Nagroda im. podszywek Staszka L. Kto po Cielochu i Jankowiaku? (sonda)
Weszło

Nagroda im. podszywek Staszka L. Kto po Cielochu i Jankowiaku? (sonda)

Dres zszyty pod pachą? Wywietrzony? Buty wypastowane? Jeśli tak – możecie zasiąść w kanapie hotelowego lobby w Las Vegas i wyczekiwać na rozpoczęcie Wielkiej Gali Weszło!  A na niej tradycyjnie nie zapomnimy o tych, dla których tak naprawdę codziennie się staramy. O was, drodzy czytelnicy. Jak co pół roku wręczymy dziś nagrodę im. podszywek Staszka L. Pierwszym laureatem plebiscytu został kultowy Jacek Cieloch (panie Jacku, niech pan wraca!), schedę po nim na kolejnej Gali przejął jeden z naszych ulubionych komentatorów – wyważony i piętnujący głupotę Dawid Jankowiak. Kto zgarnie trofeum tym razem?

Z racji, że w styczniu nasz portal przeszedł sporą zmianę wizualną i jednym z jego elementów została Trybuna – postanowiliśmy trochę zamieszać konwencją i zamiast komentujących teksty w krótkich komentarzach postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy wysilili się by skrobnąć tych parę tysięcy znaków w dłuższym wpisie. Czyli tych, którzy na Trybunie krzyczeli najgłośniej (albo lepsze słowo – najsensowniej). Musicie wiedzieć, że bardzo doceniamy wszystkie wasze wpisy. Te negatywne – bo nic bardziej nie daje do myślenia niż to, gdy czytelnicy chcą zwalniać cię z roboty. I te pozytywne – bo dowodzą, że Weszło to nie tylko szyderki czy wywiady, ale także zajebista społeczność. Naprawdę zajebista.

Nie przedłużajmy. Piątka nominowanych to…

Janusz Wujo Wójcik

Brawurowy użytkownik. Postać absolutnie nieszablonowa, która regularnie pichci poprawiające nam humor teksty. Wujo z Trybuny jest tak wujowaty, że aż momentami nabieramy podejrzeń, że to prawdziwy Wójt dorwał się do kompa i smaży swoje wspomnienia o upijaniu pingwinów, podbijaniu planet i przepijaniu prezydentów. Fragment:

Muszę też pochwalić Vukovicia, który po odejściu Hasiego od razu dostrzegł problem. Legii nie szło, bo to nie była drużyna. Trzeba ich było zintegrować. I tutaj Vuco wybrał najlepszy możliwy wariant: jak najlepiej zintegrować drużynę? Zrobić grilla u Wójcika na działce! I tak Aleksandar zadzwonił, a ja wziąłem chłopaków w obroty.

Przyjechali do mnie wszyscy autokarem klubowym, żeby nikt się nie zasłaniał że musi prowadzić. Ludzie kochani… to był obraz nędzy i rozpaczy. Wyszli, i już wiedziałem, że jazda autokarem to była jedyna rzecz, którą robili wspólnie. I grupki. Wszędzie te pierdolone grupki. Pazdek gadał z Malowanym i Jodłą, Rado z Vukiem, nowi stali razem jak te pizdy i rozglądali się a to w lewo, a to w prawo jakby byli na przejściu dla pieszych. Spojrzałem na ten kondukt pogrzebowy, po czym podszedłem do radiomagnetofonu typu „Jamnik”, włączyłem na cały regulator „Mydełko Fa”, i zawołałem do tej zdziwionej grupy:

-No, misie kolorowe, kto chce karkówkę, a kto kiełbaskę?! Może na początku weźcie po pęcie kiełbasy, bo wyglądacie, jakby wam fiuty poodcinali!

I od razu chłopaki zobaczyli, jak powinna funkcjonować dobra drużyna. Tylko Vadis mnie jeszcze podkurwił. Takie pyszności na ruszcie, mięsko aż pachniało na działkach, a ten mówi:

-Thanks, I will eat ramen.

I wyciąga jakiś makaron-zalewajkę. Ramen-sramen. Cuchnęło to jak gówno polane chemią.

-Vadis, chłopcze! Jesz takie śmieci i zobacz jak wyglądasz. Spróbuj dobrej, polskiej świnki, zapij zimną wódeczką, żeby przypadkiem jad kiełbasiany nie siadł na żołądek, i od razu zaczniesz grać!- po czym wyrzuciłem tą jego paszę w krzaki, i kazałem na czas pobytu w Polsce jeść i pić jak Polak. Dziś chłopak wygląda jak piłkarz i na boisku jest dyrygentem prawie na miarę Leszka Pisza. A jak pije wódkę, to tylko z bidonu. I dlatego, oraz po części od nazwiska, chłopaki dali mu ksywkę „Dzidzia”.

TUTAJ macie do obadania tekst w całości. To najnowsza wersja wspomnień Wuja, wyszło ich już aż czternaście. I czekamy na kolejne.

Norbert Skórzewski

Młody, początkujący dziennikarz, który chce się pokazać i wrzuca na Trybunę swoje teksty. Nawet jeśli to czasem linkowanie do innych serwisów – doceniamy, bo nie siedzi na tyłku i warto docenić choćby rozmach. O czym możemy poczytać w tekstach Norberta? Na przykład o tym, jak radziła sobie na mundialu reprezentacja żołnierzy. Albo o tym, co mają do powiedzenia założyciele Magic Football Academy. Albo o tym, jak wygląda historia kibica robiącego rowerowe wyprawy z piłką w tle. Ten ostatni tekst zacytujemy…

Przed tegoroczną wyprawą stawiałeś sobie jakiś konkretny cel?

Tak. Była oczywiście zbiórka na 20 tysięcy na siepomaga.pl (co udało się zrealizować z nadwyżką), no i licytacje koszulek – na ten moment jest już łącznie 30 tysięcy. Kilka koszulek posiada jeszcze hospicjum. Jeżeli ich nie wystawią, po prostu przekaże je na kolejne cele.

Moim założeniem była przede wszystkim także dobra zabawa. Bardzo zależało mi na starej angielskiej miejscowości Bath,  założonej jeszcze przez Rzymian. Znajomi opowiadali mi o wielu zabytkach, jednak niestety kontuzja pokrzyżowała mi plany.

Taka wyprawa to zapewne również olbrzymie wyzwanie logistyczne.

Jak mówiłem – każdą wyprawę przygotowuję rok wcześniej. Trzeba załatwić nocleg – na chwilę obecną przygotowuję się do etapu węgierskiego, a już Budapeszt, Sopron czy Ostrawę mam załatwioną. Za noclegi jeszcze się nie zabierałem, staram się w tym momencie nałapać jak najwięcej klubów.

Przedsięwzięcie logistyczne jest bardzo duże. Dochodzi kolejny problem – przejadę przez kilka krajów: Czechy, Słowacja, Austria, Węgry, Ukraina, stąd naturalny problem w postaci walut. Jeżeli nie uda mi się znaleźć sponsorów, będę musiał jeszcze bardziej zacisnąć zęby, chodzić więcej do pracy, tylko po to, żeby mieć przy sobie jakieś pieniądze.

 A cały wywiad możecie obadać TUTAJ.

Sportowy Maniak

Rozsądne i przede wszystkim regularne wpisy, bez zarzutu do stylu czy treści. Użytkownik, który od czasu do czasu lubi napisać coś dłuższego na trybunie, ale też często jest bardzo aktywny pod tekstami. Zwykle we wpisach porusza tematy najbardziej grzejących spraw – meczów reprezentacji Polski i skoków. Oto jaką receptę na mecz z Rumunią zdradzał jeszcze wczoraj:

Jak zagrać z Rumunami – wiemy, bo listopadowe 3:0 w Bukareszcie było jednym z najlepszych meczów za kadencji Nawałki. Dzisiaj spotkanie będzie jednak nieco inne od tego w stolicy Rumunii. Dzisiaj to my, jako gospodarze, będziemy prowadzić grę i skupiać się na ataku pozycyjnym. Zespół Dauma najprawdopodobniej postawi przed bramką autobus i będzie liczyć na remis, ewentualnie na bramkę z kontry.

Na Narodowym, mimo wysokiej temperatury, zostanie zamknięty dach, głównie ze względów bezpieczeństwa. Duszna atmosfera jeszcze bardziej utrudni zawodnikom dzisiejszy mecz, ale wzmożone środki ostrożności muszą zostać zachowane w obecnej sytuacji W Europie.

W pozostałych spotkaniach najbardziej podeszłyby nam dwa remisy, bo czy Dania wygra w Ałmatach w odległym Kazachstanie? Czy Czarnogóra zrewanżuje się na Armenii za porażkę w Erewaniu? Miejmy nadzieję, że nie, ale zagrajmy dziś tak, by pozostać zależnymi tylko od siebie, a nie od innych.

TUTAJ cały wpis.

Krystianoj96

Gdybyście usłyszeli, że w polskiej IV lidze jest gość mający ze sobą grę przeciwko Neymarowi, uwierzylibyście? Pewnie mniej więcej tak jak w zapewnienia Kuby Meresińskiego o tym, że jest wiarygodnym gościem. A jednak w Unii Hubieszów kopie niejaki Pedro Perin Ramalho, który na brazylijskich boiskach grał w tej samej lidze co gwiazdor Barcelony. Krystianoj96 bujnął się do niego i pogadał o tym, co w ogóle robi w Polsce. Pewnie nie jest to wywiad roku, ale czytało się całkiem przyjemnie. Docenimy chęci i wykonanie.

Dziś grasz w IV lidze, a jeszcze kilka lat temu rywalizowałeś na boisku z Neymarem.

Pamiętam tamten mecz. To było E.C. Tupy vs. Santos. Przegraliśmy wtedy 3:1. Ale Neymar nie błyszczał. Nie był taki wielki piłkarz jak zawsze. Dostał yellow card i trener go zmienił w drugiej połowie.

Ja zagrałem wtedy dobre spotkanie, ale Santos był za silny. Nie mieliśmy wielkich szans.

Neymar już wtedy był gwiazdą?

On zawsze był ‘promes’. Kiedy graliśmy przeciwko sobie, on już zarabiał 20.000$! Prawie 50 tys. złoty. Zawsze wokół niego była telewizja i mnóstwo dziennikarzy.

Całość TUTAJ.

Adam Didur

Może nominacja trochę na wyrost, ale to głos prawdziwie wkurwionego kibica, czyli to, po co tak naprawdę założyliśmy naszą Trybunę. Piłkarze twojej drużyny odwalają manianę? Nie możesz patrzeć na to, co robi prezes? Uważasz, że trener to przebieraniec? Wyraź swoje zdanie, uargumentuj i jeśli tylko nie będziesz obrażał – pewnie znajdziesz poparcie u reszty czytelników. Taki właśnie tekst popełnił niedawno Adam Didur. Po samym tytule można się łatwo domyśleć, czego on dotyczy. ” Wstyd mi za siebie, wstyd mi za bycie Miedziowym”. Tak, tekst świeżo po Arce.

Śledząc tekstową relację prawie się popłakałem. Co z tego, że Starzyński + kilku innych poważnych zawodników ciągnęło drużynę za uszy , skoro na pierwszy plan wypłynęły takie osobliwości jak piłkarz-kibol Forenc, którego wystawienie w pierwszym składzie przez Stokowca wygląda na zwyczajny sabotaż, gdy ma się do dyspozycji takich bramkarzy jak Polacek, Zbyszek Małkowski czy utalentowany Hładun. Jak ma być dobrze, gdy idioci z młyna przez cały mecz śpiewali głównie przyśpiewki… o Arce? Gdy przybić sobie piątki z kibicami Zagłębie podchodzą piłkarze z Gdyni, a z Lubina już nie? Niby dlaczego ktoś próbował postawić ponad 50 tys. złotych u buka na Areczkę? Wstyd mi po prostu.

Jeszcze raz ponawiam mój apel – kilka wkładów do piłkarzy i kilkuset idiotów-krzykaczy z naszego klubu niech Wam nie przysłoni całego obrazu Zagłębia z ostatnich lat. Przepraszam za ten cyrk i pozdrawiam!

A całość TUTAJ.

***

No dobra, to kto już wieczorem wychodzi na scenę i nagrodę im. podszywek Staszka L.?


create free polls | comment on this

KOMENTARZE (46)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Lewacki Wywrotowiec
Arsenal F.C.

Kurwa jakie nołnejmy, obraza dla Cielocha i Janisa

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Cóż… Każdy kiedyś zaczynał. Nawet Cieloch i Janis. Twój zarzut powinien być skierowany nie tyle do nominowanych, co do innych komentujących, że są tak kiepscy. Coś jak mieć pretensje do Legii, że jest słabym mistrzem Polski, ale jak to świadczy o tych, którzy byli za nimi?

Adam Didur

No tego się nie spodziewałem. :)

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Jak ja ci zazdroszczę 😀

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

oprócz Wuja (specjalnie z dużej) to cała reszta towarzystwa jest cienka jak kabanosy francuskie

Adam Didur

Teksty Norberta też są na wysokim poziomie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Skromny młodzieniec!

FC Bazuka Bolencin

Dokładnie! Ja znam tylko Wuja

Claptone

Troche slabo z poziomem komentarzy na nowym weszlo, ale przynajmniej fajnie, ze ktos to dostrzega, Czesc osob fajnie tu wyglada i dobrze sie ich czyta, ale co z tego, skoro tona w zalewie syfu i w duzym stopniu pewnie czym predzej uciekaja, a trollernia widzac, ze to ich miejsce, czuje sie zachecona mocno tak i przybiega tu? Czekamy na jakis ruch i jakies decyzje, bo inaczej to pozostanie zaorac komentarze.

[x] Wujo

Do milego.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Poziom spadł, po zmianie „starego weszlo” na „nowe weszlo”. Więcej typowych troli, którzy nawet nie chcą być zabawni, ani merytoryczni, lecz piszą tylko po to, by wyładować swoje kompleksy małego siusiaka! Bluzgacze polne!

Claptone

Zawsze lubilem komentarze na weszlo, lubilem cos czasem natrzaskac samemu, lubie je czytac, ale teraz sie przebic przez tony syfu jest naprawde ciezko i to ostrasza. Ja wiem, ze mogloby byc jeszcze gorzej, wiem tez, ze nie odstrasza to wszystkich, ale mam jakies przekonanie silne, ze mogloby byc – i powinno byc – duzo lepiej. A nawet jak ktos ma malego siusiaczka to tez moze okazywac go w komentarzach choc odrobine mniej siermieznie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Może zacząć tam pisać?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Fryderyk

Wujo ma mój głos !

Isabelle Łykalska-Puszczalska
Warta doznań

Ta nagroda nie jest powodem do dumy, zdecydowanie. Dotychczasowa historia jednoznacznie pokazuje pewną zależność- kto zgarnia nagrodę, ten znika na zawsze.

Co się stało z Cielochem? Zaginął. Ostatni jego post na swoim Facebooku to zdjęcie z Grzelczakiem.

Co się stało z Jankowiakiem? Zaginął. Nawet nie pamiętam jaki był ostatni ślad po nim.

Ta nagroda to pocałunek śmierci…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

A może warunkiem odebrania nagrody, jest przejście na weszlacką emeryturę? Zeszli ze sceny jako swoiste legendy…

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

nagroda od weszło jak trzecia telekamera xD

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Albo jak Puchar Maja! Tak, czy inaczej, w punkt!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sławomir Toczek
Polskie Składy Budowlane

Janisa widuje czasami w komentarzach na YouTubie

Fidel

Jankowiaka zniszczyły chamskie podszywki po wprowadzeniu nowego systemu logowania.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Głos na Wuja za genialną podszywkę, bo czytając Jego wpisy, początkowo myślałem, że pisze Pan Trenejro! Wcale nie jest to takie proste, by idealnie naśladować ten niebanalny oryginał. Udało się: jest śmiesznie i szyderczo. Czapka z głowy!

Wróżka Weszława

Typek od Zakolskiego pozamiatał. Szkoda że przestał pisać.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Krzysztof Zakolski? Może pisze tylko zmienił wyświetlany nick i avatar!

Wróżka Weszława

Tak czy siak dalszych przygód Zagajnikowego, Zakolskiego, Szopena i innych brak…

Trollosiewicz

Może jeszcze co się skrobnie, Zagajnikowski zapewne się zaszył w jakimś zagajniku… 😉

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Szopen w szopie, a zakolski w zakolu…rzeki! 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Może jesteś z siebie dumny, ale niestety, dla ciebie, jesteś w błędzie. Nie wiem tylko, czy powinienem się, z powodu tej sugestii, śmiać, czy jednak obrazić. Przyznam szczerze, że jednak chyba mnie ubawiłeś 😀

mateusz3101

Eh, w komentarzach się jednak dużo ciekawsze rzeczy dzieją niż na trybunie.

Zmiana konwencji na minusik. : C

introoder
Zagłębie Lubin

Ja dołożę dwa słowa do nominacji Adama Didura. Wiele tygodni temu, gdy na Trybunie zrobiła się gównoburza o sprzedawanie książek P.Zarzecznego zaproponowałem, że swój egzemplarz odstąpię komuś, kto połowę jego wartości wrzuci na siepomaga. Adam był jedynym, który odpowiedział na pomysł i parę dyszek od nas dwóch wpłynęło na piłkarza z boreliozą. Chwała mu za to, a na pewno mój głos!

Ryszard Petru

Pan Janusz Wójcik najlepszym kandydatem.

Mr. Robot
fSociety

Wujo klasa sama w sobie, zarty doprawione odpowiednio lekka nuta chamstwa i prostactwa, wyzsza szkola jazdy! Reszta nominowanych klasyczne weszlactwo sprzed reformy strony, na plus. Dobrze, ze nie nominowaliscie trolli typu poznanska Janko bo to bylby dramat, no chyba ze pozniej by znikla jak Cieloch :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Filip Piotr Skóra

Wiadomix: Wujo miażdży. Oj, widać lekką rękę do tekstu pisanego, jak do bimbru.

Z komentujących mojej propsy idą do Urkidesa i Janusza Kibola.

Nagrodę specjalną, sponsorowaną przez Facepalm przyznałbym Janko Buszewskiej.

Ale podziękowania i propsy należą się właściwe wszystkim komentującym. Weszło to my! :)

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

O kurwa, oprócz Wuja sami losowi komandosi. W komentarzach jest esencja tej strony, tych gryzipiórków tam nikt nie czyta prawie.

Stan Levy
Dawajcie, zbanujcie mnie jeszcze raz!

Co to jest Trybuna? Pierwsze słyszę o czymś takim.

A na nowym Weszło wszystko trzyma ten sam poziom, niestety oznacza to że wszystko jest równie chujowe. Nawet podszywki.

krystianoj96

Dzięki za nominacje :v

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zacofany Stefan
Legia Warszawa

A gdzie trollosiewicz? Na weszło w tym roku nie było lepszego felieton niż piłkarska ruletka

Hala Madryt
Reprezentacja Królestwa Chiszpanii

poruszał niezręczne tematy

Trollosiewicz

Zapomnieli o mnie, bo Zagajnikowski odszedł z Ległej zabierając przy tym tematy do pisania 😀

Zacofany Stefan
Legia Warszawa

Jak mniemam ocenialiśmy za cały sezon 2016/2017 i jak dla mnie Wujo był jednak półkę niżej niż piłkarska ruletka

Trollosiewicz

Miło przeczytać miłe słowa 😉 Dzięki 😉

FC Bazuka Bolencin

Do mnie też dużo bardziej przemawiają regularne i szczere komentarze użytkowników których widuje się dość często pod artykułami, niż ludzi którzy raz na jakiś czas coś „naskrobią” na trybunie. To one są esencją tej strony.
I nie obrażając nikogo to poza Wujo Wójcikiem to jednak same no-name’y tu są nominowane. Nie widzę innej możliwości żeby Wujo tego nie wygrał. W przeciwnym razie będzie zaskoczenie jak pyknięcie ostatnio Węgrów przez ogórów z Andory.

wpDiscuz

INNE SPORTY

kubacki
18 stycznia, 18:59