Jak dobrze, że to już koniec
Weszło

Jak dobrze, że to już koniec

Jak dobrze, że Polska odpada z tych mistrzostw. Dobrze dla nas, bo nie będziemy musieli już więcej na to patrzeć i co gorsza chyba dobrze też dla piłkarzy – dzisiejszy mecz tak jak cały ten turniej sprawiał im mniej więcej taką przyjemność, jak jedzenie szpinaku na szkolnej stołówce w podstawówce.

Przed meczem polscy kibice mogli przewrotnie modlić się, by reprezentacja nie strzelała zbyt szybko bramki. Jak było ze Słowacją i Szwecją pamiętamy – szybko trafialiśmy, co okazywało się początkiem naszego końca, bo chwilę potem przestawaliśmy grać w piłkę. Dla odmiany to my dziś jako pierwsi straciliśmy bramkę, ale jak się okazało, to wcale nie gole w pierwszych dziesięciu minutach były powodem naszej beznadziei. Po prostu jesteśmy do dupy. Wprawdzie dokładnie to przeczuwaliśmy już wcześniej, ale dopóki nie mieliśmy twardego potwierdzenia – nie mogliśmy o tym pisać. No więc dziś możemy. Reprezentacja U-21 prowadzona przez Marcina Dornę jest kompletnie do dupy.

Po pierwszej bramce dla Anglików mogliśmy mieć lekkie deja vu, bo akcja znowu poszła naszą prawą stroną i znowu gol padł po zejściu do środka. Tym razem po strzale z dystansu – Gray załadował rogala po długim, a Jach nie miał zamiaru próbować przecinać tego uderzenia (zamiast tego wolał się uchylić – Jarku, z Anglikami zgody nie mamy!) a piłka po rykoszecie zaskoczyła Wrąbla. Naszemu bramkarzowi trzeba oddać, że wreszcie był pewnym punktem naszej drużyny. Dobrze interweniował dwa razy po rogach i raz po strzale z dystansu, do tego wyjął sam na sam pod koniec meczu. Roboty miał dużo, ale patrząc z perspektywy całego meczu to i tak niewiele – o ile Anglicy zdominowali nas TOTALNIE, o tyle bramki szturmować nie chcieli. Wystarczało im to, że to oni trzymają mecz za lejce.

Gdybyśmy chcieli wypisać od punktów a/b/c, w czym Anglicy byli od nas lepsi, prawdopodobnie zabrakło by nam alfabetu. Dlatego najlepiej napiszmy najprościej jak się da – we wszystkim. Byli szybsi, silniejsi, pewniejsi siebie, (…) lepiej przyjmowali piłkę, lepiej podawali, (…) lepiej przewidywali… No naprawdę, wyglądało to tak, jakby najlepsi młodzieżowcy Anglii przyjechali mierzyć się z ekipą U-14. I to złożonej wyłącznie z chłopaków zamieszkujących gminę Wejherowo, z całym szacunkiem dla nich.

Ale już nawet nie to, że nas Anglicy ogolili jak chcieli jest najgorsze, a to, że Polacy nie postawili się ani na moment. Nie zdecydowali się na żadną ułańską – choćby straceńczą – akcję. Nie dali nam choćby jednego powodu, byśmy powiedzieli „no tak, byli lepsi, ale brawa za walkę”. Gdy po raz pierwsi pojawił się leciuteńki swąd zagrożenia pod bramką Anglików, piętnaście sekund później ci ładowali nam piłkę do pustaka. Gdy coś zaczęliśmy próbować w końcówce, Bednarek dał się ograć w polu karnym i ratował się faulem, który nie opłacił mu się kompletnie – nie dość, że wyleciał z boiska, to Wrąbel i tak musiał wyciągnąć piłkę z siatki, a przez lukę na środku  obrony Anglicy niemal nie zapakowali nam dwa razy piłki do pustej w końcówce. Zagrożenie, które stworzyliśmy my? Odnotujemy z kronikarskiego obowiązku – strzał Linettego sprzed pola karnego (niecelny) i wejście na przebój Frankowskiego w pole karne zakończone uderzeniem (niecelnym). Nawet gdy Pickford podarował nam prezent i wystawił piłkę Murawskiemu, ten składał się do strzału jakieś dwa lata, przez co osiem razy zaprzepaścił szansę na skorzystanie z prezentu.

Czekaliśmy chociaż na jeden zryw, na jedną akcję, na cokolwiek, co można zapamiętać po latach. CO-KOL-WIEK. Na ochłap, na namiastkę emocji, na trzy minuty, które pokazałaby nam, że ta drużyna zbieranina ma jednak resztki charakteru. Nie dostaliśmy zupełnie nic.

Będziemy pamiętać więc tylko ogólny obraz nędzy i rozpaczy. Szkoda.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (164)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
The_Ripper

Dramat, dramat, dramat… Przynajmniej Wrąbel dzisiaj się ładnie z turniejem pożegnał, bo w innym wypadku mógłby mentalnie nie udźwignąć presji z jakimkolwiek poważnym graniem w piłkę po takim turnieju.

JaTuTylkoSprzatam

Czekam na komentarze tych, którzy po jednym nieudanym meczu wysyłali go do przerzucania węgla ewentualnie zamiatania ulic – dzisiaj uratował nas przed totalnym blamażem.

Andrzej Dudziarz

Wrąbel wykurwiaj

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Przyjal trojke, super bramkarz

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Golden_Guy

Na linii wyglądał dobrze, ale w trzecim meczu na tym turnieju pokazał, że z piąstkowaniem jest na bakier

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Ekspert

Na linii parę razy pokazał refleks, zwłaszcza przy tej główce, ale co z tego skoro w momencie wyjścia do dośrodkowania ręce mu się trzęsą niczym Grubemu z 5A. Flappyhandski w najgorszym okresie to i tak byłby przy polskim Neuerze profesor.

Kelrik

Przypomina mi się Euro 2012. Tam też nie wyglądaliśmy jak zespół. Ten turniej przerósł zawodników i trenera. Niech Lewandowski starzeje się powoli bo następców nie widać…

Lluc93

Pewnie od takich Anglików indywidualnie słabszych piłkarzy mamy na każdej pozycji, ale u nich dodatkowo widać organizacje gry i rękę trenera. U nas Dorna miał spokojne dwa lata bez presji wyniku. Mógł spokojnie wpoić tej drużynie jakieś automatyzmy, schematy do rozgrywania piłki i co? I to wyglądało w każdym meczu jakby 11 przypadkowych ludzi ze sobą na boisku wpuścił i oni grali ze sobą pierwszy raz.

Jakimś pomysłem miały być ataki prawą stroną wirtuoza dośrodkowań Kędziory? Tylko szkoda, że żaden defensywny pomocnik go nie asekurował i gwiazdora Lecha nigdy w obronie nie było, a jak był to go objeżdżali jak pachołka. 6 z 7 bramek straciliśmy po akcjach z prawej strony boiska.

Anglicy to widzieli, uszczelnili swoją lewą obronę i mieli autostradę do bramki po lewej stronie. A czym odpowiedział Dorna? Jak rozpracował rywala? Dzida do przodu od bramkarza na rosłych Anglików gdzie jeden Piątek był? Co to kurwa miało być?

W obronie babol za babolem, panika przy każdej akcji, środek pola nie istniał i tutaj nawet Linetty wyglądał jakby go z V ligi wyjęli. Pomysłu na ofensywę poza dzidami brak. Jedynie jak się piłkę udało odebrać to jakimiś indywidualnymi akcjami próbowali coś zrobić. Anglicy jak się ustawili do obrony to nasi tylko dzida od Wrąbla i tak w kółko.

Dwa lata miał, a efekt jego przygotowań taki, że jakby ta drużyna przez te dwa lata ze sobą meczu nie zagrała to by wyglądali tak samo.

