Blog #12: Pora ruszyć na odludzie
Inne sporty

Blog #12: Pora ruszyć na odludzie

Dziś ruszamy do Pakistanu. Będziemy na niewyobrażalnym odludziu, skąd do najbliższego dentysty idzie się z buta sześć dni.

Sam nie wiem, po co się tam pchamy. Brakuje mi jednej odpowiedzi, konkretnego wytłumaczenia. Pamiętam, że kiedyś, w czasach zaprzeszłych, marzyliśmy o wyprawie na Mount Everest. Gadaliśmy sobie po prostu. Że założymy wspólne konto w banku i będziemy odkładać po kilka milionów rocznie (tak, to było jeszcze przed denominacją złotego w 1995 roku) i w końcu sobie tam pojedziemy. Takie mieliśmy marzenie. Ja, Bodek i Matti, u którego w mieszkaniu na Chomiczówce spotykaliśmy się i robiliśmy naprawdę głupie rzeczy w czasie wolnym między treningami a szkołą. Bodek o tych naszych głupotach (a zasadniczo o ich części) opowiadał w jednym z pierwszych wywiadów po objęciu prezesury w Legii Warszawa. W jakiejś mierze realizujemy dziś marzenie o ośmiotysięczniku.

DESCNhhXoAEtJbf

Wczoraj spotkaliśmy się na kolacji z Maciejem Wandzlem. Różne tematy, dominowały jednak wyprawa i Legia, szczególnie po piątkowym meczu było o czym mówić. Padło jednak pytanie, jak wysoko zamierzamy wejść, skąd zjechać na nartach. Ja odpowiadam wtedy, że góra nas zweryfikuje, że celem jest baza, że zobaczymy co dalej. Tego się zatem trzymajmy. Bierzemy narty i sprzęt wspinaczkowy, to fakt. Ale na co mam pozwoli Góra Gór to się okaże. Każdy powtarza, abyśmy na siebie uważali, że mamy się nawzajem pilnować. Obiecujemy, tak będzie. Jedziemy po wielką przygodę. Być może to podróż życia, jedna z wielu.

Trzymajcie kciuki. Mam nadzieję odzywać się tutaj się jak najczęściej, choć komunikacja może być nieco utrudniona.

Zdrowia i Przygód, DARIUSZ URBANOWICZ

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Morderca z glebi lasu

Dajcie dzieciakowi kartkę i ołówek, każcie narysować górę, a narysuje K2. Podobno jedyny ośmiotysięcznik gdzie człowiek tylko się wspina, bo na inne można wejść. Powodzenia i oby była to przygoda jedna z wielu!

wpDiscuz

INNE SPORTY