post Krzysztof Stanowski

Opublikowane 15.08.2017 14:23 przez

Krzysztof Stanowski

Nic w Polsce nie ma większej mocy niż teorie spiskowe. Doszliśmy do momentu, w którym teorie spiskowe rządzą umysłami Polaków w zakresie polityki, sportu czy nawet w branży artykułów spożywczych.

Zacznijmy rzecz jasna od sportu.

Kibice Wisły zaprezentowali haniebną oprawę. W tym momencie należy was – drodzy czytelnicy – podzielić na dwie grupy. Grupa pierwsza przy słowie „haniebną” kiwa głową na zgodę, grupa druga zaczynać warczeć, że „wcale nie”. Ustalmy więc następujące zasady – grupa pierwsza czyta dalej, grupa druga natomiast sprawdza w kalendarzu, kiedy ma następne widzenie z kuratorem i idzie posiedzieć na trzepaku.

Oprawa była haniebna, co jest logiczne dla każdej logicznej osoby. Takich logicznych osób jest zresztą w gronie fanów Wisły bardzo dużo, o czym świadczą na przykład komentarze na stronie wislaportal.pl, gdzie mieszają się ludzie o różnych ilorazach inteligencji i o różnej wrażliwości, ale ewidentną przewagę mają osoby myślące – czyli takie, które po zaprezentowanej oprawie odczuwają wstyd. Jest faktem bezspornym, że doszło do przekroczenia granic – nie pierwszego na polskich stadionach, kibice Cracovii mają równie wielkie „osiągnięcia” w tym zakresie – i teraz pozostaje pytanie, co z tym zrobić.

Na Twitterze napisałem, że należy stadion Wisły zamknąć, ale co tak naprawdę należy zrobić – nie wiem. Myślę i nie wiem.

Generalnie moje zdanie jest niezmienne i chyba zbieżne ze zdaniem ludzi z Ekstraklasy SA – zamykanie obiektów nie ma większego sensu, a odpowiedzialność zbiorowa nie jest tym, czego szukamy przed różnego rodzaju sądami. W tym wypadku również zamknięcie stadionu uderzyłoby w tysiące normalnych ludzi, właśnie tych, którzy w komentarzach wpisywali, iż jest im wstyd i że pewne osobniki szkodzą Wiśle Kraków. Oni chcieliby znowu wyskoczyć w górę po cudownej akcji Carlitosa. Natomiast w tym konkretnym przypadku mam problem ze znalezieniem alternatywnego rozwiązania.

Trudno mi uwierzyć, że kara finansowa – jakiejkolwiek wysokości – oznaczałaby cokolwiek innego niż to, że klub zapłaciłby za dzieło ludzi, którzy wzięli ów klub w roli zakładnika. Mogę się oczywiście mylić, ale nos mi podpowiada, że to nie ten układ, nie ta zależność, by odniesiono jakiś rzeczywisty skutek. Zamknięcie pojedynczej trybuny też jest głupie, bo albo ludzie przeniosą się na inną, albo klub przenieść się im nie pozwoli, co już przerabialiśmy za czasów Jacka Bednarza. O ile nie mam spaczonego spojrzenia (może mam), Wisła nie jest aktualnie klubem takim jak wszystkie inne i pewnego rodzaju grupy nie mają w niej tak małego wpływu, jak we wszystkich innych. I ostatnią rzeczą, jaką przejmują się twórcy oprawy jest to, czy klub na niej straci finansowo, czy nie. Jak straci, to się sprzeda jakiegoś piłkarza i po kłopocie, prawda?

Dlatego napisałem o zamknięciu stadionu – mimo że to wbrew mnie. Wydaje mi się, że w tym konkretnym wypadku, jeśli zakładnik miałby być uwolniony, to potrzebne jest rozbicie patologicznego układu. I być może – tak tylko głośno myślę – zamknięcie obiektu w dłuższej perspektywie zdołałoby pomóc przerwać tę toksyczną solidarność.

Ale czy ja się przy tym upieram? Nie. Jeśli ktoś mi podpowie, jakiego rodzaju kara byłaby optymalna, będę bardzo wdzięczny. Tylko konkretnie – jaka i dlaczego?

Jak grzyby po deszczu powstają teorie spiskowe – że kara wynikać będzie z tego, że Wisła jest na pierwszym miejscu, a Warszawie to nie pasuje (rok temu po pięciu kolejkach na podium były Jagiellonia, Lechia oraz Termalica i nie znam nikogo, kto nie miałby tego w dupie). Oczywiście winny jest Stanowski, w sumie doceniam, że w tym roku nie zostałem obwiniony za przechodzące na Polską fronty atmosferyczne. Istnieje podobno cały układ dziennikarsko-piłkarski, zgodnie z którym Wisłę należy przydusić, bo za wysoko podniosła głowę.

Tymczasem to oczywiste, że z takimi oprawami trzeba walczyć za wszelką cenę. Oprócz tego, że wywołują mdłości, to szkodzą wizerunkowi całej ligi, szkodzą wszystkim klubom, nie tylko odstraszają normalnych ludzi, ale odstraszają też sponsorów, wpływają na wysokość kontraktów reklamowych. Jeśli informacja o oprawie Wisły pojawia się na „Pudelku”, to nawet jeśli wam się wydaje to głupie, konsekwencje dla ligi są naprawdę kiepskie. To bowiem oznacza, że informacja wychodzi spoza hermetycznego środowiska futbolu i dociera do osób i firm, które na co dzień nie śledzą rozgrywek. Dociera do matek, które mogłyby wysłać na stadion syna, ale jednak tego nie zrobią i dociera do menedżerów, którzy myśleli w piątek „a może promujmy się przy sporcie”, tyle że już w poniedziałek stwierdzili: „albo jednak nie”. Oprawa była nie tylko obrzydliwa. Była obrzydliwa i szkodliwa.

*

Cała ta powyższa sprawa trochę przypomina zamieszanie z marką Tiger.

Czy jestem w stanie uwierzyć, że działacze Wisły nie wiedzieli o treści oprawy? Tak, jestem.

Czy jestem w stanie uwierzyć, że zarząd Maspexu nie wiedział o treści grafiki na Instagramie? Tak, jestem.

Co się wydarzyło dalej? Wisła wydawała oświadczenie, że nie wiedziała i że nie popiera, wiceprezes dodał, że treść oprawy to kwestia interpretacji. Natomiast czy prezes Maspexu mówił, że grafika z instagrama to kwestia interpretacji? Nie, nie mówił. Prezes Maspexu:

1. Rozwiązał umowę z agencją reklamową.
2. Wpłacił 500 000 złotych na rzecz Powstańców.
3. Wykupił w prasie płatne ogłoszenia ze słowem „przepraszamy”.
4. Usunął instagramowy i twitterowy kanał komunikacji.
5. Zapowiedział wsparcie programów edukacyjnych.
6. Pokazał twarz i powiedział, że jest mu wstyd.

Co miałoby się wydarzyć dalej? Dalej to już chyba tylko spacer przez miasto w stylu Cersei z „Gry o tron”.

cersei-lannister_0

W jednym i drugim przypadku działy „kreatywne” obu firm łagodnie mówiąc nie popisały się, ale reakcje skrajnie inna.

*

Sprawa „Tigera” jest interesująca, właśnie ze względu na teorie spiskowe. Nagle okazało się, że wszyscy w Polsce mieli do czynienia z marketingiem i wszyscy wiedzą, że „nieważne jak mówią, ważne by nie pomylili nazwiska”. O Jezu…

Jest na przykład taki człowiek jak Tiger Woods – powiedzcie mu, że nieważne jak mówią, byle nie pomylili nazwiska. Tylko dlaczego sponsorzy nie docenili licznych wzmianek o konfliktach z żoną czy kontaktach z prostytutkami i zamiast dać podwyżkę, to rozwiązali umowy? Idźcie do Marii Szarapowej i powiedzcie jej: hej, to super, że złapano cię na dopingu, będzie o tobie więcej w prasie i nikt nie pomyli nazwiska! Wreszcie – dajcie znać Pistoriusowi, że odkąd zabił dziewczynę jego rozpoznawalność tylko wzrosła.

Nie, hasło „nie ważne jak mówią, byle nie pomylili nazwiska” to zgrabne i urocze zakłamanie rzeczywistości. W sam raz dla kogoś, kto chce się pocieszyć na siłę.

Nie mam wielkiego doświadczenia w marketingu, ale jakieś tam mam. W ciągu dobrych kilku lat w dużej mierze za to odpowiadałem w trzech zagranicznych firmach. Później przez kolejne lata miałem kontakty będąc po drugiej stronie lustra – spełniając życzenia różnych agencji reklamowych bądź bezpośrednio ich klientów. Nigdy przenigdy nawet nie otarłem się o sugestię, że dla rozgłosu wypadałoby zrobić coś obrzydliwego. Wręcz przeciwnie – każda rozmowa kręciła się wokół tego, aby broń Boże nie narazić firmy na jakikolwiek uszczerbek wizerunkowy. Może trafiałem na amatorów, którzy nie wiedzieli, że nic tak dobrze nie robi, jak skandal. Ale nie wydaje mi się. Za każdym razem miałem wrażenie, że rozmawiam z ludźmi, którzy znają się na robocie.

Dobra, dość tych eufemizmów. W żołnierskich słowach to będzie jakoś tak: trzeba mieć totalnie nasrane w głowie, by wierzyć, że jakakolwiek firma wznieca taki pożar celowo. W żaden, ale to absolutnie w żaden sposób się to nie kalkuluje. Niestety, na różnych stanowiskach w różnych firmach pracują różnej skali idioci. Audi stawia samochód przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego, PGE wrzuca grafikę z Powstańcem i dodaje jakiś bełkot o energii, a Telewizja Republika przerabia napis z obozu Auschwitz. Notorycznie różne firmy padają ofiarą bezmyślności swoich pracowników niższego szczebla. Wystarczy wpisać w google słowa „wycofuje reklamę i przeprasza”, by wyskoczyła cała lista:

Tesco wycofuje reklamę i przeprasza.
McDonald’s wycofuje reklamę i przeprasza.
Pepsi wycofuje reklamę i przeprasza.
Lidl wycofuje reklamę i przeprasza.
Heyah wycofuje reklamę i przeprasza.
Nissan wycofuje reklamę i przeprasza.

W normalnej firmie pracownikowi powierzane są zadania i otrzymuje on pewną swobodę (pewną, nie pełną). Zarówno w Maspeksie, jak i w agencji reklamowej J. Walter Thompson za feralne wrzutki na Instagramie nie odpowiadał zarząd. Ot, pracownik marketingu z firmy Maspex odpowiedzialny za jeden z wielu produktów zlecił kampanię agencji, która do jej obsługi zapewne powołała jakąś grupę kliencką, złożoną z pracowników rangi „junior”. W górę poszedł ogólny brief kampanii – jakiego rodzaju ma ona być, przez pierwsze dni czy tygodnie ktoś co jakiś czas to nadzorował, potem już nikt.

Wrzutki na niszowego instagrama nie mogły zawracać głowy zarządowi firmy, który odpowiada za: 5 marek soków (w tym Tymbark i Tarczyn), 2 marki makaronów (Lubella i Malma), mąki i kasze, sosy (Łowicz), kawy i herbaty rozpuszczalne (w tym DecoMorreno), witaminy i suplementy diety (np. Plusssz, Bobolen czy Prenalen), dania gotowe (Łowicz), przetwory owocowe i warzywne (Krakus), keczupy i musztady (Ketlin, Włocławek, Fruktus) itd. Mówimy o jednej z największych firm z branży spożywczej w Europie Środkowej, być może o największej. Miliardy przychodu, grube tysiące pracowników. Wystarczy popatrzeć na tę grafikę…

Maspex-historia_przej

…by zrozumieć, że zarząd takiej firmy planuje przejęcia w kraju i zagranicą, inwestycje w linie produkcyjne, nakreśla strategię sprzedażową, zatwierdza budżety, ale do jasnej cholery – nie ogląda zdjęć przeznaczonych na instagrama.

W pierwszym odruchu napisałem: bojkotuję! Potem jednak reakcja firmy sprawiła, że uznałem, iż rachunek za błąd został naprawiony. Zawsze można się sprzeczać, że pół miliona to za mało, ale to moim zdaniem pół miliona dla Powstańców więcej niż było dzień wcześniej. Za pół miliona prezes tej firmy mógł sobie kupić kolejny samochód albo zorganizować bardzo sympatyczne wakacje. Zresztą, gdyby był milion – to też źle. Dziesięć – ktoś by w internecie napisał, że powinno być dwadzieścia.

Ja mam dodatkową pewność, że to nie była żadna kampania, tylko fatalny błąd, który naraził firmę na straty. Otóż jestem jedną z tych niewielu osób, która w tym gorącym okresie rozmawiała z prezesem Pawińskim. A było tak…

W środę – bo wszystko działo się w środę – zrobiłem sobie wyprawę rowerową z Warszawy do Płońska. Nie najkrótszą drogą, momentami po wertepach, rowerem górskim. No, nie były to łatwe 82 kilometry. Wieczorem zobaczyłem, co się przez te godziny wydarzyło (500 000 wpłaty), napisałem oświadczonko, że w takim razie bojkotować nie będę i uzasadniłem, dlaczego. Potem jakoś koło 22:00 rozmawiałem przez telefon z Maćkiem Sawickim, głównie właśnie o tym jak mi się jechało, którędy, jakie będą zakwasy dzień później, zwykłe gadki przyjaciół. I w pewnym momencie mówię do niego: – Ty, ale się władował ten Maspex.

Od słowa do słowa, wyszło na to, że Maciek prezesa tej firmy zna. Pyta się: – A może zrobisz z nim wywiad?

Dla mnie idealna okazja, środek medialnej burzy, w sumie o to w zawodzie dziennikarza chodzi – aby w odpowiednim momencie dotrzeć do osoby, z którą inni też chętnie by porozmawiali, ale nie mają jak. Mówię więc: – Jasne.

