Nie będzie dużej zaliczki, będzie duża kompromitacja
Weszło

Nie będzie dużej zaliczki, będzie duża kompromitacja

Grudzień 2016: Legia walczy o udział w rozgrywkach Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona, przed meczem wszyscy są pełni optymizmu.

Sierpień 2017: Legia walczy o udział w rozgrywkach Ligi Europy z Sheriffem Tyraspol, przed meczem wszyscy są pełni niepokoju.

Nie dalej jak wczoraj tłumaczyliśmy, ile znaczy rok w piłce nożnej na przykładzie Grzegorza Krychowiaka (KLIK), a dziś podobnie możemy podsumować niewiele ponad osiem miesięcy w wykonaniu Legii. To zresztą bardzo wymowne, że drużyna, która jeszcze niedawno umiała zremisować z Realem i odprawić z kwitkiem Sporting, dziś drży przed europejskimi przeciętniakami. Nie potrafiła sprostać Astanie, która właśnie zebrała 0:5 z Celtikiem oraz – poprzez całą masę słabych występów – zmusiła własnych kibiców, by z pokorą patrzyli na przeciwnika pokroju mistrza Mołdawii.

Analizując jednak na obecny skład legionistów właściwie trudno dziwić się, że nie potrafią nawiązać do poziomu, jaki zaprezentowali chociażby ze Sportingiem. Dziś na boisku nie zobaczymy sześciu podstawowych zawodników z tamtego meczu, czyli zmieniła się ponad połowa zespołu. Vadis, Prijović, Bereszyński i Rzeźniczak są dziś poza Legią, a Radović i Kopczyński nie zagrają z powodów zdrowotnych. Zagrają za to zmiennicy, którzy póki co nie potrafią dźwignąć ciężaru i prezentować odpowiedniego poziomu. Jędrzejczykowi od półrocza daleko do Beresia w formie, Sadiku jeszcze nie zbliżył się w Legii do poziomu Prijo, a dla Hamalainena i całej drużyny lepiej by było, gdyby Fin wciąż przyglądał się występom Odjidji-Ofoe w pozycji siedzącej.

Rzecz jasna tę i poprzednią Legię łączy jeden aspekt – obie grały fatalnie w pierwszej części sezonu. Problem w tym, że tej obecnej nie udało się przejść przez eliminacje Ligi Mistrzów suchą stopą i teraz przyjdzie jej walczyć o realizację calu absolutnie podstawowego, czyli gry w fazie grupowej Ligi Europy. Dość napisać, że warszawianie nie skończyli rozgrywek pucharowych przed grudniem od pięciu lat, więc wypadnięcie za burtę w tak wczesnej fazie byłoby szokiem dla wszystkich ludzi związanych z Legią. Szczęśliwie, podobnie jak przed rokiem, los okazał się dla mistrzów Polski łaskawy i w ostatniej rundzie eliminacji skrzyżował ich drogi z ogórkami.

Targana kryzysem drużyna Jacka Magiery musi więc dziś wykorzystać szansę i zapracować sobie na solidną zaliczkę przed wyjazdem do Tyraspolu. Niby warszawianie wygrali dwa ostatnie spotkania, co dla wielu oznacza powolne wychodzenie na prostą, ale nieuczciwe byłoby, gdybyśmy nie wspomnieli o słabości przeciwników. II-ligowa Wisła Puławy (aktualny bilans w lidze 1-0-2) okazała się nadzwyczaj gościnna i sama strzelała sobie efektowne gole, a mimo to potrafiła sforsować obronę Legii i umieścić piłkę we właściwej bramce. Z kolei Piast Gliwice, czyli zdecydowanie najgorsza i najmocniej obijana drużyna początku sezonu, wcale nie był daleki od wywiezienia z Łazienkowskiej korzystnego rezultatu. Wystarczyłoby, żeby Pazdan nie wybił piłki z linii bramkowej, a stawialibyśmy diamenty przeciw orzechom, że mecz zakończyłby się podziałem punktów. Koniec końców Piastowi także udało się sforsować obronę Legii i strzelić gola.

