post Avatar

Opublikowane 14.07.2017 13:03 przez

redakcja

Blisko 10 milionów – tylu widzów w 2009 roku obserwowało na żywo debiut Tomasza Adamka w kategorii ciężkiej. Dzisiaj, kiedy „Góral” po raz kolejny przymierza się do zdobycia mistrzowskiego pasa, wspierający jego karierę Mateusz Borek toczy znacznie brutalniejszą wojnę, na… Twitterze.

                                                                                    TRASH TALKING PRZED WALKĄ

Polsat Boxing Night 7 to pierwsza gala, którą samodzielnie zorganizował Borek. Nowy promotor na rynku tworząc atrakcyjną kartę walk skorzystał ze znajomości z innymi podmiotami. Po co? To proste. Ani on, ani telewizja Polsat nie mają (jeszcze?) własnej stajni bokserskiej.

PBN7 to była próba zjednoczenia głęboko podzielonego środowiska. Gala nosiła nazwę „Nowe rozdanie”. W talii kart Borka znaleźli się zawodnicy dwóch największych polskich promotorów: Andrzeja Wasilewskiego (Sulęcki, Głowacki) i Mariusza Grabowskiego (Brodnicka, Balski).

Atmosferę wielkiego bokserskiego święta zakłóciła Ewa Piątkowska. Mistrzyni świata, która… nie walczyła na gali Borka. Podczas ważenia zaprezentowała się z pontonem na biodrach, co było wyraźną prowokacją w stronę Ewy Brodnickiej, oskarżanej wielokrotnie o używanie zbyt okazałego ochraniacza.

Komentujący zdarzenie uznali, że wybryk „Tygrysicy” był największą atrakcją lekko nudnawej ceremonii. Z obserwacją zgodził się Wasilewski („emocji nie za wiele… z całym szacunkiem do TA”), co niespecjalnie spodobało się Borkowi (złośliwy wpis: „emocje większe niż na walce roku w Poznaniu”). Wyjaśnijmy, wysoka stawka zmajstrowanego przez Wasilewskiego starcia Włodarczyk-Gevor miała się nijak do widowiskowości pojedynku.

„Don Wasyl”, mimo przytyku, nie stracił dobrego humoru („w Poznaniu większe emocje były, jak straż miejska chciała założyć blokadę na koło!”), choć przy pierwszej nadarzającej się okazji przywalił konkurentowi (Grabowski z każdym się fotografuje i co chwila zmienia marynarki).

Właściciel Tymex Boxing Promotion na to: ok, a Wasilewski wygląda jak psu z gardła wyjęty. No dobra, to skrót myślowy. Dokładnie napisał: „lepiej zmieniać marynarki niż chodzić w wymiętej koszulce i świrować z trzema ochroniarzami”.

trash

Ostra wymiana zdań na linii KnockOut Promotion-Tymex Boxing zdominowała ostatnie godziny przed i po gali. Organizujący wydarzenie Borek odcinał się od dyskusji, do czasu.

RUNDA 1

Kiedy po zakończeniu show uradowany i zmęczony cierpliwie przyjmował gratulacje, kibice zwrócili uwagę na słabych przeciwników Sulęckiego i Głowackiego. Borek zaznaczył, że zarówno Damian Bonelli, jak i Hizni Altunkaya zostali zatwierdzeni przez promotora Polaków. Wasilewski twierdząco pokiwał głową, podkreślając, że samego wyboru nie dokonywał. Wrzucił przy okazji kamyczek do ogródka Borka przypominając, że pierwotnie z Sulęckim miał walczyć Jerkić, a z Głowackim Howard.

Świeżo upieczony promotor nie chciał wdawać się w polemikę, wybrał odpoczynek. To było wstępne rozpoznanie.

Punktacja: 10-9 Wasilewski

RUNDA 2

Polskiemu środowisku boksu po PBN7 dwie sprawy nie dawały spokoju. O pierwszej już pisaliśmy – marni rywale „Stricza” i „Główki”, druga – sugestia współpromującego Głowackiego Tomasza Babilońskiego. Według niego pogromca Marco Hucka powinien zmienić trenera.

