Image and video hosting by TinyPic
Oliseh pogrąża Hiszpanię
Weszło

Oliseh pogrąża Hiszpanię

Pokręcony był ten mundial. Brązowi Chorwaci, Nigeryjczycy wygrywający nie byle jaką grupę, czy na koniec fantastyczni Rumuni. Jednak jeśli mielibyśmy wybrać największą niespodziankę z tych trzech reprezentacji, to nasz typ byłby jednogłośny – Nigeria. Chłopaki z Afryki pokazali, że mogą puknąć Hiszpanów i Bułgarów, a w ostatnim meczu z Paragwajem (swoją drogą, dobry turniej w wykonaniu Latynosów) grać już na totalnym luzie, bo awans zapewnili sobie już wcześniej. Triumf nad kadrą z Półwyspu Iberyjskiego dał im Sunday Oliseh, którzy przyładował z „młotka” w ostatnim kwadransie ich pierwszego meczu w grupie, ustalając wynik meczu na 3:2 dla „Super Orłów”.

Jedna ósma finału na tamtych mistrzostwach, to jest bez wątpienia jeden z największych sukcesów dla nigeryjskiej reprezentacji w ich skromnej historii. Faktycznie, Hiszpanie może nie byli tak mocarni jak obecnie, ale to przecież nie byli frajerzy – Raul, Zubizarreta, czy Fernando Hierro to przecież wybitni piłkarze. A Nigeria, w głównej mierze dzięki genialnej bramce Oliseha pokonała Europejczyków. Cudowny gol.

KOMENTARZE (5)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Przepraszam, znów się czepiam. Przede wszystkim, moim zdaniem, znacznie ciekawszą sytuacją z tego meczu, jest drugi gol, który kompletnie zszokował Hiszpanię. Nie wiem komu ostatecznie go zaliczono, w internecie znalazłem dwie wersje, ale koniec końców, to ewidentny swojak Zubizarrety. Kuriozum w stylu Pawełka. Plomba Oliseha, piękna przyznaję, był truskawką na torcie. Drugi zarzut odnosi się do warsztatu dziennikarskiego piszącego tekst. „Pokręcony był ten mundial.” Ale panie redaktorze? Jaki mundial? Który? W całym tekście ani słowa wzmianki, o który mundial chodzi! Ani daty, ani gospodarza… Jedyna wskazówka w tytule załączonego filmiku, ale to zasługa Youtube.

Ja załączam bonus w postaci gola Zubizarrety:

N.

Właśnie o tej bramce pomyślałem, oglądając ten gol Oliseha.

Terel88

Gol zaliczony oficjalnie jako samobój

Coffey88

pamietam, oglądałem na żywo :)
Ale ten czas zapyerdala.

Terel88

I Taribo West w zielonych włosach

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY