Sędzia spojrzał na powtórkę wideo i… zgłupiał
Weszło

Sędzia spojrzał na powtórkę wideo i… zgłupiał

Momentami mamy wrażenie, że emocje związane z VAR to jedyny powód, dla którego oglądamy Puchar Konfederacji. W starciu Niemców z Kamerunem na boisku długimi fragmentami panowała nuda totalna. Wydarzeniem meczu śmiało możemy nazwać kontrowersję związaną z systemem powtórek. 

I w zasadzie sami nie wiemy, czy ta sytuacja działa bardziej na korzyść VAR czy na niekorzyść, no bo jednak system powtórek pomógł sędziemu podjąć dobrą decyzję (pierwotna była zła), ale oglądaliśmy przy tym furę zamieszania i chaosu – a to już o systemie i ogarnięciu arbitra głównego dobrze nie świadczy. Istotą sprawy było chamskie wejście Mabouki wyprostowaną nogą w Cana. Jaka powinna być prawidłowa decyzja sędziego? Wydaje się, że optymalna byłaby żółta kartka dla sprawcy, choć czerwona też bez problemu się obroni. Arbiter pokazał żółtą, ale dla… Bogu ducha winnego Sianiego. I wtedy nastąpiła pierwsza weryfikacja wideo, po której sędzia zgłupiał i wzmocnił karę dla Sianiego pokazując czerwoną kartkę. Za chwilę na murawie zaczęli protestować piłkarze i arbiter spojrzał na powtórkę po raz wtóry – kartkę anulował i przyznał ten sam kolor kartonika Mabouce. Decyzja w porządku, natomiast okupiona dużą dozą zamieszania, obiekcji i ogólnej niepewności.

Niemcy puknęli Kamerun bez większego problemu 3:1. Pierwsza połowa była tak słaba, że aż zaczęliśmy rozumieć Jana Tomaszewskiego – nic dziwnego, że chciał bojkotować tę reprezentację. Poza pojedynczymi akcjami typu szczupak Kimmicha (ostatecznie niecelny) nie działo się zupełnie nic. Druga? Widać, że w niemieckiej szatni padło kilka mocnych słów, bo wyszli na nią z zupełnie inną motywacją. I na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwsza i druga bramka to trafienia z gatunku palce lizać. Pierwsza – pięta Draxlera między nogami Kameruńczyka i mierzony strzał Demirbaya w okienko. Druga – wrzutka Kimmicha co do centymetra i bardzo trudny szczupak Wernera (trudny o tyle, że piłka odbiła się tuż przed nim, ale piłkarz RB najwyraźniej opanował – jak mawia klasyk – przewrót w przód, tył, wymyk i odmyk, gdyż wykazał się gimnastyką pierwszych lotów). Ogólnie Wernera można chyba uznać za gracza meczu – zapieprzał dziś jak mały samochodzik i miał co najmniej kilka sytuacji strzeleckich.

Kamerun złapał kontakt dosłownie na moment, albo może inaczej – ter Stegen zatroszczył się o jakiekolwiek emocje w końcówce i podarował swoim rywalom gola. We względnie prostej sytuacji zachował się tak, jak na zdjęciu głównym. Aboubakar wprawdzie nieznacznie zmienił kierunek piłki, ale to i tak było na luzie do złapania. Chwilę potem Niemcy jednak pozbawili swoich przeciwników złudzeń – a konkretnie Werner, który dostał piłkę z prawej strony i odpalił pocisk z pierwszej w kierunku bramki.

Niemcy w półfinale, ale ogólnie jest to turniej tak daremny jak zamiary Ruchu Chorzów powtarzania meczu po ręce Siemaszki. Gdyby nie VAR uznalibyśmy, że to totalne zawracanie dupy piłkarzom i kibicom. A tak – ciekawość decyzji popartych powtórkami wygrywa. I ktoś mówił, że VAR wykluczy z piłki emocje?

KOMENTARZE (87)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Andrzej Dudziarz

A kto mówił, że nie? Od początku mówiłem, ze VAR nie zmniejszy, ale ZWIĘKSZY kontrowersje. I zwiększy liczbę błędnych decyzji. Co zresztą widać doskonale od pewnego czasu. To wy pisaliście, jaki ten VAR super, a teraz się tego wypieracie? Kompromitacja.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Andrzej Dudziarz

W pierwszym zdaniu kłamiesz – bo system jak na razie bardziej szkodzi, niż pomógł.
Ale już w drugim zdaniu zaczynasz rozumieć istotę sprawy, a mianowicie taką, że żaden system nie pomoże.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

shugz
Zupełnie niechcący zająłeś stanowisko przeciwników VAR.
„to nie z systemem jest problem, a z sędziami. System jest dla nich tylko usprawnieniem, a to, że w jednym czy drugim przypadku sędzia jest na tyle nierozgarnięty, że nawet z pomocą nie potrafi podjąć słusznej decyzji, to to już nie wina systemu”
To po co ten system???

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

Ale jak widzisz arbitrom nie pomaga, a samą piłkę zabija. Dlaczego chcecie uśmiercić ostatnią normalną dyscyplinę sportu?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Ja, Felek

Zdjęcie profilowe ... Chopin „To po co ten system?”
Po to, żeby zminimalizować ilość poważnych błędów. Szczególnie przy bramkach. Jakbyś uważnie oglądał te przypadki z VAR, to byś to zauważył. VAR nie ma rozstrzygać spornych sytuacji, jeżeli możliwe są różne interpretacje. Ma tylko pomóc w sprawach ewidentnych. Gdy sędzia czegoś nie zauważył, albo nie mógł zauważyć.
Proste tłumaczenie dla prostych ludzi, ale czy wystarczy? Czy wystarczająco prosto?

Baton

Tylko dureń może pisać takie rzeczy. Powtórki video sprawdzają się doskonale w innych dyscyplinach sportu(i to jeszcze szybszych). W piłce będzie podobnie. Po kilku latach będziemy się wypowiadać. Pamiętamy, jak to wyglądało w przypadku np. siatkówki, gdzie właśnie na początku sędziowie głupieli. Dzisiaj system jest praktycznie doskonały i myślę, że ze skutecznością powyżej 90%.

Chopin

Baton, rozumiem że oglądasz te inne zajebiste sporty z powtórkami video, a na piłkę masz wyjebane, bo taka zacofana?

Porównywanie piłki, gdzie 90% sytuacji to interpretacja do bezkontaktowej siatki, albo tenisa bardzo dużo nam mówi o poziomie intelektualnym zwolenników VAR.

Mikas
West Ham United

Ekhm, hokej. Najbardziej kontaktowy i najszybszy ze sportów drużynowych, a system challenge sprawdza się świetnie (choćby w ostatnich finałach Pucharu Stanleya).
Edit: a, widzę że poniżej jest odniesienie. Nie doczytałem, chociaż gówno prawda że się nie sprawdza, bo NHL oglądam i nie ma z systemem problemów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lelumpolelum

W hokeju się sprawdza w rugby się sprawdza(które wyrasta z tego samego korzenia co kopana), ale kurwa w piłce nożnej się nie sprawdzi. No ja pieprze, jak chciałeś być koniecznie oryginalny, to ci się udało, brawo.

Chopin

To czemu nikt nie ogląda tego wspaniałego rugby i hokeja?
Już tu kiedyś pisałem o tym jak w „hokeju się sprawdza”, nie chcę mi się powtarzać. Napiszę tylko tyle: nie, nie sprawdza się i ty jesteś na to świetnym przykładem. Wolisz „niesprawiedliwą piłkę” niż „sprawiedliwy hokej”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

symulki i kiklumetrowe spalone można wyeliminować nie mordując przy okazji całej dyscypliny, też już pisałem o tym

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

Już pisałem o tym kiedyś, nawet chyba z tobą

Btw ile to meczów zostało wypaczonych w ostatnim sezonie np. w ekstraklasie? albo LM, że trzeba od razu wywracać całą dyscyplinę do góry nogami?

Lelumpolelum

Nikt nie ogląda rugby i hokeja? No bardzo ciekawe. Jeżeli dla ciebie świat kończy się na Polsce, to rzeczywiście mało kto ogląda, choć podejrzewam, że w twoim przypadku świat kończy się na tobie i twoich ziomkach. Zresztą to chyba trolling, no szkoda, że dałem się wciągnąć, ale jak ktoś jest głupi to sam sobie winien.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sportowy Maniak

Zdjęcie profilowe andrzej Dudziarz
Weź chłopie pomyśl trochę. System ma pomagać i pomaga, po to jest testowany, aby sędziowie się sprawdzili. Testy dają też możliwość skorygowania ewentualnych błędów. Wiadomo, że nic od początku nie będzie działać bez zarzutu, więc po co te krzyki?

