To już dziś – najbardziej wyczekiwany debiut sezonu!
Weszło

To już dziś – najbardziej wyczekiwany debiut sezonu!

W pierwszej kolejce mieliśmy kilka bardzo ciekawych debiutów. Sandecja po raz pierwszy zagrała w ekstraklasie, Michał Probierz po raz pierwszy poprowadził Cracovię, a w efektowny sposób z naszą ligą przywitali się Angulo czy Carlitos. Na stołkach trenerskich w swoich klubach ligowy debiut zanotowali też Rumak, Mamrot, Skorża i Furman Brzęczek. Dziś jednak będziemy świadkami debiutu najbardziej spektakularnego, bo z szerszą publicznością przywita się włoski pistolet, Gino Lettieri. Innymi słowy, każdy fan ekstraklasy powinien zapowiedzieć, że dziś o 18:00 nie ma go dla nikogo.

Lettieri to facet, którego wyprzedza własna renoma. Nie zdążył jeszcze poprowadzić u nas żadnego meczu, a już zrobiło się o nim bardzo głośno. Ogólnie gość nie pierdoli się w tańcu. Nie pozwala na spożywanie posiłków w klapkach, a czasem nawet na spożywanie posiłków w ogóle. I od samego początku rozstawia „Polaczków” po kątach. Z Niemiec także przychodzą jednoznaczne sygnały na jego temat, na przykład takie, jak od jednego z tamtejszych dziennikarzy: – Lettieri nie potrafi chwalić. Widzi w ludziach wyłącznie błędy, krytykuje, pokrzykuje. Na pierwszy rzut oka jest to więc – wypisz, wymaluj – Stefan z „Poranku Kojota”.


Nie zrozumcie nas jednak źle, metody Lettieriego mogą być tym, co idealnie się sprawdzi w ekstraklasowych warunkach. U Włocha nie będzie gwizdorzenia, nie będzie wybrzydzania i kręcenia nosem (przynajmniej dopóki szatnia się nie zbuntuje). Będzie za to dyscyplina, wewnętrzna presja, a wszystko ma chodzić tak, jak to sobie Gino wymyślił. Kto wie, czy akurat tego typu rządy twardą ręką nie są dziś w Kielcach zwyczajnie potrzebne, zwłaszcza że drużyna zdaje się być w rozsypce. Tak czy inaczej, dla nas emocje zaczną się już podczas zwyczajowych rozmów z trenerami przed meczem.

Lettieri zadebiutuje w meczu z Zagłębiem, co jest o tyle niekomfortowe, że i przed rokiem piłkarze Korony na początek spotkali się z lubinianami, którzy wytarli nimi podłogę (4 gole w pół godziny!). Różnica jest jednak taka, że dziś mecz odbędzie się w Kielcach, czyli na terenie, który do niedawna można było określać mianem jaskini lwa. Ale też Zagłębie zagra dziś w zupełnie innym zestawieniu…

Innym, chociaż nie wydaje nam się, by Stokowiec miał wpuścić od pierwszych minut któregoś z nowych piłkarzy. Latem Zagłębie sprowadziło graczy, przy których trzeba wręcz postawić ogromny znak zapytania. Zwłaszcza trio Świerczok, Matuszczyk, Pawłowski to ludzie, którzy z pewnością mają potencjał na granie na wysokim poziomie, ale też w swoich dotychczasowych karierach zdecydowanie częściej kopali się po czołach. A przy tym nie należą też do osób, które lubią gryźć się w język. Innymi słowy, teoretycznie ich sprowadzenie może dać tyle samo pożytku, co i kłopotów.

Tak jak jednak napisaliśmy, raczej nie spodziewamy się ich od początku. W zmian zobaczymy piłkarzy, którzy byli częścią młodzieżówki na nieudanym Euro 2017, czyli Jacha, Kubickiego i Buksę. Ogólnie więc zobaczymy drużynę Piotra Stokowca w wersji odmłodzonej i spolszczonej. Ciekawe też, czy zobaczymy ją także w wersji wybieganej, co po raz ostatni Miedziowi zaprezentowali mniej więcej rok temu. Jakkolwiek spojrzeć, w tym sezonie lubinianie nie otrzymali pocałunku śmierci w postaci występów w Europie, więc może wrócą wreszcie do grania, jakim cieszyli kibiców w sezonie 2015/16.

Aha, zapomnielibyśmy. Dodatkowy smaczek to oczywiście starcie Rymaniaka ze swoim poprzednim klubem. I tym razem piszemy to bez złośliwości, bo prawy obrońca w zeszłym sezonie naprawdę się ogarnął i stał się mocnym punktem swojego zespołu. Innymi słowy, chyba będziemy musieli znaleźć sobie innego piłkarza, który dumnie będzie piastował funkcję naczelnego parodysty ligi.

KOMENTARZE (62)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
GRAND_CHAMP

„‚Polaczków” to proponowałbym z małej litery, bo z jednej strony szacunek (wielka litera ), a z drugiej pogarda (sama nazwa) :)

Klesk

Mam pytanie czy dzisiaj oprócz syna właściciela zagra może jeszcze kuzyn stryjka żony albo cos w ten deseń ?

Kfiatek

Kuzyn stryjka właściciela żony? Żona to nie jest coś, co się posiada :]

Klesk

poprawione m8

Janusz Kibol

Kfiatek Są różne modele tak zwanego małżeństwa. Jak ktoś ma kasę taką jak Burdenski, często zdarza się, że posiada żonę w takim sensie, że jest jej właścicielem. Po prostu płaci za świadczenie konkretnych usług. Oczywiście musi wcześniej podpisać intercyzę i wprowadzić rozdzielność majątkową.

rudszy

tzw Izolda 😀 hahah

Kfiatek

Zaszedłeś z tą dyskusją o krok za daleko 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Projektanta mody i stylisty?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Pożegnają kibice „ciebie” Kubotami, kibice i to szybciej niż myślisz czego życzę „ci” z całego serca 😀

1386244776_by_krzys_500.jpg
burdenskyy
FSV Frankfurt

Życiowe motta trenera Gino – „Ordnung muss sein” oraz „Kuboten sind schlecht, wenn du gehst nach links und rechts”. Już dziś zobaczycie nową wielką Koronę – lepszą niż ta, prowadzona przez gościa z wysypiska śmieci. Jawohl !

GRAND_CHAMP

Praca czyni wolnym :)

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Bo konstytucyjnie, kazdy ma prawo do pracy, ergo, do pełnej wolności, oczywiscie ograniczonej… poprawnością polityczną, wartościami lewicowymi, kazdy więc ma prawo, a i obowiązek
stać sie klonem Sierakowskiego i LubnauR.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Skup się na grze, a nie mi tu na weszlo gwiazdorzysz!!!

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

W niemieckim kontekscie, to raczej byłoby to:
wysypisko… śmierci!

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Niemiecki szrot prowadzony przez trenera fetyszystę klapek, co ostatni mecz wygrał chyba jeszcze za komuny. Do tego syn prezesa w środku pola, który od trzech sezonów praktycznie nigdzie nie grał w piłkę. Taki syf może wypalić tylko w naszej popieprzonej lidze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Mają zapierdalać tak, aż Kuboty pogubią 😉

burdenskyy
FSV Frankfurt

sory, ale chyba nie widziałeś mojej asysty z VfL Osnabrück (po dośrodkowaniu), że opowiadasz takie głupoty. Zagrałem więcej minut w tym roku, niż Grześ Krychowiak, podstawowy pomocnik reprezentacji Polski.

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Nie kozakuj Fabik, bo poskarżę tacie i kieszonkowego nie dostaniesz.

Rudy 102
Drużyna pierścienia

Korona, to będzie swoisty papierek lakmusowy dla naszej Ekstraklasy. Czy ligę może można zawojować z marszu, zatrudniając kogokolwiek? Czy będzie to jednak spektakularne zderzenie ze ścianą? Już dziś możemy poznać odpowiedź.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Tego kogokolwiek, to ja sobie wypraszam! Mam na koncie wiele spotkań Bundesligi! Co prawda oglądałem je z trybun, ale miałem zawsze miejsce blisko ławki rezerwowych, więc widziałem to samo, co trener!

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Racja mało widział, bo to krótkowidz widział tylko jak piłkarze na treningach tak zapierdalają, że gubią Kuboty 😀

MaximTsigalko
Jesteśmy Waszą Stolicą Mody

„… prawy obrońca w zeszłym sezonie naprawdę się ogarnął i stał się mocnym punktem swojego zespołu. Innymi słowy, chyba będziemy musieli znaleźć sobie innego piłkarza, który dumnie będzie piastował funkcję naczelnego parodysty ligi.” WESZLAKI RYMANIAKI, NO NIE WIERZĘ!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Tylko tak mówią dla niepoznaki. Pierwsze potknięcie i Rymaniak wróci na tapetę!

Phelek

Mówi się „na tapet” Panie Trenerze. Ale i tak świetnie Pan pisze po polsku, moje gratulacje!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Danke. Cały czas się uczę, ale miałem ambicję prześcignąć Bjelicę i udało się.

Dziki Jelon
Legiunia

Panie Trenerze! Jak nastroje przed debiutem w Ekstraklasie?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Kupił parasole, bo boi się deszczu klapek 😀

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny! Wcale się nie denerwuję. Ich bin bardzo spokojny!

baran

Pan Rymaniak ma tą przewagę nad parodystami z weszło że gra pod swoim nazwiskiem. A pana dziennikarza który np. wczoraj pomylił drużyny Choiniczanki i Znicza wstawiajac zdjęcie innej drużyny pewnie nie poznamy nigdy. Także pan Rymaniak ma dostatecznie dużo odwagi żeby grać pod swoim nazwiskiem, w przeciwieństwie do redaktorów z weszło.

marianekurbanek

To źle się wam wydaje.Świerczok w podstawie od początku meczu i akurat ja nie jestem w ogóle zdziwiony. Bo i kto miałby grać? Buksa? który przez cały sezon strzelił 3 bramki? Wiadomo Ze go nie lubicie ale troche obiektywizmu…

Warka

Z ta „jaskinią lwa” to byście zluzowali. Nieumiejętne wykorzystywanie tego związku jest równie wkurzające jak pierdzielenie przez co drugiego komentatora w niewłaściwym kontekście „wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki” i wymyślane na poczekaniu zasady, kiedy sędzia ma odgwizdać rękę.

Chyba, że robicie to dla jaj i macie większy dystans do siebie niż sądziłem. Wtedy, umówmy się, wyszła wam remontadaz klasyczną sytuacją win-win:)

Fidel

Szczerze?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Jeśli idzie o nadużywanie pewnych słów i zwrotów przez weszlaków, to powiem tylko, że Twoje argumenty są daremne 😀

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Kto w ogóle widział lwa w jaskini?

PhoenixLk
Legia Warszawa
Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Ten lew jest martwy lub usycha z tęsknoty za fiordami. To norweski falisty, a nie jaskiniowy! 😉

PhoenixLk
Legia Warszawa

fiordy to on zjada na śniadanie;)

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Jak to kto Moshe Ohujałem czy jakoś tak 😉

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Podobno święty Daniel!

1024px-Sir_Peter_Paul_Rubens_-_Daniel_in_the_Lions'_Den_-_Google_Art_Project.jpg
Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Mało wiarygodne – naliczyłem 5 samców – to czysta fantasy. :)

evenssen

Raczej nikt nie widział, bo dawno wymarł. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_jaskiniowy

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Wiem, czytałem – tym bardziej intryguje o co chodzi w tym tekście o jaskini. Co takiego jest nadzwyczajnego w wejściu do jaskini wymarłego lwa. Smoki wiadomo – śpią na skarbach, ale lwy? :)

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Lwy śpią na sawannie, ewentualnie na grzbiecie. Jedno i drugie mało atrakcyjne dla zdobywców.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Mówiłem, nie bluzgaj na „świętość” nie słuchałeś 😀

Ponadto te całe przytyki nie ważne co to zawsze wiadomo, że do Legii przypierdoli się jakiś kompleksiorz kuchenkorza 😉

Lech myślał, że będzie wyznaczał trendy w lidze, tymczasem sam jest w odbycie…(i to nawet nie kurwa lwa). Jednym słowem kurwa ciemno, ślisko, wypierdala się co róż o jakiś „beniaminków” jak nie w pucharach Stejrany, Hagesaundy, litewskie hamy to w lidze jak nie NIeciecze to Sandecje 😀 Jak nie euro-wpierdol to agro-wpierdol taki niestety los – a już Fryzjer ostrzegał nie odkupujcie licencji od Wronek – bo dopadnie was karma, ale nie działacze Lecha są kurwa mądrzejsi, no to płacą za tą „mądrość” 😀 Jednym słowem idź Pan w chuj z taką „dumą wielkopolski” – raczej powinno brzmieć: „Wieś się… bawi i tańcuje” 😀

PhoenixLk
Legia Warszawa

mówiłEm?;> się zdecyduj;>

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Ale to nie jest kwestia decyzji tylko złożonej natury, a tej nie oszukasz. Hermafrodytyzm jest ciężkim schorzeniem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

W tej rozmowie, prawdziwie ja, ograniczyłam sie jedynie do przyznawania plusów, osobom najbardziej zasłużonym!
Wyjątkowość tego wpisu tylko potwierdza tę regułę!
PS Kim jesteś… Novak?

grnawuiopn

Czy aby na pewno Matuszczyk w swojej dotychczasowej karierze kopał się po czole jak to pisze autor ? Blisko 100 rozegranych spotkań w Bundeslidze to powinno znaczyć że trochę pograł na wyższym poziomie, ale może się mylę.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Mylisz się i zaraz Ci to jakiś redaktor wyjaśni! Jeśli teza postawiona przez weszlo, jest niezgodna z faktami, to tym gorzej dla faktów!

michalszostak
Premier League

Nawet w Kubotach nie?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Kuboty to na niego kibice szykują 😀

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję, wcale się nie denerwuję!!!!!

Henka Larson
GKS 1962 Jastrzębie

Za trenera Ojrzyńskiego szatnia Korony zyskała miano tej charakternej, gdzie nikt nie odstawia nogi w trakcie spotkań, wszyscy walczą jakby każdy mecz miałby być tym ostatnim i generalnie nikt tanio skóry sprzedać nie mógł. To właśnie trener Ojrzyński zaszczepił w grupie piłkarzy wiarę w siebie ponad stan faktyczny, co przynosiło pozytywne wyniki jak na poziom tamtego zespołu.

Trener Bartoszek to również chłop nie w kij dmuchał. Traktował zawodników jak swoich kumpli jednocześnie trzymając szatnię według swoich reguł, czego efektem było 5 miejsce na koniec ligi, czyli wynik ponad stan.

A teraz przyszedł czas Gino Lettieriego, nauczyciela piłkarskiego, o którym dużo już powiedziano, ale wciąż niewiele wiadomo. Wiadomo na pewno że również jest osobą charakterną i na pewno będzie trzymać zawodników krótko. Czy jednak zaprzyjaźni się z szatnią, będzie dla piłkarzy nie tylko wymagającym trenerem ale i równym gościem z którym można normalnie porozmawiać czy pożartować? Czy ten niemiecko-włoski eksperyment tow.Burdenskiego i Lettieriego wypali?
Myślę, że po paru pierwszych kolejkach uzyskamy nieco jaśniejszy obraz zza chmary plotek unoszących się nad stadionem Korony.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol

Ja się boję tego całego Dżina. Jak odpali, to w ekstraklasie zapanuje moda na gnębienie polaczków… W tej lidze już tak jest, że jak komuś coś przypadkowo wyjdzie, to reszta zaraz kopiuje, bo sama nie ma pomysłu.

Frytkizchleba

Ej ale serio tyle wypisywaliście o tych Burdeńskich i niemieckim szrocie, że wręcz nie mogę się doczekać tego – podejrzewam – nudnego jak pizda meczu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Piszę po 1. połowie , a wiadomo, że nie należy chwalić dania przed zachodem Słońca. No chyba, że ktoś chce prowokować islamistów podczas Ramadanu. Gino! Tak jak podejrzewała większość cyników, na złość znawcom i krytykom przygotowałeś solidny, niemiecki posiłek, który nie sposób skonsumować w klapkach! Kto wie? może i zostaniesz szarą emanacją wśród e-klasowych kucharzy!

wpDiscuz

INNE SPORTY