Legia ostro: Vadis musi wracać. Obije się to czkawką czy wręcz przeciwnie?
Weszło

Legia ostro: Vadis musi wracać. Obije się to czkawką czy wręcz przeciwnie?

„Gdzie zagra Vadis Odjidja-Ofoe w nowym sezonie” – odcinek tysięczny. Przeciąganie liny trwa, Legia, co zrozumiałe, chciałaby widzieć Belga dalej u siebie, piłkarz, co też zrozumiałe, wolałby pograć w lepszej lidze i pewnie za lepsze pieniądze. Jednak wiąże go kontrakt i zwyczajnie musi go respektować, czemu warszawski klub dał bardzo dosadny wyraz.

Dariusz Mioduski w rozmowie ze sport.pl mówi: – Wczoraj wysłaliśmy do agenta oficjalne pismo wzywające zawodnika do stawienia się w niedzielę na treningu. Sygnał jest jasny: facet, rozumiemy, że urodziło ci się dziecko, ale ostatecznie ty nie byłeś w ciąży i nie wykorzystuj tej sytuacji jako taniej wymówki do unikania pracy. Piłkarz ma robić to, co obecnie robi reszta drużyny, czyli kopać piłkę w kierunku wskazanym przez Jacka Magierę – ma w końcu płacone za to duże pieniądze. Jeśli jednak piłkarza trzeba ściągać z urlopu już właściwie siłą, wiadomo, że sprawy mają się niezbyt dobrze. Pytanie, jakie skutki – pozytywne i negatywne – może przynieść takie stanowisko Legii?

– Legia znów ma w składzie dobrego piłkarza

Tyle i aż tyle, Vadis to Vadis, lepszy obrażony on niż Masłowski w najlepszym humorze. Pewnie nawet jeśli nie będzie zawsze grał na maksa, to i tak częściej zaserwuje błyskotliwe podanie niż konkurenci na jego pozycji. Poza tym Legia wcale nie ma bogactwa w środku pola – Jodłowiec wyjechał z kontuzją ze zgrupowania, Radović to samo. Tak czy inaczej, Vadis w naszych warunkach to zawsze wzmocnienie, chyba że…

– Legia wzmacnia drugi zespół

No, bo gdyby Jacek Magiera uznał, że zaangażowanie Vadisa w grę jest nijakie, zawsze mógłby go zesłać do rezerw. Tam nawet zniechęcony Belg na pewno by się przydał, może z nim w składzie udałoby się uzyskać awans, którego w tym sezonie nie było? A tak już zupełnie na serio:

– Legia wysyła sygnał: nie będziemy siedzieć pod butem piłkarzy

Pamiętamy jak skończyła się podobna saga z Prijoviciem – piłkarz kręcił nosem, marudził, że chce odejść, sugerował, że jeśli Wojskowi każą mu zostać w klubie to on owszem, zostanie, ale pożytku będzie z niego tyle co nic. Legia ostatecznie ugięła się, puściła piłkarza do PAOK-u i niby miała spokój, lecz jednocześnie każdy zobaczył, jak mistrz Polski, czyli wielka machina zatrudniające masę ludzi, potrafi przegrać potyczkę z jednym piłkarzem. Postawienie się Vadisowi może ten wizerunek nieco poprawić, bo po pierwsze – zmiana w nastawieniu klubu przyszłaby już pół roku po akcji z „Prijo”, a po drugie Vadis to piłkarz lepszy i ważniejszy w układance Magiery niż serbsko-szwajcarski Zlatan, więc uznanie wobec stanowczości Legii byłoby większe. Tyle że…

– Legia ma problemy z atmosferą w szatni

Tak jak pisaliśmy, niezadowolony Vadis to wciąż dobry piłkarz, lecz niekoniecznie jego podejście do zawodu może odpowiadać innym zawodnikom w szatni. To czysto ludzka sprawa: harujecie jak woły w pracy, a obok was jest ten jeden gość, który marudzi, że mu się tutaj już nie podoba i wolałby jednak kopać piłkę gdzie indziej. No, można się wkurwić, trudno nie pałać niechęcią do takiego typa, trudno nie poruszać jego tematu w prywatnych rozmowach, co nigdy nie wpłynie dobrze na higienę pracy. A jeszcze jak ten marudzący Vadis i tak zajmie komuś miejsce w składzie? To już w ogóle dramat. Poza tym:

– Legia może mieć problemy z dżentelmeńskimi umowami

Warszawianie dogadali się z piłkarzem, że jeśli latem nie będą mu robić problemów z odejściem. A teraz Legia nie bardzo ma ochotę obietnicę spełnić, zwłaszcza że oferta Olympiakosu na kolana nie rzuca. Mioduski w sport.pl mówi: – Respektuję i szanuję ustne ustalenia. W tym wypadku, jak rozumiem, ustalenia związane z warunkami finansowymi dotyczyły jednak sytuacji, gdy to my chcemy sprzedać zawodnika, a nie, gdy on próbuje wymusić na nas transfer. Mówimy zresztą o rozmowach prowadzonych przez poprzedni zarząd, o których, jako większościowy wówczas właściciel, nie zostałem poinformowany. Zdajemy sobie sprawę, gdzie jest polska liga i czasem trzeba coś obiecać piłkarzom, by ci tutaj przyszli lub pozostali. Kolejni piłkarze mogą jednak pomyśleć, że skoro Legia opierała się przy obietnicach złożonych Vadisowi, to i ich może chcieć wyrolować. Nie zapominajmy też o sprawie najważniejszej:

– Finanse

Przypadek najgorszy, najbardziej pesymistyczny, kiedy z Vadisa nie ma już kompletnie żadnego pożytku, ale wciąż pozostaje na kontrakcie. Siedzi Belg w Legii, ale gra kompletne zero, może rozebrać choinkę, odśnieżyć parking klubowy, lecz w piłkę grać nagle nie umie. A minutę po końcu kontraktu jest już w innym klubie, naturalnie za darmo. Czyli Legia użera się z facetem przez rok, ale nic z niego nie ma i nic na nim nie zarabia. Wiadomo, że dziś oferta Olympiakosu to nie są największe pieniądze świata, lecz mieć chociaż tyle, a nie mieć w ogóle…  Poza tym nie zapominajmy, że Vadis co miesiąc pobiera z klubowej kasy naprawdę spore wynagrodzenie.

*

Uff, nie zazdrościmy rządzącym klubem, bo chyba nie ma wyjścia, które zadowoliłoby wszystkie strony. Vadis zostaje to pewnie Vadis niezadowolony. Vadis odchodzi to niezbyt zadowolona Legia, bo wplątała się w umowy i obietnice, które nie zapewnią jej góry pieniędzy za najlepszego piłkarza ligi, ani dobrej pozycji w negocjacjach z kolejnymi zawodnikami. Innymi słowy, tylko daleko idący kompromis wydaje się wchodzić w grę, czyli… Albo Vadis zostaje za gruby hajs, albo odchodzi za gruby hajs.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (169)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

A kto za ten stan rzeczy jest odpowiedzialny?
Znowu ni słowa o Królu Cygańskim, który narobił gówna i teraz trzeba w tym kupsku rzeźbić gołymi łapskami.

I co nie zrobi DM to źle.

Popieram postawę klubu. Aczkolwiek sukcesu w negocjacjach nie wróżę (VOO ma na Legię wyj…ne). Lepiej puścić VOO za kasę teraz niż stracić i kasę i zawodnika za chwilę. A pewnie i smród w szatni by się zrobił jakby go gnębili.

Marek_Ramoniak

Na Boga, panie Bogusłąwie! Larum grają! Liga Mistrzów! Vadis grać nie chce, a ty się po Himalajach bujać będziesz! Na białego konia nie wsiądziesz, tylko na sanki…

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Jak myślisz, czy honorowe odejście BL z Legii można przyrównać do honorowego odejścia bohatera powieści, której fragment powyższym wpisem parafrazujesz? 😉

Marek_Ramoniak

Przyznaję, trochę przesadziłem. Jak mawia klasyk z Torunia – „Nie mylmy szamba z perfumerią”.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Ja nie uważam, że to przesadzone, po prostu podobało mi się, że ktoś tego użył. Za małolata jak było trzeba czytać to w szkole to zajawkę miałem konkretną. To czy to przesadzone okaże się po takim samym okresie rządów nowego Prezesa-Właściciela.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Sugerujesz, że Leśny planuje wysadzić się na stadionie Legii, by Lech nie mógł więcej wygrać na Łazienkowskiej?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krysiapawlowicz

Janko,
Pełna wiary jak widzę, no cóż poczekamy – zobaczymy.
Do pierwszej konfrontacji jeszcze masa czasu, ale zapamiętam twój sarkazm. Tylko nie wyjeżdżaj znowu z Pzpn i sędziami bo to już oklepane…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.

Komentarz mistrzostwo świata.

TomAas

Odpowiedzialny jest ten, który ściągnął za darmo najlepszego gracza ligi który załatwił Legii mistrzostwo i na którym cały czas można mniej lub więcej zarobić.

A DM niech se ściągnie kogo chce, za ile chce i sprzeda za ile chce. Niech pokaże co umie załatwić. Na pewno teraz już będzie wszystko cacy dogadane. Pytanie tylko czy sukces sportowy i finansowy będzie. Bo winy to nie będzie już na kogo zwalać.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Mecz z Ajaksem duża szansa na awans, Boguś : sprzedałem Radovica bo tak się z nim umówiłem …Legia odpada
Następny mecz z Ajaksem, Czy Boguś uczy się na błędach?? Absolutnie… Sprzedałem Nikolica bo tak się z nim umówiłem, a Prijovica puściłem bo miał już tylko 4 lata kontraktu…
Tylko gdzie tu dobro Legii ???

19Legia16
Legia Warszawa

Uważasz, że jeżeli ktoś przychodzi z kartą w ręku to nie przytula solidnej kwoty za podpis?

technojezus
technojezus

Tak, puścić takeigo gracza za mniej niż 2mln euro…….

Toć to byłby sygnał że Legie czy każdy klub z naszej ligi można jebać jak się da jeżeli chodzi o transfery.

W Legii jest teraz Mioduski i on nie jest głupi.Nie przedłuży kontraktu to nigdzie nie pójdzie i będzie kopał w rezerwach do końca kontraktu.
Przedłuży to będzie grał + będzie mógł sobie zapracować na lepszy transfer niż Olympiakos który poziomem jest praktycznie taki sam jak Legia.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Cenę dyktuje rynek – widocznie nikt się o niego nie zabija. 2.5 bańki za 28-letniego dziada z rocznym kontraktem, który nie sprawdził się nigdy w poważnej lidze to sporo. Alternatywą jest strata kasy i brak dobrej gry grymaszącego Dzidzi. Trudna decyzja, ale lepsza jakakolwiek kasa niż rzekomy prestiż.

technojezus
technojezus

Ale co ty pierdolisz za farmazony?

,,Cenę dyktuje rynek – widocznie nikt się o niego nie zabija. 2.5 bańki za 28-letniego dziada”
Dlatego max. ile Legia za niego może dostać to właśnie 5-6mln euro, chociaż jest wart przynajmniej 2 mln więcej.Masz racje, roczny kontrakt zaniża jego cenę ale bądźmy poważni.Za 2 mln to oni mogą takiego Kuchego sprzedać, a nie jednego z najlepszych graczy w historii naszej ligi.

,,Alternatywą jest strata kasy i brak dobrej gry grymaszącego Dzidzi.”

Człowieku jakby tak zrobił to zamiast do lepszej drużyny po kontrakcie z Legią, to by poszedł do jakiegoś cing ciang fc do azji albo do gorszej ligi bo by grał chłam i zamiast kokosów to by zarabiał mniej niż w Legii.
Kto go poważny by kupił jakby nie grał w podstawowej jedenastce?

Skoro Mioduski powiedział że zaproponował mu rekordowy kontrakt jak na naszą ligę który jest bardziej atrakcyjniejszy od Olympiakosu to chyba jest coś na rzeczy i Vadis nie wygląda na jakiegoś buraka z małym iq i wybierze Legię co jest praktycznie pewne.
Mioduski jedynie puści Belga jeżeli ktoś zaproponuje min 5 mln euro.Bo tyle w obecnej sytuacji jest warty.
Tu chodzi aby po sprzedaży Ofoe kupić w zamian takiego samego klasowego zawodnika.
Już widzę kogo by kupili za mniej niż 1 mln euro……

Założę się że Jakby to Mioduski był prezesem Legii gdy Prijović odchodził to by nie odszedł, bo już ta akcja z nim pokazała że Leśny to ciepłe kluchy, a Legią może trząść jakiś piłkarzyna.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Dalej żyj sobie w malignie – najśmieszniej jest jak ktoś uwierzy w swą propagandę. 8 mln? Może od Chińczyka na prozacu. Napisz kto prócz Hasiego bije się o waszą starletkę?
Pobudka!

technojezus
technojezus

To ty chłopie pierdolisz jak potłuczony.
Gówno mnie obchodzi kto ile proponuje za Ofoe, nie pracuje w Legii to jakim cudem mam to wiedzieć?
Ofoe jest warty min. 5mln euro i każdy kto proponuje mniej jest debilem i łudzi się że w Polsce żyją jakieś zjeby co swoich najlepszych piłkarzy za frytki oddają.Pewnie Leśny by go sprzedał bo ,,obiecał” ale teraz jest Mioduski a nie Leśny.

Mioduski nawet jak się Ofoe nie zgodzi na nowy kontrakt to go nigdzie nie puści, ale patrzę że nie możesz tego pojąć i pierdolisz jakieś dyrdymały że ,,Ofoe nie będzie dobrze grał i Legia nie zarobi” Kurwa logika przedszkolaka. Nic tylko ci pogratulować.
Doucz się najpierw bo tak jak piszesz to nie wygląda.

Jeżeli ty myślisz że Ofoe nie ma wielu fert to ja ci współczuję.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jest wart tyle ile za niego oferują pajacu. Zamiast religii powinny być w podstawówce podstawy ekonomii. Nie zwróciłeś uwagi, że nie ma wokół niego nawet fake’owego zainteresowania?

progressive85

Narobił gówna ściągnieciem tak klasowego piłkarza który w pojedynkę zrobił dla Legii MP? No ,odważne stwierdzenie :)

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Narobił kupy tymi umowami na pysk oraz dziwacznymi zapisami w umowach.
Teraz nie dziwią postawy i roszczenia Niko czy Prijo.
„A co ja gorszy jestem od X?”

Topinambur

Vadis pada właśnie ofiarą ułomności w myśleniu działaczy, która jest podyktowana ułomnością w myśleniu dziennikarzy i kibiców.
Nikt nie ma wątpliwości, że Ofoe to świetny piłkarz przerastający tę ligę, ale nie on pierwszy i nie ostatni.
Warszawskim działaczom w głowie się nie mieści, że ktoś może za niego dać mniej niż 3 miliony euro.
Ano może. Facet gra w kasztanowej lidze, w zespole który tej kasztanowej ligi nie jest w stanie wygrać na luzie (potrzebna jest pomoc sędziów, czy to pomoc w trakcie ich spotkań, czy szkodzenie rywalom w ich spotkaniach) ma 28 lat. Jaka niby ma być jego wartość, skoro zbyt wiele się już nie rozwinie, dodatkowo ma humory i nie panuje nad nerwami, a kilka zespołów już pokazało, że koncentracją i wybieganiem (w połączeniu z odpowiednimi umiejętnościami) można go wyłączyć z gry na całe spotkanie? No właśnie mniej więcej taka.
Na dodatek, facet w tej buraczanej lidze wykręcił gorsze liczby niż Konstantin Vassiljev, który grał z nieporównywalnie gorszymi piłkarzami w zespole.

Oferta jest adekwatna, należy zejść na ziemię i zastanowić się, co należałoby uczynić, aby piłkarz nie rozwalił drużyny od środka i dał na sobie zarobić, zamiast fochować się na „kiepską” ofertę.

Żeby wyciągnąć za chłopa z 5 milionów euro to Ofoe musiałby być kilka lat młodszy.

PYZ24

Świetnie to opisałeś tylko niepotrzebne oskarżenia o pomaganie Legii. Dowodów nie masz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

daj spokoj 😉 ogladali go tez w kasztanowej LM i tam w kazdym spotkaniu pokazywal swoja wartosc. Grosicki jest od niego o rok starszy, a poszedl do Hull City za 6 mln euro i nie powiesz mi, ze taki Vadis gdyby gral w naszej reprezentacji to zanizalby jej poziom 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

skoro dawal rade na tle Sportingu, Realu i Borussi, a nasza lige wciaga nosem to bede sie nadal upieral, ze jest wart minimum 5 mln euro 😉 Oczywiscie jest ryzyko, ze w innej lidze „nie odpali” ale przy malo ktorym pilkarzu takiego ryzyka nie ma.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dario armando

Jakkowiek by nie być patriotą ,to Grosik nawet w przybliżeniu nie jest klasy Vadisa ,który co najmniej w 30 % ma zasługi w mistrzostwie Legii .Gdyby nie on ,to Piotrek Nowak nie byłby tak obsrany w drugiej połowie na Łazienkowskiej ,tylko dopierdolił Legii ,jak to nakazywał przebieg pierwszej połowy,ale z takim w naszym warunkach magikiem nie wiesz na czym stoisz ,jedno zagranie może zakończyć mecz To jest nasz swojski Messi ,biedna będzie bez niego Legia ,bo raczej szybko nikt podobnej klasy tu nie trafi.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Zauważyłeś, że Grosicki odszedł z ligi francuskiej? Nie wiem też czy nie miał dłuższego kontraktu.

krysiapawlowicz

sam sobie przeczysz… i chyba nie oglądasz tej ligi zbyt regularnie, a tak w ogóle to czym ty się przejmujesz? bo chyba tak szczerze to cię jebie… ta sytuacja, kibicując poznaniakom, gdańszczanom czy komuś tam …
to jest problem Właścicieli i prezesów stołecznego zespołu.

KCD

Zdjęcie profilowe Topinambur A w których meczach, poza jednym wiadomym, Dzidzia został wyłączony tą koncentracją połączona z umiejętnościami? Mnie bawi to zachwycanie się wyłączeniem przez Jagę bo a) było fartownie i ryzykownie – Góralski miał szczęście że kartki żadnej nie dostał b) Jaga zamiast zagrać o zwycięstwo tak się skupiła na przeszkadzaniu, że aż zremisowała. Z tym drugim to trochę przesadzam, ale minimalizm był widoczny i mistrza w Białymstoku nie ma.
Co do samego artykułu to brakuje mi wspomnienia, że z punktu widzenia zawodnika też dobrze jest wypracować jakiś kompromis. Jakby skończyło się rokiem w rezerwach, to po zakończeniu kontraktu i z opinią sfochanej gwiazdeczki ciężko będzie znaleźć klub, który da dobry kontrakt. Na pewno trudniej niż teraz.

I Sekretarz KC PZPN
Nie doczytałem chyba

Tylko jak Legia się tera ugnie to wszyscy zobaczą, że klub jest w takich sytuacjach bezsilny. I tak źle i tak niedobrze. Moim zdaniem kluby powinny mieć większe pole manewru w takich wypadkach bo piłkarze są coraz bardziej kapryśni i bezczelni. Niech UEFA czy jakikolwiek organ decyzyjny coś z tym zrobi. Z niewolnika nie ma pracownika – jasne, ale do cholery umowy na piśmie należy respektować i nie szantażować olewaniem swych obowiązków…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Póki co, mierzącą bardzo wysoko Legię, wzmocnili dwaj zawodnicy spadkowicza z ESA, którzy notabene, byli już jej zawodnikami. Jeszcze tylko eksplozja talentu Chukwu i jazda ze wszystkimi. Mam nadzieję, że naprawdę mają tam na L3 jakiś plan zakupów i coś w tym kierunku robią, bo póki co wygląda to tak, jakby chcieli podjąć przyjęciem angielską królową, a robili zakupy w biedronce. Jeśli nie zabolą brzuchy, to będzie rzyganie na odległość i sraczka, jak wyziew z islandzkiego gejzeru!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Co do użycia słowa „wzmocnił”, to wyraziłem się nieprecyzyjnie. Masz rację. Co do Monety, też się zgadzam, że decyzja klubu zasadna. Co do Chukwu, to ja mam szczerą nadzieję, że odpali i gole w sparingach, pokazują, że może się udać. Martwię się tym, że trzech wspomnianych, to zwyczajnie za mało i nie współgra z oczekiwaniami, wytyczonymi celami i (jak się zdaje) finansowymi możliwościami. Odejście (całkiem możliwe) VOO dodaje jeszcze mgiełki niepokoju, do ogólnie jednak dość nieciekawego krajobrazu przełomu sezonów. Nikogo na razie nie rozliczam. Mam świadomość, że czasu (teoretycznie) jest dużo, ale chyba dośc oczywiste jest, że kadrę warto zbudować jak najszybciej. Żartobliwie zauważę, że transfery z zeszłego roku były chyba nieco za późno i taki Vadis nie zdążył na czas zgubić oponki, Moulin długo dochodził do formy, a Langil dochodzi do niej do dziś i nawet inhalacje za pomocą sziszy nie pomogły 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Powinna, ale rok temu początek ligi też powinien był być spokojny, a tu łup…. Zwyczajnie chciałbym, by tego uniknęli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Besnik też się dobrze zapowiadał, na takie łup nic nie wskazywało 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Nie miałem najmniejszego zamiaru ich porównywać. Osobiście jestem wielkim fanem Magiery i życzę mu wszystkiego wygranego.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

” Mam nadzieję, że naprawdę mają tam na L3 jakiś plan zakupów i coś w tym kierunku robią,”
A jak Ci sie wydaje że cały pion sportowy razem ze skautingiem cały rok siedział i ogryzał z nerwów paznokcie czekając czy Vadis zostanie?
Problem Legii polega na tym że chcą zmienić strukturę zespołu, odmłodzić go. Piłkarze młodzi i na poziomie oczekiwanym przez Legię są drodzy i tez pewnie mają plany zaistnienia w lepszych ligach. W tej kategorii Legii pozostają właśni wychowankowie.
Jeśli Vadis odejdzie a pewnie tak sie stanie to trzeba będzie odbudować „kręgosłup” zespołu czyli kogoś do obrony, DP do Moulina z umiejętnościami rozegrania, myślę że jesli Wolski ma wpisana kwote odstępnego to kupią jego i do tego napastnik.
Reszta albo juz jest albo mozna uzupełnić młodziakami.
Myślę że w tym roku Legii będzie ciężko bo jeśli Rado będzie kontuzjowany to tej jakości może zabraknąć. Tak więc puchary pod znakiem zapytania a o MP też będzie trudno.
Ale raz na jakis czas trzeba przejść czyściec.
Z Vadisem trzeba byc stanowczym, jest kontrakt musisz go wypełniac. Przecież ani Vadis ani Mioduski nie są idiotami i rozumieją wszystkie konsekwencje „wojenki”. Wygranego nie będzie. Legia nie może sobie pozwolić żeby każdy piłkarz który akurat dostał ciekawa propozycję odchodził na żądanie.
Myślę że skończy się tak że za Vadisa dadzą większą kasę a Vadis odpuści swoją część i pójdzie grać gdzie indziej. To jest logiczne rozwiązanie. Ale Legia musi postawić swoje warunki bo inaczej będzie to zły przykład dla innych. Niech tylko szybko to załatwią bo szkoda czasu, trzeba się wzmacniać.
Decydująca bedzie III runda kwalifikacji bo jak ją przejdziemy to juz mamy zagwarantowaną LE. Tak więc przed III rundą trzeba miec w miarę poukładany skład a potem może się trafi jakiś złoty strzał transferowy.

TomAas

Problem Legii jest taki że teraz Pan PiaR będzie robić wszystko mądrze, tak jak trzeba, z pięknymi przejrzystymi kontraktami, bez niedomówień, bez dziwny zapisów, bez dogadywania się pod stołem. No i oczywiście będzie kupować niedrogo ale z gigantycznym potencjałem. A organizowanie tego trwa.. może za rok się z jakimś transferem wyrobią. Do tego czasu wszystkiemu winien będzie Pan Koralik

Urkides
Legia Warszawa

Mioduski jest za mądry i ma zbyt duzo tyle klasy zeby teraz płakać w mediach.
Legie czekają kolejne zmiany. Po czasach „zastaw się a postaw się” przychodza czasy pozytywizmu.
Model Leśnego odbił się od sufitu dalej to by nie poszło. Ja widze w tym dobry znak bo zaczyna się przebijac do swiadomości że bez dobrze wyszkolonych polskich piłkarzy pewnej bariery nie przebijemy. Zbyt dużo lig jest bogatszych od nas i ciekawszych sportowo żeby chcieli u nas grac dobrzy zawodnicy. Będą trafiać się wyjątki ale na tym nie da się budowac strategii klubu i ligi.
Mioduski w tym roku musi wyjść z „zakrętu” finansowego i przebudować drużynę.
Ja myślę że przy jego wiedzy o finansach i kontaktach będzie potrafił to zrobić. Chociaż rewolucji nie będzie bo większość umów sponsorskich podpisał juz Lesny.
Najprędzej dodatkową kasę można dostać za nazwę stadionu i renegocjowac umowę z Fortuną bo zmieniła się ustawa regulująca hazard i jest teraz korzystniejsza dla firm zarejestrowanych w Polsce.
Ja sie szykuję na 1-2 sezony chudsze ale może jestem pesymistą?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

„A jak Ci sie wydaje że cały pion sportowy razem ze skautingiem cały rok siedział i ogryzał z nerwów paznokcie czekając czy Vadis zostanie?”

Wcale bym się nie zdziwił, gdybyś był blisko prawdy :)

Urkides
Legia Warszawa

Piszesz bzdury, szkoda czasu na przekomarzanki.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

A kto ci się karze przekomarzać? Napisałem co myślę, jakie mam refleksje i obawy przed nadchodzącym sezonem i tyle. Nie musisz się zgadzać i tyle, a ja mam nieodparte wrażenie, że gniewasz się, bo nie podzielam twojego zdania. Jeśli tak, to bardzo przepraszam,

Urkides
Legia Warszawa

Nie gniewam się, tylko lansowanie teorii że w klubie pracują idioci jest głupie.
Mioduski zarządzał nie takimi projektami, Żewłakow to inteligentny gośc który rozumie o co chodzi w piłce, Magiera też jest mądrym gościem a Ty piszesz że oni obijali gruchę przez cały rok czekając co zdecyduje Vadis.
Przy wszystkich niedoskonałościach w Legii nie pracują ludzie GS-u

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Odpłynąłeś zupełnie. Podaj mi chodź pół cytatu, w którym choćby sugeruję, że w klubie pracują idioci. Nie mam pojęcia skąd to wziąłeś. Ja napisałem, że rok obijali gruchę? Nie napisałem, a twoje fantazje erotyczne, to już twoja sprawa (wybacz, ale nie mogłem się po twoich insynuacjach powstrzymać od fallicznej złośliwości). Nakręciłeś się niesamowicie i w efekcie usiłujesz mi udowodnić, że jestem wielbłądem. Osłem może tak, wielbłądem nie.

Mały off top: zgodziliśmy się chyba, że na transfery jeszcze jest czas, ale taki gość, jak Antonio Conte, robi w swoim klubie (dla nieuświadomionych – Chelsea) niesamowitą gównoburzę za to, że jeszcze mu nie kupili wskazanych i oczekiwanych zawodników. On też ma czas do 31 sierpnia, więc czemu się denerwuje? Dziwak!

Urkides
Legia Warszawa

czy Ty na poważnie porównujesz możliwości i sposób działania w Chelsea i Legii?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Podobny mamy uczyć się od najlepszych, więc bierzmy najlepsze wzorce. Poza tym idzie tylko i wyłącznie o sposób budowania kadry. Nie uważasz, że o wiele korzystniej jest ją zbudować na przykład na miesiąc przed wznowieniem ligi, niż miesiąc po pierwszej kolejce? Serio pytam i głupio się uśmiecham 😀

Urkides
Legia Warszawa

No muszę przyznać Ci rację. Jakby Legia była teraz aktywna na rynku to by mogła wyciągnąć jakiegos piłkarza Chelsea. A jesli nawet nie im to może jakimś klubom z czołówki ligi niemieckiej, albo francuskiej a w najgorszym przypadku holenderskiej, belgijskiej, tureckiej czy nawet greckiej. Oni sie w tej Legii nie znaja na tym jak sie kupuje piłkarzy i kiedy trzeba to zrobić. Powinni wziąć w garść ze 2 banie EUR i wyłuskiwać tych kocurów którzy aż nogami przebierają żeby trafić do Polski.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Masz zaawansowane problemy z interpretowaniem analogii. :)

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Faktycznie, z tego co pamiętam chodziło o Bayern nie Chelsea…

technojezus
technojezus

Jeżeli ty myślisz że te transfery co obecnie zrobiła Legia to ,,wzmocnienia” to ja ci współczuję.
Co do Chukwu to widać że już odżył – 2 mecz, 2 bramka i bardzo dobra gra.Będą z niego ludzie.
Na 100% będzie napewno nowy napastnik, środkowy obrońca i środkowy pomocnik.

Transfery będą więc nie ma co spinać dupy.
Legia z IFK gra dopiero 12 lipca.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

2 tygodnie, mnóstwo czasu :)

technojezus
technojezus

Wystarczająco.