Jakieś dziwne rzeczy się dzieją… Zamiast cieszyć się z bardzo fajnego eventu i kilku naprawdę dobrych walk!” – nie krył zakłopotania Wasilewski. Sprawiał wrażenie człowieka, który w niejednym piecu wytwarzał bochenki chleba. W tym czasie Borek wciąż dochodził do siebie po gali.

Punktacja: 10-10

RUNDA 3

Od początku trzeciego starcia widać, że panowie podchodzą do siebie z dużym respektem.

A może tak o sporcie dla odmiany?” – nawoływał na Twitterze Wasilewski i umieścił link, po kliknięciu w który możemy przeczytać, że Borek wykonał dobrą robotę, że promocja w internecie PBN była znakomita, a produkcja telewizyjna świetna. „Wypowiedzi konkurencji (Grabowskiego: „szczury i nic więcej”) szkoda nawet komentować. Tyle rzeczy jest w boksie do zrobienia” – skwitował mobilizująco „Don Wasyl”.

wasil3

Punktacja: 10-9 Wasilewski

RUNDA 4

Na PBN7 przyszło około 7 tys. ludzi. Wasilewski ocenił, że spodziewał się gorzej frekwencji. „Proszę sprawdzić, ile sprzedano biletów na gale Włodarczyka we Wrocławiu i Poznaniu” – napomniał tymczasem jednego z internautów Borek. Chodziło oczywiście o gale Wasilewskiego. Ten pospieszył z odpowiedzią: „(Na Poznań) sprzedaliśmy 2300-2500. Mamy zobowiązań na kilkaset biletów, więc było coś pewnie trochę ponad 3000. Jakbyśmy sprzedali z tysiąc więcej, to bylibyśmy na zero na tej imprezie”.

Chwilę później Borkowi puściły nerwy: „Idź spać dziewczynko” – odpisał jednemu z internetowych trolli i ponownie poprosił o wyłączenie z dyskusji.

Walka – powoli, bo powoli – ale zaczęła się rozkręcać.

Punktacja: 10-9 Borek

RUNDA 5

Cztery dni po gali. Borek pisze dosadnie: „Tak, warto i fajnie było się pobawić w promotora za własne, a nie prezesa Solorza, pieniądze”. To nawiązanie do słów Wasilewskiego po PBN5.

Świeżo upieczony promotor walczy na pressingu, Wasilewski staje za podwójną gardą. „Ja szczerze gratulowałem. I jaj, i wykonanej pracy. Żałuję, że nie zrobiliśmy tego razem (…) Ale już teraz wiesz, jakie to ciężkie – to właśnie miałem na myśli”.

Punktacja: 10-9 Borek

borr

RUNDA 6

Próbowałem i próbuję całe to środowisko godzić i łączyć. A na końcu (…) wychodzi, że to ja jestem krwiożerczym monopolistą” – skontrował w półdystansie Wasilewski.

Krótko po tym zdaniu w Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad z „Don Wasylem”. Doświadczony promotor powiedział dziennikarzom, że ze względu na szacunek do osiągnięć Tomasza Adamka, namawiałby go do zakończenia kariery. „Widzę, że Ty się dalej zajmujesz Adamkiem. Zajmij się głupotami, które robi Włodarczyk, karierą Sulęckiego” –dobitnie odniósł się do tekstu Borek.

Zostałem zapytany, co bym doradzał Adamkowi. Odpowiedziałem prawdę, to co myślę” – zachował spokój Wasilewski.

Borek: „Trzeba było doradzać Boninowi przed Hayem. A teraz zająć się Sulęckim, bo chłopak (…) traci cierpliwość”.

Sędzia daje Borkowi ostrzeżenie za cios poniżej pasa. Wasilewski zniósł go bardziej mężnie niż Janik uderzenia Balskiego.

golot

Wasilewski: „Po Haye’u tak właśnie doradziłem Boninowi, jakbym doradzał Adamkowi. Sulek dobrze, że się rwie, ale – jak świetnie wiesz – poczeka, ile musi. Dlaczego Cię to denerwuje?”.

Opanowanie jest siłą wyraźnie lepiej ułożonego technicznie kumpla Ala Haymona. „Don Wasyl” to szczwany lis.

Punktacja: 10-8 Wasilewski

RUNDA 7

Kibice poczuli krew i zaczęli zachęcać obu zawodników do bardziej zdecydowanych ataków. „Miło by było, gdyby Szpila i Sulęcki byli u Matiego” – napisał niejaki Daniel Cecelon. „A dlaczego?” – zapytał zdziwiony Wasilewski. Odpowiedzi nie otrzymał. Borek natomiast znów postanowił się nie wdawać w niepotrzebną szarpaninę („panowie, proszę wyłączcie mnie z tej rozmowy, bo pracuję nad następną walką Tomka i nie chce mi się czytać Waszej polemiki”). Widocznie wybrał taktykę Erica Moliny. Uśpij rywala, a później zaskocz.

Punktacja: 10-10

2016.04.02 KRAKOW GALA BOKSERSKA POLSAT BOXING NIGHT FINAL CALL BOKS SPORT TAURON ARENA KRAKOW NZ TOMASZ ADAMEK ERIC MOLINA FOT MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl

RUNDA 8

Następnego dnia zdecydowanie przyspieszył. Po tym, jak jeden z internautów wypowiedział się nieprzychylnie o klasie sportowej Salomona Haumono, „Mati” nie wytrzymał. „Jeśli (masz) takie zdanie o SH, to kim byli Williams, Bidenko, Botha, Basile, Beck, Cobb, McKlein, Brudow i inni. Czekam na szczerą diagnozę” – wystrzelił, a za chwilę wyprowadził kolejny obszerny sierpowy: „A Grand? Padłby nawet po ciosie w Top Tenach”.

Wasilewski mocno oberwał, by potem odważnie wejść w wymianę: „Janik ma dużo większe kłopoty zdrowotne niż Grant” („Lucky Look” wystąpił na PBN7)

Borek: „Nie sądzę. Do mnie napisał Pat English przed gala: Who promotes the show? Grant has really serious Medical Problems”.

Mobilniejszy na nogach komentator Polsatu wykończył kombinację ciosów lewym podbródkowym, przypominając „Don Wasylowi”, że człowiek z jego grupy promotorskiej zaledwie kilkanaście miesięcy temu myślał o reaktywowaniu kariery Janika.

Punktacja: 10-9 Borek

RUNDA 9

Kolejne ciosy spadają na Wasilewskiego, ale szef KnockOut Promotions ma szczelną gardę. Na słowa: „ja chyba najlepiej z Was wiem, kto przyjeżdżał, w jakim stanie i ile ważył. Bo jestem od początku”, odwdzięcza się kąśliwym prawym prostym. „Nieprawda Mati, robiłem boks przed tym, zanim jako Polsat zacząłeś być przy nas. Przyszedłem do Polsatu, zrobiliśmy kawał dobrej roboty, ale jak Ciebie czytam, to chyba wszystko było złe. Do PBN7”.

Borek upadł, lecz nie było liczenia. Całkiem niedawno Wasilewski napisał bowiem, że Polsat nie promuje, a niszczy boks. Między linami wyszedł jego brak konsekwencji. Dlatego…

Punktacja: 10-9 Borek

***

Do zakończenia królewskiego dystansu zostały trzy ostatnie odsłony. Przed dziesiątą rundą niespodziewanie na ring wdarł się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN chciał przerwać emocjonującą bijatykę. „Myślcie o Maćku Sulęckim, nie o głupotach” – napisał. Wasilewski mu przytaknął: „Pełna zgoda. Poważni ludzie energię powinni przeznaczyć na budowanie, a nie psucie”.

RUNDA 10

Do następnej rundy wyszły jednak obie zwaśnione strony. Choć z wyjątkowo przyjaznym nastawieniem. Czy wynikało to ze słów Bońka, czy ze zmęczenia? Ciężko rozstrzygnąć. Faktem jest natomiast, że wrogie obozy połączyła kwestia PPV. Ktoś zasugerował, że system płatnych transmisji zabija boks.

Nie ma szans sfinansować nawet solidnej gali w Polsce z reklam. Bez PPV” – zauważył Borek.

Wasilewski: „Taka jest dokładnie prawda i kibice muszą to wreszcie zrozumieć i zaakceptować. Tylko PPV jest szansą na duże i drogie walki”.

Końcowe minuty dziesiątego starcia to obopólny klincz. Podczas przytulenia na misia obaj fighterzy próbowali zyskać fizyczną przewagę. Na propozycję: „uczciwe i rynkowo pożądane jest, żeby teraz gale PPV zrobił Wasilewski, będzie porównanie organizatorów”, Borek zareagował ogniem („Mógł robić, jak nie było chętnego. Była niepewność i kasa wujka Ala, a teraz nagle miłość do PBN”).

gar

Punktacja: 10-10

RUNDA 11

Atmosferę podgrzał kolejny okrzyk z trybun: „Jak mnie to wkurwia, że przychodzi ktoś nowy ze świeżym pomysłami, z chęcią zrobienia czegoś pozytywnie, a tu jak zwykle smród i zadyma!!!”.

Hmm… Rewolucyjne nowe pomysły? A jakie?” – głośno zastanawiał się Wasilewski.

Do pogawędki dołączył użytkownik Adam Krzysztof, który zaczepił Borka: „Zastanawiał się Pan, czy można tyle obowiązków wypełniać należycie i z pasja?”.

Borek: „Oczywiście, ze można. Andrzej, który jest gigantem na rynku ubezpieczeń, jest tego najlepszym przykładem”.

Adam Krzysztof: „Hm, to ciekawe, bo ciągle Pan zarzuca Wasilewskiemu, że coś źle zrobił albo robi”.

Borek: „Nigdy nie powiedziałem, że zły robi biznes ubezpieczeniowy. Wręcz przeciwnie. I na tym skończmy”.

Oj, ten cios na pewno wstrząsnął „Don Wasylem”.

Mimo to, w końcówce rundy był w stanie gwałtownie przyspieszyć: „Różnica jest jedną diametralna. Mój biznes nie dotyka boksu. Twój całkowicie”.

Po serii uników, ręka Borka wreszcie dosięgnęła oponenta. „A Ty Andrzej nie rozumiesz, że gdyby nie wola, chęć i błogosławieństwo MOJEJ stacji od 17 lat, to nie robiłbym tego? To proste jest chyba”.

Ten cios pozostał zupełnie bez odpowiedzi.

Punktacja: 10-9 Borek

RUNDA 12

Z klasycznej, kulturalnej szermierki na pięści zrobił nam się prawdziwy wrestling. Obserwatorzy coraz mocniej zaznaczali swoją obecność.

Pan nigdy nie przeszkadzał i nie niszczył?” – wypalił Krzysztof Wiśniewski. „Wbrew wielu plotkom, nigdy” – odpisał Wasilewski. – „Prowadzę poważny biznes i zawsze myślę, jak cos zbudować i wiem jak to trudno samemu zrobić. Stad teraz moje wk…”.

Inicjator rozmowy tylko na to czekał. Wyciągnął asa z rękawa, czyli fragment naszej rozmowy z Maciejem Kawulskim. „Jakby on zajął się naprawdę boksem. Bo od pewnego czasu zajmuje się tylko MMA. Chodzeniem i donoszeniem na nas w różnych instytucjach”. (całość TUTAJ)

Ręce Wasilewskiego, zamiast przy brodzie, znajdowały się w okolicy kolan. Borek nie mógł oprzeć się okazji, ruszył zdecydowanie. „Mi mówił (Kawulski), że napieprzałeś na ceremonie ważenia”. Agresor trafił soczyście, Wasilewski przyklęknął.

Organizator PBN7 miał na wykończeniu doświadczonego promotora, ale atakował zbyt chaotycznie. Z biegiem ciosów sypały się kolejne oskarżenia. Tym razem iskrą zapalną okazał się mail od współpracującego z Wasilewskim Leona Margulesa. Bliski partner biznesowy Ala Haymona miał zakazać Borkowi kontaktów z Arturem Szpilką i próbować  go nastraszyć. „Dziś normalnie chodzę blady. Leoś zna moje dane, nazwę firmy i NIP. Ciekawe od kogo” – puścił oko na Twitterze „Mati”.

