Blog #7: Polecieli!
Blogi i felietony

Blog #7: Polecieli!

Trasa przelotu to Warszawa – Istambuł – Islamabad. Potem trzeba dostać się do Skardu. To jednak lotnisko wojskowe i musi się zazębić kilka warunków, by dotrzeć tam drogą powietrzną. Po pierwsze musi być akurat lot, musi być zgoda zależna od sytuacji politycznej w Kaszmirze oraz sprzyjające warunki atmosferyczne. Agencja obsługująca wyprawę jeszcze przed wylotem z Warszawy uprzedziła, aby się nie łudzić. Od ponad tygodnia bowiem nie wystartował żaden samolot do Skardu i nic nie zapowiadało, by miało się coś zmienić w najbliższym okresie. Pozostają więc samochody i wielogodzinna podróż jedną z najsłynniejszych dróg na świecie – Karakorum Highway (Szosa Karakorumska).

Logistyka takiej wyprawy to kosmos, a pakowanie… armageddon. Nad całością czuwała i w pocie czoła pracowała Agnieszka Mlącka-Kaczmarek. Cicha bohaterka, absolutnie i bezdyskusyjnie. Fakt, że wczoraj na Okęciu ekipa odprawiła się i wsiadła do samolotu, to Jej zasługa. Oczywiście każdy z uczestników miał swoje obowiązki do dopilnowania, lecz pospajać i ujednolicić interesy kilkunastu facetów na pewno do prostych nie należało. Paszporty, wizy pakistańskie, bilety, kontakty z agencją Lela Peak Expedition, która zabezpiecza trekking na miejscu, to ogromne wyzwanie.

20170622_141122

20170622_132001

20170622_131237

Mamy pierwsze doniesienia z Pakistanu. Ekipa wylądowała w Islamabadzie. Zgodnie z oczekiwaniami lot do Skardu nie doszedł do skutku. Agencja zatem zorganizowała transport samochodowy. Ponoć szybko się jedno z aut popsuło. Niestety kontakt jest nieco ograniczony, telefony nie odpowiadają, na smsy nie odpisują. Strefa militarna… Na informacje musimy poczekać aż dojadą do Skardu.

DARIUSZ URBANOWICZ

KOMENTARZE (4)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Dominick de Coco
Lubumbaszi

To są te tłumy dziennikarzy o których pisaliście ? 😀

Dominick de Coco
Lubumbaszi

Mam nadzieję że nie zapomniał sanek i jabłuszka dla Bogusia ????

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Donald Trump Mexico

Oby do tego K2 jakos dojechali. Bedzie ciekawie.

wpDiscuz