post Avatar

Opublikowane 10.08.2017 13:42 przez

redakcja

Średnie – łagodnie mówiąc – miesiące za Lechią. Najpierw przegrany sezon 16/17, potem przeciętne okno transferowe, teraz kop w dupę od Bytovii w Pucharze Polski. Czy to już moment, by bić na alarm, podejmować zdecydowane ruchy i nawet myśleć o zmianie trenera? Na co właściwie stać dzisiejszą Lechię? Zapytaliśmy Bogusława Kaczmarka.

Limanovia, Stal, Puszcza, teraz Bytovia. Grać z Lechią w Pucharze Polski, to powoli mieć wolny los?

Nie problem w wolnym losie, tylko w wygrywaniu spotkań pucharowych, a to, jak pokazuje historia i wczorajszy mecz z Bytovią, Lechii nie wychodzi. Trzeba po prostu wyjść i wygrać a te wszystkie Limanovie i Stalowe Wole – z szacunkiem dla nich – łączą się w jakąś całość. Choć w czym leży problem, nie wiem, trzeba by zapytać sztabu szkoleniowego.

Moim zdaniem Lechia jest po prostu słabsza niż rok temu.

Jest mocniejsza o doświadczenia z przegranego sezonu, gdzie w sposób dla mnie bardzo prozaiczny, oddała europejskie puchary. Czwarte miejsce w tej słabej – umownie zwanej – ekstraklasą lidze, Lechii nie przynosi splendoru. Faktem jest, że na tę chwilę gra wygląda inaczej. Proszę zwrócić uwagę, że wiosną bohaterem był Kuciak, który wybronił kilka spotkań, co dało Lechii minimum osiem punktów i to według sprzyjających jej wyliczeń. Odszedł Janicki, nie ma Malocy, odeszli Borysiuk, Sławczew, Mak czy Pawłowski, który nie wiem, na jakiej zasadzie tu był. Jednak przy tej słabości ekstraklasy, to w dalszym ciągu powinna być liga 3xL. Poziom polskiej piłki to nie są wyniki reprezentacji Nawałki, bardziej probierzem jej wartości były mistrzostwa Europy do lat 21. Jak pan sobie przypomni mecz Polska-Anglia, to był jeden Linetty z Włoch i cała dziesiątka grająca w ekstraklasie. Angielskiego bramkarza widzieliśmy dopiero po meczu, w tunelu, jak schodzili do szatni. Wracając do Lechii, to nadal siła. Suma wartości: kibice, miasto, piękny stadion, baza treningowa, sponsor, który wykłada pieniądze. To w dalszym ciągu powinno decydować o Lechii w czołówce ekstraklasy i walce o mistrzostwo.

Nie brakuje panu wzmocnień z przodu? Od roku nikt sensowny się nie pojawił.

To nie są najpilniejsze potrzeby Lechii. Jest dwóch Paixao, jest Kuświk, statystycznie wygląda to nie najgorzej.

Kuświk i Flavio ostatnie bramki strzelali w lutym.

Według mnie, przy odejściu Borysiuka i Sławczewa, najbardziej brakuje jednak zawodnika numer sześć, który w dzisiejszym futbolu jest bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy. Nie bez przyczyny Mourinho do Manchesteru ściągnął Maticia. Niech pan zobaczy jaką rolę odegrał Kante w Leicester, a później w Chelsea. Tu mistrzostwo i tu mistrzostwo. Brakuje piłkarza, który byłby równoważnikiem między ofensywą a defensywą, takiego łącznika.

Matras jest niezły na szóstce.

Pan tak mówi. Zagrał dobry mecz i strzelił przypadkową bramkę w Płocku, ale jeden on nie wystarczy, zgodzi się pan ze mną? Tam potrzeba dwóch ludzi i współpraca Borysiuka ze Sławczewem bardzo ładnie się układała. A nawet w Płocku, Wisła, grając w dziesiątkę, stworzyła trzy 100-procentowe sytuacje bramkowe. Dwie Reca, trzecią miał Biliński. Ktoś powie: mógł strzelić bramkę Kovacević, miał sytuację. Tak, ale jak się gra 11 na 10 i się daje przeciwnikowi takie sytuacje, to chyba jest powód do myślenia, nie? Może Matras i Łukasik będą to grali co Sławczew i Borysiuk, ale na tę chwilę tak nie jest. Mamy mecz z Górnikiem i gdyby Angulo z kolegami lepiej nastawili celowniki, to Lechia mogłaby przegrać dwoma-trzema bramki.

Będę wracał do kreatywności: Matras-Łukasik to nie to samo co Sławczew-Krasić.

Na pewno, to zupełnie inne profile. Jeśli Lechia nie ugra w tym sezonie nic, to będzie problem, bo tam jest sześciu-siedmiu piłkarzy 30+. Krasić, dwóch Paixao, Kuświk, Kuciak, Wawrzyniak. Ściągnięcie Augustyna może być lekiem na pewne rzeczy, ale wcale nie musi. W Polsce występuje zjawisko face-liftingu takich piłkarzy jak Vadis, wcześniej Stilić i kilku innych. Poprawią sobie tutaj trochę wizerunek, pograją za 10 złotych i pójdą do Austrii czy na Cypr za 15 złotych. Jakości w tym dużo nie ma, na polską ekstraklasę tak, ale co to za jakość, europejskie puchary weryfikują poziom rozgrywek. I w przypadku Augustyna, niech pan zobaczy: on wraca do Polski trzeci raz. Nie mówię, że to jest zły piłkarz, ale nie widzę w tym metody, strategii, tylko jest to potrzeba chwili. Zgodzi się pan?

Zgodzę, a pan się ostatecznie zgodzi, że brakuje wzmocnień z przodu?

Być może tak, ale nikt mi nie powie, że taki Flavio nagle zapomniał grać w piłkę. Myślę, że dla Lechii papierkiem lakmusowym będzie mecz w Szczecinie, to będzie weryfikacja tego, co zrobił zespół latem. Pogoń gra w kratkę, po szkocku, wygrywa, przegrywa, Lechii w Szczecinie mecze układały się przyzwoicie. Może to będzie taki moment odbicia.

Jeśli Lechia przegra, Nowak powinien zostać zwolniony?

Od tego są ludzie, którzy zarządzają klubem, ode mnie pan tej odpowiedzi nie uzyska. Prezes Mandziara powiedział jednoznacznie: będzie wymiana, jak Zbigniew Boniek weźmie Nowaka do reprezentacji.

À propos trenerów – Bjelica wyrasta na takiego typu: dobry, ale wyników nie ma.

W Lechu też są duże zmiany. Lechii brakuje ludzi z przodu? Tam odszedł Kownacki i Robak, czyli duże osłabienia. Z tyłu został jeden obrońca, bo nie ma Bednarka, Kędziory i Wilusza, to też są ubytki. Jednak w Lechu, w przeciwieństwie do Lechii, jest wiele działań, które dają nadzieję na przyszłość, mam na myśli wprowadzanie młodych zawodników. Gumny, Jóźwiak, paru innych chłopców. Natomiast Bjelica niepotrzebnie traci energię na polemikę z wieloma ludźmi, którzy go krytykują, powinien zając się swoją robotą, zanim tracić czas na rzeczy mniej istotne.

Probierz mówi, że gdyby osiągał takie wyniki jak Bjelica, to by go powieszono za jaja.

Probierz to na razie trener jednego klubu. Ja tego nie wymyśliłem, ale to oczywista prawda – z całym szacunkiem dla Michała, bo to zdolny trener, wyniki osiągał w jednym klubie, Jagiellonii. Gdzie indziej był miesiąc, trzy miesiące, rok. Tak bym się na jego miejscu nie wypowiadał. Ale życzę mu, by jaja zawsze miał i nikt go nie wieszał.

PP

Fot. 400mm.pl

Opublikowane 10.08.2017 13:42 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 28
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
miechu
miechu

W wielu meczach oglądając Lechię odnosiłem wrażenie, że piłkarze są za bardzo przekonani o własnej zajebistości, coś w stylu ‚my tu jesteśmy panowie piłkarze, bracia Pajszao, Krasić z Juventusu, młodzi zdolni na skrzydłach i siła doświadczenia z dziadkiem Wawrzynem i Waldusiem na czele’. A do wygrywania w tej lidze wystarczy w sumie grać z zaangażowaniem i bez odpuszczania 90 minut od 1. do 37. kolejki. Tylko tyle i aż tyle.

plumker
plumker

Arogancją i bufonadą zarazili się od swoich kibiców spod znaku „co to nie my”.

Kunta Kinte
Kunta Kinte

Piłkarze Legii czy Lecha wcale nie są lepsi… Ile meczów w lidze czy pucharach, przedupcyli przez brak zaangażowania…?!

semp99
semp99

Jeżeli ta liga jest tak słaba, to jak musi być słaba Lechia, że nic nie ugrała 🙂 Ale nie, Lechia to jednak siła, według pana trenera emeryta. Ze wstydu lepiej opuścić zasłonę milczenia niż się dalej kompromitować…..

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

A gdzie tu paradoks. Kaczmarek mówi mniej więcej tyle, że krainie ślepców, jednooki powinien być królem, a , w przypadku Lechii, tak nie jest, Wcale nie mówi, że Lechia jest mocna, tylko, że powinna wyglądać lepiej niż większość. Czytanie ze zrozumieniem, trudna sztuka.

semp99
semp99

Panie Gino, jeżeli w krainie ślepców, Lechia nie może odegrać znaczącej roli, to oznacza, że Lechia to nie tylko ślepcy ale i na dodatek kulawi. A pan trener oznajmia, że to siła 🙂 Proszę własnie czytać ze zrozumieniem, bo tam pycha krąży przed upadkiem. Liga słaba, my silni tylko że w tej lidze nic nie zwojowali. Jak gang Olsena, są tak zajebiści tylko że nic sie nie udaje 🙂

Misquamacus
Misquamacus

Kroczy, qrwa, kroczy.

AndrzejeK
AndrzejeK

Mnie zastanawia czemu liga jest slaba, czemu pilkarze grac nie umieja? moze trenerzy nie umieli ich nauczyc, choc dobrze umieja byc ekspertami

wojsal
wojsal

Nie mamy trenerów. Mamy piłkarzy, którzy potrafią pograć (lepiej lub gorzej) na Zachodzie. A nasi trenerzy jakoś kariery nie robią, nawet w średnich klubach europejskich. Dodatkowo przychodzi do nas jakiś noname z IV ligi hiszpańskiej i radzi sobie całkiem nieźle.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrPlama
DrPlama

Bogusław Kaczmarek coraz mocniej mnie irytuje. W każdym wywiadzie/ wypowiedzi motyw przewodni to, że liga jest bardzo bardzo słaba. No i co…. ?!?!??!, mają przestać grać, a kibice oglądać? Każdy myślący kibic o tym wie, że liga jest słaba i gdzie jest jej miejsce w Europie, więc Pan Kaczmarek ameryki nie odkrywa. Buduje swój przekaz na bezproduktywnym krytykanctwie, które tak naprawdę nic nie wnosi.

piecia
piecia

Przede wszystkim wróć do artykułu i przeanalizuj co jest jego przedmiotem.
Kaczmarek dostał pytania o konkretny klub i udzielił całkiem trafnych odpowiedzi. Komentarz o słabej lidze przedstawiony został w kontekście odpowiedzi na pytania o Lechię. I nic ponadto. Trzeba czytać ze zrozumieniem.

DrPlama
DrPlama

Po pierwsze, gdyby chodziło o jeden wywiad to ok. ale Bogusław Kaczmarek takie rzeczy opowiada bardzo często jeśli nie zawsze. Napisałem to w komentarzu, więc to raczej nie ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Po drugie wstawka w pytaniu o Lechię „Poziom polskiej piłki to nie są wyniki reprezentacji Nawałki, bardziej probierzem jej wartości były mistrzostwa Europy do lat 21. Jak pan sobie przypomni mecz Polska-Anglia, to był jeden Linetty z Włoch i cała dziesiątka grająca w ekstraklasie. Angielskiego bramkarza widzieliśmy dopiero po meczu, w tunelu, jak schodzili do szatni”. Po czym BK sam stwierdza, że WRACA do tematu pytania…. po raz kolejny chyba nie ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem.

piecia
piecia

Co to za paplanina? 🙂
Kontekst był dokładnie taki o jakim wspomniałem. To że irytujesz się regularnie wtórnymi wypowiedziami BK nie wiele zmieni. Taka rzeczywistość naszej smutnej jak pizda ligi. Poziomu nie podniesiesz kiepskim zarządzaniem, a w tym konteksie niewiele się zmienia. Dlatego nie ma wartości dodanej, która mogłaby się przełożyć na wyniki.
Spodziewasz się antidotum w wypowiedziach „ekspertów”? Powodzenia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
XardasKSP

Bobo jest mistrzem znajdowania talentow: Niedzielan, Mila, Rasiak, Sobolewski, Krizanac…. a pozniej jak przez chwile byl w Polonii: Mierzejewski, Wszolek, Teodorczyk…. ehh gdyby tylko JW nie byl madry inaczej i niezwolnil trenera po 3 wygranych i jednym remisie.

On by majac do dyspozycji forse JW to taka druzyne zbudowal takie talenty odkryl ze nie musialby trenowac sami by wszystko wygrali.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
XardasKSP

Punkt programu jest taki ze to Kaczmarek takich wszystkich graczy zbieral w jednej druzynie. A max talentu osiagali wlasnie w Dyskobolii poza Sobolewskim ktory maxa osiagnal w GTSie i Krizanacem ktory utrzymal poziom w Zenicie to reszta potem grala slabiej jak porozchodzili sie po zachodnich klubach.

A i nie mow ze kazdy jak ma forse to pozyska talenty bo CWKS ma najwiecej w lidze a idzie im jak po grudzie to wybieranie talentow, raczej zbieraja z zachodu graczy do „odtrenowania” na „udo sie albo nie udo” przywrocic do formy.

A talenty ktore do Polonii znalazl Kaczmarek to juz talenty przy samym poczatku kariery poza Mierzejem. Ale chodzi oto ze Kaczmarek zawsze byl Mistrzem sprowadzania zawodnikow ktorzy cos wnosili do zespolu, jego transfery 10 na 10 a inni trenerzy czesto przyprowadzaja kompletny szrot nawet jak maja kupe forsy jak na Polskie warunki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
XardasKSP

Znaczy sie Cupial a nie trener robil transfery i wybieral zawodnikow? To moze i Drzymala & JW robili a trener to robi za figuranta?

Trener wybiera kogo chce do skladu, a o CWKSie napisalem bo to przyklad ze mozna miec 100 albo 200 mln budzet a i tak nasciagac szrotu. Bo wiadomo ze Dyskobolia czy Polonia za JW miala budzet aby Kaczmarek mogl wybierac zawodnikow. Tylko punkt programu jest taki ze kazdy wybierany przez Kaczmarka to byl strzal w 10tke (a jak Kaczmarka w tych klubach nie bylo to sciagano najczesciej szrot za jeszcze wieksza forse) a i w GTSie potrafili nasciagac szrotu za gruba forse ale fakt Zurawski, Frankowski i Sobolewski im sie udali. Co do Majdana to bym polemizowal czy takim super bramkarzem byl, moim zdaniem do bramkarzy to akurat w CWKSie mieli nosa moze nawet maja bo Malarz zly nie jest.

Co do Mili to moim zdaniem jak strzelal bramki w Dyskobolii nie tylko z Man City ale i innym rywala np. GKS Katowice (to chyba oni sie Dospel nazywali) bezposrednio z rzutu roznego. W Slasku niewidzialem aby az tak wykonywal stale fragmenty gry jak to robil w Dyskobolii, pozniej bylo tylko slabiej w Austrii i w Vålerendze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
XardasKSP

A mnie tak samo obchodzi twoje zdanie, to byli zawodnicy wynajdowani przez trenerow. Trenerow ktorzy potrafili wybrac odpowiednich zawodnikow ktorych talent w ich klubie sie jeszcze bardziej rozwinal a nie „zwinal i przestal grac”.

Mozesz sobie twierdzic co chcesz ale fakty sa takie ze przykladowo CWKS ma wyzszy budzet niz kiedykolwiek Dyskobolia czy GTS mialy POMIMO TEGO nie potrafia wynalesc takich „ODKRYTYCH TALENTOW” do druzyny jedynie „odrestaurowuja” zawodnikow ktorzy juz dawno temu byli u szczytu swojej formy.

A Bobo znajdowal mlodych ktorzy jeszcze sie mogli rozwinac i do tego kazdy byl strzalem w 10tke. I o tym pisze dlatego podaje przyklad klubow ktore maja duzy budzet a jakos niepotrafia takich OCZYWISTYCH ROZWINIETYCH TALENTOW znalezc. Jakby zawodnicy ktorych Bobo pozyskal juz mieli pelnie potencjalu to by ich nigdy nie pozyskal tylko by wszyscy odrazu zagranice poszli.

Podobnie z Zurawskim i Frankowskim w GTSie a i jeszcze Szymkowiak tam byl dobry. Przechodzili nie zagranice tylko do GTSu bo w momencie pozyskania jeszcze nie byli U SZCZYTU ROZWOJU PILKARSKIEGO.

alfredo40
alfredo40

Coś pokręciłeś. Kriżanac i Niedzielan grali w Górniku, kiedy trenerem był Fornalik. Nawałka w tamtym czasie pracował w Lubinie, a do Zabrza zawitał dopiero w 2010 r.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lechista
Lechista

Biedaki sąsiedzi z Gdyni robią sukcsy za czapkę gruszek, a nasza Lechia nie potrafi od lat nic wygrać to jest skandal. Wywalić debili niszczących autokary kible i siedzących w TOI TOI w 15 bo robią nam wstyd, a zrobić uczciwy klub bez długów który odniesie sukcesy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Arkoholik
Arkoholik

I tylko szkoda ze derbow nie ma teraz..

Forbrich-Barber
Forbrich-Barber

Największym problemem Lechii są bracia Pajszao. Jak są w formie to potrafią dużo, tyle że tej ich formy to nie widać od czasu Śląska. A jak nie ma formy, to jest frustracja i ciągłe przekonanie, że są zajebiści i nie muszą zapierdalać.
Jestem ciekaw jak wyglądałaby gra Lechii, gdyby w pełni postawić na Kuświka.

Weszło
06.07.2020

Od obsikania radiowozu do 648 meczów w Serie A. Buffon bije kolejny rekord

– 648 to nie tylko numer. To całe życie – napisał Gianluigi Buffon po meczu z Torino. Meczu wyjątkowym, bo golkiper Juventusu został dzięki niemu zawodnikiem z największą liczbą występów w Serie A. Paolo Maldiniego wyprzedził o „oczko”. Jedni powiedzą, że na siłę, bo przecież Gigi miał już w Juventusie nie zagrać, jednak wrócił właśnie po to, […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Sequel lepszy od „jedynki”. Milewski i Tuszyński ZNÓW to zrobili

Świat filmu od lat staje przed dylematem – kręcić sequel hitowej historii, a może odpuścić sobie i spocząć na laurach wspaniałej „jedynki”? Druga część „Nagiego instynktu” to komplety szajs, przy „Batman i Robin” można wydłubać sobie oczy, sequel „Głupiego i głupszego” wywołuje fizyczny ból. Nakręcenie „dwójki” to wyzwanie, wszak twórca musi unieść ciężar oczekiwań po […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Derby Łodzi się oddalają? Widzew znów przegrywa w II lidze…

To jest nie do wiary. Już w ubiegłym sezonie wydawało się, że Widzewowi awansu do I ligi nie jest w stanie odebrać nic, żaden kataklizm ani katastrofa. Później zaś zawodnicy z al. Piłsudskiego zremisowali 10 meczów z rzędu, na finiszu przegrali jeszcze z GKS-em Bełchatów i ostatecznie pozostali na trzecim szczeblu rozgrywkowym. W tym sezonie […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Zagłębie w tym sezonie zawiodło, ale Bohar gra życiówkę

Zagłębie Lubin to bez wątpienia jedna z najbardziej rozczarowujących ekip w tym sezonie Ekstraklasy. W jej składzie sporo jest bowiem naprawdę jakościowych zawodników, którzy skleceni w spójną całość powinni bić się o ligowe podium, a nie kotłować w dolnej połówce tabeli. No ale wyszło jak wyszło. „Miedziowi” na własne życzenie nie załapali się do grupy […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wisła się utrzyma, ale pytanie: co dalej?

Bardzo prawdopodobne, że dzisiaj kibiców Arki czeka smutny dzień. Tylko punktu zdobytego przez Wisłę Płock w starciu Górnika Zabrze potrzeba, by Nafciarze utrzymali się w Ekstraklasie. Mieliby 43 oczka, dziewięć zapasu nad Arką, a że po rundzie zasadniczej Wisła miała więcej łupów, to matematyka byłaby na trzy kolejki przed końcem prosta. Ale chyba nie tylko […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Powrót Grosika, show Linettego, 10 goli Polaków. Świetny tydzień stranierich!

Polscy piłkarze w minionym tygodniu gościli na okładkach gazet w całej Europie. Nie ma w tym cienia przesady, bo nasi stranieri dawali kapitalne popisy. Tu dublecik, tam dublecik, tu gol i asysta, tam wyciągnięty rzut karny… Ciężko było znaleźć zakątek świata, w którym nasi nie daliby popisu. Aż przyjemnie zasiąść po takim tygodniu do zestawienia […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

PRASA. Sikorski: Kołakowski obiecywał mi transfer do Legii Warszawa

– W ogóle obcokrajowcom trudno trafić do Hiszpanii w niższych ligach, mają tam mnóstwo swoich zawodników. Jako polskiemu Austriakowi lub austriackiemu Polakowi udało mi się tam wcisnąć i zobaczyć to z bliska. Przeanalizowałem, że w polskiej ekstraklasie jest coraz więcej Hiszpanów. Carlitos, Dani Ramirez czy Jesus Imaz grali w niższych ligach, przenieśli się do Polski […]
06.07.2020
Włochy
05.07.2020

Roma zapomniała, że nie tylko bramkarz musi być kozakiem, ale Lopez napsuł krwi Polakom

Derby słońca, tak mówi się o starciach Napoli z Romą. Dziś to słońce zaszło nad Rzymem i nie był to zachód piękny. Porażka Giallorossich może pogrążyć drużynę Paulo Fonseki w walce o europejskie puchary. Nie pomógł nawet Pau Lopez, który dwoił się i troił między słupkami, żeby uratować tyłki kolegów z zespołu. Ale jeśli mamy wskazać […]
05.07.2020
Hiszpania
05.07.2020

Villarreal rozbity. Tak grającą Barcę aż chce się oglądać

Jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie mecze wyjazdowe, Barcelona do dzisiejszego meczu z Villarrealem przystępowała zaledwie jako piąta siła hiszpańskiej ekstraklasy. Katalończycy przegrali już w lidze pięć meczów na wyjeździe, kolejnych pięć zremisowali. Dlatego wiele wskazywało na to, że i dzisiaj podopieczni Quique Setiena mogą zanotować jakąś wpadkę. Tym bardziej że marnie im się w ostatnim […]
05.07.2020
Anglia
05.07.2020

Bednarek jak skała. Southampton poskromił Manchester City

Organizacja gry, znakomita defensywa, mnóstwo heroicznych interwencji. Southampton w naprawdę wielkim stylu zwycięża dzisiaj z Manchesterem City. „Wielkim” nie w sensie dominacji na boisku, bo „Obywatele” w drugiej połowie wręcz miażdżyli rywali posiadaniem piłki i liczbą strzałów posłanych w kierunku bramki. Ale znakomitą obronę też trzeba doceniać i nie należy szczędzić dla niej komplementów, a […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Ekstraklasa w najprzyjemniejszym wydaniu, ale tylko Piast ma punkty

Gdyby wszystkie mecze Ekstraklasy wyglądały jak ten Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław, nie moglibyśmy od niej oderwać oczu. Przy Okrzei dostaliśmy niesamowicie przyjemne dla postronnego obserwatora widowisko, w którym nie było żadnego dłuższego przestoju odnośnie braku emocji. Serio, ciągle się coś działo. Strach było nawet iść po lód do herbaty, bo istniało ryzyko, że przegapi […]
05.07.2020
Inne sporty
05.07.2020

Dobrze, że jesteś! Emocjonujący początek sezonu Formuły 1

Najlepsza seria wyścigowa świata wróciła w piorunującym stylu. Nie brakowało kolizji, awarii, czy nawet kar skutkujących…. wypadnięciem z podium. Taki los spotkał Lewisa Hamiltona, który widocznie bardzo nie lubi się z torem w Austrii. Na domiar złego problemy z bolidem wyeliminowały innego faworyta, Maxa Verstappena. Wygrał, a może po prostu przetrwał tę zawieruchę (czego nie […]
05.07.2020
WeszłoTV
05.07.2020

LIGA MINUS. Milewski, Białek, Kowalczyk, Paczul

Nadszedł niedzielny wieczór, a więc czas na kolejny odcinek popularnego programu publicystyczno-rozrywkowego: Liga Minus. Dzisiaj Paweł Paczul poprowadzi gorącą dyskusję o ekstraklasowej piłeczce z następującym gronem wybitnych ekspertów: Wojciechem Kowalczykiem, Leszkiem Milewskim i Jakubem Białkiem. Zapraszamy! 
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Lechia Gdańsk przecieka w tyłach. Gdzie leży problem?

46 straconych goli w 34 meczach, bilans bramkowy -2. Kiepska jest to statystyka Lechii Gdańsk, drużyna jakby oduczyła się bronić, bo nikt w grupie mistrzowskiej nie dostał tyle ciosów, a przecież sezon temu chwaliliśmy gdańszczan właśnie za grę w tyłach. Gdzie leży problem? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że zmieniła się podstawowa para stoperów. W zeszłym […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Meczyk w Szczecinie dobry, ale w roli głównej sędzia Marciniak

No nie spodziewaliśmy się, że w tym meczu dostaniem naprawdę fajne widowisko. Wiadomo, Jaga jeszcze w teorii walczy o puchary, Pogoń walczy o frytki, ale jeśli chodzi o formę w grupie mistrzowskiej – spodziewaliśmy się lekkiego paździerzu. A tu cztery gole, ponad trzydzieści strzałów, czerwona kartka, mnóstwo kontrowersji, walka do ostatnich minut o trzy punkty. […]
05.07.2020
Hiszpania
05.07.2020

Jak muchy w smole, ale w stronę mistrzostwa

Gdyby ten mecz odbywał się w Polsce, a nie w Hiszpanii, to komentatorzy pewnie trąbiliby na prawo i lewo, że wolne tempo spotkania determinuje wysoka temperatura. Takie typowe pierdu-pierdu na wytłumaczenie. Ale to  La Liga, tutaj nikt w ten sposób się nie tłumaczy. Po prostu spotkanie Athleticu Bilbao z Realem Madryt przypominało zawody urządzone przez […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Podbeskidzie powoli wita się z Ekstraklasą. Radomiak rozjechany w Bielsku

Sześć goli w hicie kolejki? To lubimy, takie hity szanujemy! W Bielsku-Białej nie można było dziś narzekać na nudę. Podbeskidzie i Radomiak pomyślały sobie, że jak się bić o awans, to na całego. Żadne szachy, żadne podwójne gardy – skoro jedni i drudzy słyną z ofensywy, to tą ofensywą właśnie spróbowali udowodnić wyższość nad rywalami. […]
05.07.2020