Dziewięćdziesiąt minut cierpienia
Weszło

Dziewięćdziesiąt minut cierpienia

Komentarz „było groźnie!” po dośrodkowaniu, do którego nikt nie miał większych szans dojść i które Michał Gliwa mógł spokojnie łapać w zęby. „Ależ to był kąśliwy strzał”, gdy Kante uderzył po ziemi, w środek bramki Sandecji, oddając i tak jeden z top 3 strzałów w meczu. Dośrodkowanie z narożnika pola karnego lądujące gdzieś w okolicy koła środkowego. Przewrotka Pitera-Bućko wyglądająca tak imponująco i efektownie, jak imponująco i efektownie wyglądać może przewrotka Pitera-Bućko. Mecz dwóch z trzech najbardziej nieskutecznych zespołów ligi, rozgrywany na stadionie tego trzeciego, był dokładnie taki, jakiego można się było spodziewać.

Był słaby. Można przeklinać? Był, kurwa, słaby.

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek złudzenia, że skoro w Polsce uprawiamy teoretycznie sport o tej samej nazwie i zasadach gry co w Anglii, to może Sandecja z Wisłą nawiążą do szaleństwa otwarcia Premier League, mógł czuć, że jedni i drudzy okładają jego nadzieje metalowymi prętami. A potem otwarte rany traktują papierem ściernym i polewają spirytusem.

Gdybyśmy mieli skleić kompilację-parodię pod tytułem „ekstraklasa styl życia”, z tego spotkania moglibyśmy czerpać pełnymi garściami. Ileż tutaj było niedokładności, ileż zagrań, które skwitować można było tylko wiecznie skrzywioną miną Dominika Furmana. Michał Gliwa odprowadzający sobie piłkę do pola karnego, by móc ją złapać i dający ją sobie wybić z rąk Łukowskiemu. Ale i tak robiącemu to za lekko, by wtoczyła się do bramki. Tomasz Brzyski ładujący 99,9% dośrodkowań „na pierwszego”, Giorgi Merebaszwili będący Georgim Merebaszwilim, spektakularny drybling kończąc wyekspediowaniem piłki w okolice Tarnowa…

Tak naprawdę jedyna bramka, dająca dziś wygraną płockiej Wiśle, również padła w sytuacji naprawdę kuriozalnej. Bo przy rzucie rożnym wykonywanym przez Furmana do Kamila Bilińskiego skakało łącznie trzech zawodników. Którzy jednak bardziej przeszkodzili sobie, niż strzelcowi jedynego gola. Strzelcowi, który poza trafieniem zagrał dziś mniej więcej tak przekonująco, jak przekonująca była francuska przygoda asystenta przy jego golu. Okazja do wyrównania, ale taka naprawdę dogodna, nie mówimy o wyrobach sytuacjopodobnych, była. Jedna. Ale koncertowo zmarnował ją Adrian Basta, zamiast strzelić ile sił, postawił wszystko, co miał na wolej po koźle. I kończy – jak i jego zespół – z niczym.

Dobra, jako że kilka poprzednich akapitów każdemu, kto oglądał spotkanie, przypomniało z pewnością, jaki koszmar właśnie przeżył, a tych, którzy nie oglądali, a chcieli, wprawił z pewnością w depresyjny nastrój, sypnijmy nieco pozytywami. A w zasadzie jedynym pozytywem, jaki w ogóle przychodzi nam do głowy. Czyli – Damian Byrtek. Dziś na środku obrony odwalał kawał dobrej roboty i nawet gdy kolegom zdarzały się jakieś obcinki czy błędy w kryciu, on naprawiał je za dwóch. On jako jedyny będzie mógł odpalić sobie to spotkanie w wolnej chwili i wrócić do niego, robiąc to z jakąkolwiek przyjemnością.

Mimo wszystko nie chcielibyśmy jednak po dwóch kolejnych meczach znów ledwie szczypt optymizmu szukać akurat w postawie stoperów. Sobotnia ekstraklaso, łaskawiej, prosimy.

sandecja-nowy-sacz

Sandecja Nowy Sącz

12-08-2017
0
:
1
wisla-plock-sa

Wisła Płock

5. kolejka

12.08.2017

15:30

Nieciecza

4.0 4.0
A. Basta
2.0 1.0
A. Danek
3.0 4.5
A. Kolew
3.0 2.5
B. Dudzic
2.0 2.5
B. Kasprzak
5.0 5.0
D. Szufryn
2.0 2.0
M. Cetnarski
4.0 4.0
M. Piter-Bucko
4.0 3.0
M. Gliwa
5.0 5.0
P. Kraczunow
4.0 4.0
T. Brzyski
- 4.0
A. Reca
5.0 5.0
C. Stefańczyk
7.0 7.0
D. Byrtek
5.0 -
D. Rasak
6.0 4.0
D. Furman
5.0 3.0
G. Merebaszwili
6.0 6.0
I. Łasicki
4.0 7.5
K. Biliński
2.0 2.0
M. Lebedyński
5.0 5.0
P. Stępiński
6.0 6.0
S. Kiełpin
6.0 5.0
Mariusz Złotek

Zmiany gospodarzy:

B. Kasprzak

W. Trochim

3.03.0

A. Danek

P. Mraz

4.04.0

M. Cetnarski

F. Piszczek

-5.0

Zmiany gości:

A. Reca

J. Łukowski

4.04.0

K. Biliński

A. Dźwigała

3.03.0

G. Merebaszwili

J. Kante

-7.0
Migrena
Zatwardzenie
Grypa żołądkowa
Oglądanie powtórki Sandecja - Wisła

Nagroda specjalna*

DVD z powtórką meczu dla strażników w Guantanamo
Na pewno zrobią z niego użytek
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka

fot. FotoPyK

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Warto było zobaczyć końcówkę i kabaretowo-jarmarczny trick w wykonaniu Gliwy. Pomysł i wykonanie, niczym Pan Ząbek w Pytaniu na Śniadanie. Brakowało tylko perkusisty za linią, który zagrałby stosowny tusz…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy

Wincyj klubów w ekstraklapie wincyj. Bo jeszcze trzeba nam więcej takich spotkań jak to. I parę innych z poprzednich kolejek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock

pewnie na trzeźwo , pedały

m1025

jak mozna ogladac na trzezwo? pierwsze slysze?

vincent van cock

Extraklase w dodatku

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

A po końcowym gwizdku…
comment image

panaszek

Weszłaki, dlaczego zakryliście (nieudolnie) tą „gwiazdkę” od Nagrody specjalnej?

” * każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.”

Macie jakiś stażystów – grafików? Czy redaktor wpadł na genialny pomysł, by to schować?

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY