Koniec ryzyka na niższych szczeblach? PZPN wychodzi do klubów z ofertą ubezpieczeń
Weszło

Koniec ryzyka na niższych szczeblach? PZPN wychodzi do klubów z ofertą ubezpieczeń

18 złotych rocznie to kwota, która w profesjonalnej piłce jest śmiesznie niska, a i wydaje się zdecydowanie do przyjęcia dla każdego amatora. A tyle właśnie wynosi oferta podstawowego ubezpieczenia NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) dla zawodników, przygotowana w ramach wspólnego projektu PZPN i PZU. To pierwszy tego typu ogólnopolski program sportowy, który wydaje się szczególnie potrzebny właśnie w tak urazowej dyscyplinie, jak piłka nożna.

Korzyści? Odnoszą je wszyscy, więc poniekąd musimy tu użyć ukochanego przez nas zwrotu win-win. Zawodnicy niewielkim kosztem zyskają dostęp do profesjonalnej służby zdrowia, a jest to szczególnie istotne zwłaszcza w kontekście tych najmłodszych. Nieważne jednak, czy stary czy młody, profesjonalista czy amator, kobieta czy mężczyzna, wszystkim oferuje się dostęp do diagnostyki oraz zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, a także odszkodowanie z tytułu poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Związek natomiast co roku będzie otrzymywał tony statystyk dotyczących zawodników, w tym pełny przekrój urazów, które dotykają poszczególne grupy wiekowe. Słowem – potężny materiał do różnorakich analiz. Co więcej, w wymiarze globalnym projekt przyczyni się do poprawy zdrowia zawodników jako grupy zawodowej i sprofesjonalizuje cały obszar ubezpieczeń piłkarskich.

No dobra, a na co mogą liczyć sami zawodnicy? Rzecz jasna za 18 złotych można uzyskać ubezpieczenie podstawowe, ale preferencyjnych pakietów jest więcej. Wygląda to następująco:


Zgłoszenie szkody? Banalnie proste. Po telefonie na SOR, do najbliższego szpitala lub na pogotowie ratunkowe, wystarczy zadzwonić na całodobową infolinię pod numerem 801 402 402 i wyjaśnić, czego zgłoszenie ma dotyczyć. Później wystarczy tylko zebrać dokumentację medyczną wraz z rachunkami i zgłosić się po zwrot kosztów leczenia.

I właściwie pozostaje tylko przyklasnąć, że taki program został właśnie wdrożony. Nikt nie ma obowiązku korzystać z przygotowanej oferty, ale można zakładać, że w wielu miejscach Polski skończy się ryzykowanie zdrowiem zawodników, a klika patologicznych sytuacji zostanie rozwiązanych. Na wielu szczeblach zwiększy się też komfort uprawiania dyscypliny i zwiększy się bezpieczeństwo. Jak na jeden projekt – to naprawdę wiele korzyści.

Aby przystąpić do ubezpieczenia należy skontaktować się telefonicznie pod numerem 800 007 008 bądź mailowo [email protected].

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (20)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
piotrz

Polska piłka nożna odkryła amerykie.

Krzysiek111
Legia Warszawa

To jest mega,mega smutne. PZPN okrada kluby w postaci składek za rejestracje (jak by nie można prostej aplikacji stworzyć) które są wielokrotnością tego typu składek na ubezpieczenia.

cocodrillo

a moze bardziej podchodzi to pod ubezpieczenie indywidualne dla osoby uprawiajacej sport? PZU jako moloch dogadal sie z PZPN i za smieszne pieniazki mozna sie ubezpieczyc bedac w grupie wysokiego ryzyka.Sprobuj sbezpieczyc sie na zycie i podaj ze uprawiasz sport,jakikolwiek ale wyczynowo i zobaczysz jak wysoka bedzie skladka o ile ktos zechce cie ubezpieczac… Uwazam ze bardzo dobra inicjatywa i kazdy kopiacy powinien skorzystac jak najszybciej

Krzysiek111
Legia Warszawa

Ja zwracam tylko uwagę , że składki na ubezpieczenie w stosunku do opłat za rejestrację zawodników jakie pobiera PZPN są po prostu chore. Nie zapomnijmy o % od transferów zagranicznych. To powinno być już dawnooo zrobione. Bo niższe ligi na pewno wyprodukowały wiele kalek którym nikt już niestety nie pomoże.

cocodrillo

zgadzam sie jesli chodzi o szczebel centralny,jednak jesli zejdziemy ponizej lig 3 i 4 sadze ze oplaty za rejestracje klubu,zawodnika itd sa niestety niewystarczajace na to zeby w pakiecie jeszcze ubezpieczyc np 20 osob w ”B” klasie na satysfakcjonujacym poziomie. Potem biora sie odszkodowania za zlamanie nogi w wysokosci 200zl… W tym momencie nawet jak jakis pan Jurek postanowi sobie pokopac w C klasie i ktos mu uswiadomi,ze za jedyne 18 czy tez 100 zl za sezon moze byc ubezpieczony, dodatkowo indywidualnie-sadze ze to zrobi roznice mimo wszystko

Urkides
Legia Warszawa

Krzysiek, wygląda na to ze jestes typowym krytykantem. Ja uważam że to jest świetny pomysł który zmierza do organizacyjnej profesjonalizacji piłki. Trzeba umieć wykorzystać już istniejące struktury (PZU) a nie tworzyć jakieś oddzielne które i tak nie będą działały dobrze a będą drogie. W dzisiejszych czasach korzystanie z outsourcingu (usług zewnętrznych) jest w biznesie powszechny bo pozwala optymalizować koszty.
To że PZPN pobiera składki to jest zupełnie inna historia bo one idą na działalność statutową. To czy one są właściwie wykorzystywane to też oddzielna historia. Ale bez tych składek nie może działać PZPN, WZPN czy OZPN.
Dobrze że PZPN zorganizował takie rozwiązanie bo już nie będziemy musieli słuchać jak piłkarz ogłasza zbiórkę publiczną na leczenie urazu.

Krzysiek111
Legia Warszawa

PZPN występuje tu tylko w roli handlarza umowami – nie ma w tym nic złego , ale nie róbmy wielkiego halo. Kwoty są tak śmieszne , że PZPN mógłby to po prostu opłacić bardzo po cichu. 10 drużyn to ok 5k pln – a wszystkich nigdy nie namówisz , żeby sami opłacali składki. Mam zerwane więzadła więc wiem o czym mówię. Wszystko dobrze puki nie nadejdzie ten dzień. O działalności statutowej to już się nasłuchałem. Tylko jeden tekst jest lepszy mianowicie: Dla dobra polskiej piłki.

Urkides
Legia Warszawa

Krzysiek, z tekstu zrozumiałem że umowy MOGĄ zawierać WSZYSCY piłkarze. Nie muszą.
PZPN dysponuje bazą danych która ma potwierdzić że ktoś jest zarejestrowanym piłkarzem co ma znaczenie dla ubezpieczyciela jeśli ma ubezpieczać od ryzyka związanego z uprawianiem sportu.
A więc PZPN wykorzystując swoją pozycję może wykorzystać efekt skali i wynegocjować najniższe stawki a ubezpieczyciel dostaje masę potencjalnych klientów o ktorych nie musi zabiegać.
Chodzi o stworzenie systemu który będzie działał bez tworzenia dodatkowych struktur.
Jak sobie wyobrażasz że PZPN będzie płacił składki za zawodnika z Koziej Wólki? Kto ma tego zawodnika zapytac czy on chce się ubezpieczyć? Ile osób w PZPN musiało by przekładać papiery stek tysiecy piłkarzy z całej Polski?
A na koniec dlaczego PZPN ma płacić za ubezpieczenie osób indywidualnych i potem się jeszcze zmagać po sądach z naciągaczami. A tacy się na bank znajdą.

Krzysiek111
Legia Warszawa

Tak wyobrażam sobie. Od ekstraklasy do V ligi grają 493 zespoły x 25 piłkarzy x 18 pln to jest ok 200k pln. Sam Osuch twierdził , że sam haracz za rejestrację (tak , dla tak biednych lig to haracze) wydał 100k a np: M.Piekarski sam płacił za rejestrację zawodników bo kluby po prostu na to nie stać. PZPN nie płacił by za swoich członków , nie za obcych ludzi. 200k to pewnie jeden dobry bankiet typu opłatek (żeby nie było – generalnie PZPN oceniam dobrze). Piłkarze sami z siebie nigdy się nie ubezpieczą – max kilka %. Przypominam , że na koncie PZPN leży ponoć 100 baniek które jednak powinno się w piłkę inwestować.

Urkides
Legia Warszawa

Ja bym te pieniądze inwestował w szkolenie trenerów i młodzieży a nie kopaczy z LZS którzy są raczej hobbistami.
A oprócz tych 493 zespołów są jeszcze jakieś szkółki, zespoły młodzieżowe?
Poza tym nie bądźmy smieszni, jeśli 18 PLN jest dla ciebie problemem to nie trać czasu na grę w piłke tylko idź zarabiać bo to jest ważniejsze.

Krzysiek111
Legia Warszawa

1. Nie gram już w piłkę :) – zykły upadek
2. 493 plus A-klasy itd
3. Co do trenerów pełna zgoda. W porównaniu z innymi wypadamy mega blado.
4. 18 nie jest problemem. Chodzi o to , że bardzo mały procent piłkarzy myśli o ubezpieczeniach – a w klubach wiadomo jak to jest. Więc skoro PZPN ździera praktycznie za nic tę kasę z klubów mógłby wyjść z inicjatywą. Tak wiele , za tak nie wiele. Z punktu widzenia klubów ta kasa po prostu rozpływa się (znowu odsyłam do
Osucha: http://weszlo.com/2013/08/30/osuch-o-kasie-esbekach-w-pilce-i-oszustwach/

„Na same opłaty zgłoszeniowe zapłaciłem PZPN-owi 204 tysiące przez dwa lata. To jest chore! Wiecie, że aby zakontraktować zawodnika, trzeba zapłacić OZPN-owi, z którego go bierzesz, dwa tysiące, dwa i pół do PZPN-u i jeszcze do tego OZPN-u, do którego zgłaszasz. Trzy opłaty! Wymieniałem po ośmiu-dziewięciu zawodników i za każdego płaciłem po 5750. Chyba że ściągasz z własnego okręgu, to odpada ci jeden etap za wyrejestrowanie, ale ja takich nie miałem. Straszne opłaty. Skoro piłkarz jest członkiem PZPN-u, to powinno kosztować sto złotych! Prosiłem Nowaka: „daj mi jakąś obniżkę, skoro wymieniam dziesięciu zawodników co pół roku”.”

Rafal Chelmsko

Bardzo dobra decyzja!! Sam grając tylko w A klasie człowiek się zastanawiał co będzie jak mnie połamią…

BeastMode

Wytłumacz ktoś tę tabelkę.
Czy te ubezpieczenie jest w stanie pokryć rekonstrukcję ACL?

Rudy z UE

Cztery lata temu za złamany obojczyk dostałem 230zł, i zjebe, że sam poszedłem do ubezpieczyciela, a nie zrobiłem tego poprzez związek ludowych zespołow sportowych, oczywiście i tak bym chuja wiecej dostal jakbym przez nich zalatwial,

DrPlama

W tym pierwszym wariancie to chyba drewnianą nogę wstawiają (pozdro dla Kuchy King :) ) W praktyce to MOŻE w tym wariancie za 1000 zł da się coś zrobić. Oferty NNW dla sportowców (i innych grup) są na rynku od wielu lat…. w praktyce ubezpieczenie może być (w większości NNW tak jest) absolutnie pozorne i jak złapiesz kontuzję, którą nawet totalny amator dla przyszłego zdrowia powinien wykonać niezwłocznie i przy zastosowaniu najnowszych technik medycznych okaże się, że zwrotu kosztów nie będzie bo jest ona dostępna w ramach NFZ :) , albo jakiś inny zapis w umowie (przyczyniłeś się bo grałeś z Tosikiem). Już widzę te opinie PZU, „przyczynienie się w postaci zbyt intensywnego dyblingu” Oczywiście prawdopodobnie nie obejmuje treningów, a jeżeli obejmuje to trzeba przedstawić listę obecności 6 miesięcy wstecz….itd.

tessen

Kluczowe jest OWU – tam są niuanse. Pierwsza pozycja czyli trwały uszczerbek działa w ten sposób, że wypłacany jest procent sumy ubezpieczenia odpowiadający procentowemu uszczerbkowi na zdrowiu. Złamanie kończyny to jakieś 2% sumy ubezpieczenia – odpowiedzcie sobie sami…. Natomiast na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjnie wyglądają koszty leczenia i rehabilitacja – są to normalnie bardzo drogie ryzyka – więc nawet w najtańszym wariancie wyglądają rewelacyjnie. 4000 złotych na koszty leczenia plus rehab przy składce 18 zł rocznie wygląda aż nieprawdopodobnie. Ale tak jak pisałem wcześniej niuanse są w OWU.

Bartoni
Lechia Gdańsk

Dotyczy to również juniorów? Mam brata 15 lat (w październiku 16), który gra w juniorach A klasowego klubu. Jego też obejmie to ubezpieczenie?

pejsbuk

Pojdzie do gory winda do NIEBA! PZU dzisiejsze to PZPR przeszlosc?
Tam gdzie kasa tam nie ma sentymentow. Boniek to cwaniak.

kajelu

Dlaczego PZPN korzysta z usług pośrednika, a nie poprzez oficjalne kanały PZU?
Dlaczego wybrano akurat firmę Kahlenberg Services?
Czy któregoś z członków zarządu PZPN łączą biznesowe powiązania z Michałem Pietruszką lub Markiem Żytniewskim?

Slay

Dzieciaki teź można ubezpieczać w tym systemie które trenują w klubach i akademiach?

wpDiscuz

INNE SPORTY