Miało być święto, wyszedł lichy festyn. Legia B i Stefański zabierają punkty Wiśle
Weszło

Miało być święto, wyszedł lichy festyn. Legia B i Stefański zabierają punkty Wiśle

Co tu zrobić, żeby zarobić, ale się nie narobić? Przez wiele lat odpowiedzi na to szalenie ważne pytanie szukał Ferdek Kiepski, ale nie tylko on, bo w środowisku piłkarskim również zadawane jest ono dość często. W różnych kontekstach, nie tylko w przypadku cwaniaków szukających łatwego grosza. Na przykład dziś Legia Warszawa chciała zarobić trzy punkty, dając od siebie na boisku w Płocku jak najmniej. Udało się, ale na pewno nie napiszemy, że była to tylko zasługa chytrego planu, bo fart odegrał wielką jedną z głównych ról.  

Jacek Magiera postanowił oszczędzić kilku piłkarzy przed meczem o awans do Ligi Europy, mieliśmy więc okazję zobaczyć m.in. Cierzniaka, sprowadzonego przed chwilą Astiza, Jodłowca, Hildeberto, Chukwu, Pasquato czy Niezgodę. Pomysł może i dobry, ale szkoleniowiec Legii chyba nie przewidział, że niektórzy z tych grających mało zawodników też postanowią oszczędzać, oczywiście samych siebie. Efekt był taki, że gra Legii nie hulała, wszystko było oparte na indywidualnych zrywach. Oczywiście nie wykluczamy też, że oddanie piłki przeciwnikowi, by on się martwił, było jak najbardziej planowaną zagrywką, ale jeśli tak, to legioniści trochę przesadzili z realizacją tego założenia.

Wywołaliśmy fart, teraz trochę o nim. Na pewno Legia miała go wtedy, gdy w końcówce meczu Daniel Stefański nie odgwizdał ewidentnego zagrania Brozia ręką w polu karnym, gospodarzom należał się rzut karny. Duża wpadka. Również wtedy, gdy Święty Mikołaj Lebedyński zaliczył fatalną stratę, a w nieprzygotowaną na taki scenariusz obronę Wisły wjechał jak w masło Jarosław Niezgoda i mieliśmy bramkę na 1-0. Również w momencie, w którym Patryk Stępiński pozwolił nam sprawdzić przygotowanie fizyczne Hildeberto. Nowy piłkarz Legii pognał sam przez całą połowę, stanął oko w oko z Kiełpinem, ale w kulminacyjnym momencie wyglądał trochę tak, jak uczestnik programu „Morderczy maraton z Robem Bellem” w środku tygodnia.

Poza tym, warszawska drużyna nie była szczególnie groźna. Ale pochwalić musimy Tomasza Jodłowca, który potrafił zarówno stwarzać zagrożenie jak za najlepszych lat, jak i bardzo pewnie wyglądał w środku pola. On i Jarosław Niezgoda to z pewnością wygrani tego meczu.

Wisła z kolei nieszczególnie dobrze radziła sobie z piłką. Mieliśmy na przykład takie kwiatki.

Choć akurat Merebaszwilemu nie można zarzucić tego, że się nie starał. Czasami za mocno kombinował, ale jeśli ktoś miał dziś Legii sprawić psikusa, to właśnie on. Ewentualnie Dominik Furman, który również chciał się pokazać, ale jemu z kolei zabrakło trochę jakości w niektórych zagraniach. Okazje strzeleckie? Niecelny strzał głową Lebedyńskiego, uderzenie Merebaszwilego w środek bramki, sytuacyjna próba Łasickiego, która minęła bramkę, dwa niecelne strzały Kante i jeszcze kilka mniej groźnych dla Legii sytuacji. W skrócie: coś tam było, ale bardzo poważnie golem nie śmierdziało.

Niestety, do poziomu na boisku dostosowali się też kibice – nie jesteśmy szczególnie wrażliwi, ale po takiej dawce mięcha nawet my jesteśmy zniesmaczeni. Czy mocniej niż poziomem gry i sędziowania? Chyba tak, czyli to spore osiągnięcie.

wisla-plock-sa

Wisła Płock

20-08-2017
0
:
1
legia-warszawa

Legia Warszawa

6. kolejka

20.08.2017

15:30

Płock

6.0 3.6
D. Furman
5.0 4.4
G. Merebaszwili
6.0 5.8
S. Kiełpin
4.0 4.0
K. Biliński
4.0 4.0
P. Stępiński
4.0 4.4
C. Stefańczyk
5.0 5.3
D. Byrtek
3.0 4.2
D. Rasak
3.0 5.3
J. Łukowski
2.0 4.3
M. Lebedyński
5.0 4.4
I. Łasicki
5.0 5.2
A. Jędrzejczyk
5.0 3.8
T. Moulin
4.0 4.7
M. Dąbrowski
4.0 4.3
Ł. Broź
7.0 6.8
T. Jodłowiec
3.0 5.2
D. Chima Chukwu
6.0 5.1
R. Cierzniak
6.0 4.7
C. Pasquato
3.0 3.7
H. Pereira
6.0 6.2
I. Astiz
7.0 6.3
J. Niezgoda
2.0 2.8
Daniel Stefański

Zmiany gospodarzy:

M. Lebedyński

J. Kante

4.02.4

J. Łukowski

N. Varela

4.02.4

K. Biliński

A. Reca

-4.0

Zmiany gości:

H. Pereira

M. Kucharczyk

3.04.0

C. Pasquato

D. Nagy

-5.3

D. Chima Chukwu

K. Mączyński

-4.2
Głód gry u Hildeberto
Festiwal chamstwa
Wisła w ataku pozycyjnym
Przepracowanie Kucharczyka

Nagroda specjalna*

Grill dla Michała Kucharczyka
(na wypadek weekendu, w trakcie którego nie trzeba będzie tak tyrać)
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka

KOMENTARZE (133)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gniewny pomruk anusa
7egła wszawa

Ile jeszcze tych wałków w meczach legii? Niepojęte to jest.

Legia VARszawa

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

werseo

Nie kompromituj się durniu, legia to stara kurwa, dzięki błędom zdobyli niesłusznie mistrzostwo tej zapyziałej ligi, teraz jadą skurwysyny antypolskie dalej.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

1. Legia nie zagrała nic a nic lepiej, niż w poprzednich meczach.
2. Wisła dramatycznie słaba
3. Legia grała z kontry i nie musiała budować ataku pozycyjnego, więc mniej było widać, jak bardzo słabo u nich wygląda druga linia w warstwie kreacji
3. Patrz punkt 2 i 3 >>> Legia miała kilka sytuacji do stworzenia zagrożenia po szybkich (w miarę) wyjściach z połowy, a i tak jakoś wcisnęli tylko jednego gola. Za to co zrobił Moulin w 90 minucie, kazałbym mu wracać z Płocka na piechotę, tym bardziej, że…
4…. to chwilę później powinno było się zemścić, gdyby sędzia dał jedenastkę, a powinien (wiem wiem, warszawski spisek).

Reasumując: Legia zero postępu, wymęczona wygrana z bardzo słabą Wisłą, a naprawdę to powinien być remis.
Do klepania się po plecach podstaw brak.

PS. Nie zmieniam zdania. Magiera się coraz bardziej miota!
PS 2. Po golu Niezgody, mikrofony Canal Plus kapitalnie wyłapały soczyste „kurwa mać” – najlepsza akca meczu!

gryf01

Zgoda. Ale zweryfikujmy oczekiwania. Legia grała po raz pierwszy w takim składzie, grało dziewięciu (!!) nowych zawodników, grających ze sobą po raz pierwszy. Nie było mowy żeby prezentowali jakieś wyuczone schematy, rozegrania z pierwszej piłki czy grę na pamięć. Jeżeli takie były oczekiwania, to były one nierealistyczne. Legia mogła wygrać tylko dzięki indywidualnym umiejętnościom i błędom Wisły.
Po takim meczu jedyne co można oceniać to indywidualny postęp zawodników a nie drużynę. Moim zdaniem przyzwoicie zagrali Niezgoda, Berto, Pasquato, Jodła i Jędza. Słabo Dąbrowski, Chukwu i Moulin. W sumie niezły prognostyk, ale do płynnej gry potrzeba im tygodni i miesięcy wspólnych meczów.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

No to powodzenie. Okno transferowe jeszcze nie zamknięte a za parę miesięcy znowu się rozstworzy.
Zgrywać rezerwy to sobie można w meczu rezerw. To co odpierdala Placek to jest kiepski kabaret na poziomie zaawansowanego Smudy.
I wszyscy wyglądali źle. Jedni mniej drudzy bardziej, ale zęby kruszyły się od emanujących z ekranu: techniki i taktyki.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

No niezupełnie się zgodzę, bo ci którzy zagrali nie przyszli do Legii wczoraj, tylko już troszkę ze sobą trenują. Oczywiście, że tak zestawiony skład ma prawo nieco zgrzytać, ale chyba jednak nie aż tak. Osobiście oczekiwałem tylko tyle, że woskowi pokażą jakiś progres i nic takiego nie zauważyłem. Pomijając jednak kwestię zgrania (na którą można patrzeć dwojako – po mojemu i po twojemu) bardziej martwi mnie fakt, że legioniści cały czas biegają w jednostajnym tempie. Zero dynamiki, zero zrywu, wszystko góra na trzecim biegu.
Osobny akapit dla Moulina- od początku sezonu jest katastrofalny. Już dawno powinien zasiąść na ławce.

gryf01

Ja na wiele dzisiaj nie liczyłem. Miałem najwyżej nadzieję, że jeden z drugim nowe nabytki błysną techniką raz czy dwa i mecz będzie do przodu. Tak się w sumie stało, choć błysnął Niezgoda a nie Berto albo Pasquato, więc nie będę narzekał. I tak najważniejszy mecz jest w czwartek. Przejdźmy tylko tych Mołdawian to będzie od groma meczów jesienią żeby zgrać zespół.

Natomiast zgadzam się co do Moulina, bez formy zupełnie. Może dlatego grał dzisiaj zamiast odpoczywać. W lepszej formie są Jodła z Mączyńskim.

PRT

No i jak się zgrają, to znowu prawie wszyscy odejdą i tak w koło Macieju i nic się solidnego nie zbuduje.

Lukaswwl

Jak Legia nie może to sędzia pomoże :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukaswwl

A kiedy zaszkodził wszo z łonowych włosów? Czyżby były 3 ewidentne karne dla legii, których sędzia nie odgwizdał? Nie? To zamknij jape.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukaswwl

To chyba oglądałeś inny mecz albo Ci coś padło na oczy.

PhoenixLk
Legia Warszawa

podpowiem ci – obecnie mamy już szóstą kolejkę… co więcej – po tej kolejce niewydrukowanej jeszcze nie było… wniosek? Chodzi o poprzednich 5 kolejek…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kazimierz

Strasznie wam Weszlaki ostatnio nic nie pasuje ,, a to bydlacka oprawa na Wisle , dzis wam nie pasuje ze cały mecz Legia była od kurew w dupe jebanych wyzywana .. moze kupcie sobie bilety na damskiego ping ponga …

Gniewny pomruk anusa
7egła wszawa

„Kibice” legii za to są bardzo kulturalni.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Młody Polski patriota!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Dobre to 😀 W polaczeniu z ta fotka gdzie byl rytulal inicjacji na zuleciarza jak dwoch kopie 3ciego CWKSiarza.

A ja myslalem ze na inicjacje nowi zuleciarze dostaja tylko liscia od Starucha, a tu widac i kopanie. Widac poto zeby dobrze mali kanalarze zrozumieli swoje miejsce w kolektywie i spiewali jak Staruch kaze dac glos 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kilgore Trout
CWKS Legia

W Poznaniu raczej słowiki.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Czy piłka nożna, musi być nierozłączna z prymitywizmem i chamstwem?

PRT

I z chodzeniem w klapkach bez skarpet, pokazując nieestetyczne siniaki?

Tumulec

początkowo to niezbyt mi sie podobał ten lettieri, ale tak w sumie stopy to najbrzydsza część ludzkiego ciała i logiczne jest że nikt nie chcę podczas konsumpcji patrzeć na giry jakichś rymaniaków. Gino nie dość że świetnie trenuje to jeszcze kulturę propaguje , lepiej w kielcach wybrać nie mogli

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Dziękuję za uznanie, w końcu ktoś na poziomie. Wyniki sportowe. przyjdą wkrótce.

bennua

Ja myślałem że już doszły

PRT

Przyjdą, albo i nie, ale moda wprost z Mediolanu już jest. Jeszcze do opery zaczną chodzić.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob

Biedaczku, pierwszy raz eklapę oglądasz, że płączesz, że ktośWas od kurew wyzywał?

Gniewny pomruk anusa
7egła wszawa

Jak Wam weszlaki nie pasują bluzgi na stadionie to moze wybierzcie sie do opery.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Jest się z czego chwalić gdzie kibice (podludzie) z Płocka zamiast kibicować swojej drużynie to prawie cały mecz bluzgali na Legię.
I pomyśleć że w trakcie meczu śpiewaliście hymn polski i mieliście patriotyczną oprawę.
Zhanbiliście tym Polskę, a z patriotyzmem macie gówno wspólnego.

Abrakadabra.

Przecież bluzgi leciały i z jednej i drugiej strony, wie ten kto był na meczu. Więc twierdzenie że tylko kibole z Płocka tacy chamscy nie jest prawdą.

Putin Wyklęty
FC Krym

Płoccy kibice byli tacy wkurzeni, bo jutro muszą stawić się w Warszawie w nielubianej pracy, gdzie szef będzie nimi pomiatał, a współpracownicy patrzeć ze złośliwym uśmiechem. Słoiki upakowane w siatce będą dziś wyjątkowo ciążyć podczas podróży od „łojców”. Oj nie tak miało wyglądać to niedzielne popołudnie, nie tak…

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Czyli w tygodniu Płock wymiera?

Putin Wyklęty
FC Krym

Za duży jest, żeby wymarł, ale mocno się kurczy. W końcu nie każdy załapie się do Orlenu. No dobra, napływ z Wyszogrodu i Gostynina trochę ratuje sytuację, na zakupy jeździ do Płocka, ale na mecze woli jeździć odpowiednio na Legię i Widzew, ot taka to specyfika polski powiatowej.

pyra

I pisze to gość który albo sam co weekend jeździ do swojej wsi lub ewentualnie jego stary jeszcze niedawno ciągnął radio w polu zamiast konia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pyra

Jako bamber powinieneś się domyślić ze chodzi RADLO tyle ze słownik w tablecie nie miał tego słowa bo my na zachodzie takich nie uzywamy.,Ale spokojnie wiem ze na wschodzie macie problemy z logicznym myśleniem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pyra

Trudno domyślić się o co chodzi słoikowi w tych wyjątkowych chwilach w których podobno myśli tak więc uwierz mi na słowo (albo i nie bo mam to w dupie) myślałem że chodzi o radło.

Putin Wyklęty
FC Krym

Za to wy na zachodzie macie problemy z wysławianiem się po polsku, pisownią i interpunkcją. Czy wy tam macie szkoły z niemieckim jako wykładowym?

pyra

Ty wschodni pajacu nie ucz rodowitych Polaków wysławiać się i pisać, bo kiedy my mówiliśmy po polsku to wy wschodnie paroby lizaliście cara jaja.

Putin Wyklęty
FC Krym

A teraz wy klękacie przed nami na kolanach, zachodnie leszcze. Klękać, nie pyskować, wschód rządzi :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pyra

Sąsiadem słoika? Jeszcze nikt mnie tak nie obraził.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pyra

Widzę że słoik za słoikiem deklem stoi. Brawo wy wschodnie błazny, dzisiaj macie kolejne święto z okazji wydrukowanego ,,zwycięstwa” Oby ten Szeryf wam wybił puchary z głowy i zaczął się początek upadku tego porysyjskiego klubiku. Żegnam wieśniaki,szykujcie sie na pociąg czy czym tam jedziecie do stolicy słoikowa

Putin Wyklęty
FC Krym

A teraz na kolana, wielkopolski pieseczku. Azja rządzi, jebać Europę :)

Kilgore Trout
CWKS Legia

Wronki jakie buńczuczne.

pyra

We Wronkach to twoja stara druta obrabia żebyś mógł się teraz ,,błyszczeć” w necie.

Kilgore Trout
CWKS Legia

Co cię tak zabolało, trzy ulice na krzyż?

Pa.wlo

A skąd w Warszawie wziął się ten szef, zakompleksiony leming, wyładowujący swoje frustracje i kompleksy na podwładnych, a jednocześnie cham płaszczący się przed silniejszymi niż on. Zapewne kopia wrocławskiego pseudointelektualisty z ciężarówki, raz w roku przechodzący oczywiście przypadkowo koło księgarni.

Putin Wyklęty
FC Krym

Szef zapewne wziął się z Kutna. No i taka to jest płocka perspektywa – jeździć do Warszawy, żeby płaszczyć się przed szefem z Kutna.

Pa.wlo

jeden z Kutna reszta z Płocka, a gdzie Warszawiacy? może na paradzie równości?

Kilgore Trout
CWKS Legia

Warszawiacy mają wyjebane na wasze prowoncjonalne konwersacje.

pyra

A znasz jakiegos warszawiaka czy tylko o nich słyszałeś jak wszyscy o Yeti. Bo chyba nie uważasz się za wszawiaka?????? Bo w takim razie to mnie rozjebałeś bardziej niż słoiki śpiewające legia mistrz…

Kilgore Trout
CWKS Legia

Już ci to kiedyś tłumaczyłem, wiejski mędrku, najwięcej słojów dostarcza nam Wielkopolska. Jesteśmy z tego zadowoleni. Zapierdalają lepiej, niż u bauera.

Buncol

@Kilgore
Najwięcej warszawskich słoików jest z Łodzi, potem Białystok
Poznań jest na trzecim miejscu, ale to też nieźle.
Pyra widać zły bo koledzy załapali sie na status warszawskiego słoika a on został w poznaniówku.
A tam jedyne co może człowieka spotkać to kariera przy budowie palet ewentualnie jakaś montownia kuchenek

Pussycocaine

Włodziu trochę Cię poniosło, bo akurat na tym meczu z Warszawy przyjechała może 1/8 całej grupy. Reszta to „chłopy” wiejskie z FC, które notabene prowokowały od początku rzuty mięsem. Abstrachując gra Wisły bardzo słaba, ale Legia to po raz kolejny wstyd na sali. Płock mistrzostwa nie zdobył sezon temu.

Buncol

No a który z tych piłkarzy grających wczoraj w Legii zdobył mistrzostwo sezon temu?
Moulin, Dąbrowski Jędrzejczyk, czyli raptem trzech piłkarzy z mistrzowskiego składu.
Reszta nowi albo rezerwowi nie majacy wpływu na mistrza w zeszłym roku.
Porównywanie zatem wczorajszej ekipy to mistrzowskiej jest mocno na wyrost.

Dr Common-Sense

Tak poza tym, że jest oczywisty spisek i sędziowie zawsze celowo pomagają Legii, to może mi ktoś wyjaśnić jak to zdarzenie z Broziem podchodzi pod przepis na temat ręki? Przeciwnik zdejmuje mu piłkę z głowy i z niecałego metra nastrzeliwuje rękę. Ani intencji, ani możliwości uniknięcia..

MaLk

W momencie odbicia się piłki ręka znajdowała się w pozycji nienaturalnej i powiększała obrys ciała. Zgodnie z wszelkimi wytycznymi do przepisu na temat ręki – kontakt należy uznać za rozmyślny i podyktować rzut karny.

Gniewny pomruk anusa
7egła wszawa

jest jeszcze jeden podpunkt, mogleś nie doczytać bo był małym druczkiem
„Ten przepis nie dotyczy legii.”

Dr Common-Sense

Powszechnie powielane bzdury w każdej tego typu sytuacji. Jakie jest dozwolone „naturalne” ułożenie rąk gdy chcesz zagrać głową? I jak ręka ma nie powiększać obrysu ciała – trzeba skakać z rękami złożonymi za plecami?

MaLk

Nie bzdury tylko oficjalnych i obowiązujących wytycznych. I nie, ręka w ułożeniu „jak na krzyżu” naturalnym ułożeniem nie jest.

No ale, jak zawsze w takim przypadku, znajdzie się paru komentatorów, którzy zielonego pojęcia na temat przepisów gry w piłkę nożną nie mają i interpretują na zasadzie „bo mi się tak wydaje”.

Intencja w rozumieniu przepisów gry w piłkę nożną nie jest tożsama z intencją w potocznym tego słowa znaczeniu. Tak jak wina w prawie karnym nie jest tożsama z winą w potocznym znaczeniu. Itd.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Czy ty jesteś czy tylko udajesz jełopa.
Nie musiał Broź chcieć zabawić się w siatkarza w polu karnym. Wystarczy że ułożył ręce w nienaturalny sposób. Jest to interpretowane jako celowe zagranie, jako że w piłce nożnej, w przeciwieństwie do piłki recznej, łapami grać nie wolno.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Otóż kurwa nie można. Poczytaj przepisy bo ręce opadają. Ręka tzw. nastrzelona też nie jest ani zawsze usprawiedliwieniem.
Chyba najlepszy przykład to karny po zagraniu Boatenga w meczu z Włochami, gdzie koleś chciał za wszelką cenę uniknąć padalinio Włocha i się zagalopował w pomysłowości.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaLk

@Paulo
„II.c Piłka nieoczekiwana
Jeżeli zawodnik walczy o piłkę lub bierze udział w akcji i piłka rozpocznie – nieoczekiwanie dla niego – ruch w kierunku jego ręki, to w przypadku kontaktu piłki z ręką, kontakt ten będzie uznany za rozmyślny gdy:
– w momencie zagrania/odbicia się piłki, ręce tego zawodnika znajdowały się w pozycji nienaturalnej i ręka, w którą trafiła piłka, powiększała obrys ciała lub
– w momencie zagrania/odbicia się piłki, ręce zawodnika znajdowały się w pozycji naturalnej, ale biorąc pod uwagę odległość miejsca nieoczekiwanego „startu” piłki od zawodnika i jej prędkość, zawodnik mógł uniknąć trafienia piłki w rękę.”
KONKLUZJE KS PZPN. Zagranie piłki ręką – ver.2
(do pobrania na stronie PZPN)

Jak widać – wytyczne w przypadku piłki zagranej z dalszej odległości są akurat inne, bo tam nawet pozycja naturalna może skutkować rozmyślnością.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaLk

To, co przytoczyłeś, to fragment dotyczący odległości wystarczającej do uniknięcia kontaktu. Nie ma żadnych wątpliwości, że nie dotyczy sytuacji Brozia, bo tam odległość była zbyt mała, a prędkość zbyt duża, żeby mógł zareagować. Stosujemy więc tiret wcześniejszy:
„w momencie zagrania/odbicia się piłki, ręce tego zawodnika znajdowały się w pozycji nienaturalnej i ręka, w którą trafiła piłka, powiększała obrys ciała”

To, czy Broź mógł uniknąć trafienia jest, jak widać, bez znaczenia w przypadku, gdy ręce ułożył, delikatnie rzecz ujmując, nadmiernie.
Ręka Brozia (bardzo mocno) powiększała obrys ciała i tu chyba nikt nie wpadnie na pomysł, żeby to kwestionować. Nie rozumiem jednak także jak można polemizować z faktem, że ręka Brozia była ułożona nienaturalnie. Nie skacze się do główki w polu karnym z rękami rozłożonymi maksymalnie do boku ani wystawionymi do góry, nawet jeśli komuś tak byłoby wygodniej. To piłkarski elementarz. Tak samo, jak nie wchodzi się wślizgiem z rozłożonymi rękami. Wszyscy, którzy grają w piłkę o tym wiedzą. Tego typu ułożenie rąk jest traktowane jako nienaturalne. To nie jest skok wzwyż, tutaj skacząc do piłki masz brać pod uwagę, że rękami się w tę dyscyplinę nie gra i unikać takich postaw, w których musisz się liczyć z tym, że w rękę ktoś piłką cię trafi.
Przepisy są jakie są, piłkarzom też mogą się nie podobać, ale muszą się do nich stosować. Zgodnie z przepisami karny powinien być.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaLk

Ale zauważyłeś, że to autor postu otwierającego zadał pytanie o przepisy, a je mu jedynie z dobroci serca odpowiedziałem, żeby nie musiał gorączkowo wertować, czegoś, co wiem gdzie jest? 😀 To samo robiłem np. w innych dyskusjach nt. przepisów, np. licencyjnych (sprawa Ruchu), dyscyplinarnych (sprawa Cierzniaka) czy gry w piłkę nożną (sprawy karnego dla Barcy w meczu z PSG, słynnego karnego Radovicia czy sędziowania Bednarka w meczu Wisły z Koroną). Ot, lubię tę tematykę, więc „w innych zdarzeniach” tego typu bez problemu znajdziesz moje wpisy.
—-
A wiec że nie trafiłeś na moje inne wpisy, to naprawdę nie moja wina. Jestem tu od kilku lat, najpierw jako MaLk, potem pod fejsowym imieniem i nazwiskiem, teraz znowu pod tym nickiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaLk

Nie, żaden z nich.

Dr Common-Sense

Szanowny kolego MaLk, pytanie otwierące było retoryczne. Doskonale znam przepis dotyczący ręki, jak i wytyczne, które mają pomóc sędziom w ocenie sytuacji. I z tą wiedzą uważam, że trzeba sporo wyobraźni, złej woli lub głupoty żeby znaleźć zastosowanie do sytuacji z Broziem. Nienaturalnie ułożone ręcę? Proponuję poskakać do główki przed lustrem. Swoją drogą ten wpis o ułożeniu rąk jest tam w konkretnym celu – do zastosowania w sytuacji, kiedy zawodnik specjalnie porozkłada kończyny tak, żeby przeciwnikowi ograniczyć możliwość podania/strzału. Polecam więcej zdrowego rozsądku, przydaje się wszędzie.

Dr Common-Sense

Swoją drogą myślę, że na Weszło też doskonale zdają sobie sprawę, że tam nie było karnego. Muszą tylko czasem ugłaskać wesołą gawiedź, oskarżającą ich o prolegijność.

MaLk

No litości, obejrzyj sobie powtórki na portalu ekstraklasy, już tam wiszą, a potem odpowiedz sobie na pytanie czy to było naturalne ułożenie rąk. Ta ręka nawet mu nie pomaga w wyskoku (wtedy masz tzw. modelowy ruch ręki, która zmienia położenie zależnie od fazy), on po prostu skacze z rozłożonymi rękami…
I tak, jestem w stanie skakać bez wystawiania wyprostowanej ręki do przodu. Nie wiem, może to zasługa kilku lat spędzonych w lekkoatletycznym AZS… 😀

Ale tak, to spisek Weszło, C+, Ekstraklasy.tv i wszystkich innych jednoznacznie relacjonujących tę sytuację, żeby ugłaskać swoją gawiedź.

Dr Common-Sense

Opieranie tej tezy na „nienaturalności” ułożenia ręki Brozia jest tak głupie, że żadna litość Ci się nie należy ;). Ktoś mądry spisał kiedyś te wytyczne dla sędziów z myślą o konkretnych sytuacjach, a teraz są wykorzystywane do bronienia głupich tez. Może spróbuj pomyśleć samodzielnie i opisz mi (wszystkim) jak powinna być ułożona ręka przy tym wyskoku, żeby w przypadku nastrzelenia z odległości metra nie było przewinienia. Jest tylko jedno takie ułożenie czy może dopuszczasz kilka? 😉

MaLk

Nie ma problemu, ręka zgięta w łokciu i ułożona pod kątem ok. 45 stopni byłaby „najbardziej” naturalna przy takim wyskoku. Ręka wyprostowana i wyciągnięta jest naturalna co najwyżej w skokach, w których zmieniasz pozycję ciała z wertykalnej na horyzontalną, jak w decydującej fazie flopa albo przy skoku do wody.
Ja oczywiście nie przeczę, że można tak wyskoczyć, tyle tylko, że – jeśli robi to piłkarz – musi się liczyć z tymi samymi konsekwencjami, co gdyby bronił strzał z rozłożonymi rękami. Jak dostanie w rękę, to będzie karny.

Dr Common-Sense

45 stopni mówisz, może trzebaby to wpisać w wytyczne dla sędziów ;). Przykro mi, ale jesteś przekonujący jak komisja Macierewicza, próbujesz wykazać coś na siłę, podciągając to pod przepis, który miał dotyczyć zupełnie innych sytuacji. Ale patrzę jeszcze raz na pozycję Brozia i nie widzę tam nic wykraczającego poza normę. Sędziowie czasem takie ręce odgwizdują i jak to się mówi – „wybronią się”, ale to właśnie wtedy jest krzywdzące i wypaczające wyniki. Nie wiem też gdzie złapałeś ten Twój piłkarski elementarz – wygląda mi na to, że z podręcznika polskiej myśli szkoleniowej z 1971.

MaLk

Po co pytasz o ułożenie rąk, skoro później nie potrafisz podjąć z tym merytorycznej dyskusji? Oprócz „nie bo nie”. Ty naprawdę myślisz, że skakanie obrońcy z rozłożonymi, wyprostowanymi rękami w polu karnym jest w piłce nożnej naturalne…? Prędzej w balecie. Może sam sobie poskacz w ten sposób przed lustrem i zobaczysz jak kuriozalny efekt Ci to da.

W opinii praktycznie wszystkich karny się należał. No ale skory Ty „patrzysz i nie widzisz”, to mnie przekonałeś.

Dr Common-Sense

Nie sądzę żebyś na codzień miał wiele wspólnego ze sportem i nie sprawiasz wrażenia kogoś kogo da się przekonać jakimikolwiek argumentami. Ale może przy następnym meczu skup się na szczegółach – przy zagraniu głową bardzo często masz ręce szeroko, szczególnie do utrzymania balansu gdy zagrywasz piłkę nie bezpośrednio nad tobą, czasem też żeby ustrzec się zderzenia głowami, w sumie to prawie nigdy 45 stopni (sic- skąd to wziąłeś?). Spójrz na ręce zawodnika strącającego piłkę – też nienaturalnie? Pamiętaj że Broź zagrałby tę piłkę głową gdyby nie to strącenie ułamek sekundy wcześniej. Takie karne to parodia, niezasłużone prezenty i wypaczanie wyniku. Spokojności, kończę temat.

MaLk

I po raz kolejny merytoryczna argumentacja oparta na „nie sądzę”. Również kończę temat. EOT.

Dr Common-Sense

No jak Ty tu widzisz argumenty oparte na „nie sądzę” to faktycznie dyskusja nie miała sensu i straciłem czas :(

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kuba_c

Niezgoda jest lepszy niż Sadiku, typowe w Legii – szukaja kwadratowych jaj mając dobrego młodego napastnika na miejscu. Niezle dla mnie zagral Chukwu, chciałbym go zobaczyć na szpicy – w formie bedzie przestawiał Byrtków nie Byrtków. Astiz po leżeniu brzuchem do góry przez pół roku, wychodzi i gra przyzwoicie. 34 letni Hiszpan…Poziom naszej ligi jest dramatyczny. Stefański jest taką samą miernotą z gwizdkiem jak Raczkowski czy Musiał.
Weszlakom przeszkadza blzuganie? Smuteczek :( zapraszam do teatru

A to, że Brzęczek stale dostaje prace jako trener na poziomie ekstraklasy nie przestanie mnie zadziwiać… Pan Jerzy nie poradził sobie w Katowicach, bądźmy poważni

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Legia koszmarnie słaba.
Aż się śmiać chce kiedy najlepszym zawodnikiem Legii na boisku był…..Jodłowiec i to grając pierwszy mecz po przerwie.
Ale wygrana to wygrana i cieszą 3 pkt.

Ale to co zaprezentowali kibice, raczej podludzie z Płocka to brak słów.
Prawie cały mecz przyśpiewki z wulgaryzmami na Legię.Kurwa ludzie tam też małe dzieci chodzą.
Co wy przyśpiewek nie macie dla swojej drużyny czy jednak zapomnieliście mózgu zabrać na mecz?
Najpierw bluzgi a potem kurwa hymn Polski, potem znowu bluzgi na lewo i prawo, a tu nagle oprawa ,,Bóg Honor Ojczyzna”

Z was są gówno a nie patrioci czy kibice.

Peter Lisek

No tym się odróżniają kibice z jakąś tożsamością od tych bez. Jedni są głównie pro, inni tylko i wyłącznie anty. Nie sądziłem, że Płock jest w tej smutnej grupie.

Eljan

Kurwa człowieku, nie byłeś na meczu a wiesz najlepiej jak było. Dla Twojej wiadomości – Legia od PIERWSZEJ minuty jechała z bluzgami na Wisłę. Przez cały mecz zdecydowanie częściej krzyczeli Wisła niż Legia dodając wszystkie inwektywy, jakie tylko znali. To, że w tv akurat lepiej było słychać kibiców Wisły to nie znaczy, że po drugiej stronie siedzieli kibice w krawatach. W sumie to mnie mega zdziwiło, że Legia tak się spina na Wisłę Płock?? Żenująco było po obu stronach, z tym że pierwszy bluzg po stronie Wisły był po hymnie i kartonadzie – coś w okolicach 30 minuty może. Jeżeli oburza cie bluzganie, śpiewanie hymnu i dalsze bluzganie to pogadaj z kolegami po szalu bo dokładnie takie coś oni zaprezentowali!

werseo

Wiosna lato jesień zima a w ekstraklasie zmian ni ma, centralne kurestwo sportowe ciągnięte za uszy już od wielu dziesięcioleci, ku chwale pierwszego sekretarza mioduskiego. Precz z komuną!

PhoenixLk
Legia Warszawa

od wielu dziesięcioleci… zwłaszcza w czasach, gdy 2 śląskie kluby zdobywały swoje jedyne tytuły…

werseo

wiadomo, za komuny w warszawie to jeszcze kozy po łąkach biegały a słoiki trawę wpierdalały. Nic dziwnego.

PhoenixLk
Legia Warszawa

zależy od tego, w którym miejscu…

Słoiki trawę wpier… ? Nie wiedziałem, że w całej Polsce była aż taka bieda…

Kolo
Górnik Zabrze

Przeciw legii nie gwizdają, a przeciw Górnikowi w 3 meczach wyjazowych 5 karnych, 3 czerwone sędziowie z warszawki dali. Złodzieje. Widac nie potrzebnie na wejściu górnik rozwalił legie, to go będzie jak widac kosztować wiele.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolo
Górnik Zabrze

przykro mi ale jesteś niepoważny. Angulo patrzył się w inną strone i było to przypadkowe, nawet sam Malarz to przyznał, ale tłumacz sobie dalej po swojemu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Tekker
Fiorentina

Przecież sam poszkodowany powiedział, że to był przypadek – o co ci chodzi? 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kilgore Trout
CWKS Legia

Ciszej, Azorki. Jak wasze Victorie Parzęczewo będą co roku szły na mistrza, też o was napiszą.

Kolo
Górnik Zabrze

sraczkowski to największa ku.. z Polski. warszawska sprzedajna gnida.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

cóż… Głupota Dąbrowskiego mogła kosztować nas 2 punkty…

Może Stefański wreszcie odpocznie…

PhoenixLk
Legia Warszawa

mea Culpa – jednak Brozia…

Kolo
Górnik Zabrze

Przynajmniej Sheriff ich rozklepie, co cieszy, tam nie będzie sraczkowskiego, stefańskiego, gilów i innych drukarzy

PhoenixLk
Legia Warszawa

taa – cieszmy się, że w Europie nie ma żadnego polskiego zespołu… a lato isę jeszcze nie skończyło…

A potem płacz i szok, że twój klub zaczyna grę w pucharach od rundy przedprzedprzedprzedwstępnej…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Czacha
Legia Warszawa

Ten jak go nazwałaś głupi chuj Kucharczyk to sra na te twoje dołożenie,sam jakby chciał to rzuciłby plik banknotów a ty pod stołem z miejsca być brała udział w zabawie zwanej kamienna twarz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kutanga-badibanga
czarny brat ma czarną siostrę

dwóch czarnych na skrzydłach i od razu są efekty !

vln

Przynajmniej Kuchy odpoczął, nie musiał pracować w niedziele w pełnym wymiarze czasu.

skil

Zapomnieliście napisać o Vadisie.

Czacha
Legia Warszawa

Czytam te komentarze i co chwila wywyższanie się kto jest słoikiem, kto ze wschodu , kto z zachodu .Jakieś pierdolenie o rodowitych Polakach.A prawda taka że Ci na zachodzie łyknęli historię napisaną przez germańców , ci na wschodzie przez ruskich ale żeby który debil sam spróbował poszukać prawdziwej historii to już jest zbyt trudne.
Na początek Ci co tak się wywyższają może niech badanie zrobią swojego yDNA bo może się okazać że taki dumny rodowity Polak za jakiego tu niejeden uchodzi to zwykły mieszaniec jest .Przypomnę tylko że 60 % Polaków nosi szczególną haplogrupę R1a1 .
I na koniec , przestańcie się obrażać ,wywyższać bo idą takie czasy że kolejny raz przyjdzie ramię w ramię bronić tego kraju przed najazdem dzikusów.
To pisałem ja którego polowa rodziny pochodziła ze Lwowa a połowa z Warszawy.Czy jestem Warszawiakiem czy słoikiem ?

Filonski
Legia Warszawa

Ileż kontrowersji, zachwytów, pochyleń nad grą Legii. Ileż emocji wzbudza gra jedynej drużyny, którą można było w ostatnich latach oglądać w europejskich pucharach. Nawet kontrowersje każdy musi rozwlec, każdy się wypowiedzieć :-) No normalnie Pudelek :-)

wpDiscuz