Oliseh pogrąża Hiszpanię
Weszło

Oliseh pogrąża Hiszpanię

Pokręcony był ten mundial. Brązowi Chorwaci, Nigeryjczycy wygrywający nie byle jaką grupę, czy na koniec fantastyczni Rumuni. Jednak jeśli mielibyśmy wybrać największą niespodziankę z tych trzech reprezentacji, to nasz typ byłby jednogłośny – Nigeria. Chłopaki z Afryki pokazali, że mogą puknąć Hiszpanów i Bułgarów, a w ostatnim meczu z Paragwajem (swoją drogą, dobry turniej w wykonaniu Latynosów) grać już na totalnym luzie, bo awans zapewnili sobie już wcześniej. Triumf nad kadrą z Półwyspu Iberyjskiego dał im Sunday Oliseh, którzy przyładował z „młotka” w ostatnim kwadransie ich pierwszego meczu w grupie, ustalając wynik meczu na 3:2 dla „Super Orłów”.

Jedna ósma finału na tamtych mistrzostwach, to jest bez wątpienia jeden z największych sukcesów dla nigeryjskiej reprezentacji w ich skromnej historii. Faktycznie, Hiszpanie może nie byli tak mocarni jak obecnie, ale to przecież nie byli frajerzy – Raul, Zubizarreta, czy Fernando Hierro to przecież wybitni piłkarze. A Nigeria, w głównej mierze dzięki genialnej bramce Oliseha pokonała Europejczyków. Cudowny gol.

KOMENTARZE (5)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Przepraszam, znów się czepiam. Przede wszystkim, moim zdaniem, znacznie ciekawszą sytuacją z tego meczu, jest drugi gol, który kompletnie zszokował Hiszpanię. Nie wiem komu ostatecznie go zaliczono, w internecie znalazłem dwie wersje, ale koniec końców, to ewidentny swojak Zubizarrety. Kuriozum w stylu Pawełka. Plomba Oliseha, piękna przyznaję, był truskawką na torcie. Drugi zarzut odnosi się do warsztatu dziennikarskiego piszącego tekst. „Pokręcony był ten mundial.” Ale panie redaktorze? Jaki mundial? Który? W całym tekście ani słowa wzmianki, o który mundial chodzi! Ani daty, ani gospodarza… Jedyna wskazówka w tytule załączonego filmiku, ale to zasługa Youtube.

Ja załączam bonus w postaci gola Zubizarrety:

N.

Właśnie o tej bramce pomyślałem, oglądając ten gol Oliseha.

Terel88

Gol zaliczony oficjalnie jako samobój

Coffey88

pamietam, oglądałem na żywo :)
Ale ten czas zapyerdala.

Terel88

I Taribo West w zielonych włosach

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY