post Avatar

Opublikowane 14.07.2017 13:03 przez

redakcja

Blisko 10 milionów – tylu widzów w 2009 roku obserwowało na żywo debiut Tomasza Adamka w kategorii ciężkiej. Dzisiaj, kiedy „Góral” po raz kolejny przymierza się do zdobycia mistrzowskiego pasa, wspierający jego karierę Mateusz Borek toczy znacznie brutalniejszą wojnę, na… Twitterze.

                                                                                    TRASH TALKING PRZED WALKĄ

Polsat Boxing Night 7 to pierwsza gala, którą samodzielnie zorganizował Borek. Nowy promotor na rynku tworząc atrakcyjną kartę walk skorzystał ze znajomości z innymi podmiotami. Po co? To proste. Ani on, ani telewizja Polsat nie mają (jeszcze?) własnej stajni bokserskiej.

PBN7 to była próba zjednoczenia głęboko podzielonego środowiska. Gala nosiła nazwę „Nowe rozdanie”. W talii kart Borka znaleźli się zawodnicy dwóch największych polskich promotorów: Andrzeja Wasilewskiego (Sulęcki, Głowacki) i Mariusza Grabowskiego (Brodnicka, Balski).

Atmosferę wielkiego bokserskiego święta zakłóciła Ewa Piątkowska. Mistrzyni świata, która… nie walczyła na gali Borka. Podczas ważenia zaprezentowała się z pontonem na biodrach, co było wyraźną prowokacją w stronę Ewy Brodnickiej, oskarżanej wielokrotnie o używanie zbyt okazałego ochraniacza.

Komentujący zdarzenie uznali, że wybryk „Tygrysicy” był największą atrakcją lekko nudnawej ceremonii. Z obserwacją zgodził się Wasilewski („emocji nie za wiele… z całym szacunkiem do TA”), co niespecjalnie spodobało się Borkowi (złośliwy wpis: „emocje większe niż na walce roku w Poznaniu”). Wyjaśnijmy, wysoka stawka zmajstrowanego przez Wasilewskiego starcia Włodarczyk-Gevor miała się nijak do widowiskowości pojedynku.

„Don Wasyl”, mimo przytyku, nie stracił dobrego humoru („w Poznaniu większe emocje były, jak straż miejska chciała założyć blokadę na koło!”), choć przy pierwszej nadarzającej się okazji przywalił konkurentowi (Grabowski z każdym się fotografuje i co chwila zmienia marynarki).

Właściciel Tymex Boxing Promotion na to: ok, a Wasilewski wygląda jak psu z gardła wyjęty. No dobra, to skrót myślowy. Dokładnie napisał: „lepiej zmieniać marynarki niż chodzić w wymiętej koszulce i świrować z trzema ochroniarzami”.

trash

Ostra wymiana zdań na linii KnockOut Promotion-Tymex Boxing zdominowała ostatnie godziny przed i po gali. Organizujący wydarzenie Borek odcinał się od dyskusji, do czasu.

RUNDA 1

Kiedy po zakończeniu show uradowany i zmęczony cierpliwie przyjmował gratulacje, kibice zwrócili uwagę na słabych przeciwników Sulęckiego i Głowackiego. Borek zaznaczył, że zarówno Damian Bonelli, jak i Hizni Altunkaya zostali zatwierdzeni przez promotora Polaków. Wasilewski twierdząco pokiwał głową, podkreślając, że samego wyboru nie dokonywał. Wrzucił przy okazji kamyczek do ogródka Borka przypominając, że pierwotnie z Sulęckim miał walczyć Jerkić, a z Głowackim Howard.

Świeżo upieczony promotor nie chciał wdawać się w polemikę, wybrał odpoczynek. To było wstępne rozpoznanie.

Punktacja: 10-9 Wasilewski

RUNDA 2

Polskiemu środowisku boksu po PBN7 dwie sprawy nie dawały spokoju. O pierwszej już pisaliśmy – marni rywale „Stricza” i „Główki”, druga – sugestia współpromującego Głowackiego Tomasza Babilońskiego. Według niego pogromca Marco Hucka powinien zmienić trenera.

