post Avatar

Opublikowane 05.08.2017 13:32 przez

redakcja

Jak świat długi i szeroki, kibice na stadionach dopingują. Czasem to styl na „wojowniczy ul pełny wściekłych os” – czyli podnosząca się wrzawa przy sytuacjach podbramkowych. Czasem to styl angielskiego dogryzania rywalowi sytuacyjnymi przyśpiewkami. Czasem polskie czy serbskie kilkuminutowe pieśni. Dopingowanie zawodników na stadionach piłkarskich ma tak długie tradycje, że w wielu miejscach całość została zinstytucjonalizowana. Wykształciła się funkcja wodzireja, dołożono specjalne bębny wybijające rytm, wiele klubów, nie tylko w Polsce, pozwala na montaż kibicowskiego nagłośnienia, dzięki któremu okrzyki są lepiej zsynchronizowane.

Dziś trudno wyobrazić sobie właściwie stadion bez „gniazda”, czyli charakterystycznego podestu dla bębniarzy oraz prowadzącego doping, bez megafonów czy nagłośnienia, bez tych dziesiątek pieśni i okrzyków. Doskonale udowadnia to nawet Puchar Polski – organizowany na najbardziej nowoczesnym stadionie w Polsce, na Stadionie Narodowym, przez organizację bardzo daleką od świata „kibolskiego”, czyli PZPN. I nawet na Narodowym, na imprezie PZPN-u, na wniosek tych ostatnich montowane są gniazda, z których kibice uczestników finałowego meczu mogą prowadzić swój doping.

Ale w Polsce – jak to w Polsce – co może być legalne, normalne i społecznie akceptowane w Gdyni, w sąsiednim Sopocie może już się okazać złamaniem prawa. Największy dramat naszego wymiaru sprawiedliwości – identyczne czyny w Szczecinie mogą pozostać bezkarne, a w Rzeszowie wiązać się z przykrymi konsekwencjami prawnymi.

Jak się okazuje – tak właśnie dzieje się w temacie „gniazda”, czyli wspomnianego podestu. W ostatniej kolejce Ekstraklasy w Gdyni gniazdowy Arki prowadził doping, w Zabrzu gniazdowy Górnika prowadził doping, w Kielcach gniazdowy Korony prowadził doping, w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie było identycznie. Nikt nie został zatrzymany. Nikt nie usłyszał zarzutów. Nikogo nie skazano.

Za to w Tychach, na nowym stadionie GKS-u Tychy – tak.

18 lipca 2017 roku, kibic GKS-u odpowiedzialny za doping otrzymał wyrok nakazowy wydany przez Sąd Rejonowy w Tychach na wniosek Komendy Miejskiej Policji. 3 lata zakazu stadionowego, 2 tysiące złotych grzywny za stanie na gnieździe, a nie krzesełku przypisanym do biletu.

ClFUmnV (1)

Trzy lata zakazu, za czyn, który na oczach telewizyjnych kamer tylko w 8 ostatnich meczach Ekstraklasy popełniło jakieś 20 osób – bo wliczyć do grona tych krwawych bandytów należy też bębniarzy. Co więcej – to nie pierwszy raz, gdy gniazdowy GKS-u jest karany za obecność na gnieździe, kilka lat temu musiał zapłacić grzywnę za prowadzenie dopingu na meczu z Rakowem.

Trzy lata zakazu, podczas gdy za zdarzenia z meczu Legii z Borussią karą były zakazy 2-letnie (dłuższych klub wymierzyć nie może).

W teorii moglibyśmy założyć, że „dura lex, sed lex”. Ale po co w takim razie te gniazda montowane na wszystkich stadionach, także tych nowych, budowanych za pieniądze i według projektów samorządów? Czemu w takim razie zakazów nie otrzymali prowadzący doping ze stu innych miast, w których tydzień w tydzień dochodzi do tego typu „przestępstw”? Dura lex, sed lex – okej. Ale przede wszystkim – summum ius, summa iniuria – najwyższym prawem najwyższa niesprawiedliwość.

Nie widzimy nic sprawiedliwego w zakazie dla jednego spośród dziesiątek kibiców odpowiedzialnych za doping, ostrzejszym niż kary dla osób, które dopuszczały się czynów o wiele bardziej niebezpiecznych, niż stanie na specjalnie przygotowanym podeście…

Fot. MK / Fotosport.com.pl

Opublikowane 05.08.2017 13:32 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 30
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Luka Brasi
Luka Brasi

Po sprawiedliwość musimy iść do Dona Corleone.

Mixu
Mixu

Popieram. Don musi komuś złożyć propozycje nie do odrzucenia.

szemrany
szemrany

chyba durex: bo wyruchali go bez mydła 🙂

Kolejosz
Kolejosz

To nie żart, to po prostu Sąd Rejonowy w Tychach… Znam to towarzystwo bardzo dobrze – tak, wiem jak to brzmi 😉 Natomiast wystarczy umiejętnie użyć wyszukiwarki, żeby dowiedzieć się o zatrważającej liczbie orzeczeń tego sądu uchylonych przez wyższą instancję. Kolega prawnik pisał w jednej z takich spraw nawet do ministra Ziobro. Miała być zarządzona jakaś kontrola, ale na razie nic nie wypłynęło.
Sorry za prywatę, ale pewnie większość z was nie wie, z jaką jednostką mamy tu do czynienia…

Fat ASSS
Fat ASSS

Jebane kuriozum!

Urkides
Urkides

To jest efekt kompletnego pierdolnika jaki panuje w głowach Polaków. Tych którzy prawo uchwalają, egzekwują i tych którzy mają je przestrzegać. Wynika to według mnie z braku zrozumienia czemu prawo ma służyć. Dopóki WSZYSCY nie będą prawa szanować i przestrzegać dopóty będą takie kwiatki. Ci gniazdowi kierujący dopingiem też bardzo często lekceważą zasady i prawo obowiązujące na stadionach. Mało tego uważają że brak „pokory” (czytaj łamanie prawa i zasad) jest ich powodem do dumy. Tak więc przestrzeganie umów zawsze prowadzi do większej tolerancji i prawo nie musi być restrykcyjne bo można się kierować zasadami.
Pierdzenie w towarzystwie lub przy stole nie jest karane mandatami czy ograniczeniem wolności ale jest zasadą przyjetą przez ludzi jako pomagającą w zachowaniu komfortu przebywania ze sobą. Osoby które nie chcą przestrzegac tej zasady podlegają ostracyzmowi czyli inaczej mówiąc są usuwane z towarzystwa.
Innym ciekawym przykładem świadomości prawnej w Polsce jest fakt ograniczenia predkości na drogach. Wszyscy się zgadzają że nadmierna predkośc jest niebezpieczna i powoduje wiele ofiar ale już kiedy postanowiono ją surowiej egzekwować ustawiając fotoradary, przez Polskę przetoczyła się fala oburzenia. No bo jak to? Rozumiemy znaki ograniczenia ale zeby egzekwować poprzez mandaty łamanie ograniczeń? Oskarżano o chęć „wydojenia” obywateli z pieniedzy czy inne grzechy. Nikt nie widział sprzeczności w tym ze jak jest prawo to musi za tym iść sposób jego egzekwowania.
Taki mamy pierdolnik w głowach.
pan Boniek nie widział nic złego w racach dopóki na jego flagowej imprezie PP kibolstwo nie urządziło racowiska. Wtedy był oburzony że oni nie dotrzymali umowy że bedą kulturalni.
Jeśli się nie dotrzymuje umów albo to musi się pojawić restrykacja.
Tak więc żeby uniknąć restrykcji lepiej się samoograniczyć w działaniach niepożądanych to wtedy i tolerancja z drugiej strony będzie większa.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

W Kielcach było to samo, jak właściciel czyli miasto chciało się wykazać jak walczą z kibolami. Co mecz robili łapankę i jak ktoś nie siedział na swoim miejscu do zakaz stadionowy. Szpicli z policji było więcej na stadionie niż tych na młynie.

Urkides
Urkides

Powiem więcej władze Realu i Barcelony w latach 80-ych zrobiły podobnie a mianowicie wypierdoliły ze stadionu swoich „najwierniejszych” żeby nie bruździli w biznesie. Ale oprócz tego potrafili ściągnąć swoją grą innych kibiców (januszy) i wygląda na to że im to bardzo służy. Nawet Redaktor Stanowski woli jeździć na mecze Barcy niż upajać się „fanatycznym dopingiem” w wydaniu patriotyczno-anarchistycznym.
Jeśli ktoś z nierespektowania zasad i prawa robi swój znak firmowy to musi się liczyc z konsekwencjami.
W Polsce mamy ten problem że konsekwentni jesteśmy w braku konsekwencji i powstaje sytuacja niezrozumiała dla ogółu.
To jest tak samo jak mamusia mówi nie skacz z huśtawki a tatus mówi skacz a biedne dziecko ma metliki w głowie i przestaje się przejmować co do niego mówią.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

Wyrok w trybie nakazowym, do obalenia przed każdym następnym sądem. Tyle że to jednak nie obywatel powinien udowadniać że nie jest wielbłądem.

Kosciej
Kosciej

Witamy w państwie Prawa i Sprawiedliwości 🙂

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Przecież masz niby sądy apolityczne i w dodatku niby kibole są za PiSem, to co bredzisz.

flix
flix

Wręcz przeciwnie, to tylko dowód że zmiany w sądach są konieczne. To przykład patologii stworzonej przez poprzednie systemy.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Nikt nie zaprzecza, że zmiany są potrzebne. Rzecz w tym, że ludzie nie chcą, by sądami kierował czynny polityk ( czytaj Zbigniew Ziobro). Czy zmienianie czegoś co jest złe, na coś co jest gorsze ma sens? Jeśli dziś jest dozwolone szczanie w dużym pokoju i nam się to nie podoba, to sytuację poprawi zakazanie szczania, jeśli w to miejsce dozowolone będzie sranie?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Chciałbym Ci zwrócić uwagę, że to inicjatywa policji (to oni wyłapali tych groźnych przestępców i skierowali sprawę do sądu), sąd ją jedynie przyklepał. Więc się gościu totalnie skompromitowałeś. Co nie zmienia faktu, że ów sędzia czy sędzina powinni mieć połamane wszystkie palce, podobnie jak policjanci.

Jakie to przewidywalne i już nudne: kolejny entuzjasta „dobrej zmiany” pokazuje swoją bezdenną głupotę – działania podwładnych Błaszczaka „to przykład patologii stworzonej przez poprzednie systemy” 🙂

PhoenixLk
PhoenixLk

raczej – witamy w kraju, w którym PO obroniło wolne sądy… takie, jak na przykład ten…

Arjbest
Arjbest

Zdrowo kogoś porąbało w tych Tychach.
Zwraca uwagę, że skazano gościa na wniosek policji. Czyżby szło nowe? Wyobraźcie sobie jak pakują do suk Żyletę, Torcidę czy Poznańskie Słowiki…

MN
MN

Drodzy anonimowi autorzy tekstu,

opisany przypadek, to nie jest „problem polskiego wymiaru sprawiedliwość”, to problem każdego wymiaru sprawiedliwość (działającego w każdym państwie, w każdej epoce), więc ten alarmujący ton jest co najmniej nie na miejscu. Dopóki orzeczenia będą wydawane przez ludzi, nigdy nie uda się uzyskać pełnej jednolitości stosowania prawa, ponieważ na ostateczne decyzje wpływa zbyt wiele pozaprawnych czynników (może jeszcze poza przypadkiem, gdzie wszystkie decyzje podejmować będzie jeden, niesamowicie sprawny intelektualnie człowiek). Przy czym, w tym konkretnym przypadku problemu nie stanowi Sąd, na którym zdajecie się skupiać zarówno Wy, jak i niektórzy z komentujących, ale policja i prokuratura, która w większości ma w nosie stosowanie akurat tych przepisów, na których oparł się Sąd Rejonowy w Tychach. Sądy nie rozpoznają przecież dowolnych spraw, a tylko te, które zostały przed nie skierowane przez organy ścigania (lub w niektórych przypadkach obywateli).
Tym samym, teza, pod którą napisaliście tekst obarczona jest błędem logicznym. Wyjściowe pytanie winno, wg mnie brzmieć: dlaczego w innych częściach kraju organy ścigania świadomie nie respektują obowiązującego w Polsce prawa? Czy grupy kibicowskie mają na funkcjonariuszy publicznych jakieś kwity? Czy może przyskrzynianie gniazdowych za takie pierdółki stanowi przeszkodę w szerzej zakrojonych postępowaniach dotyczących ich działalności niezwiązanej ze zdzieraniem gardła podczas ligowej młócki? A może się komuś zwyczajnie nie chce, bo lubi posłuchać – przy wódeczce i schabowym – jak podczas meczu w TV z głośników bucha zsynchronizowane darcie ryja? 😉

Temat ciekawy, ale zrealizowany „pod publiczkę” i na chybcika (w szczególności cytowanie łacińskich paremii bez ładu i składu mogliście sobie darować), więc nie dziwota, że wstyd się było pod tym podpisać…

perpi
perpi

Wolne sądy ! Wolne sądy ! Precz z kaczorem dyktatorem !

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Właśnie!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Właśnie!

PhoenixLk
PhoenixLk

SZYBKIE SĄDY!! SZYBKIE SĄDY!!

Podobno niektórzy nadal są ciągani przed oblicze sądu z powodu „Widelca”…

Za rok się to przedawni… i w papierach zamiast „Uniewinniony” będzie „brak wyroku z powodu przedawnienia”…

Tralalala
Tralalala

Na bank gość nie jest niewiniątkiem, i ten wyrok to tylko efekt tego, że w jakieś innej sprawie prokuratura nie mogła go usidlić. Szukali pretekstu, on im go dał i pozamiatane.

Marold
Marold

Staruch chyba tez miał podobną akcję. Tylko chyba w Krakowie ale tam nie ma gniazda na sektorze gości.

PhoenixLk
PhoenixLk

czas na happening – niech każdy wejdzie na 10 sekund na gniazdo… w jednym meczu da to ponad 540 zakazów… ciekawe, po którym meczu policji się to znudzi… słyszałem, że jest coś takiego, jak równość wobec prawa…

MionelLessi
MionelLessi

To jest właśnie jeden z kolejnych powodów dla którego polski wymiar sprawiedliwości powinno się zaorać i zbudować od nowa. Dość sądowej i prokuratorskiej patologii.

Grandal
Grandal

Jak najszybciej wystrzelić w kosmos ten sędziowski beton. Spalić, zaorać, przekopać. Na zgliszczach przygłupiej kasty mieniącej się elitą sądownictwa zasadzić tylko takich z olejem w głowie i elementarną uczciwością. Niech kiełkuje sprawiedliwość.

Weszło
19.09.2020

Trio Sobczyk-Jimenez-Nowak bezlitośnie rozjeżdża Legię

Można przecierać oczy ze zdumienia. Ależ to ekscytujący tercet. Klepeczka, jeden kontakt, wymienność pozycji, powtarzalność, efektowność, efektywność. I wszystko to przy skołowaniu defensorów rywali. Górnik Zabrze dysponuje atakiem, którego autentycznie przeciwnicy mogą się bać. Jimenez, Nowak i Sobczyk wyglądają, jakby grali ze sobą nie od miesiąca, a od dobrych kilku lat. Dzisiaj roznieśli Legię. Mistrzowską […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Tottenham. Gra w piłkę nożną. Golf. Czy to będzie właśnie ta kolejność?

To już oficjalna informacja, Gareth Bale żegna się z Madrytem, na razie w ramach rocznego wypożyczenia, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że to koniec. Walijczyk w Realu zaczynał z ciężarem oczekiwań ważącym przeszło 100 milionów euro. Potem odbył jeden z najpiękniejszych lotów w historii klubu, gdy Królewscy rokrocznie wygrywali Ligę Mistrzów. Ale już pożegnanie […]
19.09.2020
Weszło FM
19.09.2020

Jan Mela, meczyki i Liga Minus. Niedziela w WeszłoFM

Niedzielę w Weszło FM rozpoczniemy programem „W ciemno”, który prowadzi Marcin Ryszka. Jego gościem będzie Jasiek Mela – chodząca inspiracja dla każdego z nas, gość, który mimo niepełnosprawności potrafił zdobyć dwa bieguny. A przy tym to chodząca dawka życiowego luzu, co w połączeniu z podejściem do życia Marcina da mieszankę wybuchową. O godz. 10.00 na antenie […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Pogoń znów wygrywa po borowaniu bez znieczulenia

Pogoń Szczecin jest na początku tego sezonu w ścisłej czołówce najbrzydziej grających drużyn Ekstraklasy, ale punktowo jest nieźle: cztery mecze, siedem punktów. W Gliwicach „Portowcy” mogli wysoko przegrać, a wygrali. Dziś przez większość spotkania również prezentowali mniej jakości niż zdziesiątkowany Śląsk Wrocław i mimo to ponownie sięgnęli po pełną pulę. Dla nas najlepszą wiadomością jest […]
19.09.2020
Anglia
19.09.2020

Pan piłkarz Mateusz Klich bierze Premier League przebojem!

Bloody hell, co to jest za historia, aż chciałoby się wykrzyknąć. Mateusz Klich wszedł do Premier League nie tylko z drzwiami, ale też z futryną i od razu podporządkował sobie pokój. Znaczy, dobra, brzmi to trochę zbyt podniośle, ale kurczę, kto zabroni nam się cieszyć, że w końcu jakiś polski piłkarz z pola radzi sobie […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Płacheta z golem, Jóźwiak z asystą, Helik z czerwoną kartką. Działo się w Championship!

Kariera Przemysława Płachety pędzi ostatnio w co najmniej takim tempie, jak on sam po boisku. Pół roku w Pogoni Siedlce, sezon w Podbeskidziu, tyle samo w Śląsku, rekord transferowy wrocławian i przenosiny do Norwich. Nie ma co zapeszać, ale wydaje się, że skrzydłowy nie chce się zatrzymywać. Gdy tylko dostał trochę więcej czasu na boisku, […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Sukces: Lechię w końcu chciało się oglądać

Widzieliśmy mocniejsze wejścia w sezon niż to w wykonaniu Lechii, bo owszem, punktowo tragedii nie ma, trzy oczka wpadły, ale jeśli chodzi o grę? Nawet nie dramacik, a jeden wielki regularny dramat. Warta mogła spokojnie wygrać, natomiast zapłaciła frycowe, ale już Raków z Górnikiem nie zostawili nawet reszty, ładując gdańszczanom po trzy gole. I cóż, […]
19.09.2020
Niemcy
19.09.2020

Wszystkie problemy Krzysztofa Piątka

Spokojnie. Krzysztof Piątek nie jest w czarnej dziurze. Może już nie grzeje nikogo tak, jak za swoich złotych czasów w Genui i Milanie, ale to dalej bardzo przyzwoity snajper przyzwoitego klubu w bardzo silnej lidze. I na razie nie grozi mu zmiana tego statusu. Polak to żadna efemeryda. Swoje umie i będzie umiał. Problem w […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

FREEBETY w eWinner! 60 PLN na powrót Bundesligi

Tęskniliście za ligowym graniem? Bo my tak i z tego co widzimy eWinner także. Ten legalny polski bukmacher przygotował bowiem atrakcyjną promocję na powrót Bundesligi. Czekają na nas freebety za sam fakt obstawiania meczów piłki nożnej. W ten sposób w sobotę i niedzielę możemy zarobić łącznie 60 PLN! Jak? Sprawdźcie szczegóły promocji „Futbol Totalny”. Gracze […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Aubameyang czy Fabiański – kto będzie górą w tym pojedynku?

Łukasz Fabiański kontra była drużyna. Co prawda dla „Fabiana” spotkania z Arsenalem nie są już zapewne niczym szczególnym, ale bądź co bądź to jednak potyczka dwóch ekip z Londynu. „Kanonierzy” zwykle niemiłosiernie lali West Ham, więc szykuje się trudne spotkanie dla polskiego bramkarza. Jakie są nasze przewidywania na ten mecz? Tym razem sprawdzamy, jak wygrać […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Fundambu ładuje przewrotką, Widzew odbija się od dna

Czekaliśmy, czekaliśmy i stało się. Merveille Fundambu zdobył swojego premierowego gola w pierwszej lidze. A że dodatkowo Widzew wygrał i zgarnął pierwsze trzy punkty w nowym sezonie, to zakładamy, że w Łodzi humor gituwa. Zupełnie odmienne nastroje panują za to w Olsztynie. Zero bramek i zero pomysłu na to, jak ten stan rzeczy zmienić. Tak […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

LIVE: Górnik demoluje Legię przy Łazienkowskiej. 3:1!

Stal Mielec w Gdańsku, czyli beniaminkowie wciąż szukający jakiegokolwiek zwycięstwa – czy Lechia okaże się tak przeciętna, by umożliwić? Śląsk Wrocław w Szczecinie, próbujący podkreślić swoją dobrą grę i wysokie aspiracje na tle zespołu, który ma tylko aspiracje, a nie ma gry. Na deser spotkanie przy Łazienkowskiej, gdzie Legia podejmie Górnik – często przy takich […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Wraca Serie A! Nowy klub Milika zgarnie trzy punkty na inaugurację?

Serie A najpóźniej wraca do gry, ale też najpóźniej rozgrywki zakończyła. Za nami kilka tygodni transferowego zamieszania, m.in. z udziałem Arkadiusza Milika. Dziś jego – prawdopodobnie – nowy klub może zgarnąć pierwsze punkty w starciu z Hellas Werona. Na jakie typy warto zwrócić uwagę w meczu AS Romy? Sprawdzamy to razem z Totolotkiem! Hellas Werona […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Dwa lub trzy gole w hicie kolejki w Warszawie? Czemu nie!

Przed nami polski klasyk, czyli starcie Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Klasyk, ale też mecz, który od lat nie zapowiadał się tak ciekawie, jak dziś. Zabrzanie na początku sezonu zaskoczyli świetną formą i pomysłem na grę. W opozycji do nich jest Legia, która niemiłosiernie łączy bułę. Czy to pozwoli Górnikowi odnieść pierwsze od ponad 20 […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Zagłębie zgarnia młodzieżowców. Ratajczyk krok od Lubina, będzie transfer z Legii

Zagłębie Lubin jest bardzo aktywne na rynku transferowym w kwestii młodzieżowców. Na Dolny Śląsk trafili już Jakub Bednarczyk i Kamil Bielikow, a teraz „Miedziowi” dopinają dwa kolejne transfery. Nazwisko Adama Ratajczyka na tej liście nikogo już nie zaskoczy, natomiast jak udało nam się ustalić, Zagłębie dokona także ciekawego ruchu, osłabiając ligowego rywala.  Łukasz Łakomy, 19-letni […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Czy Legia powinna zazdrościć Górnikowi Manneha?

Pomyśleć, że rok temu byliśmy przekonani, iż Alasana Manneh okaże się kolejnym transferowym nieporozumieniem, tak typowym dla obrazu tej ligi. Całkiem obiecujący facet z Barcelony B, który otarł się o trzecią ligę hiszpańską, zdobył doświadczenie w lidze bułgarskiej i sygnalizował, że w Polsce wcale nie będzie czuł się specjalnie zagubiony. Ale zaczął fatalnie. Jesienią nie […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Czy w Lechii Gdańsk coś się wypaliło?

Funkcjonowanie każdej drużyny to pewien cykl. Najpierw się ją buduje, metodą prób i błędów szuka stanu optymalnego, aż wreszcie – prędzej czy później – osiąga ona swój szczyt. Później już bardzo trudno się na nim utrzymać, zwłaszcza przy niewielkich zmianach kadrowych. W takiej sytuacji najczęściej następuje jazda w dół – czasem wolniejsza, czasem szybsza. Coraz […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Sztylka: – Trener ma rywalizację na każdej pozycji. Dziś okienko uznajemy za zamknięte

– Mamy swoją filozofię, określoną politykę transferową na dane okienko. W ostatnim sezonie mieliśmy 4-5 długotrwale kontuzjowanych polskich piłkarzy, co spowodowało, że trudno było w tamtym momencie rygorystycznie pilnować naszej filozofii budowy drużyny. Sytuacja zmusiła nas do tego, że proporcje zostały zachwiane. W tym okienku chcieliśmy to więc wyrównać, żeby ta szatnia była jak najbardziej […]
19.09.2020