Ja, Felek

Zdjęcie profilowe ... andrzej-dudziarz
…lol…
Ale fajne bzdurki. Nie ma ani jednego błędu VAR do tej pory (włącznie z tym, o którym pisze Weszlak Anonim), a ten mitoman opowiada, że liczba błędów jest zwiększona. …lol…
Ale tego gościa pamiętam. To mosiek roztropek, który niedawno pisał: „a wy polaczki ponieście odpowiedzialnosć za polskie obozy śmierci – tak tak, jesteście współwinni”.
Gettowy filozof, to i myśli cebulowe.

Andrzej Dudziarz

Jest i ON, „miszcz daremności”. Bezimienny autor, który się popłacze, jak nie użyje chociaż raz w swoim tekście przymiotnika „daremny”. Może kiedyś nawet zajrzy do słownika i nauczy się, co to słowo znaczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

Niektórzy ostrzegali, że tak to się skończy. Nic nie pomaga, a wprowadza tylko zamieszanie.
Jak zwykle, rację miała mniejszość, ale zanim dotrze to do głupiej masy to piłka już umrze…

czornidlo

Ale co się skończy? Nawet ten system nie został dobrze wprowadzony w życie, a Ty już o jakimś końcu… Czytałem Twoje komentarze i są po prostu głupie. Innego przymiotnika nie znajduje. W ogóle nie rozumiem Twojego toku myślenia. Dlaczego nie pomaga? No proszę Cię kurwa wyjaśnij mi to… Powtórki, które sędzia ogląda są z innych spotkań? „A se puszcze z Youtuba, będzie beka”… I jak piłka ma umrzeć? Biegi na 100 metrów też umarły bo fotofinisz wprowadzili? Koszykówka umarła, bo sędziowie kilka razy do monitorków podchodzą podczas spotkania? Piłka umarła jak wprowadzili kartki? Nie wiem w jakim świecie żyjesz… Sędziowie w końcu nauczą się korzystać z tego i czas oczekiwania na decyzję będzie się skracał. Na wszystko potrzeba czasu i praktyki…

Wacław Grzdyl

Gdyby w piłce nożnej padało 100 goli w czasie meczu, a akcje mogły trwać tylko po 30 sekund, to świetnie ten system by do piłki pasował, zgadzam się.

pm

No to jeśli arbiter po obejrzeniu powtórki video wciąż podjął błędną decyzję to jest to wyłącznie ślepota sędziego, a nie wina varu.

Chopin

Czyli wracamy do punku wyjścia. Zawsze winni sędziowie, słabi tak jak się mylili, tak będą się mylić, więc po co do cholery niszczyć najpiękniejszą dyscyplinę na świcie i wprowadzać ten chory system?

pm

Jeszcze nie było przypadku, by var wprowadził kogoś w błąd, a tutaj po prostu nie pomógł. Póki co bilans jest zdecydowanie dodatni.

Chopin

No super dodatni, kibice kompletnie nie wiedzą co się dzieje, co jest sprawdzane, czy cieszyć się z gola. Gra w piłkę trwa kilkanaście minut mniej (już widzę, że jak Mourinho będzie mieć dobry wynik to gry już w ogóle nie będzie tylko przerywanie meczu i sprawdzanie) ale bilans dodatni, no tak… Przegraliśmy, ale mieliśmy więcej rzutów rożnych

pm

Argument z cyklu: po co adwokaci, skoro tylko przedłużają rozprawę sądową? Nawet nie wiem jak odpowiedzieć na tak głupie stwierdzenie.

Chopin

nie wiesz jak odpowiedzieć, no właśnie…
mam wrażenie, że tak mają wszyscy zwolennicy VAR. Wszyscy chcą VAR, w zasadzie nie mając na to argumentów, poza tym, że „to wyeliminuje błędy”, a to już przecież zostało zweryfikowane negatywnie, Var nie eliminuje błędów. Każdy z was to napisze, ale na to potrzeba czasu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pm

Teoretycznie może się zdarzyć, że sędzia podejmie dobrą decyzję, ale źle to oceni na powtórce video. Tak jak w tym przypadku, gdzie sędzia po obejrzeniu powtórki tylko mocnej ukarał nie tego zawodnika co trzeba.

Wacław Grzdyl

pm – jak może VAR wprowadzić kogoś w błąd, skoro to po prostu nagrane zdarzenie? VAR pokazuje tylko, to co sie wydarzyło, więc jak może wprowadzić w błąd? Chyba, że jakiś piłkarz nie zostałby nakręcony przez kamerę, jak wampir, który nie odbija się w lustrze, problem z VARem jest zupełnie inny.
-po pierwsze jest za wolny,
-po drugie wprowadza niepewność, tak jak prawo działające wstecz, (przykład, trener robi zmianę, a po minucie okazuje się, że jeden z jego zawodników wylatuje z boiska za faul, który miał miejsce 2 minuty wcześniej. Gdyby to wiedział, to nie robiłby tej zmiany, a przez VAR ma spierdoloną taktykę)
-po trzecie VAR to nic innego jak zastąpienie oceny sędziego za pomocą jego oczu, na…..to samo. Ocena sędziego za pomocą oczu, zostaje jedynie przeniesiona z poziomu boiska przed ekran monitora. To żadna rewolucja. Sędzia nadal się będzie mylił, bo nadal ocenia za pomocą oczu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

elshaitan

Pełna zgoda z przeciwnikami VAR. To jest chory i bezsensowny system, który morduje Ducha Piłki ™. Apeluję by w trosce o piękno futbolu pozbyć się chorych systemów a przywrócić te zdrowe. I tak:
1. Sędziów należy usunąć. Piękno piłki polega na interpretacji zasad, a to drużyny mogą robić same, tym samym zwiększając Emocje ™
2. Należy przywrócić klasyczne reguły, przekazywane z pokolenia na pokolenie:
a) Trzy rożne – karny
b) Gruby na bramce
c) Pierwszy wszystko!
d) Z główki za dwie
3. Drużyny powinny być wybierane tuż przed meczem z kadr obu zespołów na zasadzie podwórkowego „draftu” – kapitanowie na przemian wybierają po zawodniku
4. Chłopców do podawania piłek należy usunąć, co pozwoli wrócić do Prawa Pascala
5. Przed każdym meczem drużyny powinny ustalać czy „grają na nowe”
6. Ostateczny głos w każdym sporze ma właściciel piłki
7. Akceptowalne jest zastąpienie bramki dwoma plecakami, kamieniami, grabiami, szpadlami lub czymkolwiek co drużyny uznają za stosowne
8. Za zgodą właściciela piłki mecz może zostać rozegrany zgodnie z zasadami gry „W jedno podanie”
9. Za zgodą właściciela piłki bramkarze mogą być lotni (bramkarzem jest zawodnik stojący aktualnie najbliżej bramki)

czornidlo

10. Likwidacja sztucznego oświetlenia – Gdy robi się ciemno nie gramy, bo piły nie widać
11. Pierwsza wolna
12. Słupek, poprzeczka bez słupków
13. Skrzydłowi zawsze muszą otrzymać odpowiednie, oczojebne obuwie

PhoenixLk
Legia Warszawa

14) NIE MA ZZA POŁOWY!!

Wyobraziłem sobie Prawo Pascala po strzale Przybeckiego, Merebashvilego lub Kucharczyka…

O kurczę;)

czornidlo

To jest dowód na to, że dla białasa każdy murzyn wygląda tak samo XD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GeeN

W punkt. Można tylko dodać, że nudne i daremne to są sponsorowane weszlackie relacje z Gal bokserskich polskich emerytów i rencistów czy pseudo sportów typu KSW.

Wacław Grzdyl

przede wszystkim mecze są bardzo ciekawe, bo drużyny graja na poważnie i w sumie w niczym to nie przypomina meczów towarzyskich, poza składem osobowym kadry Niemiec oczywiście

lubie mezo

Trochę pierdolą głupoty o bezsensie tego turnieju – przecież chociażby na ostatnim MŚ było w CHUJ słabych meczów. A na ME wcale rewelacji nie było.

FC Bazuka Bolencin

Na MŚ 2014 nie było jeszcze tak źle. Ostatnie Euro to jednak pod względem jakości meczów był dramat (emocje – te narodowe – uratowała Polska wychodząc z grupy).
W PK’17 półfinały zapowiadają się wyjątkowo ciekawie – przynajmniej każdy normalny kibic je obejrzy w otwartym paśmie – o, w przeciwieństwie np. do półfinałów naszego młodzieżowego euro.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

Póki co ten var to jest dramat.

MarianKot

bo co by ty tak piszesz ??? hahhaahah jesli sedzia jest slepy to nawet ufo mu nie pomoże

Andrzej Dudziarz

Krótko mówiąc, VAR jest daremny xD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Chopin

Dokładnie, dla widzących wszędzie spiski już jest wytłumaczenie. VAR jest super, ale to FIFA z UEFĄ chcą dalej robić swoje wałki więc specjalnie kompromitują ten śmieszny system.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

el_fenomeno

„daremny” to jest autor tego artykulu. Zjechaly sie najwieksze gwiazdy swiatowej pilki, a jakas zakompleksiona miernota wyskakuje mi tu z „daremnym” turniejem…

Janusz Ekspert

Narracja Weszło odnośnie turniejów bez udziału Argentyny/Barcelony z Messim::
daremny turniej, puchar pasztetowej, nikt nie traktuje Pucharu Konfederacji/Klubowych Mistrzostw Świata poważnie, Niemcy przyjechali rezerwami, gdyby nie VAR nawet byśmy nie oglądali, każdy tylko czeka na wakacje.
Narracja Weszło w przypadku gdy byłby obecny Leo:
Kolejne cenne trofeum, Messi buduje swoją legendę, takiego triumfu z kadrą mu brakowało. Nie można lekceważyć rozgrywek w których biorą udział Cristiano, Vidal, Sanchez, czy Draxler, to przecież topowi piłkarze. Niemcy przyjechali młodym składem, ale spójrzmy jakie to nazwiska, Kimmich ograny w LM, Werner ponad 20 goli w Bundeslidze, to za moment będą gwiazdy światowego futbolu, dla Rosjan to próba generalna przed MŚ, Chile i Portugalia w najsilniejszych składach, nie ma mowy o odpuszczaniu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Daremna jest, w mojej opinii, daremność pisania daremnego artykułu o daremnym systemie VAR, bowiem daremne próby jego daremnych testów, daremnie męczą kibiców, którzy daremnie czekających na teksty bez słowa daremny.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Daremne najbardziej sa komentarze

PhoenixLk
Legia Warszawa

akademicki, bezcelowy, bezowocny, bezpłodny, bezproduktywny, bezprzedmiotowy, bezsensowny, bezskuteczny, beztreściwy, bezużyteczny, bezwartościowy, czczy, jałowy, nic nieznaczący, niecelowy, nieefektywny, nieproduktywny, nieprzydatny, nierzeczowy, nieskuteczny, nieuzasadniony, nieużyteczny, nonsensowny, oderwany, płonny, próżny, pusty, zbędny, zbyteczny, nadaremny, niepotrzebny, pozbawiony sensu, niewydajny, niewydolny, płytki, sloganowy, niefunkcjonalny, niezdatny, nieżyciowy, potrzebny jak dziura w moście, potrzebny jak umarłemu kadzidło, redundantny, na nic, niepożądany, niewygodny, niekonieczny, syzyfowy, bez racji bytu, bez sensu, nie na miejscu, niezasadny, paliatywny, bez rezultatów, niepłodny, nieudany, beznadziejny, bezowocowy

TA DAM!!

57 słów, ani razu nie pojawia się to słowo na d… tylko same jego synonimy;D

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

A teraz w redakcji weszlo w ruch poszły słowniki, gdyż cala banda redaktorów zapoznaje się z wieloma nowymi słowami, które niniejszym postem, nieodwracalnie wprowadziłeś do ich życia!

Marek_Ramoniak

Od dzisiaj na Weszło zamiast „daremny”, we wszystkich artykułach pojawiać się będzie „redundantny”.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Zabrzmiało to nieco daremnie 😀

PhoenixLk
Legia Warszawa

chciałeś powiedzieć – redundantnie ;D

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Ta uwaga była redundantnie czcza i płonna!

PhoenixLk
Legia Warszawa

Moim zdaniem nie była jednak aż tak nieprzydatna, jakby się mogło wydawać;)

Mikas
West Ham United

System ok, tylko sędzia nie ogarnął. Dajmy im czas, przyzwyczają się. Z challengem w siatkówce też na początku sędziowie mieli problemy, ale się przyzwyczaili i teraz działa u nas bez problemów. Czasem jest patola w Lidze Światowej, ale głównie w miejscach w których na co dzień po prostu tego nie ma (np. Bułgaria).