Terminator

Dziękuję i dobranoc…

Kacper Mironowicz

Sama gra pięć lat temu, przynajmniej do gola Jiracka wyglądała sporo znośniej. Skład węgla i papy Dorny wyglądał na tym turnieju jak zwycięzcy turnieju klas I-III w SP 12 w Piotrkowie Kujawskim.

mazi krk

Dokładnie.Mam identyczje spostrzeżenia.Więc warto docenić robotę Nawałki

Przemyslaw

Lewandowski w U-21 zagrał tylko jeden mecz. U-21 nie jest głównym wyznacznikiem tego, kto w przyszłości zrobi karierę. Powiem więcej – większość z tych chłopaków europejskiej kariery nie zrobi. Do kadry na dłużej trafi w przyszłości 2, może 3 chłopaków. „W przyszłości” czyli nie za miesiąc czy rok, ale równie dobrze dopiero za 5 czy 7 lat. Połowa pewnie wyląduje w 1. czy 2. lidze.

crespo1

Mieszkam przy lotnisku – sam zdjęcie robiłem!

19399762_730566597125475_8384489476283887714_n.jpg
KUBA97

6,5 miliona za takiego słabiaka… W lechu pracują geniusze,że udało im się tak nabrać Anglków. :)

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Wg mnie transfer stulecia to jest Furman. Opchnąć za 2.8 mln eur takiego sęka to majstersztyk.

Piotr Szkudlarek
Warta Poznań

Wskaz mi pomocnika z kadry u21 poza linettym ktory jest lepszy od Furmana… Hit stulecia to sprzedaz Łukasika. Chlopaka z wydolnoscia z b klasy. Zdychajacego od 55 minuty…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Patrz, że o tym drewniaku zapomniałem.

Poker

Furman i Smuda to dwa prawdziwki na jakie nabrali sie niemcy

m1025

oni opchneli , a Lech zobaczy 6,5 banki jak swinia niebo

kaiser

taaaaa , też się pukałem w czoło jak to usłyszałam, gościowi nawet buty przeszkadzają…

Rafal Chelmsko

Też się dziwię że tyle chcą dać..ale to Anglicy jeśli można ich doic na kasę to trzeba to zrobić..choć chłopak może warty 6 mln..ale kurna w polskiej walucie…

bennua

Jak była oferta za 5 baniek mówiłem, pakować w samolot i wysłać do anglii. Teraz może być dupa

Czacha
Legia Warszawa

Spokojnie może Anglicy mają na niego jakiś plan. Moze potrzebują gościa z którego w szatni będą sobie robić jaja. Co prawda 6 baniek to sporo ale atmosfera w szatni tez jest potrzebna. On sobie w Anglii nie poradzi i odbije się jak Kapustka.

bennua

Też tak uważam wiec tym bardziej trzeba było go pchać zanim nastąpiła weryfikacja na me u21

KUBA97

Koniec tego żenującego spektaklu.Brawa dla Anglików za oklepanie tych przeżelowanych pizdeczek.Mieć 2 lata na budowanie i zgranie drużyny i tak spektakularnie to spierdolić-Dorna-jestes geniuszem!Najstraszniejsze w młodzieżówce jest to,że…to sa nastepcy Piszczka,Glika czy Kuby(Lewy ma na szczęście Milika).Cieszmy się z 7 czy 5 miejsca w rankingu UEFA,bo za lat 4-5 będziemy już w okolicach miejsc z czzasów Smudy czy Fornalika.
PS:Mimo,iż go nie lubie to Hajto PERFEKCYJNIE podsumował Bonka ze swoją switą zapatrzonych w siebie buraków-owszem,są młodzi gracze,boiska,wielkie imprezy,ale nie ma wykwalifikowanych trenerów.

Chopin

Spokojnie, Boniek propagandowo jest mistrzem. Już zaczyna się gadka, że wyniki na takim turnieju nie mają znaczenia, że ważniejsze są podśmiechujki z Pauletą.
Zobaczcie, że po interwencji Bońka nawet Hajto dzisiaj bał się krytykować kopaczy.

