I to by było na tyle. Radwańska błyskawicznie wyrzucona z turnieju w Toronto…
Inne sporty

I to by było na tyle. Radwańska błyskawicznie wyrzucona z turnieju w Toronto…

Agnieszka Radwańska i Karolina Woźniacka kilka tygodni temu bawiły się na weselu tej pierwszej. Szaleństwa na parkiecie trwały do białego rana. Dziś spotkały się ponownie – na korcie w Toronto. I niestety to Dunka polskiego pochodzenia dyktowała tempo tego tańca. Dodajmy: wyjątkowo szybkie. Serdeczną przyjaciółkę wyrzuciła z turnieju w niewiele ponad godzinę.

Dwa pierwsze mecze Agnieszki Radwańskiej po letniej przerwie i hucznym weselu były ekspresowe. Polka bardzo szybko pokonała będącą w świetnej formie CoCo Vandeweghe oraz Timeą Babos. Niestety, dziś też było ekspresowo, ale w drugą stronę. 3:6, 1:6 nie pozostawia żadnych złudzeń. W 17. pojedynku przyjaciółek po raz 11. wygrała Karolina.

To zresztą ciekawe, bo spotykają się wyjątkowo często, a wygrywają seriami. Pięć razy z rzędu Woźniacka, trzy razy z rzędu Radwańska, potem znów cztery razy Dunka, dwa razy Polka. Teraz Karolina zanotowała trzecią kolejną wygraną.

Agnieszka Radwańska zanotowała najgorszą pierwszą połowę sezonu od lat. W tym roku ma na koncie tylko o kilka więcej wygranych niż przegranych spotkań. Występ w Toronto, choć dziś brutalnie i bardzo szybko przerwany, daje nadzieję. Polka w meczach z CoCo Wandeweghe oraz Timeą Babos grała znakomicie, z dużą pewnością siebie, lekkością. Wyglądało to tak, jakby wreszcie miała spokojną głowę, niezajętą myślami o nadchodzącym weselu. Dziś Woźniacka była po prostu lepsza, czemu zresztą trudno się dziwić. Ona w tym roku wygrywa mniej więcej trzy razy więcej meczów niż przegrywa, zdecydowanie wróciła do bardzo wysokiej formy.

Agnieszka? Zdecydowanie warto się skupić na pozytywach: dwa dobre mecze, jeden słabszy, ale w końcu z byłym numerem 1 na świecie. A, przy okazji wpadło prawie 30 tysięcy dolarów, więc dramatu nie ma… Inna sprawa, że w 2014 roku wygrała w Kanadzie cały turniej, co przyniosło jej prawie pół miliona dolarów. Ten sezon tego sprzed trzech lat jednak nie przypomina pod żadnym względem. No, może tylko pod tym, że wtedy także przegrywała z Woźniacką.

KOMENTARZE (37)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
wini

zastanawam się czy jesteście takimi idiotami, że naprawdę wierzycie, że „teraz już tak, teraz to na pewno”, czy piszecie te felietoniki o Radwańskiej, po to żeby wypełnić miejsce na stronie? Jakieś kurwa śluby, chuj wie co, ona ma coś w bani, albo jej się nie che trenować i tyle, nigdy nic ważnego ni wygra

Forbrich-Barber
Amica Wronki

No i co z tego, że nic ważnego nie wygra? Doszedłeś choćby w połowie tam gdzie ona?

Szkoda, że ludzie nie potrafią zrozumieć tego, że kiedy wyszydzana Radwańska skończy grać, to przez długie lata nie zobaczymy żadnego reprezentanta naszego kraju na takim miejscu rankingowym na jakim jest ona.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Wyszydzana Radwańska? O jezu jezu słodki jezu. Ona jest lizana po dupie w każdym portalu na czele z pudelkami – 7 razy dziennie. Pudelki na okrągło cisną ludziom ciemnotę, że trzeba się pasjonować tym gdzie gra Radwańska, tym co je Radwańska, z kim śpi Radwańska, u kogo szyje majteczki Radwańska?

Nie widzisz, że ludzie mają dość robienia z nich idiotów? Pewnie najwięksi debile uwierzyli, że to jakaś gwiazda i osiąga jakieś sukcesy, ale 90% myślących ludzi czuje tylko zażenowanie.

Pisałem już w innym miejscu: za komuny bez przerwy tłuczono ludziom do głowy, że Grzegorz Filipowski to wielki mistrz w łyżwiarstwie figurowym – sporcie którym wszyscy kibice powinni się pasjonować. Teraz mamy ten sam małpi kwik w związku z tenisem i Radwańską. Żenada, manipulacja i pudelkowate upodlenie.

Nikogo nie obchodzi jakaś wiecznie przegrywająca gwiazdunia. Kur…a, ten sport uprawia na świecie setna promila ludzi, a ona i tak zawsze dostaje w dupę. Jakby się ten pieprzony snob Radwańska wzięła za jakiś prawdziwy sport, to do reprezentacji szkoły by się nie dostała bez pieniędzy tatusia.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Spróbuj wiecznie przegrywać i przez tyle lat utrzymywać się w 10 rankingu. Skoro to takie proste to czemu nie słyszymy o Tobie?

A swoją drogą, to gratuluję wyboru odwiedzanych portali. Musisz mieć nudne życie skoro wchodzisz na pudelka poczytać o celebrytach.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Dokładnie w pierwszej 10tce był zawsze Grzesiu Filipowski :-) Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że fani Radwańskiej i tenisa to puste bębny.

śal pelacór
Legia Gdańsk

Zapamiętajcie jedno – w sporcie kobiecym decyduje okres cieczki a nie umiejętności

dlouhy

Winno być „Polka reprezentująca Danię”, a nie „Dunka polskiego pochodzenia”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

A jaka z niej Dunka skoro cała rodzina to Polacy? A co ma obywatelstwo do tego? Jak ma obywatelstwo Królestwa Danii to jest zwyczajnie obywatelką, a nie Dunką. Nie trzeba mieć polskiego obywatelstwa by być Polakiem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

Tak jak mówi kolega wij, mieć obywatelstwo Danii nie równa się byciem Duńczykiem. Nie rozumiem twojej logiki. Jej rodzice to Słowianie (Polacy) ale, że urodziła się w Danii to to czyni ją wg ciebie członkinią narodu germańskiego (duńskiego w tym przypadku) – ot tak, miejsce urodzenia zmieniło jej narodowość, DNA…

„Więc Caroline przyszła na świat już jako dziecko obywateli duńskich, a nie polskich.” – tak, jako dziecko obywateli Danii, którymi byli dwaj Polacy. Zgadza się. Z w 100% polskiego małżeństwa wyjdzie polskie dziecko i nie inaczej..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

Czyli zamiast odnieść się merytorycznie do mojej wypowiedzi to piszesz, że uważam, że wszyscy oprócz mnie to imbecyle, choć nigdy tak nie napisałem, nie powiedziałem, nie pomyślałem i nie dałem odczuć. Zwróciłem tylko (słuszną) uwagę jak to powinno być napisane.

„PS2. już ci to też wytłumaczyłem na przykładzie Boenischa, który przed przyjęciem obywatelstwa polskiego był u nas uznawany za Niemca, a jego związki z naszym krajem są dużo większe, niż Caroline.” – Skoro Caroline jest Polką, a ty z kolei uważasz, że Boenischa związki z naszym krajem są większe od tych z Caroline, to co teraz? Boenisch jest Super Polakiem? Nadpolakiem?

I nie, nie wytłumaczyłeś. Boenisch jest Polakiem, ponieważ jego przodkowie są Polakami. Zresztą, kto o nim mówił, że jest Niemcem? Bo ja tak nie mówiłem, w moim otoczeniu też tak nikt nie mówił, z takimi opiniami co najwyżej spotykałem się tylko w mediach. Nawet Polanski jest Polakiem (chodzi mi o Bogusława, nie Romana). No i to jak go ktoś odbierał nie zmieni tego kim faktycznie był!

„PS. chyba piszesz tylko dlatego, by mieć satysfakcję z dziecinady, jaką jest minusowanie???” – dziecinadą to jest pisanie trzech znaków zapytania zamiast jednego. A poza tym, to czemu piszesz „PS.”? Rozwinięciem tego skrótu jest „pseudonim”, więc nie wiem co jakiś pseudonim ma do szukania w tej dyskusji.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

Za Słownik Języka Polskiego PWN:
PS – postscriptum
Ps – Księga Psalmów
A ty z kolei użyłeś
PS. – pseudonim.
Czyli, że co? Wychodzi na to, że to ty nie wiesz co piszesz.
Nie mamy szans dyskutować jeśli jesteś tak niedokształcony i piszesz takie głupoty- o ironio.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dlouhy

„PS. z jedną kropką, ale nie traktowałbym go jako trzeciego wariantu, lecz jako połączenie PS z kropką oddzielającą skrót od reszty komunikatu. W tym ostatnim wypadku mamy więc do czynienia z inną kropką – taką, jaką stawia się na końcu zdania”
Czyli napisałeś jednowyrazowe zdanie, którego rozszerzona wersja brzmi „Postscriptum”, po czym kolejna zdanie zacząłeś z małej litery! Cytuję:

„PS. chyba piszesz tylko dlatego, by mieć satysfakcję z dziecinady, jaką jest minusowanie???”

„chyba” napisałeś z małej, czyli miałem prawo uznać, że „PS.” to nie jest całe oddzielne zdanie tylko skrót, na którego końcu trzeba postawić kropkę, ponieważ „chyba” było napisane z małej litery, więc uznałem to jako jedno zdanie! A rozwinięciem skrótu „PS.” jest „pseudonim”. Czyli de facto napisałeś „Pseudonim chyba piszesz tylko dlatego, by mieć satysfakcję z dziecinady, jaką jest minusowanie???”. A według screenów jakie załączyłeś domyślam się, że chodziło ci o taką formę:
„Postscriptum. Chyba piszesz tylko dlatego, by mieć satysfakcję z dziecinady, jaką jest minusowanie???”

Załączam interesujący screen.

postscriptum.png
wij

Jest narodowość i obywatelstwo. To różne pojęcia

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Skoro czuje się Dunką, urodziła się w Danii i mówi po duńsku jest Dunką. Należysz do tych śmiesznych szperaczy, którzy nawet w Metysie urodzonym w Andach doszukają się dumnej polskości, jeśli tylko ten zrobi coś, z czego Polak taki jak ty może być dumny.

Dybala jest Polakiem, Dybala jest Polakiem, hahahaha

dlouhy

Nie rozumiesz. To, kim się czujesz, nie zmienia tego kim faktycznie jesteś! Mam męski narząd rozrodczy. Przyjmijmy hipotetycznie, że czuję się kobietą, uważam się za kobietę. Czyli co? Nagle przemienię się w kobietę?! No nie!
Uważam się za Dunkę. Nagle zmieni mi się narodowość, DNA? Ale chwila jakie DNA – pewnie zapytasz? No właśnie, skoro miejsce urodzenia nie zmienia nam naszego DNA, to czemu niby miałoby nam zmienić narodowość?! Narodowość się dziedziczy a nie, że zależy od miejsca urodzenia.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Ja pierdolę, idź upierz lepiej swoją koszulkę z kotwicą, nie wypada patriocie chodzić w śmierdzących ciuchach. Koniec tematu gościu z Tobą. Słusznie kolega zauważył, cały świat składa się z imbecyli, tylko ty odkryłeś prawdę

dlouhy

Ja też pierdolę, nigdzie nie napisałem, że świat składa się z imbecyli. Zwróciłem tylko uwagę autorowi tekstu, że popełnił błąd. To naprawdę, lewaku, jest dla ciebie w złym tonie kogoś poprawić? No ale co, mimo wszystko dziękuję za przyznanie mi racji oraz za utwierdzenie mnie w moim stanowisku! Pozdrawiam namiętnie.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Lewaku??????!!!!!!!!!! :-) Tytułujesz lewakiem każdego, jeśli ma tylko inne poglądy niż ty. Jakie to daremne.

Akurat mnie nie wkurzysz tym pustym wyzwiskiem, bo mam głęboką świadomość swoich prawicowych poglądów i nie zasmucę się, gdy jakiś typek z neta nazwie mnie lewakiem, czy innym ptakiem

dlouhy

Jakbyś był inteligentny, to zrozumiałbyś różnicę między narodowościom a obywatelstwem. Inteligencja jest przypisana środowiskom prawicowym, a jej brak lewicowym. Jako, że nie widzisz różnicy między narodowością a obywatelstwem (co jest wynikiem braku inteligencji (no dobra, każdy ma zawsze kilka punktów IQ, więc niech będzie „wynikiem znikomej inteligencji”)) jesteś lewakiem.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

” to zrozumiałbyś różnicę między narodowościom a obywatelstwem”. NARODOWOŚCIOM? Kurwa, naprawdę? Reszta twojego wywodu kwalifikuje cię conajmniej do podręcznika psychiatrii. Słodki Jezu, z kim ja się wdałem w dyskusję :-) Zgiń przepadnij pusty bębnie…

EDIT: Zgodnie z twoją logiką jesteś LEWAKIEM :-) Bo każdy kretyn to lewak a każdy pijak to złodziej. Rozbawiłeś mnie doszczętnie, Dziękuję małpko

dlouhy

Mojego wysublimowanego poczucia humoru nie zrozumiałeś jak widzę.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Najpierw przez 20 postów robiłeś za kretyna, aż tu nagle chyłkiem się wysublimowałeś. Wybacz, dałem się podejść jak dziecko. Proponuję skończyć naszą dyskusję, bo tylko będziemy się obrażać

dlouhy

W całej sprawie miałem (ba, mam!) oczywiście rację, bo Wozniacki jest Polką, a nie Dunką, no ale nieźle przeinaczasz fakty nazywając mnie kretynem.

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Idź kurwa na jagody albo coś, daj mi spokój :-)

MboMpenza

Ślub dał jej spokój dzięki któremu wygrywa

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

9.08
„Ślub dał jej spokój dzięki któremu wygrywa”
11.08
„I to by było na tyle”
13.08

KML

W sumie to u niej po staremu, coś tam klepnie na początku, media się podjarają i …..klops

Rudy 102
Drużyna pierścienia

Po co te niszowe wstawki o Radwańskiej? Może po to, żeby znużona upałem oraz brakiem wakacyjnej rozrywki młodzież, mogła tak od serca dokopać komuś. Przecież wiadomo, że Radwańskiej wcześniej czy później powinie się noga(raczej wcześniej).

pepe72

To i tak chyba najlepszy wynik w turnieju tej rangi w tym roku więc w sumie nieźle.

Walendziak
Rapti River Football Club

Wozniacki z pochodzenia Karolina, to byla jej godzina!

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Pisanie o Radwańskiej, a zwłaszcza o jej ślubach,śrubach, majteczkach jest kurewsko żenujące. Czy naprawdę sądzicie, że na weszło zaglądają czytelnicy pudelka?

Druga sprawa: Radwańska to taki drugi Grzesiu Filipowski – również dyscyplina sportu która nikogo nie interesuje prócz snobów i pozerów, również żadnych sukcesów i również nieustanne zachwyty egzaltowanych dziennikarzy nad miejscem w pierwszej dziesiątce.

Dla młodszych czytelników: Grzesiu Filipowski to w PRLu był taki 30 letni wieczny młody talent, uprawiający łyżwiarstwo figurowe, który miał identyczne sukcesy jak Radwańska, czyli wiecznie siódmy, dziewiąty, jak załapał się na podium w zawodach w jakimś Belgradzie, to robiono o nim dwugodzinny okolicznościowy program.

Taki sam poziom żenady jak z Radwańską.

wpDiscuz