Na jedenaście meczów w sezonie warszawianie tylko cztery razy potrafili zachować czyste konto, a dziś to jeden z warunków koniecznych, by kończyć spotkanie w dobrych nastrojach. A drugi to pokaźny dorobek z przodu, o co przecież także nie będzie prosto. A to dlatego, że w jedenastu dotychczasowych meczach Legia ani razu nie wyszła z tą samą parą napastnik-ofensywny pomocnik. Magiera testował dotychczas jedenaście różnych ustawień ofensywnych, więc właściwie wciąż nie ma żadnych szans na jakiekolwiek automatyzmy w pierwszej linii. Przy ultra defensywnej taktyce Sheriffa to może oznaczać duże kłopoty.

Ale też nie chcemy koncentrować się wyłącznie na problemach, tym bardziej, że mistrz Polski na papierze całkowicie przerasta swojego rywala. W ostatnim czasie przebłyski wysokiej klasy miał Sadiku, systematyczny rozwój potwierdził Nagy, a Mączyński wreszcie pokazał w Warszawie reprezentacyjną formę. Z linii obrony co prawda wypadł najlepszy w ostatnich tygodniach Czerwiński, ale też nie powinien być to specjalny problem, zważywszy na fakt, że akurat ta formacja pozostała niezmieniona od początku roku i powinna rozumieć się bez słów. Jasne, w tym sezonie wielkiego zrozumienia jeszcze nie pokazali, ale na mistrza Mołdawii to i tak spokojnie powinno wystarczyć.

Bo Legia powinna dziś powieźć rywala kilkoma bramkami, co wcale nie będzie równoznaczne z wyjściem kryzysu. Pewne zwycięstwo to dla mistrzów Polski absolutny obowiązek, a jakiekolwiek problemy i dowolny wynik z okolic remisu trzeba będzie rozpatrywać w kategoriach kompromitacji.

* * *

Legia Warszawa – Sheriff Tyraspol 20:45 (transmisja TVP 2)

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (100)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krysiapawlowicz

ja sądzę że ty już jesteś najebany.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Prosze jakies wyjasnienie do tego co widzimy na obrazku. Czy to przypadkiem inicjacja nowego kibica z nad kanalku?

A ja myslalem ze oni tylko dostaja na wejsciu liscia od Starucha na znak inicjacji, jednak maja gorze ci biedni kibice CWKSu o ile to co widzimy na obrazku to dwaj zuleciarze ktorzy inicjuja nowego kolege 😀

Wodzu_L

Zawsze możesz swoją drużynę dopingować w pucharach.. a zaraz jednak nie…

dddddddd

Wygramy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rojber Hultajski

Magic dziś zapewne zaczaruje wszystkich widzów TVP swoją taktyką tak jak zaczarował redakcję weszlo ,która nie widzi świata poza Jackiem .szykuje się Peryferiowpoerdol bo sherrif to to pogranicze futbolu

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Kibicuję Legii, bo przy ich wąskiej i słabej kadrze, te 6 dodatkowych spotkań bardzo się przyda innym, nie tak medialnym ekipom, które choć nie mają składów na mistrzostwo, to jednak o nie powalczą.
Peryferiowpierdol ładne, ale skoro to Szeryf, to może i łąjldłestwpierdol.

Rojber Hultajski

no i to jest właśnie mieszane uczucie .

Buncol

Zawisza taktyka znana od lat.
Walka Legii na trzech frontach umożliwi innym klubom walkę o puchary.
Lech i Jaga są sprytni bo teraz znów będą mogli powalczyć o puchary po to by z nich odpaść w środku wakacji.
A najsprytniejsza okazała się Lechia która w ogóle nie zakwalifikowała się do elimnacji po to by zakwalifikować się za rok.
Im tez należy się zaszczyt występów w lipcowych eliminacjach.

bizkit29

Dobre. Niestety wiele wskazuje, że legia też sprytnie sobie odpuści puchary i skupi się na walce o mistrzostwo lub o puchary. Logiki w tym za wiele nie ma, chociaż… faza grupowa mogłaby utrudnić walkę w lidze z. Zespołami, które pożegnały się z kilkoma frontami. Niefartownie, acz sprytnie. Błędne koło. Karabach będzie grał w fazie grupowej LE 4 raz z rzędu, a niewykluczone, że będzie to po raz pierwszy LM. No ok jest LEGIA też 4 razy faza grupowa, ale co z resztą? Gdzie my jesteśmy? Na poziomie ligi azerskiej? Poziom ligi wzrósł, a jednak efekty na arenie międzynarodowej są mizerne.

Jacek Dobra książka Megiera
Co trener może zdziałać przy takiej ofensywie?

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do spotkania. Sebek Krzepota mówił, że drużyna dobrze pływa kraulem a niektórzy nawet żabką dają radę. Martwię się, że odmłodziliśmy skład niedawno, przyszedł Iniaki Astiz, któremu młodego wyglądu może pozazdrościć choćby Kucharczyk czy Chukwu. Musimy pamiętać jednak, że młodość bywa szalona

Rojber Hultajski

średnia wieku w pańskiej drużynie faktycznie pozwala że spokojem patrzeć w przyszłość .obecną kadra to jest skład na lata.brawo trenerze

Jacek Dobra książka Megiera
Co trener może zdziałać przy takiej ofensywie?

dziękuję panie Rojberze za słowa uznania dla mojej ogromnej pracy. Nie wszyscy ją doceniają, ale to nie ludzie to wilki. A ja tak patrząc na znakomitą grę mojej drużyny w meczu z bardzo groźną Wisłą Puławy, postanowiłem dopisać taki mały suplemencik, który będę wysyłał wraz z moją ulubioną książką. Opiszę tam, jak znakomicie poradziłem sobie z kryzysem, niech się inni uczą!
A tak a’propos średniej wieku i odmładzania drużyny… ma ktoś telefon do Tomka Brzyskiego?

Rojber Hultajski

Panie trenerze Jacku ściągnięcie Brzyskiego to byłby już majstersztyk w Pana wykonaniu a wkomponowane takiego młokosa do składu to byłby poemat

Urban

Panie trenerze, pracujemy dalej. Dobrze, że oddał pan murzyna do Arki, ta 8 miesięczna, darmowa rekonwalescencja była mu potrzebna, a tak nikt panu nie zarzuci, że to kolejny syn.

Rojber Hultajski

pokerowe zagranie

rekrut86

A gdzie artykuł o el. LM, gdzie pogromca L został zgwałcony przez Celtów

Rudy 102
Drużyna pierścienia

Taktyczna zagrywka Magiery. Przegrywając z Astaną, uniknął większej kompromitacji z Celtikiem.

Czacha
Legia Warszawa

A skąd wiesz że na Celtic by wpadli ?

Camilos
Wisła Kraków, Pogoń Siedlce

byliby rozstawieni, więc by nie wpadli

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe Rudy 102
Uniknąłby nawet w wypadku awansu, bo Legia byłaby rozstawiona, tak samo jak Celtic

Krzysztof.Reperowicz

Wygrali szczęśliwy los i spieprzyli. Zmarnowali rozstawienie w 4 rundzie eliminacji.

Poker

Szeryfowie wywioza conajmniej remis, w ich zespole jest 3-4 graczy którzy sa lepsi od najlepszych w Legii, przekonacie sie jaka jest u nich kultura gry, ja obstawilem u buka takie wyniki 1-1. (200zl) 1-2 (100zl) i 1-3 (50zl) dla szeryfów oczywiscie :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sztefan

Legia ten mecz wygra, pomimo że do formy jej daleko. Celtic wczoraj pokazał ile warta jest ta Astana, na którą legioniści nie mogli znaleźć sposobu. Mimo wszystko. Nie oszukujmy się każdy inny wynik niż zwycięstwo Magiery będzie wielką kompromitacją.

rekrut86

Szeryfy potrafiły ugrać remis z Quarabachem, który opitolił Kopenhagę, bronić sie chłopaki potrafią, łatwo nie będzie, może 1:0 i drżenie o rewanż

Sportowa Warszawa

Mistrzem Polski jest,ukochana ma,Mistrzem Polski jest,Legia Warszawa!

Bielas
Legia Warszawa

Jakie wszyscy są pełni niepokoju? Raczej wszyscy w Warszawie obstawiają 4-0 lub 5-0.

dzygit

No to oby się nie zdziwili.

technojezus
technojezus

No powinno być.
Wynik inny niż wygrana min. 3:0 będzie kompromitacją.
Wczoraj Celtic słabą Astanę zgwałcił 5:0.
To tylko pokazuje jak Legia jest teraz słaba.

alfredo40

„Wynik inny niż wygrana min. 3:0 będzie kompromitacją”

Hola, hola, to nie jest Mariehamn żeby tak pisać. Sheriff to przeciętny zespół, ale na pewno nie tacy ostatni kelnerzy, Trzy razy w fazie grupowej LE jednak grali. Myślę, że Legia wygra, ale nie spodziewałbym się w jej obecnej formie wyższej wygranej niż 2:0.

technojezus
technojezus

Rywal na poziomie takiej Pogoni czy zagłębia (wycena klubu)

Bądźmy poważni dla Legi taki przeciwnik to jednak dolna półka i mówię to jako o klubie a nie o aktualnej formie.