To ja się go spytam, czy on też chce.

Okazało się, że chce. O 23:44 dostałem od Krzysztofa Pawińskiego smsa: „Tel otrzymałem od Maćka. Dzięki za dobre słowo. Zadzwonię rano, no chyba że jeszcze teraz nie jest zbyt późno. Pozdr. K. Pawiński”.

Odpisałem: „Porozmawiajmy rano, bo syn śpi obok. Do usłyszenia”.

I porozmawialiśmy około 8:30, czego efekt mogliście przeczytać na Weszło. Czy naprawdę waszym zdaniem prezes firmy, która zaplanowała wizerunkowy strzał w stopę, jest zamieszaniem tak przejęty, że pisze wiadomości przed północą, a potem dzwoni zaraz po ósmej rano? To wam wygląda na zaplanowane ruchy, czy pełną spontaniczność? Bo mi na to drugie.

Oczywiście jak to w Polsce teorie spiskowe – że się sprzedałem, że robię w marketingu Tigera, że kazał mi PZPN itd. Boleję bardzo nad tym, ale moje kontakty biznesowe z Maspexem zawsze były znikome, mniejsze niż np. z Red Bullem, gdyż ogromną część środków na wszelkie kampanie piłkarskie przesuwa on do „Przeglądu Sportowego”, a z prezesem nie rozmawiałem nigdy wcześniej (w sumie to nigdy wcześniej nie rozmawiałem z żadnym pracownikiem tej firmy). Mógłbym korzystać z zasięgów i dobijać ich na Twitterze dla łatwych lajków, ale to byłoby zbyt prymitywne nawet jak na mnie. Odezwały się we mnie jakieś resztki odpowiedzialności, że nie ma sensu gnębić polskiej firmy, robiącej na co dzień naprawdę fajne rzeczy (Puchar Tymbarku) i zatrudniającej tylu rodaków, skoro z błędu wyszła z twarzą.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mnie popierają, a Lotos nawet wycofał sprzedaż napojów Tiger. Generalnie to ja ten ruch nawet popieram, bo popieram wycofanie sprzedaży wszystkich napojów energetycznych, byle tylko mniej ludzi się tym truło (no, z pewnością Maspex zapłacił mi za to przestrzeganie przez trucizną w płynie). Ale walka z jedną konkretną polską firmą, bo zatrudniła cymbała i dała mu biurko w pokoju numer 522 na trzecim piętrze i nie odcięła dostępu do internetu na czas? To przesada i śmieszność.

Jeśli w dzisiejszym odcinku tego bloga początek tekstu ma się jakoś łączyć z jego końcówką, to napiszę tak: dobrze by było, aby każdy potrafił przepraszać tak bardzo, jak przeprosił Maspex.

Z dedykacją dla Wisły Kraków.

KRZYSZTOF STANOWSKI

Opublikowane 15.08.2017 14:23 przez

Krzysztof Stanowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 206
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wodzu_L
Wodzu_L

Skończ już pisać i sprawdź czy dola dla sharksów się zgadza, bo będziesz musiał szukać schronienia po drugiej stronie błoń…

R22
R22

uważaj żeby buta w łeb nie dostać od tedków jak im coś nie spasuje jak ostatnio , tylko szmata bije brata

Wodzu_L
Wodzu_L

To jak u Was na C- wystarczy za słabo śpiewać…

R22
R22

zdziwiła byś się , u was biją swoich ,widać na filmikach u nas tego nie ma , boli was to że jesteście ścierwami ….

detonator
detonator

Zanim więcej osób wda się w polemikę z tą przyglupia kreaturą:
1) To nie jest konfidencie artykuł o oprawach kibiców Mistrza Polski, zebys jeczal i podpierdalal ich do UEFA, tylko o patusach z Krakowa, dzgajacych się widlami, maczetami, nożami, i siekierami.
2) A wlasciwie o tym, że szczycą się tym, że jakieś obsrane suchoparki, zbierające pety z ziemi zabijają innych krakowskich patologów.
3) Pamiętam jak śpiewaliście Koronie „Rachu ciachu Małpa w piachu” – jebane zwyrodniałe zwierzęta.
4) My, kibice Legii Warszawa mamy głęboko w dupalu wyniki piłkarskie Wisły Kraków, a także ich aktualną pozycję w tabeli.
5) Mamy też w głębokiej pogardzie całe to wasze krakowskie bagienko, nie zasługujecie na szacunek. Prędzej bym podał rękę kolesiowi z Chorzowa, Wrocławia, Poznania czy Gdyni niż krakowskim zwierzętom.

Kilgore Trout
Kilgore Trout

Z tym Poznaniem chyba jednak trochę przesadziłeś.

pyra
pyra

A kto normalny poda rękę sloikowi a w dodatku kibicowi legii? Weź na wstrzymanie brudasie i umyj łapki zanim zaczniesz stukac w klawiaturę bo smród roznosi w całej sieci.

Kilgore Trout
Kilgore Trout

Z tego co wiem, najwięcej słoików dotarło do nas z Wielkopolski. Pracodawcy zadowoleni, bo wielkopolskie słoiki są przyuczone zapierdalać za pół darmo. Wpadaj i ty, będzie się z kogo pośmiać.

detonator
detonator

Czy ja wiem? Poznań wzbudza we mnie takie same emocje jak Katowice czy Słupsk, ot jest sobie klub, jeden z wielu, gdzie najpierw nienawidzi się Legii, a później kocha Lecha.

R22
R22

sami kurwy latacie ze sprzętem na nieistniejącą polonię więc skończ pierdolić przygłupie , a komu ty podasz witę to huj to kogo obchodzi cwelu , jak na razie to kibice legii i cracovii najbardziej donoszą na oprawę Wisły nie pamiętając chyba jakie sami oprawy robili , jebie hipokryzja warszawski słoiku

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

trylezsis
trylezsis

Czyli jak kibice GKS Katowice wywieszają transparent „ekstraklasa albo śmierć”, to nawołują do śmierci dla klubów I-ligowych oraz tych z niższych szczebli, no ciekawe…

W oparach absurdu
W oparach absurdu

Warto zauważyć że większość kibiców Wisły wcale nie obruszyła się o zjechanie oprawy z góry na dół, tylko właśnie o to, że ktoś o Twojej sile medialnej postulował zamknięcie stadionu-czego wcześniej nie robił. Bardzo dużo z tych osób chciałoby w jakiś sposób poradzić sobie z patolą na C, ale w tym momencie przeważyła chęć bronienia swojego klubu – nie ma żadnej grupy, która zyska na zamknięciu stadionu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Damiano_L
Damiano_L

Na głowę upadłeś? Jest mnóstwo filmów, książek czy gier komputerowych, gdzie zabijane są dzieci. Liczy się przesłanie, a w tej oprawie nie gloryfikowano zabijania dzieci, a właśnie potępiano.

Szczepek
Szczepek

To prowokacja musi być bo nie wierzę, że ktoś może być na serio takim pojebem.

Wodzu_L
Wodzu_L

Pan Jakub jest pojebem ale on biega dla Miska…

bennua
bennua

Chyba nie bardzo ogarniasz tych opraw i tego co napisałeś, gdyby w mediach nie wywołano takiej burzy pewnie nie zwrócił byś na nie nawet uwagi, oprawa jak oprawa

DefinitiveFalanga
DefinitiveFalanga

Jakby ci to powiedzieć…

Ne jednej oprawie, autorzy chwalili się zabijaniem dzieci/nastolatków/dorosłych ludzi.
Na drugiej oprawie autorzy potępili zabijanie dzieci/nastolatków/dorosłych ludzi.

Jeżeli dla ciebie czasowniki „chwalić” a „potępić” są tożsame, to wali ci z chuja.

pm
pm

Co ty kurwa pierdolisz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
DrMabuse

Przestan się juz popisywac, gosciu. Nie stanie Ci od tego. Ktos Cię okłamał.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Na Legii było ostrzeżenie o zdrodni innych, a nie chwalenie się swoimi jak na Wiśle. Tylko matoł może zestawić te dwie oprawy. Życze powodzenia w pogoni za rozumem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wodzu_L
Wodzu_L

z którego roku jest to zdjęcia i jakie symbole wtedy wisiały na GTS, WKS I Lechii….
Chłopie kompromitujesz się w imię, no własnie czego? chwilowej sławy na forum?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pm
pm

Starszych zdjęć nie masz? Jakiś zdjęć opraw Legii za dynastii Jagiellonów czy coś?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

variatioD
variatioD

krzyż celtycki nie jest nazistowskim symbolem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

variatioD Ale tło, na którym znajduje się ten znak, to już autorski pomysł samego Afolfa Hitlera i nie można ściemnić, że to dzieło starożytnych plemion itd. To jako żywo przypomina hitlerowską szmatę. I trudno żeby kibole, podobno znający się na historii, o tym nie wiedzieli. Sam krzyż celtycki to bardzo stary symbol i ma wiele znaczeń, podobnie jak swastyka. Niestety tę symbolikę wykorzystują też neonaziści, więc nie pierdol. Umieszczenie krzyża celtyckiego na takim a nie innym tle, jednoznacznie wskazuje na kontekst neonazistowski! Trzeba być mocno zaślepionym, żeby tego nie rozumieć! I teraz są tylko dwie możliwości. ludzie trzymający tę szmatę są debilami, którzy nie wiedzą co robią, albo są neonazistami. I żeby było jasne! Nie oskarżam wszystkich kibiców na Żylecie! Po prostu jest pomiędzy nimi wąska grupka pojebów i tyle. Podobnie jak na Wiśle i na innych stadionach. Po chuj palić głupa i bronić to neonazistowskie ścierwo?

Wyrzysk
Wyrzysk

Myślę, że najtrafniejsze jest sformułowanie „ludzie trzymający tę szmatę są debilami, którzy nie wiedzą co robią”. Legia ma fajne, patriotyczne oprawy, a gość, który macha taką flagą jest pewnie antymurzynem, antymuslimem, antyżydem, antyniemcem i nawet nie wie, że nazizm, czy neonazim cechował antyslawizm, więc już samo to, że Polak macha taką flagą jest idiotyczne. Z drugiej strony tyle ludzików wokół i nikt mu nie zasugeruje „weź to kurwa wypierdol”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

trylezsis
trylezsis

Nie wiadomo czy to sobie jeden kretyn to przyniósł, jakimś cudem oszukał ochronę i sobie tą szmatę wywiesił (w tej chwili mówię o obu zdjęciach), czy faktycznie swastyka na Legii nikomu nie przeszkadzała. Lata 90 kibicowsko były w końcu dość przypałowe. A jeśli chodzi o szaliki, to niemal na 100% zostały zrobione na ich zamówienie, a nie były sprzedawane w klubie.
Nawet nie wiadomo czy ci co przynosili flagi ze swastyką, to w ogóle byli z Warszawy. W końcu kibice Legii to ponoć słoiki (co z tego że inne kluby też mają kibiców spoza miasta, gdzie klub ma siedzibę) 🙂
PS Normalni kibice Legii potępiają tych co wywiesili tą nazistowską szmatę, kompletnie nie rozumiem wrzucania wszystkich do jednego wora.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

trylezsis
trylezsis

Nie wiadomo czy to jeden kretyn sobie to przyniósł, jakimś cudem oszukał ochronę i sobie tą szmatę wywiesił (w tej chwili mówię o obu zdjęciach), czy faktycznie swastyka na Legii nikomu nie przeszkadzała. Lata 90 kibicowsko były w końcu dość przypałowe. A jeśli chodzi o szaliki, to niemal na 100% zostały zrobione na ich zamówienie, a nie były sprzedawane w klubie.
Nawet nie wiadomo czy ci co przynosili flagi ze swastyką, to w ogóle byli z Warszawy. W końcu kibice Legii to ponoć słoiki (co z tego że inne kluby też mają kibiców spoza miasta, gdzie klub ma siedzibę) 🙂
PS Normalni kibice Legii potępiają tych co wywiesili tą nazistowską szmatę, kompletnie nie rozumiem wrzucania wszystkich do jednego wora.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

matp12
matp12

Co do symboli nazistowskich na trybunach: masz rację, nie powinny się tam znajdować. Co do oprawy Legii na mecz z Astaną- jestem pewny, że sam doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie masz racji. Fakt, że była to rocznica wybuchu powstania Warszawskiego i to jakie były jego konsekwencje nie pozostawiają miejsca do interpretacji intencji twórców oprawy.

brodson3
brodson3

Krzychu co jak co, ale potrafisz swoje zdanie zawsze odpowiednio uargumentować, bardzo dobry felieton. Pozdrawiam

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak

…i to nie prawda, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało!

brodson3
brodson3

nieprawda*, niby prosta czynność – przytoczyć ledwie część wypowiedzi zawierającej kilkanaście wyrazów i się wyłożyć… „Ty jesteś potencjalnie inteligentny, ale pojęciowo głupi, nie gniewaj się. Jesteś jednolity blok bez żadnej szparki, w którą myśl może się wcisnąć!”

Koval
Koval

Ogólnie się zgadzam. Jednak nie ma co robić z Prezesa Maspexu bohatera. Przelał te pieniądze, żeby ocieplić wizerunek firmy i jak napisałeś – wyjść z twarzą. Gdyby nie było tej reklamy, albo przeszła by bez echa bez żadnej (uzasadnionej w tej sytuacji) burzy medialnej to na 99% nie przelałby nawet złotówki.

Murphy
Murphy

Koval
Przecież nikt nie robi z niego bohatera. Ale zachował się tak jak ludzie powinni w zasadzie zachowywać się po grubszych i mniejszych wpadkach. Przeprosił i w pewnym mniemaniu zadość uczynił temu co się stało. Tak jak pisze autor, owszem można się spierać czy 0,5 mln to wystarczająco wiele, czy za mało. Ale to już jest dyskusja wtórna.
Przez porównanie. Jak by wyglądał prezes i firma, gdyby na to co się stało zareagowali wzruszeniem ramion? Albo jedynie przeprosinami? Bez wpłaty?