Jakieś dziwne rzeczy się dzieją… Zamiast cieszyć się z bardzo fajnego eventu i kilku naprawdę dobrych walk!” – nie krył zakłopotania Wasilewski. Sprawiał wrażenie człowieka, który w niejednym piecu wytwarzał bochenki chleba. W tym czasie Borek wciąż dochodził do siebie po gali.

Punktacja: 10-10

RUNDA 3

Od początku trzeciego starcia widać, że panowie podchodzą do siebie z dużym respektem.

A może tak o sporcie dla odmiany?” – nawoływał na Twitterze Wasilewski i umieścił link, po kliknięciu w który możemy przeczytać, że Borek wykonał dobrą robotę, że promocja w internecie PBN była znakomita, a produkcja telewizyjna świetna. „Wypowiedzi konkurencji (Grabowskiego: „szczury i nic więcej”) szkoda nawet komentować. Tyle rzeczy jest w boksie do zrobienia” – skwitował mobilizująco „Don Wasyl”.

wasil3

Punktacja: 10-9 Wasilewski

RUNDA 4

Na PBN7 przyszło około 7 tys. ludzi. Wasilewski ocenił, że spodziewał się gorzej frekwencji. „Proszę sprawdzić, ile sprzedano biletów na gale Włodarczyka we Wrocławiu i Poznaniu” – napomniał tymczasem jednego z internautów Borek. Chodziło oczywiście o gale Wasilewskiego. Ten pospieszył z odpowiedzią: „(Na Poznań) sprzedaliśmy 2300-2500. Mamy zobowiązań na kilkaset biletów, więc było coś pewnie trochę ponad 3000. Jakbyśmy sprzedali z tysiąc więcej, to bylibyśmy na zero na tej imprezie”.

Chwilę później Borkowi puściły nerwy: „Idź spać dziewczynko” – odpisał jednemu z internetowych trolli i ponownie poprosił o wyłączenie z dyskusji.

Walka – powoli, bo powoli – ale zaczęła się rozkręcać.

Punktacja: 10-9 Borek

RUNDA 5

Cztery dni po gali. Borek pisze dosadnie: „Tak, warto i fajnie było się pobawić w promotora za własne, a nie prezesa Solorza, pieniądze”. To nawiązanie do słów Wasilewskiego po PBN5.

Świeżo upieczony promotor walczy na pressingu, Wasilewski staje za podwójną gardą. „Ja szczerze gratulowałem. I jaj, i wykonanej pracy. Żałuję, że nie zrobiliśmy tego razem (…) Ale już teraz wiesz, jakie to ciężkie – to właśnie miałem na myśli”.

Punktacja: 10-9 Borek

borr

RUNDA 6

Próbowałem i próbuję całe to środowisko godzić i łączyć. A na końcu (…) wychodzi, że to ja jestem krwiożerczym monopolistą” – skontrował w półdystansie Wasilewski.

Krótko po tym zdaniu w Gazecie Wyborczej ukazał się wywiad z „Don Wasylem”. Doświadczony promotor powiedział dziennikarzom, że ze względu na szacunek do osiągnięć Tomasza Adamka, namawiałby go do zakończenia kariery. „Widzę, że Ty się dalej zajmujesz Adamkiem. Zajmij się głupotami, które robi Włodarczyk, karierą Sulęckiego” –dobitnie odniósł się do tekstu Borek.

Zostałem zapytany, co bym doradzał Adamkowi. Odpowiedziałem prawdę, to co myślę” – zachował spokój Wasilewski.

Borek: „Trzeba było doradzać Boninowi przed Hayem. A teraz zająć się Sulęckim, bo chłopak (…) traci cierpliwość”.

Sędzia daje Borkowi ostrzeżenie za cios poniżej pasa. Wasilewski zniósł go bardziej mężnie niż Janik uderzenia Balskiego.

golot

Wasilewski: „Po Haye’u tak właśnie doradziłem Boninowi, jakbym doradzał Adamkowi. Sulek dobrze, że się rwie, ale – jak świetnie wiesz – poczeka, ile musi. Dlaczego Cię to denerwuje?”.

Opanowanie jest siłą wyraźnie lepiej ułożonego technicznie kumpla Ala Haymona. „Don Wasyl” to szczwany lis.

Punktacja: 10-8 Wasilewski

RUNDA 7

Kibice poczuli krew i zaczęli zachęcać obu zawodników do bardziej zdecydowanych ataków. „Miło by było, gdyby Szpila i Sulęcki byli u Matiego” – napisał niejaki Daniel Cecelon. „A dlaczego?” – zapytał zdziwiony Wasilewski. Odpowiedzi nie otrzymał. Borek natomiast znów postanowił się nie wdawać w niepotrzebną szarpaninę („panowie, proszę wyłączcie mnie z tej rozmowy, bo pracuję nad następną walką Tomka i nie chce mi się czytać Waszej polemiki”). Widocznie wybrał taktykę Erica Moliny. Uśpij rywala, a później zaskocz.

Punktacja: 10-10

2016.04.02 KRAKOW GALA BOKSERSKA POLSAT BOXING NIGHT FINAL CALL BOKS SPORT TAURON ARENA KRAKOW NZ TOMASZ ADAMEK ERIC MOLINA FOT MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl

RUNDA 8

Następnego dnia zdecydowanie przyspieszył. Po tym, jak jeden z internautów wypowiedział się nieprzychylnie o klasie sportowej Salomona Haumono, „Mati” nie wytrzymał. „Jeśli (masz) takie zdanie o SH, to kim byli Williams, Bidenko, Botha, Basile, Beck, Cobb, McKlein, Brudow i inni. Czekam na szczerą diagnozę” – wystrzelił, a za chwilę wyprowadził kolejny obszerny sierpowy: „A Grand? Padłby nawet po ciosie w Top Tenach”.

Wasilewski mocno oberwał, by potem odważnie wejść w wymianę: „Janik ma dużo większe kłopoty zdrowotne niż Grant” („Lucky Look” wystąpił na PBN7)

Borek: „Nie sądzę. Do mnie napisał Pat English przed gala: Who promotes the show? Grant has really serious Medical Problems”.

Mobilniejszy na nogach komentator Polsatu wykończył kombinację ciosów lewym podbródkowym, przypominając „Don Wasylowi”, że człowiek z jego grupy promotorskiej zaledwie kilkanaście miesięcy temu myślał o reaktywowaniu kariery Janika.

Punktacja: 10-9 Borek

RUNDA 9

Kolejne ciosy spadają na Wasilewskiego, ale szef KnockOut Promotions ma szczelną gardę. Na słowa: „ja chyba najlepiej z Was wiem, kto przyjeżdżał, w jakim stanie i ile ważył. Bo jestem od początku”, odwdzięcza się kąśliwym prawym prostym. „Nieprawda Mati, robiłem boks przed tym, zanim jako Polsat zacząłeś być przy nas. Przyszedłem do Polsatu, zrobiliśmy kawał dobrej roboty, ale jak Ciebie czytam, to chyba wszystko było złe. Do PBN7”.

Borek upadł, lecz nie było liczenia. Całkiem niedawno Wasilewski napisał bowiem, że Polsat nie promuje, a niszczy boks. Między linami wyszedł jego brak konsekwencji. Dlatego…

Punktacja: 10-9 Borek

***

Do zakończenia królewskiego dystansu zostały trzy ostatnie odsłony. Przed dziesiątą rundą niespodziewanie na ring wdarł się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN chciał przerwać emocjonującą bijatykę. „Myślcie o Maćku Sulęckim, nie o głupotach” – napisał. Wasilewski mu przytaknął: „Pełna zgoda. Poważni ludzie energię powinni przeznaczyć na budowanie, a nie psucie”.

RUNDA 10

Do następnej rundy wyszły jednak obie zwaśnione strony. Choć z wyjątkowo przyjaznym nastawieniem. Czy wynikało to ze słów Bońka, czy ze zmęczenia? Ciężko rozstrzygnąć. Faktem jest natomiast, że wrogie obozy połączyła kwestia PPV. Ktoś zasugerował, że system płatnych transmisji zabija boks.

