post Avatar

Opublikowane 07.07.2017 10:09 przez

redakcja

– Michał trochę zrobił z siebie wariata. Wchodził, wtrącał się w nie swoje sprawy, a powinien siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków. Gdyby Andrzej Kuchar był już właścicielem i wszedł do klubu z Michałem, to wtedy w porządku. Mógł rządzić, doradzać. Ale wtrącając się, pokazał, że nie szanuje ludzi – krytykuje Michała Probierza na łamach „Super Expressu” Jan Urban, komentując zawirowania właścicielskie w prowadzonym przez siebie Śląsku Wrocław.

FAKT

W meczu o Superpuchar na polskich boiskach zadebiutuje VAR.

Sędzia główny Szymon Marciniak (36 l.) będzie w kontakcie z siedzącym w wozie i oglądającym spotkanie na monitorach Pawłem Gilem (41 l.).

– VAR nie jest lekiem na całe zło. Ma pomóc sędziom w sytuacjach absolutnie jednoznacznych i kluczowych. Tylko przy czterech wydarzeniach boiskowych sędziowie mogą z niego skorzystać – mówi Faktowi szef dep. rozgrywek krajowych w PZPN Łukasz Wachowski.

O jakie sytuacje chodzi? Arbiter siedzący w wozie może zasygnalizować głównemu błąd, jeśli dotyczy on zdobytej bramki, bezpośredniej czerwonej kartki, rzutu karnego lub błędnej identyfikacji zawodnika (…).

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 07.35.21

Obok – zapowiedź Superpucharu, czyli Magiera chce zacząć jak skończył.

– Legia miała szansę zdobyć to trofeum wielokrotnie, udało się je wywalczyć tylko cztery razy. Mecz z Arką traktuję poważnie i prestiżowo – dodał Magiera.

Jego poprzednicy eksperymentowali ze składem w spotkaniach inaugurujących sezon. Magiera ma inne podejście, wystawi najmocniejszy skład, na jaki będzie go stać, ale i tak nie będzie to zespół, który później będzie walczył o zwycięstwa w ekstraklasie i o europejskie puchary.

GAZETA WYBORCZA

Rafał Stec zadaje pytanie: czy ranking FIFA mówi prawdę? I sobie na nie odpowiada – że w sumie, to mówi niewiele.

W kim natomiast wraz z każdą kolejną publikacją klasyfikacji FIFA rośnie przekonanie, że Polacy są zobowiązani mierzyć w podium mundialu (przybywa otwarcie wspominających o tym komentatorów), temu zaleca się proste ćwiczenie intelektualne. Czy mianowicie wśród faworytów MŚ umieściłby także Szwajcarię?

Ranking informuje, że Nawałka szefuje drużynie regularnej i niepozwalającej sobie na wpadki, podbudowuje piłkarzy, kibicom poprawia samopoczucie z bardzo dobrego na znakomite. Jednak przed mundialem powie nam niewiele. Przyjemnie uzmysłowić sobie, że Polacy remisowali na Euro z przeciwnikami z samego szczytu – pierwszymi dziś Niemcami, czwartą Portugalią, piątą Szwajcarią – ale wypada też pamiętać, że pokonali takiego przeciwnika ledwie raz. Mistrzów świata, przed blisko trzema laty. I prędko nie będą mieli okazji, ponieważ grupę eliminacyjną wylosowali średnią. Zweryfikuje ich dopiero mundial.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 07.37.25

SUPER EXPRESS

Jan Urban ostro o Michale Probierzu. Trenerowi Śląska nie spodobało się zamieszanie w związku z ewentualnym przejęciem klubu przez Andrzeja Kuchara i roli, jaką w tym projekcie miał odgrywać Probierz właśnie.

Wciąż nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym właścicielem klubu. To bardzo przeszkadza w pracy?
Trzeba się odciąć od spekulacji, na które nie mam żadnego wpływu, skupić na treningach i wzmacnianiu kadry. Wszystkie transfery są bezgotówkowe, doszło sześciu piłkarzy, a i tak wciąż nam ich brakuje. Nie ma co ukrywać, że ta sytuacja ma wpływ na przebieg rozmów z kandydatami do gry. Nikt nie chce przychodzić na niepewne.