Wiadomo że swoimi działaniami ratuje też twarz firmy, bo co mu pozostało. Ma zamknąć interes i zwolnić ludzi?

LOBO
LOBO

Kurwa, a jak inaczej miał przeprosić za błąd? Wyjść na ulice w majtkach rozrzucić każdemu bicze i powiedzieć wymierzcie karę, bo źle postąpiłem?

Koval
Koval

Przecież nie twierdzę Panowie, że źle zrobił czy za mało. Zrobił bardzo dobrze. Jednak nie z potrzeby serca, by pomóc powstańcom tylko dla korzyści wizerunkowych. Jasne zrobił dobrą rzecz, bo równie dobrze mógłby na to lachę położyć (byłby idiotą) albo wydać oświadczenie, że przeprasza i tyle. Także zachowanie było ok. Nawet bardzo ok. Jednak wiadomo z jakich powodów.

LOBO
LOBO

Nie rozumiem dlaczego podkreślasz to, że zrobił to tylko w ramach przeprosin. Nie wiem natomiast czy ty masz potrzebę serca czy nie, ale wiem ze pół bańki od ciebie spodziewać się nie można. Ktoś zrobił błąd on chce go w jakimś stopniu naprawić i wyrazić skruchę i tyle. Nie wiem po co to podkreślanie, że wiadomo z jakich powodów, po prostu przeprosiny.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Ale pierdolisz, prezes zrobil to w trosce i finanse firmy. Jak by tak chcial z potrzeby serca to mogl dac wczesniej i zrobic stosowna reklame jak daje. Odjebali a potem udaja dobrych. Na ta reklame podobno dali 17mln. Dalej moze Stanowski opowiadac jak to ktos za 17mln. siedzi w ciemnym pokoju i skrobie durne reklamy.

LOBO
LOBO

Przecież wiem ty durniu, że zrobił to w trosce o firmę, w którym miejscu napisałem, że zrobił to, bo chciał? Jak masz skłonności do nadinterpretacji albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem to zawęź krąg odbiorców swoich opinii tylko do swoich ziomeczków i rodziny. Chodzi mi tylko o to, że człowiek, któremu odpowiadałem wcześniej starał się ukazać przeprosiny prezesa maspexu jako coś nazwijmy to „gorszego sortu” , a to były po prostu przeprosiny oraz wyraz wstydu i zażenowania jakie powstały po ostatnim „banerze” reklamowym.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Sam nie czytasz co piszesz, co masz w ostatnim zdaniu w poprzednim poście „po prostu przeprosiny.” Sam napisałeś i rżniesz głupa że ja nie potrafię czytać, sam jesteś durniem skoro sam nie wiesz co piszesz.

LOBO
LOBO

Dokładnie tak, po prostu przeprosiny. Przeprosiny to czasami również wyraz wstydu i zażenowania, w ogóle nie rozumiem o co ci chodzi. Wszystkie moje wcześniejsze wypowiedzi sprowadzały się do tego, że Koval chciał w jakiś sposób zmniejszać rangę tych przeprosin i gestu jaki wykonał prezes maspexu. I to był cały sens wszystkich moich wypowiedzi nic więcej. Wtedy włączyłeś się ty szukając chuj wie czego.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Chodzi o to że ktoś zajebał, wszyscy wiedzą że tak i trzeba to przyjąć na klatę, a nie szukać durnych wymówek że, jeden gość w ciemnym pokoiku coś po kryjomu naskrobał i nikt o niczym nie wiedział. Stanowski w tym przypadku robi niedźwiedzią przysługę bo lepiej dla firmy było już temat zamknąć albo wykombinować szybko następna reklamę ale w odwrotnym tonie na przeproszenie.

LOBO
LOBO

Chciałbym abyś wytłumaczył mi dlaczego działania Stanowskiego to niedźwiedzia przysługa. Wszystko co złe już miało miejsce, a teksty redaktora na ten temat sytuacji nie pogarszają. Myślę, że jeden gość z pokoiku to raczej metafora odnośnie całej grupy zaangażowanej w kampanie (mogę się mylić), co jest i tak bez znaczenia w kontekście tego, że rzeczywiście nikt z firmy maspex nie miał wiedzy na temat tego co publikuje wynajęta firma reklamowa. Dostali wytyczne albo razem ustalili jakąś drogę działania i mieli to realizować. Niestety, ktoś się w tym mocno zatracił. I nie uważam, że następna reklama by coś zmieniła jedyne co można było zrobić to przeprosić, a Stanowski w dzisiejszym wpisie tylko uargumentował swoje działania po tej „aferze” i odparł zarzuty z komentarzy pod rozmową z prezesem maspexu.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Wcale nie jestem przekonany że to wpadka, bo po kilku latach w pamięci zostaje tylko nazwa i że mocno przeprosili, albo sama nazwa. Rzadko w głowie zostaje cały kontekst. To było już dawno udowodnione. Pierwsza kampania medialna „designated driver”, która okazała się niezwykle skuteczna. Chodzi o zapamiętanie tylko hasła. Próba udowadniania przez Stanowskiego, że to źle jak się o czymś mówi negatywnie jest złe, nie jest prawdą. Pamięć jest wybiórcza i za 5 lat większość ludzi już zapomni o co chodziło ale marka zostanie w pamięci.

LOBO
LOBO

Nie wiem co będzie za kilka lat i jak ludzie zapamiętają daną kampanię. Patrząc na obecną sytuację w Polsce to wielu ludzi zapamięta i kontekst i reklamę i tą grafikę. Poza tym czasami taki błąd może spowodować upadek firmy, co prawda nie maspexu, ale konsekwencje ponoszą już teraz w postaci wycofania tigera z dystrybucji na stacjach lotos.

Koval
Koval

No tu masz rację – pół miliona nie dam, bo nie mam tyle. Tylko, że wiesz jak Y ma 10 zł i da na dobry cel 5 zł, a X ma 2 tysiące i da 100 zł, to bardziej wysilił się Y. Tym bardziej jak do tego dochodzi, że Y zrobił to z własnej woli, a X, po to by ratować twarz oraz przychody firmy. O ile nie jesteś półgłówkiem docenisz bardziej Igreka. Mniejsza o to. Stwierdziłeś, że umniejszam rangę tych przeprosin. Absolutnie nie. Nie o to Mi w ogóle chodziło. Nie zrozumiałeś. Nie wiem może zbyt dużo od Ciebie wymagam, a Ty po prostu nie jesteś w stanie ogarnąć. Mianowicie między wierszami stawiam tezę popartą już nawet nie argumentami, a dowodem, że świat zgłupiał. Pomoganie innym ludziom ( jak na to zasługują) powinno być oczywistą oczywistością. Jeżeli facet płaci tylko z powodu zamartwiania się o własną dupę, bo inaczej miałby to gdzieś, to nie mam zamiaru go chwalić – o patrzcie jaki hojny. A przeprosiny były wporządku z jego strony. Nawet bardzo. Nigdzie wcześniej nie napisałem, że nie.

Wyrzysk
Wyrzysk

Dla korzyści wizerunkowych prowadzili social media, więc dla korzyści wizerunkowych przeprosił i wpłacił hajs. Żaden powstaniec tak na dobrą sprawę nie odczuł tego głupiego wpisu, bo mają ważniejsze sprawy na głowie, niż fanpage Tigera. Prawda jest taka, że Powstańcy dużo zyskali na tej wpadce, a nie straciliby nic, nawet gdyby hajs nie wpłynął.

Gniewny pomruk anusa
Gniewny pomruk anusa

Oj Krzysiu, Krzysiu, widzę, że znowu miała miejsce jakaś gorąca sesja u naczelnika, który jak zwykle poczęstował przepysznym makowcem, któremu po prostu nie dało się nie ulec… Zacznijmy od tego, że najgorzej na wizerunek polskiej piłki wpływają porażki naszych klubów z rywalami z Kazachstanu, Macedonii czy Azerbejdżanu, nie mówiąc już o takich „reklamach”
prawdziwej kondycji polskiego futbolu jak kompromitacja (nazwijmy rzeczy po imieniu) kadry młodzieżowej na Euro do lat 23, bo tutaj też nie ma co specjalnie owijać w bawełnę. Dość nieprzypadkowo ludzie za 2-3 miesiące zapomną o tej oprawie, ale będą pamiętać, że Legia poległa z Astaną, a Cracovia ze Skendiją Tetowo, nie mówiąc już o meczach jakie weszły do kanonu polskiej piłki: porażki Wisły z Levadią albo Lecha z Żalgirisem. To jest powód dla którego wizerunek polskiej ligi jest słaby, a stadiony zasadniczo są puste (poza kilkoma spotkaniami na sezon), a nie to, że ktoś zrobił taką, a nie inną oprawę. Ludzie mają na co dzień do czynienia z chamstwem, część po prostu jest chamami, tak więc ostra oprawa czy wulgarna piosenka nie robi na nich wrażenia, bo musieliby przestać wychodzić z domu, aby ustrzec się podobnych wybryków.

Nie jestem kibicem Wisły, wręcz jej nie lubię, ale widzę, że niektórych bardzo boli fakt, iż kibice mają cokolwiek do powiedzenia w klubie. Najlepiej, żeby na stadion przyszła publiczność, która będzie grzecznie siedzieć na krzesełku i najwyżej da upust emocjom kiedy po strzelonej bramce podskoczy w górę, odkładając wcześniej bezpiecznie popcorn, aby przypadkiem nie rozsypał się po przejściach ewakuacyjnych. Co ciekawe te same osoby nie dostrzegają, że całkiem blisko nas, bo za zachodnią granicą jest świetna atmosfera w młynach, nikt nie obawia się pirotechniki, a awantury traktuje się jako niewarte dyskutowania incydenty. Tymczasem u nas zawsze musi być psioczenie na złych kiboli. No bo wiadomo – Wisła powinna być zarządzana przez jakiegoś grzecznego biznesmena, najlepiej kolegę Zbigniewa Bońka, wtedy jaśnie panowie dziennikarze będą naprawdę szczęśliwi.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Jeśli uważasz że w Rzeszy nikt kibolstwa nie tępi i nie piętnuję to albo pogratulować braku rozeznania albo należałoby jednak jakieś niemieckie źródła poczytać.
Jak doszło do awantury przed stadionem Dortmundu to panowie Policjancji wpierdzielili się z takim impetem, że pozazdrości sprawności.
Jak ktoś rzucił racę na murawę to dostał parę lat zakazu stadionowego.

bennua
bennua

Czyli uważasz że klubami powinni rządzić kibole z koszulkami Bóg Honor Ojczyzna, a z trybun powinno się wypierdzielic wszystkich Januszy i tych co nie drą papy ?

Murphy
Murphy

Gniewny pomruk anusa
Oczywiście kretyńska i zupełnie fałszywie postawiona diagnoza, z klasycznym już przeciwstawianiem sobie tzw „januszy” i „ultrasów”

Szczepek
Szczepek

Podaj przykład klubu, w którym radzą kibice i odbywa się to w sposób profesjonalny a klub w miarę dobrze radzi sobie u siebie i w Europie.

Peter Lisek
Peter Lisek

Szczepek Real Madryt? FC Barcelona? 🙂 Jakoś tam sobie radzą.

Pico
Pico

Fc Barcelona? Te zwierzeta od skandowania Neymar umrzyj podczas meczu z druzyna jego rodakow, ktora przeszla taka tragedie?

Szczepek
Szczepek

Tam jest trochę inny model bo kibice są niejako akcjonariuszami/właścicielami ale rządzi prezes. To on przygotowuje strategię, planuje budżet i potem go realizuje. Może jest tam jakaś rada nadzorcza czy doradcy do pomocy ale nie zajmują się tym kibice bo po prostu brak im kompetencji 🙂

Peter Lisek
Peter Lisek

Ale to oni wybierają prezesa, więc rządzą. Chciałeś przykład – masz. Co z nim zrobisz – Twoja sprawa 🙂

bastion79
bastion79

Nie wiem jak można obrażać od głupków i kretynów naszą piękną polską młodzież. Dedukując jak nasza elita rządząca lub obiektywna TVP, widzę to tak: Stanowski nie jest prawdziwym Polakiem – jest zdrajcom! Pewnie oderwany od koryta, dziecko resortowe (konieczne śledztwo Gargas do piątego pokolenia wstecz), zdradziecka morda, kasta dziennikarska, ogólnie jakiś taki animalny i z twarzy specjalnej troski. A gdzie płaci podatki i czemu to Barcelona jest lepsza do życia a nie Sopot? Czekaj Krzysiu, niech tylko sądy będą nasze…

gryf01
gryf01

Oczywiście, że nie jest prawdziwym Polakiem, skoro obraża i potępia prawdziwych polskich patriotów, kwiat młodzieży, przyszłość i nadzieję narodu, a pochwala zachowanie zarządu przebrzydłej korporacji, tylko pozornie polskiej, a w rzeczywistości wspieranej przez zgniły zachód. Robi to z pewnością za brukselskie pieniądze 🙂
Już Duda się za takich weźmie!

PS Stano ciągle w formie 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mazi krk
mazi krk

Koleś co Ty gadasz???Chcesz wygładzać oczywiste fakty?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Gdyby był obraz zniszczonej W-wy to oprawa została bez echa a tak może ktoś się zainteresuje i trochę poczyta co to było Powstanie, bo pierwsza reakcja Niemców zwieńczona rzezia na Woli to czyste skurwysynstwo. Wszyscy gloryfikujemy Katyń gdzie zginęło kilka razy mniej ludzi w tym żołnierzy a zapominamy o tej rzezi, gdzie ofiarami byli zwykli ludzie, często kobiety i dzieci zabici w nieco mniej „pragmatyczny” sposób. Fajnie, że oprawca był w mundurze Wehrmachtu a nie SS bo ostatnio już niektórzy zaczynają wierzyć, że naziści to jakiś inny naród a Niemcy byli ich pierwszą ofiarą.