Nie ma szans sfinansować nawet solidnej gali w Polsce z reklam. Bez PPV” – zauważył Borek.

Wasilewski: „Taka jest dokładnie prawda i kibice muszą to wreszcie zrozumieć i zaakceptować. Tylko PPV jest szansą na duże i drogie walki”.

Końcowe minuty dziesiątego starcia to obopólny klincz. Podczas przytulenia na misia obaj fighterzy próbowali zyskać fizyczną przewagę. Na propozycję: „uczciwe i rynkowo pożądane jest, żeby teraz gale PPV zrobił Wasilewski, będzie porównanie organizatorów”, Borek zareagował ogniem („Mógł robić, jak nie było chętnego. Była niepewność i kasa wujka Ala, a teraz nagle miłość do PBN”).

gar

Punktacja: 10-10

RUNDA 11

Atmosferę podgrzał kolejny okrzyk z trybun: „Jak mnie to wkurwia, że przychodzi ktoś nowy ze świeżym pomysłami, z chęcią zrobienia czegoś pozytywnie, a tu jak zwykle smród i zadyma!!!”.

Hmm… Rewolucyjne nowe pomysły? A jakie?” – głośno zastanawiał się Wasilewski.

Do pogawędki dołączył użytkownik Adam Krzysztof, który zaczepił Borka: „Zastanawiał się Pan, czy można tyle obowiązków wypełniać należycie i z pasja?”.

Borek: „Oczywiście, ze można. Andrzej, który jest gigantem na rynku ubezpieczeń, jest tego najlepszym przykładem”.

Adam Krzysztof: „Hm, to ciekawe, bo ciągle Pan zarzuca Wasilewskiemu, że coś źle zrobił albo robi”.

Borek: „Nigdy nie powiedziałem, że zły robi biznes ubezpieczeniowy. Wręcz przeciwnie. I na tym skończmy”.

Oj, ten cios na pewno wstrząsnął „Don Wasylem”.

Mimo to, w końcówce rundy był w stanie gwałtownie przyspieszyć: „Różnica jest jedną diametralna. Mój biznes nie dotyka boksu. Twój całkowicie”.

Po serii uników, ręka Borka wreszcie dosięgnęła oponenta. „A Ty Andrzej nie rozumiesz, że gdyby nie wola, chęć i błogosławieństwo MOJEJ stacji od 17 lat, to nie robiłbym tego? To proste jest chyba”.

Ten cios pozostał zupełnie bez odpowiedzi.

Punktacja: 10-9 Borek

RUNDA 12

Z klasycznej, kulturalnej szermierki na pięści zrobił nam się prawdziwy wrestling. Obserwatorzy coraz mocniej zaznaczali swoją obecność.

Pan nigdy nie przeszkadzał i nie niszczył?” – wypalił Krzysztof Wiśniewski. „Wbrew wielu plotkom, nigdy” – odpisał Wasilewski. – „Prowadzę poważny biznes i zawsze myślę, jak cos zbudować i wiem jak to trudno samemu zrobić. Stad teraz moje wk…”.

Inicjator rozmowy tylko na to czekał. Wyciągnął asa z rękawa, czyli fragment naszej rozmowy z Maciejem Kawulskim. „Jakby on zajął się naprawdę boksem. Bo od pewnego czasu zajmuje się tylko MMA. Chodzeniem i donoszeniem na nas w różnych instytucjach”. (całość TUTAJ)

Ręce Wasilewskiego, zamiast przy brodzie, znajdowały się w okolicy kolan. Borek nie mógł oprzeć się okazji, ruszył zdecydowanie. „Mi mówił (Kawulski), że napieprzałeś na ceremonie ważenia”. Agresor trafił soczyście, Wasilewski przyklęknął.

Organizator PBN7 miał na wykończeniu doświadczonego promotora, ale atakował zbyt chaotycznie. Z biegiem ciosów sypały się kolejne oskarżenia. Tym razem iskrą zapalną okazał się mail od współpracującego z Wasilewskim Leona Margulesa. Bliski partner biznesowy Ala Haymona miał zakazać Borkowi kontaktów z Arturem Szpilką i próbować  go nastraszyć. „Dziś normalnie chodzę blady. Leoś zna moje dane, nazwę firmy i NIP. Ciekawe od kogo” – puścił oko na Twitterze „Mati”.

Wasilewski: „Leon (…) – jak każdy duży zagraniczny promotor – nie cierpi jak ktoś (…) wtrąca się do jego biznesu”.

Borek: „On na razie to może mnie przeprosić za targanie w ringu za marynarkę w Gdańsku. Bo w USA byłby po czymś takim skończony. Zapamiętaj to”.

To był prawdziwy prawy weselny jednej z głównych twarzy Polsatu. Do gorszących scen miało dojść we wrześniu 2016. Faworyzowany Patryk Szymański (zawodnik duetu Wasilewski-Margules) po kontrowersyjnej decyzji sędziów wygrał z Jose Antonio Villalobosem. Zdaniem Borka niesłusznie. Dziennikarz nie ukrywał tego na wizji.

Gdybym to ja do Margulesa ruszył z łapami (…), to miałbym 5 spraw w sądzie. Ale nie jestem z działu: Dżemy” – napisał Borek i zdenerwowany udał się do swojego narożnika.

Punktacja: 10-8 Borek

knock

***

W oczekiwaniu na werdykt, pomiędzy dżentelmenami doszło do jeszcze jednej wymiany słów.

Krzysztof Wiśniewski: „Ciekawe, jak w Puncherze wyglądałaby rozmowa Borka z Wasilewskim”.

Borek: „Nie będzie”.

Wasilewski: „Oczywiście, że nie. Szczególnie jak jest na żywo. Nie można kontrolować. Szkoda dla kibiców. Konfrontacja jest niebezpieczna. Łatwiej pisać”.

***

Sędzia poprosił zawodników na środek ringu.

WERDYKT: 116-114 dla Borka. Jemu chyba bardziej zależało na zwycięstwie.

Ale tak naprawdę, panowie, na tej dyskusji przegrywają wszyscy. A najbardziej cierpi wizerunek polskiego boksu. Prosimy, nie kontraktujcie rewanżu.

Fot. 400mm.pl

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 10
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rudy 102
Rudy 102

W połowie tekstu dałem za wygraną…pasztetowa.

Kulturalny Komentator
Kulturalny Komentator

Jeżeli zamiast o walce w ringu będziecie pisać o ploteczkach i nerwowych promotorach, to nie dziwcie się, że poziom boksu zawodowego w Polsce się najmanizuje całkowicie.

Borek robi z siebie głupka? – niech robi. Mojej sympatii ani nikogo, kto ceni boks a nie świat boksu w ten sposób sobie nie zaskarbi.

jankrzywosad
jankrzywosad

Strasznie napisane, nie dało się tego czytać.

A Borek sam jest sobie winien, po co się ładował w ten biznes bez perspektyw? Skoro wszyscy promotorzy zgodnie przyznają, że nie da się zrobić dobrej gali bez PPV, to na tym można byłoby zakończyć dyskusję. W Polsce obecnie nie ma ani potencjalnych gwiazd do sprzedania, ani dobrej otoczki wokół boksu (coraz mocniej trącego popularność na rzecz MMA), żeby wierzyć, że ludzie masowo będą wykupować abonament na te wydarzenia.

Tu jest potrzebna praca u podstaw. Trzeba zainwestować w boks olimpijski, trenerów, wypracować jakiś system i czekać na efekty. Inaczej nie doczekamy się pięściarzy na których będzie można opierać dodatkowo płatne gale. W Anglii taki Joshua najpierw zdobył złoto olimpijskie, a przechodząc na zawodowstwo był już wielką postacią. Tymczasem u nas boks amatorski stoi na żenującym poziomie, nie ma skąd czerpać tych potencjalnych gwiazd do sprzedania w PPV. A jak długo jeszcze można ciągnąć te gale na nazwisku starego Adamka? Przypuszczam, że już ta ostatnia nie była zbytnio dochodowa (jeśli w ogóle), a promowano ją nachalnie dosłownie wszędzie i non stop. A będzie tylko gorzej. Dlatego nie rozumiem dlaczego Borek wszedł w to bagienko.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

W skrócie: sezon ogórkowy.

A polski boks to obecnie gówno.

Coccosteus
Coccosteus

Źle się to czytało. Momentami nie wiadomo kto jak się wypowiadał.

bogart1981
bogart1981

6 rano zbieram się do roboty,ale jeszcze kawa,kanapka i telepudło. Akurat trafiam na kanał XXX z serialem dokumentalnym „Czas wojowników”. Serial 4/10 (realizacja),ale sylwetki zwykłych chłopaków i dziewczyn z prowincji „robiących coś dla siebie” w MMA szacunek. I na kij mi boks i jakieś polskie pseudo-gwiazdy…

Momo1100
Momo1100

„Taka jest dokładnie prawda i kibice muszą to wreszcie zrozumieć i zaakceptować. Tylko PPV jest szansą na duże i drogie walki”
Dobra i gdzie te duże i drogie walki z PPV? gdzie „duży” rywal dla Adamka, Głowackiego, Włodarczyka itd?

Rogal
Rogal

A moze borek kontra hajto mma borek taki ekspert

Maxizer
Maxizer

Pytanie tylko: who cares?
Burza w łyżeczce wody…

Przemyslaw Pajor
Przemyslaw Pajor

A mi się podobało. Im więcej o boksie w przystępnej formie, tym lepiej. Sam konflikt Borek-Wasilewski ciekawy, a nie wszyscy muszą o nim wiedzieć, sam kilku wypowiedzi nie znałem. Niech jeszcze autor popracuje nad tą chaotycznoscią, bo rzeczywiscie czasem można się pogubić co kto powiedział, ale ogólnie OK 🙂

Weszło
06.04.2020

Ranking: TOP 10 meczów Premier League (2010-2020)

Precyzyjne podania Kevina De Bruyne, atomowe strzały Marcusa Rashforda, zimna krew Jamiego Vardy’ego, a nawet chaotyczne dryblingi Mohameda Salaha. Za tym wszystkim kibice Premier League tęsknią niczym księżniczka uwięziona w zamkowej wieży wypatrująca w oknie swojego wybawcy. Okres kwarantanny ma jednak również swoje plusy. Można choćby dowiedzieć się, co znajduje się pod warstwą kurzu za […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Facet czyta 365 dni, odcinek 5: Lipińska odkryła jeden prosty trik, by zmienić Wasze życie seksualne (klik)

W końcu! Nareszcie! Zrobił to! Na 190 stronie powieści don Massimo Toriccelli spenetrował Laurę Biel! Prawdę powiedziawszy, penetrował ją nawet dłużej, bo opis polsko-włoskiego seksu trwał prawie jedenaście stron. Po tej lekturze marzę tylko o jednym: o tym srebrnym wibratorze z filmu „Men in Black”, którym Tommy Lee Jones i Will Smith kasowali ludziom pamięć. […]
06.04.2020
Anglia
06.04.2020

Nietęga mina angielskiego futbolu

Wyobraźcie sobie duże miasto, stolicę, może być Londyn. Miejsce akcji nie jest tu najważniejsze, bo wszystko dzieje się przede wszystkim za kulisami. A co się dzieje? Spory gabinetowe, dyskusje prezesów z prezesami, oburzenie zamierzchłych autorytetów, silne głosy władzy i związków zawodowych. Brzmi jak opis dokumentalnego filmu politycznego, prawda? No, brzmi, ale w rzeczywistości to opis […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

FIFA po jednej stronie z UEFA. Celem dogranie sezonu

W czwartek, gdy tylko Belgia ogłosiła, że zamierza kończyć sezon, UEFA zareagowała listem do wszystkich federacji i lig: nie róbcie tego. Powalczmy o to, by sezon 19/20 dokończyć na boisku, nawet jeśli będzie to wymagało gry za zamkniętymi drzwiami. Europejska federacja pogroziła nawet palcem: kto skończy przedwcześnie sezon, może mieć grę w pucharach z głowy. […]
06.04.2020
Bukmacherka
06.04.2020

Szybki powrót do gry w Bundeslidze? Szanse są spore

Niemcy przez lata służyli za stereotypowy przykład dobrej organizacji. Bundesliga wcale od tego nie odbiegała. Niemieckie stadiony były wypełniona po brzegi, a kluby dzięki stabilnemu zarządzaniu były przykładnymi korporacjami. Niewykluczone jednak, że zmieni się to, jeśli nie uda się szybko dograć obecnego sezonu. Dlatego nasi zachodni sąsiedzi chcą wrócić na murawę nawet wtedy, kiedy oznaczać […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Marx, trójka z Florencji, Hubers – świat sportu wygrywa z koronawirusem

„Z radością informujemy, że Patrick Cutrone, German Pezzella i Dusan Vlahović uporali się z koronawirusem” – oznajmiła oficjalna strona Fiorentiny. Dobre wieści w dobie pandemii to coś, czego nam wszystkim trzeba. Tercet z Florencji zaliczył negatywny rezultat testów, więc każdego z zawodników można uznać za wyleczonego. Fiorentina swój komunikat wykorzystała nie tylko do przekazania dobrej […]
06.04.2020
Anglia
06.04.2020

Geneza spadku formy Manchesteru City

Bycie kibicem Manchesteru City w roku 2019 było sielanką. W Anglii zebrali bardzo obfite żniwa, wygrali wszystko, co tylko mogli, włączając mistrzostwo po historycznej walce z Liverpoolem. Nawet nie można było specjalnie przyczepić się do odpadnięcia w Lidze Mistrzów, albowiem przegrany dwumecz z Tottenhamem okraszony został licznymi kontrowersjami. Jedynie Vincent Kompany, z zawodników tych bardziej […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

QUIZ: Czy pamiętasz z kim odpadały w pucharach polskie kluby?

Wszyscy pamiętamy eurowpierdole, wszyscy pamiętamy heroiczne porażki z potęgami europejskiej piłki. Ale od sezonu 90/91 polskie kluby łącznie ponad 130 razy odpadały z europejskich pucharów. Czy jesteś w stanie wymienić większość z nich? Zadanie jest pozornie łatwe – przecież boje pucharowiczów śledzi się uważnie. Ale część meczów przykryła patyna czasu, a inne – cóż – […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Szczepionka i rekordowy transfer Karbownika do końca roku

– W sprawie Macieja Rybusa byłem na spotkaniu w jednym klubie europejskim, bardzo dobrym klubie europejskim. Byliśmy nawet wstępnie dogadani, ale wsadziliśmy na razie ten temat do zamrażarki z wiadomych powodów – zadeklarował w rozmowie z prowadzącymi Misję Futbol na antenie Kanału Sportowego agent piłkarski, Mariusz Piekarski, który opowiadał też o swoim optymizmie w kwestii […]
06.04.2020
Bukmacherka
06.04.2020

Counter Strike z eWinnerem? Sprawdź ofertę specjalną!

Legalny polski bukmacher eWinner serwuje nam dziś ciekawe propozycje dla fanów e-sportu! U tego buka znajdziemy zakłady specjalne na Counter Strike’a Global Offensive. Gracze mogą typować CS’a w pojedynkach dniach czy też w ofercie Combo Dnia. Na co postawić? Sprawdźcie sami! Combo Dnia eWinner Znacie już ofertę Combo Dnia w eWinnerze? Dzięki niej możemy obstawić dwa […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Własne piwo, korupcja i objawienie Serie A. Pokrętna historia Francesco Caputo

„Wszystko będzie dobrze. Zostańcie w domach” – to napis, który zaprezentował światu Francesco Caputo po bramce strzelonej w meczu Sassuolo z Brescią. 32-latek trafił do siatki dwukrotnie i wielce prawdopodobne, że były to jedne z ostatnich goli, jakie w tym sezonie obejrzeli włoscy kibice. Cieszynka z wyjątkowym przekazem rozsławiła „Ciccio” na cały świat, ale we […]
06.04.2020
Weszło
06.04.2020

Janczyk: Niedawno miałem oferty z Kataru. Psychicznie jestem dziś niziutko

– Od klubu dostaję też obiady. Albo odbieram sam, albo przywożą do mieszkania. No i praca. Zaczynam o 7, kończę o 15, normalny etat. Nie chcę zdradzać, co robię. Ale jest fajnie, trochę posiedzę przy biurku, trochę polatam po mieście. Nie ma nudy. A jak trzeba będzie iść na budowę, to pójdę i na budowę. […]
06.04.2020
Weszło
05.04.2020

Facet czyta 365 dni Lipińskiej, odcinek 4: mam dość tych cholernych pustaków!

Kiedy biegnę maraton, kryzys przychodzi mniej więcej na 35 kilometrze. Tu pojawił się wcześniej – nie jestem jeszcze w połowie drogi, a już mam powoli dość Laury i Massima. Dlaczego? Bo to cholerne pustaki. Ja naprawdę nie wymagam, żeby dwoje poznających się ludzi rozmawiało tylko o impresjonistach, europejskim kinie czy jazzie. Żądam natomiast, aby tematem […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Piłkarz miesiąca. 1/3 miesiąca…

Na początku zeszłego miesiąca żyliśmy w innej rzeczywistości. Jeszcze nie spodziewaliśmy się, że piłkarza marca trzeba będzie wybierać po zaledwie kilku spotkaniach, po zaledwie kilku dniach grania. Koronawirus wszystkim pokrzyżował szyki i wypada tylko życzyć sobie i wam, by znów można było w kandydatach przebierać jak w ulęgałkach. Bo to by oznaczało powrót do znanej […]
05.04.2020

Awantura o starych Słowaków! Tylko w Lidze Minus!

Co tu się będzie działo! Załoga Ligi Minus ostatnio mierzyła się w formie niezobowiązujących quizów z nagrodami. Tym razem nadajemy tej rozgrywce określony format: Liga Minus dziś zamienia się w… AWANTURĘ O STARYCH SŁOWAKÓW! Roki. Białek. Paczul. Piela. Kowal. Starzy Słowacy. To znaczy: ta piątka to nie starzy Słowacy, ale uczestnicy awantury. Co my wam […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Ranking najbarwniejszych postaci XXI wieku (21-30)

Artur Boruc broniący po jointach. Czesław Michniewicz sikający przy ławce rezerwowych. Zbigniew Drzymała i ustawione mecze w tenisa. Roast Franciszka Smudy w wykonaniu Michała Żewłakowa. Marcin Wasilewski robiący wślizg we wrocławskim pubie. Oj, wchodzimy już na naprawdę wysokie pułapy w rankingu najbarwniejszych postaci polskiej piłki XXI wieku. MIEJSCA 91-100 – KLIK! MIEJSCA 81-90 – KLIK! […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Zebranie odpowiedniej liczby drużyn na kolejny sezon może być wyzwaniem

– To zabrzmi pesymistycznie i w ciemnych barwach, ale nawet jeśli zachowamy limity drużyn w rozgrywkach, ich miejsca, jeśli podejdziemy do nich z dużym sitem licencyjnym, to zebranie odpowiedniej liczby zespołów będzie wyzwaniem. Trzeba przecież wziąć pod uwagę kluby, które jeszcze przed połową marca miały problem z regulowaniem płatności. Gdzie mamy szukać pocieszenia, jeżeli 20-30% […]
05.04.2020
Bukmacherka
05.04.2020

Limity bukmacherskie

Limity bukmacherskie dla jednych są niepotrzebną barierą, dla innych pożyteczną sprawą. Na czym polegają? Za co możemy je otrzymać? Czy da się je ominąć? W naszym poradniku dokładnie przyglądamy się tej tematyce i wyjaśniamy wątpliwości. Czym jest limit bukmacherski? Zacznijmy od podstaw, bo nie da się grać w piłkę, nie potrafiąc biegać. Czym więc jest […]
05.04.2020