Może dla innych naszych drużyn Sheriff czy Astana to jakieś potentaty, ale dla Legii wcale straszni nie są.
Dlatego Legia się skompromitowała z Astaną bo po prostu odpadła z zespołem SŁABSZYM.

alfredo40

Oczywiście, że nie są to żadni potentaci, ale przy obecnej formie Legii nawet w starciu z takim przeciwnikiem można odczuwać lekką niepewność. Fajerwerków się dzisiaj nie spodziewam, tym bardziej że Sheriff postawi pewnie autobus, ale myślę że Legia te dwa gole wciśnie. Najważniejsze żeby nie stracić jakiejś bramki z dupy, bo to mogłoby spowodować lekką nerwówkę w rewanżu.

technojezus
technojezus

Chociaż jedna osoba która piszę z sensem,
,, przy obecnej formie Legii nawet w starciu z takim przeciwnikiem można odczuwać lekką niepewność. ” 100% racji.
Ciekawe w jakiej formie jest Sheriff.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

chloniak

A ile znaczy rok na portalu Weszło, bo rok temu pisano tu … Legia po awansie do LM będzie na lata finansowym hegemonem a w warstwie sportowej to będą lata świetlne różnicy od reszty ligi. Minął rok a tu tyle zmian, kasy brak, awans do LE zagrożony, baty w lidze od słabeuszy, zawodnicy odchodzą a w zamian … Bielica i jego Lech, Lechia czy problemy Krakusów. Alzheimer czy hipokryzja ?

HarryCallahan

Poszukaj co przed paru laty pisali o Magierze, będzie jeszcze zabawniej 😀

chloniak

Czytałem ale tu czepiać się nie będę bo zawsze najbardziej nieobliczalny bywa człowiek (mógł się rozwinąć) jednak takie teksty mówią o autorach wszystko a to zabawne nie jest, bo jak pomyślimy o poziomie i warsztacie ogółem to przerażenie łapie no bo co tu czytać w sieci ? Siebie samego to nudne … a głupieć nie mam zamiaru to już wolę książki.

technojezus
technojezus

To Lech miał po sezonie 2015 być hegemonem na lata :)
Legia dzięki LM tylko spłaciła ITI i chyba resztę długów.
Teraz mają w miarę czyste konto.
Celem Legii na ten rok jest awans do LE (minimum) i dojść przynajmniej do 1/16.
Za wygranie meczu w LE jest bodajże lekko ponad 200 tyś euro.
Niby mało ale i tak jeżeli Legia znowu wejdzie do 1/16 to znowu odskoczy reszcie z ligi i nie piszcie że nie.

Zresztą skoro Legia nie jest hegemonem to dlaczego na ostatnie 5 lat 4x była mistrzem Polski, a w ostatnich 8 latach zdobyła puchar Polski 6x ?
Czemu jakoś tylko Legia co roku gra w europejskich pucharach?

Ciekawe co będziecie mówić jak Legia pozyska jakiegoś bogatego inwestora.Wtedy to dopiero chyba wam dupsko wybuchnie.

chloniak

Znajdź mi te teksty o Lechu bo o Legii nawet niedawno tak pisali, a tak w ogóle to kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Może to problem z intelektem a może problem z lojalnością wobec klubu. A może to się łączy ?

technojezus
technojezus

Każdy trochę pierdoli nawet Legia tylko różnica jest taka, że Legia idzie cały czas do przodu, może nie z prędkością światła jak inni oczekują ale w porównaniu do innych naszych drużyn to przepaść.

,,Znajdź mi teksty o Lechu”
Przeczytaj sobie wywiad z właścicielem/właścicielami Lecha po zdobyciu MP.

Więc napiszę jeszcze raz.Legia DOMINUJĘ ligę i cały czas się ROZWIJA i jeżeli ty tego nie rozumiesz to ja nic na to nie poradzę.
Ale patrzę że dla was ,,dominacja” czy ,,hegemonia” to wygrywanie ligi z przewagą +30 pkt i wartość drużyny o przynajmniej 10x więcej niż inne drużyny z naszej ligi.

chloniak

Znów nie na temat, kulą w płot a i fajne jest to stopniowanie rozwija, dominuje itp. A właśnie 1:1 w LE

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Co tam zwykłym hegemonem. Jesteście nowym, lepszym Hegemonem! Hegemonem Astańskim wręcz!

kapral-24.jpg
technojezus
technojezus

No tak :)
Walka o piątą z rzędu fazę grupową w rozgrywkach europejskich i tyle tytułów w tak małym czasie to nie jest hegemonia :)
Mam rozumieć że inne polskie kluby aktualnie są porównywalne z Legią?
W co ty chłopie wierzysz?
Skompromitowali się? Skompromitowali się, przynajmniej nadal grają o europe a inne nasze ,,super” kluby odpadają już w III rundach, a już szczytem debilizmu jest chwalenie jak to super klub nie zagrał i jak to jest się dumnym z chłopaków (trener Lecha).Jakby co najmniej grali w półfinale LE.
Są bez formy i grają gówno ? to i tak nie przeszkadza aby dalej walczyć o europe i być mimo tego nadal najlepszą drużyną w Polsce.
Może ci przypomnieć z kim nasze inne ,,potentaty” odpadały w ostatnich latach?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nie o Lechu ten tekst, ale doceniem fobie. Hegemonem to jest Celtic czy prawdziwy Bayern, Legia to kapral, który za pomocą ofermy (Lech) zdobył tytuł kosztem baby Jagi – żony Łamignata (Probierza).

chloniak

Fajne choć kibicem Lecha jestem, ale naprawdę fajne – oferma – jak ulał pasuje.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Ja również jestem kibicem Lecha, ale #takbyło

Quellehir

Nie dyskutuj z technojezusem, bo tak jak przeglądam Weszło to prawie pod każdym tekstem w którym ktoś wytyka jakieś błędy Legii wspomina o tym, ze Lech kiedyś coś tam.
Zastanawia mnie jeszcze tylko co jest prawdą z tego co mówił. To, że Legia dzięki występom w LM spłaciła ITI i inne długi (tak jak wyżej pisał), czy to, że dzięki tym występom w LM Legia przeprowadzi tego lata jeden transfer za 2-4mln ojro i kilka po 1-2mln (pod jakimś artykułem z transferami Lecha z początku okienka powinno to być) 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.

Jak czyste ? Skoro Mioduski mówił, że musi z własnej kieszeni spłacić kilkanaście milionów. A najlepsze jest to, że za LM dostali dodatkowo 100 mln zł. Boski Boguś ładnie poszalał. Wszystko było na kredyt, a kupno Legii za jej własne pieniądze.

trylezsis
Legia

Zdjęcie profilowe chloniak
awans do LE zagrożony – poniekąd tak, ale wydaje się że chyba już tak się nie skompromitują?
baty w lidze od słabeuszy – to akurat norma, niezależnie od czasów właściwie w każdym sezonie przynajmniej raz Legia przegrywa z beniaminkem bądź przyszłymi spadkowiczem
zawodnicy odchodzą – bo właśnie o brak kasy chodzi.
Cóż, to po prostu jest amatorka w wykonaniu zarządu Legii, co zrobić… Jak coś już się uda to zaraz się znowu wszystko pie*rzy (wyprzedaż czołowych zawodników za marne pieniądze), jakoś się udaje zdobyć mistrzostwo i znowu to samo, i tak w kółko od kilku lat. Czy jest drugi taki mistrz w Europie, co tak zarządza klubem?
PS Wcale nie mówcie że omijają temat kiepskiej formy Legii, bo była swego czasu masa artykułów na ten temat

chloniak

O i to jest dyskusja.
Cóż a jak nazwiesz jazdę po Bielicy za remis z Holendrami i jego „jestem dumny z drużyny” a gadkę Magiery, czekaj jak to było… „dobry mecz” po meczu z Astaną w W-wie w LM. Nie dostrzegasz dysproporcji no chyba że nie oglądałeś i nie czytałeś.

PRT

Sorry, że nie w temacie, ale wybieram się do Warszawy i na grób Pawła Zarzecznego, ale nigdzie nie mogę znaleźć, w której kwaterze został pochowany. Macie jakieś informacje? Widziałem, że autobus 227 jeździ tam z Centralnego, a wysiada się chyba na przystanku Cmentarz Bródnowski 02. Pozdrawiam!

HarryCallahan

sorry, nie ten komentarz.