Filipiak nie jest demonem konsekwencji. Zieliński rozstaje się z Cracovią
Weszło

Filipiak nie jest demonem konsekwencji. Zieliński rozstaje się z Cracovią

– Moją intencją jest, by Jacek Zieliński wypełnił do końca swój kontrakt – Janusz Filipiak, 11 kwietnia 2017 w Gazecie Krakowskiej.
– Jeżeli się utrzymamy, to pozycja Jacka Zielińskiego będzie absolutnie niezagrożona – Janusz Filipiak, 9 maja 2017 w Gazecie Krakowskiej.
– Kontrakt z Jackiem Zielińskim został rozwiązany za porozumieniem stron – Cracovia Janusza Filipiaka, 19 czerwca 2017 w oficjalnym oświadczeniu.

Nigdy nie wątpiliśmy w iskrę szaleństwa w oku Janusza Filipiaka – wystarczyło spojrzeć na 30 sekund jego dowolnej rozmowy, by zobaczyć, że pod płaszczykiem kierującego się matematyką technokraty jest gość, który nie raz i nie dwa przechodził przez jezdnię na czerwonym świetle. Skrywane szaleństwo profesora najobficiej wylewa się zza kamuflażu przy okazji działań dotyczących jego klubu. Cracovia, dokładnie dwa tygodnie po „ostatecznych decyzjach” i „finalnych spotkaniach”, na których ustalono, że zespół będzie dalej prowadzić Jacek Zieliński, rozstała się z Jackiem Zielińskim.

Napisać, że to trochę nieoczekiwane, to jak określić Filipiaka mianem zamożnego. Niby prawdziwe, ale trochę zbyt słabe w stosunku do rzeczywistych rozmiarów tej sensacji.

Nie chodzi już nawet o to, że Zieliński dał jej najpierw utrzymanie po pożarze wywołanym eksperymentem z Robertem Podolińskim, następnie zaś poprowadził do czwartego miejsca w Ekstraklasie i związanych z nim europejskich pucharów. Że poradził sobie z kryzysem, że odbudował drużynę mimo poważnych osłabień (Covilo!), że samodzielnie wyszedł z wirażu, na który wpadł jesienią i wiosną i koniec końców spełnił warunek Filipiaka – utrzymał się. Nie jesteśmy w piłce od dzisiaj, doskonale wiemy, że przy zwalnianiu trenerów logika jest na jednym z ostatnich miejsc w liście priorytetów właścicieli klubów. Nie jesteśmy w piłce od dzisiaj – wiemy, że działacze często kierują się impulsem opisanym przez nas wieki temu jako „a, chuj, sprzedam, dawajta te papiry”.

Ale mimo wszystko – Zielińskiemu naprawdę pozwolono już wylewać fundamenty pod kolejny sezon. Czytamy wywiad z Cetnarskim z początku czerwca, wyraża radość i optymizm, że Zieliński dalej będzie prowadził Cracovię. Patrzymy na transfery – już trzy do klubu, dwa w drugą stronę. Patrzymy na datę – 19 czerwca, czyli sezon za niecały miesiąc, koniec kontraktów za trochę ponad tydzień, zapowiadana przebudowa mniej więcej w połowie. Porównując to do branży budowlanej – trochę jak zestrzelenie majstra z drabiny w połowie malowania sufitu, na trzy dni przed odbiorem.

Albo coś w Cracovii bardzo solidnie zadymiło (brak zgody na transfery/zwolnienia/przedłużenia kontraktów?), albo u Filipiaka coś bardzo solidnie zadymiło. Żadna z opcji nie jest szczególnie optymistyczna dla kibiców „Pasów”.

fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (27)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
mateusz3101

Tyle dobrego, że może wezmą Bartoszka. Wielka szkoda byłaby gdyby nie złapał się gdzieś do ekstraklasy, a Cracovia to przecież drużyna z potencjałem i oczekiwaniami większymi od Korony, więc będzie to jakieś następne wyzwanie. Po prostu – liga będzie ciekawsza : )

Choć decyzja głupia i w ogóle, to nie ulega wątpliwości.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Sorry stary ale nie pasuje do Jagielonii okreslenie jakaś.
Co by o nie pisać o żałosnych dokonaniach Jagi w pucharach to w lidze jest jedną z silniejszych ekip w ostatnich latach. Na pewno przejście Bartoszka z korony do Jagi byłoby dla niego awansem sportowym

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

plumker

To wymień tych gigantów z polskiej ligi z ewentualnymi ofertami? Bo za granicą za swoje „wybitne” osiągnięcia nikt go nie weźmie.

jankrzywosad

No już bez przesady. Bartoszek zrobił w Kielcach świetną robotę, ale nie róbmy z niego od razu najbardziej rozchwytanego trenera w Europie Środkowo-Wschodniej. Cracovia czy Jagiellonia to jak na polskie warunki mocne i porządnie zorganizowane kluby (no może z Filipiakiem bywa różnie, ale przynajmniej pieniędzy nie brakuje i nie trzeba drżeć o pensje), 95% rodzimych trenerów marzy o możliwości pracy w takich warunkach.
Nadspodziewanie dobre pół roku w Koronie to wystarczająco dużo, by utrzymać się na ekstraklasowej karuzeli, ale zdecydowanie za mało, by odrzucać wszystkie oferty w oczekiwaniu na sygnał z Legii/Lecha/Lechii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

estebaneiro

Nie no bez przesady, przecież sami ludzie z Jagielloni mówią, że przy ich budżecie drugie miejsce to duży sukces. Dlatego nie ma co przeceniać Jagi, bo zrobili to trochę na euforii, Probierzu i formie Kostii. Nie zmienia to jednak faktu, że Lech jest potencjalnie lepszym klubem do pracy, być może nawet Zagłębie czy Cracovia są lepszymi klubami, jeżeli chodzi o potencjał, a fakt, że Jaga jest wicemistrzem ma marginalne znaczenie w perspektywie długoterminowej. Niestety, to jest klub z bardzo ograniczonymi możliwościami. Może to się teraz zmieni, życzę im tego ale wątpię.

Fryderyk

Przede wszystkim to gdziekolwiek by nie poszedł z Korony to dla niego awans… to co się tam teraz odjaniepawla to ciężki kabaret xD z całym szacunkiem dla sympatyków z Kielc, bo nie macie na to żadnego wpływu niestety.

szesc
Klub Kokosa

Kto tam jeszcze czeka w kolejce na karuzelę? Bartoszek, Czesław 711, może Smuda?

Janusz Ekspert

Chyba zobaczył, jak gra Mihalik na ME u21 :)

Szewcu

Na 99% Waldek

Kolorowy Mis

Na 99% Czesław

jankrzywosad

Kiedyś o ekstraklasowych transferach/roszadach na ławkach trenerskich dowiadywałem się od was, konkurencje wyprzedzaliście o godziny, a nawet dni. Teraz jesteście na końcu, nawet te wszystkie onety i wp kopiujące wiadomości z innych serwisów są szybsze od was.

Larry Gopnik

I to jest fakt, weszło straciło do tego kluczowy element – jakim było prezesowanie w Legii Leśnodorskiego. I nie będzie już inside newsów z obozu mistrza Polski, a przynajmniej nic takiego sie chyba nie szykuje.

N.

Autentycznie sądzisz, ze co 4 godz. ktoś z weszlaków wydzwaniał do Leśnego z zapytaniami o transfery?

Larry Gopnik

Skad ten pomysł?

headcharge

Kontrakt rozwiązany za porozumieniem stron. – Skąd pewność, że to nie Zieliński chciał odejść?

Wróżka Weszława

Przecież Filipiak od zawsze z rana mówił jedno, w południe drugie a wieczorem robił trzecie. Do annałów przeszło przecież podpisanie przez Filipiaka 10-letniego kontraktu ze Stawowym tylko po to by go zaraz wypierdolić z klubu!

Mariusz Szewczyk

Trener na lata … a może do lata :)

Mucha
tyski GKS

To jego klub i może sobie gadać co chce (może był to element motywacji), może też zmieniać zdanie ile razy mu się zachce. To, że ma głowę na karku pokazuje jego droga zawodowa.

megozn1k

Kluczowe jest ‚za porozumieniem stron’ – może po prostu siadli do rozmów na temat transferów / przyszłości i stwierdzili, że się nie dogadają?

Z resztą to, że Filipiak stał murem za trenerem w mediach podczas, gdy trenował on zespół, który walczył o utrzymanie to czysty profesjonalizm.

Jak żydowni nie lubię, tak artykulik mocno żalowy.

Kolorowy Mis

Michniewicz :)

Znawca94

Szkoda…Mam nadzieję,że Zieliński znajdzie inny klub z lepszym właśicicielem nie rzucającym słów na wiatr.Zajmie wyższe miejsce w Eklapie i pokona drużynę Cracovii.

wpDiscuz

INNE SPORTY

WARSZAWA 17.05.2018 
KONFERENCJA PRASOWA  PRZED BOXING NIGHT 14 NARODOWA GALA BOKSU --- PRESS CONFERENCE BERORE BOXING NIGHT 14 NATIONAL BOX GALA  
MARCIN NAJMAN   
FOT. ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
26 maja, 11:40