post Avatar

Opublikowane 13.06.2017 09:42 przez

redakcja

Pierwszy sezon Arki po powrocie do ekstraklasy był dość mocno szalony. Z jednej strony udało się jej wywalczyć Puchar Polski, z drugiej, po niezłym początku w lidze przyszedł poważny dołek formy, który trwał i trwał, omal nie spychając gdynian na zaplecze. Stąd rozmowa z prezesem klubu, bo tematów urodziło się przez ten czas przecież mnóstwo. Jak Wojciech Pertkiewicz ocenia końcówkę sezonu, kiedy o Arce mówiło się dużo, przez historię z ręką Siemaszki i meczem z Zagłębiem na czele? Czy jest zadowolony z transferów? Czy po zdobyciu trofeum sponsorzy spojrzeli na klub przychylniejszym okiem i czy budżet klubu po awansie do Ligi Europy znacząco urośnie? Wreszcie – co tak naprawdę może tam ugrać Arka? Zapraszamy do lektury.

Było panu wstyd za styl, w jakim utrzymała się Arka?

To nie my układaliśmy terminarz, zbieg wielu okoliczności spowodował, że zagraliśmy przeciwko drużynie, która w tamtym momencie miała zagwarantowane 9. miejsce i nie była maksymalnie zdeterminowana. To też po części element tego, co wydarzyło się tydzień wcześniej, czyli pojawiające się w prasie informacje jakoby Zagłębie miało wystawić skład rezerwowy czy wręcz zagrać przeciwko nam juniorami. Swoją drogą taka sytuacja wręcz prosi się o pewnego rodzaju przesunięcia w składzie, wcześniejsze urlopy dla kilku zawodników i tak dalej. Presja została jednak wywarta na trenera Stokowca i cały klub, to chyba Krzysiek Stanowski napisał, ze sytuacja jest bez wyjścia, bo cokolwiek się wydarzy będzie źle i dużo miał w tym racji. Ostatecznie Zagłębie zagrało drużyną prawie optymalną z kilkoma małymi roszadami. Zagrali zawodnicy, którzy myślami mogli być już na wakacjach i choć gra się dla kibiców, to z pewnością trudniej w takim momencie o pełną mobilizację. Dla nas z kolei był to mecz o wszystko. Nikt się przed nami nie położył, ale zgodzę się, że w tym meczu wola walki była po naszej stronie.

Pewnie też ta motywacja byłaby inna, gdyby w rolę Zagłębia obsadzić inną drużynę?

Tego się nie dowiemy. Powtórzę – zbieg wielu okoliczności spowodował, że w 37. kolejce ważyły się losy dwóch zespołów. To trochę na zasadzie efektu motyla – gdyby nie rzut karny w 92. minucie dla Wisły Płock w 30. kolejce, nie gralibyśmy z Zagłębiem Lubin, Korona nie grałaby w górnej połówce, trener Bartoszek nie zostałby trenerem roku i tak dalej. Antek Łukasiewicz trafiony w rękę poniekąd przyczynił się do wielu historii, łącznie z tym, że w Lubinie mieli już ugranego maksa jeśli chodzi o pozycję i zagraliśmy przeciwko nie wypruwającemu sobie flaków Zagłębiu.

Sebastian Staszewski napisał na Twitterze: Piłkarz Arki Gdynia. Po 7 czy 8 min zorientowałem się, że Lubin oddaje mecz. My w tym palców nie maczaliśmy. Ale szczerze? Wstyd mi było.

Chciałbym się dowiedzieć, który to zawodnik powiedział i chciałbym tę informację zweryfikować. Żyjemy w świecie szybkich informacji i krótkich newsów – nie mówię, że ten jest nieprawdziwy – tylko nie podoba mi się coś takiego, ponieważ taką notkę mogę zrobić na temat pana redaktora Staszewskiego. Jakąkolwiek, na zasadzie: ktoś mi powiedział, że redaktor Staszewski coś tam. Jeżeli informacja jest od zawodnika to trudno mi ją komentować, ale często wiarygodność takich wiadomości jest niska. Inna rzecz, że nie wiem czemu miałoby być temu anonimowemu zawodnikowi wstyd. Mieliśmy swoje okazje, ale Zagłębie też miało swoje. Jak pod koniec pierwszej połowy – kupa szczęścia, że piłka wtedy w siatce nie zatrzepotała, kończyłoby się po 45 minutach 2:1 i cholera wie co dalej.

Temu piłkarzowi mogło być wstyd właśnie dlatego, bo Arka potrzebowała odpuszczającego Zagłębia do utrzymania.

Nie chcę interpretować słów anonimowego piłkarza, który nawet nie wiem czy istnieje.

My wystawiliśmy za to spotkanie wszystkim jedynki.

No i okej, widziałem. Można oceniać czy mecz był kuriozalny, czy nie, ale też pamiętajmy: jedna drużyna za wszelką cenę musiała coś zrobić – przy takich umiejętnościach jakie posiada – druga, można powiedzieć, że nie musiała za wiele udowadniać. Tak to się zgrało, abstrahując od wszystkich teorii spiskowych, że taki wynik mógł się trafić. Wygląda na to, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Arka nie miała prawa tego meczu wygrać, wszyscy byliby zadowoleni, gdyby przegrała. A my pojechaliśmy wygrać, w kalendarzu wypadło, że mamy Zagłębie w 37. kolejce. 3:1 i tyle.

Ale nie rozpaczał pan pewnie, że w 37. kolejce Arka gra akurat z Zagłębiem.

Nie rozpaczałem, oczywiście, że nie. Gdyby Zagłębie walczyło o dziewiąte miejsce z Wisłą, przypuszczam, że ten mecz wyglądałby inaczej. Z tym się wiążą wcale nie małe przychody finansowe, ale akurat ten mecz nie miał dla nich żadnego znaczenia pod względem dochodów z ekstraklasy.

Do tego utrzymania zbiera się też ręka Siemaszki.

Wiele meczów się zbiera – utrzymaliśmy się po 37. kolejkach, a nie przez jedną bramkę Siemaszki. Pamiętajmy, że ona była zdobyta w pierwszej połowie, a teraz się mówi, że ręka Siemaszki wyeliminowała Ruch. Nie, ta bramka mogła być równie dobrze nieuznana, my zaczęlibyśmy grać inaczej i wygralibyśmy 3:1. A może byśmy przegrali? Cholera wie. Jednak to był 36. mecz w sezonie – równie dobrze mogliśmy zremisować z Jagiellonią, gdzie była kontrowersja z rzutem wolnym pośrednim, który prawdopodobnie przypieczętował wtedy porażkę. Błędów w sezonie na korzyść czy niekorzyść jest wiele, sami prowadzicie taki ranking, to jest fragment wpisany w zawód. Pojawienie się VAR-u jest więc krokiem w dobrą stronę, jestem jak najbardziej za. Trzeba eliminować błędy sędziów, wynikające przecież głównie z ułomności ludzkiego oka.

Tę rękę tak szeroko komentowano też dlatego, ponieważ była – nazwijmy to – efektowna.

Tak i wydarzyła się w danym momencie – przypuszczam, że to nie odbiłoby się takim echem, gdyby miało miejsce w 2.-3. kolejce.

Również wypowiedzi nie pomogły Siemaszce, prawda?

No na pewno, jednak dumny z tego nie jest. Mógł uciec do szatni, nie udzielać wypowiedzi na gorąco, bo nie wiadomo co powiedzieć a sytuacja wydawała się dość czytelna. Próbowałem się w jego buty wpasować i jest trudno.

Kończąc ten wątek – na pewno chciałby pan, by kolejny sezon, jeśli chodzi o utrzymanie, był spokojniejszy.

Zdecydowanie. Inaczej będzie szpital. Często się mówi, że najtrudniejszy dla beniaminka jest drugi sezon, ja akurat uważam, choć dowiemy się za rok czy mam rację, że pierwszy jest najtrudniejszy, bo klub to nie tylko sport, ale firma działająca w jakichś realiach. Po awansie znaleźliśmy się na innym poziomie finansów, tego się trzeba było nauczyć, myślę, że ta nauka w las nie poszła. Natomiast cele jakie sobie ustaliliśmy to była walka o utrzymanie i oba te słowa chcę podkreślić „walka”, „utrzymanie”. To zostało zrealizowane – pytanie: jak? Odpowiedź jest banalna – zdobyliśmy wystarczającą liczbę punktów, która pozwoliła nam być na 13. miejscu w tabeli. Jak ktoś chce nam zarzucać, że słabo to wyglądało, to wracam do słów „walka” i „utrzymanie”. Przypominam świetne mecze w rundzie jesiennej w tym wygraną na Łazienkowskiej. A za sobą zostawiamy między innymi Cracovię. Klub od lat będący w ekstraklasie, funkcjonujący na wyższym poziomie finansowym, ponoć posiadający lepszych zawodników.

2017.05.02 WARSZAWA FINAL PUCHAR POLSKI PILKA NOZNA SPORT FUTBOL LECH POZNAN - ARKA GDYNIA NZ WOJCIECH PERTKIEWICZ FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Ojrzyński był pana pierwszym wyborem?

Mieliśmy swoją listę i akurat trener Ojrzyński był numerem jeden w tamtym momencie. Jak rozpoczęliśmy rozmowy z „jedynką”, z którą się dogadaliśmy, to już nie będę mówił o pozostałych osobach.

To ciekawy wybór, bo Ojrzyński nie jest typowym strażakiem – po raz pierwszy tak późno obejmował klub.

Byliśmy w takiej sytuacji, kiedy dojrzeliśmy do zmiany trenera. Przeprowadziliśmy wywiad środowiskowy z zawodnikami, którzy mieli ze szkoleniowcem do czynienia – trenera idealnego nie ma i na temat Ojrzyńskiego różne opinie od różnych piłkarzy słyszeliśmy. Swoją opinię przedstawił dyrektor Klejndinst. Spotkaliśmy się dwukrotnie na długich rozmowach i dogadaliśmy się. Zaczęliśmy współpracę, trener zrealizował dwa cele przed nim postawione – można dyskutować w jakim stylu, ale trzeba do tego podejść zero-jedynkowo, oba cele zrealizował. Teraz kolejnym będzie zbudowanie drużyny, która najprawdopodobniej ma się bić o nieco wyższe miejsce niż 13.. Nie chcę deklarować, zrobię to, gdy ocenimy jak zostanie wykonany plan na lato.

Wiem, że taka była umowa, ale nie martwiły pana słowa trenera, że po ewentualnym spadku odchodzi?

To zostało źle odebrane, ale taka umowa była między nami. Zapisaliśmy, że utrzymanie gwarantuje jej przedłużenie, natomiast spadek umowy nie przedłuża, lecz umówiliśmy się już poza protokołem, że to nie znaczy, że nie rozmawiamy.

Teraz, po utrzymaniu, sztab się zmieni? Krupski i Witt zostają?

Najprawdopodobniej. Mówię w ten sposób, bo w najbliższych dniach wszystko się wyjaśni. Zostanie prawdopodobnie Grzegorz Opaliński jako asystent, chcemy, by został Grzegorz Witt, czekamy na jego decyzję, wszystko wskazuje na to, że Jarek Krupski zostanie. Sztab medyczny pozostanie bez zmian, poszerzony o kolejnego masera i diagnostę. Szczegóły w kolejnych dniach, ale rewolucji bym tutaj nie widział.

Gdyby Witt zdecydował się odejść, będzie dla niego miejsce w innej roli?

Będziemy myśleć, bo to też nie jest tak, że zostaje dużo miejsca – drużyna rezerw, juniorów, stanowisko koordynatora ds. młodzieży. Tam już pracują ludzie od wielu lat związani z Arką, więc nie byłaby to komfortowa sytuacja. Nie chcielibyśmy jednak tracić takich osób jak Grzesiek Witt, bo to jest jednostka niesamowicie wartościowa, oddana Arce i profesjonalna. Ma duże doświadczenie i mam nadzieję, że zostanie przy pierwszej drużynie.

Której przydadzą się wzmocnienia. Chodzą nazwiska Dancha czy Ilijewa.

Mogę dołożyć do tego kolejne. Lista jest długa i zaczęła powstawać jeszcze zanim udało nam się utrzymać w Ekstraklasie, a właściwie od czasu, gdy zaświtała szansa awansu do niej. Wiadomo jednak, że nie będąc pewnym pozostania trudno o konkrety w rozmowach. Mało kto jest zdecydowany przejść do klubu, nie wiedząc, w której lidze przyjdzie mu występować. Teraz jest gorący okres i rozmowy nabierają konkretniejszego kształtu.

Czyli to nie kaczki dziennikarskie, że interesujecie się i rozmawiacie z wyżej wymienionymi?

„Rozmawia” i „interesuje się” to w futbolu z pozoru synonimy, ale jednak nie do końca. Na listach mamy dziesiątki nazwisk. Na każdą pozycję. Danch, Ilijew też na nich są. Praca trenera i dyrektora sportowego polega na tym, by „interesować się”. Ważniejsze jest dla mnie to, jakie będą efekty dyskusji trenera z dyrektorem sportowym i to, by układały się one w przekonującą też mnie logikę. Nie uzurpuję sobie prawa do oceny merytorycznej poszczególnych zawodników, nie mam ku temu podstaw – to jest praca pionu sportowego. Jednak po dyskusji podejmuję się oceny ryzyka w odniesieniu do ewentualnych kosztów.

Czy po roku w Ekstraklasie Arkę stać już na transfer gotówkowy?

Stać, tylko pytanie o kwotę i czy taki transfer naprawdę jest lepszy od transferu bezgotówkowego. Jeśli masz gracza o podobnym potencjale za x złotych czy zero złotych, wolę wziąć tego za zero złotych. Jeśli ktoś będzie chciał mnie przekonać, że tamten drugi jest lepszy lub jest słuszną inwestycją to rozmawiamy. To pytanie często się pojawia i mam wrażenie, że dla wielu transfer gotówkowy jest wartością samą w sobie.

Jeśli dyrektor z trenerem pokażą, że rzeczywiście warto zapłacić za kogoś – dajmy na to – 100 tysięcy euro, pan jest w stanie te pieniądze wyłożyć?

Abstrahując od kwoty – kwestią jest, czy wyłożone pieniądze równoważyć się będą z jakością zawodnika, czy przełoży się to jakość drużyny, zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu sportowego, a co za tym idzie większych przychodów i radości dla kibiców. Przed sezonem sprowadziliśmy za darmo lub niewielkie kwoty kilku piłkarzy. W pierwszej drużynie regularnie grało kilku i różne oceny im można wystawić, acz zapewne oczekiwania były nieco większe. Nie stać nas na spektakularne błędy z transferami gotówkowymi. Lecha na pomyłkę typu Ubiparip, który do Poznania przychodził chyba za 400 tysięcy euro, było stać. Nas coś takiego by zabiło. Bo nie dość, że mamy zawodnika za tyle pieniędzy, płacimy mu zapewne niemałą pensję, to jeszcze na jego miejsce kogoś trzeba ściągnąć. Na tańsze pomyłki, które są przecież nieuniknione, nas stać, a minimalizowanie ryzyka pozwoliło wydobyć się z kłopotów finansowych.

W każdym razie, transfery powinny być lepsze niż ostatnio, bo tych z sezonu 16/17 chyba nie można dobrze ocenić.

Celem było utrzymanie się w ekstraklasie i w niej pozostaliśmy ale dobrze, to polećmy. Kto przyszedł latem? Sołdecki…

Minus.

…dzisiaj można powiedzieć, że nie spełnił oczekiwań, chociaż przed sezonem nie spotkałem głosu, który by mówił, że to jest zły ruch. Wręcz przeciwnie – świetny. Piszę się laurkę przed sezonem, a po nim wszyscy jesteśmy mądrzy. Początek rozgrywek Sołdka był niezły, potem dołek, końcówkę zagrał już jako defensywny pomocnik i chyba bez dramatu. Przed nami kolejny sezon współpracy i zobaczymy jakie zadania dla Dawida będzie miał trener Ojrzyński. Myślę, że będzie lepiej. Jednak okej, tutaj zgoda, oczekiwania były wyższe niż to w jaki sposób się dotychczas zaprezentował.

Zbozień?

Kosmosu nie oczekiwaliśmy, kosmosu nie dostaliśmy. Solidny zawodnik o nieco innych walorach niż Tadek Socha i dzięki temu była konkurencja na tej pozycji.

Którą przegrał.

Może tak, może nie. Zagrali mniej więcej po połowie. Wiemy, że jeden i drugi mają inne walory, jeśli chodzi o atletykę czy funkcję na boisku. Tutaj pewnie malutki minus i choć oczekiwania były nieco wyższe, to jednak bez dramatu. Zobaczymy czy będziemy jechać dalej razem.

Zjawiński – wiadomo, już został oceniony, skoro go nie ma w klubie, a Trytko i Barisić?

Szkoda Josipa, fajny i bardzo ambitny facet i wyglądało, że coś z tego będzie, mimo że pierwsze pół roku w tym sezonie na to nie wskazywało. Wypożyczyliśmy go idąc nieco pod prąd, inna sprawa, że to była sytuacja podbramkowa. Długo rozmawialiśmy z innym zawodnikiem, jednak klub zablokował jego przejście do Arki, kiedy dograliśmy warunki kontraktu indywidualnego. Do tego kontuzję miał Paweł Abbott, groźnie wyglądał uraz Rafała Siemaszki. Pachniało tym, że zaczniemy wiosnę bez napastnika. Na pewno Josip jest rozczarowany, my też, nawet udało się nam dogadać, żeby umowę rozwiązać wcześniej, szczególnie, że co chwilę miał większą czy mniejszą kontuzję. Zdecydowanie in minus.

Formella?

Wielkie nadzieje. Jeśli spojrzeć na jego statystyki bramek i asyst, to suche cyfry wyglądają przyzwoicie. Sama gra dawała jednak dużo do myślenia i Darek nie był pewniakiem w pierwszej jedenastce. Myślę, że oczekiwaliśmy nieco więcej, choć pewnie dość naturalnie te oczekiwania były oparte na niedawnych wspomnieniach udziału Darka w wywalczeniu awansu do Ekstraklasy.

Wraca do Poznania?

Teraz na pewno wrócił do Lecha, rozmawiamy. Nie chcę nic deklarować.

Wielu kibiców ma do niego pretensje, różne historie się słyszy i czyta, z udziałem Formelli i fanów.

Różne historie się słyszy. Jedne są bliżej prawdy, drugie nieco naciągane. Darek bardzo chciał przyjść do Arki, nie dlatego, że myślał tylko o sobie, ale lubi to miejsce, lubi Arkę Gdynia i lubi atmosferę wokół klubu. A że jest osobą pewną siebie, wygadaną i ekspresyjną to zważywszy na wiek o nieporozumienie nie trudno. Czasami niefortunna wypowiedź w chwili emocji potrafi coś zepsuć ale to nie znaczy, że u Darka nie ma w sercu Arki, myślę, że jest, chociaż umie tego nie okazywać.

Dalej – Zarandia i Marciniak mieli przebłyski, ale to chyba tyle?

Gdy Zarandia dołączał zimą, to plan dla niego był bardzo ostrożny. Miał się aklimatyzować, pracować mocno w treningu i powoli wchodzić do gry. Życie pokazało, że przytrafiła mu się piękna akcja i medal za Puchar Polski. To była melodia przyszłości i nadal jest. Nowy sezon nowe nadzieje i weryfikacja. Luca jest regularnie jest powoływany do kadry U21. Uważam, że to nie był minus, ale mały plus z opcją na przyszłość. Adam Marciniak – wiadomo, górki, dołki. Nie rozczarował.

Zmierzam do tego, że utrzymanie zagwarantowała w dużej mierze stara gwardia, z pierwszej ligi.

Nie zgadzam się, ale nawet jeśli, to płakać czy nie? Zagwarantowała drużyna, 20-paru zawodników, gdzie każdy mecz trzeba analizować oddzielnie.

Tak, ale może gdyby transfery były lepsze, ten sezon mógłby wyglądać w lidze spokojniej?

Mógłby, ale może gdybyśmy zatrudnili jeszcze innych zawodników, to spadlibyśmy z ligi Naprawdę, teraz możemy każdą postać ocenić i gdybać. Decyzje podejmowane są przed sezonem i dział sportowy nie składa rekomendacji przeciwko sobie. Transfery to wypadkowa tego jak trener widzi drużynę, jak będzie chciał grać, dopasowania, w miarę możliwości finansowych, aktorów, a potem życie to weryfikuje. Do tego dochodzą kontuzje, kartki. Wiadomo, że im dłuższa ławka, tym życie trenera jest spokojniejsze, ale nas nie stać na to, by mieć 25 równorzędnych zawodników, tylko szukamy uzupełnień w młodych, zdolnych chłopakach. Mam nadzieję, że oni dostaną szansę w nowym sezonie, bo w minionym w Pro Junior System mieliśmy zero oczek. Trenuje Szymon Nowicki, Jakub Wawszczyk, Janek Łoś ciekawie wyglądał w Centralnej Lidze Juniorów, myślę, że takie postacie muszą dołączać.

Okej, ale niech pan odpowie jednym zdaniem, bez szukania kontekstów – jest pan zadowolony z transferów w sezonie 16/17?

Z jednych tak, z drugich nie (śmiech). To chyba naturalne. Nie wrzucałbym więc wszystkich do jednego wora, a każdy z nich cegiełkę dołożył.

Chodzi mi o to, że nie ma w Arce piłkarza z nowych transferów, do którego nie można się przyczepić w żaden sposób.

Nie ma piłkarza na świecie, do którego ktoś się nie przyczepi. Chociaż, trzymając się naszego rynku, można iść do Warszawy, Gdańska czy Poznania i pewnie na temat każdego piłkarza jakiś kibic znajdzie to „ale”.

Na przykładowego Kuciaka trudno znaleźć „ale”.

Pewnie jakby poszperać w prasie to i wśród dziennikarzy znalazłoby się trochę negatywnych opinii na jego temat w trakcie rundy, ale rozumiem, że nie o to chodzi. Świetny bramkarz w naszej lidze i tyle. A rozczarowania trafiają się w każdym klubie. Taki Van Kessel czy Chukwu.

Z drugiej strony Legia ma Vadisa. Wiem, że to inna półka transferowa, ale to pozytywna historia nowego piłkarza, której trochę w Arce mi brakuje.

No właśnie – nie porównujmy się z Barceloną od razu, bo to gdzieś jest taka relacja finansowa Arka-Legia. Mówię: cel został spełniony. W jakim stylu? W takim, że go osiągnęliśmy. Kropka. Planem i ambicją jest to, by drużyna w nowym sezonie miała choć minimalnie wyższą jakość. I to jest zadanie dla pionu sportowego.

Od kwietnia z zespołem trenuje Tomas Kosut.

Dzisiaj podpisał umowę.

Zastanawiam się, czy zawodnik, który przez dwa miesiące trenował bez kontraktu może okazać się realnym wzmocnieniem.

Nie dołączył do nas wcześniej ze względów formalnych, nie udało uzyskać w porę certyfikatu, który pozwoliłby mu na grę już w minionym sezonie. Tak czy inaczej, mieliśmy go cały czas na miejscu pod okiem trenera. Dla nas była to też wyjątkowa okazja, bo mieliśmy piłkarza na testach nie przez tydzień, a przez dwa miesiące. Gdyby trenera nie przekonał, to nie trzymalibyśmy Tomasa tyle czasu w Gdyni.

Kibice domagają się lepszych transferów być może także dlatego, że Arka ostatnio zarobiła trochę pieniędzy, których nie spodziewała się zarobić. Puchar Polski, za chwilę Liga Europy…

Jasne, zarobiła, ale i swoje wypłaciła. Za wszystko są bowiem premie. Mieliśmy tak skonstruowany system premiowy, że zawodnicy mogli naprawdę sporo zarobić czy to za utrzymanie czy też za Puchar Polski. Osiągnęli postawione przed nimi cele, więc otrzymają za to dodatkowe wynagrodzenie. Na szczęście dzięki zastrzykom finansowym premie te możemy praktycznie od razu wypłacić, bez szarpania się i wikłania w problemy licencyjne. Mam nadzieję, że pod względem finansowym te najczarniejsze chwile już za nami. Jakąś poduszkę na czarną godzinę zawsze jednak warto sobie przygotować. Nowi zawodnicy będą, a czy to będą lepsze czy gorsze transfery to dowiemy się, tradycyjnie, gdy wyjdą na murawę w koszulce Arki i rozegrają co najmniej kilkanaście spotkań.

W zeszłym roku budżet wynosił 12 milionów złotych?

Nieco więcej. Zależy też jak to liczyć.

A jak będzie wyglądał przed następnym sezonem?

Jeszcze tego nie wiem, ale powinien być nieco wyższy.

A kiedy pan będzie wiedział?

W najbliższej przyszłości, po zakończeniu rozmów ze sponsorami.

Jakaś prognoza? Czytałem w niektórych mediach, że będzie wynosić 16-18 milionów.

Czytałem też, że Maciej Szczęsny przechodzi do Arki (śmiech).

No dobrze, to może inaczej: Arka spłaciła już wszystkie długi?

Uważam, że jesteśmy już na takim etapie, że nie należy się tym przejmować.

Będzie sponsor na koszulkach?

Będzie. W zeszłym sezonie był sponsor na koszulkach – Miasto Gdynia i Polnord.

Chodzi mi o takiego spoza miasta.

Miasto jest naszym największym partnerem. Nie wyobrażam sobie, byśmy grali bez Gdyni na koszulce. Arka to Gdynia. Zawsze. Ten sezon pokazał, że wydatki promocyjne są uzasadnione. Nasze potencjał promowania miasta jest duży i z pewnością największy, jeśli chodzi o dyscypliny sportowe w Gdyni.

Zainteresowanie Arką ze strony sponsorów po zdobyciu Pucharu Polski jest większe?

Zaraz po zdobyciu pucharu podpisaliśmy umowę na sponsora dwóch meczów. Ponadto gra w ekstraklasie spowodowała, że udało się związać z firmą Polnord, która wróciła do nas po czasie i to od razu na front koszulek. Świetna wiadomość. Też są bardzo zadowoleni. Rozmawiamy, co robić dalej. Do końca roku na pewno zostaną. Mamy kilkadziesiąt firm współpracujących z nami od lat. Prowadzimy rozmowy na temat rozszerzenia współpracy z kilkoma firmami, pojawią się też kolejne.

Zawsze wydawało mi się, że sukces przyciąga sponsorów. Zawsze lepiej reklamować się zwycięzcami.

Tak, stąd też po awansie pojawiły się nowe firmy. Chociażby Stena Line czy Mackiewicz. Często pada pytanie, czy pojawi się „duży i poważny sponsor”. To irytuje, również firmy, które z nami współpracują, bo to często są duże a zawsze poważne firmy. Zapewniam, że nasza żółto-niebieska rodzina biznesowa zapewnia Arce łącznie przyzwoite przychody. Uważni obserwatorzy pewnie dostrzegają, że w każdym sezonie dołączają do nas nowe firmy.

Polnord trafił na koszulki w poczet spłaty długu?

Polnord trafił na koszulki w zamian za świadczenia finansowe. Nie ma darmowych świadczeń reklamowych.

Za chwilę w Gdyni zacznie się młodzieżowe EURO.

To splendor dla miasta i duży test dla stadionu. Murawa wygląda rewelacyjnie, przygotowania trwają. Kolejna duża impreza sportowa w Gdyni.

To EURO przyda się w jakiś sposób Arce?

Chwilowo utrudnia życie, bo musieliśmy opuścić biura na prawie miesiąc ale to zrozumiałe. W związku z EURO poczynione zostały małe inwestycje na obiekcie i to już powinno zostać i dodać jakości przy okazji meczów Arki.

A co pan sądzi o słowach Sobieraja, który skarżył się na niską frekwencję?

Niezręczna sytuacja, wręcz niepotrzebna. Każdy ma prawo nie przyjść na mecz. Stadiony wypełniają osoby, które idą zobaczyć sukces. To normalne, że jeśli wygrasz dwa mecze, na następnym pojawi się więcej ludzi. Po porażkach i przy atmosferze rozczarowania frekwencja siada. Porównanie do finału Pucharu Polski również nie na miejscu, bo chodziło o wydarzenie historyczne, więc wiadomo było, że pojedzie większa grupa. Znaleźć można wiele osób, które w życiu nie były w Gdyni na meczu lub bywają bardzo sporadycznie, a pojechały do Warszawy. Część z nich bakcyla złapała. Dlatego spodziewałbym się bardziej zaproszenia ich a nie opierdzielenia za to, że wybrali inną rozrywkę przy okazji meczu ligowego. Znamy jednak Krzysztofa Sobieraja i wiemy, że taka pomeczowa emocjonalna wypowiedź to wynik frustracji, gdy wiesz, że robisz wszystko by wygrać, nie wszystko się układa, a z trybuny dostajesz „ciosy” od kilku osób. Tak czy inaczej niefortunna wypowiedź.

Gdansk, Stadion Traugutta 21.05.2016 PILKA NOZNA BENEFIS TRENERA BOGUSLAWA BOBO KACZMARKA Mecz FOOTBALL COACH BOGUSLAW BOBO KACZMAREK BENEFIS game NZ prezes president adam mandziara lechia gdansk , tomasz korynt , janusz biesiada , wojciech pertkiewicz arka gdynia FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 400mm.pl

A jak pan patrzy na udział Arki w Lidze Europy? Słabsza drużyna i potencjalna szansa na awans czy Milan i piękna historia?

Przyjąć Milan, napisać historię i przejść do następnej rundy. Takie coś mi się marzy i nie takie numery świat widział (śmiech).

Trudne do wyobrażenia.

Oczywiście, wiele rzeczy jest trudnych do wyobrażenia, ale czasem się dzieją. Kto widział nas jako zwycięzcę Pucharu Polski? A jednak jakoś się udało. Swoją drogą mam wrażenie, że my chyba z nikim innym nie możemy zagrać. Wszyscy tylko o Milanie. Nie wiem, jak to się robi, ale trzeba dopilnować losowania. Każde inne będzie pomyłką (śmiech). Czasem ktoś jeszcze rzuci Marsylię czy Everton, ale generalnie to już wiem, że gramy z Milanem. Chcę zobaczyć Rafała Siemaszkę strzelającego bramkę na San Siro.

Teraz jeszcze tylko brakuje zgody z Milanem.

Wyczuwam złośliwość. Oni będą po wakacjach, a wola walki znów będzie po naszej stronie.

Ale tak na poważnie – chyba wolałby pan uniknąć wyjazdu na przykład do Kazachstanu.

Bezdyskusyjnie. To by była męczarnia. Niezależnie, czy będzie to długa czy krótka przygoda, grając z wielkim klubem budujemy historię wspominaną przez długie lata. Beroe Stara Zagora to nie była żadna wielka firma, a jednak każdy w Gdyni wie, że taka drużyna tu kiedyś grała.

Arka, w zasadzie, w tej Lidze Europy, niezależnie od rywala i wyniku, może tylko wygrać.

Zawodnicy mogą tylko wygrać. Grają dla pieniędzy. Jeśli są premie do zgarnięcia, nie wierzę w brak determinacji. W brak umiejętności czy gorszy dzień – owszem. Ale nie w brak determinacji. A jak ona będzie to wygrają i oni i Arka.

Zwolnienie Nicińskiego było najtrudniejszą decyzją podczas prezesury?

O tak. Miałem przyjemność pracować z kilkoma trenerami, Grzegorz był tutaj przez 2,5 roku. Po meczu w Szczecinie ściskało żołądek przed spotkaniem, ale Grzesiek fajnie się zachował i ułatwił rozmowę. Nie było ultimatum, że wygrana z Pogonią zapewniłaby mu pozostanie, a porażka przesądziła o zwolnieniu. No ale był taki łomot, że…

Strasznie mieszał w obronie. Co mecz to inne zestawienie.

To już trzeba by z nim na ten temat porozmawiać. Tak jednak było. Próbował różnych rozwiązań, co mecz przyjmowaliśmy po 3-4 bramki. Nie za dobrze ten bilans wyglądał.

Jest szansa, by Niciński wrócił do klubu w innej roli?

Myślę, że on jest na takim etapie, że chce i musi być trenerem. Inaczej sobie tego nie wyobrażam i Grzegorz chyba też nie. Powiem inaczej – mam nadzieję, że wróci tu jeszcze kiedyś jako szkoleniowiec. Długi epizod w Arce, sukcesy, chwała mu za to. Teraz chwila odpoczynku i zbieranie nowych doświadczeń. Wróci do Arki silniejszy.

A Michał Nalepa będzie jeszcze wiodącą postacią Arki Gdynia?

Michałowi bardzo mocno kibicuję, ale on też chyba jeszcze musi sam ze sobą trochę powalczyć. Nie chcę teraz stwierdzić „a nie mówiłem”, ale wydaje mi się, że wypożyczenie zimą do Grudziądza dobrze by mu zrobiło. Grałby więcej. Choć też rozumiem, że fajnie mu w drużynie, która zdobyła Puchar Polski. Czy będzie wiodącą postacią? Oby był. Tego bym chciał. Musi się jednak jeszcze sam dookreślić, czy piłka nożna czy też nie tylko piłka nożna. Jeśli chce zostać dobrym piłkarzem, powinien niektóre sprawy odłożyć na bok. Ma wszystko, żeby zostać solidnym ekstraklasowym zawodnikiem.

Czyli Nalepa poza futbolem ma jeszcze inne zainteresowania?

Każdy z zawodników je ma. Pytanie, jak bardzo zaprzątają one głowę.

Wiele słyszałem o jego kontuzji. Różne diagnozy, klub podobno nie za bardzo pomagał.

To, że lekarze stawiają różne diagnozy to się zdarza. Lekarz klubowy nie jest specjalistą w danej dziedzinie, a Michałowi przydarzyła się dość specyficzna historia.

Słyszałem, że podejrzewano stwardnienie rozsiane. 

Nie chcę w to zbyt głęboko wchodzić. Podejrzewano różne przyczyny. Prawdą jest, że kilka diagnoz było nietrafionych, ale koniec końców Michałowi udało się wrócić do pełnej sprawności.

Pan czuje, że zrobił wszystko, by mu pomóc?

Zależy co rozumieć przez „wszystko”.

Czy ma pan czyste sumienie.

Rozmawiałem z Michałem kilkakrotnie i nie dawał znać, że czuł się opuszczony przez klub. Z pewnością większość pracy wykonał sam, włączała się rodzina, przyjaciele. Niech Michał sam oceni, czy czuje się rozczarowany. Nie stać nas na prywatną klinikę, która jest w stanie zdiagnozować wszystko albo żeby wsadzić kogoś w samolot i wysłać do Ameryki. Jest zdrowy i nich się teraz skoncentruje na graniu w piłę.

Znowu będzie go pan chciał wypożyczyć? Jak z nim rozmawiałem, powiedział, że nie chce iść do I ligi, bo tam był już najlepszym piłkarzem i byłby to tylko krok w tył. Czasami jednak trzeba postawić krok w tył, by potem zrobić dwa do przodu?

Zgadza się. Jaka będzie przyszłość Michała, jeszcze nie wiemy. Trener jest po rozmowie z nim i po 19 czerwca stawia się z drużyną na przygotowania do sezonu.

WARSZAWA 02.05.2017 FINALOWY MECZ PUCHAR POLSKI SEZON 2016/17 --- FINAL OF POLISH CUP FOOTBALL MATCH IN WARSAW: LECH POZNAN - ARKA GDYNIA 1:2 ZBIGNIEW BONIEK ANDRZEJ DUDA WOJCIECH PERTKIEWICZ KAROL KLIMCZAK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Jest jakaś satysfakcja z tego, że Arka pozbawiła Lechię pucharów?

Na pewno czujemy lokalną dumę. Szczególnie, że rywal zza miedzy dysponuje znacznie większym budżetem i był jednym z kandydatów do medali. Tak się złożyło, że zabraliśmy czwartej drużynie w tabeli miejsce w Lidze Europy. Trafiło na Lechię.

Myśląc już o kolejnym sezonie, wolałby pan więcej spokoju, może nawet nudy, jeśli chodzi o ligę?

Niech nie będzie nudno, byle in plus.

ROZMAWIAŁ PAWEŁ PACZUL

Fot. FotoPyk & 400mm.pl

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 65
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kurczi
kurczi

Widać że pusto w głowie masz. W 3 rundzie Arka trafi na rozstawiony zespół. A tam nie będzie pasterzy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz

W 3 rundzie nie będzie zespołów z Kazachstanu? Odważna teza, jak na gimbusa, który nawet nie wie co się dzieje. Zobaczmy:

2016 – Astana – awans do fazy grupowej
2015 – Kajrat – awans do play off
2014 – Astana i Aktobe – awans do play off
2013 – Karaganda – awans do fazy grupowej
2012 – Aktobe – awans do 3 rundy
2011 – Aktobe – awans do 3 rundy
2010 – Aktobe – awans do play-off
2009 – Aktobe – awans do play off

Wniosek: z zespołem z Kazachstanu Arka zbierze wpierdol.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Ale tu o rozstawienie chodzi! Szanse Arki na trafienie na Kazachów są minimalne, bo musiałby stać się cud, żeby jacyś byli rozstawieni.

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz

Jaki cud? xD Astana ma tak duży współczynnik, że może liczyć na rozstawienie zarówno w 3 rundzie jak i play off!

Wy naprawdę nie macie pojęcia o rankingu i pozycji kazachskich klubów.

http://www.90minut.pl/ranking_uefa.php?i=1&id_sezon=91

Astana jest na 95. miejscu w europejskim rankingu. To jest pierwsza setka najlepszych klubów Europy!
Sam Kazachstan jest już niedaleko za Polską w rankingu krajowym. Wy chyba przespaliście ostatnich kilka lat i solidne występy klubów z tego kraju.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Panie drogi, nic nie przespałem, Astanę w Lidze Mistrzów widziałem.

Sęk w całej historii jest taki, że Arka z Astaną spotkać się w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy nie mogą, bo Astana gra w kwalifikacjach… Ligi Mistrzów. Jakoś inaczej przetłumaczyć, czy to nie wystarczy?

Chyba że chodzi o spotkanie się w IV rundzie LE, gdy Astana przegra w III rundzie LM. Bo przecież nie będą raczej rozstawione Kajrat i Ordabasy, które od Arki mają współczynniki tylko ciut lepsze…

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz

Ja piszę o jednym, ty o drugim. No ręce opadają. Przeczytaj raz jeszcze, O CZYM ja psiałem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Kij z Astaną, oby areczka nie wyłapała 0-4 od jakichś Łotyszy czy innych Czeczeńców. Ale jak wygrają z amatorami z Czukotki to zwracam honor, Lech nie umiał a Arka by umiała? Wstyd panie wstyd, no ale przed dwumeczem nic nie można powiedzieć, życzę im powodzenia, choć wiadomo jak się skończy: trawa będzie za zielona i boisko źle położone w stosunku do azymutu.

Poważnie mówiąc, Arka odpadnie w pierwszym dwumeczu. Nie ma innej możliwości. Patałachy które szorują dno ekstraklapy, nie mają czego szukać w pucharach. Syf i smród (swoją drogą Gdynia śmierdi jak żadne inne polskie miasto – morświny tam macie zdechłe na podwórkach czy o co chodzi, bo jeżdżę tam ciągle, ale takiego smrodu to nawet w łodzi za śmietnikami nie ma).

No i takie pytanie, skąd ten smród obelżywy w Gdyni? Po mojemu to ryby, ale kto wie

Staszek Anioł
Staszek Anioł

To nie wiem o czym, proszę o oświecenie mnie ciemnego. Bo do tej pory nie wiem, jak można zebrać łomot od kogoś, z kim praktycznie nie ma szans się zmierzyć.

Proszę szczególnie o oświecenie, co mają ostatnie osiągnięcia drużyn z Kazachstanu do Arki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Jeśli o Twój komentarz chodzi, większość uczepiła się pewnie raczej tego, czego im życzysz. Ot, cała historia…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kibicx
kibicx

hahaha dobre!!! Ale nie obrażaj Kazachów, arka jest nawet za mała na tych kozobijców z macedonii co osmieszyli Cracovię, ja stawiam że nie dali by rady tuzom z łotwy albo estonii

Staszek Anioł
Staszek Anioł

„Było panu wstyd za styl, w jaki utrzymała się Arka?” – jeśli gość słysząc takie pytanie od razu sprowadza je wyłącznie do ostatniego meczu, to sam się prosi, żeby mówić tylko o nim. A przecież Arka grała badziewie od wielu tygodni.
Nie zdziwiłbym się, gdyby red. Paczul miał na myśli całą rundę…

Fabrizio_Ravanelli
Fabrizio_Ravanelli

Mina Gargamela na ostatnim zdjęciu bezcenna.

Giovanni
Giovanni

Tak odwołując się do Twojego nicka to ciekawe co teraz robi Ravanelli. Swego czasu dobry napadzior.

poznański kibic z kiełbaską z gryla w paszczy
poznański kibic z kiełbaską z gryla w paszczy

chleje wódę w patykach

HarryCallahan
HarryCallahan

Ja i tak najbardziej pamiętam go za ten manewr: https://www.youtube.com/watch?v=m7jm-6HSAmQ teraz to by przeszło bez echa, wtedy rozpętała się mała burza

FunFutbolu
FunFutbolu

Najbardziej wygadany prezes w Ekstraklasie jakby nie powiedzieć. Trudne pytania, na żadnym nie poległ.

SurVim
SurVim

Co on pierdoli od rzeczy? Jakie wychodzenie przez Lubin na ostatni mecz na luzie? Im płacą za 36 kolejek gry, czy 37? Jak te gnojki miały ochotę się położyć, to było dać walkower. Kurwa, ja pierdolę, jak można być takim zjebem? Skoro ludzie przyszli, jest oprawa i otoczka, to ich obowiązkiem jest grać o zwycięstwo a nie wyjść i położyć się dupą do góry i ściagnąć majtki.
To co się tam stało, to po prostu skurwysyństwo takie jak pewien Jojko. Ludzie przychodzą na widowisko a wy się wypierdalacie o własne nogi? Wszystkich symulantów oddać na karę murzyńskiej wioski, albo wyruchać słoniami

kurczi
kurczi

Czemu nie napiszesz tak o Wiśle Płock? Jak wywalczyli utrzymanie to też zaczęli zbierać oklep. Pogoń gdyby nie ostatni mecz też pewna utrzymania odpuściła itd

phoxx
phoxx

@ Kurczi grali bez Furmana w tych meczach i dlatego zbierali oklep.

kyrre_sk
kyrre_sk

No a co Ty byś odpowiedział na jego miejscu? Przecież, kiedy jesteś prezesem, musisz dbać o PR, a nie gadać prosto z mostu.

PS. A ten biedny Jojko już zawsze będzie symbolem podłożenia się rywalowi. Byłem na tym meczu, ale do dziś nie wiem, czy on sobie to wrzucił specjalnie…

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Słynna bramka Jojki na zawsze pozostanie zagadką i nikt pewnie nie będzie w stanie udowodnić, czy to był zwykły błąd, czy nie.

Ale jeszcze bardziej dziwi mnie, że mało kto pamięta, że tę piłkę wrzucił sobie… na początku pierwszego meczu barażowego, czyli Ruch miał grubo ponad 2,5 godziny na odrobienie strat. A przerżnął oba mecze. Może Jojko i zrobił to specjalnie, ale kupieni musieliby być też koledzy.

Zresztą tak ordynarny sposób podłożenia się jak dla mnie przechodzi ludzkie pojęcie. Mógł przecież przepuścić byle strzał, mimo wszystko nie wierzę, że o to chodziło.

kyrre_sk
kyrre_sk

Wtedy było faktycznie dużo więcej możliwości ustawienia meczu – w końcu to czasy „Piłkarskiego pokera”. Miałem może z 8 lat na tym meczu, ale też pamiętam, że to był początek spotkania. Skończyło się bodaj 1:2.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

W drugim Lechia też wygrała 2:1. Cały ten sezon na dole tabeli był zresztą osobliwy. Ruch grał fatalnie, „walczył o spadek” od początku do końca, chyba tylko cztery mecze wygrał (!). Ale miał i tak szczęście, bo jeden z dwóch bezpośrednich spadkowiczów był znany na długo przed końcem (Motor).

Przypuszczam, że na to powszechne przekonanie o sprzedaniu meczu przez Jojkę wpłynęło naraz kilka czynników (oczywiście oprócz kuriozalności tej bramki):
1) Ruch jako jedyny grał wtedy w lidze od pierwszego sezonu i sam spadek był dostatecznym szokiem,
2) dopiero co anulowano wyniki kilku spotkań z końca sezonu (jeden nawet powtarzali, nie wiadomo po co),
3) tego typu baraże o utrzymanie były nowością i różne rzeczy się opowiadało,
4) i wreszcie pogłoski o reklamówce z banknotami przy Cichej.

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Syf i korupcja, syf i korupcja, bezczelny chuj, przecież wszyscy wiedzą, że ten mecz był ustawiony. Syfffff, woonnnnnnnn, wypierdalać z Arką, jebana skorumowana świnia

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Nie te czasy, że będziemy tolerować skorumpowane świnie. nie te czasy gościu, arka i zagłębie to korupcyjny syf

MSzu
MSzu

Złodzieje.

Bartuno
Bartuno

Złotousty prezes który, potrafi swoim gadaniem nawinąć makaron na uszy naiwniakom.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bartuno
Bartuno

A gdzie wspomniałem o Leśniadorskim? Jestem kibicem Arki i czytałem dużo wywiadów z prezesem Pertkiewiczem. Wiem że zawsze potrafi ładnie wybrnąć z każdego pytania…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KatarzynaProstata
KatarzynaProstata

Przydałaby się Milanowi taka Arka. Dla pewnego awansu. Chętnie zobaczę Siemaszkę naprzeciwko Kessiego, Romagnoliego, Musacchio, czy Donnarummy, a Steinborsa naprzeciwko Silvy, Suso, czy Bonaventury.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GeeN
GeeN

Rozsądnie i rozważnie budowany klub na uczciwych i pewnych fundamentach. Prezes, który nie żyje ponad stan, nie szasta niepotrzebnie pieniędzmi, a spokojnie podchodzi do budowania i rozwijania drużyny. Szczere gratulacje z drugiej strony trójmiasta 🙂 i do zobaczenia na derbach 🙂

Myślę, że każdy kibic (no może po za tymi z Górnego Śląska) woli grającą Arkę w Ekstraklasie niż patologiczno/finansowe bagno w wykonaniu 14-krotnego Mistrza Polski.

Nie wiem czemu też, ma ktoś pretensje do Arki, za mecz z Zagłębiem? Grali na swoim poziomie i musieli wyszarpać 3 punkty. To nie ich wina, że drużyna przeciwna w tak ordynarny sposób (w 1 połowie nawet nie stwarzali pozorów) rozłożyła przed nimi nogi.
Możecie się spinać, że Lechia też, kiedyś zagrała podobne spotkanie, jasne, pewnie macie rację. Tylko, że ja licząc na wzrost profesjonalizmu całej nasze ligi, nie mam zamiaru przypominać sobie jakichś patologicznych meczy sprzed kilku lat czy kilku tygodni. Bo i wtedy i teraz bierze mnie na wymioty z tych wspominek. Jeśli Lechia zagra jeszcze w przyszłości taki mecz jaki „popełniło” Zagłębie, będę pierwszy który wyzwie ich od szmat itp. I tak to jest moja i tylko moja subiektywna opinia.

P.s. Powodzenia z tym Milanem, życzę sukcesów.
P.s.2 A za rok, zamienimy się miejscami w tych pucharach, pozdrawiam.

SurVim
SurVim

Dude, to jest problem Arki. Tutaj powinna być akcja śledcza i podejrzenia o korupcję, xd

GeeN
GeeN

Właśnie nie, możesz namawiać koleżankę by się zeszmaciła ale jeśli sama nie podejmie tej decyzji to nici z łatwego ruchania.

Oczywiście biorąc pod uwagę, że nie doszło do wręczenia korzyści majątkowej (w żadnym wypadku nie podejrzewam) bo wtedy to prostytucja, można też było brać gwałtem ale jeśli przyjaciele, to zmuszać nie wypada 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pep
pep

„Próbowałem się w jego [Siemaszki] buty wpasować i jest trudno” – no nie jest. Gdyby był uczciwy i miał jaja, sam by sie przyznał sędziemu, że była ręka.

RKS_HUWDU
RKS_HUWDU

Tytuł od razu odstrasza od czytania

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mikas
Mikas

Ciekawe którą częścią ciała miałby oszust siemaszko tą bramkę zdobyć

Bum-bum
Bum-bum

jelonek668:podpisuje się obiema rękoma pod Twoim komentarzem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Znawca94
Znawca94

Przestałem czytać w połowie.Żadnych konkretów.Swój świat prezesa.
Gdyby padło pytanie ”Czy to dobrze,że Pan R zgwałcił Pana córkę?” a prezes maczał w tym palce.
Odp byłaby w rodzaju:

Raczej nie.Jednak zależy jak na to spojrzeć.Moja córka mogłaby wpaść pod samochód stracić czucie i już nigdy nie poczuć nic twardego w sobie.Natomiast Pan R zachował się bardzo żle,ale może Klara(zmyślone) i ww.człowiek dobrze się przy tym bawili.”

MichalProbierzzz
MichalProbierzzz

Suche pierdolenie. Utrzymaliście się, wygraliście Puchar wywalając na zbity pysk niczym mokrą szmarę psa trenera, który zrobił Wam największy sukces odkąd ja jestem w Jagielloni. Żegnam ospale, nie machniemy razem łyski.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Bardzo kurtuazyjna wypowiedź pana prezesa – zwłaszcza co idzie o kulisy końcówki sezonu.
Mnie nawet nie po tym meczu z Zagłębiem (wina „kretów” że olali zupełnie mecz) ale po tym jak Cipaszko strzela ręką i się jeszcze śmieje w twarz całej Polsce – po tym byłoby mi jako prezesowi takiego klubiku i tego wyłysiałego orlikowego gwiazdorka wstyd, podobnie jak:
– ŁKS-owi, Legii, Wiśle i Olimpii w 1993 roku,
– Polonii w 2000 za kupiony u sędziego mecz z Wisłą, przedłużony dopóki chłopcy Engela nie strzelą gola,
– Świtowi i Szczakowiance w 2003 i 2004r.,
– Cracovii i Zagłębiu za ustawkę z 2006 r.,
– Górnikowi i Lechowi w 2015r.
i jeszcze by się parę przykładów znalazło bo odgrzebałem takie pierwsze z brzegu.
Są takie kwestie które trzeba poruszać i tępić bo w przeciwnym razie przyzwalając na patologię to Ci którzy się jej dopuszczają czują się bezkarni!
Amen

Arystoteles Papas
Arystoteles Papas

Wesoły koleżka. „mówi, że ręka Siemaszki wyeliminowała Ruch. Nie, ta bramka mogła być równie dobrze nieuznana, my zaczęlibyśmy grać inaczej i wygralibyśmy 3:1.” Mówi się że Hitler to zbrodniarz wojenny. Ale może gdyby przyjęli go w młodości na ASP to może swoje frustracje wylewałby na płótnie a nie na Europie? No ja jebie…

Widać że rozgarnięty facet ale te tłumaczenia są, niestety, gówno warte. Oczywiście nie oczekuję że prezes klubu wyjdzie i powie „tak, utrzymaliśmy się dzięki oszustwom. Sportowo powinniśmy być w 1. lidze”. Ale naprawdę wszyscy widzieli jak było i nie ma sensu zakłamywać rzeczywistości

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Chwila, chwila. Gdybyśmy założyli, że w meczu Arka – Ruch wygrali chorzowianie, a mecze ostatniej kolejki wyszłyby tak samo, jak wyszły, to i tak Arka by się utrzymała.

Arystoteles Papas
Arystoteles Papas

Gdyby w meczu Arka – Ruch wygrali Chorzowianie to nie działyby się takie cyrki jakie działy się w ostatniej kolejce w Chorzowie. Bo że cyrk w Lubinie i tak by miał miejsce to jestem pewny

Raskolnikov74
Raskolnikov74

„ARKA GDYNIA KURWA ŚWINIA” Od 40 lat to słyszę na stadionie, ten stadion w moim mieście to chyba jakiś pojebany jest 🙂

Ale poważnie, to pierwsza rymowanka jakiej się nauczyłem jako dziecko, bo do Arki nic nie mam i nie wiem, o co się przypierdolić, nawet raz byłem na derbach z Lechią, fajna sprawa, ale rymowanka do końca życia chyba między uszami zostanie 🙂

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Od Węgrów 0-7 🙂

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Utrzymali się tylko dzięki korupcji. To nie jest epoka Wuja. Wypierdalać z Arką, wstyd na cały świat

Kartuz
Kartuz

Gdyby pracownik jakiejkolwiek formy w Polsce ( może oprócz spółek Skarbu Państwa – w kontekście ludzi z nadania politycznego) powiedział: „jestem już na wakacjach, pozoruję pracę” -to natychmiast wyleciałby na kopach z firmy. Jednak piłkarze Zagłębia – zarabiający wielokrotnie więcej niż przeciętny ( i odpowiedzialny) pracownik w Polsce (np. 50 tys złotych) nie muszą tak mówić, oni mówią „zarabiam kilkadziesiąt tysięcy złotych, często z kieszeni podatników, ale nie muszę wykonywać pracy, za którą i płacą. Mogę ja wykonywać tylko w 80%, bo przed wakacjami to ja jestem myślami już gdzie indziej. Prezes Arki taką patologie właśnie popiera. A skoro tak – to w większości normalnych polskich firm taki Prezes „wyleciałby na kopach” z roboty. Wszak nie on to finansuje, ale z takimi poglądami…. Który właściciel takie coś by tolerował. No ale to polska Ekstraklasa właśnie…..

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Co poradzić, takie mamy czasy. Nie tylko w sporcie ale i w normalnym życiu ludzie teraz mają w 4 literach swój honor, postępowanie zgodnie z jakimiś zasadami czy poszanowanie zasad fair play w przypadku sportu. Liczy się sukces i wynik w każdej dziedzinie życia, choćby po trupach. Jednych (tych jest coraz mniej) to będzie razić i nie będą się cieszyć z takiego sukcesu opartego na wszelkiego typu „wałkach”, inni nie zobaczą w tym zupełnie nic złego – bo przecież cel osiągnięty. Dramat.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kartuz
Kartuz

Oczywiście, że myślę, ale to nie oznacza, ze mam nie wykonać swojej pracy. Czy np. lekarz ma przez ostatnie 2 dni nie przyjmować pacjentów, bo jest już myślami na wakacjach? Abo pracownik transportu ma nie jeździć, nie dostarczać towaru i stać na parkingu przez te dwa dni? Prezes Arki niejako promuje patologię polegającą na braniu ogromnych pieniędzy za niewykonaną pracę. Usprawiedliwia taką postawę, która jest oszustwem i nieuczciwością. „Takie czasy” – to nie jest tłumaczenie. Oszustwo to oszustwo, nieuczciwość to nieuczciwość, brak zasad fair play – to brak zasad fair play. Kto wie, może w normalnej firmie taki Prezes byłby może nawet i posądzony o działalność na szkodę firmy? (bo piłkarze Zagłębia to na pewno). Wszak takimi wypowiedziami szkodzi on wizerunkowi Ekstraklasy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Przybywam z Frolixa 8
Przybywam z Frolixa 8

to byłoby jakoś tak

siemaszko1a.jpg
HarryCallahan
HarryCallahan

A ja bym chciał, żeby upadł i sobie głupi ryj rozwalił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

konradcz
konradcz

Sensowny typ, dobrze się czytało. Panie Pawle, trochę mniej spiny na wyciągnięcie zdania pod tezę (tu: że transfery chujowe). Miał Pan ciekawego rozmówcę, a pół wywiadu ciśnie Pan o to jedno zdanIe, którego finalnie i tak Pan nie dostał ;). Ale spoko, dobrze się czytało.

kibicx
kibicx

Reasumując arka zbierze mega wpierdol kogo by nie wylosowała, chyba że to będzie…. zagłębie!!! 😀 A tak serio pierwszy mecz dwumeczu to będzie gromkie lanie 5-0, w drugim meczu puszczą rezerwy dadzą arce strzelic gola jak kiedyś Barca Grzelczakowi i w gdyni będą sie tym podniecać przez lata.

Weszło
05.04.2020

Facet czyta 365 dni Lipińskiej, odcinek 4: mam dość tych cholernych pustaków!

Kiedy biegnę maraton, kryzys przychodzi mniej więcej na 35 kilometrze. Tu pojawił się wcześniej – nie jestem jeszcze w połowie drogi, a już mam powoli dość Laury i Massima. Dlaczego? Bo to cholerne pustaki. Ja naprawdę nie wymagam, żeby dwoje poznających się ludzi rozmawiało tylko o impresjonistach, europejskim kinie czy jazzie. Żądam natomiast, aby tematem […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Piłkarz miesiąca. 1/3 miesiąca…

Na początku zeszłego miesiąca żyliśmy w innej rzeczywistości. Jeszcze nie spodziewaliśmy się, że piłkarza marca trzeba będzie wybierać po zaledwie kilku spotkaniach, po zaledwie kilku dniach grania. Koronawirus wszystkim pokrzyżował szyki i wypada tylko życzyć sobie i wam, by znów można było w kandydatach przebierać jak w ulęgałkach. Bo to by oznaczało powrót do znanej […]
05.04.2020

Awantura o starych Słowaków! Tylko w Lidze Minus!

