Arka uszczelnia przeciekającą obronę. Po Kosucie czas na Dancha
Weszło

Arka uszczelnia przeciekającą obronę. Po Kosucie czas na Dancha

Siedem zmian podstawowej pary obrońców z kolejki na kolejkę w samej tylko rundzie wiosennej. 60 straconych bramek na przestrzeni całego sezonu, mniej tylko od Korony Kielce, a także spadkowiczów z Łęcznej i Chorzowa. Chcąc bić się o spokojniejsze utrzymanie niż w zakończonym niedawno sezonie, jak i o uniknięcie kompromitacji w pucharach, Arka Gdynia musiała zdecydowanie uszczelnić tyły. I, wydaje się, dokonała tego naprawdę sprawnie. Tomas Kosut został ogłoszony nowym piłkarzem gdynian już kilka dni temu, teraz dołącza do niego Adam Danch.

„Densiu” wreszcie wylądował więc nad morzem. Półtora roku temu, w zimowym okienku transferowym w sezonie, w którym Górnik spadał z ligi, stoper miał bowiem na stole ofertę kontraktową od Lechii Gdańsk. Jednak wtedy nie zdecydował się spróbować jeszcze pomóc zabrzanom w walce o utrzymanie, ostatecznie zakończonej fiaskiem i ostatecznie do podpisania kontraktu nie doszło.

Danch praktycznie przez całą swoją karierę był związany z Górnikiem Zabrze, dopiero zbliżając się do trzydziestki spróbuje swoich sił w innym klubie, od razu gwarantując sobie przy tym debiut w europejskich pucharach. Z jednej strony wydaje się, że ten ruch nie ma prawa nie wypalić. Zawodnik z Rudy Śląskiej zawsze uchodził za bardzo solidnego defensora, bardzo poprawnie wyprowadzającego piłkę, mogącego też zresztą zagrać w linii pomocy. Z drugiej – nie wiadomo, jak spisze się tam, gdzie swoją pozycję w klubie i wobec trybun, które w Zabrzu długo stały za nim murem, będzie musiał pracować od zera. W takiej sytuacji jeszcze nie był.

Niezależnie od tego – bo aklimatyzacja to coś, na co w Arce nie mają wielkiego wpływu – trzeba gdynian pochwalić za to, że newralgiczną i jedną z najsłabiej obsadzonych w minionym sezonie pozycji wzmocnili bardzo szybko, dając Leszkowi Ojrzyńskiemu komfort pracy z nową parą stoperów już od początku okresu przygotowawczego.

fot. FotoPyK

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Przybywam z Frolixa 8
Gateshead

siemaszko28.jpg
siemaszko15.jpg
siemaszko7.jpg
Hala Madryt
Reprezentacja Królestwa Hiszpanii

najlepszy dziś

The_Ripper

On powinien być skończony w piłce. Obstawianie u bukmachera przeciwko swojej drużynie; no nie wiem jak można by niżej upaść jako sportowiec. Tylko ojrzynski mógłby kogoś takiego wziąć. Korzym i Janota też będą kontraktowani? Droga do spadku Arka…

Larry Gopnik

za to wyleciał z Górnika?

stop zmianom na weszlo

fajne koszulki miał górnik

Franzischek

Zastanawia mnie trenerski optymizm zakładający, że zawodnik, który ledwie rok temu był jednym z architektów spadku Górnika, udźwignie całą formację defensywną i zapewni utrzymanie klubowi występującemu w lidze, która okazała się być dla ów zawodnika zbyt mocna.
Warto też dodać, że dopóki Danch grał w pierwszej lidze, Zabrzanie notowali przeciętne wyniki i byli daleko od miejsca premiującego awansem.
Powyższy artykuł sięga kilka lat wstecz, do czasów, gdy Danch uchodził za solidnego piłkarza. Zupełnie pomija za to najważniejsze – formę z ostatnich miesięcy. Tak być nie powinno.

gerhacik

Z Gdyni będzie dalej na Słowację

wpDiscuz

INNE SPORTY

WARSZAWA 17.05.2018 
KONFERENCJA PRASOWA  PRZED BOXING NIGHT 14 NARODOWA GALA BOKSU --- PRESS CONFERENCE BERORE BOXING NIGHT 14 NATIONAL BOX GALA  
MARCIN NAJMAN   
FOT. ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
26 maja, 11:40