Futbol przegrywa z podziałami? Piłkarze Arabii Saudyjskiej olewają minutę ciszy
Weszło

Futbol przegrywa z podziałami? Piłkarze Arabii Saudyjskiej olewają minutę ciszy

Wiadomo – najlepiej byłoby, gdyby okazje do minuty ciszy na stadionie zdarzały się jak najrzadziej. To wzruszający widok, kiedy dwie przeciwne drużyny i ich kibice potrafią na ten moment się zjednoczyć, ale równocześnie oznaczający, że kogoś zabrakło. Gdy już – niestety – taka okazja się jednak pojawi, po prostu należy okazać szacunek. Reprezentanci Arabii Saudyjskiej najwyraźniej o tym zapomnieli. Lub może nie chcieli pamiętać.

Rzeczywistość, w jakiej obraca się zachodnia Europa, nie jest w ostatnich latach zbyt różowa – o zamachach terrorystycznych w tamtych rejonach Starego Kontynentu słyszymy coraz częściej. Choćby w sobotę wieczorem terroryści wjechali na Most Londyński i tratowali ludzi, później zaatakowali nożami w pobliżu targu Borough Market. Do tego niezwykłego skurwysyństwa przyznało się rzecz jasna Państwo Islamskie i co prawda bandyci zostali zastrzeleni, jednak życia nikomu to już nie wróci. Jeszcze wczoraj z Tamizy wyłowiono ciało 45-letniego Francuza, który był ósmą ofiarą bestialstwa.

I właśnie dlatego przed meczem Australii z Arabią Saudyjską – rozgrywanego w ramach eliminacji do mundialu – zarządzono minutę ciszy. Gospodarze zachowali się jak cywilizowani ludzie, złapali się w charakterystyczny sposób, chcąc w ten sposób oddać szacunek zmarłym. Goście zaś sprawę, przynajmniej w większości, olali. Co prawda choćby zawodnik z numerem 7 – Al Faraj – wygląda jakby całe zajście go interesowało, to już inni jego koledzy kończą rozgrzewkę, chodzą po murawie, generalnie mają w dupie tę podniosłą chwilę. Zajście znajdziecie na tym filmiku (od 17:55):

W przeciwieństwie do jakości obrazu, dźwięk jest skopany, ale wyraźnie słychać, jak publiczność buczy na przyjezdnych. Pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto będzie przekonywał, że reprezentanci Arabii nie zrozumieli o co chodzi, ale dajmy spokój, są na tym świecie pewne uniwersalne gesty. Jeśli cały stadion zamiera w ciszy to nie dlatego, że odbywa się tam akurat zjazd ludzi niemych. Jeśli ktoś celuje do ciebie z broni, to nie dlatego, bo zaraz wyzna ci miłość.

Trudno nawet orzec, co z takim zachowaniem zrobić – czy ukarać, bo choć się niedobrze robi na sam widok, to jednak nikogo do żałoby zmusić nie da rady. Też nikt nie chciałby widzieć w futbolu takich podziałów, ten sport jest też piękny dlatego, ponieważ pozwala zapomnieć o trudach życia codziennego. Na razie więc dobre jest chociaż to, że Arabia Saudyjska dostała w dupę 2:3.

KOMENTARZE (78)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Brak mi wystarczająco obelżywych słów, by to opisać, by mam wrażenie, że zwykłe bluzganie jest nieadekwatne.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Bo to nie czas na bluzganie, tylko niewpuszczanie tej holoty
w kazdej formie.

Yankes

Pierwszy raz Cię zaplusowałem

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Ja tez

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fioot

jasny chuj. 2008 a wyglada jak 1992.

Matthew

To piosenka z drugiej połowy lat 90., jakoś 1997 albo 1998.

fioot

aha, juz sie balem, ze czasoprzestrzen sie zakrzywia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

slimboo

trzeba zrobić remake, w roli głównej Peszko i Siemaszko :))))

Pyszard Retru
Legiónia

Nie bronię ich, ale czy w Europie na każdym stadionie była minuta ciszy jak Amerykanie mordowali Irakijczyków?

fronda

Pierwszy idiota,ale w koncu Petru.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

f: swoja droga ciekawe, że PR ma +1 lajków, tymczasem jak kliknąc, jest ich 3 do 1.
Ktos tu manipuluje….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pyszard Retru
Legiónia

Nie, pod pretekstem walki z terroryzmem (rzekoma broń masowego rażenia) obcy kraj (USA) zaatakował suwerenne państwo, a więc uczynił nawet gorzej. Za wikipedią: Szacunkowa liczbę ofiar po stronie irackiej od marca 2003 do czerwca 2006 wynosi ok. 655 tys. osób, w większości cywilów.

Wojna w Iraku zaczęła się w 2003 roku. Nie przypominam sobie, by dajmy na to na EURO 2004 piłkarze stawali do minuty ciszy ku czci jej irackich ofiar. Innymi słowy – my olaliśmy złożenie hołdu muzułmanom zmarłym w wyniku ataku zbrojnego, teraz muzułmanie olewają złożenie hołdu Europejczykom zmarłym z tej samej przyczyny. Dokładnie to samo, ale sebixy będą widzieć zawsze tylko jedną stronę medalu.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Pyszardzie Retru, mój przyjacielu,
Na forum dziś pisze tu ludzi wielu,
Lecz chyba prawdy ja będę blisko,
Gdy powiem, żeś wsadził kija w mrowisko!

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

GL: Wolałabym… za przeproszeniem… chuja!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lelumpolelum

Irakijczyków nie zabijają Amerykanie, tylko inni muzułmanie, Irakijczyka zabija Irakijczyk. Zabiją terroryści wszelkiej maści, sieroty po Saddamie, które miały wysokie stołki w reżimie a teraz knują przeciwko rządowi z nadania USA. Można powiedzieć, że duża część odpowiedzialności spada na sumienie amerykańskie, bo to Amerykanie obalili rząd wprawdzie zbrodniczy, ale zapewniający jako taką stabilizację. Jednak to nie amerykańscy żołnierze wysadzają się na bazarze pośród cywilów, robią to sfanatyzowani ziomkowie ofiar.

Pyszard Retru
Legiónia

Tak, jeszcze napisz, że od kiedy Amerykanie najechali Irak w 2003 nie zabili ani jednego obywatela tego kraju. 😀 Wszystko to ci wredni muzułmanie przebrani w amerykańskie mundury!

Lelumpolelum

Zabili niejednego, ale z tych 600 tys. to pewnie jakiś nikły procent, jakiś żołnierz, później terrorysta-przeciwnik amerykańskiej okupacji, jakiś niewinny cywil z drona przez przypadek też dostał, ale jak już pisałem, to nie amerykańscy żołnierze organizują co chwila zamachy bombowe na bazarach. Jak Polska była okupowana, to AK nie zabijała bab sprzedających jaja w Warszawie, dlaczego muzułmanie są tacy groźni dla swoich ziomków i wydaje się, że są ich większymi wrogami niż ci straszni Amerykanie.

jeremy

ale AK zabijała okupantów a propaganda hitlerowska nazywała ich terrorystami. Dla nas to bohaterowie. Pewnie podobnie jest też to odbierane przez Arabów. Dla mnie to zachowanie jednak słabe, bardzo słabe

pm

To, że w Europie nie czci się minutą ciszy zamachów w innych częściach świata to jedna sprawa, ale jestem przekonany, że KAŻDA europejska drużyna dołączyłaby do tego, gdyby inna federacja ją o to poprosiła.

A ten gest Arabów jest jakże wymowny w kontekście tego, za którą stroną w tym cywilzacyjnym konflikcie opowiada się Arabia Saudyjska.

SLUMS_ATTACK

Każda poza Bośnią (i Albanią?)

Dr Alban
It's my life!

Nawet Bośnia i Albania. Bo minuta ciszy nie ma związku z religią tylko kulturą, pewnym zachowaniem. Pamiętam taki mecz kadry (za chuja nie mam pojęcia tylko z kim graliśmy) i minutę ciszy przed spotkaniem. Zastanawiałem się dlaczego, komentator później wyjaśnił że chodziło o jakiegoś zasłużonego w ichniejszym kraju trenera który zmarł. Polska oczywiście miała wyjebane na jakiegoś szkoleniowca z zadupia, ale z szacunku dla rywala i ludzkiego życia dołączyła się, by uszanować żałobę gospodarzy. I tego zabrakło właśnie Arabom. Szacunku i kultury. Jak zwykle zresztą.

SLUMS_ATTACK

Każda poza Bośnią i może Albanią

Pyszard Retru
Legiónia

Zdjęcie profilowe pm, tak? Pozwól, że przytoczę Ci porównanie, które trafnie odda zachowanie Saudyjczyków. Ich punkt widzenia jest taki: to tak jakbyś namawiał Polaków, aby stanęli do minuty ciszy w hołdzie zmarłym nazistom.

pm

Porównanie chujowe jak nieszczęście, bo po pierwsze żaden europejski kraj nie okupuje Arabii Saudyjskiej ani tym bardziej nie morduje ludności tego kraju. A po drugie minuta ciszy była dla cywilów, którzy zginęli w Manchesterze i nie mają nic wspólnego z polityką zagraniczną.

