We Wrocławiu miejska kroplówka zamiast nowego otwarcia
Weszło

We Wrocławiu miejska kroplówka zamiast nowego otwarcia

Projektowano oddanie klubu w prywatne ręce w wyniku operacji przygotowanej tak profesjonalnie, jak nigdy dotąd. Tymczasem jest polityczna i wizerunkowa porażka Wrocławia, prezydenta Dutkiewicza, ale też wyłonionego do całej operacji doradcy inwestycyjnego Jacka Masioty. Prywatyzacja Śląska skończyła się tym, że w piątek rada miasta zwołana w trybie nadzwyczajnym musiała przegłosować dziesięć milionów złotych z gminnej kasy na funkcjonowanie klubu do końca roku – pisze dzisiaj Przegląd Sportowy w artykule o wymownym tytule „Prywatyzację Ślak trafił”.

FAKT

W „Fakcie” czytamy o tym, o czym wiedzieliśmy od jakiegoś czasu: mecz z Legią obejrzy komplet widzów, chętnych było znacznie więcej. Ciekawsze jest natomiast to, że prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik chce rozbudować stadion.

Czwarta trybuna miałaby powstać w miejscu, gdzie stoi stary budynek, pozostałość dawnego zabrzańskiego obiektu.

Znajdziemy też rozmówkę z Davidem Kopaczem, młodym talentem, który zadebiutował w sparingu Borussii Dortmund.

Dawid ma dwa obywatelstwa, ale kiedy przyszło do wyboru reprezentacji, długo się nie zastanawiał. – Polska mnie chciała i starała się o mnie, Niemcy też, ale wolałem grać dla Polski, rodzina stąd pochodzi. Ja się czuję Polakiem

Poza tym w faktach pomeczówki, komentarz po losowaniu, nieuzasadniony optymizm co do Sowaha z Cracovii, oparty głównie na tym, że kumplował się z Mustafim. Śpiączka ma znaleźć się w wyjściowym składzie Termaliki, natomiast Gytkjaer potrzebuje czasu na aklimatyzację, tak samo inni nowi. Do tego rozważania, czy Wrąbel zostanie bramkarzem Śląska na lata.

Wniosek?

Zobaczymy.

press1

 GAZETA WYBORCZA

Wyborcza załącza dzisiaj milion dodatków, ale na sport miejsca zostawiła tyle, co „Wędkarz polski”.

Znajdą dla siebie coś chyba tylko fani tenisa, bo jest długa rozprawka nad niezniszczalną Venus Williams, która w wieku 37 lat zagra o szósty tytuł na kortach Wimbledonu. Do tego również „Jak wielki jest Łukasz Kubot”, czyli tekst przed meczem życia Łukasza Kubota, który może zostać najbardziej utytułowanym polskim tenisistą.

„Dwóch szlemów nie wygrał żaden Polak. Po jednym, poza Kubotem, mają także Jadwiga Jędrzejowska (Roland Garros 1939) i Wojciech Fibak (Australian Open 1978), oba również wywalczone w deblu. (…)

Kubot miał ambicje w singlu, ale nie osiągnął sukcesów. W Szlemie szczytem jego możliwości był ćwierćfinał Wimbledonu (2013). Nigdy nie wygrał turnieju ATP, był w dwóch finałach (…).

– Debliści spojrzeliby na mnie inaczej, gdybym oświadczył, że nie gram singla i będę się poświęcał deblowi – mówił w grudniu 2014. Decyzję podjął rok później, po półtora roku stworzył z Melo najlepszą parę na świecie. Kto wie dokąd by doszedł, gdyby zdecydował się wcześniej.

Piłka? No dobrze, coś się znajdzie. Nie uwierzycie, ale podobno Legia gra w tym sezonie o tytuł.

Nie znajdziemy tu niczego godnego zacytowania. Ot, typowe kto przyszedł, kto przeszedł, słowo o falstarcie w Superpucharze, najbliższych meczach.

Bez tytułu

SUPER EXPRESS

Ryszard Komornicki przedstawia Superakowi Armando Sadiku.

Jak pan ocenia pomysł Legii z sięgnięciem po reprezentanta Albanii?

Jako bardzo ciekawą koncepcję. On tak trochę krążył między szwajcarskimi klubami, ale wszędzie gdzie grał, strzelał gole. Każdy, kto gdzieś tam funkcjonował w lidze szwajcarskiej w ostatnich latach, kojarzy to nazwisko właśnie z bramkami.

Legia do niedawna atak opierała na Nikoliciu i Prijoviciu. Jak pan, patrząc na tych graczy, ocenia Sadiku?

Sadiku to taka mieszanka Niko i Prijo. Z jednej strony egzekutor, piłkarz o nie jakiejś kosmicznej szybkości, a z drugiej strony nieźle grajacy głową, dobrze wyszkolony technicznie i taktycznie. Coś z Prijovicia też więc ma, choć oczywiście nie jest to taki wieżowiec. No i ważna rzecz: motywację będzie miał tu ogromną.

W jakim sensie?

Legia to marka, Legia to stadion, atmosfera zdecydowanie gorętsza niż ze szwajcarskich boisk.

Screen Shot 07-15-17 at 09.26 AM

Superak pisze też Exclusive „To on chroni Lewandowskich” o Marcinie Kulczyku, prywatnym ochroniarzu Roberta i jego żony.

To fanatyk boksu, sambo, a prywatnie… kolega „Lewego z dzieciństwa. Lewandowski ma do Kulczyka całkowite zaufanie, bo znają się od lat, jeszcze z czasów szkoły. Przyjaciółmi są do dziś. Lewy kontynuował karierę sportową, a Kulczyk stworzył VIP Force – firmę, która zajmuje się ochroną „grubych ryb”.

Kulczyk i jego ludzie mają pozwolenie na bardzo konkretne środki obrony: broń palną o kalibrze od 6 do 122 mm, pistolety maszynowe, strzelby powtarzalne i karabinki samoczynne.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Screen Shot 07-15-17 at 09.40 AM

Iza Koprowiak w materiale o Krzyśku Mączyńskim. Są ciekawe wątki o współpracy z Nawałką:

– Jeśli ktoś sądzi, że współpraca z trenerem Nawałką od początku była w Górniku miła i piękna, to się myli. To były trzy lata ciężkiej roboty, sprawdzianów psychicznych, które miały pokazać, czy się nadaję. (…)

Do szatni Legii wszedł bez obaw.

– Nie czuję żadnego strachu. Wiem, że pewność siebie jest kluczowa. Umiejętności można mieć wielkie, ale najważniejsza jest mentalność.

Również tutaj wydzwoniono Ryszarda Komornickiego, który narzeka z kolei, że w Górniku za dużo jest nowicjuszy, a ci, którzy przyszli, nie rzucają na kolana.

Mam nadzieję, że władze wiedzą co robią i w przypadku niekorzystnych wyników nie dojdzie do paniki, czyli chaotycznych zakupów za pięć dwunasta, czy nawet zmiany trenera.

Nie ma w pana słowach za wiele optymizmu.

Bo oglądałem Górnika na zapleczu ekstraklasy. Brakowało piłkarzom stabilnej formy, a ich rywalem nie była Legia.

Mamy rozwinięcie wątku Śpiączki. Mógł grać w Jagiellonii, ale wybrał ofertę Termaliki. Teraz może sprawdzić, czy to była dobra decyzja.

Pani prezes była najbardziej konkretna i dlatego tu trafiłem. Pojawiły się opcje wyjazdu za granicę, ale nie wszystko było do końca jasne. Tu był konkret. Czteroletni kontrakt to duży plus, więc nie muszę się martwić o przyszłość. Oferta z Jagiellonii mnie nie satysfakcjonowała. Ta z Niecieczy była o wiele lepsza. Jaga gra co prawda w pucharach, ale wierzę, że my w przyszłym roku też będziemy w nich występować.

Screen Shot 07-15-17 at 09.51 AM

O zamieszaniu w Śląsku pisze Michał Guz.

Projektowano oddanie klubu w prywatne ręce w wyniku operacji przygotowanej tak profesjonalnie, jak nigdy dotąd. Tymczasem jest polityczna i wizerunkowa porażka Wrocławia, prezydenta Dutkiewicza, ale też wyłonionego do całej operacji doradcy inwestycyjnego Jacka Masioty. Prywatyzacja Śląska skończyła się tym, że w piątek rada miasta zwołana w trybie nadzwyczajnym musiała przegłosować dziesięć milionów złotych z gminnej kasy na funkcjonowanie klubu do końca roku. Gdyby wniosek przepadł, Śląsk musiałby zgłosić wniosek o upadłość.(…).

Grzegorz Ślak zobowiązał się do wpompowania w Śląsk 45 milionów złotych, płatnych przez trzy lata w jednakowych ratach. Kiedy przetarg wygrał pokonując trzech innych konkurentów, złożył podpis, ale żądał dodatkowych warunków wynajmu stadionu. Kiedy spełnienie tych zostało zatwierdzone, i tak nie zapłacił.

Zamiast nowego otwarcia, Śląsk jest nigdzie. Z drogimi piłkarzami, wielką pensją Koseckiego, który ma skasować przez trzy lata nawet dwa miliony złotych. Za to wszystko zapłaci natomiast nie prywatny inwestor, a wrocławianie.

Znowu.

ps2
Mateusz Miga zrobił wywiad z Tomaszem Musiałem, rozmawiając między innymi o golu ręką Siemaszki.

„Uznanie gola Rafała Siemaszki strzelonego ręką to był jeden z dwóch najtrudniejszych momentów w mojej karierze. Jeszcze mocniej przeżyłem sytuację, gdy nie dojechałem na mecz w Bełchatowie, czyli na mój debiut. Jedna co cię nie zabije, to cię wzmocni.”

Poza tym o szansie młodego Bednarczyka, który grywa w sparingach Bayeru Leverkusen, przejściu Kapustki do Freiburga, pomeczówki, komentarz do losowania, rozwinięcie wątków z Faktu: Lecha potrzebującego się zgrać, a także wybierającego Polskę Davida Kopacza z BVB.

Tomasz Włodarczyk w felietonie bawi się we… wróżbitę. Mistrzem Legia, spadnie Korona i Sandecja, królem strzelców Krzysztof Piątek, odkryciem Robert Gumny, a pierwszym zwolnionym… Piotr Nowak. „Szybciej niż się spodziewamy”.

fot. FotoPyK

KOMENTARZE (26)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Murphy
KTS Weszło

Dobry biznesmen odkupił część akcji Śląska za jakąś kasę, a później dostał zwrot z nadwyżką.

Urkides
Legia Warszawa

Ja nie wiem jakim trzeba być pierdoła zeby przygotowywać prywatyzację klubu od kilkunastu miesięcy, miec mozliwość wyłonienia kandydata spośród kilku podmiotów i wybrac takiego się rozmyślił.
O czym ten Masiota rozmawiał z kandydatami że nie ustalili jednych z podstawowych kwestii finansowania klubu. Gość ma zagwarantować 45mln w ciagu 3 lat czyli 15mln rocznie a rozbieżności dotyczą połowy tej sumy lekką ręką.
– 5 mln dochód z praw do nazwy stadionu
– 1,5 mln róznica w udziale w kosztach utrzymania stadionu
– no i powiedzmy kolejne 1,5 mln rocznie udział miasta w zyskach z biletów.
Ale to wszystko nic.
Miasto się zgodziło ustąpić pod warunkiem że pan Ślak sam zawrze w umowie te warunki które go urządzają, żeby juz nie tracic czasu na przepychanki, a jednak ten „biznesmen” nie potrafi nawet sformułować czego chce, tylko odparł że to miasto powinno spisac umowę bo to trudna sprawa jest.
Kurwa ręce opadają. Duże miasto, piekny stadion, przyjaznie nastawione władze a nie potrafią zrobić przyzwoitego klubu.
Czy Polska to Mersińscy i Ślaki? Chyba tak.

