W Łęcznej oburzeni na propozycje niższych kontraktów. Spodziewali się podwyżek?
Weszło

W Łęcznej oburzeni na propozycje niższych kontraktów. Spodziewali się podwyżek?

– Nie może tak być, że pojadę w sobotę na sparing bez nowej umowy. Złapię kontuzję i co dalej? Poza tym, to, co jest nam proponowane, to doprawdy grosze. Trzeba się rozglądać z nowym klubem – w taki sposób na łamach „PS” wypłakali się zawodnicy Górnika Łęczna, oczywiście bez podawania nazwisk. Czytamy to chwytające za serce wołanie i mamy wrażenie, że w Łęcznej dzieje się jakaś krzywda ludzka. Piłkarze tak świetnie sobie radzili, przez niefortunny zbieg okoliczności spadli z ligi, a teraz ktoś chce im obniżyć kontrakty. Normalnie rozbój w biały dzień.

Popytaliśmy trochę w klubie, gdzie wprost nam powiedziano, że nowe propozycje kontraktów wyglądają tak – zawodnicy minus 30 procent, trener minus 50. Nikt nikomu nie przystawia pistoletu do głowy, ani nie straszy dzieci, tylko – najzwyczajniej w świecie – przedstawiono propozycje przedłużenia kończących się umów, dostosowanych do I-ligowych realiów (gdzie nie ma kasy z Canal+, a i o sponsorów znacznie trudniej). A gwiazdki z Łęcznej krzyczą no to – grosze!

Sytuacja Górnika oczywiście kolorowa nie jest. Zadłużenie klubu wynosi niecałe 5 milionów złotych, a zaległości wobec zawodników sięgały maksymalnie półtorej pensji. Ale, jak rozumiemy, w Łęcznej właśnie próbują tym problemom zaradzić, począwszy od dopasowania pensji do faktycznych umiejętności piłkarzy. Jeżeli tym wszystkim Sasinom, Szmatiukom i Danielewiczom to nie odpowiada, zawsze mogą zagrać Górnikowi na nosie i podpisać kontrakt z czołowym klubem z ekstraklasy, tudzież z jakiejś silnej zagranicznej ligi. Koniec końców mają swoje karty na ręku, a to przecież idealne warunki do negocjacji.

W całej sytuacji najzabawniejsze jest to oburzenie piłkarzy, którzy najwidoczniej nie widzą problemu w swojej grze, która doprowadziła do spadku. Skoro 30-procentowa obniżka to dla nich grosze, to – jak rozumiemy – chcieliby utrzymania kontraktów, a może nawet i podwyżek. I tak sobie myślimy, że może to i lepiej, że z jednym czy drugim Górnik się rozstanie. Jakiegoś wybitnego poziomu sportowego i tak nie zapewniają, a stężenie sodówki zdaje się na tyle wysokie, że ciężko byłoby przy nim myśleć o realizacji jakichkolwiek celów. Co więcej, mamy dziwne przeczucie, że za proponowane pieniądze Górnik szybciej znajdzie lepszych zawodników, niż ci zawodnicy miejsce, gdzie ktoś im zaoferuje im tyle co ostatnio.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (55)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

zawiodla komunikacja 😉

Diego Armando Siemaszko
Arka no!!!

Komunikacja miejska czy telekomunikacja polska?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Jakie to szczęście, że choć Poznań się uchował (czy może Wronki?). Poza tym zastanawiam się czy jesteś wyjątkowo inteligentną osobą, która genialnie kreuje swoją wymyśloną internetową postać, czy osobą wyjątkowo chorą z zakompleksienia i różnorakich paranoi…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Jak na osobę wykształconą, bardzo źle posługujesz się językiem pisanym. Słaba gramatyka, liczne błędy, o niejasnym wypowiadaniu się nie wspominam, bo może nie ogarniam tych światłych myśli. O poglądach zaś dyskutować nie będę. Każdy ma swoje, nie ważne, czy mądre,, czy głupie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Mam zatem poważne pytanie: czy każdy, kto nie ma poglądów prawicowych, jest lewakiem? Pytanie uzupełniające: jaka jest definicja lewaka? Brzmi : lewakiem jest każdy, kto nie ma prawicowych poglądów? Pytanie uzupełniające 2: jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość, bo, biorąc pod uwagę kryteria politologiczne, jest partią o lewicowym programie!?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Świat się wali, nieba zwala się na głowy, a w Koluszkach i okolicach widać wyraźne objawy zbiorowej paniki!!! Janko Buszewska i ja zgadzamy się w jakimś temacie. Co prawda nie zgadzam się z całą wypowiedzią, ale jednak z jej poważną i ważną częścią. Cześć temu dniowi i tej godzinie jakem faszystowsko-nazistowski lewak!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Jeżeli liczby, które podajecie to prawda, to należy rozgonić towarzystwo i życzyć szczęścia w poszukiwaniu nowych pracodawców. Z pewnością dostana oferty za petrodolary! Nie rozumiem tylko obniżki pensji dla Smudy! Obiecał spadek, spełnił obietnicę, a ci chcą go karać!

KUBA97

A jakby wam chciano uwalic pensje o połowę? Górnik ma problemy(7 milionów długu podobno) ale to jest przesada. Ciekawe kto tam będzie teraz grał-Śpiączka,Piesio czy Atoche odeszli a kolejni też chcą odejść. Ciężko im będzie nawet nie awansować- wg mnie może być to samo jak w Bełchatowie- zamiast awansu kolejny spadek.
Choć daleko im do burdelu w Chorzowie. Tam zaraz będzie 4 liga.Albo gorzej.

Żaden_ze_mnie_ekspert

O uwalaniu pensji możnaby mówić gdyby tu chodziło o renegocjacje kontraktów. A oni po prostu podpisują nowe umowy, dopasowane do realiów. No na Boga, to wlasnie ci goście zjebali i nie wykonali swojego zadania, innymi słowy, sami zapracowali na te realia.

Gudi

Tylko dla debila obniżenie o 30% oznacza obniżkę o połowę

KUBA97

Gdzieś czytałem że od 30 do nawet 50%. Więc nie trzeba od razu wyzywać.

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Odra Opole, LFC

Zdjęcie profilowe KUBA97
debil to nie wyzwisko o pojecie medyczne

megozn1k

Co z tego, że medyczne?

Sprawdź w jakim przedziale IQ mieści się debil i przeczytaj posta kolegi jeszcze raz w ujęciu medycznym. Jego zdanie nadal będzie miało perfekcyjny sens. Nie lubię czepialstwa, a bezpodstawnego to już w ogóle.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

To prawda, choć dziś już nie stosowane w praktyce psychiatrycznej. Oprócz debila, z użycia w medycynie wyszły też słowa: imbecyl i idiota. Kurwa nie wiedziałem, że na weszlo da się wykorzystać cokolwiek z wykładów na studiach. Inna sprawa, że świetnie o mnie świadczy, że akurat coś takiego zapamiętałem 😀

Znawca94

Debil już dawno przestało być stosowane jako określenie medyczne.
Nabrało potocznego znaczenia.

PYZ24

Jakbym zawalił robotę to bym z niej po prostu wyleciał. Tutaj chłopaki za to dostają nowy kontrakt, tyle że za stawkę, na którą pracowali cały sezon.

Krzysztof.Reperowicz

Podpisz się z nazwiska skoro uważasz że za niski kontrakt ci zaproponowano.

Porter

Czy w ich kontraktach zaznaczono, że w przypadku spadku ich zarobki ulegną obniżeniu? Bo jeśli nie, to oczywiście można te kontrakty można zmienić – jak wszystkie kontrakty, tyle że wymaga to zgody obu stron.

Diego Armando Siemaszko
Arka no!!!

Ale gdy obie strony sie nie zgodza, kontrakt pozostaje wazny na starych zasadach. Rzecz w tym ze tu jest mowa o przedluzaniu wygasajacych umow…

Porter

No to nie ma o czym gadać – to są zwyczajne negocjacje.

MarianKot

ta są kontrakty które sie skończyły i tylko tym zawodnikom zaproponowano przedłużenie z – 30%

ci co maja kontrakty ważne na kolejny rok to chyba zostaja na tych samych zasadach (co jest dziwne po jak widac po komentarzach jak twój że tez powinni miec zmiejszone ale to juz faktycznie wymaga zgody obu stron)

Diego Armando Siemaszko
Arka no!!!

Smuda nie okazal sie alfa i romeo, zawodnicy wygladali na boisku jak dzwonnik z roterdamu, wiec to sie udac nie moglo. Spadek byl truskawka na torcie. Szkoda ze tort o smaku duszonej cebulki z gownem.

lubie mezo

Bez przesady… Smuda podciagnal poziom Lecznej, a ze sie nie udalo o 2 punkty to trudno.

Diego Armando Siemaszko
Arka no!!!

Drużyna się z ligi spierniczyła, nie będzie kasy za transmisje, większość piłkarzy nie chce nowych umów… Trudno. Luzik. Nie ma co się martwić.

lubie mezo

Ktos sie musial spierdolic z ligi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

slimboo

kopacz, który spada z ligi i grał większość meczy powinien być jakoś naznaczony. gwiazdka przy nazwisku czy inny kolor getrów. Każdy z dala powinien wiedzieć co to za klient i co nawyprawiał. Obniżenie zarobków to podstawa….

madoo

Nie rozumiem o co ten hałas. Zawodnikowi kończy się umowa, klub oferuje mu nową, dogadują się w kwestii zarobków, albo nie. Jak nie to klub szuka nowego zawodnika, który chce grać za odpowiednią kwotę, a zawodnik nowego klubu, który mu zapłaci tyle, na ile wycenia swoje usługi. Od wielu lat tak się robi na całym świecie, o czymś nie wiem, że sytuacja jest tak nagłaśniana?
Klub zjebał, bo licząc na to że zawodnicy podpiszą niższe kontrakty nie znalazł nowych i teraz nie ma kim grać. Zawodnicy zjebali, bo myśleli że będą grać w I lidze za ekstraklasowe stawki i nie znaleźli sobie nowych klubów, przez co nie mają pracy. Ich problem, za głupotę się płaci.

Krzysztof.Reperowicz

Buhahahah klub zjebał, halo a kiedy sezon się zaczyna i do kiedy jest okienko transferowe. W czerwcu to można kontraktować konkretne wzmocnienia a nie spadkowiczów.

madoo

Oczywiście że klub zjebał. Skoro mieli kończące się kontrakty, to chyba nie liczyli na to, że zawodnicy pokornie podpiszą nowe? A jeżeli spodziewali się takiego obrotu sprawy, to skąd teraz płacz, że nie mają kim rozpocząć treningów?
A jeżeli chodzi o kontraktowanie zawodników – nie tylko Lech czy Śląsk robią transfery w czerwcu, w niższych ligach ruch jest jeszcze większy.

Sraka

Ich wyczyny dalej bedzie mozna ogladac w Lublinie ?

JC

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem? Bo jak się kończą umowy to zawieramy nowe które zadowalają obie strony, albo nie zawieramy. Natomiast ja myślę, że to jednak dotyczy zawodników z ważnymi kontraktami, i to te ważne zarząd Górnika chce obniżyć.

dziennikkibica

To źle myślisz.
Chodzi o zawodników którym dziś wygasły umowy.

JC

No to o czym jest ten artykuł? Że każdy normalny człowiek woli zarabiać więcej niż mniej i że zawodnicy którym kończą się kontrakty w Górniku są normalnymi ludźmi :)

Krzysztof.Reperowicz

W związku z tym wypłakuje sie w gazetach zamiast utrzymać się na boisku. To sa normalni kopacze a nie profesjonalni zawodnicy.

Janusz Kibol

Zaraz, zaraz… Po co ta szydera? Przecież Franz Smuda mówił jasno i wyraźnie jak obejmował Łęczną, że celem jest walka o spadek! Cel został osiągnięty. Logiczne jest więc, że trenerowi i zawodnikom należą się podwyżki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dambibi
Rote Armee Fraktion

Dawać info o Bednarku, tak laliście wodę a teraz cisza.

Znawca94

To samo pomyślałem.Spadek w takim klubie jak Górnik z Łęcznej jest równoznaczny z obniżką pensji.
Po pierwsze to już nie jest Ekstraklasa,a 1 liga.
Po drugie klub ma długi.
Po trzecie nikt ich nie przetrzymuję i nie karze podpisywać kontraktów.
Jak chcą większych pieniędzy to niech idą szukać nowych klubów.
Gdyby zasługiwali na więcej to by się utrzymali.

areq
Kolejorz

W piz#u z tą Łęczną.Niech grają tam gdzie ich miejsce, w II lidze maksymalnie.Derby z Motorem czy prestiż z Radomiakiem i koniec…chociaż ten Motor by mógł się zakręcić koło czolowki I ligi….to duże miasto w.końcu

Eljan

Piłkarzom należałoby pokazać jakie są wpływy w EX a jakie w I lidze. 30%? Wygląda jak promocja.

lukzaba

a kim oni są żeby mieć wgląd w finanse klubu?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GooDOMaDOM

Prezes powie 30, piłkarze 50. Kto wie jaka jest prawda? I w sumie kogo obchodzi Górnik Łęczna? Nawet w Łęcznej się już nie interesują.

jam.ci.on

W Poznaniu stanęli po stronie trenera, we Wawie nie dają opalonej twarzy w kaszę dmuchać, teraz obniżają kontrakty po spadku. Wszystko to logiczne, ale jakże rzadkie w tej nielogicznej lidze. Może to pierwsze jaskółki nowego, lepszego w zarządzaniu klubami? Może wreszcie kopacze zostaną postawieni do pionu i będą traktowani jak pracownicy, a nie jak właściciele klubów?

marcinw13
Manchester United 1997/98

Ludzie, przecież to tylko piłkarze. Większość z nich naprawdę nie należy do tytanów intelektu. Nie wymagajmy więc od nich logicznego myślenia…

wpDiscuz