Klub miał kupić Andrzej Kuchar, a udziałowcem i „nadtrenerem” miał zostać Michał Probierz. Mogło wtedy pana już nie być w Śląsku?
Michał trochę zrobił z siebie wariata. Wchodził, wtrącał się w nie swoje sprawy, a powinien siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków. Gdyby Andrzej Kuchar był już właścicielem i wszedł do klubu z Michałem, to wtedy w porządku. Mógł rządzić, doradzać. Ale wtrącając się, pokazał, że nie szanuje ludzi.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.21.42

Piotr Rutkowski zdradza, że połowa pieniędzy uzyskanych z transferu Jana Bednarka została już wydana na wzmocnienia.

Nie da się ukryć, że niektórzy zawodnicy powinni już ten klub opuścić.

Dlaczego?
Każdy przypadek jest inny. Jesteśmy dumni z karier Karola Linetty’ego czy Jana Bednarka, ale zależy też nam, żeby nasi młodzi wychowankowie spełniali marzenia. Bo na Ekstraklasie świat się nie kończy.

Wypuszczacie ich za wielkie pieniądze. Co się z nimi stanie?
Prawie połowę pieniędzy zarobionych na transferze Bednarka już wydaliśmy, zbliżamy się do 3 milionów euro. A trzeba  pamiętać, że pieniądze przychodzą w ratach, czasami nawet dwuletnich. To nie jest tak, że nagle mamy całą kwotę na koncie i myślimy co z tym zrobić. Pobiliśmy w tym roku rekord transferowy Ekstraklasy sprzedając Bednarka, ale funkcjonowanie klubu się nie zmieni. Nadal inwestujemy w Akademię najwięcej w Polsce i mamy tego efekty.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.21.51

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.36.19

Fragment zapowiedzi Superpucharu cytowaliśmy przy okazji „Faktu”, „PS” do zapowiedzi dodaje historię Patryka Kuna, jednego z nowych piłkarzy Arki.

Kilka lat wcześniej był w tej samej drużynie z bratem Dominikiem. Najpierw Koszałek Opałek Węgorzewo, potem Vęgoria i Stomil Olsztyn. Później Dominik trafił do Pogoni Szczecin, a następnie Wisły Płock.

Zanim Patryk wylądował w ekstraklasie, spędził trzy sezony na jej zapleczu. – Na podwórku często rywalizowaliśmy. Dużo graliśmy jeden na jednego, ale zawiści nie było. Dominik zawsze wygrywał, jest starszy, było mu łatwiej, bo miał przewagę fizyczną. Tamte porażki ukształtowały mój charakter. Przegrywałem, ale starałem się doskonalić, żeby w końcu dopaść brata. Teraz on gra w Wiśle, ja w Arce, może będzie okazja się zmierzyć? – zastanawia się Patryk Kun.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.36

A do tekstu o wprowadzeniu VAR w meczu o Superpuchar – rozmowa o tym systemie z Szymonem Marciniakiem.

Sędziowie boją się VAR-u?
Wszędzie mają obawy. Najłatwiej uczyć się na błędach kolegów, ale kiedy samemu przyjdzie podjąć decyzję… Śmialiśmy się: podbiegasz do monitora, tętno 200, pot spływa do oczu, większe zmęczenie niż w trakcie meczu. Potem dziwisz się: „Kurde, co ja widziałem? Przecież kamerka pokazuje co innego”. Mamy pewnych siebie sędziów. Potrafimy pokazać cojones. To najważniejsze, bo musisz mieć odwagę, żeby podważyć własną decyzję.

Ale to dodatkowa presja.
Sędziowie w ekstraklasie są gruboskórni. Zdaję sobie sprawę, że ludzie nie będą rozumieli, dlaczego arbiter VAR nie reaguje, nie pomaga przy każdej decyzji. Kłania się protokół, z którym kibice i piłkarze powinni się zapoznać, aby wiedzieć, kiedy arbiter może skorzystać z VAR. Nie możemy go łamać, bo to wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.46

Jagiellonia czekała na Martina Pospisila półtora roku. Czy było warto? Czech przekonuje, że zrobi wszystko, by tak właśnie było.

Dużo czasu upłynęło od pierwszych zapytań Jagiellonii w pana sprawie do podpisania umowy.
Tak, pierwszy raz o zainteresowaniu Jagiellonii dowiedziałem się półtora roku temu, więc ta podróż tutaj trochę trwała. Wcześniej na transfer nie zgadzał się Miroslav Pelta, szef mojego czeskiego klubu FK Jablonec. Twierdził, że jestem ważnym zawodnikiem zespołu i nie chciał mnie puścić. 

Bardzo blisko transferu był pan już pół roku temu. Jagiellonia twierdzi, że nawet porozumiała się z panem w sprawie kontraktu.
Ale jednak usłyszałem, że będę potrzebny w rundzie wiosennej. Przedłużyłem też umowę z obietnicą, że latem nikt nie będzie mi już robił problemów.

Wpływ na to, że dostał pan zgodę na transfer miało zamieszanie z Peltą (Pelta, do niedawna także szef czeskiej federacji piłkarskiej, wiosną został aresztowany i jest podejrzewany o malwersacje finansowe)?
To nie miało wpływu, bo już jest na wolności i znów ma wiele do powiedzenia w klubie.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.35.54

Nie milkną echa zwolnienia Marcina Kaczmarka z Wisły Płock. Z klubem mogą się przez całą tę sprawę pożegnać prezes Jacek Kruszewski oraz… Dominik Furman.

Wygląda na to, że Dominik Furman, który miał otwarcie krytykować metody treningowe szkoleniowca może szukać sobie nowego pracodawcy, choć dopiero co został wykupiony z Toulouse i podpisał z klubem 3-letni kontrakt. Jakim cudem zdecydował się na związanie z Wisłą, skoro nie odpowiadał mu szkoleniowiec? Tego nie potrafią zrozumieć w ratuszu i żądają wyciągnięcia konsekwencji wobec zawodnika. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ten już został ukarany finansowo za swoje zachowanie wobec trenera. Być może to nie koniec i będzie musiał odejść z klubu.

(…)

Właściciel wyraził się jasno: jak najszybciej zażegnać kryzys. Drużyna nie może pozostawać długo bez szkoleniowca. Już rozpoczęły się szybkie poszukiwania następcy. W Płocku mogą pracować Maciej Bartoszek lub Jacek Zieliński. Nawet szybkie ugaszenie pożaru nie musi oznaczać, że pracę zachowa Kruszewski. Jest wielce prawdopodobne, że za chwilę przyjdzie weryfikacja jego ostatnich decyzji, zakończona rozstaniem z klubem. Miasto podkreśla jednoznacznie: za wszystko, co dzieje się w klubie odpowiada zarząd. I tej narracji nie buduje w sposób łagodny. 

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.36.05

Kapustka ląduje w fabryce młodych gwiazd, jak nazywa Freiburg w swoim artykule Michał Trela.

Wydaje się, że Kapustka trafia w idealne dla siebie miejsce. Streich, pracujący w klubie od ponad dwudziestu lat, potrafi prowadzić zdolną młodzież. Początkowo trener działał w akademii, a od pięciu lat zajmuje się pierwszym zespołem. W tym czasie dwa razy awansował do europejskich pucharów i zaliczył spadek. To jednak niczego nie zmienia, bo klub od ponad dwóch dekad działa w ten sam sposób – wychowuje piłkarzy w jednej z najlepszych akademii w Niemczech, daje szansę zawodnikom z niższych lig oraz niechcianych w bogatszych klubach, promuje ich, a później sprzedaje z zyskiem. Czasem, gdy narybek jest akurat gorszy, spada na sezon do niższej ligi, ale zwykle szybko wraca. Tak było w zeszłym sezonie, gdy Freiburg jako beniaminek zrobił furorę i zapewnił sobie prawo gry w eliminacjach Ligi Europy w przyszłym sezonie. Kapustka jest najprawdopodobniej przewidywany do gry na lewym skrzydle, w systemie 4-4-2, gdzie nie będzie miał wielkiej konkurencji.

Zrzut ekranu 2017-07-07 o 08.40.13

fot. FotoPyK

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 24
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły

O Jezus, Gil w wozie z telewizorami przed stadionem… Przecież ten człowiek nie rozróżnia Klanu od Plebanii – w jaki sposób on ogarnie VAR?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły

VAR (w obecnej formie) już się skompromitował podczas Pucharu Konfederacji. Zamiast Gila Boniek mógłby desygnować Steviego Wondera do obsługi tych telewizorów – wyszłoby na jedno…

Jaguar
Jaguar

Ja tez nie odrozniam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Jak raz na pół roku to w sumie całkiem nieźle.
Skoro piłkarze którym będzie sędziował kopią się po czołach w co drugim meczu…

Miszcz Joda
Miszcz Joda

No jak Bigos nie da rady we Freiburgu to będzie żenada.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jaguar
Jaguar

Zaraz mecz…To sparing i tyle, kogo interesuje o ktorej.

bennua
bennua

Odnośnie Probierza,klasyczna sodówka. Zagłaskali,zachwalili chłopa no i instalacja mu pier..lła

bastion79
bastion79

„Właściciel wyraził się jasno” Nic bardziej mylnego. Zarząd nie zajął stanowiska po deklaracji trenera, przyjął dymisję a teraz dowiaduję się, że ukarał zawodnika. Więc jak? Jeśli zawodnik miał rację to czemu został ukarany, a jeśli trener to czemu się rozstali? Tu nic nie ma klarownego i należy się pała z zarządzania.

piotrz
piotrz

Z tych 4 zasad wynika że sędzia Var nie będzie mógł informować głównego o padolino.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Szczepek

Poczeka aż go zwolnią i przytuli kasę za resztę kontratku. Jeśli nie wytrzyma ciśnienia to może za porozumieniem stron się zgodzi o zrzeknie się powiedzmy połowy. Tak czy inaczej źle na tym nie wyjdzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Erni
Erni

Śmieszne są Twoje urojenia. Zawsze płacze jak to Legii pomagają. Zacznijcie grać, a nie żalić się wiecznie.

Jaguar
Jaguar

to sie nazywa ‚sciaganie presji’
Jestesmy mistrzem swiata, tylko sedziowie nam na nic nie pozwalaja… tak w Europie, jak i w Polsce. Przebrzydli

M.S.
M.S.

To jest ściąganie majtek i wystawianie dupala.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jaguar
Jaguar

Jak sadze, kiedy robi sie podobne ankiety wsrod pilkarzy w Hiszpanii, Niemczech czy Francji zapewne rowniez latwo wskazac kluby, otrzymujace w nich najwiecej glosow.
To oczywiscie jedynie przypuszczenie.
Powolywanie sie na tego rodzaju ‚ewidencje’ do obrony stawianych, przez siebie tez, nie jest raczej tozsame z istotami majacymi tenze rozum na karku (przepraszam, nie lubie zdrobnien).

grosiak1970
grosiak1970

Wreszcie ludzie zaczęli pisać prawdę o Probierzu. Odwaliło mu już dawno, a poza Białymstokiem nic nie osiągnął.

Kanał Sportowy
09.04.2020

Zmarzlik: Wychodzę z założenia, że każdy może mówić, co chce

Bartosz Zmarzlik gościł na antenie Kanału Sportowego. W długiej, ponad dwugodzinnej rozmowie, poruszono wiele wątków. Zebraliśmy dla was najważniejsze. Znajdziecie tu między innymi reakcję Bartka na słowa Wojciecha Kowalczyka; opis cotygodniowych podróży po Europie, po których wraca do domu o siódmej rano i od razu szykuje się na kolejne zawody czy też opowieści o tym, […]
09.04.2020
Weszło Extra
09.04.2020

Grałem w czołowym greckim klubie, a z kadry nikt nie zadzwonił

Gdy Mirosław Sznaucner w 2003 roku opuszczał GKS Katowice na rzecz Iraklisu Saloniki, nie mógł przypuszczać, że Grecji już nie opuści i zwiąże się z nią nawet po zakończeniu grania. Wyjazd napędził jego klubową karierę, ale zahamował reprezentacyjną. Za kadencji Pawła Janasa zadebiutował jeszcze przed transferem, później już nigdy od żadnego selekcjonera powołania nie dostał, […]
09.04.2020
Anglia
09.04.2020

Tak wygląda prawdziwy lider

Sytuacja rodzajowa sprzed kilku lat. Jordan Henderson stanowczo nie jest ulubieńcem kibiców. Jego twarz kojarzy się z przeciętnymi latami Liverpoolu i jeszcze przeciętniejszymi czasami reprezentacji Anglii. Ot, uosobienie chudych czasów dla brytyjskiego futbolu. Lokalny dziennikarz konfrontuje zarzuty, które stawia mu świat futbolu. Chodzi o nijakość, pasywność, średniość, rozmydlony autorytet.  – Cóż, mają rację, prawda? Ale […]
09.04.2020
Niemcy
09.04.2020

To już pewne – Piątek ma nowego trenera w Berlinie

Wiele można powiedzieć o kolejnych klubach Krzysztofa Piątka, zwykle jednak nie jest to nic pozytywnego. Przede wszystkim – straszliwie brak w nich jakiejkolwiek stabilizacji. Odkąd polski napastnik podpisał kontrakt z Genoą latem 2018 roku, zdarzyło mu się już zagrać dla ośmiu różnych trenerów. Dziewiątym szkoleniowcem będzie doświadczony Bruno Labbadia, który został już oficjalnie ogłoszony jako […]
09.04.2020
Blogi i felietony
09.04.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Są tylko dwa typy ludzi na świecie: ci, którzy wolą Tsubasę i ci, którzy wolą Kodżiro. Owszem, na polskich podwórkach przełomu wieków grały tysiące Alexów Del Piero. Owszem, Siwy w koszulce Raula zyskiwał plus pięć do fantazji boiskowej. Owszem, Sebie w trykocie Beckhama zawsze dawaliśmy bić wszystkie rzuty wolne. Nawet rozpaczliwy Sobczak w trykocie Zamorano […]
09.04.2020
Weszło Extra
09.04.2020

Emilia Zdunek: „Hiszpania szybko się nie podniesie”

Emilia Zdunek zeszłego lata spełniła swoje piłkarskie marzenie i wyjechała do Hiszpanii. Kontrakt z Sevillą wydawał się przepustką do lepszego świata, a przy składaniu życzeń sylwestrowych na 2020 rok zapewne w jej sercu dominowała nadzieja i pewność siebie. Los wszystkim sprawił jednak psikusa, a dziś wspaniała kraina słońca oraz wielkiego futbolu kojarzy się głównie z […]
09.04.2020
Weszło
09.04.2020

Grabara ma rację, że Ekstraklasa to zadupie. I mamy nadzieję, że zdania nie zmieni

Wojciech Pawłowski, 2012 rok, dla 2×45: – Nie mam zamiaru więcej grać w polskiej lidze. Przez tych 16 meczów poznałem Ekstraklasę od środka i zdążyłem się przekonać, jaki to brud, smród i obłuda. Wolałbym zakończyć karierę, zamiast znów grać w Polsce. Wojciech Pawłowski, 2016 rok, dla 2×45: – Mówienie, że nigdy nie wrócę do Polski, […]
09.04.2020
Weszło
09.04.2020

To chore, tak oddać serce dla klubu. Przychodzi weryfikacja i wszyscy mają cię w dupie

– Po dobrym sezonie 2017/18 pojawiły się dwie fajne oferty. Jedna z Włoch, druga z Francji. Wchodziły w grę bardzo duże pieniądze i dla mnie, i dla klubu. To był czas, kiedy odchodzili Mateusz Wieteska, Damian Kądzior, Rafał Kurzawa. Było widać, że kadra zespołu słabnie. Na pierwszym miejscu nie było to, że mogę iść do […]
09.04.2020
Kanał Sportowy
09.04.2020

KANAŁ SPORTOWY. Ola Kiepura i Michał Pol zapraszają na trening

Czas na kolejny trening z Kanałem Sportowym! Dzisiaj Michała Pola wymęczy Ola Kiepura. Wytrzymać tę harówkę będzie – jak zawsze – ciężko, ale satysfakcja po wykonaniu ćwiczeń: bezcenna. 
09.04.2020
Weszło
09.04.2020

QUIZ. Najwyżej wyceniani piłkarze

Portal Transfermarkt zaktualizował wczoraj swoje wyceny zawodników. Jasne, w przypadku mniej znaczących lig i piłkarzy to często tylko oderwane od rzeczywistości cyfry, które znaleźć możemy przy nazwiskach zawodników, ale jeśli chodzi o światowy top, twórcy serwisu starają się zdecydowanie mocniej. Teraz mieli pełne ręce roboty, gdyż postanowili zmienić wyceny z związku z pandemią koronawirusa. Jak […]
09.04.2020
Weszło
09.04.2020

Światełko w tunelu na powrót Ekstraklasy – koniec maja lub początek czerwca?

– Miałem we wtorek fajne spotkanie z Ekstraklasą. Podobno są już testy, które po 10 minutach pokazują, czy są przeciwciała czy nie… Powiem tak: nie wyobrażam sobie, żebyśmy pod koniec maja czy w czerwcu nie grali. Przecież wciąż pracują fabryki, które mają po 500 osób. To tylu piłkarzy ma cała ekstraklasa – mówi Zbigniew Boniek na […]
09.04.2020
Weszło Extra
09.04.2020

Nie ma sianka, nie ma granka! Pokręcone losy Afrykańczyków w Polsce

Z piłkarzami z Afryki zawsze jest sporo śmiechu, a zdarza się, że i sporo problemów. Nie do końca wiadomo, jak oni wszyscy trafiają do Polski. Ale kiedy już do niej trafią, potrafią sobie poradzić w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dlatego zebraliśmy dla was anegdoty i opowieści o pokręconych losach sympatycznych zawodników z Czarnego Lądu. Jeden z […]
09.04.2020
Kanał Sportowy
08.04.2020

Park Maszyn: Kubica, Zmarzlik, Przygoński, Marszałek

 Michał Pol i Tomasz Smokowski zapraszają od 20:00 na Park Maszyn – gośćmi programu będą Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Jakub Przygoński i Bartłomiej Marszałek.
08.04.2020
Blogi i felietony
08.04.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Brak transmisji z wydarzeń sportowych sprawia, że najchętniej skrytykowalibyśmy nawet reporterów nadających spod szpitali, którzy nie potrafią zachować prawidłowej sylwetki podczas swoich 60-sekundowych wystąpień. W pełni więc rozumiem, że nauczycielka języka polskiego, która wykonała na wizji kilka ćwiczeń rozciągających z miejsca stała się obiektem drwin. Przyznajmy – nie był to występ, który wymienilibyśmy jednym tchem […]
08.04.2020
Weszło
08.04.2020

Jestem very solid keeper, teraz będę very solid streamer! Wojtek Pawłowski wspiera szpitale

Podczas kwarantanny z piłkarzy wychodzi spora kreatywność. Po najedzeniu się makaronem można na przykład żonglować papierem toaletowym… I tego nie wyśmiewamy, w końcu lepiej siedzieć w domu i zachęcać do tego innych – w każdy możliwy sposób. Ale poza nagrywaniem takich filmików i próbami przebicia polskiego Messiego, są przypadki bezpośredniej pomocy szpitalom. Andrea i Sergiu […]
08.04.2020
Anglia
08.04.2020

Zaplecze Premier League może zostać wysadzone w powietrze

795,5 miliona funtów – to przychód wszystkich klubów Championship za sezon 2018/19. W tym samym okresie te same kluby z tej samej Championship przeznaczyły na wypłaty dla zawodników w sumie aż 854,8 miliona funtów. Co tu dużo mówić, zaplecze angielskiej ekstraklasy stało się jedną z najbardziej przepłaconych lig piłkarskich w Europie. Tamtejsze zespoły, marzące o […]
08.04.2020
Weszło
08.04.2020

Radomiak bez stypendiów miejskich. Czy to oznacza upadek?

Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jak w obliczu koronawirusa poradzą sobie finansowo polskie kluby. Spory znak zapytania stawialiśmy zwłaszcza przy tych, które w dużej mierze żyły na garnuszku miejskim. Wiadomo było bowiem, że miasta będą miały w najbliższym czasie nieco inne problemy na głowie. Wygląda na to, że jako pierwszy w poważne kłopoty może wpaść […]
08.04.2020
Weszło
08.04.2020

„Podziękuję piłkarzom i wypiję z nimi flaszkę”, czyli niższe ligi w czasach wirusa

Wiemy, że kryzys związany z koronawirusem odbije się na klubach Ekstraklasy i pierwszej ligi. Widzimy przecież, co się działo i dzieje w Arce, Bełchatowie, Lechii, prezes Śląska mówił w wywiadzie dla nas, że będzie wyzwaniem zebranie odpowiedniej liczby zespołów na poziomie centralnym. Nie jest różowo, zdecydowanie. Ale skoro problemy ma góra piramidy, to co musi […]
08.04.2020