Fort Czerniakowski
Legia

Mnie w tej całej sprawie zastanawia rola Latkowskiego. Kto go inspirował i kto mu dawał kwity na Ślaka? Przecież sam ich na ulicy nie znalazł. Nie rozumiem też dlaczego skoro Ślak się zwinął, Śląska nie może kupić któryś z jego konkurentów?

Urkides
Legia Warszawa

Pofantazjuję.
Sprawa może być bardziej skomplikowana i swoje źródło miec oczywiście w polityce.
Otóż PiS przejął kontrolę na Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi które do tej pory sprawdzały czy samorządy wydają pieniadze zgodnie z procedurami. Teraz RIO będą mogły również oceniać „SŁUSZNOŚĆ” wydawania pieniedzy ale jaki sa kryteria to nie wiadomo. Po stwierdzeniu przez RIO że prezydent miasta wydał pieniądze „niezgodnie z interesem społecznym” moga go usunąć ze stanowiska i wprowadzić zarząd komisaryczny, czyli swojego człowieka.
Ślak ma jakieś kłopoty z prokuraturą a prokuratura jest w rekach PiS a więc pewnie mu zasugerowali że jak sprowokuje do podjęcia jakichś wątpliwych decyzji przy prywatyzacji klubu to inaczej spojrzą na jego sprawę. Znane są metody prokuratury (za wszystkich rządów) szantażowania podejrzanych.
Zdaniem Ślaka mogło być doprowadzenie w toku negocjacji do „niekorzystnego rozporządzenia mieniem” przez przydenta a jak to się nie udało to „operacja” została zwinięta.

Fort Czerniakowski
Legia

Bardzo realistycznie i logicznie fantazjujesz 😉 pzdr

Murphy
KTS Weszło

Nie będą mogły.
Prezydent zawetował ustawę A PiS nie ma większości w Sejmie żeby veto odrzucić.

Urkides
Legia Warszawa

To się okaże. Teraz się otworzy „ścieżka” przez sądy. Prokuratura będzie stawiać zarzuty wybrańcom, na przykład „zmarnowania środków poprzez wspomaganie akademii piłkarskiej zamiast ośrodka leczenia z homoseksualizmu i złodziejstwa” a sądy będą je popychać.
W PRL za sprzedaż kiełbasy ze sklepu mięsnego, na lewo ludzie dostali KS.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chevy

Niewzbudzający zaufania i pokrętny Slak to jedna sprawa, a mętnawy, aferalny Dutkiewicz to druga sprawa.

Chevy

Niewzbudzający zaufania i pokrętny Slak to jedna sprawa, a mętnawy, aferalny Dutkiewicz to druga sprawa.

Siwy z Łęcznej
Górnik Łeczna

Chuj w przedszkola i place zabaw dla dzieci, chuj w drogi i inne rzeczy, trzeba płacić sianko żeby Kosecki miał na nowe torebki. Za hajs z urzędu baluj prezesie!

bennua

Wielka racja tylko że to nie tylko Kosecki podpisał absurdalny kontrakt no i sam ze sobą nie podpisał wiec dajcie już mu spokój. Ciekawy jestem czy jakby tobie zaproponowali 10 tysia za wstawanie o 9 rano, czy byś zrezygnował z tej kasy bo to jest nie w porządku

Siwy z Łęcznej
Górnik Łeczna

Za 10 koła to bym nawet rozmowy nie zaczynał, trzeba się szanować człeniu, bo albo ruchasz dupeczka, albo sam jesteś ruchany. Elo

bennua

Marna podróba Janisa marny komentarz, bez odbioru.

Siwy z Łęcznej
Górnik Łeczna

Nie muszę podrabiać mojego przyjaciela, mam swój własny styl i lekką klawiaturę, twoim kolegą też być nie chce, także ciao bella.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Mnie się wydaje, że cała ta sprzedaż Śląska to była jedna wielka ustawka tylko po to, aby pan Jacek Masiota mógł przytulić 600 tysięcy złotych za przygotowanie wyceny i czy tam innych papierów potrzebnych do zrobienia „prywatyzacji”

Pewnie już dawno było wiadome, że nikt tego nie kupi, ale skoro miasto rozpisało przetarg to czemu by się nie schylić.

Także jedynym wygranym jest pan Masiota, który na zamieszkaniu wzbogacił się o równowartość dobrego mieszkania w dużym mieście.

Drogie weszło, o tym byście mogli wspomnieć, przetarg był jawny, wszystko jest do znalezienia.

Chevy

W pełni się zgadzam. Skoro Masiota nadzorował prywatyzację i dopuścił do przetargu 4-5 podmiotów, to dlaczego po wycofaniu Slaka nie biorą drugiej najlepszej oferty.
Wszystko to pic na wodę fotomontaż. Czyste wciskanie kitu. Slask to instrument dla Dutkiewicza do wyciagania bokiem kasy.

Urkides
Legia Warszawa

Bo są określone procedury przetargowe które zostały wykonane. Jeśli w procedurach nie jest napisane że w „przypadku wycofania się zwycięzcy właścicielem zostaje drugi” to trzeba rozpisać nowy przetarg.

Chevy

Oni tu nie myśleli o żadnym drugim przetargu skoro Dutkiewicz poprosił wczoraj Radę o akcept przekazania na Śląsk 10 mln. Poza tym jeśli nie było tego zapisu w dokumentacji przetargowej to tym bardziej czymś śmierdzi. Przecież to szwindel w biały dzień

Urkides
Legia Warszawa

Kurwa, tak można w nieskończoność.
A jeśli by był to tym bardziej czymś by śmierdziało?
Po prostu mamy taką kulturę prawną i zamiłowanie do porządku i logiki.
Większość polskich niepowodzeń a nawet tragedii bierze się z głupoty, braku kompetencji i dyscypliny.
To się wydaje tak absurdalne że aż wygląda na spisek, bo żaden myślący człowiek by tak nie zrobił a ktoś zrobił.

Znawca94

Sprzedaż doskonała.

fajf

10 baniek z publicznej kasy ? i jeszcze nie napisaliście osobnego artykułu o skandalu ? aaaa bo to nie w chorzowie , tylko tam jest be kiedy miasto dopłaca do swojej własności

Janusz Kibol

Przepłacić za przeciętnych piłkarzy. Podpisać z nimi kontrakty na prawie 7 baniek, nie mając zapewnionego finansowania. Liczyć na to, że znajdzie się frajera, czyli nowego właściciela, który za to zapłaci. Wierzyć, że cwaniak, który siedział w pierdlu za przestępstwa finansowe, okaże się filantropem, czyli poszukiwanym we Wrocławiu frajerem… Brawo Wy działacze Śląska i władze Wrocławia! I kto tu jest frajerem?

Śmiech śmiechem, ale tam wchodzą w grę pieniądze podatników. Powinna się tym zająć prokuratura. I chuj z polityką. Nie ważne kto jest za kim. Mamy tu do czynienia ze skrajną niegospodarnością, wręcz działaniem na szkodę miasta. Dać dołującemu ostatnio Koseckiemu większą kasę, niż zarabiał w Legii w najlepszych czasach? To jest kurwa niemożliwe! I to w sytuacji, kiedy się tej kasy de facto nie ma… Ech… Rok temu Wisłę wyruchał Meresiński. Teraz Śląsk sam siebie rucha takimi a nie innymi manewrami. Ślak też chciał poruchać, ale na razie Śląsk zajęty jest sobą. Włożył se fujarę w tyłek bez wazeliny. Stoi w dziwnym rozkroku, nieco pochylony i głowi się jak wyjąć to dziadostwo… Iście przerażający, a za razem komiczny jest to widok.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz