post Avatar

Opublikowane 27.06.2017 15:56 przez

redakcja

Chyba nikt się tego tak naprawdę nie spodziewał. Wiadomo, rynek transferowy każdego roku jest większy, co okienko kwoty ulegają drastycznemu zwiększeniu, kilka milionów euro nie robi już na nikim żadnego wrażenia. Internet pełen jest szlochów, że Mateo Musacchio kosztuje więcej niż Andrea Pirlo w 2002 roku, nie zamierzamy się do tego podłączyć. Mimo wszystko – rekord transferowy Ekstraklasy pobił człowiek, który 12 miesięcy temu przegrywał rywalizację z Radosławem Pruchnikiem, na treningach zaś ćwiczył m.in. z Tomislavem Boziciem i Lukasem Bielakiem. Nieruszony od ponad 6 lat rekord Adriana Mierzejewskiego dzisiaj przebija Jan Bednarek. 21-letni obrońca Lecha, który nie ma jeszcze nawet 50 meczów w Ekstraklasie.

Więcej o samym transferze możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ, uznaliśmy jednak, że warto przy okazji skupić się na wartościach, jakie osiągają piłkarze w Polsce. Z tego względu przypominamy dziesięć największych transferów z Ekstraklasy – i zaznaczamy, że niektóre to już praktycznie prehistoria (kwoty za transfermarkt.pl)… 

10. Artiom Rudnevs – 3,50 miliona euro

Zestawienie otwieramy jednym z pierwszych naprawdę dużych transferów Lecha. Kupiony za 600 tysięcy euro z węgierskiego Zalaegerszegu Rudnevs pozostaje jednym z największych sukcesów poznańskiego skautingu. Taśmowo zdobywane bramki w Ekstraklasie, hat-trick z Juventusem, skuteczność, polot, styl. Łotysz wjechał w ligę tak, że w Poznaniu bardzo szybko udało się zapomnieć o Robercie Lewandowskim – 33 gole w 56 meczach ligowych to doskonały wynik, a przecież te najistotniejsze trafienia – albo raczej te, które dawały klubowi najwięcej – padały w Lidze Europy oraz w Pucharze Polski. Co prawda Lech z Rudnevsem nie powiększył gabloty z trofeami, ale po pierwsze – napisał jedną z najpiękniejszych pucharowych historii ostatnich lat, po drugie zaś – zarobił potężną gotówkę, niemal trzy miliony od HSV „na czysto”. A były to mroczne czasy, gdy polskie kluby za gotówkę kupowały głównie wodę mineralną do szatni, a nie piłkarzy z ważnym kontraktem.

9. Marcelo – 3,80 mln euro

Jeden z obcokrajowców z Ekstraklasy o najbardziej barwnych karierach. Oczywiście, efektowniejsza jest historia Paulinho i jego przygody z ŁKS-em, ale to Marcelo potraktował polską ligę dokładnie tak, jak najbardziej kumaci polscy piłkarze. Jako trampolinę do wyższej ligi, przy jednoczesnym zgarnięciu medali na półkę w prywatnym mieszkaniu. Marcelo Guedes w Wiśle zdobył mistrzostwo, sympatię kibiców, szacunek całego środowiska oraz argumenty, by twardo negocjować z PSV. Gdy za niemal cztery miliony odchodził z Krakowa do Eindhoven, był to transfer wyjątkowo głośny – w 2010 roku nie mieliśmy jeszcze piłkarzy na liście nominowanych do Złotej Piłki, śledziliśmy za to uważnie losy Radosława Majewskiego gdzieś na zapleczu angielskiej poważnej piłki. A tutaj taki transfer, do zespołu walczącego o mistrzostwo Holandii? Marcelo później zagrał jeszcze (zagrał, nie oglądał mecze z wysokości ławki czy trybun) w Hannoverze, obecnie zaś świętuje mistrzostwo Turcji z Besiktasem. Całkiem sympatyczne kluby i osiągnięcia, jak na gościa, którego bez odstępnego z Brazylii wyciągnęła Wisła Kraków.

1244d84c6e8fb6008b22f56417240c3a

8. Łukasz Teodorczyk – 4,00 mln euro

Kolejny świetny interes Lecha Poznań, który wyciągnął Teodorczyka za frytki z Polonii Warszawa, potem skorzystał z niego w Ekstraklasie, a finalnie wyciągnął bardzo ładny zysk po sprzedaży za 4 miliony euro do Dynama Kijów. Najciekawsze jednak stało się później – Teodorczyk okazał się gwiazdą ligi belgijskiej, a Anderlecht zapłacił za niego… ledwie pół miliona więcej, niż wcześniej Ukraińcy Lechowi. Klarowny dowód na to, że wiek jest szalenie istotny przy transferach, ale też potwierdzenie, że Lech potrafił naprawdę udanie negocjować – i przy kupnie piłkarza z Polonii, i przy sprzedaży go do Premier Lihi.

7. Dawid Janczyk – 4,20 mln euro

Mistrzostwo świata i okolic. Tak, można było grać występem Janczyka na młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kanadzie, tak, gość miał 20 lat a u stóp cały świat, a CSKA potężną kasę do wydania. Ale mimo wszystko – sprzedaż TAKIEGO Janczyka w TAMTYCH czasach za TAKĄ kwotę to wciąż coś kompletnie absurdalnego. Tym bardziej, że o Janczyku i jego stylu życia plotki krążyły już w Warszawie, dziś wręcz nieprawdopodobne jest, by klub kupujący tego typu „ukrytych wad produktu” nie sprawdził. CSKA spojrzało jednak na skróty z Kanady, 9 goli w Ekstraklasie, stan swojego konta i… zaryzykowało. Prawie milion za każde dwa ligowe gole Janczyka. Sporo. Inna sprawa, że CSKA mogło sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, a przecież Janczyk przy innym prowadzeniu swojej kariery i przede wszystkim swojego życia, mógł jeszcze zostać odsprzedany z zyskiem. Post factum jednak – można jedynie chwalić działaczy Legii za obrotność.

635368069702072444

6. Ondrej Duda – 4,20 mln euro

Znów młody legionista, znów nieco chimeryczny i sprawiający pewne problemy wychowawcze (wieczny foch wypisany na zawziętej twarzy). Znów 4,2 miliona euro, znów zawieszenie kariery tuż po odejściu z Legii. Świetny biznes warszawiaków, którzy mieli stanowić dla Dudy pomost między zaściankową ligą słowacką a topowymi klubami z najsilniejszych lig. Po świetnym sezonie mówiło się nawet o Interze, po słabszych występach w następnej rundzie skończyło się na kolejnym „przystanku pośrednim” w Berlinie. Tam jednak, zamiast skoku jakości i wywalczenia transferu z Herthy do którejś z drużyn czołówki, Dudę spotkały kontuzje, urazy i problemy medyczne. Niektórzy zapewne sądzą, że Legia lepiej zrobiłaby sprzedając go w najwyższej formie – i kwota powinna być wyższa, i „dalszy ciąg” powinien być ciekawszy. Pamiętajmy jednak, że Duda dołożył sporą cegiełkę do dwóch tytułów mistrzowskich oraz niezłej kampanii w Lidze Europy. Ta ostatnia stanowiła spory zastrzyk punktowy dla współczynniku Legii w rankingach – te zaś przyczyniły się do możliwości wylosowania Dundalk na trasie do Ligi Mistrzów.

5. Łukasz Fabiański – 4,35 mln euro

Jeden z najbardziej logicznych transferów na tej liście. Doskonały już w momencie transferu, w dodatku młody, z potencjałem na dalszy rozwój oraz – co może w tej wyliczance najważniejsze – z tej samej „bramkarskiej stajni”, co choćby sprzedany przez Legię chwilę wcześniej w podobnym kierunku Artur Boruc. Polska bramkarzami stała już od lat, Boruc, poprzednik Fabiańskiego między słupkami Legii, spokojnie poradził sobie w Celtiku, więc logicznym wydawały się przenosiny „Bambiego” do Arsenalu. Trochę szkoda, że w barwach „Kanonierów” grał dość incydentalnie, ale nie mamy wrażenia, że londyńczycy jakoś mocno żałowali tej transakcji. Zresztą, Fabiański w Swansea udowodnił, że Premier League to wcale nie są dla niego zbyt wysokie progi.

Lukasz-Fabianski

4. Robert Lewandowski – 4,75 mln euro

Dziś pewnie można spekulować, że za mało – skoro drożej poszedł do Leicester City Bartosz Kapustka. Ale wówczas prawie 5 milionów za piłkarza, który dość mocno o transfer zabiegał, a i kontraktu nie miał do 2020 roku – to ładna sumka. Sporo mówi też fakt, że Lech jest jak dotąd jedynym obok Znicza Pruszków klubem, który zarobił na transferze najlepszego polskiego piłkarza. Jeszcze więcej – że poznaniacy wytrzymali ciśnienie i dość mocny opór zawodnika, gdy odrzucili ofertę za 2,5 miliona euro – bo taka była pierwsza propozycja Borussii. Kto wie, czy nie od tej decyzji wszystko się zaczęło – dzięki przetrzymaniu piłkarza na kolejny rok, Lech zdobył mistrzostwo, fundusze na transfer Rudnevsa, bilety na podróż do Ligi Europy z Juventusem i Manchesterem City, ponad 2 miliony więcej i szacunek. A i sam piłkarz raczej nie stracił – pojechał do Borussii lepiej otrzaskany z presją i z grą z psychicznym obciążeniem.

3. Bartosz Kapustka – 5,00 mln euro

Nowe, wspaniałe czasy, w których za przedszkolaków z potencjałem płaci się więcej, niż dwie dekady temu za uznanych obrońców z występami w Lidze Mistrzów. Nikt nie ma wątpliwości – Leicester zapłaciło za potencjał, Leicester opłaciło studia dzieciakowi, który może zostać magistrem, albo rzucić je na drugim roku. Leicester rzuciło kasę, którą w Anglii wydaje się na frytki, by zaklepać sobie jednego z najbardziej utalentowanych Polaków. Ten transfer ocenić da się dopiero za kilka lat, na razie możemy pisać o rozczarowaniu, ale i o bardzo pouczającym dla Kapustki sezonie na trybunach King Power Stadium. Przede wszystkim zaś – przejście z Cracovii do Premier League za pięć baniek to dowód na to, że Polacy zaczynają istnieć w świadomości dużych klubów. Jeszcze nie jesteśmy Serbią czy Chorwacją, które identycznego chłopaka z nazwiskiem Kapustković puściłyby pewnie za dziesięć melonów, ale trend jest jasny. Kluby Ekstraklasy mają dowód, że warto szkolić perełki, bo kasa z ich transferów może pokryć połowę budżetu.

2. Adrian Mierzejewski – 5,25 mln euro

Nieskromnie napiszemy, że nasze parę słów wokół tego transferu to wciąż jedne z lepszych zdań w polskim dziennikarstwie sportowym ostatnich lat. Zacytujmy.

Za Wojciechowskim nie sposób nadążyć – facet ewidentnie sam nie wie, czego chce. 24 godziny wcześniej nie brał pod uwagę sprzedania Mierzejewskiego nawet za sumę przekraczającą 4 miliony euro, bo przecież zamierzał budować Wielką Polonię. Tak bardzo zamierzał ją budować, że z przedstawicielami Trabzonsporu początkowo nawet nie chciał się spotykać, a dopiero później uznał, że jednak wypada się spotkać i spuścić ich na drzewo osobiście. Teraz okazało się, że marzenia o Wielkiej Polonii może porzucić w zamian za 600 czy 700 tysięcy euro więcej, zupełnie jakby ta kwota robiła mu różnicę.

Oczywiście, gdybyśmy rozmawiali o normalnym klubie, to grzechem byłoby Mierzejewskiego za 5 milionów euro nie sprzedać, grzechem byłoby go nie sprzedać nawet za 3,5, albo i za 2,5. Tu jednak trudno wychwycić sens i logikę. Jednego dnia jaśnie pan prezes z pieniędzmi się nie liczy i mówi, że musi zdobyć mistrzostwo, a koszty nie grają roli, a następnego oddaje kapitana.

Jak dla nas – jeśli ktoś NIE JEST NA SPRZEDAŻ w środę za 4,5 miliona euro, to nie jest na sprzedaż także w czwartek za 5 milionów. Oczywiście, możecie uznać, że Wojciechowski w sposób mistrzowski negocjował i wytargał kwotę znacznie przewyższającą wartość Mierzejewskiego, ale bądźmy szczerzy: to nie była taktyka negocjacyjna, tylko chaos, z którego niespodziewanie urodziła się myśl: „a chuj, sprzedam, dawajta te papiry, zanim się rozmyślę”.

Tak, z Wojciechowskim było wesoło. Fakty są takie, że tak jak Legia wykorzystała hossę w CSKA, tak i Polonia wykorzystała rozrzutność Turków. W ogóle to jest piękna sprawa, że polskie kluby wyczuwają frajerów, a na liście najdroższych są i najlepsi piłkarze – Lewandowski czy Fabiański – i goście, których tak droga sprzedaż wynikała w prostej linii z doskonałej sytuacji finansowej u kupujących. Nie zrozumcie nas źle – nie dziwimy się, że Leicester wycelował drobniaki na Kapustkę. Po prostu fajnie, że polscy działacze chcąc sprzedać swój towar potrafią uderzyć do klubów, które są w stanie zapłacić powyżej „ceny sugerowanej”, a momentami nawet – powyżej ceny logicznej.

784069-20841303-1600-900

1. Jan Bednarek – ponad 6 mln euro

48 występów w Ekstraklasie, 1 gol, w całej karierze zaś ledwo przekroczył 4,5 tysiąca rozegranych minut. W sezonie 2015/16 grywał na defensywnym pomocniku, ale przede wszystkim – zdarzało mu się przegrywać walkę o miejsce w składzie z czwórkami:

Bozić-Pruchnik-Danielewicz-Bogusławski
– Tymiński-Pruchnik-Bielak-Szmatiuk
– Bielak-Bozić-Tymiński-Pruchnik

No nie są to zasieki nie do sforsowania. Potem oczywiście Bednarek wrócił do Lecha i niespodziewanie okazał się jednym z najlepszych stoperów ligi, ale i tak: to wciąż tylko jeden sezon regularnej gry na wysokim poziomie. Ale jak się okazuje – 21-letni obrońca z akademii Lecha Poznań z tak skromną historią gier w najwyższej lidze jest wart ponad 6 milionów euro. Takie mamy czasy, taką mamy opinię na rynku transferowym, takich działaczy ma „Kolejorz”. Wypada się jedynie cieszyć, dopingować Janka w Southampton oraz przede wszystkim – liczyć, że za jakiś czas takie oferty w Ekstraklasie staną się prozą każdego okienka transferowego.

 Fot główne. FotoPyK

Opublikowane 27.06.2017 15:56 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 24
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz Hajto
Tomasz Hajto

Oglądałem go w kilku meczach, także na ME i powiem tak, to nie jest zawodnik na ligę angielską. Ja grałem w Southampton i wiem jak futbol angielski jest wymagający, Bednarek, z całym szacunkiem tam nie pasuje. Żeby grać w Anglii trzeba posiadać kwalitet. Tak samo jak w Niemczech.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pradella
Pradella

Nie zgadzam się, że sprzedaż Janczyka i Dudy to mistrzostwo świata i świetny biznes. Może Legia zgarnęła więcej niż byli warci, ale patrząc na ich dalsze losy to chyba CSKA/Hertha zadowolone nie są. Z kolei widząc co zrobili później Teodorczyk/Lewandowski to chyba Lech wyrobił sobie lepszą markę. W długim okresie transfery Lecha mogą przełożyć się na większą kasę w przyszłości niż to, że Legia miała dwa złote strzały. Co transfer Bednarka zdaje się potwierdzać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

HarryCallahan
HarryCallahan

Sprzedaż Janczyka to BYŁO mistrzostwo świata z punktu widzenia Legii. Przecież ten gość nie miał w sobie ŻADNEGO potencjału, a zweryfikowała go ekstraklapa. 9 goli w 42 meczach. Napastnik. Za każdym razem jak ten parodysta pojawiał się na boisku w barwach Legii to skręcało mniej podobnie jak ostatnio przy Masłowskim. Zresztą obaj mieli jedną wspólną cechę: grę na alibi doprowadzoną do perfekcji i zero jakiegokolwiek zaangażowania. Dlatego samo wypchnięcie tego piłkarza z klubu to było mistrzostwo a co dopiero za taką kasę? Z Dudą było nico inaczej – zwykły fart, nikt nie przewidywał tylu kontuzji. A może właśnie przewidział? Jeśli tak, to kolejny raz – mistrzostwo świata. Dla mnie sprzedaż Dudy była w sumie oczywistością, bo jakiś potencjał miał, ale nic z tego nie wynikało. Po co komu taki piłkarz?

Pradella
Pradella

Jasne, patrząc na to co zrobili Janczyk/Duda/Furman/Wolski po odejściu z Legii to na pewno był to dobry interes, bo sprzedali drożej niż powinni.
Ale może inne kluby kupując Legionistów patrzą również przez pryzmat tego, że Ci goście się nie sprawdzili? I za Vadisa są 2mln na stole, a Bednarek idzie za 6. Zresztą za Niko czy Prijo też te nie była to kosmiczna kasa.
Oczywiście nie chodzi o to , że Legia źle zrobila sprzedając ich drogo, ale o to że teraz z tego powodu ma gorsze oferty niż Lech.

Pradella
Pradella

Trochę na potwierdzenie tej tezy – Boruc się sprawdził, więc za Fabiana też całkiem dużo wzięli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock
vincent van cock

Janczyk przechlał karierę ale i tak coś tam osiągnął , każdy kto grał w piłke znał lepszych co przepadli wcześniej , prawdziwą karierę robią nie najlepsi za młodu tylko ci co najmniej piją i najwięcej trenują , proste a jednak dla zdecydowanej większości za trudne ,komu by się chciało zapierdalać . Co do Dudy to nie było tak ,że to Inter się wycofał z innych powodów a nie ,że Legia go nie oddała ? Był tu o tym artykuł .Nikt inny nie dawał 6 przecież , więc nic nie mogła sięgnąć raczej

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Sporo artykułów dziś o nim, chyba optyka portalu się zmieniła po pewnej zmianie władzy :)))))))

Tsubasa Ozora
Tsubasa Ozora

Sporo art. bo są dobre relacje pomiędzy KS w FF.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

piotrz
piotrz

Można było to wszystko zmieścić w 1 artykule

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

megozn1k
megozn1k

Chuj nie najlepsze zdanie. Wojciechowski pokazał jak się robi BIZNES przez duże B, a wy frajerzy nawet tego docenić nie potrafiliście. Przecież to wszystko była część gry, Turcy to wiedzieli, Wojciechowski wiedział, kibice wiedzieli tylko wy ciemniaki nie zatrybiliście.

technojezus
technojezus

Z Bednarkiem coś czuję że będzie jak z Kapustką.
Oby nie i oby odpalił.

DerbyMakinka
DerbyMakinka

nie wiem skad wam się wzięła kwota 6 mln euro
mi wychodzi 9 mln euro bo sprzedaja go w funtach (6,5 mln funtow)

Placek
Placek

Z tego tekstu wyraźnie widać, że dość zaskakujący rekord Mierzejewskiego wynikał z tego że tylko Wojciechowski miał jaja (i portfel) żeby powiedzieć „za drobne nie sprzedaje”. Niech to będzie wskazówką w negocjacjach transferowych dla naszych „derektorów”.

crespo1
crespo1

Czekamy na analizę kwot transferowych przez „Miszcza Jodę”

GeeN
GeeN

Tak patrząc na te zestawienie, brakuje w nim piłkarza Lechii Gdańsk (co bywalca tego portalu nie powinno dziwić) Vanji Milinkovica-Savica i wytransferowanie go w tym sezonie do Torino FC za 4,20 mln euro (info z transfermarket).
Tema idealnie wpisuje się we wcześniejsze transfery, Jańczyka, Mierzejewskiego czy Dudy.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Byla mowa o 2 mln za niego co i tak jest o 2 mln wiecej niz jest wart. Nie uwerzylbym w zadne 4,2 mln za bramkarza ktory siedzial cala runde (mimo narodowosci i brata w serie A dzieki ktorym ten transfer tam w ogole idzie) chyba ze zobaczylbym papiery

GeeN
GeeN

Nie wiem, parę lat temu potencjał w nim widziało ManU, teraz Torino FC, coś tam grał w Gdańsku, w którą stronę potoczą się jego losy, nikt nie wie. Jego najgorszy minus, wybujałe ego i skłonności do pajacowania, choć jak ktoś odpowiedni nad nim popracuje, te minusy można przerobić na mega atuty, czas pokaże.

Każda transfer i kwota wymieniona w tym artykule to niepotwierdzone żadnym oficjalnym dokumentem informacje. Do tego dochodzą zapisy kontraktowe: dodatkowe bonusy, % przy odsprzedaży, itp. jedni to doliczają puszczając info w świat, inni nie. Mogę przytoczyć przykład Ariela Borysiuka, którego Legia sprzedała 1,8 mln euro do QPR i tym się „chwalono” w mediach, zapomniano, że przy odsprzedaży Lechia zapewniła sobie prawie 40% kwoty z kolejnego transferu.

Transfermarket to nie jest na pewno 100% wiarygodne źródło informacji, jednak dla osób postronnych, jedne z lepszych związanych z tematem transferowym.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

„Nowe, wspaniałe czasy, w których za przedszkolaków z potencjałem płaci się więcej, niż dwie dekady temu za uznanych obrońców z występami w Lidze Mistrzów.”
No niestety, a będzie już tylko gorzej w tym względzie.

wersy2
wersy2

„Nieskromnie napiszemy, że nasze parę słów wokół tego transferu to wciąż jedne z lepszych zdań w polskim dziennikarstwie sportowym ostatnich lat. ”

Chyba jedne z głupszych, bo Wojciechwski ten transfer negocjował po mistrzowsku i należał mu sie za niego tekst-laurka a nie kpiny

Weszło
26.05.2020

„Działacze Błękitnych uczyli się rozmów transferowych. Ja byłem tego ofiarą”

Jako że powrót piłki w naszym kraju zaczyna się od Pucharu Polski, postanowiliśmy cofnąć się wspomnieniami do sezonu 2014/15, gdy rewelacyjni Błękitni Stargard Szczeciński (dziś już Błękitni Stargard) dotarli aż do półfinału, w którym dopiero po dogrywce przegrali dwumecz z Lechem Poznań. Wcześniej skromni drugoligowcy dwukrotnie upokorzyli Cracovię i wyeliminowali aż trzech rywali z I […]
26.05.2020
Weszło
26.05.2020

Łukasz Załuska: Wychodzimy na małą wojnę

– Jeśli chodzi o walory piłkarskie, Legia może nas przewyższać, ale jeżeli chcemy awansować, to nie może nas przewyższać jeśli chodzi o zaangażowanie. Od tego musimy zacząć. Wyjść i potraktować te 90 minut, a może i więcej, jako małą wojnę. Takie będzie nasze podejście. Jak nie damy z siebie absolutnie wszystkiego, to na pewno się […]
26.05.2020
Weszło
26.05.2020

Polska piłka wraca, mamy to!

Miedź Legnica i Legia Warszawa w 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski. Jeszcze sami w to do końca nie wierzymy… Jeszce to do nas trochę nie dociera… Jeszcze podszczypujemy się w redakcji, by sprawdzić, czy to prawda… I wygląda na to, że tak. WRACA PIŁKA NOŻNA W POLSCE!!! Cieszymy się jak dziecko, które po dwóch tygodniach […]
26.05.2020
Bukmacherka
26.05.2020

Borussia wygra w Bremie? Obstawiaj Bundesligę w eWinner!