Wasilewski: „Leon (…) – jak każdy duży zagraniczny promotor – nie cierpi jak ktoś (…) wtrąca się do jego biznesu”.

Borek: „On na razie to może mnie przeprosić za targanie w ringu za marynarkę w Gdańsku. Bo w USA byłby po czymś takim skończony. Zapamiętaj to”.

To był prawdziwy prawy weselny jednej z głównych twarzy Polsatu. Do gorszących scen miało dojść we wrześniu 2016. Faworyzowany Patryk Szymański (zawodnik duetu Wasilewski-Margules) po kontrowersyjnej decyzji sędziów wygrał z Jose Antonio Villalobosem. Zdaniem Borka niesłusznie. Dziennikarz nie ukrywał tego na wizji.

Gdybym to ja do Margulesa ruszył z łapami (…), to miałbym 5 spraw w sądzie. Ale nie jestem z działu: Dżemy” – napisał Borek i zdenerwowany udał się do swojego narożnika.

Punktacja: 10-8 Borek

knock

***

W oczekiwaniu na werdykt, pomiędzy dżentelmenami doszło do jeszcze jednej wymiany słów.

Krzysztof Wiśniewski: „Ciekawe, jak w Puncherze wyglądałaby rozmowa Borka z Wasilewskim”.

Borek: „Nie będzie”.

Wasilewski: „Oczywiście, że nie. Szczególnie jak jest na żywo. Nie można kontrolować. Szkoda dla kibiców. Konfrontacja jest niebezpieczna. Łatwiej pisać”.

***

Sędzia poprosił zawodników na środek ringu.

WERDYKT: 116-114 dla Borka. Jemu chyba bardziej zależało na zwycięstwie.

Ale tak naprawdę, panowie, na tej dyskusji przegrywają wszyscy. A najbardziej cierpi wizerunek polskiego boksu. Prosimy, nie kontraktujcie rewanżu.

Fot. 400mm.pl

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 10
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rudy 102
Rudy 102

W połowie tekstu dałem za wygraną…pasztetowa.

Kulturalny Komentator
Kulturalny Komentator

Jeżeli zamiast o walce w ringu będziecie pisać o ploteczkach i nerwowych promotorach, to nie dziwcie się, że poziom boksu zawodowego w Polsce się najmanizuje całkowicie.

Borek robi z siebie głupka? – niech robi. Mojej sympatii ani nikogo, kto ceni boks a nie świat boksu w ten sposób sobie nie zaskarbi.

jankrzywosad
jankrzywosad

Strasznie napisane, nie dało się tego czytać.

A Borek sam jest sobie winien, po co się ładował w ten biznes bez perspektyw? Skoro wszyscy promotorzy zgodnie przyznają, że nie da się zrobić dobrej gali bez PPV, to na tym można byłoby zakończyć dyskusję. W Polsce obecnie nie ma ani potencjalnych gwiazd do sprzedania, ani dobrej otoczki wokół boksu (coraz mocniej trącego popularność na rzecz MMA), żeby wierzyć, że ludzie masowo będą wykupować abonament na te wydarzenia.

Tu jest potrzebna praca u podstaw. Trzeba zainwestować w boks olimpijski, trenerów, wypracować jakiś system i czekać na efekty. Inaczej nie doczekamy się pięściarzy na których będzie można opierać dodatkowo płatne gale. W Anglii taki Joshua najpierw zdobył złoto olimpijskie, a przechodząc na zawodowstwo był już wielką postacią. Tymczasem u nas boks amatorski stoi na żenującym poziomie, nie ma skąd czerpać tych potencjalnych gwiazd do sprzedania w PPV. A jak długo jeszcze można ciągnąć te gale na nazwisku starego Adamka? Przypuszczam, że już ta ostatnia nie była zbytnio dochodowa (jeśli w ogóle), a promowano ją nachalnie dosłownie wszędzie i non stop. A będzie tylko gorzej. Dlatego nie rozumiem dlaczego Borek wszedł w to bagienko.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

W skrócie: sezon ogórkowy.

A polski boks to obecnie gówno.

Coccosteus
Coccosteus

Źle się to czytało. Momentami nie wiadomo kto jak się wypowiadał.

bogart1981
bogart1981

6 rano zbieram się do roboty,ale jeszcze kawa,kanapka i telepudło. Akurat trafiam na kanał XXX z serialem dokumentalnym „Czas wojowników”. Serial 4/10 (realizacja),ale sylwetki zwykłych chłopaków i dziewczyn z prowincji „robiących coś dla siebie” w MMA szacunek. I na kij mi boks i jakieś polskie pseudo-gwiazdy…

Momo1100
Momo1100

„Taka jest dokładnie prawda i kibice muszą to wreszcie zrozumieć i zaakceptować. Tylko PPV jest szansą na duże i drogie walki”
Dobra i gdzie te duże i drogie walki z PPV? gdzie „duży” rywal dla Adamka, Głowackiego, Włodarczyka itd?

Rogal
Rogal

A moze borek kontra hajto mma borek taki ekspert

Maxizer
Maxizer

Pytanie tylko: who cares?
Burza w łyżeczce wody…

Przemyslaw Pajor
Przemyslaw Pajor

A mi się podobało. Im więcej o boksie w przystępnej formie, tym lepiej. Sam konflikt Borek-Wasilewski ciekawy, a nie wszyscy muszą o nim wiedzieć, sam kilku wypowiedzi nie znałem. Niech jeszcze autor popracuje nad tą chaotycznoscią, bo rzeczywiscie czasem można się pogubić co kto powiedział, ale ogólnie OK 🙂

HEJT PARK LIVE OD 21:00 – QUEBONAFIDE I SMOKOWSKI

Gościem Tomasza Smokowskiego w Hejt Parku na Kanale Sportowym będzie dziś Quebonafide. W dawnych czasach przed koncertami lubił pokopać z fanami na orlikach. Deklarował też, że chce wysłać Arsenal Londyn i kazać im grać w baseball. W swoich tekstach zgrabnie nawiązuje do wielu postaci piłki – Wojciecha Szali, Jakuba Koseckiego czy ostatnio Mariusza Jopa. Co […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Jak UEFA będzie naciskać, to skończy z Szachciorem Soligorsk w Lidze Mistrzów

Wiosna 2021, europejskie puchary wreszcie wracają. Na razie co prawda tylko Liga Mistrzów, ale i tak super, kto by przecież tęsknił za Ligą Europy – nikt, nawet jeśli pandemia trwałaby 10 lat, wówczas powrót LE byłby tylko ciekawostką, zresztą niezbyt ciekawą. W każdym razie: następuje łączenie ze stadionem, na którym nie ma ludzi, ale są […]
03.04.2020
Bukmacherka
03.04.2020

Weekend z Counter-Strikiem i walką Polaków o mistrzostwo Europy. Postaw na esport w Superbet

W czasach deficytu czysto sportowych emocji warto przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się na wirtualnych arenach. Rywalizacja w esporcie trwa w najlepsze, a na emocjonujący weekend przed monitorem komputera zaprasza legalny bukmacher Superbet, który przygotował bogatą ofertę dotyczącą najbliższych spotkań w prestiżowych rozgrywkach.  Counter Strike’owa Liga Mistrzów Trzeciego kwietnia, punktualnie o 18:25 rozpoczną się […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Gdzie tną, gdzie zwalniają, a gdzie spokój? Jak na pandemię reagują w największych ligach

Tu zwalniają pracowników klubu, tam tną pensje piłkarzy o 70 procent, gdzie indziej zawodnicy zrzekają się swoich poborów na cztery miesiące dając klubowi zaoszczędzić prawie sto milionów euro. Czasami trudno się w tym wszystkim połapać, dlatego przeanalizowaliśmy, co w temacie koronawirusa zrobiły lub planują zrobić kluby z największych lig europejskich. Zebraliśmy dziesiątki różnych podejść w […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Biznes po gdyńsku: jeden celny strzał Serrarensa kosztuje około 90 tysięcy złotych

To, że Arka ma problemy finansowe – żadna sensacja. Pisaliśmy o tym już dawno, ostatnio te informacje się tylko potwierdzają, jak w wywiadzie Michała Nalepy dla Przeglądu Sportowego, który jasno stwierdził: klubowi grozi bankructwo. Zresztą to można było przewidzieć. Kiedy? Na przykład wtedy, gdy składano podpis pod kontraktem Fabiana Serrarensa, który zagwarantował mu 60 tysięcy […]
03.04.2020
EuroJackpot
03.04.2020

Co wybrać: rekord transferowy, zapasy dżemu czy ratunek dla ligowców?

Jak zwykle spoglądamy na kumulację EuroJackpot z nadzieją, że to jest ten dzień, to jest ten moment. Pomarzyć zawsze można, prawda? Z całą pewnością po zgarnięciu ogromnej sumki w ramach kumulacji udalibyśmy się na szalone zakupy. Oczywiście zakupy z podtekstem futbolowym, my już po prostu tak mamy. No dobra? To na co można wydać 405 […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

STANOWISKO 3# – ujawniamy zarobki piłkarzy w polskich klubach

Czy w polskiej piłce przepłaca się piłkarzy? Ile nasze kluby wydają na pensje zatrudnianych przez siebie zawodników? Dlaczego części graczy, którzy zarabiali nad Wisłą krocie, w ogóle nie poznalibyśmy nawet w autobusie? Jakie były największe absurdy w przetrwanianiu pieniędzy? Krzysztof Stanowski ujawnia zarobki piłkarzy w polskich klubach. Żadnego owijania w bawełnę. Konkretne liczby, konkretne cyferki, […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

UEFA grozi palcem. Chcesz przedwcześnie skończy sezon? Możesz powoli żegnać się z pucharami

Wczoraj liga belgijska jako pierwsza postanowiła zakończyć sezon, uznając tabelę po ostatniej rozegranej kolejce za wiążącą. Kluby miały klepnąć tę decyzję 15 kwietnia – z przecieków wynikało, że to formalność. Ale sytuacja, jak ostatni lubi, zrobiła się dynamiczna. Wszystko za sprawą listu, który wysłała dzisiaj do klubów UEFA. Co się w nim znalazło? Ano groźba […]
03.04.2020
Włochy
03.04.2020

„Powrót Serie A to będzie absolutny chaos. Po co nam to?”

Pandemia trwa i nie zanosi się na to, by wkrótce miała dobiec końca. Nic zatem dziwnego, że w kolejnych ligach – nie wyłączając Ekstraklasy – coraz częściej zaczyna się spekulować o możliwości powrotu na boisko w ramach jakiegoś wyjątkowego trybu, ze specjalnymi obostrzeniami. Nawet we Włoszech, gdzie koronawirus najstraszliwiej się rozprzestrzenił, podnoszą się już nieśmiałe […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

QUIZ: Czy pamiętasz wszystkich polskich finalistów wielkich imprez XXI wieku?

Czy wymienisz wszystkich polskich finalistów wielkich imprez XXI wieku? Czy pamiętasz kto w ostatniej chwili wskoczył do kadry Jerzego Engela? Kto był w szoku, że Paweł Janas zabrał go do Niemiec? Kto siedział na końcu ławki u Beenhakkera, a kto u Nawałki i Smudy? Jeśli gdzieś się pomylicie – nie wińcie nas, tylko na przykład […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Facet czyta „365 dni” Lipińskiej, odcinek 2: Ekskluzywne… porwanie

Koniec żartów – Laura została porwana. W sumie stało się to jeszcze pod koniec pierwszego rozdziału, ale wybaczcie, nie chciałem tego zdradzać, żeby mocniej rozpocząć część drugą. Ja wiem, że w tym miejscu bardziej politycznie poprawni przejęli się losem tej biednej alkoholiczki. Myślicie, że pewnie oprawca-psychopata trzyma ją w ciasnej piwnicy z opaską na oczach, […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Piękni, niespełna dwudziestoletni. 60 gwiazd przyszłości

Każdy z nich jeszcze przez przynajmniej dwa kolejne sezony mógłby pełnić rolę młodzieżowca w ekstraklasowym klubie, ale coś nam mówi, że żadnemu z nich, przynajmniej w takim okresie, szukanie szczęścia w naszej lidze nie grozi. Już dziś siedzą przy stole dla dorosłych, będąc częścią wielkiej piłki, czasami nawet rozdając w niej karty. W najgorszym wypadku […]
03.04.2020
Weszło
03.04.2020

Afery? Jakie afery? Jako prezes PZPN nie mam się czego wstydzić

— Donosy szły na mnie, różne cuda. Przecież gdyby tylko cokolwiek na mnie mieli, gdybym miał odrobinę brudu za paznokciem, to wyprowadziliby mnie w błysku fleszy w kajdankach i byłaby sensacja na całą Europę. Ale nic na mnie mieli. Zająłem się z moją ekipą pracą i w dalszym ciągu uważam, że nie mam się czego […]
03.04.2020
Bukmacherka
03.04.2020

5000 zł nagród, freebet i 1000 zł bonusów – turniej CS’a z eWinnerem!

Przed nami historyczne wydarzenie – pierwszy turniej Counter Strike’a, który zorganizuje legalny bukmacher eWinner! Na uczestników czekać będzie 5000 zł w puli nagród, natomiast na graczy – atrakcyjne bonusy i promocje. W zawodach wystartuje ponad 100 zawodników, w tym wielokrotny mistrz Polski oraz ekipa PashyBicepsa! eWinner wie, jak zadbać o graczy w okresie, w którym […]
03.04.2020
Bukmacherka
03.04.2020

Piątek z ligą białoruską? Sprawdź ofertę specjalną Superbet!

Dzień z ligą białoruską? Codzienność każdego kibica w ostatnich tygodniach! Legalny bukmacher Superbet wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferuje zakłady specjalne na piątkowe mecze na Białorusi. Co warto obstawić i na czym można skorzystać? Sprawdźcie naszą analizę! Biełszyna – FK Haradzieja Co tu dużo mówić – starcie na dnie tabeli. Biełszyna i Haradzieja nie zdobyły […]
03.04.2020
Inne sporty
02.04.2020

Projekt CCC Team zmierza ku końcowi?

Posiadanie zespołu biorącego udziału w World Tourze było od zawsze wielkim marzeniem Dariusza Miłka. Marzeniem, które udało mu się spełnić w połowie 2018 roku, kiedy przejął amerykański BMC Racing Team, a jego firma została nowym sponsorem tytularnym. Na końcu to jednak wciąż biznes. Jeśli przynosi straty, trudno się go trzymać. Dlatego nie można wykluczyć, że […]
02.04.2020
Weszło
02.04.2020

Usłyszeliśmy: „Był, będzie i jest! Raków RKS!” i nie mogliśmy odpuścić

W przyszłym roku Raków będzie obchodził stulecie i cokolwiek stanie się z naszą piłką w dobie pandemii – wiemy, że drużyna zapewniła sobie świętowanie 100 lat, będąc w Ekstraklasie. Ekipa Marka Papszuna robi na nas duże wrażenie jako beniaminek, a wiemy, że nie doszłoby do tego, gdyby nie historia sprzed 10 lat. Raków był na […]
02.04.2020
Weszło
02.04.2020

HEJT PARK, odsłona kolejna. Marcin Najman u Mateusza Borka!

Jesteśmy prawie pewni, że reklamować tego programu nie trzeba. Z drugiej strony – i tak trudno byłoby nam go zapowiedzieć, bo sami kompletnie nie wiemy, czego należy się spodziewać. Wielki czempion Marcin Najman przyjął zaproszenie od Mateusza Borka i wpada na Hejt Park, by odebrać wasze telefony. A pomiędzy tymi zdarzeniami zajmował się głównie… Krzysztofem […]
02.04.2020