Co tu się będzie działo! Załoga Ligi Minus ostatnio mierzyła się w formie niezobowiązujących quizów z nagrodami. Tym razem nadajemy tej rozgrywce określony format: Liga Minus dziś zamienia się w… AWANTURĘ O STARYCH SŁOWAKÓW! Roki. Białek. Paczul. Piela. Kowal. Starzy Słowacy. To znaczy: ta piątka to nie starzy Słowacy, ale uczestnicy awantury. Co my wam […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Ranking najbarwniejszych postaci XXI wieku (21-30)

Artur Boruc broniący po jointach. Czesław Michniewicz sikający przy ławce rezerwowych. Zbigniew Drzymała i ustawione mecze w tenisa. Roast Franciszka Smudy w wykonaniu Michała Żewłakowa. Marcin Wasilewski robiący wślizg we wrocławskim pubie. Oj, wchodzimy już na naprawdę wysokie pułapy w rankingu najbarwniejszych postaci polskiej piłki XXI wieku. MIEJSCA 91-100 – KLIK! MIEJSCA 81-90 – KLIK! […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Zebranie odpowiedniej liczby drużyn na kolejny sezon może być wyzwaniem

– To zabrzmi pesymistycznie i w ciemnych barwach, ale nawet jeśli zachowamy limity drużyn w rozgrywkach, ich miejsca, jeśli podejdziemy do nich z dużym sitem licencyjnym, to zebranie odpowiedniej liczby zespołów będzie wyzwaniem. Trzeba przecież wziąć pod uwagę kluby, które jeszcze przed połową marca miały problem z regulowaniem płatności. Gdzie mamy szukać pocieszenia, jeżeli 20-30% […]
05.04.2020
Bukmacherka
05.04.2020

Limity bukmacherskie

Limity bukmacherskie dla jednych są niepotrzebną barierą, dla innych pożyteczną sprawą. Na czym polegają? Za co możemy je otrzymać? Czy da się je ominąć? W naszym poradniku dokładnie przyglądamy się tej tematyce i wyjaśniamy wątpliwości. Czym jest limit bukmacherski? Zacznijmy od podstaw, bo nie da się grać w piłkę, nie potrafiąc biegać. Czym więc jest […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Urodziny na mieście, impreza z prostytutkami… Nie każdemu służy kwarantanna

W czasie pandemii przekonujemy się wszyscy dotkliwie, jak trudnym zadaniem jest przesiadywanie w domowej izolacji i ograniczenie swoich życiowych aktywności do wychodzenia po zakupy i do pracy. Ta niełatwa sytuacja ewidentnie przerosła wielu sportowców, którzy nie potrafią usiedzieć zamknięci w czterech ścianach i – co tu dużo mówić – często wychodzą na kompletnych dzbanów. Przykłady? […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Ludzie siedzieli na dachach, żeby nas oglądać

Strongmani. Kilkanaście lat temu ich zmagania śledziła cała Polska. Weekendowe transmisje w TVN. Szalejący Irek Bieleninik. Zapełnione trybuny. Powszechna znajomość konkurencji – spacer farmera, zegar – a także nazwisk, nie tylko takich jak Mariusz Pudzianowski czy Jarosław Dymek, ale też Zydrunas Savickas czy Sławomir Toczek. To z tym ostatnim powspominaliśmy złote czasy strongmanów – naprawdę […]
05.04.2020
Bukmacherka
05.04.2020

Bez goli, za to z kasą na koncie? Obstawiaj ligę w Nikaragui z eWinner!

Legalny bukmacher eWinner oferuje graczom wysokie kursy na mecze ekstraklasy w Nikaragui! Postanowiliśmy z tego skorzystać i przygotować propozycję zakładów na nocne spotkania. Co warto zagrać, żeby zarobić? Sprawdźcie nasze porady i skorzystajcie z promocji oraz bonusów tego bukmachera. Jalapa – Chinandega Ostatnie mecze bezpośrednie: PPWWW Poprzednie spotkania Jalapy: WWPWP Ostatnie mecze Chinandegi: WPPRP Jalapa […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Gdyby było normalnie, Milik liczyłby miliony. Polak najgorętszym snajperem na rynku?

Czasy są, jakie są, mówiąc krótko – nie sprzyjają plotkom transferowym. Z drugiej strony ciężko od tego uciec, bo mimo że nikt nie wie, jak będzie wyglądał rynek za kilka miesięcy, każdy szykuje się do wyścigu zbrojeń. Jednym z gorętszych nazwisk w najbliższym okienku transferowym będzie… Arkadiusz Milik. Włoskie media opanowały doniesienia dotyczące jego przyszłości. […]
05.04.2020
Bukmacherka
05.04.2020

Nocne strzelanie w Nikaragui? Postaw na to z Milenium!

Nikaraguańska ekstraklasa to najlepsza oferta dla fanów piłki, którzy cierpią na lekką bezsenność. Z podobnego założenia wychodzi legalny bukmacher Milenium, który oferuje nam ciekawe zakłady na te rozgrywki. Jak zarobić na egzotyce? Podpowiadamy, co warto dziś zagrać, żeby obudzić się bogatszym! Ferretti – Esteli Ostatnie mecze bezpośrednie: RWRPR Poprzednie mecze Ferretti: PWPPP Ostatnie spotkania Esteli: […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

LIGA PL #2 – Wybieramy piłkarzy sezonu w Ekstraklasie

Liga wciąż nie gra, trzeba się liczyć z tym, że już nie zagra, dlatego można pewne rzeczy podsumować (a przy ewentualnym starcie to podsumowanie zmodyfikować). Z tego założenia wyszli panowie Żewłakow, Wawrzyniak, Trałka i Kędziorek, którzy wybierają najlepszego bramkarza, obrońcę, pomocnika, napastnika i młodzieżowca w obecnym sezonie Ekstraklasy. 
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

Zwyrodnialcy nie siedzą w domach – Olimpia Elbląg okradziona!

Coś się w nas gotuje, gdy widzimy, jak ludzie wychodzą dziś z domów, choć nie muszą. Nie zmierzają do pracy, ich celem ewidentnie nie jest lekarz, apteka, sklep spożywczy czy drogeria, smyczy pod ich ręką też nie widać. Po prostu przerosło ich usiedzenie na dupie. Ale chyba nawet gdy przypomnimy sobie wszystkie przypadki podobnej lekkomyślności, […]
05.04.2020
Weszło
05.04.2020

„Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności”

Kiedy wrócimy do względnej normalności? Jaka będzie kolejność „odmrażania” kolejnych dziedzin życia? Czy koronawirus – choć dla sportowców bardzo rzadko będzie śmiertelny – może pozostawić w ich organizmach nieodwracalne zmiany? Porozmawialiśmy z Tomaszem Karaudą, lekarzem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego imienia Norberta Barlickiego w Łodzi. Panie doktorze, krótka piłka, kiedy wracamy do życia? Bardzo ważne i […]
05.04.2020
Niemcy
05.04.2020

Kluby Bundesligi wracają do treningów

To już pewne – jak poinformował „Kicker”, od poniedziałku piłkarze Bayernu Monachium wracają do treningów po kilku tygodniach kwarantanny. Nie będą to jeszcze zajęcia zupełnie normalne, nie będą to na razie zajęcia przeprowadzane zespołowo. Niemniej, mamy do czynienia z bardzo ważną decyzją ze strony jednego z najpotężniejszych klubów w Europie. Bo trudno postanowienie bawarskiego klubu […]
05.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Witebsk wygrywa, my zarabiamy. Zagraj z nami w Superbet!

Liga białoruska łatwa w obstawianiu nie jest, ale nam udało się już kilkukrotnie skorzystać z okazji u bukmacherów. Tym razem dopatrujemy się takich w ofercie legalnego buka Superbet. Na co stawiamy w niedzielę? Między nami na wygraną Witebska, czy też na liczbę żółtych kartek. Sprawdźcie, co warto zagrać! FK Witebsk – FK Smalawiczy Ostatnie mecze […]
04.04.2020
Bukmacherka
04.04.2020

Liga białoruska bez podatku? Zagraj to w BETFANIE!

Gra bez podatku u bukmachera? Nie ma niczego lepszego! Dlatego zaglądamy do oferty legalnego buka BETFAN, gdzie stawiając trzy zdarzenia na kuponie, nie musimy odprowadzać podatku od wygranej! A skoro czekają nas trzy pojedynki z ligi białoruskiej, podpowiadamy jak zmontować kupon, żeby wygrać więcej. Eniergietyk-BDU – FK Mińsk Nieoczekiwany mecz na szczycie ligi? Brzmi jak […]
04.04.2020
Kanał Sportowy
04.04.2020

BOXING TALK #2. Adam Kownacki gościem specjalnym Durdy i Pindery

O boksie można rozmawiać godzinami, zwłaszcza z Januszem Pinderą i Edwardem Durdą. Dlatego z całą pewnością będziecie się dziś wieczorem świetnie bawić, jeśli odpalicie Kanał Sportowy. Dwaj znawcy pięściarstwa będą odpowiadać na pytania widzów. Oglądajcie, dzwońcie, bawcie się dobrze! Prosto z USA gość specjalny – Adam Kownacki! 
04.04.2020