Pyszard Retru
Legiónia

USA okupowało Irak i mordowało ludność cywilną tego kraju. Od tego zaczęła się cała dyskusja. Porównanie według mnie było całkiem trafne – Saudyjczycy po prostu przyjęli, że w zamachach zginęli wrogowie ich ojczyzny i wiary (obywatele szeroko pojętego zachodu i chrześcijanie). Wypisz, wymaluj coś jak naziści albo sowieci dla nas.

Frenk

Jedz juz swetru na madere i tam ubogacaj swoją głupotą

pm

Wiesz co, może gdyby mowa była o którymkolwiek innym kraju arabskim to te twoje rozumowanie miałoby jakieś podstawy (choć i tak nie byłyby one zgodne z rzeczywisstością tak na marginesie mówiąc). Ale tutaj mówimy o Arabii Saudyjskiej -największym bodajże sojusznika USA w tej części świata, który również brał udział w okupacji Iraku. Nie jesteś w stanie wybronić swojej tezy.

Pyszard Retru
Legiónia

Zdjęcie profilowe pm – to się zdecyduj – najpierw piszesz to: „A ten gest Arabów jest jakże wymowny w kontekście tego, za którą stroną w tym cywilzacyjnym konflikcie opowiada się Arabia Saudyjska.”

a potem to:

„Ale tutaj mówimy o Arabii Saudyjskiej -największym bodajże sojusznika USA w tej części świata.”

Sojusznik USA, który opowiada się za terroryzmem. Czekam, aż wybronisz się z tej tezy.

pm

Nie ma tutaj żadnej sprzeczności. Arabia Saudyjska z jednej strony jest jest z głównych sponsorów ISIS, a z drugiej strony prowadzi z Amerykanami interesy od wielu, wielu lat. I z resztą w islamie nie ma czegoś takiego jak ogólnego trzymania się razem, bo wspólna wiara. Najwięcej muzulmanów ginie z rąk innych muzułmanów.

Pyszard Retru
Legiónia

Nie ma? To jak wytłumaczysz:
1. Fakt, ze Arabia sponsoruje ISIS;
2. Gest piłkarzy z artykułu?

Amber Mozart

Ale akurat tu się zgadza: Arabia jest zaściankiem jeśli chodzi o prawa człowieka i to jaką władzę sprawują religijni fanatycy. Nawet nie kryją się ze swoim wsparciem terroryzmu. Ale jednocześnie, dzięki swoim pokładom ropy, są czołowym, gospodarczym partnerem USA, dlatego wolno im wszystko. Amerykanie od lat bombardują bliski wschód pod mniej lub bardziej zmyślonymi pretekstami, ale Arabii nie ruszą nigdy. Bo jak masz kasę, to wolno ci więcej.

Aerth

Od kiedy Irak i Arabia Saudyjska to jedno i to samo państwo?

Tande
Lech Poznań

Petru jestes debilem zarowno w realu jak i necie. Powiem Ci tylko jedno: Cztery!!!

fioot

myslalem, ze takich naiwniakow jak komentujacy twoj wpis to raczej nie ma i wszyscy wiedza, ze za isis stoi usa, ale sie kurwa grubo mylilem.

zagadka na dzis: jakim problemem dla belgijskiego araba byloby zaladowac transita butlami z gazem i wjechac na woodstock, glastonbury, jakis parlament europejski czy cokolwiek innego i dlaczego tak sie jeszcze nie stalo?

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Baranku, nie wiem jak u Was w gimnazjum, ale u nas sa zasady. Jak jedziesz w gosci, to szanujesz, ze gospodarz ma życzenia uczcic cos minuta ciszy, taka, elementarna kultura, gimbie

PhoenixLk

swetru – pieprzysz jak poj****

Arabia Saudyjska to głównie sunnici, Irak – szyici…

Mówiłeś o minucie ciszy, jakby ktoś ją nam kazał na cześć szwabów?

Biorąc pod uwagę stosunek między obiema religiami i twoje nawiązanie do Iraku – to tak, jakby ktoś Polakom nakazał minutę ciszy na cześć ofiar z kraju, który był sojusznikiem agresora na Upainę … i to tuż po Wołyniu…

Szczepek
Legia Warszawa

Niestety masz rację. Amerykanie wjechali do Iraku pod pretekstem zabezpieczenia broni masowego rażenia a chodziło o to że Saddam nie chciał sprzedawać ropy za dolary. Arabia Saudyjska jest największym sponsorem terroryzmu ale bierze kupę broni od USA więc to im nie przeszkadza albo kto wie może i nawet jest na rękę bo nic tak nie napędza gospodarki jak ciągłe wojny.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

A tak na serio:
Jak wy sobie wyobrażacie te Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w… KATARZE?
Co…. nikt jeszcze o tym nie pomyślał?
Czekacie na Gołotę?

SLUMS_ATTACK

Normalnie?

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

SA: Widzę że znasz *language*, nawet ten cockney (nie mylic z angielskim!) i jesteś pod wrażeniem słów i mądrości mera londynopolu…

SLUMS_ATTACK

Nie, dla mnie śmieszne jest wymaganie uczczenie pamięci ofiar od kraju który wspiera terrorystów 😀

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Jesli tak, to… Demba Ba… 😉

Hala Madryt
Reprezentacja Królestwa Hiszpanii

mistrzostwa zimą nie będą normalne

SLUMS_ATTACK

Poza tym jakiś problem?

pm

Normalnie, tak samo jak Hitler urządzał u siebie IO w 1938. Przy czym warto jednak zachować skalę, bo Katarowi wciąż daleko jest do III Rzeszy.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

pm: No przeca, nikt nie twiedzi że te NO-GO ZONES w Szwablandzie są wyłącznie katarskie…
I teraz… wystarczy że sie zechcą… OTWORZYC na Niemcy i niemców 😉

PhoenixLk

My sobie nie wyobrażamy… ale kilku gości z fify by zbankrutowało, jakby musieli oddać prezenty…

SLUMS_ATTACK

Ukarać za to że nie chcieli uczcić ofiar minutą ciszy – kisnę.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

3:2 to dostateczna kara? (Mustafa)

zdyrman

problemem chyba jest to, ze wg nich (Saudow) to nie terroryzm tylko swieta wojna. zatem nie „banda debili napierw rozjechala boguduchawinnich cywili……” tylko „swieci meczennicy polegli …..”

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Saudi też poległa… 2:3.
Jakos malo utalentowana rasa w kazdym sporcie.
Bóg nie jest z nimi?

zdyrman

chyba jednak troche ich lubi skoro pod piaskiem schowal im tyle ropy. bez tego to bysmy pewnie nawet nie wiedzieli, ze oni istnieja.

czornidlo

Do jednego mam szacunek rzecz jasna, ale reszta to widać ludzkie śmiecie.

Janko Buszewska
Jadwiżański KS

Panowie! Niezależnie od podziałów i tfuj… preferencji, chyba juz za rok, dwa, spotkamy sie wszyscy w WOT (wocie).
Przydałby sie też nowy… Lepper, taki na miare czasu… i ekranu!

czornidlo

Leppera to ja kurde lubiłem. Szczery rolnik z prostego podwórza, gdzi estudnia stoi na środku…

PhoenixLk

nie dostąpisz zaszczytu (:P) spotkania mnie w WOT – inne województwo ;>

Amber Mozart

Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o prawa człowieka i ludzką przyzwoitość to Arabia znajduje się niemal na szarym końcu. Ale są bogaci i mają ropę, więc zachowanie, które u innych spotyka się z potępieniem i sankcjami, u nich uchodzi na sucho i jeszcze się ich klepie po głowie. Bo za pieniądze można sobie kupić wszystko.

Kanapowy Janusz
Karabakh Agdam

Pan Salman Al Faraj – wielki szacunek. 10 dzikusów biega podczas minuty ciszy, a on stoi niewzruszony. Niby to normalność, ale jednak…

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Oby nie miał kłopotów po powrocie w okowy saudyjskiej dyktatury religijnej.

Malachitowy Amulet

Jeśli zagramy z nimi na mś, to panowie, zero litości połamcie tym kurwom kości!!!

TotalnieWyluzowany
CSKA MOCKBA

Ty jesteś popierdolony gorzej od religijnych fanatyków! To, że ktoś jest chamem, nie upoważnia cie gnoju do nawoływania do zrobienia mu krzywdy. MAm nadzieje że już niedługo za taki wpis będzie z bomby wyrok.

Malachitowy Amulet

Zgłoś mnie do prokuratury pajacu. Niech mnie wsadzą.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Okropnie jestes ponapinany, Ten nick to kompensata?

Uśmiech Koali

Nie sikali, bez przesady z tym tytulem… 😉

Świroos

Na miejscu selekcjonera Australii po minucie ciszy nakazałbym piłkarzom zejść do szatni.

Juri

na miejscu Australijczyków od początku rzuciłbym się tym muslimskim kurwom do gardeł, polowanie na kości, zadna piłka nie stracona etc

Marek Madej

Cholera wie dlaczego muzulmanie olali minute ciszy Byc moze ktos z ich rodziny kolega lub znajomy bral udzial.w zaplanowanej londynskiej akcji To kurwa gorzej niz bydło

dziger

myslalem ze sie do muru ustawili poprostu

pejsbuk

Arab zostanie arabem.
Turcy to samo.

koster

Ale czego spodziewaliscie sie po islamskim scierwie? Wiele ludzi mówi „zwierzęta”. Nie zgadzam się na poniżanie zwierząt w ten sposób

PhoenixLk

karać? Przecież to byłby rasizm…

Ponoć nie wszyscy muzułmanie popierają zamachy…

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY