Chyba trzeba kibicować Hiszpanom – Bellerin płaci potrzebującym za każdą minutę na boisku
Weszło

Chyba trzeba kibicować Hiszpanom – Bellerin płaci potrzebującym za każdą minutę na boisku

Piłkarze mają różnie skonstruowane umowy – jedni zarabiają krocie niezależnie od minut spędzonych na boisku, inni swoje muszą wybiegać na murawie, bo w innym przypadku pensja nie będzie już tak pokaźna. Jednak żeby zawodnik płacił za każdą minutę spędzoną na boisku? No… Hector Bellerin, który za każde sześćdziesiąt sekund na murawie będzie oddawał 50 funtów, jest chyba pionierem.

Łatwo się domyślić, że chodzi o akcję charytatywną, konkretnie o pomoc osobom dotkniętym pożarem wieżowca Grenfell Tower. Chyba wszyscy – niestety – kojarzycie tę tragedię, spłonął wielki budynek, zginęło wiele osób, kolejni zostali bez dachu nad głową. Dramat miał miejsce w Londynie, a jak prosto skojarzyć fakty, Bellerin gra w Arsenalu i poczuł się w powinności do pomocy pokrzywdzonym. Wymyślił to naprawdę zgrabnie, tak naprawdę tylko jeszcze dodatkowo zmotywował siebie i kolegów – 50 funtów dla tych ludzi piechotą nie chodzi, a im dłużej Bellerin i koledzy utrzymają się w turnieju, tym więcej pieniędzy zostanie przelanych. Policzmy (zakładamy, że Bellerin będzie grał od deski do deski):

Jeśli Hiszpania odpadnie po fazie grupowej Bellerin przeleje 13500 funtów.

Pożegnanie po półfinale kosztuje 18000 funtów (19500 z dogrywką).

Po finale 22500 (24000 z dogrywką).

Wiadomo, że to tylko założenia, ponieważ raz może być dogrywka, raz nie, trzeba jeszcze dodać czas doliczony przez sędziego, ale i tak widać, że kasa jest spora. Choć  reprezentacja Hiszpanii już ma wielu kibiców, tym sposobem kupiła pewnie wszystkich postronnych widzów (także i nas, gdy odpadną Polacy). Matematyka jest prosta – im dłużej La Furia Roja zostanie w turnieju, tym więcej pieniędzy dostaną potrzebujący.

KOMENTARZE (19)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Batman

na tym turnieju po fazie grupowej są półfinały

MikoBalagany
Inter Mediolan, Legia Warszawa

Skubany ładnie zaklepał sobie po 90min na mecz, trenera by w mediach zjedli jakby go nie wystawiał. xD

Yakupsky
ᕕ( ᐛ )ᕗ

Mógłby ktoś wyjaśnić tego typu zabiegi? Szlochamy zawsze nad tym, jakie to wspaniałomyślne, bo i trudno żeby nie było, ale dlaczego jest to tak sprytniejsze niż po prostu rzygnięcie kasą od razu? Do niczego jeszcze nie doszło, szum się zrobił, Bellerin się połamie na rozgrzewce i przecież nie wierzę, żeby niczym ostatecznie nie wsparł. ;D

Yakupsky
ᕕ( ᐛ )ᕗ

przynajmniej cos kurwa zrobil a ty ile wplaciles celubaczku ja prdl rzal mi cie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Yakupsky
ᕕ( ᐛ )ᕗ

^ No to jasne, ale czy wpływ będzie mniejszy jeśli po prostu obrzuci tych ahmedów workami z pościelą i strzeli z nimi fotkę, trzeba koniecznie w stylu „jak mnie pies osra to wpłacę jeszcze 5 tysiaków więcej hehe”? Przekaz jest taki, że na razie nic nie wpłacił i uzależnia swoje wsparcie od tego, czy dostanie czerwoną kartkę albo coś. Rozumiem nagłośnienie i zasięg, red. Stanowski słusznie mnie kiedyś zwyzywał, żeby mi to uświadomić. Ale ciągle nie spotkałem kogoś, kto przetłumaczyłby różnicę między zwykłym „hej wpłaciłem, pacz jak się cieszo #damyradę” do akcji typu „jak Barca wygra to uratuję życie temu obcemu dzieciakowi”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Yakupsky
ᕕ( ᐛ )ᕗ

No to ja dalej nie rozumiem. ;]
Nagłaśniamy, że są potrzebujący i mi ich żal, wam też powinno być, ale nie są aż tak potrzebujący, żeby nie zagrać w ruletkę i zobaczyć, czy pomogę mniej czy bardziej.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

To ja proponuję nowy zakład… Za każde zwycięstwo Polaków, wystawię Rymaniaka na szpicy w dwóch kolejnych meczach!

PS. Bellerin – fajna akcja.

gerhacik

Bielik się raczej już do tej akcji nie podłączy

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Pod publiczkę…
Bez tego cyrku nie mógłby przelać pieniędzy…?!

LOBO

Przeglądając internet bardzo często czytam komentarze i jestem zdruzgotany inteligencją ludzi, którzy się wypowiadają. Sam udzielam się sporadycznie, ponieważ polemika z takimi ludźmi do niczego nie prowadzi. Jednak nawet na weszło się od tych ludzi nie da uciec i specjalnie dla takiego umysłowego impotenta jak ty i tobie podobni założyłem konto. Dam wam pewną lekcję życia i myślenia( chuj tego ty i tobie podobni i tak nie zrozumiecie) outside the box. Żyjemy w czasach gdzie informacja dociera do każdego zakątka świata w kilka sekund i nie musisz wcale być prezenterem BBC czy CNN. Chociaż niewątpliwie popularność odgrywa tutaj duża rolę, bo im bardziej ktoś jest rozpoznawalny tym jego „głos” w mediach jest bardziej donośny. I tutaj dochodzimy do sedna, mamy piłkarza popularnego, który ogłasza swoją akcję, ponieważ po takiej deklaracji jest szansa, że dołączy się do niej kolega z zespołu/ jakaś firma/ bogaty człowiek i nagle zrobi się z tego bardzo pokaźna suma pieniędzy, które w tym przypadku rozwiążą wszystkie problemy ofiar tego pożaru. Możliwe też, że nikt się nie dołączy, ale intencja takiej akcji było właśnie naświetlenie pewnego problemu i dzięki swojej rozpoznawalności zebranie większej kasy. Niestety ludzie twojego pokroju, których umysły nie są zbyt lotne powiedzą, że to pod publiczkę Zanim następnym razem uznasz, że zabierzesz głos w jakiejś dyskusji to się zastanów kilka razy i pomyśl o wszystkich możliwościach.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Dużo napisałeś, wszystko prawda, ale myślisz, że można przekonać klepkę podłogową?

LOBO

Nie, dlatego tak jak wyżej napisałem nie udzielam się zbyt często. Chciałem mu po prostu uświadomić gdzie kończą się jego granice rozumowania. A to, że na każdy temat, który podejmie w przyszłości będzie przekonany, że wie wszystko to już inna sprawa.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

„Mu” możesz uświadamiać, analfabeto…
Czasami lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty, niżeli odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości…
O pożarze w londyńskim bloku słyszał cały świat, tego typu podczepianie się pod cudzą tragedię, aby zyskać popularność, jest po prostu żenujące.

S3r00m

Nie wnikając w poprawność polszczyzny – czy uważasz, że (abstrahując od tego, konkretnego. wydarzenia) lepsza jest akcja jednej Osoby, która przelewa milion dolarów nie nagłaśniając tego, czy jedna Osoba nie dająca nic, która nakręca milion innych Osób do przelania po dwa dolary?

LOBO

Widzę, że mamy tutaj jakiegoś tytana intelektu. No, kunta kinte wytłumacz teraz wszystkim jaką korzyść chce osiągnąć ww piłkarz. Zawodnicy pierwszego składu tak wielkiego klubu jakim jest Arsenal zdobywają popularność na boisku, a nie tym, że pomogą ofiarom tragedii. Co za klaun.
Wiedziałem, że będziesz się pluć, bo jesteś po prostu głupi. Jeżeli w każdym widzisz złe intencje i chęć wzbogacenia się dzięki tragedii to masz naprawdę smutne życie i bardzo słabe miałeś wzorce, no i do tego tak jak wspomniałem jesteś po prostu głupi.
PS. Nawet gdybyś rzeczywiście miał rację to zrobił więcej niż ty i ja, bo udostępnił link do zbiorki ponad pół miliona osobom i sam zobowiązał się do przelania kilkudziesięciu tysięcy złotych. :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Coffey88

dzienne zarobki, tez mi gest.

wpDiscuz

INNE SPORTY