Młody-zdolny Michał Kucharczyk w Legii Warszawa
Weszło

Młody-zdolny Michał Kucharczyk w Legii Warszawa

Siedem sezonów. 270 meczów. 56 bramek. Cztery mistrzostwa, pięć Pucharów Polski. Jeden Michał Kucharczyk. Urodzony w Warszawie, grający dla stołecznego klubu. Kuchy najlepiej pozna dwoistość kibicowskiej pasji legionistów: z jednej strony tysiąc razy go sprzedawali i tysiąc razy narzekali, że jest za słaby na Legię. Z drugiej mamy jakąś dziwną pewność, że gdy skończy karierę, zostanie w pełni doceniony.

Osiem lat temu, gdy podpisał z Legią pięcioletni kontrakt, pisaliśmy tak:

Legia w końcu sfinalizowała transfer Michała Kucharczyka ze Świtu. To 18-latek, który w poprzednim sezonie w 24 meczach strzelił 24 gole. W internecie znaleźliśmy zapis video jednej z jego bramek. Naprawdę piękna! Ale filmik miałby zdecydowanie większą wartość, gdyby pierwszych trzech bramek w tym meczu nie zdobył Dariusz Zjawiński, który w realiach ekstraklasy okazał się całkowitą pierdołą.

Gol od 4:09:

Kuchy to naprawdę przypadek przedziwny. Znajdą się tacy, którzy powiedzą, że nie spełnił oczekiwań. Przychodził jako zdolny snajper z niższych lig, rok po tym, jak Lech sprowadził Lewego. To na pewno nakręciło spiralę oczekiwań. Dziewiątką marzeń jednak się nie okazał, ale po przebranżowieniu na skrzydło zaczął grać coraz regularniej. Choć z jego grą zawsze wiązało się jedno i to samo: dyskusja, czy gra dostatecznie dobrze. Co pół roku ta sama burza – zastąpić Kucharczyka? Jeśli tak, to kim? Chyba żaden piłkarz Legii w ostatnich latach tak często nie był wypychany poza szatnię przez sympatyków, chyba żaden nie był tak często obśmiewany, by ostatecznie zostać, a potem strzelać ważne gole.

Czy to się komuś podoba czy nie, to Kucharczyk został pierwszym od dwudziestu lat Polakiem strzelającym w Lidze Mistrzów dla polskiego klubu. To on strzelił na 2:1 w Moskwie. Z siedmiu goli, jakie Legia strzeliła w fazie grupowej LE 2014, miał udział przy czterech (trzy asysty, jedna bramka). Asystował przy decydującym trafieniu z Trencinem, gnębił Dundalk, Zorię Ługańsk. Zagrał już 57 meczów w europejskich pucharach, a licznik wciąż bije.

Ma kontrakt jeszcze przez rok. Nie jest piłkarzem marzeń. Nie strzeli bramki raboną, czasem przypomni, że nie jest technicznym asem. Ale czasem zrobi różnicę tym, że – jak mało kto – w coraz bardziej międzynarodowej drużynie wie czym jest Legia Warszawa, bo nasiąkał tą wiedzą od najmłodszych lat.

KOMENTARZE (18)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Majas9
Jagiellonia Białystok

Mhm… Okej.
I w sumie nie wiem cöż jeszcze można napisać pod tym artykułem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Przemyslaw

Szkoda, że nie ma odrobinę chłodniejszej głowy i nie jest lepszy technicznie, gdyż przydałby się kadrze. Poza Grosikiem i Błaszczem nasze skrzydła nie istnieją.

Belfer

Kuchy zawsze na propsie, za waleczność, oddanie, solidność i niezłomność, wszyscy się z niego śmieją a w każdej drużynie ekstraklapy miałby pierwszy plac a i w słabszych zespołach ligue 1 czy bundesligi na luzie dałby radę.

Marlowe
Legia Warszawa

Jest na najlepszej drodze, by pójść śladem Rzeźniczaka. Wcześniej jeszcze pobić jego rekordy rozegranych meczów i zdobytych trofeów. Na „stare” lata, tak około 30-stki wyjechać do mało wymagającej, za to dobrze płacącej ligi. Jego umiejętności są na takim poziomie, że wyjazd do renomowanego klubu na Zachodzie mu nie grozi, natomiast w naszej przeciętnej lidze może pograć ze zmiennym szczęściem jeszcze parę ładnych lat. Bardzo się z tego cieszę, bo to jeden z niewielu piłkarzy, co do których nie mam wątpliwości, że wkłada dużo serca w grę dla Legii. Poza tym jest z Warszawy. Mało jest takich. Kandydat na legendę.

Pan Wojtek
Legia Warszawa

Mądrze waść prawisz

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Przemyslaw

Ale w którym miejscu napisał on coś o Deynie? Nie umiesz dyskutować.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Peter Lisek

Z artykułem się zgadzam. Myślę jednak, że jakoś niedługo pojawi się u niego presja, żeby gdzieś wyjechać i porządnie zarobić.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

KK można powiedzieć wiele, że drewniany, że gorąca głowa, że impulsywny to wszystko prawda.
Jednak jest jeszcze statystyka,a ta pokazuje, że ostatnie 3 sezony eklapy to KK Top1-3 na swojej pozycji wśród Polaków i brak powołania do kadry bo musza w niej być mila czy pijaczek to skandal.
Bo to pokazuje, że możesz być najlepszy a i tak do mojej repry się nie dostaniesz.

Tuco1916

Kucharczyk, to taki bohater nie oczywisty.
Przeplata bardzo dobre zagrania z tragicznymi w między czasie biega wszędzie i „podgryza” przeciwników starając się tym burzyć ich formacje (przynajmniej ja to tak widzę).
On ma legie w sercu i już nie raz uratował nam dupę.

zaccardo

http://fixedmatchesspl.blogspot.com – Kurs 420 mają na dzis aktualny i dostępny! polecam szczerze, gdyz sam gralem ostatni ich ten kupon z 15.07 i trafilem kurs 450 ! na blogu mają archiwum wygranych!

DrMabuse
Wisła Kraków

Ja zawsze bardzo szanuję takich graczy. Niekoniecznie bardzo utalentowanych, ale walecznych, ambitnych i pracowitych.

Bartek BAchorski

Kucharczyk to taki piłkarz, którego lepiej mieć niż nie mieć. Jeśli trafi się od niego lepszy skrzydłowy(powiedzmy Nagy) to można być pewnym, że za rok-dwa będzie na sprzedaż za 2-4 mln euro.

Kormoran358

Taki Wawrzyniak tylko słabszy.

wpDiscuz