LOBO
LOBO

Co do oprawy Legii sympatyczny redaktor miał podobne odczucia. Nie jesteś na bieżąco!

bennua
bennua

Pokazano twarz dziecka z przystawionym pistoletem do skroni bo tak było, uczczono pamięć zamordowanych niewinnych ludzi, oprawa miała zwrócić uwagę i zwróciła ale nikt nie namawiał tu do mordowania. W tv pokazano film Miasto 44 tam też mordowali kobiety i dzieci też było to ogólnodostępne a szumu w mediach nie było . Problem jest taki że nie wszyscy uważali że jest to miejsce do pokazania takiej oprawy ale chciano przypomnieć okrucieństwo i dramat ludzi podczas powstania

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth
Aerth

Ale niby czego ma to dowodzić? Że wśród kibiców są kretyni? Za chwilę nam tu przedstawisz skład chemiczny Baltyku żeby pokazać, że jest słony, jak już jedziemy oczywistościami to po całości, co się ograniczasz. .

jankrzywosad
jankrzywosad

O, dobre o tym marketingu, przydałoby się zrobić jakiś wykład pańskim pracownikom, którzy jeszcze 2 tygodnie temu twierdzili, że szopka pt. „Freddy Adu w Sandecji” była świetnym działaniem marketingowym nowosądeckiego klubu.

LOBO
LOBO

Wszystko w tamtej sytuacji byłoby w porządku gdyby trener miał trochę oleju w głowie, a nie szczekał w mediach, że w ogóle go nie chce zanim jeszcze pojawił się na treningu. Wszystko by się odbyło jak trzeba, przyszedł piłkarz, którego zna każdy do jakiegoś polskiego klubu, po testach stwierdzono, że się nadaje, bądź nie i sytuacja jasna. Niestety trener pozjadał wszystkie rozumy i zamiast dobrej prasy Adu tłumaczy się w amerykańskich mediach, że zrobili go w chuja. Przyleciał za swoje, a trener nawet nie chciał na niego patrzeć. Swoją drogą to dziwne, bo o ile fizycznie było widać, że jest słabo to Adu ma wystarczająco dobre umiejętności, że można by do wykorzystać w takiej Sandecji z pożytkiem dla drużyny.

jankrzywosad
jankrzywosad

Wykorzystać z pożytkiem dla drużyny gościa, który od kilka lat nie grał regularnie w piłkę, od ponad pół roku w ogóle, a wcześniej był odpalony z półamatorskiej ligi fińskiej?!
To miałoby sens, gdyby Adu był świeżo po tureckiej przygodzie, a nie kilka lat po niej, gdzie w międzyczasie odbijał się od lig jeszcze mniej poważnych niż nasza.

Cała szopka od początku była skazana na śmieszność i niepowodzenie. Nikt jeszcze nie wyszedł dobrze na testowanie szrotu czy innych parodystów, przebierańców i ex-piłkarzy. A Adu zalicza się już tylko do takiej grupy. I to od kilku lat.

I jak można powiedzieć „wszystko w porządku” o sytuacji, w której dyrektor sportowy działa bez porozumienia z trenerem? I nawet nie informuje go o swoich działaniach? Przecież to kpina. Żaden poważny klub tak nie funkcjonuje.

LOBO
LOBO

Wysoko sobie cenisz naszą ligę. Różne przypadki było w polskiej lidze i nie zdziwię się gdyby Adu odpalił. Jednak nie to było w moim wpisie najważniejsze, najważniejsze jest to, że mógł przejść po prostu testy jak normalnie testowany zawodnik, a po kilku dniach treningów trener powiedziałby komu trzeba żeby Adu po prostu wypierdalał, bo się nie nadaje, a nie robić to zanim w ogóle na boisko wszedł. Tym bardziej, że to był w dużej części zabieg marketingowy i trzeba to było przeprowadzić bez tego cyrku.

jankrzywosad
jankrzywosad

No i się mylisz. Nie ma takiej możliwości, by w naszej fizycznej lidze odpalił gość z wyraźną nadwagą, nieuprawiający profesjonalnie sportu od kilku lat, od dłuższego czasu w ogóle niegrający, a wcześniej wypluty praktycznie bez gier z PÓŁAMATORSKIEJ FIŃSKIEJ LIGI. Od kilku lat ten człowiek jest zwykłym turystą i tylko tak można go traktować. To tak, jakbyś chciał teraz testować jakiegoś byłego piłkarza, który 5 lat temu zakończył karierę, obecnie nie prowadzi nawet zdrowego trybu życia, jedynie czasami pogra sobie na orliku, a za najlepszych czasów był średniakiem na poziomie Górnika Zabrze.

I tłumaczę po raz kolejny – to był fatalny zabieg marketingowy, ponieważ oprócz tego, że klub chciał testować turystę-parodystę, przy okazji na światło dzienne wyszedł też burdel organizacyjny (dyrektor sportowy działa bez porozumienia z trenerem i nawet o niczym go nie informuje), a ponadto, ten sam dyrektor sportowy dał się poznać jako nie tylko niekompetentny pracownik, ale także kompletny burak („5 minut po wylądowaniu Adu osiągnęliśmy swój cel”). Czyli kompromitacja na każdym możliwym polu.
Nawet nasza liga ucierpiała na tym wizerunkowo, bo jak ktoś tam na drugim końcu świata o tym przeczytał, to zaraz wklepał w google co tam się działo u tego „nowego Pele” i widzi, że gość trafia do Polski po tym, jak 3 lata temu bez meczu odprawiono go z ligi serbskiej, 2 lata temu po 5 meczach z ligi fińskiej, a rok temu z jakiejś z prowincjonalnej ligi amerykańskiej. Czyli tak, jakby nasza Ekstraklasa była jeszcze niżej w hierarchii od tych śmiesznych lig. Zatem kolejny wizerunkowy strzał w stopę.

LOBO
LOBO

Nie jesteś w stanie mi udowodnić, że się mylę. Nadwaga to nie jest stan permanentny, a uważam, że same umiejętności techniczne jakie ma mogłyby im pomóc w meczach ze słabymi drużynami. Nie mówię też, że efekt marketingowy był dobry, bo taki nie był i gdyby wszystko przebiegało tak jak to ma w zwyczaju na testach to nie byłoby problemu. nawet po twicie z lotniska.

jankrzywosad
jankrzywosad

Przecież te rzekome umiejętności techniczne nie pomogły mu dwa lata temu w półamatorskiej lidze fińskiej! Gość od kilku lat nie jest nawet piłkarzem, więc o czym mu to rozmawiamy? Ktoś go kiedyś nazwał wielkim talentem i na tej laurce jechał przez jakiś czas, ostatecznie negatywnie zweryfikowały go wszystkie kluby w jakich był, nawet te quasi-profesjonalne! Cholera, przecież nawet sam Aleksander przyznał o co mu tak naprawdę chodziło, nawet on nie jest takim ignorantem, by wierzyć, że z tego sympatycznego murzyna mogło być jeszcze coś pozytywnego na boisku. Jak wobec takich faktów możesz nadal twierdzić, że sportowo to mogło wypalić?

I przypominam, że wg ciebie w tej sytuacji wszystko byłoby w porządku gdyby nie zachowanie trenera. A było dokładnie odwrotnie, co wyjaśniłem ci w poprzednich wpisach.

LOBO
LOBO

Powiem ci tak, uważam, że poziom naszej ligi jest naprawdę niski i nawet taki ananas jak Adu miałby szansę pograć coś w Sandecji, nie w Legii, Lechu czy Lechii, a Sandecji. Przyznam ci rację, że dyrektor ds. sportu wyszedł na buraka, ale tylko i wyłącznie dlatego, że komunikacja wewnątrz klubu zawiodła. Tym bardziej, że nie był to marketing w stylu „nie ważne jak, ważne, że mówią”, bo wszystko było spoko dopóki nie ukazała się wypowiedź trenera. Ba, wszystko by było spoko nawet mimo faktu, że Adu sam za siebie zapłacił byle tylko zweryfikował go test na boisku. Tyle i aż tyle.
Edit. wcześnie z twoich wpisów przeczytałem tylko po pierwszym zdaniu z każdego akapitu, żeby wiedzieć o czym piszesz, teraz przeczytałem je w całości i stwierdzam, że bardzo się uzewnętrzniłeś i chciałeś podkreślić jak wielka to była wpadka polskiego klubu. Pragnę ci przypomnieć, że największa wpadka organizacyjna w historii polskiej piłki miała miejsce przy okazji eliminacji LM w meczu mistrza kraju (MISTRZA KRAJU!) z Celiticiem Glasgow.

jankrzywosad
jankrzywosad

Człowieku, jakie uzewnętrznianie, jakie Celtiki? O czym ty do mnie rozmawiasz? Po prostu irytuje mnie ludzka ignorancja i głupota, tyle. Jak na tacy wyłożyłem ci wszystkie fakty i argumenty, a jeśli ty dalej wbrew wszystkiemu obstawiasz przy swoim, to znaczy, że jesteś zacietrzewionym ignorantem. A jeśli w ramach „kontrargumentu” piszesz coś o jakichś Legiach, to chyba kompletnie wszystko ci się pomyliło.

LOBO
LOBO

Legia nie jest żadnym kontrargumentem. Zwracam tylko uwagę, że pojechałeś po Sandecji zdecydowanie za ostro.
Jedyne z czym mógłbym się zgodzić to to, że Adu by chuja grał.
Poza tym nie przedstawiłeś żadnych faktów, których ja bym nie znał, a na twoje argumenty przedstawiłem swoje i myślę, że albo ignorujesz to co ja piszę, albo chcesz mnie do czegoś przekonać, tylko nie wiem do czego. Wypunktuję ci to o co mi chodzi, bo forma dłuższej wypowiedzi cię chyba przytłacza.

1. Dyrektor do spraw sportowych Sandecji się skompromitował, ale tylko tym, że panuje w klubie burdel komunikacyjny.

2. Nie jest burakiem po wypowiedzi, że osiągnęli sukces 5 minut po wylądowaniu Adu w Polsce. Tym bardziej, że jego plan nie był z założenia marketingiem w stylu „nieważne jak ważne, że o nas mówią”.

3. Można go uznać za buraka zaraz po ukazaniu się wypowiedzi trenera i faktu, że Adu zapłacił za przelot z własnej kieszeni.

4. Wszystko by było dobrze, gdyby tylko w klubie umieli artykułować swoje myśli, a nie realizować je bez wcześniejszych rozmów.

Poza tym nie wiem czego ty klaunie w ogóle chcesz, w żadnym momencie nie napisałem, że to był dobry ruch. Ogólnie stwierdzam, że jesteś debilem, bo w żadnej z moich wypowiedzi nie powiedziałęm, że wszystko jest w porządku i ogólnie podzielałem twoje zdanie na temat tego jak źle został zrealizowany plan pod tytułem testy Frediego Adu w Sandecji. Jedyne do czego mogłeś się przyczepić albo raczej z czym mogłeś się nie zgadzać to w kwestii tego, że Adu by się sprawdził. Więc zamiast określać mnie mianem ignoranta i głupka przeczytaj jeszcze raz albo pięć moją pierwszą odpowiedź.

jankrzywosad
jankrzywosad

„Wszystko w tamtej sytuacji byłoby w porządku gdyby trener miał trochę oleju w głowie, a nie szczekał w mediach, że w ogóle go nie chce zanim jeszcze pojawił się na treningu. ”

Czyli gdyby nie głupi trener, to wszystko byłoby w porządku.
Zatem:
pomysł testowania grubego turysty – ok
dyrektor sportowy traktujący biednego murzyna jak sposób na reklamę – ok
dyrektor sportowy działający bez porozumienia z trenerem – ok
w świat idzie informacja, że polski klub testuje odpad, który odpalali nawet w półamatorskich klubach – ok
trener odmawiający testowania nierokującego turysty, sprowadzonego wbrew jego woli, bez żadnej konsultacji czy choćby wcześniejszej informacji – nie ok

Gratuluję logiki. Brawo ty.

„2. Nie jest burakiem po wypowiedzi, że osiągnęli sukces 5 minut po wylądowaniu Adu w Polsce. Tym bardziej, że jego plan nie był z założenia marketingiem w stylu „nieważne jak ważne, że o nas mówią””
Człowieku, przecież on właśnie potwierdził ten plan tym nieszczęsnym tweetem 😀 Serio masz takie problemy z czytaniem ze zrozumieniem i wyciąganiem oczywistych wniosków? 😀

LOBO
LOBO

Dla mnie wszystko było w porządku do momentu wypowiedzi trenera. Zawinił oczywiście dyrektor, że nie przedstawił swoich planów przed wprowadzeniem tego w życie. Jednak trener pytany o murzyna mógł po prostu się wstrzymać i rzucić frazesem.
Poza tym to były testy, czyli szansa również dla samego piłkarza. Tym bardziej, że bardzo nisko cenię polską ligę i uważam, że taki Adu mógłby się sprawdzić w Sandecji. Nawet mimo wszystkich poprzednich niepowodzeń.

badpandzia
badpandzia

To samo odjebali na 10 kwietnia, tylko przeszło bez echa. Chyba ten sam ‚debil’ tam pracuje.

LOBO
LOBO

Tyle, że 10 kwietnia to rzeczywiście jest dzień lotnictwa tyle, że wojskowego. Niefortunnie ta data pokrywa się z katastrofą w Smoleńsku, dlatego tam nie było problemu i ja również go nie zauważyłem. Problemem natomiast była ta ostatnia „popisowa” grafika, która tak jak poprzednia odnosiła się tylko do danego dnia, niestety dla nich bardzo ważnego dnia dla Polski. Ogólnie ta kampania nie była zła, była niezła i do tego wpisywała się w ich założenia agresywnej reklamy, tyle, że ktoś tak bardzo zatracił się w agresywnej kampanii, że w najważniejszym momencie zabrakło chłodnej głowy.

pepe72
pepe72

I jakoś zapomina się o łączeniu Tymbarku z GWnianą. Więc to jest szerszy problem, a nie tylko Tigera. Poprzednio Tigera sponsorował Michalczewski więc akurat w ty temacie to nie kupuję tego dużo dłużej.

DrMabuse
DrMabuse

Oczywiscie za chwilę zacznie się rytualne rżnięcie debili typu „interpretacja” (rekord na FB pobiła jakas cipencja, ktora napisala, ze jej dzieciom ta oprawa skojarzyła się z wizerunkiem ninja a ona jest nią zachwycona), „dowolność skojarzeń” – ot, taka zwyczajowa błazenada typu „pozdrowienie Rzymianina zamawiajacego pięć piw”.
Zamykanie stadionu niewiele da.
Klub poniesie jakas stratę, ale znacznie wieksze, jak uczy historia z Warszawy czy Bydgoszczy, kiedy ta swołocz oglosi bojkot i czesciowo dobrowolmie, a czesciowo przez zastraszenie stadion opustoszeje na dluzej niz jeden czy dwa mecze.
A strata dla klubu swoloczy nie interesuje – brandzlowac się nad tym, kto ma wiekszą i ladniejsza oprawę/racę/przyspiewkę mozna i w B klasie. Pilka to dla nich dodatek, liczy się plemię.

LOBO
LOBO

Wydaje mi się, że o ile w Bydgoszczy to był problem, to Wisła to na tyle duży klub, że poradziłby sobie bez tych troglodytów na trybunach.

DrMabuse
DrMabuse

Legia jest nawet większym pod wzgledem finansow, infrastruktury, liczby ogolnej kibiców. Nie dała rady.

vln
vln

Ja to bym zamknął Camp Nou, patologia z katalonii życzyła Neymarowi śmierci a do śpiewów przyłączała się większość stadionu i to w meczu upamiętniającym tragicznie zmarłych pilkarzy Chapecoense.

Gniewny pomruk anusa
Gniewny pomruk anusa

to zamykaj

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Maspex ratowal finanse. Wielkie rzeczy ze postanowili szybko reagowac nim obrot spadnie o 50%. Mogli napisac tak o holokauscie w ciagu roku przestali by istniec a prezes nie wyszedl by z sadu.

cobytu
cobytu

Oprawa była po prostu poniżej krytyki, ale też była dokładnie taka, jak wyglądają polskie grupy pseudokibicowskie. Ciekawi mnie, skąd nagle u Pana taka reakcja? Reagować należało, gdy wcześniejsze oprawy już choćby w małym stopniu skręcały w tę niebiezpieczną stronę…..

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

O ile uważam, że słynna oprawa Legii była za mocna i nie podobała mi się jej forma, to porównywanie jej do ostatniej oprawy Wisły jest wyrazem głupoty lub złej woli. Prosta sprawa: oprawa Legii upamiętniała ofiary wojny (niejednokrotnie zbrodni wojennych), oprawa Wisły była chełpieniem się zbrodniami popełnionymi przez ludzi odzianych w barwy Białej Gwiazdy.

AndrzejeK
AndrzejeK

Jasne jak slonce. Z ta roznice, ze mi sie jej moc podobala

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

To już rzecz gustu.

AndrzejeK
AndrzejeK

Uwazam, ze dotychczasowe zamykania stadionow w Polsce byly za glupoty i kompletnie bez sensu. Natomiast w tym przypadku bym zamknal, granice byly przekroczone totalnie, bezapelacyjnie.

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi

Pokój 522 byłby na piątym piętrze…..

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Jeśli obrzydliwą oprawę robi tylko sektor „C”, to dlaczego nie zamknąć tylko tego sektora i zablokować im możliwość wejścia na trybuny na spotkania objęte karą? 5 minut pracy informatyka.
Taka kara ma dużo większą szansę wzbudzić dyskusję w środowisku ultrasów, na młynie jak podejrzewam też są ludzie inteligentni i nie wszyscy są tak radykalni jak Misiek. Gorzej, że to myślenie życzeniowe patrząc na sytuację w klubie. Ale warto spróbować lobbingu.

Jeśli kibice z pozostałych sektorów zdecydowanie opowiadają się przeciwko fetowaniu śmierci, czemu dali przykład, to nie widzę powodu, żeby musieli odpowiadać za „kolegów”, dla których życie ludzkie znaczy tyle co nic. Pozostałe sektory nie mają zorganizowanej struktury, dużo ciężej oczekiwać, że pikniki otwarcie złamią solidarność kibicowską i zbuntują się przeciwko rekinom, żeby nie cierpieć za ich fantastycznie żenującą oprawę.

Jeśli inne marki (tu sektory) nie dymią, to jak widać na przykładzie Maspexu, bojkot ma się skupiać na Tigerze, a nie na Tymbarku, Kubusiu, czy Lubelli. Wiadomo, że i tak ucierpi Maspex, ale inne marki dalej wspierają holding, bo nie zrobiły nic złego.

Nigdy zbiorowa odpowiedzialność nie daje oczekiwanego skutku, tak samo jak skutku nie daje krzyknięcie do grupy ludzi „ej, wezwij ktoś karetkę”. Należy wytykać palcem i karać, bo niezasłużona kara dla postronnych zamiast łamać solidarność może powodować wzrost nastrojów „Warszawka, Stanowski, PZPN etc.”

AndrzejeK
AndrzejeK

Zakazy stadionowe dla organizatorow oprawy to dla mnie minimum minimorum. Zamkniecie stadionu to tez pokazanie, ze sa granice, których przekraczac po prostu nie wolno!!!

Dzis swietujemy bohaterow walki o wolnosc nas wszystkich, nie dawno rocznice Powstania Warszawskiego, a w Krakowie swietuja pamiec mordercow innych Polakow, z tego samego miasta, tylko kochajacych inny klub. To nie jest nawet sieczka w mózgu

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Teraz to robi sie jeszcze smieszniej. Jak sektor C Wisly zaprezentowal haniebna oprawe to zamknac caly stadion bo nie ma innego wyjscia. Jak jakas firma zaprezentowala haniebna reklame to jacy oni biedni i poszkodowani w sprawie.
Ciekawe czemu w przypadku Wisly nie ma tekstu ze, to przeciez tylko 20 debili z jednej silowni na 5. pietrze winni i wystarczy napisac przepraszam i poprosic o wywiad ze Stanowskim i po sprawie, skoro w przypadku innych tak mozna. A moze prezes Wisly tez by udzielil wywiadu jak zrobilo sie goraco i trzeba bylo szybko reagowac aby ratowac sytuacje.
„prezes firmy przejęty, że pisze wiadomości przed północą”. W sam raz usprawiedliwienie dla gimnazjalisty. To tak jak bym zapomnial zakrecic wode i nie chcial szybko tego naprawic, tylko poszedl spac i mysle sobie, a co tam zakrece jutro.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Sektor C przepraszać nie zamierza. Zarząd w obawie przez Miśkiem też mocno zachowawczo odnosił się do sprawy.
Rozumiesz, że realne zadośćuczynienie to byłoby np. wpłacenie 100tys. zł dla partnerki Człowieka przez SkWK? Tak, wiem, że sprawcy dostali wyroki ws. zadośćuczynienia w sądzie. Ale kpiny ze śmierci i mieszanie w to durnego sloganu z Bogiem to już poziom 20-letniego gimnazjalisty.

Kampanię Tigera robiła zapewne 1-2 osoby ze wskazanej firmy, a nie była „wystawiana” przez 5000 ludzi jak sektorówka Wisły. Agencja natychmiastowo została zwolniona, kanały twitter i instagram usunięte.

Wiceprezes Wisły w niedzielę mówił, że dopiero niedziela i odniesie się do tego „w poniedziałek, a na pewno przed środową Komisją Ligi”. Trochę odbiega to od reakcji prezesa Maspexu.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Kampanie reklamowa za 17mln. robila 1 osoba, aha.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

I co myślisz, że te 17 mln dostaje dom mediowy za pomysły i opłaca 450 pracowników, czy raczej hajs idzie na billbordy, zasięgi na fejsbuku, instagramie i spoty tv/radio?
Kolejny znawca od marketingu.

Rozumiesz takie pojęcie jak Account Manager, czy angielski raczej na „dogadam się”?

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Aczkolwiek po przemyśleniu sprawy muszę przyznać, że z racji faktu, że obowiązek kontroli treści opraw spoczywa na klubie, to kara finansowa i zamknięcie stadionu może być adekwatną karą.

Jak przyprowadzamy gościa na imprezę, to wymówka „nie mówił mi, że będzie siał przypał” nie przystoi dorosłym ludziom.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Zgoda tylko, że w Wiśle ta kontrola jest absurdem z natury rzeczy. Klubem rządzą kibice i oprawę organizują kibice, czyli kibice mają sprawdzać kibiców, czy kibice zrobią właściwą oprawę. Oczywiście upraszczam, ale co do zasady, do tego się to sprowadza.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Zgadzam się, dlatego wspominałem wcześniej o miernej reakcji zarządu klubu w obawie przed wiadomo kim, bo KL ocenia też postępowanie klubu po incydencie.
Tłumaczenie o wzajemnym zaufaniu, że nie będzie treści zakazanych było śmieszne.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Śmieszne, ale dopóki takie miśki, i inne podobne, rządzą i dzielą w klubach, nie można się wypowiedzi w innym tonie spodziewać. Zaufanie tu polega na tym, że jak ktoś zacznie fikać, to może być krzywo, oj bardzo krzywo. Niezbyt miło i bezpiecznie.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Przy całej reszcie cech, trzeba przyznać, że Misiek to bardzo obrotny gość i przejęcie władzy w TS pieczołowicie zaplanował poprzez budowę siłowni i stopniowemu zwiększaniu liczby członków stowarzyszenia z prawem głosu i wyboru władz. Idealnie wykorzystał moment problemów Tele-Foniki.

W Wiśle ta sytuacja to patologia i to pierwszy przykład tego, co czeka klub wobec takiego układu.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Nigdy nie odbierałem mu inteligencji. Powiedzmy, że nie odpowiada mi jego system wartości.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Podejrzałeś, że zapier*ala w klapkach po restauracjach? Też bym się wkur*ił, nie ma to tamto.
Do Chaczapuri przy krakowskim rynku tylko w popularnym modelu Adidas Stabil w kolorze niebieskim.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Nie dość, że w klapkach, to jeszcze miał skarpetki! Klapki adidas, a skarpetki Nike!

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz
Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

twoim zdaniem jakiś account manager był odpowiedzialny za kampanię reklamową Maspexu?

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

A kto inny odpowiada za kampanię ze strony agencji i za kontakt z klientem? Content produkowali zapewne juniorzy/stażyści, on musi to „klepnąć”, czyli za to odpowiada i jest rozliczany z efektów.

Jeśli nie znasz się na strukturze działów w korporacji i myślisz, że prezes Maspexu podejmuje także decyzję, jaką kawę do ekspresu zamówić w biurze, to radzę zmienić obszary aktywności na jakieś mniej wymagające tematy.

Pracownik Maspexu dał wytyczne – myślę, że coś w stylu – ma być młodzieżowo, szokująco, target 18-30, koncentracja odbiorcy miasto 100 tys+, nowoczesne media itp. Błąd, że zawiódł jego nadzór albo poczucie smaku i w porę tego nie ogarnął, za co też Maspex przeprosił, a nie tylko zwalał winę na agencję, co mogło im chodzić po głowie.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Tak w ogóle to reklamę robił im gimnazjalista, bo ma akurat wakacje, gymnasium account manager.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Czesiek, ty umiesz dzwonić! Zadzwoń, dowiedz się, rozjaśnij sprawę. 711 czy 712 to już żadna różnica!

R22
R22

lecz się debilu , kto mieczem wojuje od miecza ginie , żona człowieka wie z kim była i kim on był , za darmo nie zginął więc zamknij mordę i wypierdalaj jak nie wiesz o czym piszesz !!

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Doskonale wiem kim był i co robił Człowiek, ale po poziomie twojego komentarza wnoszę, że dyskusja o moralności wobec śmierci nie ma większego sensu.

Przy ofiarach z twojej strony Błoń też jesteś tak stanowczy i upominasz ludzi, żeby nie krytykowali opraw Cracovii wyśmiewających ofiary oraz zamknęli mordy, skoro np. Dziekan nie „zginął za darmo”? Czy raczej nawołujesz do „spalenia żydowskiej kurtyzany”?

Jeśli uważasz, że ganianie ludzi z maczetą po mieście to normalna sprawa i można o tym robić oprawy i okraszać cytatem o Bogu, to zadzwoń do ZOO kolego. Może szukają jakichś małpek na wystawę.

R22
R22

wypierdalaj do kielc słoiku i tam umoralniaj swoich ziomali , jak nys mieszkał tu od urodzenia to ta oprawa nawet by cię nie obeszła , nie zapominaj że to żydzi wprowadzili ostry sprzęt na tereny Krakowa i oni maja więcej ofiar na głowie , i nikt inny nie zasłużył na śmierć jak człowiek no może tylko metal ………

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Chuj mnie obchodzi, kto wprowadził sprzęt, używanie go do wjazdów 20vs1 to oznaka zezwierzęcenia i jawne pokazanie, że taka osoba się nie nadaje do życia pośród ludzi myślących, przyjmujących jakieś zasady życia w społeczeństwie.
Kilku kolegów będących za Wisłą oprawa jednak „obeszła”. Tylko oni w przeciwieństwie do Ciebie rozumieją, że jak ktoś ma inny szalik to pierwszą myślą nie powinno być „zapierdole go”.
Nie każdy jest takim czarno-białym idiotą jak ty, sory gościu.

Niezależnie, czy jesteś z Krakowa czy, nie. I czy wjazd jest na Człowieka, czy na Rybę z Wisły.
Łykaj dalej papkę, że tym na szczycie struktur to o kluby i barwy chodzi, a nie o inne sprawy.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Bo jego barwy pragną krwi. Biała gwiazda bez krwi wrogów karleje! Wpis sponsorowany przez latającego potwora spaghetti!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Żydzi, masoni, cykliści, bikiniarze, niemcy (mała litera celowo), masoni, crossfiterzy, modelarze… Bić ich!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Dla niego normalna, bo przecież swoich nie ganiają, tylko tamtych, a tamci zasłużyli. Po co w ogóle z tym typem gadamy? Szkoda klawiatury za 15 złotych…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

„Za darmo nie zginął…” Mam rozumieć, że uzasadniasz w ten sposób zabójstwo?

R22
R22

trolu z tobą nie rozmawiam , ten drugi wiedział chociaż piąte przez dziesiąte , co w trawie piszczy , a ty w dupie byłeś i gówno widziałeś …

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Jeśli poępianie usprawiedliwiania zabójstwa jest trollingiem, to istotnie nie mamy o czym gadać.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Pochodzę z Kielc i mieszkając w Krakowie nie obwiniam zwykłych kibiców Wisły za zabójstwo Małpy, tak samo nie uważam, że należy karać pikników i zwykłych fanów za takie oprawy zamykaniem całego stadionu.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Zasadniczo się zgadzam, pytanie tylko co robić, bo chyba zgadzamy się, że trzeba zrobić coś, co zaboli. I dupa, pomysłów brak.

AndrzejeK
AndrzejeK

Uwazam juz od dawna, ze ta cala kumata ultrasowka w pl pilce to najwiekszy hamulcowy ekstraklasy. Chamówa, posrane kosy i zgody. Odstrasza sponsorow i normalnych ludzi, nie mowiac o Januszkach jak ja, a przyciaga tylko huliganow i patoli

DefinitiveFalanga
DefinitiveFalanga

No patrz pan…
Jako żywo przypomina to bajania sprzed dziesięciu lat.
Wybudujmy nowoczesne stadiony, mówili…
Podwyższymy ceny biletów, mówili…
Wygonimy tym sposobem łobuzerkę ze stadionów, mówili…
A na mecze Śląska z Termaliką będzie chodzić po 40 tysięcy ludzi, mówili…
Owa „ultrasówka” niczego nie hamuje i nikogo nie odstrasza. Nikogo tez nie wygania z trybun, za to wygonienie ich, sprawi, że frekwencja niebezpiecznie spadnie.
Bajeczki o tym, że po wygonieniu pięciu tysięcy kiboli z trybun przykładowej Wisły, zaowocuje dziesięcioma tysiącami Januszy, Grażyn i ich dzieci na to miejsce, proszę sobie wstawic na półkę z książkami Tolkiena, czy Sandersona.

Murphy
Murphy

DefinitiveFalanga

Oczywiście że twierdzenie, że wygonienie kiboli zaowocuje natychmiastowym zapełnieniem trybun, przez innych kibiców, jest bzdura. Jakkolwiek jest bzdurą tylko w skali używania kwantyfikatorów.
Bo oczywiście że to nie Ci ludzie są odpowiedzialni za całe zło w polskiej ekstraklasie. Natomiast są odpowiedzialni praktycznie w 100 procentach za najbardziej jaskrawe przejawy tego zła. Które nie ma związku ze sportowym poziomem ekstraklasy.
Bo to te, jak to łagodnie ująłeś łobuzy, są odpowiedzialne za wszystkie zadymy kończące, się zamykaniem trybun, lub stadionów.
Te te „geniusze” odpalają race na trybunach – co akurat dla mnie jest do przyjęcia. Pod warunkiem że bierze się pod uwagę to żeby nie zadymić boiska, i nie spalić przy okazji stadionu. A później ponoszą konsekwencje tego nie mogąc pojechać i dopingować klubu, któremu podobno kibicują.
Wniosek. Odpalenie racy ważniejsze niż doping klubu.
To Ci ludzie praktycznie na każdym stadionie w każdej kolejce słownie albo poprzez transparenty ślą pozdrowienia do więzienia.
Ci sami śpiewają że „Zawsze i wszędzie policja będzie traktowana seksualnie”
A doping okraszają kurwami chujami, i innymi słowami które na stadionie powinny się pojawiać rzadko i to w momentach kiedy zawodnik drużyny której kibicujemy zawali 500 procentową sytuację.

I nie, nie usprawiedliwia tego robienie akcji charytatywnych, nawet tych regularnych, ani robienie patriotycznych opraw, bo to tak naprawdę chowanie swoich bandyckich zachowań za biało-czerwonymi barwami, i czynami bohaterów.
Nie pomagają póki co pielgrzymki na Jasną Górę. Choć kto wie modlitwa podobno czyni cuda. I może zstąpi Duch Święty, i kilku choć oświeci.

To grupy takich troglodytów doprowadził do tego że Legia Warszawa grała mecz z Realem Madryt przy pustych trybunach. I naraziła klub na ogromne straty finansowe.
I jeszcze byłoby to pół biedy gdyby ta aktywność, ograniczała się do stadionów. Ale przykłady z różnych miast, głównie tych w których funkcjonują dwa kluby, też pokazują że tak nie jest.

I tak myślę, że może nie gdyby wywalić te grupy ze stadionów, ale gdyby oni sami uznali że pewne rzeczy na stadionie nie mają sensu. Głównie te które wymieniłem powyżej. To wszyscy odnieślibyśmy z tego korzyść, i kibice i kluby, i cała polska kopana ogólnie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Mądrego przyjemnie poczytać. Podpisuję się niemal pod każdym słowem. Mały komentarz w kwestii rac. Podobają ci się race, czy też nie, to fakty są takie, że race są zakazane. Każde ich użycie to w pełni świadome narażenie klubu na karę finansową, a kibiców na kary. Tego się nie usprawiedliwić jakkolwiek, właśnie przez celowość działania.

Murphy
Murphy

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Owszem są nielegalne, tyle że praktyka pokazuje jednak że ich używanie właściwie przez tyle lat, nikomu szkody jako tako nie czyni, pod warunkiem że nie są wykorzystywane do czegoś więcej niż pomachanie i dosłownie narobienia dymu.
Dlatego jak najbardziej uważam że karanie jest tutaj słuszne. A ukarani sami sobie robią dobrze.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Możliwe, ale nie zmienia to faktu, że wolę kilku Januszy ze swomi Grażynami, niż bandę patoli z kosami, racami, kastetami i gównem zamiast mózgu.

AndrzejeK
AndrzejeK

W ultrasowkach przeszkadza mi tylko chamówa zgodowo – kosowa, promowanie huliganstwa. Nie dorabiaj do mej wypowiedzi treści, których nie ma

giovannipaulo
giovannipaulo

Roger Stone, czyli jeden z głównych architektów sukcesu Trumpa w wyborach prezydenckich, raczej nie zgodziłby się ze stwierdzeniem, że cisza jest lepsza niż negatywny marketing. Faktem jest jednak, że polityka (w szczególności ta amerykańska) trochę się różni od wszystkich innych branż

AndrzejeK
AndrzejeK

Mysle, ze gdyby Trump chwalil mordercow Meksykanow i robil oprawy na ich czesc, to nie wygralby wyborow. Drobna roznica, nie?

JotTe
JotTe

Autorowi zapomniał napisać, że artykuł jest sponsorowany. Ciekawe, czy Pan K. Pawiński sam podrzucił dane dotyczące Maspexu, czy też Pan Krzysztof sam się tym trudził. W grafice dotyczącej przejęć brakuje jeszcze tylko Weszło 🙂 Panie Krzysztofie jest jedna duża różnica między Wisłą Kraków, a Maspex’em – skala działania. Strata 10 % sprzedaży przez Maspex, który w 2016 roku osiągnął 4,27 mld zł skonsolidowanych przychodów, to w porównaniu z Wisłą Kraków trochę inna bajka. Dlatego też Pan prezes staje na głowie, by ratować wizerunek.

Murphy
Murphy

JotTe
Krzysztof Stanowski jest zwyczajnie dziennikarzem, który zagląda do źródeł. Grafika z historią grupy jest dostępna na stronie. Nie trzeba wielkich starań, żeby do niej dotrzeć.

JotTe
JotTe

Może i sobie znalazł, ale dla mnie artykuł nie jest obiektywny. Nawet pisanie, że napój jest trucizną w płynie, nie jest żadnym argumentem na obronę transparentności artykułu, gdyż każdy o tym wie 🙂

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

A ja mogę powiedzieć, że dla mnie twój komentarz jest nieobiektywny i jesteś podstawiony przez konkurencję Maspexu, by im robić pod górkę w sieci. Jak mi udowodnisz, że jest inaczej?

matp12
matp12

Mogę się mylić ale na miejscu właściciela Maspexu chciałbym żeby ten temat już ucichł.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Co do Maspexu -szacun za refleksję i odstąpienie od chęci zaorania wielkiego polskiego koncernu spożywczego, który jest potrzebny na naszym rynku, aby walczyć z konkurencją z zachodu. Żądanie zadośćuczynienia i potępienie za haniebny czyn -TAK! Robienie przy okazji dobrze niemieckim firmom -NIE!

Co do skandalicznej oprawy na Wiśle, jestem za nałożeniem kar. Ale jednocześnie jestem za równym traktowaniem klubów za podobne przewinienia. Dlatego też żądam nałożenia na Białą Gwiazdę kary 20 tys zł. Tyle dokładnie musiała zapłacić Legia za transparent mówiący o wieszaniu na szubienicach konkretnych osób wymienionych z nazwiska. Żaden sektor na Łazienkowskiej nie został wtedy zamknięty.

legia.jpg
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Swoją drogą treść tego transparentu pięknie obala, lansowaną tu i ówdzie tezę, że kibole wcale nie są politycznie zaangażowani.

matp12
matp12

W dużej części się zgadzam, ale jednak jest pewna różnica. Na Legii mamy do czynienia z transparentem politycznym i pomimo skandaliczne formy raczej, bo przecież pewności nie mam, tym miał być. Co zaś do oprawy Wisły dotyczyła ona jednak szczycenia się morderstwami. Prawdopodobnie osoby przygotowujące tą oprawę znają tych morderców, bo przecież świat najbardziej zagorzałych kibiców jest mały. Znają ich a tą oprawą chwalą się ich czynami, pokazują, że podoba im się to i są dumni z zachowania ” braci po szalu”. Mam nadzieję, że jakiś małolat nie wpadnie na pomysł, żeby też w taki sposób zasłużyć na fetowanie z trybun.

matp12
matp12

Też zastanawiałem się jaką kara najbardziej zabolałaby kibiców ( w tym przypadku Wisły) i oto mój pomysł: drogi kibicu Wisły, wasi kibice zrobili oprawę obrazającą Cracovię i lżyli ją z trybun to wasz klub przelewa okrągłą, odpowiednio wysoką sumę na jej konto. Kibice Legii zrobili oprawę obrażającą termalicę to Legia płaci na jej konto. Myślę, że finansowe wspieranie znienawidzonego klubu będzie bolało bardziej niż nawet zamknięcie stadionu. Jedna rzecz kara finansową musiałaby być naprawdę odczuwalna, a nie np. 30000

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Skoro mówisz o odczuwalnej karze, to wyjaśnij mi dlaczego Wisła za swoją skandaliczną oprawę miałaby płacić więcej niż Legia zapłaciła za niemniej skandaliczny transparent nawołujący do wieszania na szubienicy konkretnych osób? Przecież Legia ma kilkanaście razy większy budżet niż Wisła, a dostała tylko 20 tys. kary.

matp12
matp12

Być może Cię zaskoczę, Ale zgadzam się z Tobą. Tamta oprawa to dla mnie gruba przesada, a kara za nią to skandal. Co więcej zastanawiam się czy takie oprawy nie podchodzą pod jakiś paragraf. Wydaje mi się, że brakuje ogólnego, jasnego systemu karania za takie rzeczy. Może gdyby te kary szły bezpośrednio do największych rywali to ktoś dwa razy by się zastanowił co robi ( chociaż wątpię)

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Zaboli klub, a debil, który to wywiesił, będzie się śmiał, bo na to wyjebane. Przecież „Klub to my, a nie wy…”

matp12
matp12

Wiem , że prawdopodobnie tak to się skończy. Naiwnie łudzę się, że gdyby ta kwota miała trafić do znienawidzonego klubu to tak by to bolało, że by trochę zluzowali. Strasznie żałuję, że te oprawy są często takie prostackie. Szyderą i ironią można komuś bardziej dopiec, Ale te wymagają więcej pomyślunku i zawsze jest ryzyko, że druga strona nie zrozumie.

Xmazda
Xmazda

Ok, jasne, treść tej oprawy była żenująca i nieodpowiednia. Tylko dlaczego konsekwencje ma ponosić klub!? Czy jeśli ja pochwalę się w komentarzach na weszło, że zabiłem 10-ciu ludzi, to czy minister radiofonii i cyfryzacji (Polski czy Cypru? Bo już się pogubiłem) powinien ukarać za to Weszło wyłączeniem możliwości komentowania na stronie na jakiś okres czasu?

Aerth
Aerth

Nie wiem jak działa kwestia odpowiedzialnosci za komentarze na stronach internetowych, ale przepisy dotyczące zawodów sportowych są takie, że za kibiców odpowiada klub.

JotTe
JotTe

QUIZ. Czy chcesz, żeby energetyki były sprzedawane w szkołach ? Czy to jest moralne ?

M.S.
M.S.

Zawsze, jak robi się jakaś nagonka na redaktora, to on się mocno tłumaczy w swoich felietonach. Ciężko mi powiedzieć, jak ja bym się czuł oskarżany o coś, a był niewinny. Jestem na tym portalu, od początku jego istnienia i byłem świadkiem wszystkich tych tłumaczeń. Sam wielokrotnie miałem podejrzenia co do pewnych spraw, pewno jak wielu czytelników, ale mówi się trudno. Pan Stanowski jest osobą publiczną i musi się z tym liczyć, że będzie na świeczniku. Mnie jednak zawsze tylko jedna sprawa zrażała do Pana Krzysztofa, to że forował ( nadal to robi ) swoich znajomych, a najeżdżał na osoby, z którymi miał jakieś zatargi. W ten sposób, niezbyt uczciwie przysparzał wrogów swoim przeciwnikom. Przedstawiał ich często w złym świetle, a to było nie w porządku. Już nawet nie chcę mi się wymieniać tych obrażanych i tych wychwalanych na wyrost. To moim zdaniem nie było godne dziennikarza. Jednak jako całokształt, redaktor Stanowski, to dobry dziennikarz, mający wady, jak każdy.

JotTe
JotTe

w punkt 🙂

Aerth
Aerth

Jakby sie nie tłumaczył to wielu tutaj by to uznało, że nie ma nic na swoją obronę, ergo: wina jest oczywista

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Ta oprawa to pikuś. Pikuś to też kretyńskie kłamanie w żywe oczy, że działacze Wisły nie wiedzieli o tej oprawie – nie wiedzieli choć sami ją przygotowali, mają chyba ludzi za takich samych kretynów jakimi sami są.

Prawdziwym skandalem i hańbą jest to, że zasłużony polski klub został przejęty przez pospolitych kryminalistów, którzy marki Wisła używają jak zasyfionej szmaty – do prania brudnych pieniędzy z handlu narkotykami, z haraczy i rozbojów. Przeróżni przestępcy na pewnym etapie swojej bandyckiej kariery wpadają na pomysł, że dobrze by było zainwestować w legalne firmy i tym jest dzisiaj Wisła: syfiastym biznesem zwyrodnialców.

A jeszcze większy skandal i hańba to zachowanie Ekstraklasy S.A. i prokuratury – pierwsza instytucja powinna natychmiast zdyskwalifikować ten patolski „klub”, a druga wydać nakazy aresztowania dla jego „działaczy”, których przestępcza działalność nie wiadomo dlaczego jest pod parasolem ochronnym wymiaru sprawiedliwości.

Napisałem ostro i dobitnie i wielu osobom może się to nie spodobać, ale proszę podać choć jeden powód, dla którego przestępcom pozwala się działać i zarabiać w świetle jupiterów i przed kamerami. To jest kurwa chore.

Murphy
Murphy

Raskolnikov74
Ujmę to tak, jeśli masz jakieś dowody, podkreślam DOWODY, które byłyby podstawą do akcji dyscyplinarnych ze strony PZPN, albo Ekstraklasy i karnych ze strony policji, CBŚP i prokuratory, zgłoś się z nimi do odpowiednich instytucji.
Jeśli nie swoje brednie schowaj głęboko do szuflady.
A żeby było jasne, nie kibicuje Wiśle, nie przygotowywałem tej oprawy, ani jej nie pochwalam. To że klub kierowany jest przez kogoś kto doprowadził do jednego z największych skandali i narazi go na straty finansowe, uważam zaś za sytuację chorą

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Odezwał się marketingowiec wilka z bajki o czerwonym kapturku.

Murphy
Murphy

Raskolnikov74
Kolejnym komentarzem potwierdzasz jedynie głupotę poprzedniego.

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Naprawdę? 🙂 Idź może lepiej na jagody, bo popis głupoty to ty dajesz.

Murphy
Murphy

Raskolnikov74
Jesteś człowieku głupszy niż kilogram gwoździ. Więc bimbruj stąd wełniana istoto.

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Argumentów nie masz, to napiszesz, że ktoś jest głupi. Nie będę się zniżał się do Twojego poziomu. Zresztą po co, tą szczeniacką wypowiedzią sam sobie naplułeś w swoją bezmyślną gębę. I skończyłem z tobą dyskusję, szkoda mojego czasu na kłótnie na poziomie szkolnego kibla. Poszukaj sobie równych sobie Jacusiów i licytujcie się, ile kilogramów gwoździ waży wasza głupota. Bez odbioru, geniuszu.

Murphy
Murphy

Jeszcze chwila i para Ci z uszu pójdzie. Tak się zagotowałeś. Spokojnie, bo jeszcze wykipisz przy okazji.
Nie ja zacząłem argumenty osobiste. Więc nie pluj tak i nie pisz o szczeniackich wypowiedziach. Tylko popatrz w lustro.
I co jak co. Ale obecnej władzy nie posądzałbym o strach przed bandytami.

I nie mogłeś człowieku żadnej dyskusji prowadzić ze mną, bo żadnej nie zacząłeś. Zacząłeś wojenkę, którą teraz przegrywasz i spieprzasz z podkulonym ogonem.
Zabierz grabki i kubełek.

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Żeby Cię tak nie zbywać, napiszę zdawkowo, że dowodów to się boi mieć nawet prokurator. Jedynie taki niepoważny człowieczek z neta może odważyć się na napisanie bredni z mojego posta. Weszło też tylko półgębkiem wspominało o ciemnych interesach, które prowadzą „właściciele” Wisły i wypływającej stamtąd na ich konta kasie. W TVP był również krótki materiał o ludziach z Wisły, których nakryto na przemycie ludzi i handlu narkotykami, a potem sprawa ucichła jak nożem uciął. Rozważny człowiek może tylko popatrzeć na te luksusowe auta, którymi jeżdżą i zastanowić się, dlaczego ich właściciele nie mają zatrudnienia, a jeśli mają, to na ich „stanowiskach” można pozwolić sobie najwyżej na 10 letni niemiecki szrot. I tak dalej.

Tak że zgodzę się z Tobą, że to co napisałem, to zwykłe brednie. Tyle w temacie.

pepe72
pepe72

Raskolinikov, z takimi pytaniami to do Błaszczaka i Zizou. Ten drugi z Kraka więc powinien wiedzieć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

@pawlasty79
Skoro jesteś z Wisłą na dobre i na złe od 30 lat, i wiesz że są dowody, złóż zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw/a. Jednocześnie poinformuj o wszystkim wszystkie możliwe redakcje sportowe i inne. A także organy Ekstraklasy i PZPN
I zobaczysz jaka będzie reakcja. Stawiam diamenty przeciwko pustym orzechom, że na takie weszło mając taką bombę dziennikarską w ręku na pewno coś by napisało.

Logika dotycząca braku krytyki opraw zadziwiająca…..Ale co ja tam wiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
Raskolnikov74

[email protected] Teraz na Ciebie spadł ciężar dyskusji z Murphy’m, zgłosiłeś się na ochotnika, to cierp rozkminiając jego pokrętną logikę 🙂

Tłumaczysz jak chłopu na miedzy, ja tłumaczyłem, że wszyscy wiedzą, ale boją się/ nie chcą nic zrobić, bo wszystkim taki status quo na rękę, a on że jak masz takie informacje, to zgłoś się do redakcji, dziennikarze obsypią cię złotem. A w ogóle to Cię uświadomię, pawlasty, że jesteś głupi jak kilo gwoździ wełniana istoto, bo nie zgadzasz się z murphy’m. Upada kultura dyskusji w narodzie. Chociaż mamy kolejne prawo Murphy’ego; „jesteś gupi!” 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

szaman69
szaman69

„Kszysiu” gwiazdorzy czesto i z snikersem nie powinien sie rozstawac nigdy ale dzis nie sposob sie z nim nie zgodzic choc wypadalo by firme przeczolgac troche dluzej jako nauczke dla wszystkich innych szmaciarzy w przyszlosci

dzonwej
dzonwej

Jeśli chodzi o Maspex i JWT sprawa jest niesmacznie patowa. Pierwszemu i drugiemu głupio przyznać że nie wiedzieli o długotrwałej sprzedaży chamstwa. Pierwsi wyszliby na ignorantów, drudzy na arogantów. O ile pani Krysi można wybaczyć w jakimś korpo, to agencja wie co robi. To że oddali coś juniorom tylko ich pogrąża. Hej Maspex bierzemy was bo ładni jesteście w portfolio, ale że tiger insta to jak 6 herbata z tej samej torebki to zrobimy sobie poligon i laboratorium dla lekko przygarbionych dresiarzy. Ludzie po innych wpadkach ponoć dzwonili do Maspex. A JWT na własnym FB po 10 kwietnia chwaliło się jak docenia ich branżunia. Jest więc trochę inaczej i ogień im się należy

walde18
walde18

dzięki za podanie zestawu firm którymi zajmuje się Mapeks.Bojkot to wielka siła.To samo tyczy oprawy Wisły,nie nagłaśniajcie tego,to będzie największa kara.
P.S. te 500 milionów to z moich pieniędzy,czyli podatnika,a nie nowy samochód prezesa

Kamil Anchor
Kamil Anchor

Dobry tekst. Prosty i logiczny. Brakuje mi kogoś z takim piórem w komentowaniu naszej polityki.

gumatotti
gumatotti

Wszystko mogę zrozumieć, ale że akurat Pan nie widzi różnicy między napojem energetycznym a energetyzujacym????? Szok…

Ja, Felek
Ja, Felek

Stanowski jest za zamknięciem stadionu Wisły, a nawet przeciw. Rozterki Ległego. Warsiawskie serce chce przykopać Wiśle, ale resztki rozumu podpowiadają, że można się zbłaźnić brakiem konsekwencji i oczywistym uprzedzeniem. Legia wzywa do wieszania konkretnych osób w oprawie meczowej – dobrze (żadnego zamykania stadionu ukochanej Ległej), bo przecież inni „strzelają do gumowych kaczek”. A za strzelanie do zabawek groźba śmierci przez powieszenie jest naturalna w warszawskim świecie. Kibole Wisły odpowiadają barbarzyńską oprawą na barbarzyńskie oprawy Craxy, to wtedy Stanowski chce już stadion Wisły zamykać. Tak „wbrew sobie”. „Ale czy on się przy tym upiera? Nie.” Tak sobie przebąknął. „Myśli i nie wie”. Ale tak od czasu do czasu sobie do zamknięcia powzywa. No chyba że spotka się z oporem, to wtedy już nieśmiało „nie wie”, „nie upiera się”. Warsiawski bohater.
„W tym konkretnym przypadku ma problem ze znalezieniem alternatywnego rozwiązania”. No i nie dlatego, że to nie jego ukochana Legia, a znienawidzona Wisła z Krakowa. Tak się jakoś złożyło. Myśli i szczerze nie wie dlaczego. Wot paradoks. 😆

Ten szmaciarz z Maspeksu przyznał się do robienia prowokacyjnych kampanii, ale nie spodziewał się ostrej reakcji. No i schował się do dziury. A Stanowski już mu wierzy. 😆 No bo tak trzeba. Boniek i PZPN się liczą tutaj.
Na Tłitrze Stanowskiemu zarzucono dostanie kasy od Maspeksu za uciszenie sprawy. Nie ma wspomnienia o tym. Tylko jakieś bajdurki.

mobile.twitter.com/K_Stanowski/status/896505472626208768?p=p

@Inferno889: Bawi mnie ta nagła zmiana Weszło w stosunku do Maspexu 🙂 Uwierzycie, że przypadkiem? 😉 Otóż taki pech, że znam parę osób tam 😀

Stanowski: Ale wiesz, że gdybym chciał, to bym cię tu ośmieszył jednym screenem z telefonu? Z smsa z prezesem firmy? Naprawdę chcesz?

No i…?

Ja, Felek
Ja, Felek

Jakie to smutne. Trzeba się poskarżyć. Wszyscy podejrzewają Stanowskiego o niecne zamiary i spiski. I to tak zupełnie przypadkowo, bez żadnej przyczyny. Bez historii. Bez poprzednich przypadków Leśnodorskiego, Legii, Bońka, itd.
Ostatnio zaatakował Ekstraklasę za sponsora LOTTO. Dla Bońka. No ale o tym już ciszej, bo łatwo udowodnić, cytując jego własne słowa.

Ostatni atak w imię Bońka tutaj.
weszlo.com/2017/08/12/dariusz-marzec-broni-kontraktu-lotto-jeszcze-moment-poprosi-o-premie/#wc-comm-107373_0

Wcześniej pisał „gdyby ESA nie toczyła wojenki podjazdowej z PZPN”, „…do publicznego sprzeczania się ze Zbigniewem Bońkiem? To są samobójcze posunięcia”

przegladsportowy.pl/felietony/krzysztof-stanowski,krzysztof-stanowski-krytykuje-lotto-ekstraklase-i-kontrakt-sponsorski,artykul,802813,1,1084.html

Więcej o sprawie.
przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa,zbigniew-boniek-wroci-do-ekstraklasy-boguslaw-biszof-nowym-prezesem-,artykul,803097,1,381.html

pepe72
pepe72

W temacie Wisły to po przejęciu jej przez TS różne miśki i, co gorsze ci co ich promują/używają dostały (zbyt duży) wpływ na Wisłę SSA. Czy zamknięcie stadionu coś da? Raczej nie. Ale może pogadać z Zizou nt. rozbicia niektórych mafii w Krakowie.

pepe72
pepe72

Drugi pomysł to, skoro wiadomo kto był na „C” to może zakaz stadionowy dla wszystkich na 2-3 kolejki? Tak dla otrzeźwienia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Cezary.
Cezary.