Czy coś może nam poprawić wieczór po Der Klassiker? Tak, krótka wizyta w Bremie! Mecze Werderu z Borussią Moenchengladbach są bardzo interesujące. W ostatnich pięciu pojedynkach zobaczyliśmy aż 15 goli z obydwu stron. Tym razem wróżymy równie interesujące starcie, na którym spróbujemy zarobić w eWinner. Sprawdźcie nasze podpowiedzi! Werder Brema – Borussia Moenchengladbach Ostatnie mecze […]
26.05.2020
Niemcy
26.05.2020

Wcześniej kąsał Bayern, teraz leje Borussię. Lewandowski rządzi w Klassikerach

Trzydzieści trzy razy Robert Lewandowski pojawiał się jak dotąd na boisku podczas starć Borussii Dortmund z Bayernem Monachium, znanych pod nazwą: Der Klassiker. Od jakiegoś czasu polski super-snajper stał się prawdziwym katem ekipy BVB, zwłaszcza na arenie ligowej, ale w historii tej rywalizacji napisał też piękną kartę właśnie jako napastnik Borussii, przede wszystkim za sprawą […]
26.05.2020
Bukmacherka
26.05.2020

Matchday Boost na Bayern i Lewandowskiego w BETFAN!

Jakie są plusy przyśpieszonego zakończenia sezonu? Kolejny klasyk na przestrzeni kilku dni! Borussia Dortmund kontra Bayern Monachium, czyli Der Klassiker to mecz, który zawsze podwyższa emocje. Zwłaszcza wtedy, gdy BVB ma szansę na nadrobienie strat do lidera i powrót do walki o mistrzostwo kraju. A skoro hit, to i wysokie kursy, więc sprawdzamy, co warto […]
26.05.2020
Weszło
26.05.2020

„Poziom polskiej i czeskiej ligi jest taki sam”

Piwa nauczył się pić dopiero w Polsce, jest przeciwnikiem gołębi, wciąż myśli o reprezentacji Czech i nie uważa, by poziom ligi czeskiej był wyższy. Weszłopolscy przepytali Martina Pospisila w ramach ankiety Weszło z butami. Zapraszamy.  Jak u ciebie na kilka dni przed powrotem ligi? Czujesz wewnętrzną ekscytację czy dzień jak co dzień? Wszyscy się cieszymy jak […]
26.05.2020
Bukmacherka
26.05.2020

Wraca Totolotek Puchar Polski! Czy Legia znów postrzela w Legnicy?

Tak, to już dziś! Rozgrywki w Polsce zakończyły się meczami Totolotek Pucharu Polski, a teraz w nich właśnie wracamy do gry. Nie będziemy się czarować – czekaliśmy na ten moment o wiele bardziej niż na powrót Bundesligi. Także dlatego, że typowaniu naszej kopanej zawsze towarzyszą trochę większe emocje. Na co postawić w starciu Miedzi z […]
26.05.2020
Weszło
26.05.2020

Dominik Nowak: Czujemy społeczną presję, żeby mecz z Legią był świetnym widowiskiem

Doczekaliśmy się! Po ponad dwóch miesiącach piłkarska Polska wraca do życia ćwierćfinałem Pucharu Polski, w którym Miedź Legnica zagra z Legią Warszawa. Z tej okazji porozmawialiśmy z trenerem pierwszoligowca Dominikiem Nowakiem. Jakie są największe nadzieje i obawy? Czy w drużynie czują dodatkową presję jako inaugurujący powrót piłki w naszym kraju? Czy grał już o stawkę […]
26.05.2020
Weszło
26.05.2020

Prapremiera Ekstraklasy. Wreszcie wracamy do gry!

– 24 futbolówki zostaną ustawione przed pierwszym gwizdkiem wzdłuż boiska, po sześć wzdłuż linii bocznych i końcowych, odpowiednio po trzy na każdą połowę i stronę. Sędzia techniczny będzie mógł też wyznaczyć po jednej osobie z każdego zespołu do ponownego ustawienia piłki w wyznaczonych miejscach. Nie będzie noszowych, ich funkcję przy poważnych urazach przejmie skład karetki […]
26.05.2020
Weszło
25.05.2020

Wyścig o powrót kibiców trwa. Pribram wpuści część karnetowiczów

Gdy to się wszystko zaczęło, mówimy o tej cholernej pandemii, na temat wielu rzeczy można było spekulować. Pesymiści wieszczyli koniec piłki na cały rok, optymiści (a bardziej – realiści) tak sceptycznych poglądów nie przedstawiali, natomiast obie te grupy spotykały się często w jednej opinii: kibice na stadiony długo nie wrócą. Wygląda jednak na to, że […]
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

Co z karnetami, jeśli mecze odbędą się bez publiczności? Piast i Jaga wyznaczają kierunek

Każda sekunda, każda minuta, każda godzina, każdy dzień zbliżają nas do powrotu PKO Bank Polski Ekstraklasy. Niby można się śmiać, że najbardziej cieszą się masochiści, ale nie będziemy tacy okrutni, nie teraz, nie w takich czasach. Zbyt jesteśmy wyposzczeni brakiem krajowej piłki. Inna sprawa, że nie wiemy, jak się będzie ten nasz rodzimy futbol odbierać […]
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

Ranking TOP 100 – cała setka w jednym miejscu!

Wiedzieliśmy, że kiedyś przyjdzie nam odpowiedzieć na te trudne pytania. Górnik Zabrze lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, czy jednak Wielki Widzew Smolarka i Bońka? Legia Warszawa Kazimierza Deyny czy jednak ekipa, która w latach dziewięćdziesiątych osiągała na europejskiej arenie wyniki, których długo nikt już raczej w Polsce nie przebije? Szombierki Bytom, sensacyjny mistrz z 1980 roku, […]
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

Chrzanowski: Pordenone mnie zaskoczyło, ale bardzo chciałem wrócić do Włoch

Adam Chrzanowski ma dopiero 21 lat, a już szykuje się do drugiego zagranicznego wyjazdu w karierze. Mimo że w Ekstraklasie nie ma pokaźnego dorobku, uwagę na niego zwróciło walczące o Serie A Pordenone. Obrońca zapracował sobie na to grą w młodzieżówce Fiorentiny. W rozmowie z nami Chrzanowski wspomina pobyt we Florencji i to, czego się […]
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

50 odcieni tęsknoty za Ekstraklasą. Czego nam najbardziej brakowało?

Cieszymy się, że możemy to napisać: to już ten tydzień, żaden następny, nie musimy już odliczać, patrzyć tępo w kalendarze i pocieszać się Bundesligą. Nasza ułomna, ale jednak piłka, wraca. Jutro rozsiądziemy się wygodnie w fotelach i obejrzymy starcie Miedzi z Legią. Pierwsze od ponad dwóch miesięcy. Jakkolwiek zagrają – będzie pięknie. W każdym razie […]
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

Romanczuk: Dwa miesiące temu miałbym wątpliwości, teraz głód jest taki, że grałbym i na piachu

– Dwa miesiące temu pewnie powiedziałbym, że trochę się boję grać, jeśli ktoś nie ma negatywnego wyniku testu.. Teraz jestem jednak już tak głodny piłki, że mogę grać na piachu, w lesie, z testami czy bez – mówi w rozmowie z Weszło FM Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok. O pandemicznych warunkach, powrocie do ligi, transferze […]
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

Wirus uzdrowił Kotwicę? Zmierzch finansowego eldorado w Kołobrzegu

Koronawirus zatrzymał nie tylko futbol, ale i gospodarkę, co niesie za sobą wiele zmian w polskiej piłce. O tym, jak ma się sytuacja finansowa naszych klubów pisaliśmy w ostatnich tygodniach wielokrotnie. Rozmawialiśmy z zespołami od Ekstraklasy po ligi okręgowe i temat ograniczonych możliwości finansowych powracał jak bumerang. W niektórych przypadkach oznaczało to, że biedni będą […]
25.05.2020
Weszło
25.05.2020

Dzisiaj łatwo cieszyć się z Piątka siedzącego na ławce, ale zalecałbym cierpliwość

Lubimy historie o wzlotach, ale jeszcze bardziej lubimy historie o upadkach. Przyjemnie ogląda się uroczystość odsłonięcia pomnika, ale dużo efektowniej wygląda jego burzenie. Dlatego nie dziwi mnie to, że wokół Krzysztofa Piątka narasta atmosfera, którą można skwitować jednym „to gwiazdka jednego sezonu, już się skończył”. Bo przecież oglądanie z ławki Ibrahimovicia zamienił na oglądanie z […]
25.05.2020