post Avatar

Opublikowane 30.06.2017 15:02 przez

redakcja

„Gdzie zagra Vadis Odjidja-Ofoe w nowym sezonie” – odcinek tysięczny. Przeciąganie liny trwa, Legia, co zrozumiałe, chciałaby widzieć Belga dalej u siebie, piłkarz, co też zrozumiałe, wolałby pograć w lepszej lidze i pewnie za lepsze pieniądze. Jednak wiąże go kontrakt i zwyczajnie musi go respektować, czemu warszawski klub dał bardzo dosadny wyraz.

Dariusz Mioduski w rozmowie ze sport.pl mówi: – Wczoraj wysłaliśmy do agenta oficjalne pismo wzywające zawodnika do stawienia się w niedzielę na treningu. Sygnał jest jasny: facet, rozumiemy, że urodziło ci się dziecko, ale ostatecznie ty nie byłeś w ciąży i nie wykorzystuj tej sytuacji jako taniej wymówki do unikania pracy. Piłkarz ma robić to, co obecnie robi reszta drużyny, czyli kopać piłkę w kierunku wskazanym przez Jacka Magierę – ma w końcu płacone za to duże pieniądze. Jeśli jednak piłkarza trzeba ściągać z urlopu już właściwie siłą, wiadomo, że sprawy mają się niezbyt dobrze. Pytanie, jakie skutki – pozytywne i negatywne – może przynieść takie stanowisko Legii?

– Legia znów ma w składzie dobrego piłkarza

Tyle i aż tyle, Vadis to Vadis, lepszy obrażony on niż Masłowski w najlepszym humorze. Pewnie nawet jeśli nie będzie zawsze grał na maksa, to i tak częściej zaserwuje błyskotliwe podanie niż konkurenci na jego pozycji. Poza tym Legia wcale nie ma bogactwa w środku pola – Jodłowiec wyjechał z kontuzją ze zgrupowania, Radović to samo. Tak czy inaczej, Vadis w naszych warunkach to zawsze wzmocnienie, chyba że…

– Legia wzmacnia drugi zespół

No, bo gdyby Jacek Magiera uznał, że zaangażowanie Vadisa w grę jest nijakie, zawsze mógłby go zesłać do rezerw. Tam nawet zniechęcony Belg na pewno by się przydał, może z nim w składzie udałoby się uzyskać awans, którego w tym sezonie nie było? A tak już zupełnie na serio:

– Legia wysyła sygnał: nie będziemy siedzieć pod butem piłkarzy

Pamiętamy jak skończyła się podobna saga z Prijoviciem – piłkarz kręcił nosem, marudził, że chce odejść, sugerował, że jeśli Wojskowi każą mu zostać w klubie to on owszem, zostanie, ale pożytku będzie z niego tyle co nic. Legia ostatecznie ugięła się, puściła piłkarza do PAOK-u i niby miała spokój, lecz jednocześnie każdy zobaczył, jak mistrz Polski, czyli wielka machina zatrudniające masę ludzi, potrafi przegrać potyczkę z jednym piłkarzem. Postawienie się Vadisowi może ten wizerunek nieco poprawić, bo po pierwsze – zmiana w nastawieniu klubu przyszłaby już pół roku po akcji z „Prijo”, a po drugie Vadis to piłkarz lepszy i ważniejszy w układance Magiery niż serbsko-szwajcarski Zlatan, więc uznanie wobec stanowczości Legii byłoby większe. Tyle że…

– Legia ma problemy z atmosferą w szatni

Tak jak pisaliśmy, niezadowolony Vadis to wciąż dobry piłkarz, lecz niekoniecznie jego podejście do zawodu może odpowiadać innym zawodnikom w szatni. To czysto ludzka sprawa: harujecie jak woły w pracy, a obok was jest ten jeden gość, który marudzi, że mu się tutaj już nie podoba i wolałby jednak kopać piłkę gdzie indziej. No, można się wkurwić, trudno nie pałać niechęcią do takiego typa, trudno nie poruszać jego tematu w prywatnych rozmowach, co nigdy nie wpłynie dobrze na higienę pracy. A jeszcze jak ten marudzący Vadis i tak zajmie komuś miejsce w składzie? To już w ogóle dramat. Poza tym:

– Legia może mieć problemy z dżentelmeńskimi umowami

Warszawianie dogadali się z piłkarzem, że jeśli latem nie będą mu robić problemów z odejściem. A teraz Legia nie bardzo ma ochotę obietnicę spełnić, zwłaszcza że oferta Olympiakosu na kolana nie rzuca. Mioduski w sport.pl mówi: – Respektuję i szanuję ustne ustalenia. W tym wypadku, jak rozumiem, ustalenia związane z warunkami finansowymi dotyczyły jednak sytuacji, gdy to my chcemy sprzedać zawodnika, a nie, gdy on próbuje wymusić na nas transfer. Mówimy zresztą o rozmowach prowadzonych przez poprzedni zarząd, o których, jako większościowy wówczas właściciel, nie zostałem poinformowany. Zdajemy sobie sprawę, gdzie jest polska liga i czasem trzeba coś obiecać piłkarzom, by ci tutaj przyszli lub pozostali. Kolejni piłkarze mogą jednak pomyśleć, że skoro Legia opierała się przy obietnicach złożonych Vadisowi, to i ich może chcieć wyrolować. Nie zapominajmy też o sprawie najważniejszej:

– Finanse

Przypadek najgorszy, najbardziej pesymistyczny, kiedy z Vadisa nie ma już kompletnie żadnego pożytku, ale wciąż pozostaje na kontrakcie. Siedzi Belg w Legii, ale gra kompletne zero, może rozebrać choinkę, odśnieżyć parking klubowy, lecz w piłkę grać nagle nie umie. A minutę po końcu kontraktu jest już w innym klubie, naturalnie za darmo. Czyli Legia użera się z facetem przez rok, ale nic z niego nie ma i nic na nim nie zarabia. Wiadomo, że dziś oferta Olympiakosu to nie są największe pieniądze świata, lecz mieć chociaż tyle, a nie mieć w ogóle…  Poza tym nie zapominajmy, że Vadis co miesiąc pobiera z klubowej kasy naprawdę spore wynagrodzenie.

*

Uff, nie zazdrościmy rządzącym klubem, bo chyba nie ma wyjścia, które zadowoliłoby wszystkie strony. Vadis zostaje to pewnie Vadis niezadowolony. Vadis odchodzi to niezbyt zadowolona Legia, bo wplątała się w umowy i obietnice, które nie zapewnią jej góry pieniędzy za najlepszego piłkarza ligi, ani dobrej pozycji w negocjacjach z kolejnymi zawodnikami. Innymi słowy, tylko daleko idący kompromis wydaje się wchodzić w grę, czyli… Albo Vadis zostaje za gruby hajs, albo odchodzi za gruby hajs.

Fot. FotoPyk

Opublikowane 30.06.2017 15:02 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 169
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miszcz Joda
Miszcz Joda

A kto za ten stan rzeczy jest odpowiedzialny?
Znowu ni słowa o Królu Cygańskim, który narobił gówna i teraz trzeba w tym kupsku rzeźbić gołymi łapskami.

I co nie zrobi DM to źle.

Popieram postawę klubu. Aczkolwiek sukcesu w negocjacjach nie wróżę (VOO ma na Legię wyj…ne). Lepiej puścić VOO za kasę teraz niż stracić i kasę i zawodnika za chwilę. A pewnie i smród w szatni by się zrobił jakby go gnębili.

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak

Na Boga, panie Bogusłąwie! Larum grają! Liga Mistrzów! Vadis grać nie chce, a ty się po Himalajach bujać będziesz! Na białego konia nie wsiądziesz, tylko na sanki…

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Jak myślisz, czy honorowe odejście BL z Legii można przyrównać do honorowego odejścia bohatera powieści, której fragment powyższym wpisem parafrazujesz? 😉

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak

Przyznaję, trochę przesadziłem. Jak mawia klasyk z Torunia – „Nie mylmy szamba z perfumerią”.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Ja nie uważam, że to przesadzone, po prostu podobało mi się, że ktoś tego użył. Za małolata jak było trzeba czytać to w szkole to zajawkę miałem konkretną. To czy to przesadzone okaże się po takim samym okresie rządów nowego Prezesa-Właściciela.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Sugerujesz, że Leśny planuje wysadzić się na stadionie Legii, by Lech nie mógł więcej wygrać na Łazienkowskiej?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krysiapawlowicz
krysiapawlowicz

Janko,
Pełna wiary jak widzę, no cóż poczekamy – zobaczymy.
Do pierwszej konfrontacji jeszcze masa czasu, ale zapamiętam twój sarkazm. Tylko nie wyjeżdżaj znowu z Pzpn i sędziami bo to już oklepane…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.
M.S.

Komentarz mistrzostwo świata.

TomAas
TomAas

Odpowiedzialny jest ten, który ściągnął za darmo najlepszego gracza ligi który załatwił Legii mistrzostwo i na którym cały czas można mniej lub więcej zarobić.

