, ale tylko Piast ma punkty

Gdyby wszystkie mecze Ekstraklasy wyglądały jak ten Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław, nie moglibyśmy od niej oderwać oczu. Przy Okrzei dostaliśmy niesamowicie przyjemne dla postronnego obserwatora widowisko, w którym nie było żadnego dłuższego przestoju odnośnie braku emocji. Serio, ciągle się coś działo. Strach było nawet iść po lód do herbaty, bo istniało ryzyko, że przegapi […]
05.07.2020
Inne sporty
05.07.2020

Dobrze, że jesteś! Emocjonujący początek sezonu Formuły 1

Najlepsza seria wyścigowa świata wróciła w piorunującym stylu. Nie brakowało kolizji, awarii, czy nawet kar skutkujących…. wypadnięciem z podium. Taki los spotkał Lewisa Hamiltona, który widocznie bardzo nie lubi się z torem w Austrii. Na domiar złego problemy z bolidem wyeliminowały innego faworyta, Maxa Verstappena. Wygrał, a może po prostu przetrwał tę zawieruchę (czego nie […]
05.07.2020
WeszłoTV
05.07.2020

LIGA MINUS. Milewski, Białek, Kowalczyk, Paczul

Nadszedł niedzielny wieczór, a więc czas na kolejny odcinek popularnego programu publicystyczno-rozrywkowego: Liga Minus. Dzisiaj Paweł Paczul poprowadzi gorącą dyskusję o ekstraklasowej piłeczce z następującym gronem wybitnych ekspertów: Wojciechem Kowalczykiem, Leszkiem Milewskim i Jakubem Białkiem. Zapraszamy! 
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Lechia Gdańsk przecieka w tyłach. Gdzie leży problem?

46 straconych goli w 34 meczach, bilans bramkowy -2. Kiepska jest to statystyka Lechii Gdańsk, drużyna jakby oduczyła się bronić, bo nikt w grupie mistrzowskiej nie dostał tyle ciosów, a przecież sezon temu chwaliliśmy gdańszczan właśnie za grę w tyłach. Gdzie leży problem? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że zmieniła się podstawowa para stoperów. W zeszłym […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Meczyk w Szczecinie dobry, ale w roli głównej sędzia Marciniak

No nie spodziewaliśmy się, że w tym meczu dostaniem naprawdę fajne widowisko. Wiadomo, Jaga jeszcze w teorii walczy o puchary, Pogoń walczy o frytki, ale jeśli chodzi o formę w grupie mistrzowskiej – spodziewaliśmy się lekkiego paździerzu. A tu cztery gole, ponad trzydzieści strzałów, czerwona kartka, mnóstwo kontrowersji, walka do ostatnich minut o trzy punkty. […]
05.07.2020
Hiszpania
05.07.2020

Jak muchy w smole, ale w stronę mistrzostwa

Gdyby ten mecz odbywał się w Polsce, a nie w Hiszpanii, to komentatorzy pewnie trąbiliby na prawo i lewo, że wolne tempo spotkania determinuje wysoka temperatura. Takie typowe pierdu-pierdu na wytłumaczenie. Ale to  La Liga, tutaj nikt w ten sposób się nie tłumaczy. Po prostu spotkanie Athleticu Bilbao z Realem Madryt przypominało zawody urządzone przez […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Podbeskidzie powoli wita się z Ekstraklasą. Radomiak rozjechany w Bielsku

Sześć goli w hicie kolejki? To lubimy, takie hity szanujemy! W Bielsku-Białej nie można było dziś narzekać na nudę. Podbeskidzie i Radomiak pomyślały sobie, że jak się bić o awans, to na całego. Żadne szachy, żadne podwójne gardy – skoro jedni i drudzy słyną z ofensywy, to tą ofensywą właśnie spróbowali udowodnić wyższość nad rywalami. […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

LIVE: Piast ogrywa Śląska i znów jest wiceliderem

Legia, mimo porażki z Lechem, odskoczyła dostatecznie, by jej mistrzostwo było formalnością. Lech trzyma się mocno i jest faworytem w walce o wicemistrzostwo. Ale dalsze miejsca? Które mogą być warte nawet dwa miejsca pucharowe? Tutaj jest ciekawie, a chętnych całe grono. O to dzisiaj toczyć się będzie walka w grupie mistrzowskiej – Jaga powalczy o […]
05.07.2020