Brzęczek robi awans do Ekstraklasy, tylko zapomniał drużyny
Weszło

Brzęczek robi awans do Ekstraklasy, tylko zapomniał drużyny

Miał dwa podejścia do Ekstraklasy poprzez próby awansu z pierwszej ligi. Obie nieudane, więc awansował bez drużyny – prosto do szatni Wisły Płock. Cztery dni przed startem ligi nie zmieni wiele, a pewnie nawet nic, ale cóż… przekonamy się, czy efekt nowej miotły działa też przed sezonem… Jerzy Brzęczek ma ogarnąć szatnię, choć wielkiego kredytu zaufania nie dostał, bo zaproponowano mu jedynie roczną umowę.

Żeby ocenić go jako trenera, trzeba sprawdzić, jak radził sobie w GKS-ie Katowice.

Dwa sezony, 56 meczów, 1.59 punkta na mecz. W rozgrywkach 2015/2016 czwarte miejsce w lidze i aż jedenaście punktów straty do wicelidera. Za to w ostatnim sezonie byli murowanymi faworytami do awansu do Ekstraklasy, długo byli na pozycjach premiowanych awansem, ale ostatecznie skończyli na siódmym miejscu w tabeli. Nie potrafili ogrywać mocnych rywali. Sprawdźmy bilans meczów z zespołami z górnej połowy tabeli:

Wigry – porażka i porażka
Podbeskidzie – wygrana i porażka
Olimpia – wygrana i wygrana
Chojniczanka – remis i remis
Miedź – remis i porażka
Zagłębie – remis i porażka
Górnik – remis i porażka
Sandecja – wygrana i porażka

16 meczów i CZTERY wygrane. 17 punktów na 48 możliwych… No, nie wygląda to najlepiej. Poza tym 1,3 gola na mecz przy napadzie jak na pierwszą ligę naprawdę dobrym, to słaby rezultat.

Z czasów Lechii dał się zapamiętać jako… śmieszek. Przypomnijmy nasz artykuł:

Nie wiedzieliśmy, że z Jerzego Brzęczka jest aż taki śmieszek. Tymczasem weszliśmy na stronę trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”, a tam wywiad z nim. Już sam tytuł zapowiadał nie lada atrakcje: „Kolejne miesiące pokażą, jak oceniona będzie moja praca w Lechii. Ja czuję się wygrany”.

To jest naprawdę dobre. Być może umknął wam ten znamienny fakt, że prowadzona przez Jerzego Brzęczka Lechia z ostatnich jedenastu meczów wygrała jeden (z Górnikiem Łęczna, grającym niemal przez całe spotkanie w dziesiątkę). Teraz zastanawiamy się, co musiałoby się stać w kolejnych miesiącach, by praca Brzęczka została oceniona dobrze? Macie jakieś pomysły? Lechia musiałaby chyba nie wygrać ani razu do końca rozgrywek, spaść, piłkarze musieliby odmówić treningów dopóki pan Jerzy nie wróci?

(…) Ogólnie wychodzi na to, że gdyby przeciwnicy nie strzelali goli i gdyby mecze same się wygrywały, to wówczas odbiór pracy Brzęczka byłby lepszy. Z tym nie jesteśmy w stanie polemizować. Ba! Zgadzamy się z tym w stu procentach.

W czasie przerwy od pracy sugerujemy konsolę. Najlepiej gra się na dwóch graczy, pod warunkiem, że drugiego nie ma. Wtedy można ładować do woli.

Może nie będzie lepiej, ale są szanse, że będzie zabawniej. Zabawnie robi się już od porównania dokonań trenerskich Brzęczka i odpalonego Kaczmarka…

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (29)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Pussycocaine

Troszeczkę na kolanie napisane…

Misza

szczególnie, że gdyby nie TAG to z samego artykułu nie wynika, że objął Wisłę Płock

Pussycocaine

Jasne, ale grunt, że jest dużo kursywy…

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Żałosna decyzja. Facet wyróżnia się jedynie tym, że jest wujkiem Kuby. Poza tym nic sobą nie reprezentuje. Zero sukcesów szkoleniowych. Zero charyzmy. Zero wdzięku i urody. Oczekiwałem Bartoszka. Co prawda przystojniak też z niego żaden, ale za poprzedni sezon w Koronie zasłużył na robotę w Ekstraklasie.

wawel1

Janis…jego sukces szkoleniowy nazywa się Jakub Błaszczykowski. ….poczytaj autobiografie JB. Trochę tych sukcesów ma tylko dziś kazdy patrzy co jest teraz. Wybacz ale Brzeczek jest cichym bohaterem . „Nigdy nie krytykuj tych którzy mają od Ciebie wyżej..” – Bobby Robson

m1025

to wymien jeden sukces szkoleniowy?

baran

1,59 punkta na mecz? Opamiętania życzymy.

Fort Czerniakowski
Legia

Tytuł zajebisty :) Bałem się, że będzie głaskanie po plecach Brzęczka, a tu artykulik w sam punkt. Skąd taki typek ciągle angaże ma?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grimmy

To już któryś raz z kolei, kiedy pisząc artykuł, nie podajecie najważniejszych konkretów. Dwukrotnie szukałem w tekście i nawet nie ma wzmianki który zespół przejmuje. Pół artykułu to cytat z innego artykułu. Naprawdę? Jak można być tak niechlujnym!?

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Odra Opole, LFC

”Obie nieudane, więc awansował bez drużyny – prosto do szatni Wisły Płock.”

z takim szukaniem to ty nawet szynki w miesnym nie znajdziesz

Grimmy

Internet to nie kamienna tablica, że jak raz coś wyryjesz, to później nie idzie zmienić. Autor tekstu przeczytał komentarze i walnął szybkiego edyta. To Twój pierwszy raz w internetach?:)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Amica Wronki

Dosłownie bez wazeliny

Tomek Jankowski
Amika

Brzęczek to kolejny przykład, że (w miarę) dobry piłkarz nie musi być dobrym trenerem.

Šćepan Šćekić
Warta Poznań

decyzja musi być jeszcze przyklapana przez szefa wszystkich szefów, dyrektora (Zenobiusza) Furmana.

Forbrich-Barber
Amica Wronki

[…]choć wielkiego kredytu zaufania nie dostał, bo zaproponowano mu jedynie roczną umowę.[…]
niech się cieszy, że nie dostał miesięcznej umowy próbnej, po której dyrektor Furman zadecydowałby czy jego metody są warte podpisania umowy rocznej.

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Nie wiem co ma tego Brzęczek czego nie ma Bartoszek… może chodzi o akceptację Furmana? Ale jak chłopina wyląduje w jakiś Brześciu na Białorusi, to słabo to świadczy o naszej ekstraklapie, że trener roku nie znalazł pracy na najwyższym poziomie rozgrywek. Już wypalił Ramirez, jeszcze jak wypali Lettieri, to już będzie armagedon.

Znawca94

Brzęczek skończysz jak Podoliński.

Znawca94

Brzęczek skończy jak Podoliński.
To jest jedna ręka.A raczej jej brak do trenerki na poziomie Ekstraklasy.
Może Podoliński się jeszcze odkuję ale Brzęczek na pewno nie.
Dlaczego niektórzy nie wyciągają wniosków?
Gdzie jest Bartoszek? Co w tej lidze robi Brzęczek?
Karuzela się kręci,tylko nie w tą stronę co trzeba.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukas

To jest Ekstraklasa , tego nie ogarniesz. Bartoszek w Koronie wyrównal najlepszy wynik w ponad 40-letniej historii klubu , majac sklad typowany do spadku i w nagrode zostal wywalony. Zastapiony przez goscia co wygral 1 czy 2 mecze na ostatnie 20. W Wisle Plock podobna sytuacja. Niewiem w czym jest lepszy Brzeczek od Kaczmarka – chyba tylko jest bardziej medialny

Jacek Nysa

W artykule zabrakło analizy jego pracy w Rakowie oczywiście zero sukcesów
Dziwne podobieństwo do Rumakal po odejściu ze Śląska tłumaczył że
po jego odejściu Śląsk gdzie walczą o puchary jak było za czasów Urbana wszyscy wiedzą
czekamy na wywiad z prezesem Wisła Płock który ma odpowiedzieć na pytanie jak i merytoryczne przesłanki kierowały nim przy wyborze tego trenera jakie wcześniejszef sukcesy niech wyliczy

Jacek Nysa

Polska ekstraklasa Bartoszek na Białorusi Latał z Kaczmarkiem bez pracy nowe kontrakty dostają Brzęczek Rumak Urban
Kiedy będą normalni dyrektorzy sportowi ?

DerbyMakinka

to mi śmierdzi na kilometr spadkiem

wpDiscuz