Wiceprezes Wisły: klub dostał informację, że nie będzie zakazanych treści
Weszło

Wiceprezes Wisły: klub dostał informację, że nie będzie zakazanych treści

Trudno wymazać wczorajszą oprawę Wisły Kraków z głowy, takie zezwierzęcenie musi szokować i jest to naturalne dla każdego rozsądnego człowieka. Czekamy na konsekwencje tej sytuacji, bo też nie wyobrażamy sobie innego scenariusza, jak przykładne ukaranie winnych. Zadzwoniliśmy więc do przedstawicieli dwóch podmiotów, które będą się tą sprawą zajmowały: do samego klubu i do Ekstraklasy.

Pierwszą rozmowę przeprowadziliśmy z Damianem Dukatem, wiceprezesem Wisły.

Czy klub wiedział, że oprawa z wczoraj jest przygotowana?

Klub dostaje informację o tym, że będzie oprawa i nie będzie na nich zakazanych treści.

Ale były.

To znaczy?

Pochwała morderstw, tak to trzeba nazwać.

Szczerze panu powiem, nie wiem.

Nie widzi pan w tym nic złego?

Nie powiedziałem tak, tylko jest to kwestia interpretacji.

Jak pan to interpretuje?

Przede wszystkim tak, że musimy się spotkać na spokojnie w poniedziałek i to wszystko wyjaśnić.

Ale widział pan wczoraj tę oprawę, jak my wszyscy, i nie miał pan poczucia, że coś jest nie tak?

Szczerze mówiąc, nie zwróciłem na nią uwagi, bo byłem w klubie w środku i dopiero później widziałem zdjęcia. Zobaczymy, trzeba nad tym się pochylić, nie można chować głowy w piasek.

Dobrze, ale jakie jest pana zdanie tak na chłodno, jako wiceprezesa?

Nie chcę się na ten temat wypowiadać, nic nie jest na chłodno, mamy dopiero niedzielę.

A jeśli już uznacie, że ta oprawa była niefortunna, wlepicie zakazy stadionowe czy inne kary?

Na pewno konsekwencje wyciągniemy, ale na razie za wcześnie jest mówić o tym, jakie klub musi stosować kary i wobec kogo.

To nie jest tak, że, jak kibice wywieszają jakąś oprawę, to wcześniej ktoś powinien ją zobaczyć? Na przykład dyrektor ds. bezpieczeństwa i ocenić czy ona jest stosowna?

Być może tak będzie trzeba zrobić. Natomiast do tej pory współpracowaliśmy w ten sposób, że dostawaliśmy informację o braku zakazanych treści.

Czyli wierzyliście na słowo?

Współpraca się układała.

Układała”, czyli rzeczywiście coś poszło nie tak.

Nie, proszę nie wyciągać aż tak daleko idących wniosków. Tak jak mówię: jest czas na przeanalizowanie, Komisja Ligi jest w środę, do tego czasu będzie nasze stanowisko w tej sprawie.

Kogo Wisła wyśle na posiedzenie?

Trudno mi powiedzieć. Zawsze jeździł dyrektor ds. bezpieczeństwa, on na pewno pojedzie, a czy ktoś więcej, zobaczymy.

A jutro jest spotkanie pana, pani prezes i dyrektora ds. bezpieczeństwa?

Dokładnie, pewnie będzie jeszcze przedstawiciel ochrony. To wszystko jest do szerszej analizy.

Spodziewa się pan kary od Komisji Ligi?

Oczywiście, że się spodziewam, trudno się nie spodziewać. Niestety.

Jeśli chodzi o Ekstraklasę, zamieniliśmy parę zdań z Bartoszem Orzechowskim, managerem ds. komunikacji. Trudno mu było jednak powiedzieć coś więcej niż można znaleźć w oficjalnych komunikatach, bowiem Komisja Ligi do sprawy usiądzie w środę. Ważne są jednak dwa zdania, świadczące o tym, że nikt sprawy lekceważyć nie ma zamiaru:

– To jest postępowanie troszkę inne, z tego względu, że jeśli dochodzi do jakichś sytuacji na trybunach, prosimy klub po prostu o wyjaśnienia. Natomiast w tej sytuacji przedstawiciele Wisły zostali wezwani na posiedzenie i w środę ta sprawa będzie rozpatrywana – mówi Orzechowski.

Teraz pytanie, jakiej kary może spodziewać się Wisła? Gdy podobny poziom ogłupienia zaprezentowali kibice Cracovii (transparent „paprykarz szczeciński”, czyli pochwała mordu kibica Pogoni), Komisja Ligi zamknęła stadion na jeden mecz, wlepiła karę 30 tysięcy złotych i odwiesiła wcześniejszą finansówkę, więc w sumie „Pasy” zapłaciły 40 tysięcy. Głupota krakowskich kibiców była więc kosztowna i podobnie będzie pewnie także tym razem.

PP

KOMENTARZE (62)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Czarko96
Real Madryt & FC Barclona & Atletico Madryt

Czyli Wisła zasadniczo powie coś w rodzaju „Ej słuchajcie, my się nie wpierdalamy, ale postarajcie się by weszlaki i komisja ligi sie nie dopierdalała”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lechia

Żebyś ty upadł szemrańcu słoikowaty

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Momo1100

Kwestia interpretacji. Jakby na transparencie pisało „zgwałcimy wasze matki, zabijemy wasze córki” to też by bredzono o złej interpretacji. No ale też bym tak bredził wiedząc że Misiek lubi się maczetą pobawić i może mi lub mojej rodzinie coś zrobić.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Obstawiam że pojawi się conajmniej jeszcze pięć tekstów na ten temat na Weszlo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

komar

Na razie Wisla nie wydala zadnego To redaktor weszlo zadzwonil

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

walgierz

A redaktor Stanowski, który kiedyś dostrzegał idiotyzm zamykania stadionu:
http://weszlo.com/2013/05/07/jak-co-wtorek-krzysztof-stanowski-16/
nagle postrzega to rozwiązanie jako bardzo dobre. Czekam na wtorek, może uzasadni ewolucję poglądów. Kibicuję Wiśle, ale brzydzi mnie wczorajsza oprawa. Uważam, że można było zrobić inną, która by się podobała zarówno kibolom jak i kibicom, ale wybrano patologiczną. Ktoś powinien za to ponieść karę. Tylko nie wiem dlaczego zdaniem redaktora Stanowskiego powinni być to głownie ludzie, którzy z tą żenadą nie mieli nic wspólnego. Odpowiedzialność zbiorowa?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Arjbest

Możesz wskazać gdzie tu jest pochwała zamykania stadionu. To że napisano, że jest to jedna z możliwych kar nie oznacza poparcia takiej idei.
Jako kibic Legii straciłem za dużo meczy przez podobnych idiotów żeby popierać zamykanie stadionów. Niestety, nasze państwo pozostawiło kluby samym sobie wobec patologii na stadionach. Skoro o zakazach mają decydować kluby, a nie sądy i od klubów wymaga się egzekwowania tych zakazów, a nie od policji to tak się to musi kończyć.
Co gorsza, Wisła zarządzana jest właśnie przez popleczników takich patologicznych zachowań. Więc na reakcję na wczorajsze zachowania nie ma co liczyć.

Janusz Kibol

Arjbest Stanowski na twitterze domagał się wczoraj zamknięcia stadionu WIsły… Tak mu się pozmieniało w tej sprawie. Jak widać, wiele zależy od tego o jaki stadion konkretnie chodzi…

Wisłą zarządzają ludzie związani z kibolami. I Stanowski podnosił to jako jeden z argumentów za zamknięciem R22. Jednak przypomnę, że Leśnodorski z kibolami też dobrze żył. Ułożył się z nimi aby zakończyli protest. Wielokrotnie palił też głupa w obronie zakazanych treści. A Staruch czuł się natomiast na tyle pewnie, że dał w japę klubowej legendzie -Rzeźniczakowi.

Ale jak widać, ktoś tu lubi się bawić w podwójne standardy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol

Paulo A czy ja pisałem, że Rzeźnik dostał w japę za kadencji Leśnego? Pisałem tylko, że Staruch czuł się na tyle pewnie, że dał w japę czołowemu piłkarzowi. Tu chodzi po prostu o pokazanie układu z kibolstwem, nie personalnie o Leśnego. Ogarniasz „bystrzacho”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
Wisła Kraków

Ale o czym wy w ogóle mówicie, przecież Kubuś zaprzeczył,,że cokolwiek zaszło….

XardasKSP
Polonia Warszawa

A co tam dla GTSu podpisuja zawodnikow zagranicznych nawet na lawke, to i na kare ich stac. Komornik poczeka sobie dalej na dlugi i odsetki….

Jak widac finansowo sa rowni i rowniejsi, bo jak w Polonii tylko raz forsy zabraklo to odrazu do IV ligi bylo zeslanie. A zbankrutowana zgoda GTSu i Ruchu na jakichs innych finansowych zasadach jedzie chyba……

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

😀

XardasKSP
Polonia Warszawa

Dobry komentarz, bedzie wesolo jak kiedys komornik zsumuje wszystkie rachunki tak jak to zrobili wobec Ruchu. Tam tez mieli dlugi a grali o Mistrza i zajmowali 3cie miejsce a dlugi niech poczekaja…. co tam komornik.

Licencje dostali ale komornik forse zabral i spadek bedzie kolejny w Ruchu, przyszlosc bedzie wasza rownie wesola wszystko przed wami Wislacy 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Putin Wyklęty
FC Krym

Potwierdza się, że kibice Polonii Wwa to mistrzowie Polski w płakaniu :)

XardasKSP
Polonia Warszawa

Przypomnie wam o plakaniu, jak podazycie szlakiem przetartym przez wasza zgode z Chorzowa 😀

Putin Wyklęty
FC Krym

Nie musisz, nie jestem za Wisłą :) Co nie zmienia faktu, że Ruchowi i Wiśle życzę gry w ekstraklasie, a wam nie, ponieważ w odróżnieniu od was Ruch i Wisła to kluby z kibicami :)

XardasKSP
Polonia Warszawa

Bo kibicow zachowala sobie Wisla dlatego bo wybrali milicje w PRLu. Jakby wybrali honorowo PKP tak jak Polonia (a mieli oferte od PKP) to by tak samo mieli nizsze ligi przez 40 lat i podobna ilosc kibicow.

Aha i zobaczymy czy bedzie tak wielu u nich kibicow w nizszej lidze po paru latach. Jedynie Widzew pokazuje moc w nizszych ligach. Obecnie Wisla jedzie na 10 latach Cupiala ale coraz to sie wykrusza im liczba kibicow.

Putin Wyklęty
FC Krym

Jakoś Lechowi nie przeszkadzało PKP, nawet mistrzostwa Polski im wpadły, a klub zdominował swoje miasto i cały region. Ale to tak na marginesie. Co do Wisły, to kibiców miała i przed Cupiałem, w nawet 2.lidze czasem prawie 10 tys. potrafiło przyjść, tak było w latach 90-tych i dobrze pamiętam. Więc nawet, jeśli spotkałby ich kryzys sportowy, to o ich kibiców jakoś się nie martwię, będą. Kibicowsko Wisła i Polonia to dwa róźne światy. Wisła liczebnie dominuje w swoim mieście (całkiem dużym) i regionie, a Polonia… No cóż :)

XardasKSP
Polonia Warszawa

Bo PKP wybralo Lecha jako swoj glowny klub a reszta to dla nich byly bonusowe. Co do Polonii to tez liczebnie dominowala w swoim miescie i przed wojna i po wojnie dopoki nie zmienil tego PRL skazujac Polonie na 40 lat w nizszych ligach a na CWKS zwozac kibicow w latach 50-tych aby im stadion wypelnic. 50 % ich kibicow to potomkowie tych wozonych na kazdy mecz.

A Wisla swoich niestracila bo jako GTS grali w Ekstraklasie przez okres PRLu, gdyby wybrali PKP i grali caly PRL w nizszych ligach to ciekawe ilu by mieli wtedy.

Putin Wyklęty
FC Krym

Ty, a gdybym tak chciał zostać kibicem Polonii, to co muszę zrobić? Czy muszę mieć meldunek warszawski? Czy muszę mieć miejsce urodzenia w Warszawie? Czy moi rodzice i dziadkowie też muszą? Czy muszę grzebać w PRL-u czy mogę po prostu zyć teraźniejszością? A może nic nie muszę, tylko tak po prostu mogę sobie pokibicować Polonii, tak jak każdemu innemu klubowi typu Lech czy Legia (albo Wisła)? Jak to u was właściwie jest?

XardasKSP
Polonia Warszawa

Kazdy kto chce kibicuje Polonii (no chyba ze niesie ze soba flage z sierpem i mlotem oraz czerwona gwiazda, za duzo Polonia wycierpiala w PRLu zeby cos takiego przechodzilo na stadionie stad kiedys byla burda i wyrzucili czerwonych jak sie ujawnili. Aha i na CWKSie tez takich mieli i nadal maja incognito teczowych kibicow nawet wybiorcza o tym pisala jakby ktos chcial pytac skad sie w ogole wzieli). W Warszawie najczesciej nowi kibice to takowi ktorzy czytali historie. Bo jak nie czytaja to wiadomo ida za sukcesami CWKSu.

Putin Wyklęty
FC Krym

Kibice Polonii to jednak ciekawe stworzenia – nawet jak chcesz pogadać z nimi o Polonii, to oni gadają o Legii 😀

XardasKSP
Polonia Warszawa

Mowie ci jak jest ze kazdy kto ma chec i niezamierza ubierac jakichs lewicowych efektow specjalnych to jest mile widzianym kibicem przy K6.

Pa.wlo

Jest wiele prawdy w tym co piszesz o działaniach komisji licencyjnej i warszawskich urzędników. Ale czy sami, jako polonijne środowisko, jesteście zupełnie bez winy? Wątpię, przecież to jeden z właścicieli Polonii przekazał w idiotyczny sposób tereny stadionu do miasta. Piszesz, że każdy może kibicować Polonii, ale na waszych forach z komentarzy wynika, że to klub rodowitych Warszawiaków. Sami też nie dość że jesteście niezbyt liczni, taka jest brutalna prawda bo mówimy o blisko 2 milionowej aglomeracji, to jeszcze skłóceni to też nie pomaga prawda?. A co powiesz np. o potraktowaniu przez Polonię piłkarza który nazywa się chyba Michał Strzałkowski, wszystko było w porządku? To tyle. A jeśli chodzi o mnie to szczerze życzę wam jak najlepiej ale jednocześnie też szczerze nie wierzę, że wasze środowisko jako całość jest w stanie coś pozytywnego wykreować.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Oczywiscie ze Polonie nekaja rozne dziwne persony typu Engel czy Popielarz. Rzadzic chca a w mieszku forsy tyle ze i ja bym mogl 160 000 wplacic i zostac Prezesem. Tylko poco skoro to za malo forsy.

Prawdziwego prezesa nie bedzie ani sponsora dopoki HGW bedzie wysylac swojego konserwatora zabytkow. Grunt mozna miec wlasny i miec z tego tyle pozytku co ten czlowiek stawiajacy samolot w centrum. Dopoki wladze trzymaja POgrobowcy komunizmu to nie pozwola aby cokolwiek zbudowano aby podatnicy mieli wplywy do budzetu i miejsca pracy zamiast wydatkow a Polonia sponsora i Ekstraklase.

Pa.wlo

Stary, wracasz do kwestii w których przyznałem Ci rację. A w żaden sposób nie odniosłeś się do wątków dotyczących was jako całego polonijnego środowiska. Ktoś was nie lubi to fakt, ale czy sami zrobiliście wszystko, żeby było lepiej? Może zamiast narzekać, – słusznie czy nie to nie ma znaczenia bo i tak nie zmienia waszej sytuacji, – może lepiej nakreślić jakiś plan jak wyjść z obecnej sytuacji, a później długo mozolnie krok po kroku wracać na kolejne wyższe szczeble. Dobre wzory są nawet nie tak daleko od Warszawy, wystarczy się rozejrzeć. Nie odpowiedziałeś na moje pytania, ale ja odniosę się do przywołanych przez Ciebie pogrobowców komunizmu, z przykrością muszę stwierdzić, że jeszcze nie tak dawno niektórzy z nich widziani byli w loży honorowej na waszym stadionie, a chyba i jeden z prominentów klubowych związany jest z warszawską PO .

XardasKSP
Polonia Warszawa

HGW na lozy honorowej na K6? To chyba musialabyc jakas wizja po grzybkach halucynogenkach bo o ile wiem to niechciala nawet z JW gadac o gruntach i na kazdy pomysl stadionu przysylala konserwatora zabytkow.

A co do klubu to bardzo jestem ciekaw co kibice moga zrobic skoro nie maja wladzy nad klubem tylko ciagle jakis prezesik. Aha i to nie jest tak ze poloze na stole 200 000 zamiast 160 000 i mi oddadza stolek prezesa i dadza wszystko poukladac. Oni sie przyspawali do tych stolkow Popielarze, Engele i ich ludzie i nie oddadza za tyle samo co sami daja. Musialby ktos im dac pare milionow zeby Polonie zostawili w spokoju oddali wladze i dali budowac cos normalnego.

Pa.wlo

Czy ja napisałem coś o HGW, czy kamery nie pokazywały Oleksego, Olejniczaka? A i jak piszesz Popielarz (uleciało mi nazwisko) nie jest związany z PO? Wiec grzybków to chyba kto inny używa, ktoś kto myśli że przyjdzie filantrop z kasą, wyłoży ją i pozwoli rządzić skłóconym grupkom kibiców. Pozdrawiam, myślę, że czas zakończyć naszą dyskusję, chyba nadajemy na różnych pasmach.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Oleksy i Olejniczak to mogli tyle co nic i to nie kibice ich zaprosili tylko nie wiem kto. Kibice wygwizdali (a ci lewaccy od olejniczaka jak sie ujawnili to wylecieli ze stadionu) bo jakby przypuscili kibice szturm na trybune honorowa to by i tak pol Polski sie smialo i zakaz by byl stadionowy pewnie na rok skoro wam daja na jeden mecz. A czy ITI nie przesowalo w CWKSie w mysl dawnej tradycji powojennej czlonek PZPRu prezesem?

Co do Popielarza to dowiedzialem sie ze on jest serio goly i wesoly z pewnych zrodel ze nawet Engel przy nim jest krezusem wiec nie wiem gdzie nalezy ale zarowno finansowo jak i politycznie moze tyle co nic. Finansowo to sam moge wiecej, no ale ktos madry inaczej musial Popielarzowi dac wladze no wiec ma i razem z Engelem i jego ludzmi sklocaja Polonie.

Jakby przybyl sponsor z kasa to ci wszyscy skloceni pseudoprezesi by znowu jak za JW tylko z boku probowali cos podskubac. Oczywiscie najpierw by trzeba odkupic klub. Wiadomo sponsor filantrop nie przybedzie tylko sponsor developer jak juz HGW nie bedzie prezydentem a nowy prezydent zabierze konserwatora zabytkow myslac o zyskach dla prawie 2 mln Warszawiakow z podatkow, a nie o tym ze 30 000 CWKSiakow bedzie plakac bo oni juz dostali 500 mln z podatkow.

A jak da sie budowac na gruntach Polonii to Warszawa zyska miejsca pracy i wplywy z podatkow zamiast wydatkow z budzetu. A Polonia zyska oczekiwanego dlugo sponsora z forsa.

Wodzu_L

Gratulacje jeśli czerpiesz wiedzę GW

Wodzu_L

Najwyraźniej nikomu nawet w samej ksp nie zależało na tym klubie… Nie możecie się porównywać z RTS gdzie sprzedają kilkanaście tysięcy karnetów a u Was 2000 ludzi to na najlepsze mecze przychodzi..

Wróżka Weszława

Mówi że nie można chować głowy w piasek a przez całą rozmówkę chowa głowę w piasek mówiąc że to kwestia interpretacji, a tak właściwie to on niczego nie widział.
I mimo że to kwestia interpretacji to pytany o karę w zasadzie już wie że będzie….

Janusz Kibol

Potępiam oprawę Wisły. Pytam się jednak was Weszlaki: Czy macie jakąś amnezję, czy jesteście jebanymi hipokrytami? Pytam redaktora Stanowskiego: Czy transparent o treści: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice”. nawołuje wprost do morderstwa? Coś takiego wisiało niedawno na stadionie Legii. I teraz następne pytanie: Dlaczego nie domagał się Pan wtedy zamknięcia stadionu Legii? Dlaczego PZPN nie nałożył za to na Legię potężnych kar? Dlaczego Weszlo nie kipiało z oburzenia? Jestem za karaniem za takie skandaliczne oprawy jak ta na derbach Krakowa. Jednak przede wszystkim jestem za konsekwencją i równym traktowaniem wszystkich! Skoro Legia nie dostała kary, to pytam się jakim prawem ma ją dostać Wisła? Powiem więcej, ten napis na Legii był bardziej jednoznaczny. Mówił o konkretnych osobach i groził im wprost śmiercią! Transparent na Wiśle był również nie do przyjęcia, pozostawiał jednak pole do interpretacji: „BOŻE MIEJ LITOŚĆ NAD NASZYMI WROGAMI BO JAK WIDZISZ MY JEJ NIE MAMY”. Ale nie domagam się łagodniejszego traktowania. Domagam się takiego samego traktowania w tym przypadku! Tak więc albo karzemy wszystkich po równo za podobne winy, albo wcale! No chyba, że kogoś popierdoliło z zaślepienia i hipokryzji… I teraz test bezstronności dla Komisji Ligi. Zarząd Wisły powinien iść do nich ze zdjęciami licznych skandalicznych opraw jakie miały miejsce do tej pory w ekstraklasie, za które kar nie było, albo były minimalne. Tak czy inaczej, nawoływanie do zamknięcia R22 ze strony Stanowskiego mimo, że wcześniej facet był przeciw zamykaniu stadionów jest oznaką, że chyba mu się jakiś opornik w mózgu przepalił…

1463638354.jpg
Jarek1965

Dokładnie to samo przemknęło mi przez myśl po zobaczeniu pierwszego artykułu , ale widzę to nie od dziś i nie tylko ja że Stanowski i spółka to chorągiewki bez krzty obiektywizmu w każdej z dziedzin które opisują . I jak słusznie zauważasz z notoryczną amnezją jeśli tyczy to ich sympatii.Do samego bannera Legii ( „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.) absolutnie nie mam negatywnych odczuć także biorąc pod uwagę czego był ten banner następstwem. Do oprawy Wisły też się odniosłem. Ale dla Stano i reszty liczą się kliknięcia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol

BigB Czyli de facto nie chodzi o samą oprawę, lecz o to, że w Krakowie przekładają słowa w czyn, latają z maczetami i się zabijają? Tylko że trudno karać klub za to, że banda debili w ich barwach dokonuje na mieście przestępstw. Kibole Legii też co jakiś czas zabijają kiboli innych drużyn. Poczytaj sobie trochę na necie. Tak więc pokazali wielokrotnie, że zdolni są do morderstw. Dlaczego więc ich transparent z groźbą morderstwa należy traktować łagodniej? Dlaczego piszesz o obrzydliwym nawoływaniu do zabójstwa, że to jest tylko „mocna” odpowiedź na coś tam, coś tam? Dlaczego, nie nazywasz sprawy po imieniu? Prawda jest taka, że zarówno na Wiśle jak i na Legii przegięto pałę, ale w jednym przypadku próbuje się za wszelką cenę sprawę wyolbrzymić, w drugim zbagatelizować i taka jest różnica.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol

Paulo Nie rozśmieszaj mnie. Bardzo konkretne i jednoznaczne zdanie, że tego i tego trzeba powiesić, czyli zabić, zinterpretowałeś w taki sposób, że nie jest to nawoływanie do mordu. Ok. Masz prawo do własnej interpretacji. Jednak w takim wypadku śmieszne jest z twojej strony święte przekonanie o tym, że mniej konkretny w swojej formie transparent wiślaków, jest na pewno nawoływaniem do mordu czy też jego celebracją… Ech… Przecież WIślacy też mogą walnąć ściemę, że to była przenośnia i chodzi tylko o brak litości na boisku. A jeżeli idzie o zachowanie prokuratury, to była ona już w rękach pana Zbyszka. Trudno żeby karali kiboli Legii, którzy tym transparentem pojechali po opozycji, z którą rząd wówczas toczył kluczowy dla siebie bój o Trybunał. Jesteś aż tak naiwny że tego nie rozumiesz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Przy calej nienawisci do CWKSu, to oni tego lewactwa ani volksdeutschy nie powiesili. Oni tylko pisza co czuje Polak wobec niemieckich slugusow.

A GTS sie chwalil tym ze zamordowali kibicow Cracovii (pewnie rownie honorowo jak CWKS probowal zabic na marszu niepodleglosci nozem w plecy) czyli czyn dokonany. I chodzilo o kibicow nie o politykow ktorzy probuja sprzedac Polske do konca niemca.

To duza roznica miedzy polityka a sportem. Mozna nienawidziec CWKSu i GTSu, ale jak giermancy beda sila probowac znowu skolonizowac Polske to kibice z kazdego klubu beda razem szli przeciwko niemieckim wroga ramie w ramie. I o ile jakis CWKSiak z tych ich teczowych nagle sie nie ujawni wbijajac noz w plecy to wszyscy beda bronic Polski jak w 1939 czy podczas powstania (pomijajac to czy decyzja o nim byla sluszna czy nie to jak juz sie zaczelo to musieli walczyc).

Kibice GTSu nie chwalili sie patriotyzmem tylko zwyczajnymi zabojstwami. Aha i nie popieram PiSu uwazam ze Kaczor to socjalista i wedlug mojej subiektywnej opini (nie mam dowodow do prokuratora) to obrobili skoki podobnie jak PO obrobilo amber gold.

Jedyna prawica to Partia Wolnosc i niektorzy poslowie od Kukiza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Ja pisze zachowujac obiektywizm, a ze CWKS i GTS nielubia swojej historii to dla nich nie jest sensowna. Ale to nieznaczy ze jak cos zrobia dobrego chociazby oprawa powstancza lub osiagna wynik w pucharach (GTS z Schalke, Parma i Saragossa a CWKS ze Spartakiem i Trabzonsporem w grupie) to ich nie pochwale za to.

A jaka historia jest to kazdy widzi i narzekanie na mnie niezmieni faktow historycznych, a pisanie o nich moze sprawic ze wiecej osob sie dowie o historii.

PhoenixLk
Legia Warszawa

„A na drzewach zamiast liści…” znasz ciąg dalszy… kasować każdą sytuację, przy okazji której jest to śpiewane?
To też nawołuje do morderstwa…

Liczę na rozmowę na argumenty – inny poziom oleję

Pozdrawiam

kotkameleon

A może to kwestia tematyki? Wiadomym było, że ten transparent jest odpowiedzią na polityczne manipulacje. Dla mnie ten transparent to kibicowska refleksja na temat reakcji stadionowej i tyle. Jakkolwiek mamy do czynienia z polityką, gdzie padło już wiele ostrych sformułowań – chociażby niedawno, publicznie jeden pan zarzucał innym, że są mordercami i jakoś to przeszło.
Natomiast transparent Wisły odnosi się do konkretnego stanu faktycznego. Kibice dwóch drużyn stosują przemoc i dopuszczają się przy tym do mordów. Mało tego, szczycą się tym.
Tak więc pozornie to nie są dwa identyczne przykłady.
Kwestia wolności słowa i tym, do czego winien służyć stadion, też jest ciągle dyskutowana.
Jak dla mnie, piłka nożna dla kibiców. A więc wszystkie ideologiczne wykwity powinny być z góry wyrywane włącznie z korzeniami. Zapowiedź wieszania na drzewach, jak i szczycenie się odebraniem komuś życia, nie powinno być manifestowane na stadionach. No ale… to już zmierza do dyskusji na temat psychologii, socjologii itp.

blazej przybylowicz

Cytuję:
Natomiast do tej pory współpracowaliśmy w ten sposób, że dostawaliśmy informację o braku zakazanych treści.

Już sobie wyobrażam sytuację, że przychodzą kibice z oprawą do zatwierdzenia i informują, że dziś wyjątkowo mają oprawę z zakazanaymi treściami. Klub na to informuje kibiców że zakazane treści są zakazane. Kibice na to wyjaśniają że tego nie wiedzieli. Wzorowa wspolpraca z kibicami. :-)

Marcinecckie

Przecież to, że jest jakakolwiek poważniejsza kontrola opraw to fikcja. Nikt takiego płótna nie wniesie pod koszulką, więc odpowiednie osoby dokładnie wiedzą jak to wygląda, ale przymykają oko. Podobnie jest z racami. Przecież kilkudziesięciu rac kibice nie wnoszą w tyłkach, tylko najczęściej normalnie w pudłach razem z bębnami czy z flagami. Po prostu jest przyzwolenie na odpierdalanie – już pomijając same oprawy, to kumaci kibole mogą sobie chodzić po budynkach klubowych 24/7, niczym pracownicy klubu, mogą z klubów robić prywatny folwark.

emesen

Wiadomo, że kluby od dawna pozostawiono samym sobie w walce ze stadionowymi bandytami. Państwo nie działa, a teraz kibole są dodatkowo prawdziwymi patriotami – śpiewają wszystkie zwrotki hymnu, są obrońcami narodowych tradycji. Bez pomocy Państwa żaden klub nie ma szans na zwycięstwo. Więc dlaczego nawoływać do surowego karania klubów oraz kibiców, którzy w większości potępiają takie działania i są nimi zażenowani, poprzez zamykanie stadionów czy kary finansowe…

Jeżeli Ekstraklasa chciałaby pomóc, to powinna stosować kary uderzające bezpośrednio w kiboli – zakazać wyjazdów na rundę, nakazać zamknięcie trybuny na której dzieją się takie rzeczy i zobowiązać klub do rozproszenia bandy po różnych sektorach. Tak aby uprzykrzać życie bandytom, nie skazując klubów na konfrontację z własnymi kibolami i jednocześnie nie karać normalnych kibiców.

vincent van cock

„Szczerze panu powiem, nie wiem.” Dalej nie czytam ,za bardzo się wzruszyłem tą szczerością

PanJakub

A społeczniaki z warszawy już ślą donosy, w końcu komunistyczne korzenie do czegoś zobowiązują:D

Wodzu_L

Może i tak ale kto by się przejmował donosami od klubu z 4 ligi…

PanJakub

Mówię o kibicach starej ladacznicy aka ukrainska legia warszawa

Maxi

Dlaczego nie jest karany taki klub jak legia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo to komisja Legii a nie Ligi . Transparent o szubienicach dla Olejnik i Lisa !!!!!!! weszło go nie pamięta !!!! co za to spotkało ten klubik z Warszawy . Co spotkało legię za legia albo śmierć !!!!!! . Jesteście portalem legii Warszawa . Odczepcie się od Wisły . Stanowski jak chodziło o legię to pisał że zamykanie stadionu nie jest dobrym rozwiązaniem ale jak już chodzi o Wisłę to należy zamknąć stadion . Trochę obiektywizmu .

trylezsis
Legia

Artykuł o ohydnej oprawie Wisły, ale tradycyjnie w komentarzach tematem numerem 1 jest Legia. Naprawdę wam się już to nie nudzi? 😀 Przestańcie pie*dolić że nie karzą Legii, bo wystarczy że już od UEFA dostali sporo kar. Czepiacie się wszyscy transparentu Legii o KOD-zie, o ile pamiętam to Legia została ukarana za transparent, a do tego na pewno dużo ludziom się nie spodobała, ale pewnie bali się że zostaną zwyzywani od lewaków (ot polska rzeczywistość). I czy to że inni robili jakieś oprawy czczące morderstwo, albo nawoływanie do niego ma usprawiedliwić ten paszkwil, co zrobili „kibice” Wisły? Nie jestem za zamknięciem całego stadionu (bo dlaczego mają cierpieć normalni kibice), jestem za zakazami stadionowymi dla tych „artystów”

PhoenixLk
Legia Warszawa

tradycji musiało stać się zadość… niedługo – pod krótkim tekstem o tym, że piłkarz X z klubu Y strzelił w meczu z Z 3 gole – też znajdziesz wzmiankę o Legii…

Chociaż nie – to się już dzieje… Lewandowski…

wpDiscuz

INNE SPORTY