A DM niech se ściągnie kogo chce, za ile chce i sprzeda za ile chce. Niech pokaże co umie załatwić. Na pewno teraz już będzie wszystko cacy dogadane. Pytanie tylko czy sukces sportowy i finansowy będzie. Bo winy to nie będzie już na kogo zwalać.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Mecz z Ajaksem duża szansa na awans, Boguś : sprzedałem Radovica bo tak się z nim umówiłem …Legia odpada
Następny mecz z Ajaksem, Czy Boguś uczy się na błędach?? Absolutnie… Sprzedałem Nikolica bo tak się z nim umówiłem, a Prijovica puściłem bo miał już tylko 4 lata kontraktu…
Tylko gdzie tu dobro Legii ???

19Legia16
19Legia16

Uważasz, że jeżeli ktoś przychodzi z kartą w ręku to nie przytula solidnej kwoty za podpis?

technojezus
technojezus

Tak, puścić takeigo gracza za mniej niż 2mln euro…….

Toć to byłby sygnał że Legie czy każdy klub z naszej ligi można jebać jak się da jeżeli chodzi o transfery.

W Legii jest teraz Mioduski i on nie jest głupi.Nie przedłuży kontraktu to nigdzie nie pójdzie i będzie kopał w rezerwach do końca kontraktu.
Przedłuży to będzie grał + będzie mógł sobie zapracować na lepszy transfer niż Olympiakos który poziomem jest praktycznie taki sam jak Legia.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Cenę dyktuje rynek – widocznie nikt się o niego nie zabija. 2.5 bańki za 28-letniego dziada z rocznym kontraktem, który nie sprawdził się nigdy w poważnej lidze to sporo. Alternatywą jest strata kasy i brak dobrej gry grymaszącego Dzidzi. Trudna decyzja, ale lepsza jakakolwiek kasa niż rzekomy prestiż.

technojezus
technojezus

Ale co ty pierdolisz za farmazony?

,,Cenę dyktuje rynek – widocznie nikt się o niego nie zabija. 2.5 bańki za 28-letniego dziada”
Dlatego max. ile Legia za niego może dostać to właśnie 5-6mln euro, chociaż jest wart przynajmniej 2 mln więcej.Masz racje, roczny kontrakt zaniża jego cenę ale bądźmy poważni.Za 2 mln to oni mogą takiego Kuchego sprzedać, a nie jednego z najlepszych graczy w historii naszej ligi.

,,Alternatywą jest strata kasy i brak dobrej gry grymaszącego Dzidzi.”

Człowieku jakby tak zrobił to zamiast do lepszej drużyny po kontrakcie z Legią, to by poszedł do jakiegoś cing ciang fc do azji albo do gorszej ligi bo by grał chłam i zamiast kokosów to by zarabiał mniej niż w Legii.
Kto go poważny by kupił jakby nie grał w podstawowej jedenastce?

Skoro Mioduski powiedział że zaproponował mu rekordowy kontrakt jak na naszą ligę który jest bardziej atrakcyjniejszy od Olympiakosu to chyba jest coś na rzeczy i Vadis nie wygląda na jakiegoś buraka z małym iq i wybierze Legię co jest praktycznie pewne.
Mioduski jedynie puści Belga jeżeli ktoś zaproponuje min 5 mln euro.Bo tyle w obecnej sytuacji jest warty.
Tu chodzi aby po sprzedaży Ofoe kupić w zamian takiego samego klasowego zawodnika.
Już widzę kogo by kupili za mniej niż 1 mln euro……

Założę się że Jakby to Mioduski był prezesem Legii gdy Prijović odchodził to by nie odszedł, bo już ta akcja z nim pokazała że Leśny to ciepłe kluchy, a Legią może trząść jakiś piłkarzyna.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Dalej żyj sobie w malignie – najśmieszniej jest jak ktoś uwierzy w swą propagandę. 8 mln? Może od Chińczyka na prozacu. Napisz kto prócz Hasiego bije się o waszą starletkę?
Pobudka!

technojezus
technojezus

To ty chłopie pierdolisz jak potłuczony.
Gówno mnie obchodzi kto ile proponuje za Ofoe, nie pracuje w Legii to jakim cudem mam to wiedzieć?
Ofoe jest warty min. 5mln euro i każdy kto proponuje mniej jest debilem i łudzi się że w Polsce żyją jakieś zjeby co swoich najlepszych piłkarzy za frytki oddają.Pewnie Leśny by go sprzedał bo ,,obiecał” ale teraz jest Mioduski a nie Leśny.

Mioduski nawet jak się Ofoe nie zgodzi na nowy kontrakt to go nigdzie nie puści, ale patrzę że nie możesz tego pojąć i pierdolisz jakieś dyrdymały że ,,Ofoe nie będzie dobrze grał i Legia nie zarobi” Kurwa logika przedszkolaka. Nic tylko ci pogratulować.
Doucz się najpierw bo tak jak piszesz to nie wygląda.

Jeżeli ty myślisz że Ofoe nie ma wielu fert to ja ci współczuję.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Jest wart tyle ile za niego oferują pajacu. Zamiast religii powinny być w podstawówce podstawy ekonomii. Nie zwróciłeś uwagi, że nie ma wokół niego nawet fake’owego zainteresowania?

progressive85
progressive85

Narobił gówna ściągnieciem tak klasowego piłkarza który w pojedynkę zrobił dla Legii MP? No ,odważne stwierdzenie 🙂

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Narobił kupy tymi umowami na pysk oraz dziwacznymi zapisami w umowach.
Teraz nie dziwią postawy i roszczenia Niko czy Prijo.
„A co ja gorszy jestem od X?”

Topinambur
Topinambur

Vadis pada właśnie ofiarą ułomności w myśleniu działaczy, która jest podyktowana ułomnością w myśleniu dziennikarzy i kibiców.
Nikt nie ma wątpliwości, że Ofoe to świetny piłkarz przerastający tę ligę, ale nie on pierwszy i nie ostatni.
Warszawskim działaczom w głowie się nie mieści, że ktoś może za niego dać mniej niż 3 miliony euro.
Ano może. Facet gra w kasztanowej lidze, w zespole który tej kasztanowej ligi nie jest w stanie wygrać na luzie (potrzebna jest pomoc sędziów, czy to pomoc w trakcie ich spotkań, czy szkodzenie rywalom w ich spotkaniach) ma 28 lat. Jaka niby ma być jego wartość, skoro zbyt wiele się już nie rozwinie, dodatkowo ma humory i nie panuje nad nerwami, a kilka zespołów już pokazało, że koncentracją i wybieganiem (w połączeniu z odpowiednimi umiejętnościami) można go wyłączyć z gry na całe spotkanie? No właśnie mniej więcej taka.
Na dodatek, facet w tej buraczanej lidze wykręcił gorsze liczby niż Konstantin Vassiljev, który grał z nieporównywalnie gorszymi piłkarzami w zespole.

Oferta jest adekwatna, należy zejść na ziemię i zastanowić się, co należałoby uczynić, aby piłkarz nie rozwalił drużyny od środka i dał na sobie zarobić, zamiast fochować się na „kiepską” ofertę.

Żeby wyciągnąć za chłopa z 5 milionów euro to Ofoe musiałby być kilka lat młodszy.

PYZ24
PYZ24

Świetnie to opisałeś tylko niepotrzebne oskarżenia o pomaganie Legii. Dowodów nie masz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

daj spokoj 😉 ogladali go tez w kasztanowej LM i tam w kazdym spotkaniu pokazywal swoja wartosc. Grosicki jest od niego o rok starszy, a poszedl do Hull City za 6 mln euro i nie powiesz mi, ze taki Vadis gdyby gral w naszej reprezentacji to zanizalby jej poziom 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

skoro dawal rade na tle Sportingu, Realu i Borussi, a nasza lige wciaga nosem to bede sie nadal upieral, ze jest wart minimum 5 mln euro 😉 Oczywiscie jest ryzyko, ze w innej lidze „nie odpali” ale przy malo ktorym pilkarzu takiego ryzyka nie ma.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando
dario armando

Jakkowiek by nie być patriotą ,to Grosik nawet w przybliżeniu nie jest klasy Vadisa ,który co najmniej w 30 % ma zasługi w mistrzostwie Legii .Gdyby nie on ,to Piotrek Nowak nie byłby tak obsrany w drugiej połowie na Łazienkowskiej ,tylko dopierdolił Legii ,jak to nakazywał przebieg pierwszej połowy,ale z takim w naszym warunkach magikiem nie wiesz na czym stoisz ,jedno zagranie może zakończyć mecz To jest nasz swojski Messi ,biedna będzie bez niego Legia ,bo raczej szybko nikt podobnej klasy tu nie trafi.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Zauważyłeś, że Grosicki odszedł z ligi francuskiej? Nie wiem też czy nie miał dłuższego kontraktu.

krysiapawlowicz
krysiapawlowicz

sam sobie przeczysz… i chyba nie oglądasz tej ligi zbyt regularnie, a tak w ogóle to czym ty się przejmujesz? bo chyba tak szczerze to cię jebie… ta sytuacja, kibicując poznaniakom, gdańszczanom czy komuś tam …
to jest problem Właścicieli i prezesów stołecznego zespołu.

KCD
KCD

Topinambur A w których meczach, poza jednym wiadomym, Dzidzia został wyłączony tą koncentracją połączona z umiejętnościami? Mnie bawi to zachwycanie się wyłączeniem przez Jagę bo a) było fartownie i ryzykownie – Góralski miał szczęście że kartki żadnej nie dostał b) Jaga zamiast zagrać o zwycięstwo tak się skupiła na przeszkadzaniu, że aż zremisowała. Z tym drugim to trochę przesadzam, ale minimalizm był widoczny i mistrza w Białymstoku nie ma.
Co do samego artykułu to brakuje mi wspomnienia, że z punktu widzenia zawodnika też dobrze jest wypracować jakiś kompromis. Jakby skończyło się rokiem w rezerwach, to po zakończeniu kontraktu i z opinią sfochanej gwiazdeczki ciężko będzie znaleźć klub, który da dobry kontrakt. Na pewno trudniej niż teraz.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Tylko jak Legia się tera ugnie to wszyscy zobaczą, że klub jest w takich sytuacjach bezsilny. I tak źle i tak niedobrze. Moim zdaniem kluby powinny mieć większe pole manewru w takich wypadkach bo piłkarze są coraz bardziej kapryśni i bezczelni. Niech UEFA czy jakikolwiek organ decyzyjny coś z tym zrobi. Z niewolnika nie ma pracownika – jasne, ale do cholery umowy na piśmie należy respektować i nie szantażować olewaniem swych obowiązków…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Póki co, mierzącą bardzo wysoko Legię, wzmocnili dwaj zawodnicy spadkowicza z ESA, którzy notabene, byli już jej zawodnikami. Jeszcze tylko eksplozja talentu Chukwu i jazda ze wszystkimi. Mam nadzieję, że naprawdę mają tam na L3 jakiś plan zakupów i coś w tym kierunku robią, bo póki co wygląda to tak, jakby chcieli podjąć przyjęciem angielską królową, a robili zakupy w biedronce. Jeśli nie zabolą brzuchy, to będzie rzyganie na odległość i sraczka, jak wyziew z islandzkiego gejzeru!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Co do użycia słowa „wzmocnił”, to wyraziłem się nieprecyzyjnie. Masz rację. Co do Monety, też się zgadzam, że decyzja klubu zasadna. Co do Chukwu, to ja mam szczerą nadzieję, że odpali i gole w sparingach, pokazują, że może się udać. Martwię się tym, że trzech wspomnianych, to zwyczajnie za mało i nie współgra z oczekiwaniami, wytyczonymi celami i (jak się zdaje) finansowymi możliwościami. Odejście (całkiem możliwe) VOO dodaje jeszcze mgiełki niepokoju, do ogólnie jednak dość nieciekawego krajobrazu przełomu sezonów. Nikogo na razie nie rozliczam. Mam świadomość, że czasu (teoretycznie) jest dużo, ale chyba dośc oczywiste jest, że kadrę warto zbudować jak najszybciej. Żartobliwie zauważę, że transfery z zeszłego roku były chyba nieco za późno i taki Vadis nie zdążył na czas zgubić oponki, Moulin długo dochodził do formy, a Langil dochodzi do niej do dziś i nawet inhalacje za pomocą sziszy nie pomogły 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Powinna, ale rok temu początek ligi też powinien był być spokojny, a tu łup…. Zwyczajnie chciałbym, by tego uniknęli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Besnik też się dobrze zapowiadał, na takie łup nic nie wskazywało 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Nie miałem najmniejszego zamiaru ich porównywać. Osobiście jestem wielkim fanem Magiery i życzę mu wszystkiego wygranego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Urkides

” Mam nadzieję, że naprawdę mają tam na L3 jakiś plan zakupów i coś w tym kierunku robią,”
A jak Ci sie wydaje że cały pion sportowy razem ze skautingiem cały rok siedział i ogryzał z nerwów paznokcie czekając czy Vadis zostanie?
Problem Legii polega na tym że chcą zmienić strukturę zespołu, odmłodzić go. Piłkarze młodzi i na poziomie oczekiwanym przez Legię są drodzy i tez pewnie mają plany zaistnienia w lepszych ligach. W tej kategorii Legii pozostają właśni wychowankowie.
Jeśli Vadis odejdzie a pewnie tak sie stanie to trzeba będzie odbudować „kręgosłup” zespołu czyli kogoś do obrony, DP do Moulina z umiejętnościami rozegrania, myślę że jesli Wolski ma wpisana kwote odstępnego to kupią jego i do tego napastnik.
Reszta albo juz jest albo mozna uzupełnić młodziakami.
Myślę że w tym roku Legii będzie ciężko bo jeśli Rado będzie kontuzjowany to tej jakości może zabraknąć. Tak więc puchary pod znakiem zapytania a o MP też będzie trudno.
Ale raz na jakis czas trzeba przejść czyściec.
Z Vadisem trzeba byc stanowczym, jest kontrakt musisz go wypełniac. Przecież ani Vadis ani Mioduski nie są idiotami i rozumieją wszystkie konsekwencje „wojenki”. Wygranego nie będzie. Legia nie może sobie pozwolić żeby każdy piłkarz który akurat dostał ciekawa propozycję odchodził na żądanie.
Myślę że skończy się tak że za Vadisa dadzą większą kasę a Vadis odpuści swoją część i pójdzie grać gdzie indziej. To jest logiczne rozwiązanie. Ale Legia musi postawić swoje warunki bo inaczej będzie to zły przykład dla innych. Niech tylko szybko to załatwią bo szkoda czasu, trzeba się wzmacniać.
Decydująca bedzie III runda kwalifikacji bo jak ją przejdziemy to juz mamy zagwarantowaną LE. Tak więc przed III rundą trzeba miec w miarę poukładany skład a potem może się trafi jakiś złoty strzał transferowy.

TomAas
TomAas

Problem Legii jest taki że teraz Pan PiaR będzie robić wszystko mądrze, tak jak trzeba, z pięknymi przejrzystymi kontraktami, bez niedomówień, bez dziwny zapisów, bez dogadywania się pod stołem. No i oczywiście będzie kupować niedrogo ale z gigantycznym potencjałem. A organizowanie tego trwa.. może za rok się z jakimś transferem wyrobią. Do tego czasu wszystkiemu winien będzie Pan Koralik

Urkides
Urkides

Mioduski jest za mądry i ma zbyt duzo tyle klasy zeby teraz płakać w mediach.
Legie czekają kolejne zmiany. Po czasach „zastaw się a postaw się” przychodza czasy pozytywizmu.
Model Leśnego odbił się od sufitu dalej to by nie poszło. Ja widze w tym dobry znak bo zaczyna się przebijac do swiadomości że bez dobrze wyszkolonych polskich piłkarzy pewnej bariery nie przebijemy. Zbyt dużo lig jest bogatszych od nas i ciekawszych sportowo żeby chcieli u nas grac dobrzy zawodnicy. Będą trafiać się wyjątki ale na tym nie da się budowac strategii klubu i ligi.
Mioduski w tym roku musi wyjść z „zakrętu” finansowego i przebudować drużynę.
Ja myślę że przy jego wiedzy o finansach i kontaktach będzie potrafił to zrobić. Chociaż rewolucji nie będzie bo większość umów sponsorskich podpisał juz Lesny.
Najprędzej dodatkową kasę można dostać za nazwę stadionu i renegocjowac umowę z Fortuną bo zmieniła się ustawa regulująca hazard i jest teraz korzystniejsza dla firm zarejestrowanych w Polsce.
Ja sie szykuję na 1-2 sezony chudsze ale może jestem pesymistą?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

„A jak Ci sie wydaje że cały pion sportowy razem ze skautingiem cały rok siedział i ogryzał z nerwów paznokcie czekając czy Vadis zostanie?”

Wcale bym się nie zdziwił, gdybyś był blisko prawdy 🙂

Urkides
Urkides

Piszesz bzdury, szkoda czasu na przekomarzanki.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

A kto ci się karze przekomarzać? Napisałem co myślę, jakie mam refleksje i obawy przed nadchodzącym sezonem i tyle. Nie musisz się zgadzać i tyle, a ja mam nieodparte wrażenie, że gniewasz się, bo nie podzielam twojego zdania. Jeśli tak, to bardzo przepraszam,

Urkides
Urkides

Nie gniewam się, tylko lansowanie teorii że w klubie pracują idioci jest głupie.
Mioduski zarządzał nie takimi projektami, Żewłakow to inteligentny gośc który rozumie o co chodzi w piłce, Magiera też jest mądrym gościem a Ty piszesz że oni obijali gruchę przez cały rok czekając co zdecyduje Vadis.
Przy wszystkich niedoskonałościach w Legii nie pracują ludzie GS-u

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Odpłynąłeś zupełnie. Podaj mi chodź pół cytatu, w którym choćby sugeruję, że w klubie pracują idioci. Nie mam pojęcia skąd to wziąłeś. Ja napisałem, że rok obijali gruchę? Nie napisałem, a twoje fantazje erotyczne, to już twoja sprawa (wybacz, ale nie mogłem się po twoich insynuacjach powstrzymać od fallicznej złośliwości). Nakręciłeś się niesamowicie i w efekcie usiłujesz mi udowodnić, że jestem wielbłądem. Osłem może tak, wielbłądem nie.

Mały off top: zgodziliśmy się chyba, że na transfery jeszcze jest czas, ale taki gość, jak Antonio Conte, robi w swoim klubie (dla nieuświadomionych – Chelsea) niesamowitą gównoburzę za to, że jeszcze mu nie kupili wskazanych i oczekiwanych zawodników. On też ma czas do 31 sierpnia, więc czemu się denerwuje? Dziwak!

Urkides
Urkides

czy Ty na poważnie porównujesz możliwości i sposób działania w Chelsea i Legii?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Podobny mamy uczyć się od najlepszych, więc bierzmy najlepsze wzorce. Poza tym idzie tylko i wyłącznie o sposób budowania kadry. Nie uważasz, że o wiele korzystniej jest ją zbudować na przykład na miesiąc przed wznowieniem ligi, niż miesiąc po pierwszej kolejce? Serio pytam i głupio się uśmiecham 😀

Urkides
Urkides

No muszę przyznać Ci rację. Jakby Legia była teraz aktywna na rynku to by mogła wyciągnąć jakiegos piłkarza Chelsea. A jesli nawet nie im to może jakimś klubom z czołówki ligi niemieckiej, albo francuskiej a w najgorszym przypadku holenderskiej, belgijskiej, tureckiej czy nawet greckiej. Oni sie w tej Legii nie znaja na tym jak sie kupuje piłkarzy i kiedy trzeba to zrobić. Powinni wziąć w garść ze 2 banie EUR i wyłuskiwać tych kocurów którzy aż nogami przebierają żeby trafić do Polski.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Masz zaawansowane problemy z interpretowaniem analogii. 🙂

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Faktycznie, z tego co pamiętam chodziło o Bayern nie Chelsea…

technojezus
technojezus

Jeżeli ty myślisz że te transfery co obecnie zrobiła Legia to ,,wzmocnienia” to ja ci współczuję.
Co do Chukwu to widać że już odżył – 2 mecz, 2 bramka i bardzo dobra gra.Będą z niego ludzie.
Na 100% będzie napewno nowy napastnik, środkowy obrońca i środkowy pomocnik.

Transfery będą więc nie ma co spinać dupy.
Legia z IFK gra dopiero 12 lipca.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

2 tygodnie, mnóstwo czasu 🙂

technojezus
technojezus

Wystarczająco.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Mam nadzieję!

bastion79
bastion79

Czy będą to zobaczymy bo sparingi i liga (zwłaszcza w europie) to dwie różne sprawy. Trzymam kciuki, zobaczymy.

lubie mezo
lubie mezo

Pewnie walcza o zatrzymanie Pazdana i VOO, na reszte maja wyjebane.

technojezus
technojezus

Pazdan odejdzie.
Nie wiadomo co z Rzeźniczakiem i Guilherme.
Reszta powinna zostać.

Jaguar
Jaguar

Gino, ja na to patrze tak: Legia chce pilkarz(y)a, ktorzy na te chwile, nie chca za bardzo grac w naszej lidze. Mierza wyzej.
Klub ma zapewne krotsza, badz dluzsza liste zawodnikow, o ktorych bedzie zabiegal. Moglby dokonac transferow juz w polowie czy pod koniec czerwca, jak cala liga, ale oni chca nieco innych pilkarzy…niz cala liga.
Stad, czekaja na rozwoj sytuacji z innymi potencjalnymi Odzidzami i Moulenami.
Pewnie, ze mozna juz teraz brac Karola Angielskiego czy innego Putiwcewa, ale oni (Szopen i Magiera) chca jakosci. I tu dochodzimy do meritum.
W sytuacji polskiego klubu, ktory chce pilkarzy ponad poziom naszej ligi, trzeba wkalkulowac, ze tacy nie pomoga na poczatku sezonu, bo albo ich jeszcze nie bedzie, albo beda nieprzygotowani, albo cos jeszcze innego…

Leron
Leron

Bardzo dobrze, Miodulski pokazał, że ma jaja, których Bogusiowi brakowało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

Dariusz Mioduski: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”
Tyle w temacie, zresztą Mioduski nie puści takiego zawodnika za mniej niż 2 mln euro bo mówi się że 250tyś euro ma iść do menadżera Vadisa bo tak mu Leśny ,,słownie” obiecał.

Znając Leśnego to by go puścił jak Prijovicia bo ten mu ,,obiecał” i fochy strzelał.

Urkides
Urkides

Leśny był rzeczywiście powiewem świeżości w naszej zatęchłej lidze i dał impuls ale jego strategia miał krótki nogi. Lech chyba idzie słuszną drogą stawiając na wychowanków. Na razie musi się posiłkować wieloma obcokrajowcami bo w polsce nie ma piłkarzy odpowiedniej jakości ale z czasem to się będzie zmieniać.
Legia też chyba będzie przezywać taki okres jaki ostatnio miał Lech i będą zachwiania ale jeśli ma się zmienić strategia budowania klubu to warto go przejść.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Urkides

Czytałeś wywiady z Mioduskim o stanie kasy w Legii? Polityka była taka wylądujemyże z tej kasy z LM nic nie zostało. Jeśli by kontynuować taka politykę i nie awansowac do LM to z jakim długiem wylądujemy?
Tylko superfart w zeszłym sezoniu pomógł nam awansować do LM. Legia była w takiej rozsypce że ledwie pyknęła ten Dundalk. Gdyby wylosowała kogokolwiek innego to 100 mln zeta by nie było a to znaczy że o tyle byłby wyższy dług Legii.
Czy to jest rozsądnne zarządzanie urządzać sobie ‚ostatni dzień Pompei”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Sprzedawała to fakt, nawet nietanio. Pytanie jest inne: gdzie są pieniądze bo w kasie ich nie ma.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Problem z Bogusiem był taki ze kumpelskie stosunki z zawodnikami przedkładał nad dobro Legii.. ( 1. Sprzedaż Radovica, 2 Sprzedaż Nikolica 3 Sprzedaż Prijovica – wszystkich za frytki.. )

Leron
Leron

I co po sobie pozostawił Boguś ? Kasy z LM nie ma, zawodnicy na niekorzystnych kontraktach, wizerunek bandytów w europie i braki w akademii. Leśnodorski miał to szczęście, że wiatr powiał w dobrą stronę za jego rządów i potencjał Legii rozkwitł po ciężkich latach, jednak nie zrobił nic by tak pozostało na przyszłość.

Co do sytuacji z szatni to odpowiedz sobie sam co bardziej ją psuje. Pozwalanie zawodnikowi na dyktowanie warunków i olewanie kolegów czy też przywrócenie jednego zawodnika do pionu.

Leron
Leron

I co po sobie pozostawił Boguś ? Kasy z LM nie ma, zawodnicy na niekorzystnych kontraktach, wizerunek bandytów w europie i braki w akademii. Leśnodorski miał to szczęście, że wiatr powiał w dobrą stronę za jego rządów i potencjał Legii rozkwitł po ciężkich latach, jednak nie zrobił nic by tak pozostało na przyszłość. A tak dodając nawiasem Ajax i Celtic do dziś się śmieją.

Co do sytuacji z szatni to odpowiedz sobie sam co bardziej ją psuje. Pozwalanie zawodnikowi na dyktowanie warunków i olewanie kolegów czy też przywrócenie jednego zawodnika do pionu.

Buncol
Buncol

Co po sobie zostawił Boguś?
Gablotę pełną trofeów !!!
Nie wiem jakiemu klubowi kibicujesz ale w przypadku Legii kibice oczekują trofeów.
Nikogo nie obchodzi stabilność finansowa Lecha Poznań.
Niech oni mają swoją stabilność a Legia niech dalej zdobywa trofea.
Wszyscy widać będą zadowoleni.

Leron
Leron

Fajnie powiedz przeciwnikom to może z podziwu będzie walkower. Choć patrząc na Ruch to jednak gablota pełna trofeów to marna scheda gdy nie jest poparta niczym innym.

Tak się jednak też składa, że trofea to czasy przeszłe, a ja Bogusowi zarzucam brak dalekowzroczności.

dario armando
dario armando

Już zaczynałem mieć o tobie niezłe mniemanie,ale tym wpisem no po prostu dałeś dupy ,bo Boguś to przede wszystkim zostawił z Legii największego polskiego klubu wizerunek notorycznych bandytów europejskich ,bo to powinna być skala odniesienia-Europa.No ja pierdolę ,kolejny legijny minimalista,znowu to samo ,ja kibicuję całemu polskiemu futbolowi ,ale znowu widzę zaściankowość.Mioduski walczy o należne jej miejsce w hierarchii europejskiej ,a Boguś poprzez bratanie się z kibolami zrobił pośmiewisko europejskie ,bo chyba nie ma drugiego takiego prezesa ,żeby w czasie jego rządów klub był ROKROCZNIE!!!!! karany

Buncol
Buncol

Dario ogarnij się proszę.
Naprawdę myślisz że ktokolwiek w Europie pamięta że Legia zagrała jeden mecz bez publiczności? Piszesz o jakiejś kompromitacji o której pamieta garstka ludzi tak samo jak garstka ludzi pamięta ekscesy w Niemczech czy Hiszpanii w ostatnim sezonie.
Co zrobili kibice Ruchu na koniec ligii ? Co zrobili kibice jagi by przedłużyć mecz?
Tamte ekscesy cię nie bolą tylko Legia Bogusia?
Legia przed Leśnym miala mase problemów i z kibicami i z wynikami.
To był pierwszy prezes który rozwiązał przynajmniej jeden z tych problemów.

Dla mnie liczą się wyniki a nie słodkie pierdolenie o wizji jak w Gdańsku czy Poznaniu.
Na pewno ty jako kibic Lechii też chciałbyś zobaczyć swoją drużynę w pucharach nawet gdyby jeden mecz odbył się bez publiczności.

I żeby nie było nie popieram chuliganów, ale dla mnie to pikuś w porówaniu do 4 mistrzostw Polski i czterech Pucharów Polski w 5 lat.

dario armando
dario armando

Buncol ,Czy Ruch albo Jaga to jest odniesienie do Legii? jesteś kibicem największego obecnie polskiego klubu ,więc martwić cię powinny takie historie , i patrzeć na to jak to wygląda w skali Europy ,nie polskiego zaścianka.No dziwna rzecz ,mnie bardziej zależy na dobru twojego klubu ,choć kibicuję całej polskiej piłce ,a Lechia jest dla mnie spośród wszystkich klubów tylko ulubiona ,więc opisywanie mnie jako jej kibica to mimo wszystko przekłamanie. U mnie to jest tak ,że ogarnięty kibic Legii będzie za Mioduskim ,bo oprócz sukcesów stanowczo za dużo było wpadek w czasach rządów Leśnodorskiego i jak widać błędnie założyłem ,że ty też je odpowiednio postrzegasz.

Buncol
Buncol

Dario
Leśny rządził przez 5 lat. Tymczasem ty już ferujesz wyroki na temat rządów Mioduskiego, który rządzi raptem pół roku.
Równie dobrze wpadek może być więcej niż za Lesnego i mogą być jeszcze bardziej kompromitujace. Oczywiście tego bym nie chciał, ale za wcześnie by już cokolwiek porównywać.
Wiem ze masz do tego słabość i już nieraz ferowałeś wyroki przed czasem.
Żaden kibic Legii nie bedzie żałował ostatnich 5 lat Legii bo to sportowo jeden z najlepszych okresów w jej 100 letniej historii.
Czy za Mioduskiego bedzie podobnie to się okaże za kolejne 5 lat.

Teraz proponuję darować sobie jakiekolwiek oceny i porównania do Leśnego bo póki co Mioduski nic jeszcze nie pokazał.

progressive85
progressive85

To pewnie ktoś z Bydgoszczy z rodziny Mioduskiego albo z agencji PR wynajętej przez
obecnego właściciela Legii 🙂 Obstawiam jednak to drugie 🙂

Urban
Urban

2 mln ich nie zbawi (+pensja), ale wizerunkowo straca w ch.., jesli najlepszy pilkarz ligi pojdzie za 2mln, bo tak mu sie podoba. Gorzej, ze Legia nie ma w tej chwili Jodlowca, P(R)adovica i murzyna, a transferow 0. Potem bedzie o aklimatyzacji przez pol roku. Trzeba dzialac jakby Belga nie bylo, ale Zewlakow to taka pizda, ze pewnie za Hasim zaraz poleci do Grecji.

ElTomas
ElTomas

Dokładnie. Więcej finansowo stracą na tym, że puszczają najlepszego piłkarza za drobne (w kontekście przyszłych transferów) niż teraz przy tych 2 mln… Umowy dżentelmeńskie umowami ale trzeba w końcu doprecyzować od jakiej kwoty te umowy obowiązują. Czas najwyższy skończyć z tym puszczeniem piłkarzy za czapkę gruszek (Nikolic, Prijovic, Pazdek) i zacząć się trochę szanować 🙂

Urban
Urban

ten agent to pewnie bzdury gada o jakies umowie na gebe.

Buncol
Buncol

To nie są moje pieniądze, ale jako kibic chciałbym bardziej stanowczej postawy zarządu Legii wobec podobnych wybryków piłkarzy.
Vadis jest mega kozakiem i ma prawo chcieć czegoś więcej.
Z drugiej strony Legia bardzo pomogła mu się odbudować i pokazać w Europie.
Obie strony skorzystały dlatego stawianie klubu pod ścianą jest ze strony piłkarza nie fair.
Tym bardziej że za drobne w Warszawie nie siedzi.

Albo Vadis zostaje wypełnić kontrakt nawet w rezerwach, albo niech idzie do Grecji, ale za uczciwe pieniądze, czyli minimum 3 mln Euro

YanuszYoyko
YanuszYoyko

Dlatego też dziwię się, że taki obrotny agent nie wpisał żadnej klauzuli odstępnego. Jedno zdanie w kontrakcie i problemów by żadnych nie było.

DrMabuse
DrMabuse

Proste. Skoro my ustnie obiecali, ze nie bedzie problemu z odejściem i nie okreslili warunków, to po co mial wpisywać odstepne. Notabene po sprawie VOO zyczę Legii wszystkiego najlepszego w podpisywaniu kolejnych kontraktow z dobrymi pilkarzami. Kazdy bedzie sobie teraz precyzyjnie okreslonej, niskiej kwoty odejścia. Na gentlemen’s agreement juz raczej zaden się nie skusi.

Buncol
Buncol

No i dobrze, niech będzie w kontrakcie zawarta klauzula odstępnego jak zrobili z Pazdanem. Sprawa czysta i nikt nie ma pretensji.
Z Vadisem powinni zrobić to samo.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Niezle mnie rozsmieszyles, juz widze jak kolejne asy mowia „Przepraszam panie Mioduś, ale bez kwoty odstepnego to dziekuje, nie chce skonczyc jak Vadis i siedziec w tym klubie pol roku/rok dluzej za 1,3 mln euro rocznie” 😉

YanuszYoyko
YanuszYoyko

Brawo poprzedni zarząd. Takiego smroda po sobie zostawić. Pewnie obietnice dla Vadisa padły już w momencie gdzie (pokątnie) wiadomo było kto wygra batalię o zarządzanie klubem.

10swi.stak
10swi.stak

Gra z agentem o dobry kontrakt. Czy w Polsce, czy w Grecji? Dla niego żadna różnica. Poważnie grać w piłkę przestał jak przepadł w Anglii. Teraz liczy się hajs.

Dziwne, że dżentelmeńskie umowy nakładają obowiązki tylko na klub. Z Vadisa taki dżentelmen jak z Góralskiego ministrant. Klub dał mu szansę na odbudowę, pomimo dużych problemów osobistych na starcie poprzedniego sezonu, a teraz tylko naciska na klub. W NBA zawodnicy pomimo możliwości wykupienia swoich kontraktów dają szanse swoim klubom na przyzwoite wymiany, a w piłce nożnej Pan piłkarz ma być ponad klubem… dobre sobie.

Esox
Esox

Kolejny zawodnik, który wymusza na klubie transfer to nie jest to co powinno się w Legii stać normalnością. Myślę, że trzeba go zatrzymać, no chyba że przyjdzie konkretna oferta odpowiadająca Legii. Nawet jak strzeli focha, to przecież w końcu mu przejdzie. A jak nie przejdzie i gość będzie toksyczny w szatni to można go wysłac na wycieczkę po boiskach w Łowiczu i Morągu.
Przecież nie będzie sam sobie szkodził.
I to gwiazdorzenie i przedłużony urlop z powodu urodzin dziecka to też przegięcie. Rozumiem dzień, dwa, ewentualnie trzy. Ale gośc przesadza. Drużyna zapierdala a on się wakacjuje.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Tez sie smieje, ze robia z Vadisa rozhisteryzowana nastolatke, ktora sie obrazi na caly swiat, bo posiedzi w Legii do przerwy zimowej 😉

Adam78
Adam78

To Vadis już nie kocha Legii?

zdyrman
zdyrman

Jednrza rzecz -VOO decyduje aby przez rok byc chuj…..wym. Ilez to klubow rzuci sie po niego za rok (nawet w styczniu 2018)? Sam se strzeli w kolana

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas

Czemu akurat VOD chce do Olympiakosu… Chce pracować z „albańskim szamanem” którego w Legii wszyscy piłkarze pogonili ?? Dziwne to.
Szkoda że VOD odejdzie. Drugiego takiego piłkarza w eklapie już nie będzie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

Podobno Olympiakos zaproponował tak małą cenę za Ofoe bo zaproponowali mu duży kontrakt + menago Ofoe coś pierdzi że Leśny mu ,,na słowo” obiecał że przy transferze, część kasy zgarnia on.Przy ofercie 2mln euro zgarnie ok 250 tyś euro.
Mioduski to nie Lesny i nie puści takiego zawodnika za mniej niż 2 mln euro bo ten mu fochy strzela z menadżerem.
Zresztą Mioduski już się ostatnio wypowiedział: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas

http://legionisci.com/news/71290_Menedzer_Odjidji-Ofoe_Legia_nie_respektuje_ustalen.html

Jeżeli to prawda… To Leśniodorskiego za jaja powinno sie powiesic

TomAas
TomAas

No tak, jak śmiał zawierać jakieś ustalenia! Przecież był tylko Prezesem i Współwłaścicielem za czasów którego były 4 mistrzostwa w 5 lat! Jak on śmiał coś obiecywać.
Za to ten jest kozak, ten nie dotrzymuje słowa, szacun

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Mr Ass – kumplowanie się z piłkarzami i kibolami – to nie to samo co dobro klubu ( absolutnie nie odbieram zasług za mistrzostwa !)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Siwersik
Siwersik

Ponoć Mioduski zaproponował mu lepszy kontrakt niż da Olimpiakos(przegląd bodajże) czyli podejrzewać można że coś w granicach 1-1,5 mln euro. ja jestem zdania że puscic ale za 5 mln tyle ile chce prezes(ma do tego pełne prawo) jeżeli nie chce nowego kontraktu to przez rok gra na starych warunkach a później jest wolnym piłkarzem. Jeżeli po powrocie do Warszawy Vadis strzela fochy i nie chce mu się grać to odsyłamy na rok do rezerw(taki kontrakt ale coż) i jestem przekonany że po roku grania na kartofliskach nikt mu nie zaproponuje takiego kontraktu(chinczyków nie liczę) na jaki może liczyć teraz,więc wcale nie jest na wygranej pozycji. Jak tak bardzo chce do Olimpiakosu-proszę bardzo! 5 mln wykłada z Hasim i dziękujemy. Koniec z tym wymuszaniem piłkarzy

technojezus
technojezus

DM: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

Mioduski nie puści Ofoe za mniej niż 5 mln euro i bardzo dobrze.

Siwersik
Siwersik

Dokładnie. A jak się Panu piłkarzowi nie podoba oferta,klub czy koledzy z drużyny to niech zerwie kontrakt z własnej winy,choć mógłby byc to strzał w stopę dla zawodnika-nikt już poważnie by go nie traktował…

pep pep
pep pep

za 3 go prawdopodobnie puści
Istnieje tez realna szansa, że dużo większą stratą dla Legii od ew. odejścia VOO kiedyś okaże się odejście Sebastiana Walukiewicza

technojezus
technojezus

Nie, nie puści.

Vadis jeszcze trochę poszczeka z menadżerem i jedynie gdzie pójdzie po zakończeniu kontraktu to do chin, azerbejdżanu czy do innej ,,poważnej” ligi bo żaden szanujący się klub nie będzie chciał takiego kopacza u siebie co próbuje rządzić klubem.
Vadis ma więcej do stracenia niż Legia.Legia nic nie musi, za to on musi się dostosować do Legii.

pep pep
pep pep

puściła , to było łatwe do przewidzenia. Chodziło tylko o to aby nie sprzedawać tego starawego zawodnika poniżej możliwej do uzyskania ceny
Tzn uzyskać za niego (abstrahując od tego że trzeba się potem podzielić) realną wartość rynkową (pomniejszoną przecież o czynnik tylko roku do końca kontraktu)

technojezus
technojezus

Puścili bo nie dość że Vadis zrzekł się ponad miliona euro to jeszcze Legia może zgarnąć 5.5mln euro.Za zawodnika z rocznym kontraktem to jak wygrać los na loterii.

walgierz
walgierz

Chciałbym zapytać lepiej zorientowanych, bo nie mogę tego nigdzie doczytać. VOO przychodząc do Legii dostał 2-letni kontrakt, tak? Dlaczego obiecywano mu cokolwiek zimą? Rozumiem, że taka obietnica ma sens, gdy chcesz z zawodnikiem przedłużyć kontrakt, ale bez żadnego zysku ze strony Legii?
To nie jest żaden pojazd po kimkolwiek, po prostu chciałbym zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Chcieli mu dac motywacje do pokopania jeszcze pol roku w Legii, a czy byla mu ta motywacja potrzebna to juz mozna dyskutowac 😉

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Pewnie chciał odejść już zimą.

zamocny
zamocny

najlepiej jakby go przetrzymali do konca okienka transferowego i wtedy jak juz bedzie wiadomo, czy legia zagra w lm odpalili albo zostawili. jeszcze lepiej jakby w ostatniej rundzie eliminacji mieli sie spotkac z olympiakosem ;D

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Damiano_L
Damiano_L

Rozumiem, że jak pracownicy oszukują szefa, to szef jest zły, a nie pracownicy? To jest jakaś przestępcza mentalność.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

Dariusz Mioduski: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

Tyle w temacie.DM nie jest pipą jak Leśny.Gówno Vadis może zrobić, to Legia rozdaje karty.
Jak się będzie fochać to nie będzie podwyżki i będzie kopał w rezerwach aż do końca kontraktu.
Czy mu jest źle w Warszawie? Kontrakt na poziomie europy zachodniej jak wychodzi z wypowiedzi Mioduskiego a ten kręci. Pewnie ten jego menago go nakręca bo chce kasy się nałapać bo ,,Leśny mu słownie obiecał”

Zresztą szanujmy się 2mln euro za takiego gracza gdzie podobno 250 tyś z tej kwoty idzie na konto menadżera Vadisa czy samego Vadisa to jest kpina i rozbój w biały dzień.
Kończą się powoli czasy gdzie z naszej ligi wykupują czołowych graczy za gówniane pieniądze.

Jedynie Mioduski puści Vadisa jak oferta będzie na poziomie 5 mln euro, innej możliwości nie widzę.

pitras
pitras

Ale przecież redaktor Stanowski pisał, że agent mu powiedział, że Vadis się w Legii i Warszawie zakochał…

progressive85
progressive85

Chyba nikt kto ma więcej niż 15 lat w to nie uwierzył 🙂

Sraka
Sraka

ale jak to czyli to nieprawda ?

udebuluzor
udebuluzor

Niech spierdala

Marek_Ramoniak
Marek_Ramoniak

Czy pod nickiem „udebuluzor” nie kryje się aby Tomasz Lis?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

W narzeczu Lisa to by było: spoerdala.

Damiano_L
Damiano_L

Vadis umyślnie grający w Legii padlinę to jest miecz obusieczny, bo za rok piłkarzowi, który focha się zamiast wypełnić kontrakt należycie, nikt może nie chcieć zapłacić takich pieniędzy, na jakie liczy.

technojezus
technojezus

Będzie strzelać fochy?
Rezerwy czekają a potem jedynie gdzie moze iść to Chiny gdzie zaproponują mu dobrą kasę albo do jakiegoś klubu mniejszego niż Legia gdzie napewno zaproponują mu mniejsza kasę niż w Legii.

Zresztą, Dariusz Mioduski: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

lubie mezo
lubie mezo

Co to za jakieś pajacowanie? W każdym normalnym klubie zawodnika puszcza się do lepszej drużyny bez problemów.

Buncol
Buncol

Rozumiem że to sarkazm?

lubie mezo
lubie mezo

Yup.

dario armando
dario armando

Powtarzam – jeśli Legia jest poważnym klubem ,to gwiazdorek -szantażysta albo zostanie z nowym znacznie wyższym kontraktem na np.3 lata ,albo wypełni obowiązujący i wtedy niech idzie gdzie chce .Rzecz nie w nim ,te ustalenia są wyrażnie na niekorzyść klubu ,zresztą nie Mioduski je robił ,więc nie musi ich respektować.

Porter
Porter

Nawet jeśli VOO postanowi olewać grę w Legii, to przecież najdalej w połowie października Hasiego wyjebią z Olimpiakosu i Vadis będzie musiał sie przykładać, żeby po zakończeniu kontraktu w Legii ktokolwiek cokolwiek mu chcial zapłacić.
A zawarcie kontraktu na mocy którego VOO dostanie połowę nadwyżki ponad 1,5 mln dolarów za transfer, bez określenia minimalnej sumy transferu, to taki idiotyzm, że trudno to w ogóle ogarnąć, bo to prowokuje niska sumę transferu i bardzo wysoka premię dla piłkarza za za podpis.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

„piłkarz, co też zrozumiałe, wolałby pograć w lepszej lidze”… tak, to by bylo zrozumiale, tylko Vadisa ciagnie do ligi greckiej 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

… Borussia tez dala mu wieksza kase za ten jeden rok wiecej, podobna sytuacja do tej Vadisa 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Niech Vadis zostanie w Legii, a Lechia niech sciagnie jeszcze lepszego kozaka, tak to powinno wygladac 😉

Peter Lisek
Peter Lisek

Rozumiem, że odejście VOO pomogłoby np. Lechowi, czy Jagielloni. Ale Lechii???

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

… a wez wyobraz sobie Legie bez Vadisa w ostatnim spotkaniu ubieglego sezonu, jeszcze przy remisie Jagielloni z Lechem… 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

Goscia, ktory stanowi jednoosobowa armie nie sprzedaje sie za 2 mln euro 😉 z tego co pamietam, to po sezonie (czy w trakcie) Mioduski mowil, ze wszystkie propozycje ponizej 5 mln euro nie beda w ogole rozpatrywane 😉

dad56
dad56

To jest sztuka negocjacji. Mioduski chce wyrwać ile się da, bo Vadis chce grać w Grecji. Problem jest taki, że Vadis ma ważny kontrakt jeszcze przez rok, na pewno nie zaryzykuje zerwania kontraktu. Trwają podchody, bo jakaś niespisana umowa czy obietnica Leśnodorskiego, że niby jak ktoś da powyżej 1,5 mln to Vadis może odejść w każdej chwili i jeszcze Legia ma zapłacić 50% powyżej tej sumy. Nie wierzę, że ktoś byłby taki głupi, żeby wchodzić w taką gierkę, bo świadczyłoby to, że Legią rządzili kretyni. Mioduski kusi Vadisa nowym kontraktem, na 3-4 lata, tak się robi, żeby i wykazać, że zależy Legi na Vadisie, ale też podbija to cenę, więc Grecy muszą dać więcej. Wg mnie Vadis już podjął decyzję, chce grać w Grecji a Legia może tylko żądać 2-2,5 mln (za rok kończyłby mu się kontrakt, więc jest to optimum).

zielonywojownik
zielonywojownik

Dla mnie umowa bez dokumentu to nie umowa. Powinna być kwota odstępnego, powyżej której Legia musi się zgodzić i tyle. A swoją drogą może i powiedzieli agentowi i vadisowi że nie będą robić problemu jak będzie chciał odejść, ale też nie sądzę że była to obietnica typu „zaakceptujemy każdą ofertę”. Co oni się z choinki urwali?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN

Piłkarze to gorzej jak kurwy bo te chociaż robią to za co im zapłacisz, a ten? Umowa jest, wynagrodzenie ma, warunki pracy super i jeszcze jakieś miganie się, olewanie obowiązującej umowy.

M.
M.

Szkoda grajka. Najlepszą opcją byłoby jednak tupnięcie nogą. VOO w rezerwach, trudno ale lepsze to niż dać sobie w kaszę dmuchać.
Gość w ten sposób niszczy sobie karierę – po roku takiej „gry” kolejki chętnych po rezerwowego gracza, który rok nie grał, wcześniej nie poradził sobie w angielskim przeciętniaku, zagrał zajebisty sezon w polskiej lidze, jest kapryśny, nie będzie. Niech wtedy przyjdzie Olimpiakos.
PS. Pewnie było przyzwolenie na transfer, o ile trafi się właściwa oferta. Oferta za 2.5 m euro? I po grecku, pod stołem 2 m dla managera i VOO do podziału.

Uśmiech Koali
Uśmiech Koali

… aaaa my sie z Leśnym dogadalismy, to nie przeplacajcie specjalnie, rzuccie z 2 mln euro na stol, sypnijcie troche mi i Vadisowi za podpis, bedzie ok 😉 moze i tak to wygladalo, sam jako menadzer pilkarza zrobilbym pewnie podobnie 😉

lisiec
lisiec

Wniosek kapitalny: abu – abu . Cała reszta to są zwykłe gierki negocjacyjne i pożywka dla mediów. Choć mnie ta pożywka również bardzo wkręciła ;-D

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol
Buncol

Wow skad taka obiektywna i wyważona wypowiedź u ciebie?

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski

Ciężka sytuacja ale takie transfery mocno ponad stan(piłkarski) są okupione zawsze dużym ryzykiem. Bo piłkarz jest drogi więc nikt nie podpisze z nim niewiadomo jak długiego kontraktu na wypadek gdyby okazał się niewypałem, piłkarz sam też jeżeli wie że może zjeść całą ligę nie podpisze długiego kontraktu bo traktuje klub jako trampolinę do odbicia się od dna. O tyle dobrego, że ten VOO naprawdę dał Legii dużo piłkarsko i trzeba tylko poczekać aż jakiś klub rzuci z 3 miliony żeby rozwiązać tę patową sytuację.

Poker
Poker

to zemsta Hasiego za wyzywanie go od kozojebców, nikt inny nie chce Vadisa oprócz Olympiakosu, to Hasi przekonal klub do tego zakupu, pewnie sie tez umówili ze jak uda sie tanio kupic Vadisa to dostanie sign on bonus 300.000 lub 500.000 euro

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

50 rzeczy, które na pewno nie wydarzą się latem w ekstraklasie: kibice Legii przestaną pod każdym artykułem pisać o Legii. 😉

Jaguar
Jaguar

Przepyszne. Wszak skad inad, kiedy jest artykul o Legii, kazdy tak naprawde mysli o Kotwicy Kolobrzeg. Ot, zakamarki swiadomosci.
Ale plus ode mnie za poczucie humoru, a takze za… fotografie w profilu.

Leon Kameleon
Leon Kameleon

Mr Czarnecki – artykuł jest o Legii – to o czym pisać?? Amice? Finishparkiecie ?
Zdaje się że twoja schizofrenia płata ci figle..

Buncol
Buncol

No tym razem ci nie wyszło
Vadis jest piłkarzem Legii

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Mimo, że dla co bardziej nienachalnych intelektualnie zamieściłem całkiem czytelny emotikon, to jednak 3 muszki się złapały.
Kochani! Nie rozpoznalibyście żartu nawet gdyby ten kopnąłby was w dupska. 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AndrzejeK
AndrzejeK

Przyszedl by sie odbudowac. Odbudowal sie, to niech idzie, moze znowu sie rozsypie. Lepiej nie w Legii.

Janusz-WESZLAK
Janusz-WESZLAK

Jak tak bardzo chce odejść to niech Legia go sprzeda za minimum 5 mln euro .To rozsądna cena biorąc pod uwagę aktualny rynek i ile wniósł do naszej Ekstraklasy.

Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski

Dam szesnaście miliardów dolarów w gównie, jak tylko zarobię!

Skromny
Skromny

Cos mi sie wydaje,ze powoli wychodza rzady Lesnego.Fakt,trofa przybyly,byla LM.Teraz po aferze z „Zlatanem”,zrobila sie afera z VOO.Jezeli wyslali by go nawet do rezerw,sprawa mogla by sie skonczyc jak z Cierzniakiem(choc tam bylo troszke inaczej,Cierzniak mial prawo podpisac kontrakt z nowym klubem).Pozostal by niesmak i to co sobie legionisci wypracowali pilkarsko w poprzednich latach rzucilo by cien na ten klub.Wiadomo,ze na zach Europy bardziej uwierza belgijskiemu pilkarzowi niz polskiej druzynie.Tym bardziej,ze Legia dalej jest na cenzurowanym w UEFA i nie za bardzo ich tam lubia.Wychodzi na to,ze bedzie to jeden z najglosniejszych problemow ligowych ostatniego 5 lecia.Jezeli ,,ktoras stron nie ustapi,moze byc ciekawie.W kazdym razie,obie strony beda raczej niezadowolone.Nie wplywa to dobrze na atmosfere w szatni,a przeciez czekaja el LM.

Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski

„Zdajemy sobie sprawę, gdzie jest polska liga i czasem trzeba coś obiecać piłkarzom, by ci tutaj przyszli lub pozostali”
Jak to szło? Nikt nie może dać ci tyle, ile ci obieca Widz… A nie, zaraz…

Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski

Legia Danielem Stefańskim klubów! Piłkarz mówi fuck off, Legia udaje, że nie słyszy.

Weszło
04.06.2020

Sztuka dobijania krzywych gwoździ

Bardzo długo ten mecz układał się zgodnie ze scenariuszem znanym z pewnej popularnej gry komputerowej. GKS Tychy strzelał w poprzeczkę. Strzelał tuż ponad nią. Strzelał obok słupka, strzelał w mur złożony z obrońców. Wymieniał setki podań dosłownie na szesnastym metrze od bramki Zagłębia Sosnowiec, czarował sztuczkami technicznymi, chętnie wchodził w udane dryblingi. Ale przegrywał 0:1, […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Podobno w Radomiu był dziś jakiś mecz…

Radomiak i Odra podpisały chyba jakiś pakt. Jesienią, gdy radomianie pojechali do Opola, zależało im tylko i wyłącznie na tym, żeby nie przegrać. Efekt? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Teraz, gdy Odra wpadła do Radomia, także zależało jej na tym, żeby wywieźć choćby jeden punkt. I co? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Nawet gdyby kibice mogliby dziś […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Bez Brożka do końca sezonu. Jak zła to wiadomość dla Wisły?

Między 16 sierpnia, a 22 września, na przestrzeni pięciu tygodni, Paweł Brożek strzelił siedem bramek w pięciu kolejkach. Tak, mówimy o tym sezonie, nie o czasach, gdy sięgał po koronę króla strzelców i mówiło się, że hitowy transfer tuż tuż. A i berło pierwszego snajpera w kadrze musi przejść w jego posiadanie. Nie ważne co […]
04.06.2020
Anglia
04.06.2020

Anglicy korzystają z otwartej furtki – pięć zmian w Premier League

Jak od pewnego czasu wiadomo, 17 czerwca powrócą na boisko piłkarze prawdopodobnie najlepszej, a już na pewno najbogatszej ligi Europy – angielskiej Premier League. Aston Villa podejmie Sheffield United, a Manchester City zmierzy się z Arsenalem. Naturalnie wznowienie rozgrywek będzie się wiązało z całą masą organizacyjnych zmian. Obostrzeń, regulacji, zakazów i nakazów. Protokół bezpieczeństwa musi […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Miliarder przejmuje Motor Lublin. Plany? Nowa akademia i pierwsza liga w rok

Ile razy zastanawialiśmy się, dlaczego najbogatsi Polacy nie inwestują w kluby piłkarskie? Jak często kibice marzyli o tym, żeby lokalny biznesmen, który dotarł na szczyt, wprowadził na niego również ich klub? Takie pytania na pewno stawiali sobie także fani z Lublina, bo polska wschodnia od lat pozostawała futbolową pustynią. Jedno z największych miast Lubelszczyzny piłkę […]
04.06.2020
Blogi i felietony
04.06.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jest wiedzą powszechną i oczywistą, że Jerzy Pilch kochał Cracovię i futbol. Niedoceniane pozostaje jednak, jak mocno Jerzy Pilch futbolem każdego dnia oddychał, jak był nim przeżarty. To nie był pan pisarz, który czasem, pomiędzy lekturą Płatonowa i Schulza, pomiędzy trzaśnięciem zjadliwego felietonu, a machnięciem powieści bestsellerowej, dla fanaberii schodził na ziemski padół obejrzeć spotkanie […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Kosecki: „Kwintesencją polskiej głupoty były lata korupcyjne”

– W Hiszpanii nikogo nie obchodziło to, czy wbijesz lampkę, czy dwie lampki, czy butelkę. Twoja sprawa. Możesz wyjść i grać. Romario, który grał w Barcelonie, mieszkał w hotelu, w którym na ostatnim piętrze była dyskoteka. Dzień przed meczem niejednokrotnie bawił się i tańczył. Brazylijska mentalność. Mówi się o tym, że były balangi i picia […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nagroda za awans? Zwolnienie! Tak się to robi w Ostródzie

Jeszcze nie opadł kurz po decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, na podstawie której Sokół Ostróda awansował do drugiej ligi. Jeszcze Legia Warszawa stara się wojować w sprawie swoich rezerw w Komisji ds. Nagłych PZPN-u. Tymczasem pierwszy z wymienionych klubów… zwolnił trenera. Tak, tego, który przed chwilą wywalczył promocję ligę wyżej.  Myśleliśmy, że w temacie zwalniania […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Zagłębie zdobędzie Tychy? Obstaw hit pierwszej ligi w Totolotku!

Sąsiedzkie starcia zawsze budzą wiele emocji. Zwłaszcza, gdy naprzeciw siebie stają dwie drużyny, które ostatnio przeszły spore zmiany. GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec to nie tylko mecz dwóch zespołów aspirujących do gry o awans. To także starcie dwóch trenerów, którzy stanęli przed wyzwaniem „posprzątania” po swoich poprzednikach. Dzisiejszy hit pierwszej ligi typujemy w Totolotku! GKS […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Śmiały ruch Lecha Poznań – w przyszłym sezonie spróbuje grać z bramkarzem

Musimy przyznać, że początkowo imponowała nam ta odważna strategia Lecha Poznań. Jako pierwszy klub w Polsce, być może pierwszy na świecie, Kolejorz zdecydował się, by zamiast bramkarza wstawić między słupki jedenastego piłkarza z pola. I tak znalazł się w tym miejscu Mickey van der Hart, Holender, znany przede wszystkim ze swojej kapitalnej gry nogami. Niestety, […]
04.06.2020
Niemcy
04.06.2020

Afera fryzjerska w Dortmundzie. Piłkarze Borussii na cenzurowanym po złamaniu zaleceń

Jak nauczył nas przykład Heiko Herrlicha, szkoleniowca Augsburga, powody do złamania obostrzeń towarzyszących wznowionym rozgrywkom ligowym mogą być naprawdę idiotyczne. Herrlich postanowił złamać zasady i opuścić hotel, żeby zaopatrzyć się w pastę do zębów i słynny już krem nawilżający. Teraz nawywijali natomiast piłkarze Borussii Dortmund. Jak donosi BILD, kilku zawodników BVB ma obecnie spore kłopoty […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nawotka: „Nawet w juniorach w meczach Legii z Lechem chcieliśmy się pozabijać”

Tomasz Nawotka od lat jest piłkarzem Legii Warszawa na… wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec. Z warszawską drużyną grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów i ośmieszył Lucę Zidane’a. Z sosnowiczanami najpierw awansował do Ekstraklasy, a potem z niej spadł. Nam opowiada o swoim debiucie w seniorskiej piłce w wieku 16 lat, czy o pobycie w Warszawie. Jak do […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Quiz piłkarski: wyjadacze z pierwszej ligi

Przedwczoraj do gry wróciło zaplecze Ekstraklasy, dziś czeka nas dokończenie 23. kolejki tych wspaniałych rozgrywek. Jeśli od czasu do czasu lubicie rzucić na nie okiem, to pewnie poradzicie sobie z naszym kolejnym piłkarskim quizem, w którym waszym zadaniem jest wymienienie najbardziej doświadczonych pierwszoligowców. Konkretnie tych, którzy nastukali największą liczbę występów w Ekstraklasie.  W ramach podpowiedzi macie […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Matchday Boost na Radomiaka w BETFAN – kurs 2.50!

Choć pierwszą ligę będziemy oglądać w tym tygodniu ciągiem, dziś zakończy się pierwsza kolejka po restarcie rozgrywek. Jednymi z ostatnich, którzy powalczą w niej o punkty, są piłkarze Radomiaka. W Radomiu zmierzą się oni z walczącą o utrzymanie Odrą Opole. Będzie się działo? Z pewnością, dlatego typujemy ten mecz u legalnego bukmachera BETFAN! Radomiak Radom […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Brosz: „Robimy wszystko, żeby Górnik znów grał o najwyższe cele”

– Każdy dzień to jest dla nas szansa czegoś nowego i ciekawszego. Sport jest piękny. Rywalizacja jest piękna. Wstając rano ma się kolejne rzeczy do zrealizowania i pasja jest taka sama, jaka była na początku, a może i nawet większa. I to jest fajne. Ostatni czas pokazał nam, że musimy doceniać i szanować nasze dokonania. […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Bielik: „Przeżyłem trudny czas. Po kontuzji odłączyłem się od świata”

– Przeżyłem bardzo trudny czas. Kiedy doznałem kontuzji, dostałem mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy pisali, że są ze mną, kibicują mi i wierzą, że wrócę silniejszy. Ale kiedy zawodnikowi puszczają więzadła krzyżowe, nawet takie sympatyczne słowa nie są w stanie podnieść na duchu. Nie odpisywałem na nie. Odłączyłem się od świata – opowiada na łamach […]
04.06.2020
Inne sporty
03.06.2020

Wraca NBA! Kluby dogadują ostatnie detale

Jeśli z niecierpliwością oczekiwaliście powrotu najlepszej ligi świata, to mamy dla was świetną oraz… gorszą, choć niezbyt zaskakującą wiadomość. Zacznijmy od najważniejszego: NBA jest na najlepszej drodze do wznowienia sezonu, zespoły będą grać w kompleksie Disneylandu. Ale niestety, jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, planowy termin powrotu to dopiero 31 lipca. Do tego na trybunach […]
03.06.2020
Weszło
03.06.2020

Zmienia się stadion, zmienia się mecz. Tylko poziom sędziowania nieszczególnie

Dopiero pisaliśmy o marnym sędziowaniu w starciu GKS-u Jastrzębie z Wartą Poznań. Łudziliśmy się, że może w Grudziądzu będzie z tym lepiej. Że dwóm zespołom naprawdę potrafiącym pograć piłką arbiter nie przeszkodzi. Nasze niedoczekanie. Pan Wojciech Krztoń dał się nabrać w sytuacji absolutnie newralgicznej dla przebiegu spotkania i to boli jeszcze bardziej. Mecz wciąż był na styku, […]
03.06.2020