Po pierwsze nie popeiram tej oprawy ani zabijania sie kibiców nawzajem.
Zgadzam sie z Panem Stanowskim, że takie rzeczy niszczą wizerunek polskiej piłki(matka z synem itd.).Niestety tak na prawdę to media wykreowały tę oprawę jakby tam było napisane: „patrzcie dzieciaki co odjebaliśmy, robcie tak samo”., przemineła by tak samo szybko jak derby bez awantury, ale kilki$$ są najważniejsze. 🙂

leftt
leftt

Pokój 522 jest na piątym piętrze 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Niedomagoj Umyslović
Niedomagoj Umyslović

Jedyną adekwatną karą jest wykluczenie Wisły z rozgrywek. Nie wierzę, że władze klubu nie wiedziały o oprawie, sądzę raczej, że nie miały w tej sprawie nic do powiedzenia. Jeśli komisja ligi chce uchodzić za organ poważny i chce dbać o wizerunek ekstraklasy, powinna pokazać Wiśle czerwoną kartkę. Jednak z oczywistych względów wykluczenie klubu z rozgrywek nie wchodzi w grę – jest to po prostu operacja nie do przeprowadzenia w naszych warunkach. W tej sytuacji jedynym sensownym wyjściem wydaje się odjęcie 20 lub 25 punktów – to jest liczba, która zarżnie wiślakom sezon i może w ten sposób czegoś ich nauczy.

Terel88
Terel88

Jebnij się w łeb

kaczan
kaczan

Czytam o „aferze Maspexu” i nie wierzę. Garstka ludzi zawłaszcza cały sposób myslenia społeczeństwa.

Zastanówmy się co się stało. Mamy kolejne przegrane powstanie. Ktoś niespełna rozumu wydał rozkaz „zbiorowego samobójstwa”, bo jakże inaczej można określić organizację powstania bez broni, zapasów, logistyki itp. Wiele osób przeżyłoby wojnę i mogłoby być wartościowymi członkami społeczeństwa. Wielu młodych inteligentnych ludzi poszło na rzeź.

My jako Polacy lubimy świętować klęski. Powstanie Warszawskie, Listopadowe i wiele innych. Czy ktoś wie ile powstań wygrali w swej historii Polacy i dlaczego tylko jedno? Zdecydowana większość tego nie wie. Datę Powstania Wielkopolskiego zna garstka osób. Dlaczego nie świętujemy zakończenia II Wojny Światowej. Gdyby zrobić ankietę na ulicy, to więcej osób zna datę Powstania Warszawskiego niż zakończenia wojny. Dlaczego nie świętujemy Okrągłego Stołu, czyli wyrwania się z komuny? Czy historia Polski to historia Warszawy? Wydarzenia z Pomorza – walka która zakończyła sie obaleniem komuny nie istnieje za dużo w mediach. Podobnie z Powstaniem Wielkopolskim. A Powstanie Warszawskie już tak.

Może jako Naród lubimy „klęski po walce”. Świętujemy porażki nie zwycięstwa. Potem mamy chwalebne walki Legii z Realem, godną porażkę z BVB. Lech ma tego lata „moralne zwycięztwo” z Utrechtem. Wcześniej była Wisła i prawie awans do LM z Panathinaikosem. Kiedyś też mieliśmy „porażki po walce” jako Reprezentacja. Na szczęście dziś znacznie więcej wygrywamy.

Może powinniśmy też skupiać się na tym co nam wyszło i dążyć do kloejnych zwycięztw zamiast celebrować porażki.

dzonwej
dzonwej

Chyba musiałbyś się trochę więcej dowiedzieć na temat PW. Ludzie byli zmęczeni wieloletnią okupacją. Nie mogli właściwie nic. Traktowanie ludzi jak zwierzęta, łapanki, egzekucje. Tu nie chodzi o świętowanie klęski, ale o pamięć. Gdyby nas nie zdradził Roosevelt, I Sowieci to PW byłoby początkiem wyzwolenia. Warszawa miała być tarczą przed wojskami radzieckimi, a to oznaczało dla mieszkańców śmierć. Oni po prostu wybrali walkę. W getcie żydowskim też było przecież powstanie skazane z góry na porażkę.
Jeśli to nie przemawia do Ciebie to wyjedź na kilka lat do Korei Płn i będziesz miał więcej wyobraźni.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Prusley
Prusley

Bardzo dobry tekst. Pozdrawiam

Weszło
08.07.2020

Milan znów był wielki. A przynajmniej przez sześć minut, w ciągu których sprał Juve

Rollercoaster, jaki zafundowali nam dzisiaj piłkarze Milanu i Juventusu, przypomniał najlepsze lata Serie A i klasyków między tymi ekipami. Po pierwszej połowie chcieliśmy pochwalić Rossonerich za skuteczne murowanie własnego pola karnego. Po ośmiu minutach drugiej części gry już wiedzieliśmy, że na pewno tego nie zrobimy, bo defensywa Milanu zawaliła dwa gole. A po nieco ponad […]
08.07.2020
Weszło
07.07.2020

20 wniosków po Cracovia – Legia

Cracovia awansowała do finału Pucharu Polski w sposób spektakularny. Jakie wnioski można wyciągnąć po meczu z Legią Warszawa?  1. Jak podaje Wojciech Frączek, tylko raz Legia doznała dotkliwszej porażki w Pucharze Polski – miało to miejsce w sezonie 2000/01, gdy Zagłębie Lubin wygrało z nią w ćwierćfinale aż 4:0. 2. Cracovia dała zdecydowanie więcej z […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Morderczy wysiłek Pawła Stolarskiego

Dla Pawła Stolarskiego to arcywyczerpujący sezon. Od października obrońca Legii zaliczył aż 277 minut. Suche minuty nie do końca oddają to, jak intensywne są to dla niego rozgrywki, najdobitniej oddaje je bilans z Transfermarkt: Aż sami zaczynamy odczuwać zakwasy. Istna orka. Obóz z niedźwiedziami u Czerczesowa przy tym, co przeżył w tym sezonie Stolarski, to […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Cracovia wybiła Legii dublet z głowy

Widać było, że w dzisiejszym półfinale Totolotek Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą drużyny, dla których ewentualny awans do finału rozgrywek miał zupełnie inne znaczenie. Inny wymiar. Dla Cracovii zwycięstwo w pucharze to w tym momencie kwestia absolutnie kluczowa. Prawdopodobnie jedyna szansa na uratowanie rozczarowującego sezonu. Dla Legii? Miły, prestiżowy, ale tylko dodatek do ligi. […]
07.07.2020
Kanał Sportowy
07.07.2020

Hejt Park w Dobrym Składzie – Olaf Lubaszenko i Tomasz Smokowski

Hejt Park w Dobrym Składzie – Olaf Lubaszenko i Tomasz Smokowski odpowiadają na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy Weszło FM. Sponsorem programu jest właściciel marki Okocim.
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Kto w Ekstraklasie odchodzi od archaicznej „szóstki”?

Na całym świecie od kilku dobrych lat trwa zwrot w budowaniu środka pola. Coraz mocniej odchodzi się od gry z klasycznym defensywnym pomocnikiem. Pod tym pojęciem rozumiemy typowego walczaka – ma doskoczyć do rywala, odebrać piłkę, oddać ją do najbliższego. I najlepiej, gdyby nie zapędzał się do przodu. Jak to wygląda w Ekstraklasie? Zasadniczo w […]
07.07.2020
Inne sporty
07.07.2020

Pół miliarda dla Pata. Fenomen gwiazdy NFL

Wyobraź sobie, że masz 24 lata na karku, niedawno opuściłeś uczelnię, a już jesteś ustawiony na całe życie. To może powiedzieć o sobie Patrick Mahomes, choć „ustawiony” nie oddaje w pełni fortuny, jaka wpadnie w jego ręce. W ciągu najbliższych dziesięciu lat ten chłopak może zarobić… ponad pół miliarda dolarów. Serio. I co najlepsze, w […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Trzy (!) weryfikacje wyników. Pokrzywdzeni piłkarze Legii, Jagiellonii i Śląska

O panie, takiej kolejki nie mieliśmy już dawno. Przez błędy sędziów musimy zweryfikować wyniki aż trzech meczów. I to nie starć o pietruszkę, a o puchary czy medale. W miniony weekend arbitrzy skrzywdzili piłkarzy Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław. Do tego jeszcze pod górkę miała Cracovia, ale mimo pomyłki sędziego i tak ograła […]
07.07.2020
Weszło Extra
07.07.2020

„Pitbull” na Camp Nou. Jak Edgar Davids podźwignął Barcelonę z kolan

Charakterystyczne okulary, ekscentryczne stroje, nietypowa fryzura. Edgar Davids na przełomie wieków był jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy wśród wszelkiej maści marketingowców. Przede wszystkim jednak cieszył się reputacją doskonałego środkowego pomocnika. Louis van Gaal nazywał go „Pitbullem”, z kolei Marcello Lippi określił go „jednoosobowym silnikiem drużyny”. Davids faktycznie zasłynął przede wszystkim jako zawodnik Ajaksu oraz Juventusu. […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

„To wy, Polacy, robicie tu gnój!”. Jak zarządzana jest Olimpia Grudziądz?

23 czerwca. Krzysztof Stanowski podaje informację, że Jacek Trzeciak nie jest już trenerem Olimpii Grudziądz. Olimpia szybciutko zaprzecza i prosi o niepowielanie nieprawdziwych informacji. Zapewnia, że Trzeciak nigdzie się nie wybiera. 29 czerwca. Olimpia przekazuje informację, że kontrakt z trenerem został rozwiązany za porozumieniem stron. Czyżby kolejny przykład, że gdy klub zapewnia o zaufaniu do […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Arka mówi „do widzenia”, ale nie mówi „żegnajcie”

Jeszcze dwa miesiące temu nie byliśmy pewni, czy Arka Gdynia w ogóle będzie miała kim grać we wznowionych, post-pandemicznych rozgrywkach. 6 maja Michał Nalepa podzielił się z nami swoimi obawami dotyczącymi dalszego istnienia klubu. Pensji nie ma. Właściciele wycofani. Miasto wstrzymało środki. Kibice ruszyli na wojnę z zarządem. Wydawało się, że pod znakiem zapytania stoi […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Kozacy i badziewiacy. Boguski szuka gola. Od dwudziestu miesięcy…

Wisła Kraków zastanawia się nad przedłużeniem o kolejny rok kontraktu z Rafałem Boguskim (przynajmniej według TVP Sport). Z jednej strony trochę tego nie rozumiemy, bo naszym zdaniem 36-latek daje coś tej drużynie już naprawdę od wielkiego dzwonu – przykładem mecz z Górnikiem w przedostatniej kolejce, ale no właśnie, ostatni raz na podobnym poziomie chłop zagrał […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Dariusz Sztylka: Namawiam Waldka Sobotę na powrót do Śląska

Prawdopodobne odejście Przemysława Płachety, transfery Mateusza Praszelika i Rafała Makowskiego, zainteresowanie Waldemarem Sobotą, ocena Erika Exposito, trener Lavicka, budowanie zespołu, a nie zbioru indywidualności. Mniej więcej te tematy poruszyliśmy w rozmowie z Dariuszem Sztylką, dyrektorem sportowym Śląska Wrocław we wczorajszych Weszłopolskich. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji i przeczytania zapisu rozmowy z człowiekiem, który odpowiada za […]
07.07.2020
Weszło Extra
07.07.2020

Mój wąs to panegiryk dla dziadka i lat siedemdziesiątych

Chińskie bajki. Muzeum Albertina w Wiedniu. Dziennikarstwo w erze Tony’ego Blaire’a. Podcast o Złotej Piłce w odniesieniu do Oscarów. Śpiew mew. Mickiewicz. Noszenie lamp na planie filmowym. Wyobrażenie Lubina po grze w Gorky 17. Wąs jako panegiryk. Numerologia. Efekt motyla. Sztuka. Poezja. Dziennikarstwo. Muzyka. Film. Jewgienij Baszkirow zdecydowanie nie jest banalnym rozmówcą. Prawdopodobnie żaden piłkarz […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Jóźwiak znów zrobił różnicę. Sobociński też, ale w drugą stronę

Runda wiosenna w Ekstraklasie miała należeć do Kamila Jóźwiaka. Żadną tajemnicą było to, że dla skrzydłowego Lecha będą to ostatnie miesiące w naszej lidze, więc pozostawało mu potwierdzić, że na wyjazd jego gotowy i oczywiście przekonać do swoich umiejętności jak najlepszy klub. Czy to się udało? Okoliczności rozgrywania tej rundy są tak wyjątkowe, że odpowiedź […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

Czy Legii odbije się czkawką wystawienie podstawowego składu na Lecha?

Trzeba przyznać, że Aleksandar Vuković zaskoczył nas przy okazji starcia z Lechem, bo właściwie w ogóle nie rotował składem i kogo miał najlepszego pod ręką, rzucił do walki. I teraz, skoro wiemy, że poniósł porażkę, mecz z Cracovią w półfinale Pucharu Polski ma jeszcze większą wagę. Jeśli bowiem Legia nie wejdzie do finału, będzie się […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

„Można wziąć dobrych zawodników, z których nie złoży się dobrej drużyny”

Raków Częstochowa wzmacniał się w kończącym się sezonie mądrze. Byli gracze tacy jak Tudor, którzy z miejsca stawali się czołowymi postaciami ligi, było zaufanie do młodych graczy, jak Piątkowskiego czy Mikołajewskiego. Paweł Tomczyk w grudniu minionego roku objął stanowisko szefa skautów Rakowa, a przed nim pierwsze „autorskie” okienko. Jakie wyzwania stawia praca skauta? Na czym […]
07.07.2020
Weszło
07.07.2020

„To były trudne tygodnie. Ale nie pękałem”

– To były trudne tygodnie. Wiedziałem, że może być ciężko o miejsce w składzie, ale nie wyobrażałem sobie, żebym się nie załapał do dwudziestki. Jednak trener Slaven Bilić w obu przypadkach, gdy nie zabrał mnie na mecz, rozmawiał ze mną i powiedział, że ma ciężki wybór i za jego decyzjami nie kryje się nic innego, […]
07.07.2020