Legia ostro: Vadis musi wracać. Obije się to czkawką czy wręcz przeciwnie?
Weszło

Legia ostro: Vadis musi wracać. Obije się to czkawką czy wręcz przeciwnie?

„Gdzie zagra Vadis Odjidja-Ofoe w nowym sezonie” – odcinek tysięczny. Przeciąganie liny trwa, Legia, co zrozumiałe, chciałaby widzieć Belga dalej u siebie, piłkarz, co też zrozumiałe, wolałby pograć w lepszej lidze i pewnie za lepsze pieniądze. Jednak wiąże go kontrakt i zwyczajnie musi go respektować, czemu warszawski klub dał bardzo dosadny wyraz.

Dariusz Mioduski w rozmowie ze sport.pl mówi: – Wczoraj wysłaliśmy do agenta oficjalne pismo wzywające zawodnika do stawienia się w niedzielę na treningu. Sygnał jest jasny: facet, rozumiemy, że urodziło ci się dziecko, ale ostatecznie ty nie byłeś w ciąży i nie wykorzystuj tej sytuacji jako taniej wymówki do unikania pracy. Piłkarz ma robić to, co obecnie robi reszta drużyny, czyli kopać piłkę w kierunku wskazanym przez Jacka Magierę – ma w końcu płacone za to duże pieniądze. Jeśli jednak piłkarza trzeba ściągać z urlopu już właściwie siłą, wiadomo, że sprawy mają się niezbyt dobrze. Pytanie, jakie skutki – pozytywne i negatywne – może przynieść takie stanowisko Legii?

– Legia znów ma w składzie dobrego piłkarza

Tyle i aż tyle, Vadis to Vadis, lepszy obrażony on niż Masłowski w najlepszym humorze. Pewnie nawet jeśli nie będzie zawsze grał na maksa, to i tak częściej zaserwuje błyskotliwe podanie niż konkurenci na jego pozycji. Poza tym Legia wcale nie ma bogactwa w środku pola – Jodłowiec wyjechał z kontuzją ze zgrupowania, Radović to samo. Tak czy inaczej, Vadis w naszych warunkach to zawsze wzmocnienie, chyba że…

– Legia wzmacnia drugi zespół

No, bo gdyby Jacek Magiera uznał, że zaangażowanie Vadisa w grę jest nijakie, zawsze mógłby go zesłać do rezerw. Tam nawet zniechęcony Belg na pewno by się przydał, może z nim w składzie udałoby się uzyskać awans, którego w tym sezonie nie było? A tak już zupełnie na serio:

– Legia wysyła sygnał: nie będziemy siedzieć pod butem piłkarzy

Pamiętamy jak skończyła się podobna saga z Prijoviciem – piłkarz kręcił nosem, marudził, że chce odejść, sugerował, że jeśli Wojskowi każą mu zostać w klubie to on owszem, zostanie, ale pożytku będzie z niego tyle co nic. Legia ostatecznie ugięła się, puściła piłkarza do PAOK-u i niby miała spokój, lecz jednocześnie każdy zobaczył, jak mistrz Polski, czyli wielka machina zatrudniające masę ludzi, potrafi przegrać potyczkę z jednym piłkarzem. Postawienie się Vadisowi może ten wizerunek nieco poprawić, bo po pierwsze – zmiana w nastawieniu klubu przyszłaby już pół roku po akcji z „Prijo”, a po drugie Vadis to piłkarz lepszy i ważniejszy w układance Magiery niż serbsko-szwajcarski Zlatan, więc uznanie wobec stanowczości Legii byłoby większe. Tyle że…

– Legia ma problemy z atmosferą w szatni

Tak jak pisaliśmy, niezadowolony Vadis to wciąż dobry piłkarz, lecz niekoniecznie jego podejście do zawodu może odpowiadać innym zawodnikom w szatni. To czysto ludzka sprawa: harujecie jak woły w pracy, a obok was jest ten jeden gość, który marudzi, że mu się tutaj już nie podoba i wolałby jednak kopać piłkę gdzie indziej. No, można się wkurwić, trudno nie pałać niechęcią do takiego typa, trudno nie poruszać jego tematu w prywatnych rozmowach, co nigdy nie wpłynie dobrze na higienę pracy. A jeszcze jak ten marudzący Vadis i tak zajmie komuś miejsce w składzie? To już w ogóle dramat. Poza tym:

– Legia może mieć problemy z dżentelmeńskimi umowami

Warszawianie dogadali się z piłkarzem, że jeśli latem nie będą mu robić problemów z odejściem. A teraz Legia nie bardzo ma ochotę obietnicę spełnić, zwłaszcza że oferta Olympiakosu na kolana nie rzuca. Mioduski w sport.pl mówi: – Respektuję i szanuję ustne ustalenia. W tym wypadku, jak rozumiem, ustalenia związane z warunkami finansowymi dotyczyły jednak sytuacji, gdy to my chcemy sprzedać zawodnika, a nie, gdy on próbuje wymusić na nas transfer. Mówimy zresztą o rozmowach prowadzonych przez poprzedni zarząd, o których, jako większościowy wówczas właściciel, nie zostałem poinformowany. Zdajemy sobie sprawę, gdzie jest polska liga i czasem trzeba coś obiecać piłkarzom, by ci tutaj przyszli lub pozostali. Kolejni piłkarze mogą jednak pomyśleć, że skoro Legia opierała się przy obietnicach złożonych Vadisowi, to i ich może chcieć wyrolować. Nie zapominajmy też o sprawie najważniejszej:

– Finanse

Przypadek najgorszy, najbardziej pesymistyczny, kiedy z Vadisa nie ma już kompletnie żadnego pożytku, ale wciąż pozostaje na kontrakcie. Siedzi Belg w Legii, ale gra kompletne zero, może rozebrać choinkę, odśnieżyć parking klubowy, lecz w piłkę grać nagle nie umie. A minutę po końcu kontraktu jest już w innym klubie, naturalnie za darmo. Czyli Legia użera się z facetem przez rok, ale nic z niego nie ma i nic na nim nie zarabia. Wiadomo, że dziś oferta Olympiakosu to nie są największe pieniądze świata, lecz mieć chociaż tyle, a nie mieć w ogóle…  Poza tym nie zapominajmy, że Vadis co miesiąc pobiera z klubowej kasy naprawdę spore wynagrodzenie.

*

Uff, nie zazdrościmy rządzącym klubem, bo chyba nie ma wyjścia, które zadowoliłoby wszystkie strony. Vadis zostaje to pewnie Vadis niezadowolony. Vadis odchodzi to niezbyt zadowolona Legia, bo wplątała się w umowy i obietnice, które nie zapewnią jej góry pieniędzy za najlepszego piłkarza ligi, ani dobrej pozycji w negocjacjach z kolejnymi zawodnikami. Innymi słowy, tylko daleko idący kompromis wydaje się wchodzić w grę, czyli… Albo Vadis zostaje za gruby hajs, albo odchodzi za gruby hajs.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (169)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

A kto za ten stan rzeczy jest odpowiedzialny?
Znowu ni słowa o Królu Cygańskim, który narobił gówna i teraz trzeba w tym kupsku rzeźbić gołymi łapskami.

I co nie zrobi DM to źle.

Popieram postawę klubu. Aczkolwiek sukcesu w negocjacjach nie wróżę (VOO ma na Legię wyj…ne). Lepiej puścić VOO za kasę teraz niż stracić i kasę i zawodnika za chwilę. A pewnie i smród w szatni by się zrobił jakby go gnębili.

Marek_Ramoniak

Na Boga, panie Bogusłąwie! Larum grają! Liga Mistrzów! Vadis grać nie chce, a ty się po Himalajach bujać będziesz! Na białego konia nie wsiądziesz, tylko na sanki…

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Jak myślisz, czy honorowe odejście BL z Legii można przyrównać do honorowego odejścia bohatera powieści, której fragment powyższym wpisem parafrazujesz? 😉

Marek_Ramoniak

Przyznaję, trochę przesadziłem. Jak mawia klasyk z Torunia – „Nie mylmy szamba z perfumerią”.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Ja nie uważam, że to przesadzone, po prostu podobało mi się, że ktoś tego użył. Za małolata jak było trzeba czytać to w szkole to zajawkę miałem konkretną. To czy to przesadzone okaże się po takim samym okresie rządów nowego Prezesa-Właściciela.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Sugerujesz, że Leśny planuje wysadzić się na stadionie Legii, by Lech nie mógł więcej wygrać na Łazienkowskiej?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krysiapawlowicz

Janko,
Pełna wiary jak widzę, no cóż poczekamy – zobaczymy.
Do pierwszej konfrontacji jeszcze masa czasu, ale zapamiętam twój sarkazm. Tylko nie wyjeżdżaj znowu z Pzpn i sędziami bo to już oklepane…

Lechia

He. Klasyk to dla mnie Hajto i nie mylenie główna z czekoladą

M.S.

Komentarz mistrzostwo świata.

TomAas

Odpowiedzialny jest ten, który ściągnął za darmo najlepszego gracza ligi który załatwił Legii mistrzostwo i na którym cały czas można mniej lub więcej zarobić.

A DM niech se ściągnie kogo chce, za ile chce i sprzeda za ile chce. Niech pokaże co umie załatwić. Na pewno teraz już będzie wszystko cacy dogadane. Pytanie tylko czy sukces sportowy i finansowy będzie. Bo winy to nie będzie już na kogo zwalać.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Mecz z Ajaksem duża szansa na awans, Boguś : sprzedałem Radovica bo tak się z nim umówiłem …Legia odpada
Następny mecz z Ajaksem, Czy Boguś uczy się na błędach?? Absolutnie… Sprzedałem Nikolica bo tak się z nim umówiłem, a Prijovica puściłem bo miał już tylko 4 lata kontraktu…
Tylko gdzie tu dobro Legii ???

19Legia16
Legia Warszawa

Uważasz, że jeżeli ktoś przychodzi z kartą w ręku to nie przytula solidnej kwoty za podpis?

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Tak, puścić takeigo gracza za mniej niż 2mln euro…….

Toć to byłby sygnał że Legie czy każdy klub z naszej ligi można jebać jak się da jeżeli chodzi o transfery.

W Legii jest teraz Mioduski i on nie jest głupi.Nie przedłuży kontraktu to nigdzie nie pójdzie i będzie kopał w rezerwach do końca kontraktu.
Przedłuży to będzie grał + będzie mógł sobie zapracować na lepszy transfer niż Olympiakos który poziomem jest praktycznie taki sam jak Legia.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Cenę dyktuje rynek – widocznie nikt się o niego nie zabija. 2.5 bańki za 28-letniego dziada z rocznym kontraktem, który nie sprawdził się nigdy w poważnej lidze to sporo. Alternatywą jest strata kasy i brak dobrej gry grymaszącego Dzidzi. Trudna decyzja, ale lepsza jakakolwiek kasa niż rzekomy prestiż.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Ale co ty pierdolisz za farmazony?

,,Cenę dyktuje rynek – widocznie nikt się o niego nie zabija. 2.5 bańki za 28-letniego dziada”
Dlatego max. ile Legia za niego może dostać to właśnie 5-6mln euro, chociaż jest wart przynajmniej 2 mln więcej.Masz racje, roczny kontrakt zaniża jego cenę ale bądźmy poważni.Za 2 mln to oni mogą takiego Kuchego sprzedać, a nie jednego z najlepszych graczy w historii naszej ligi.

,,Alternatywą jest strata kasy i brak dobrej gry grymaszącego Dzidzi.”

Człowieku jakby tak zrobił to zamiast do lepszej drużyny po kontrakcie z Legią, to by poszedł do jakiegoś cing ciang fc do azji albo do gorszej ligi bo by grał chłam i zamiast kokosów to by zarabiał mniej niż w Legii.
Kto go poważny by kupił jakby nie grał w podstawowej jedenastce?

Skoro Mioduski powiedział że zaproponował mu rekordowy kontrakt jak na naszą ligę który jest bardziej atrakcyjniejszy od Olympiakosu to chyba jest coś na rzeczy i Vadis nie wygląda na jakiegoś buraka z małym iq i wybierze Legię co jest praktycznie pewne.
Mioduski jedynie puści Belga jeżeli ktoś zaproponuje min 5 mln euro.Bo tyle w obecnej sytuacji jest warty.
Tu chodzi aby po sprzedaży Ofoe kupić w zamian takiego samego klasowego zawodnika.
Już widzę kogo by kupili za mniej niż 1 mln euro……

Założę się że Jakby to Mioduski był prezesem Legii gdy Prijović odchodził to by nie odszedł, bo już ta akcja z nim pokazała że Leśny to ciepłe kluchy, a Legią może trząść jakiś piłkarzyna.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Dalej żyj sobie w malignie – najśmieszniej jest jak ktoś uwierzy w swą propagandę. 8 mln? Może od Chińczyka na prozacu. Napisz kto prócz Hasiego bije się o waszą starletkę?
Pobudka!

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

To ty chłopie pierdolisz jak potłuczony.
Gówno mnie obchodzi kto ile proponuje za Ofoe, nie pracuje w Legii to jakim cudem mam to wiedzieć?
Ofoe jest warty min. 5mln euro i każdy kto proponuje mniej jest debilem i łudzi się że w Polsce żyją jakieś zjeby co swoich najlepszych piłkarzy za frytki oddają.Pewnie Leśny by go sprzedał bo ,,obiecał” ale teraz jest Mioduski a nie Leśny.

Mioduski nawet jak się Ofoe nie zgodzi na nowy kontrakt to go nigdzie nie puści, ale patrzę że nie możesz tego pojąć i pierdolisz jakieś dyrdymały że ,,Ofoe nie będzie dobrze grał i Legia nie zarobi” Kurwa logika przedszkolaka. Nic tylko ci pogratulować.
Doucz się najpierw bo tak jak piszesz to nie wygląda.

Jeżeli ty myślisz że Ofoe nie ma wielu fert to ja ci współczuję.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jest wart tyle ile za niego oferują pajacu. Zamiast religii powinny być w podstawówce podstawy ekonomii. Nie zwróciłeś uwagi, że nie ma wokół niego nawet fake’owego zainteresowania?

progressive85

Narobił gówna ściągnieciem tak klasowego piłkarza który w pojedynkę zrobił dla Legii MP? No ,odważne stwierdzenie :)

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Narobił kupy tymi umowami na pysk oraz dziwacznymi zapisami w umowach.
Teraz nie dziwią postawy i roszczenia Niko czy Prijo.
„A co ja gorszy jestem od X?”

Topinambur

Vadis pada właśnie ofiarą ułomności w myśleniu działaczy, która jest podyktowana ułomnością w myśleniu dziennikarzy i kibiców.
Nikt nie ma wątpliwości, że Ofoe to świetny piłkarz przerastający tę ligę, ale nie on pierwszy i nie ostatni.
Warszawskim działaczom w głowie się nie mieści, że ktoś może za niego dać mniej niż 3 miliony euro.
Ano może. Facet gra w kasztanowej lidze, w zespole który tej kasztanowej ligi nie jest w stanie wygrać na luzie (potrzebna jest pomoc sędziów, czy to pomoc w trakcie ich spotkań, czy szkodzenie rywalom w ich spotkaniach) ma 28 lat. Jaka niby ma być jego wartość, skoro zbyt wiele się już nie rozwinie, dodatkowo ma humory i nie panuje nad nerwami, a kilka zespołów już pokazało, że koncentracją i wybieganiem (w połączeniu z odpowiednimi umiejętnościami) można go wyłączyć z gry na całe spotkanie? No właśnie mniej więcej taka.
Na dodatek, facet w tej buraczanej lidze wykręcił gorsze liczby niż Konstantin Vassiljev, który grał z nieporównywalnie gorszymi piłkarzami w zespole.

Oferta jest adekwatna, należy zejść na ziemię i zastanowić się, co należałoby uczynić, aby piłkarz nie rozwalił drużyny od środka i dał na sobie zarobić, zamiast fochować się na „kiepską” ofertę.

Żeby wyciągnąć za chłopa z 5 milionów euro to Ofoe musiałby być kilka lat młodszy.

PYZ24

Świetnie to opisałeś tylko niepotrzebne oskarżenia o pomaganie Legii. Dowodów nie masz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

daj spokoj 😉 ogladali go tez w kasztanowej LM i tam w kazdym spotkaniu pokazywal swoja wartosc. Grosicki jest od niego o rok starszy, a poszedl do Hull City za 6 mln euro i nie powiesz mi, ze taki Vadis gdyby gral w naszej reprezentacji to zanizalby jej poziom 😉

Lechia

VOO BŁYSZCZY w polskiej lidze, Grosicki jest solidny w reprezentacji, a to różnica. Nie twierdzę, że VOO by sobie nie poradził, lecz tego nie wiemy. Ja myślę, że nie. Są zawodnicy, którzy błyszczą na tyle słabych, a wyższy poziom ich weryfikuje i sądzę, że do takich należy belg

Uśmiech Koali

skoro dawal rade na tle Sportingu, Realu i Borussi, a nasza lige wciaga nosem to bede sie nadal upieral, ze jest wart minimum 5 mln euro 😉 Oczywiscie jest ryzyko, ze w innej lidze „nie odpali” ale przy malo ktorym pilkarzu takiego ryzyka nie ma.

Lechia

Możliwe, że masz rację i jest warty tych pieniędzy. Ja będąc prezesem Legii na pewno nie oddałbym go za 2mln, za 3- 3,5 już bym się mocno zastanowił

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando

Jakkowiek by nie być patriotą ,to Grosik nawet w przybliżeniu nie jest klasy Vadisa ,który co najmniej w 30 % ma zasługi w mistrzostwie Legii .Gdyby nie on ,to Piotrek Nowak nie byłby tak obsrany w drugiej połowie na Łazienkowskiej ,tylko dopierdolił Legii ,jak to nakazywał przebieg pierwszej połowy,ale z takim w naszym warunkach magikiem nie wiesz na czym stoisz ,jedno zagranie może zakończyć mecz To jest nasz swojski Messi ,biedna będzie bez niego Legia ,bo raczej szybko nikt podobnej klasy tu nie trafi.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Zauważyłeś, że Grosicki odszedł z ligi francuskiej? Nie wiem też czy nie miał dłuższego kontraktu.

krysiapawlowicz

sam sobie przeczysz… i chyba nie oglądasz tej ligi zbyt regularnie, a tak w ogóle to czym ty się przejmujesz? bo chyba tak szczerze to cię jebie… ta sytuacja, kibicując poznaniakom, gdańszczanom czy komuś tam …
to jest problem Właścicieli i prezesów stołecznego zespołu.

KCD

Zdjęcie profilowe Topinambur A w których meczach, poza jednym wiadomym, Dzidzia został wyłączony tą koncentracją połączona z umiejętnościami? Mnie bawi to zachwycanie się wyłączeniem przez Jagę bo a) było fartownie i ryzykownie – Góralski miał szczęście że kartki żadnej nie dostał b) Jaga zamiast zagrać o zwycięstwo tak się skupiła na przeszkadzaniu, że aż zremisowała. Z tym drugim to trochę przesadzam, ale minimalizm był widoczny i mistrza w Białymstoku nie ma.
Co do samego artykułu to brakuje mi wspomnienia, że z punktu widzenia zawodnika też dobrze jest wypracować jakiś kompromis. Jakby skończyło się rokiem w rezerwach, to po zakończeniu kontraktu i z opinią sfochanej gwiazdeczki ciężko będzie znaleźć klub, który da dobry kontrakt. Na pewno trudniej niż teraz.

I Sekretarz KC PZPN
Nie doczytałem chyba

Tylko jak Legia się tera ugnie to wszyscy zobaczą, że klub jest w takich sytuacjach bezsilny. I tak źle i tak niedobrze. Moim zdaniem kluby powinny mieć większe pole manewru w takich wypadkach bo piłkarze są coraz bardziej kapryśni i bezczelni. Niech UEFA czy jakikolwiek organ decyzyjny coś z tym zrobi. Z niewolnika nie ma pracownika – jasne, ale do cholery umowy na piśmie należy respektować i nie szantażować olewaniem swych obowiązków…

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Póki co, mierzącą bardzo wysoko Legię, wzmocnili dwaj zawodnicy spadkowicza z ESA, którzy notabene, byli już jej zawodnikami. Jeszcze tylko eksplozja talentu Chukwu i jazda ze wszystkimi. Mam nadzieję, że naprawdę mają tam na L3 jakiś plan zakupów i coś w tym kierunku robią, bo póki co wygląda to tak, jakby chcieli podjąć przyjęciem angielską królową, a robili zakupy w biedronce. Jeśli nie zabolą brzuchy, to będzie rzyganie na odległość i sraczka, jak wyziew z islandzkiego gejzeru!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Co do użycia słowa „wzmocnił”, to wyraziłem się nieprecyzyjnie. Masz rację. Co do Monety, też się zgadzam, że decyzja klubu zasadna. Co do Chukwu, to ja mam szczerą nadzieję, że odpali i gole w sparingach, pokazują, że może się udać. Martwię się tym, że trzech wspomnianych, to zwyczajnie za mało i nie współgra z oczekiwaniami, wytyczonymi celami i (jak się zdaje) finansowymi możliwościami. Odejście (całkiem możliwe) VOO dodaje jeszcze mgiełki niepokoju, do ogólnie jednak dość nieciekawego krajobrazu przełomu sezonów. Nikogo na razie nie rozliczam. Mam świadomość, że czasu (teoretycznie) jest dużo, ale chyba dośc oczywiste jest, że kadrę warto zbudować jak najszybciej. Żartobliwie zauważę, że transfery z zeszłego roku były chyba nieco za późno i taki Vadis nie zdążył na czas zgubić oponki, Moulin długo dochodził do formy, a Langil dochodzi do niej do dziś i nawet inhalacje za pomocą sziszy nie pomogły 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Powinna, ale rok temu początek ligi też powinien był być spokojny, a tu łup…. Zwyczajnie chciałbym, by tego uniknęli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Besnik też się dobrze zapowiadał, na takie łup nic nie wskazywało 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie miałem najmniejszego zamiaru ich porównywać. Osobiście jestem wielkim fanem Magiery i życzę mu wszystkiego wygranego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

” Mam nadzieję, że naprawdę mają tam na L3 jakiś plan zakupów i coś w tym kierunku robią,”
A jak Ci sie wydaje że cały pion sportowy razem ze skautingiem cały rok siedział i ogryzał z nerwów paznokcie czekając czy Vadis zostanie?
Problem Legii polega na tym że chcą zmienić strukturę zespołu, odmłodzić go. Piłkarze młodzi i na poziomie oczekiwanym przez Legię są drodzy i tez pewnie mają plany zaistnienia w lepszych ligach. W tej kategorii Legii pozostają właśni wychowankowie.
Jeśli Vadis odejdzie a pewnie tak sie stanie to trzeba będzie odbudować „kręgosłup” zespołu czyli kogoś do obrony, DP do Moulina z umiejętnościami rozegrania, myślę że jesli Wolski ma wpisana kwote odstępnego to kupią jego i do tego napastnik.
Reszta albo juz jest albo mozna uzupełnić młodziakami.
Myślę że w tym roku Legii będzie ciężko bo jeśli Rado będzie kontuzjowany to tej jakości może zabraknąć. Tak więc puchary pod znakiem zapytania a o MP też będzie trudno.
Ale raz na jakis czas trzeba przejść czyściec.
Z Vadisem trzeba byc stanowczym, jest kontrakt musisz go wypełniac. Przecież ani Vadis ani Mioduski nie są idiotami i rozumieją wszystkie konsekwencje „wojenki”. Wygranego nie będzie. Legia nie może sobie pozwolić żeby każdy piłkarz który akurat dostał ciekawa propozycję odchodził na żądanie.
Myślę że skończy się tak że za Vadisa dadzą większą kasę a Vadis odpuści swoją część i pójdzie grać gdzie indziej. To jest logiczne rozwiązanie. Ale Legia musi postawić swoje warunki bo inaczej będzie to zły przykład dla innych. Niech tylko szybko to załatwią bo szkoda czasu, trzeba się wzmacniać.
Decydująca bedzie III runda kwalifikacji bo jak ją przejdziemy to juz mamy zagwarantowaną LE. Tak więc przed III rundą trzeba miec w miarę poukładany skład a potem może się trafi jakiś złoty strzał transferowy.

TomAas

Problem Legii jest taki że teraz Pan PiaR będzie robić wszystko mądrze, tak jak trzeba, z pięknymi przejrzystymi kontraktami, bez niedomówień, bez dziwny zapisów, bez dogadywania się pod stołem. No i oczywiście będzie kupować niedrogo ale z gigantycznym potencjałem. A organizowanie tego trwa.. może za rok się z jakimś transferem wyrobią. Do tego czasu wszystkiemu winien będzie Pan Koralik

Urkides
Legia Warszawa

Mioduski jest za mądry i ma zbyt duzo tyle klasy zeby teraz płakać w mediach.
Legie czekają kolejne zmiany. Po czasach „zastaw się a postaw się” przychodza czasy pozytywizmu.
Model Leśnego odbił się od sufitu dalej to by nie poszło. Ja widze w tym dobry znak bo zaczyna się przebijac do swiadomości że bez dobrze wyszkolonych polskich piłkarzy pewnej bariery nie przebijemy. Zbyt dużo lig jest bogatszych od nas i ciekawszych sportowo żeby chcieli u nas grac dobrzy zawodnicy. Będą trafiać się wyjątki ale na tym nie da się budowac strategii klubu i ligi.
Mioduski w tym roku musi wyjść z „zakrętu” finansowego i przebudować drużynę.
Ja myślę że przy jego wiedzy o finansach i kontaktach będzie potrafił to zrobić. Chociaż rewolucji nie będzie bo większość umów sponsorskich podpisał juz Lesny.
Najprędzej dodatkową kasę można dostać za nazwę stadionu i renegocjowac umowę z Fortuną bo zmieniła się ustawa regulująca hazard i jest teraz korzystniejsza dla firm zarejestrowanych w Polsce.
Ja sie szykuję na 1-2 sezony chudsze ale może jestem pesymistą?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

„A jak Ci sie wydaje że cały pion sportowy razem ze skautingiem cały rok siedział i ogryzał z nerwów paznokcie czekając czy Vadis zostanie?”

Wcale bym się nie zdziwił, gdybyś był blisko prawdy :)

Urkides
Legia Warszawa

Piszesz bzdury, szkoda czasu na przekomarzanki.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

A kto ci się karze przekomarzać? Napisałem co myślę, jakie mam refleksje i obawy przed nadchodzącym sezonem i tyle. Nie musisz się zgadzać i tyle, a ja mam nieodparte wrażenie, że gniewasz się, bo nie podzielam twojego zdania. Jeśli tak, to bardzo przepraszam,

Urkides
Legia Warszawa

Nie gniewam się, tylko lansowanie teorii że w klubie pracują idioci jest głupie.
Mioduski zarządzał nie takimi projektami, Żewłakow to inteligentny gośc który rozumie o co chodzi w piłce, Magiera też jest mądrym gościem a Ty piszesz że oni obijali gruchę przez cały rok czekając co zdecyduje Vadis.
Przy wszystkich niedoskonałościach w Legii nie pracują ludzie GS-u

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Odpłynąłeś zupełnie. Podaj mi chodź pół cytatu, w którym choćby sugeruję, że w klubie pracują idioci. Nie mam pojęcia skąd to wziąłeś. Ja napisałem, że rok obijali gruchę? Nie napisałem, a twoje fantazje erotyczne, to już twoja sprawa (wybacz, ale nie mogłem się po twoich insynuacjach powstrzymać od fallicznej złośliwości). Nakręciłeś się niesamowicie i w efekcie usiłujesz mi udowodnić, że jestem wielbłądem. Osłem może tak, wielbłądem nie.

Mały off top: zgodziliśmy się chyba, że na transfery jeszcze jest czas, ale taki gość, jak Antonio Conte, robi w swoim klubie (dla nieuświadomionych – Chelsea) niesamowitą gównoburzę za to, że jeszcze mu nie kupili wskazanych i oczekiwanych zawodników. On też ma czas do 31 sierpnia, więc czemu się denerwuje? Dziwak!

Urkides
Legia Warszawa

czy Ty na poważnie porównujesz możliwości i sposób działania w Chelsea i Legii?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Podobny mamy uczyć się od najlepszych, więc bierzmy najlepsze wzorce. Poza tym idzie tylko i wyłącznie o sposób budowania kadry. Nie uważasz, że o wiele korzystniej jest ją zbudować na przykład na miesiąc przed wznowieniem ligi, niż miesiąc po pierwszej kolejce? Serio pytam i głupio się uśmiecham 😀

Urkides
Legia Warszawa

No muszę przyznać Ci rację. Jakby Legia była teraz aktywna na rynku to by mogła wyciągnąć jakiegos piłkarza Chelsea. A jesli nawet nie im to może jakimś klubom z czołówki ligi niemieckiej, albo francuskiej a w najgorszym przypadku holenderskiej, belgijskiej, tureckiej czy nawet greckiej. Oni sie w tej Legii nie znaja na tym jak sie kupuje piłkarzy i kiedy trzeba to zrobić. Powinni wziąć w garść ze 2 banie EUR i wyłuskiwać tych kocurów którzy aż nogami przebierają żeby trafić do Polski.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Masz zaawansowane problemy z interpretowaniem analogii. :)

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Faktycznie, z tego co pamiętam chodziło o Bayern nie Chelsea…

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Jeżeli ty myślisz że te transfery co obecnie zrobiła Legia to ,,wzmocnienia” to ja ci współczuję.
Co do Chukwu to widać że już odżył – 2 mecz, 2 bramka i bardzo dobra gra.Będą z niego ludzie.
Na 100% będzie napewno nowy napastnik, środkowy obrońca i środkowy pomocnik.

Transfery będą więc nie ma co spinać dupy.
Legia z IFK gra dopiero 12 lipca.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

2 tygodnie, mnóstwo czasu :)

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Wystarczająco.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Mam nadzieję!

bastion79
KS Milan

Czy będą to zobaczymy bo sparingi i liga (zwłaszcza w europie) to dwie różne sprawy. Trzymam kciuki, zobaczymy.

lubie mezo

Pewnie walcza o zatrzymanie Pazdana i VOO, na reszte maja wyjebane.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Pazdan odejdzie.
Nie wiadomo co z Rzeźniczakiem i Guilherme.
Reszta powinna zostać.

Jaguar

Gino, ja na to patrze tak: Legia chce pilkarz(y)a, ktorzy na te chwile, nie chca za bardzo grac w naszej lidze. Mierza wyzej.
Klub ma zapewne krotsza, badz dluzsza liste zawodnikow, o ktorych bedzie zabiegal. Moglby dokonac transferow juz w polowie czy pod koniec czerwca, jak cala liga, ale oni chca nieco innych pilkarzy…niz cala liga.
Stad, czekaja na rozwoj sytuacji z innymi potencjalnymi Odzidzami i Moulenami.
Pewnie, ze mozna juz teraz brac Karola Angielskiego czy innego Putiwcewa, ale oni (Szopen i Magiera) chca jakosci. I tu dochodzimy do meritum.
W sytuacji polskiego klubu, ktory chce pilkarzy ponad poziom naszej ligi, trzeba wkalkulowac, ze tacy nie pomoga na poczatku sezonu, bo albo ich jeszcze nie bedzie, albo beda nieprzygotowani, albo cos jeszcze innego…

Leron

Bardzo dobrze, Miodulski pokazał, że ma jaja, których Bogusiowi brakowało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Dariusz Mioduski: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”
Tyle w temacie, zresztą Mioduski nie puści takiego zawodnika za mniej niż 2 mln euro bo mówi się że 250tyś euro ma iść do menadżera Vadisa bo tak mu Leśny ,,słownie” obiecał.

Znając Leśnego to by go puścił jak Prijovicia bo ten mu ,,obiecał” i fochy strzelał.

Urkides
Legia Warszawa

Leśny był rzeczywiście powiewem świeżości w naszej zatęchłej lidze i dał impuls ale jego strategia miał krótki nogi. Lech chyba idzie słuszną drogą stawiając na wychowanków. Na razie musi się posiłkować wieloma obcokrajowcami bo w polsce nie ma piłkarzy odpowiedniej jakości ale z czasem to się będzie zmieniać.
Legia też chyba będzie przezywać taki okres jaki ostatnio miał Lech i będą zachwiania ale jeśli ma się zmienić strategia budowania klubu to warto go przejść.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

Czytałeś wywiady z Mioduskim o stanie kasy w Legii? Polityka była taka wylądujemyże z tej kasy z LM nic nie zostało. Jeśli by kontynuować taka politykę i nie awansowac do LM to z jakim długiem wylądujemy?
Tylko superfart w zeszłym sezoniu pomógł nam awansować do LM. Legia była w takiej rozsypce że ledwie pyknęła ten Dundalk. Gdyby wylosowała kogokolwiek innego to 100 mln zeta by nie było a to znaczy że o tyle byłby wyższy dług Legii.
Czy to jest rozsądnne zarządzanie urządzać sobie ‚ostatni dzień Pompei”?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Sprzedawała to fakt, nawet nietanio. Pytanie jest inne: gdzie są pieniądze bo w kasie ich nie ma.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Problem z Bogusiem był taki ze kumpelskie stosunki z zawodnikami przedkładał nad dobro Legii.. ( 1. Sprzedaż Radovica, 2 Sprzedaż Nikolica 3 Sprzedaż Prijovica – wszystkich za frytki.. )

Leron

I co po sobie pozostawił Boguś ? Kasy z LM nie ma, zawodnicy na niekorzystnych kontraktach, wizerunek bandytów w europie i braki w akademii. Leśnodorski miał to szczęście, że wiatr powiał w dobrą stronę za jego rządów i potencjał Legii rozkwitł po ciężkich latach, jednak nie zrobił nic by tak pozostało na przyszłość.

Co do sytuacji z szatni to odpowiedz sobie sam co bardziej ją psuje. Pozwalanie zawodnikowi na dyktowanie warunków i olewanie kolegów czy też przywrócenie jednego zawodnika do pionu.

Leron

I co po sobie pozostawił Boguś ? Kasy z LM nie ma, zawodnicy na niekorzystnych kontraktach, wizerunek bandytów w europie i braki w akademii. Leśnodorski miał to szczęście, że wiatr powiał w dobrą stronę za jego rządów i potencjał Legii rozkwitł po ciężkich latach, jednak nie zrobił nic by tak pozostało na przyszłość. A tak dodając nawiasem Ajax i Celtic do dziś się śmieją.

Co do sytuacji z szatni to odpowiedz sobie sam co bardziej ją psuje. Pozwalanie zawodnikowi na dyktowanie warunków i olewanie kolegów czy też przywrócenie jednego zawodnika do pionu.

Buncol

Co po sobie zostawił Boguś?
Gablotę pełną trofeów !!!
Nie wiem jakiemu klubowi kibicujesz ale w przypadku Legii kibice oczekują trofeów.
Nikogo nie obchodzi stabilność finansowa Lecha Poznań.
Niech oni mają swoją stabilność a Legia niech dalej zdobywa trofea.
Wszyscy widać będą zadowoleni.

Leron

Fajnie powiedz przeciwnikom to może z podziwu będzie walkower. Choć patrząc na Ruch to jednak gablota pełna trofeów to marna scheda gdy nie jest poparta niczym innym.

Tak się jednak też składa, że trofea to czasy przeszłe, a ja Bogusowi zarzucam brak dalekowzroczności.

dario armando

Już zaczynałem mieć o tobie niezłe mniemanie,ale tym wpisem no po prostu dałeś dupy ,bo Boguś to przede wszystkim zostawił z Legii największego polskiego klubu wizerunek notorycznych bandytów europejskich ,bo to powinna być skala odniesienia-Europa.No ja pierdolę ,kolejny legijny minimalista,znowu to samo ,ja kibicuję całemu polskiemu futbolowi ,ale znowu widzę zaściankowość.Mioduski walczy o należne jej miejsce w hierarchii europejskiej ,a Boguś poprzez bratanie się z kibolami zrobił pośmiewisko europejskie ,bo chyba nie ma drugiego takiego prezesa ,żeby w czasie jego rządów klub był ROKROCZNIE!!!!! karany

Buncol

Dario ogarnij się proszę.
Naprawdę myślisz że ktokolwiek w Europie pamięta że Legia zagrała jeden mecz bez publiczności? Piszesz o jakiejś kompromitacji o której pamieta garstka ludzi tak samo jak garstka ludzi pamięta ekscesy w Niemczech czy Hiszpanii w ostatnim sezonie.
Co zrobili kibice Ruchu na koniec ligii ? Co zrobili kibice jagi by przedłużyć mecz?
Tamte ekscesy cię nie bolą tylko Legia Bogusia?
Legia przed Leśnym miala mase problemów i z kibicami i z wynikami.
To był pierwszy prezes który rozwiązał przynajmniej jeden z tych problemów.

Dla mnie liczą się wyniki a nie słodkie pierdolenie o wizji jak w Gdańsku czy Poznaniu.
Na pewno ty jako kibic Lechii też chciałbyś zobaczyć swoją drużynę w pucharach nawet gdyby jeden mecz odbył się bez publiczności.

I żeby nie było nie popieram chuliganów, ale dla mnie to pikuś w porówaniu do 4 mistrzostw Polski i czterech Pucharów Polski w 5 lat.

dario armando

Buncol ,Czy Ruch albo Jaga to jest odniesienie do Legii? jesteś kibicem największego obecnie polskiego klubu ,więc martwić cię powinny takie historie , i patrzeć na to jak to wygląda w skali Europy ,nie polskiego zaścianka.No dziwna rzecz ,mnie bardziej zależy na dobru twojego klubu ,choć kibicuję całej polskiej piłce ,a Lechia jest dla mnie spośród wszystkich klubów tylko ulubiona ,więc opisywanie mnie jako jej kibica to mimo wszystko przekłamanie. U mnie to jest tak ,że ogarnięty kibic Legii będzie za Mioduskim ,bo oprócz sukcesów stanowczo za dużo było wpadek w czasach rządów Leśnodorskiego i jak widać błędnie założyłem ,że ty też je odpowiednio postrzegasz.

Buncol

Dario
Leśny rządził przez 5 lat. Tymczasem ty już ferujesz wyroki na temat rządów Mioduskiego, który rządzi raptem pół roku.
Równie dobrze wpadek może być więcej niż za Lesnego i mogą być jeszcze bardziej kompromitujace. Oczywiście tego bym nie chciał, ale za wcześnie by już cokolwiek porównywać.
Wiem ze masz do tego słabość i już nieraz ferowałeś wyroki przed czasem.
Żaden kibic Legii nie bedzie żałował ostatnich 5 lat Legii bo to sportowo jeden z najlepszych okresów w jej 100 letniej historii.
Czy za Mioduskiego bedzie podobnie to się okaże za kolejne 5 lat.

Teraz proponuję darować sobie jakiekolwiek oceny i porównania do Leśnego bo póki co Mioduski nic jeszcze nie pokazał.

progressive85

To pewnie ktoś z Bydgoszczy z rodziny Mioduskiego albo z agencji PR wynajętej przez
obecnego właściciela Legii :) Obstawiam jednak to drugie :)

Urban

2 mln ich nie zbawi (+pensja), ale wizerunkowo straca w ch.., jesli najlepszy pilkarz ligi pojdzie za 2mln, bo tak mu sie podoba. Gorzej, ze Legia nie ma w tej chwili Jodlowca, P(R)adovica i murzyna, a transferow 0. Potem bedzie o aklimatyzacji przez pol roku. Trzeba dzialac jakby Belga nie bylo, ale Zewlakow to taka pizda, ze pewnie za Hasim zaraz poleci do Grecji.

ElTomas

Dokładnie. Więcej finansowo stracą na tym, że puszczają najlepszego piłkarza za drobne (w kontekście przyszłych transferów) niż teraz przy tych 2 mln… Umowy dżentelmeńskie umowami ale trzeba w końcu doprecyzować od jakiej kwoty te umowy obowiązują. Czas najwyższy skończyć z tym puszczeniem piłkarzy za czapkę gruszek (Nikolic, Prijovic, Pazdek) i zacząć się trochę szanować :)

Urban

ten agent to pewnie bzdury gada o jakies umowie na gebe.

Buncol

To nie są moje pieniądze, ale jako kibic chciałbym bardziej stanowczej postawy zarządu Legii wobec podobnych wybryków piłkarzy.
Vadis jest mega kozakiem i ma prawo chcieć czegoś więcej.
Z drugiej strony Legia bardzo pomogła mu się odbudować i pokazać w Europie.
Obie strony skorzystały dlatego stawianie klubu pod ścianą jest ze strony piłkarza nie fair.
Tym bardziej że za drobne w Warszawie nie siedzi.

Albo Vadis zostaje wypełnić kontrakt nawet w rezerwach, albo niech idzie do Grecji, ale za uczciwe pieniądze, czyli minimum 3 mln Euro

YanuszYoyko
Drużyna-A

Dlatego też dziwię się, że taki obrotny agent nie wpisał żadnej klauzuli odstępnego. Jedno zdanie w kontrakcie i problemów by żadnych nie było.

DrMabuse
Wisła Kraków

Proste. Skoro my ustnie obiecali, ze nie bedzie problemu z odejściem i nie okreslili warunków, to po co mial wpisywać odstepne. Notabene po sprawie VOO zyczę Legii wszystkiego najlepszego w podpisywaniu kolejnych kontraktow z dobrymi pilkarzami. Kazdy bedzie sobie teraz precyzyjnie okreslonej, niskiej kwoty odejścia. Na gentlemen’s agreement juz raczej zaden się nie skusi.

Buncol

No i dobrze, niech będzie w kontrakcie zawarta klauzula odstępnego jak zrobili z Pazdanem. Sprawa czysta i nikt nie ma pretensji.
Z Vadisem powinni zrobić to samo.

Uśmiech Koali

Niezle mnie rozsmieszyles, juz widze jak kolejne asy mowia „Przepraszam panie Mioduś, ale bez kwoty odstepnego to dziekuje, nie chce skonczyc jak Vadis i siedziec w tym klubie pol roku/rok dluzej za 1,3 mln euro rocznie” 😉

YanuszYoyko
Drużyna-A

Brawo poprzedni zarząd. Takiego smroda po sobie zostawić. Pewnie obietnice dla Vadisa padły już w momencie gdzie (pokątnie) wiadomo było kto wygra batalię o zarządzanie klubem.

10swi.stak

Gra z agentem o dobry kontrakt. Czy w Polsce, czy w Grecji? Dla niego żadna różnica. Poważnie grać w piłkę przestał jak przepadł w Anglii. Teraz liczy się hajs.

Dziwne, że dżentelmeńskie umowy nakładają obowiązki tylko na klub. Z Vadisa taki dżentelmen jak z Góralskiego ministrant. Klub dał mu szansę na odbudowę, pomimo dużych problemów osobistych na starcie poprzedniego sezonu, a teraz tylko naciska na klub. W NBA zawodnicy pomimo możliwości wykupienia swoich kontraktów dają szanse swoim klubom na przyzwoite wymiany, a w piłce nożnej Pan piłkarz ma być ponad klubem… dobre sobie.

Esox

Kolejny zawodnik, który wymusza na klubie transfer to nie jest to co powinno się w Legii stać normalnością. Myślę, że trzeba go zatrzymać, no chyba że przyjdzie konkretna oferta odpowiadająca Legii. Nawet jak strzeli focha, to przecież w końcu mu przejdzie. A jak nie przejdzie i gość będzie toksyczny w szatni to można go wysłac na wycieczkę po boiskach w Łowiczu i Morągu.
Przecież nie będzie sam sobie szkodził.
I to gwiazdorzenie i przedłużony urlop z powodu urodzin dziecka to też przegięcie. Rozumiem dzień, dwa, ewentualnie trzy. Ale gośc przesadza. Drużyna zapierdala a on się wakacjuje.

Uśmiech Koali

Tez sie smieje, ze robia z Vadisa rozhisteryzowana nastolatke, ktora sie obrazi na caly swiat, bo posiedzi w Legii do przerwy zimowej 😉

Adam78

To Vadis już nie kocha Legii?

zdyrman

Jednrza rzecz -VOO decyduje aby przez rok byc chuj…..wym. Ilez to klubow rzuci sie po niego za rok (nawet w styczniu 2018)? Sam se strzeli w kolana

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Amica Wronki

Czemu akurat VOD chce do Olympiakosu… Chce pracować z „albańskim szamanem” którego w Legii wszyscy piłkarze pogonili ?? Dziwne to.
Szkoda że VOD odejdzie. Drugiego takiego piłkarza w eklapie już nie będzie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Podobno Olympiakos zaproponował tak małą cenę za Ofoe bo zaproponowali mu duży kontrakt + menago Ofoe coś pierdzi że Leśny mu ,,na słowo” obiecał że przy transferze, część kasy zgarnia on.Przy ofercie 2mln euro zgarnie ok 250 tyś euro.
Mioduski to nie Lesny i nie puści takiego zawodnika za mniej niż 2 mln euro bo ten mu fochy strzela z menadżerem.
Zresztą Mioduski już się ostatnio wypowiedział: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Amica Wronki

http://legionisci.com/news/71290_Menedzer_Odjidji-Ofoe_Legia_nie_respektuje_ustalen.html

Jeżeli to prawda… To Leśniodorskiego za jaja powinno sie powiesic

TomAas

No tak, jak śmiał zawierać jakieś ustalenia! Przecież był tylko Prezesem i Współwłaścicielem za czasów którego były 4 mistrzostwa w 5 lat! Jak on śmiał coś obiecywać.
Za to ten jest kozak, ten nie dotrzymuje słowa, szacun

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Mr Ass – kumplowanie się z piłkarzami i kibolami – to nie to samo co dobro klubu ( absolutnie nie odbieram zasług za mistrzostwa !)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Siwersik
F.C MeloMan

Ponoć Mioduski zaproponował mu lepszy kontrakt niż da Olimpiakos(przegląd bodajże) czyli podejrzewać można że coś w granicach 1-1,5 mln euro. ja jestem zdania że puscic ale za 5 mln tyle ile chce prezes(ma do tego pełne prawo) jeżeli nie chce nowego kontraktu to przez rok gra na starych warunkach a później jest wolnym piłkarzem. Jeżeli po powrocie do Warszawy Vadis strzela fochy i nie chce mu się grać to odsyłamy na rok do rezerw(taki kontrakt ale coż) i jestem przekonany że po roku grania na kartofliskach nikt mu nie zaproponuje takiego kontraktu(chinczyków nie liczę) na jaki może liczyć teraz,więc wcale nie jest na wygranej pozycji. Jak tak bardzo chce do Olimpiakosu-proszę bardzo! 5 mln wykłada z Hasim i dziękujemy. Koniec z tym wymuszaniem piłkarzy

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

DM: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

Mioduski nie puści Ofoe za mniej niż 5 mln euro i bardzo dobrze.

Siwersik
F.C MeloMan

Dokładnie. A jak się Panu piłkarzowi nie podoba oferta,klub czy koledzy z drużyny to niech zerwie kontrakt z własnej winy,choć mógłby byc to strzał w stopę dla zawodnika-nikt już poważnie by go nie traktował…

pep pep

za 3 go prawdopodobnie puści
Istnieje tez realna szansa, że dużo większą stratą dla Legii od ew. odejścia VOO kiedyś okaże się odejście Sebastiana Walukiewicza

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Nie, nie puści.

Vadis jeszcze trochę poszczeka z menadżerem i jedynie gdzie pójdzie po zakończeniu kontraktu to do chin, azerbejdżanu czy do innej ,,poważnej” ligi bo żaden szanujący się klub nie będzie chciał takiego kopacza u siebie co próbuje rządzić klubem.
Vadis ma więcej do stracenia niż Legia.Legia nic nie musi, za to on musi się dostosować do Legii.

pep pep

puściła , to było łatwe do przewidzenia. Chodziło tylko o to aby nie sprzedawać tego starawego zawodnika poniżej możliwej do uzyskania ceny
Tzn uzyskać za niego (abstrahując od tego że trzeba się potem podzielić) realną wartość rynkową (pomniejszoną przecież o czynnik tylko roku do końca kontraktu)

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Puścili bo nie dość że Vadis zrzekł się ponad miliona euro to jeszcze Legia może zgarnąć 5.5mln euro.Za zawodnika z rocznym kontraktem to jak wygrać los na loterii.

walgierz

Chciałbym zapytać lepiej zorientowanych, bo nie mogę tego nigdzie doczytać. VOO przychodząc do Legii dostał 2-letni kontrakt, tak? Dlaczego obiecywano mu cokolwiek zimą? Rozumiem, że taka obietnica ma sens, gdy chcesz z zawodnikiem przedłużyć kontrakt, ale bez żadnego zysku ze strony Legii?
To nie jest żaden pojazd po kimkolwiek, po prostu chciałbym zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

Uśmiech Koali

Chcieli mu dac motywacje do pokopania jeszcze pol roku w Legii, a czy byla mu ta motywacja potrzebna to juz mozna dyskutowac 😉

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Pewnie chciał odejść już zimą.

zamocny

najlepiej jakby go przetrzymali do konca okienka transferowego i wtedy jak juz bedzie wiadomo, czy legia zagra w lm odpalili albo zostawili. jeszcze lepiej jakby w ostatniej rundzie eliminacji mieli sie spotkac z olympiakosem ;D

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Damiano_L

Rozumiem, że jak pracownicy oszukują szefa, to szef jest zły, a nie pracownicy? To jest jakaś przestępcza mentalność.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Dariusz Mioduski: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

Tyle w temacie.DM nie jest pipą jak Leśny.Gówno Vadis może zrobić, to Legia rozdaje karty.
Jak się będzie fochać to nie będzie podwyżki i będzie kopał w rezerwach aż do końca kontraktu.
Czy mu jest źle w Warszawie? Kontrakt na poziomie europy zachodniej jak wychodzi z wypowiedzi Mioduskiego a ten kręci. Pewnie ten jego menago go nakręca bo chce kasy się nałapać bo ,,Leśny mu słownie obiecał”

Zresztą szanujmy się 2mln euro za takiego gracza gdzie podobno 250 tyś z tej kwoty idzie na konto menadżera Vadisa czy samego Vadisa to jest kpina i rozbój w biały dzień.
Kończą się powoli czasy gdzie z naszej ligi wykupują czołowych graczy za gówniane pieniądze.

Jedynie Mioduski puści Vadisa jak oferta będzie na poziomie 5 mln euro, innej możliwości nie widzę.

pitras

Ale przecież redaktor Stanowski pisał, że agent mu powiedział, że Vadis się w Legii i Warszawie zakochał…

progressive85

Chyba nikt kto ma więcej niż 15 lat w to nie uwierzył :)

Sraka

ale jak to czyli to nieprawda ?

udebuluzor

Niech spierdala

Marek_Ramoniak

Czy pod nickiem „udebuluzor” nie kryje się aby Tomasz Lis?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

W narzeczu Lisa to by było: spoerdala.

Damiano_L

Vadis umyślnie grający w Legii padlinę to jest miecz obusieczny, bo za rok piłkarzowi, który focha się zamiast wypełnić kontrakt należycie, nikt może nie chcieć zapłacić takich pieniędzy, na jakie liczy.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Będzie strzelać fochy?
Rezerwy czekają a potem jedynie gdzie moze iść to Chiny gdzie zaproponują mu dobrą kasę albo do jakiegoś klubu mniejszego niż Legia gdzie napewno zaproponują mu mniejsza kasę niż w Legii.

Zresztą, Dariusz Mioduski: „Vadis otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu na bardzo dobrych, rekordowych warunkach. Wątpię, że Olympiakos Pireus jest w stanie złożyć mu atrakcyjniejszą ofertę.”

lubie mezo

Co to za jakieś pajacowanie? W każdym normalnym klubie zawodnika puszcza się do lepszej drużyny bez problemów.

Buncol

Rozumiem że to sarkazm?

lubie mezo

Yup.

dario armando

Powtarzam – jeśli Legia jest poważnym klubem ,to gwiazdorek -szantażysta albo zostanie z nowym znacznie wyższym kontraktem na np.3 lata ,albo wypełni obowiązujący i wtedy niech idzie gdzie chce .Rzecz nie w nim ,te ustalenia są wyrażnie na niekorzyść klubu ,zresztą nie Mioduski je robił ,więc nie musi ich respektować.

Porter

Nawet jeśli VOO postanowi olewać grę w Legii, to przecież najdalej w połowie października Hasiego wyjebią z Olimpiakosu i Vadis będzie musiał sie przykładać, żeby po zakończeniu kontraktu w Legii ktokolwiek cokolwiek mu chcial zapłacić.
A zawarcie kontraktu na mocy którego VOO dostanie połowę nadwyżki ponad 1,5 mln dolarów za transfer, bez określenia minimalnej sumy transferu, to taki idiotyzm, że trudno to w ogóle ogarnąć, bo to prowokuje niska sumę transferu i bardzo wysoka premię dla piłkarza za za podpis.

Uśmiech Koali

„piłkarz, co też zrozumiałe, wolałby pograć w lepszej lidze”… tak, to by bylo zrozumiale, tylko Vadisa ciagnie do ligi greckiej 😉

eneene5

Z szantażystami się nie dyskutuje! Legia powinna pokazać kto tu rządzi i pozostawić VOO na następny sezon. Zobaczcie jak diametralnie inaczej zachował się Lewandowski – strzelił focha, ale zaraz po tym jak dowiedział się, że Borussia go nie puści, strzelił worek bramek i został królem strzelców Bundesligi. Tak postępują zawodowcy, panie VOO, który jest już jedną nogą na piłkarskiej emeryturze, a w dupie się przewróciło, bo dla zespołu z wiejskiej ligi strzelił parę bramek!

Uśmiech Koali

… Borussia tez dala mu wieksza kase za ten jeden rok wiecej, podobna sytuacja do tej Vadisa 😉

Lechia

Mam nadzieję, że go sprzedadzą, niby nikt nie jest niezastąpiony ale nie sądzę ,że Legia znajdzie szybko kogoś o takim potencjale bez wyłożenia wielkich (jak na polską ligę) pieniędzy. Bez VOO Legia traci około 30% potencjału,a to szansa dla Lechii co mnie by ucieszyło i pewnie pyrusów też.

Uśmiech Koali

Niech Vadis zostanie w Legii, a Lechia niech sciagnie jeszcze lepszego kozaka, tak to powinno wygladac 😉

Peter Lisek

Rozumiem, że odejście VOO pomogłoby np. Lechowi, czy Jagielloni. Ale Lechii???

Uśmiech Koali

… a wez wyobraz sobie Legie bez Vadisa w ostatnim spotkaniu ubieglego sezonu, jeszcze przy remisie Jagielloni z Lechem… 😉

Lechia

No Lechia daje ciała ale Jagiellonia mimo wyższej pozycji to przy Lechii mimo wszystko słabiak.w bezpośrednich spotkaniach jest nie tyle lepsza co ostatnio Jagiellonię miażdży, sprawdź sobie

Lechia

Ooo to by było idealnie ale czy możliwe?

Uśmiech Koali

Goscia, ktory stanowi jednoosobowa armie nie sprzedaje sie za 2 mln euro 😉 z tego co pamietam, to po sezonie (czy w trakcie) Mioduski mowil, ze wszystkie propozycje ponizej 5 mln euro nie beda w ogole rozpatrywane 😉

dad56

To jest sztuka negocjacji. Mioduski chce wyrwać ile się da, bo Vadis chce grać w Grecji. Problem jest taki, że Vadis ma ważny kontrakt jeszcze przez rok, na pewno nie zaryzykuje zerwania kontraktu. Trwają podchody, bo jakaś niespisana umowa czy obietnica Leśnodorskiego, że niby jak ktoś da powyżej 1,5 mln to Vadis może odejść w każdej chwili i jeszcze Legia ma zapłacić 50% powyżej tej sumy. Nie wierzę, że ktoś byłby taki głupi, żeby wchodzić w taką gierkę, bo świadczyłoby to, że Legią rządzili kretyni. Mioduski kusi Vadisa nowym kontraktem, na 3-4 lata, tak się robi, żeby i wykazać, że zależy Legi na Vadisie, ale też podbija to cenę, więc Grecy muszą dać więcej. Wg mnie Vadis już podjął decyzję, chce grać w Grecji a Legia może tylko żądać 2-2,5 mln (za rok kończyłby mu się kontrakt, więc jest to optimum).

zielonywojownik

Dla mnie umowa bez dokumentu to nie umowa. Powinna być kwota odstępnego, powyżej której Legia musi się zgodzić i tyle. A swoją drogą może i powiedzieli agentowi i vadisowi że nie będą robić problemu jak będzie chciał odejść, ale też nie sądzę że była to obietnica typu „zaakceptujemy każdą ofertę”. Co oni się z choinki urwali?

I Sekretarz KC PZPN
Nie doczytałem chyba

Piłkarze to gorzej jak kurwy bo te chociaż robią to za co im zapłacisz, a ten? Umowa jest, wynagrodzenie ma, warunki pracy super i jeszcze jakieś miganie się, olewanie obowiązującej umowy.

M.

Szkoda grajka. Najlepszą opcją byłoby jednak tupnięcie nogą. VOO w rezerwach, trudno ale lepsze to niż dać sobie w kaszę dmuchać.
Gość w ten sposób niszczy sobie karierę – po roku takiej „gry” kolejki chętnych po rezerwowego gracza, który rok nie grał, wcześniej nie poradził sobie w angielskim przeciętniaku, zagrał zajebisty sezon w polskiej lidze, jest kapryśny, nie będzie. Niech wtedy przyjdzie Olimpiakos.
PS. Pewnie było przyzwolenie na transfer, o ile trafi się właściwa oferta. Oferta za 2.5 m euro? I po grecku, pod stołem 2 m dla managera i VOO do podziału.

Uśmiech Koali

… aaaa my sie z Leśnym dogadalismy, to nie przeplacajcie specjalnie, rzuccie z 2 mln euro na stol, sypnijcie troche mi i Vadisowi za podpis, bedzie ok 😉 moze i tak to wygladalo, sam jako menadzer pilkarza zrobilbym pewnie podobnie 😉

lisiec

Wniosek kapitalny: abu – abu . Cała reszta to są zwykłe gierki negocjacyjne i pożywka dla mediów. Choć mnie ta pożywka również bardzo wkręciła ;-D

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Wow skad taka obiektywna i wyważona wypowiedź u ciebie?

Bartek BAchorski

Ciężka sytuacja ale takie transfery mocno ponad stan(piłkarski) są okupione zawsze dużym ryzykiem. Bo piłkarz jest drogi więc nikt nie podpisze z nim niewiadomo jak długiego kontraktu na wypadek gdyby okazał się niewypałem, piłkarz sam też jeżeli wie że może zjeść całą ligę nie podpisze długiego kontraktu bo traktuje klub jako trampolinę do odbicia się od dna. O tyle dobrego, że ten VOO naprawdę dał Legii dużo piłkarsko i trzeba tylko poczekać aż jakiś klub rzuci z 3 miliony żeby rozwiązać tę patową sytuację.

Poker

to zemsta Hasiego za wyzywanie go od kozojebców, nikt inny nie chce Vadisa oprócz Olympiakosu, to Hasi przekonal klub do tego zakupu, pewnie sie tez umówili ze jak uda sie tanio kupic Vadisa to dostanie sign on bonus 300.000 lub 500.000 euro

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

50 rzeczy, które na pewno nie wydarzą się latem w ekstraklasie: kibice Legii przestaną pod każdym artykułem pisać o Legii. 😉

Jaguar

Przepyszne. Wszak skad inad, kiedy jest artykul o Legii, kazdy tak naprawde mysli o Kotwicy Kolobrzeg. Ot, zakamarki swiadomosci.
Ale plus ode mnie za poczucie humoru, a takze za… fotografie w profilu.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Mr Czarnecki – artykuł jest o Legii – to o czym pisać?? Amice? Finishparkiecie ?
Zdaje się że twoja schizofrenia płata ci figle..

Buncol

No tym razem ci nie wyszło
Vadis jest piłkarzem Legii

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Mimo, że dla co bardziej nienachalnych intelektualnie zamieściłem całkiem czytelny emotikon, to jednak 3 muszki się złapały.
Kochani! Nie rozpoznalibyście żartu nawet gdyby ten kopnąłby was w dupska. 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Przyszedl by sie odbudowac. Odbudowal sie, to niech idzie, moze znowu sie rozsypie. Lepiej nie w Legii.

Janusz-WESZLAK
COCO JAMBO WARSZAWA

Jak tak bardzo chce odejść to niech Legia go sprzeda za minimum 5 mln euro .To rozsądna cena biorąc pod uwagę aktualny rynek i ile wniósł do naszej Ekstraklasy.

Cegiełka-Przyjemski

Dam szesnaście miliardów dolarów w gównie, jak tylko zarobię!

Jarek Konieczny

Cos mi sie wydaje,ze powoli wychodza rzady Lesnego.Fakt,trofa przybyly,byla LM.Teraz po aferze z „Zlatanem”,zrobila sie afera z VOO.Jezeli wyslali by go nawet do rezerw,sprawa mogla by sie skonczyc jak z Cierzniakiem(choc tam bylo troszke inaczej,Cierzniak mial prawo podpisac kontrakt z nowym klubem).Pozostal by niesmak i to co sobie legionisci wypracowali pilkarsko w poprzednich latach rzucilo by cien na ten klub.Wiadomo,ze na zach Europy bardziej uwierza belgijskiemu pilkarzowi niz polskiej druzynie.Tym bardziej,ze Legia dalej jest na cenzurowanym w UEFA i nie za bardzo ich tam lubia.Wychodzi na to,ze bedzie to jeden z najglosniejszych problemow ligowych ostatniego 5 lecia.Jezeli ,,ktoras stron nie ustapi,moze byc ciekawie.W kazdym razie,obie strony beda raczej niezadowolone.Nie wplywa to dobrze na atmosfere w szatni,a przeciez czekaja el LM.

Cegiełka-Przyjemski

„Zdajemy sobie sprawę, gdzie jest polska liga i czasem trzeba coś obiecać piłkarzom, by ci tutaj przyszli lub pozostali”
Jak to szło? Nikt nie może dać ci tyle, ile ci obieca Widz… A nie, zaraz…

Cegiełka-Przyjemski

Legia Danielem Stefańskim klubów! Piłkarz mówi fuck off, Legia udaje, że nie słyszy.

wpDiscuz