Verpakovskis

Najlepsze było w Warnie.Piłka poszła po paluchach a tu NO TOUCH

nowik919

Pozostał rok do MŚ. Myślę, że za rok VAR sędziowie będą już mocno obeznani z technologią. System jak najbardziej na plus, nie było chyba spotkania w Pucharze Konfederacji, gdzie nie byłaby potrzebna wideo-weryfikacja.
Najbardziej mnie śmieszy argument antyVARowców, że „zdobywca gola nie może się cieszyć od razu”. Taa…… W 3/10 przypadków musi poczekać 30 sekund – dramat, śmierć sportu, koniec emocji. Rozumiem, że w lotka też nigdy nie graliście, bo nie wiedzieliście czy się cieszyć czy nie, bo na losowanie trzeba czekać.

Wacław Grzdyl

w każdym przypadku nie może być pewien, że był gol, a nie w 3/10, zawsze coś tam mogą znaleźć,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wacław Grzdyl

rozumiem, że sędzia mógł tego nie widzieć, ale na podstawie VAR-u powinien dostać kartkę za zagranie ręką

Bobair

I to we własnym polu karnym,

Marek_Ramoniak

Tylko grzebał czy potem też niuchał?

Wacław Grzdyl

Jeszcze ciekawy przykład zastosowania VAR-u z dzisiejszego meczu Chile-Australia. Sędzia słusznie nie podyktował karnego, po czym po 30 sekundach przerwano mecz na minutę, aby stwierdzić, że…..sędzia słusznie nie podyktował karnego.

lubie mezo

Nie dramatyzujcie. Portugalia – Chile dobry mecz będzie.

Bartoni
Lechia Gdańsk

W każdym artykule będziecie wspominać jak bardzo słaby i niepotrzebny to turniej? Dla mnie i pewnie dla wielu innych jest 10x bardziej interesujący niż jakieś gówno znaczące ME U21.
Niektórzy lubią obejrzeć jak da sobie radę kopciuszek pokroju Nowej Zelandii (której to mecz z Meksykiem był bardzo ciekawy) i mimo, że nie jest to najbardziej interesujący turniej wszechczasów to i tak jest lepszy niż niektóre rozgrywki, które trzeba wygrać by się w nim znaleźć (jak np. hołubione przez weszło za emocje i ciekawe historie PNA), obfituje w ciekawe i dobre mecze (Portugalia – Meksyk, wspomniany już Meksyk – Nowa Zelandia, Australia – Niemcy, dzisiaj przyjemnie oglądało mi się Australię z Chile), więc zamiast próbować obrzydzić ten turniej może po prostu skończcie o nim pisać?

rotsap

Warto powiedzieć że w meczu Chile – Australia sędzie w kilka sekund, pod koniec, zweryfikował brak ręki. Sędzia był z Europy… co też moim zdaniem ma znaczenie. Ocenianie na bazie tych gorszych sytuacji jest błędne. Po to własnie są testy, aby testować, więc spokojnie. Wolę poczekać i 5 minut, ale niech kartę dostanie WŁAŚCIWY zawodnik, a nie przypadkowy.

Wacław Grzdyl

Wiesz jak się nazywają zwolennicy VAR-u?
VARiaci.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Var jest piłce potrzebny bo zbyt wiele było pomyłek decydujących o losach spotkań, awansów czy nawet ludzkich dramatów z tym związanych. Var jest nowością i potrzebuje czasu a im szybciej zostanie wprowadzony na dużą skalę tym szybciej wszystko zacznie działać jak należy. Moim zdaniem 6-8 miesięcy i wszystko będzie ok.

Verpakovskis

Moim zdaniem troche dluzej. A tak racja. Trzeba czasu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

W pierwszej połowie sobotniego meczu Rosja-Meksyk, Smolov był faulowany w polu karnym Meksyku i sędzia po kilkudziesięciu sekundach zarządził powtórkę a karnego nie podyktował mimo to, pomimo, że był on ewidentny nawet na pierwszy rzut oka.
Więc coś z tym systemem powtórek faktycznie nie halo.

marcinw13
Manchester United 1997/98

VAR sprawi, że cena sędziowskich przekrętów pójdzie niebotycznie w górę. Czy hiszpańskie kluby będzie na to stać?

wpDiscuz