KUBA97

Na PS to się dopiero będzie działo-pogoda zla,kibice zli,jebani hejterzy,sedzia zly,Rudzki znowu będzie obrazal kogo popadnie,ale wszyscy prawdę znają-Dorna to chuj a nie trener.

Chopin

PS to biuletyn PZPNu. W ogóle całe środowisko piłkarskie w Polsce zrobiło się kółkiem wzajemnej adoracji.
Nawet Hajto został sprowadzony do pionu przez Bońka.
Szkoda, że nie ma z nami Pawła. W Jutrzejszym OMS byłaby niezła jazda.

PRT

Właśnie, czasem żal ściska, że nie można Pawła posłuchać. Dobra by dzisiaj była jazda po ludziach wykonujących zawód piłkarza.

bennua

Kuba:Dorna to książkowy przykład Polskiej Myśli Szkoleniowej, Ukochane dziecko PZPNu i naszej przecudownej Szkoły Trenerskiej

bennua

Nie kopie się leżącego, nie dobija się koni

Krzysztof.Reperowicz

Ci goście co poprzebierali się za piłkarzy mentalnie mają daleko do bycie piłkarzami. Może zabraknąć umiejętności, szczęścia, sił ale takich kastratów to dawno nie widziałem na boisku. Dla większości to turniej życia a ci pokazali zaangażowanie jak by w bierki grali.

Melo_Anthony

Klątwa Wójta działa niestety.

Andrzej Dudziarz

Sezon letnich eurowpierdoli zaczął się wyjątkowo szybko.

Peter Lisek

Pierwszego dnia lata! 😀

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Dorna to parodia trenera. Kompletnie spierdolił dwa lata przygotowań do turnieju. Chłopaki przez całe mistrzostwa grali tak jakby poznali się dopiero wczoraj. Jeżeli wierzycie, że jest jeszcze w stanie coś ugrać z tą reprezentacją, to równie dobrze możecie spuścić się w dupę bez gumy i liczyć na to, że nie pozwie was o alimenty.

Cebulak Janusz
legijny kozojebca fan zakolca

Janis cioto ja się spuszczałem i alimentów nie mam…..

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Janusz, pewnie nie płacisz alimentów, bo nie zaszła w ciążę, bo miała spiralę domaciczną, co zapobiegło zapłodnieniu. Ewentualnie strzelasz ślepakami i masz niesprawne plemniki.

Misquamacus

Ewentualnie spuszczał się w dupę. Po prostu. Dosłownie.

Krzysztof.Reperowicz

Gdybym chciał być chamski, to bym napisał o kozie.

Lluc93

Jest ciągnięty za uszy przez Bońka więc oni nie mają wyjścia, muszą pisać teksty popierające Dornę. Boniek po tym Lacie wyglądał na naprawdę świetną zmianę (w sumie o to trudno nie było), ale też już zaczyna wkurwiać. Wszystko na każdy temat wie sam najlepiej, jest najmądrzejszy i jeszcze ma zgraję wiernych dziennikarzyn jak Stanowski. Niech już idzie do tej UEFY czy FIFY.

Fort Czerniakowski
Legia

Dobre wyniki I reprezentacji spowodowały, że wszelkie buractwo dostało wiatru w dupie. Kraj urodzonych fachurów od piłki nożnej, kurwa ich mać. Wszystkich mają za nic, Nawet dziś Hajto winnych od razu znalazł: „obcokrajowcy w naszej lidze”

Poker

liznij troche gienkologii, do dupy = odbytu mozna sie spuszczac do woli

Stanislav Levy

Miecho

Kurwa ale przykro się to oglądało. Gwiazdy naszej ligi odbijające się od rówieśników jak od ściany, bezradność totalna, totalny brak pomysłu i umiejętności. Strasznie smutne to było. Dołujące chyba dla każdego kibica.

skil

Franciszek Dorna

Andrzej Dudziarz

Szuetam

Mnie osobiście popis naszych kopaczy nie smuci. W szerszej perspektywie Euro U21 jest niewiele warte, a ewentualny sukces mógłby naszym ostro najebać w główkach. Tak przynajmniej Dawidki i Janeczki dostały kubeł zimnej wody na łeb, co może uświadomi niektórych z nich, że ważniejsze jest zapierdalanie na treningach niż wymyślanie nowych fryzur i wcale nie są takimi gwiazdami jak im się wydaje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Poker

masz racje , juz widze jak by im sodówka do glowy uderzyla gdyby jakims cudem awansowali do pólfinalów, krzyczeliby : „jestesmy w czwórce najlepszych druzyn europy!” 😀 dobrze ze dostali taki wpierdol 3-0 z anglikami a gdyby musieli to anglicy strzeliliby nam 6 bramek, nic dziwnego ze Kapustka byl rezerwowym…. w rezerwach Leicesteru, zagral w rezerwach raptem 20 meczy

Szuetam

Już widzę nagłówki w gównomediach: „Milik czy Kownacki? – Dylemat Nawałki”, „Kapustka – Nowy lider reprezentacji” „Młody piłkarz chce poprowadzić reprezentację do mistrzostwa w Rosji”, „Wrąbel murowanym kandydatem na pierwszego bramkarza reprezentacji”
A potem oczywiście płacz, że jednak chuja grają.

Roman Kolton

Matti to znaczy ja powiem tak . Rozmawialem wlasnie z Kowalem ktory mi powiedzial zebym sie nawet nie wyglupial z moimi notami gdyz wszyscy zasluguja na mniej niz zero i ze takiego kabaretu to nawet Franz na Euro nie odstawil

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mateusz Borek

Romeczku kochany, Kowal niestety ma rację. To była kompromitacja. Odstawaliśmy od Anglików pod względem fizycznym,technicznym i taktycznym. To był dramat.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Andrzej Dudziarz

Poniżej lista celnych strzałów reprezentacji Polski U-21 na bramkę Anglików:

Cebulak Janusz
legijny kozojebca fan zakolca

Red fedek… cyt. oglądanie treningów to była czysta przyjemność…” nie ma to jak wejść w dupeczkę na ostro….. co by móc pojechać na kolejne zgrupowanie…. żenada.

Wacław Grzdyl

a do kogo tak mówił?

Kamil_13

Chyba rozmawiał z Linettym

Kamil_13

Nie mam pojęcia jak w tym bagnie wyrósł Lewandowski. Teraz widać jakie dziadostwo z tą piłką w Polsce.

HarryCallahan

Wyrósł… Spierdolił póki nie było za późno i Klopp zdołał go odratować. Zostałby ze dwa sezony dłużej i byłoby po chłopie. Polscy trenerzy to jebani rzeźnicy, gotowi zarżnąć nawet największy talent. Precz z „polską myślą szkoleniową”.

Kamil_13

Jestem z Wołomina, jak pomyślę, że z drugiej strony pod Warszawą w Pruszkowie grał Lewy a w jego wieku CR7 przenosił się ze Sportingu do ManUn. a Messi był w BArcelonie to naprawdę trudno w to uwierzyć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

Mamy Arruabarrenę!!

jeśli dobrze napisałem nazwisko trzeciakowego wynalazku…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Andrzej Dudziarz

Nie chcieli go w Poznaniu, więc sam wiesz.

michalszostak
Premier League

Anita Włodarczyk, Adam Kszczot czy inny Robert Korzeniowski jeszcze z większego bagna wychodził, i sobie poradzili. U nasz szkolenie to jest śmiech na sali.

Piotr Falkiewicz
KTS Weszlo

Są też plusy. Polska rozprawiła się z dwoma mitami „Ściany pomagają gospodarzom” oraz „Pierwsza bramka ustawiła mecz”.

HarryCallahan

I jeszcze „niewykorzystane okazje się mszczą”… Patrz, nie zemściły się, Anglicy wjebali dwie kolejne bramki 😀

Wacław Grzdyl

i, że „dziś już nie ma słabych drużyn”

Kamil_13

My jesteśmy słabi

Marek_Ramoniak

Padło też nieśmiertelne „trzeba wyciągnąć wnioski”.

michalszostak
Premier League

Ja się zawsze kurwa zastanawiałem, co to jest ten cały ” wniosek ” i skąd się go wyciąga, bo każdy o tym gada a jakoś tego nigdy nie widziałem. Jak yeti…

PhoenixLk
Legia Warszawa

nowy gatunek wódki… jedyny wniosek, jaki po takim meczu można wyciągnąć…

michalszostak
Premier League

To nawet pasuje 😉 dlatego zawsze mówią w liczbie mnogiej, bo jeden to nie wystarcza nawet na lebka.

Kamil_13

91 minuta napastnik Anglii skutecznie gra w obronie w swoim polu karnym

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Akurat on wszedł na boisko w 74 minucie.

Kamil_13

Wiem, ale chodzi mi o to, że mecz rozstrzygnięty a gość jednak dba o nie stracenie gola

HarryCallahan

Inna kultura gry. I to jest właśnie rola trenera, żeby wpoić ją piłkarzom. To jak wiele można ugrać konsekwentną taktyką (i przyślonić w ten sposób braki czysto piłkarskie) pokazała chociażby Grecja w 2004 roku. A w Polsce jak w lesie… Nie, w Polsce jak w chlewie obsranym gównem.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Czy to nie Weszło przypadkiem pompowało balonik przed mistrzostwami? Pomijając już marzenia o Miliku i Zielińskim w tej kadrze, wiele przewijało się opisów, że mamy problem bogactwa na praktycznie każdej pozycji, no bo jak np. pogodzić Stępińskiego, Kownasia, Piątka i Niezgodę? No i dziś widzieliśmy zderzenie gwiazd Ekstraklasy z młodzieżą z Premier League i The Championship.

HarryCallahan

Przecież u nas gracz z championship nie łapał się nawet na plac. Mamy lepszych 😀

Kamil_13

U nich niektórzy po 170-180 spotkań w karierze w klubie w seniorach, wielu naszych do końca kariery tyle nie uzbiera

bennua

Grz :a to nie tylko pisałeś że widzisz Polaków na podium że zagrają świetne mistrzostwa? To nie tylko pierwszy zabrales się za pompkę?

Wacław Grzdyl

Zibi przedłużył już kontrakt z Panem Marcinem? Niech się spieszy, bo mogą go nam podkupić.

Kamil_13

San Marino podkupi, bo chcą przegrywać 0:3 a nie 0:6

Wacław Grzdyl

ale z drugiej strony marzy też im się oddawać przynajmniej jeden celny strzał na mecz, a tego Dorna im nie zagwarantuje

Szykanator

Z anglikami najlepszym naszym grajkiem murawski , dziwie sie czemu zaden silniejszy klub z naszej ligi nie zainteresowal sie nim jeszcze

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Muras, lubie go, naprawde, pokazal dlaczego jeszcze nikt go nie kupil, gdy angielski bramkarz podal mu pilke na szesnastce

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Dzien dobry bardzo

Tyle było szumu wokół Dawidowicza. Tyle było szumu wokół Bielika. Dostał szansę Murawski i pokazał, że na dziś pierwsza dwójka może mu buty czyścić.

Lluc93

A Bielika w akcji widziałeś? Szumu było, a Dorna wolał na stoperze Jacha, który rundę przez kontuzje stracił i wyglądał jak paralityk.

Dzien dobry bardzo

Wystarczy mi, że Bielik przegrywał rywalizację na środku obrony z 47-letnim eks lewym obrońcą z 175 cm – Paulem Robinsonem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Dzien dobry bardzo

Nie masz pojęcia o czym piszesz… Ten koleś to niski poziom Championship, miał jakiś tam epizod w Premier League.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta