W Kielcach rewolucja na całego. Po trenerze Bartoszku robotę tracą piłkarze
Weszło

W Kielcach rewolucja na całego. Po trenerze Bartoszku robotę tracą piłkarze

Trzeba nowym władzom Korony Kielce oddać, że działają szybko i sprawnie. Nie zawsze na pierwszy rzut oka rozsądnie, ale zdecydowanie w trybie przyspieszonym. Dopiero bowiem co dowiedzieliśmy się, że w kolejnym sezonie trenerem nie będzie już Maciej Bartoszek, a teraz, raptem kilkanaście godzin po weekendzie wieńczącym rozgrywki, o swoim braku przyszłości w klubie dowiedziało się kolejnych siedmiu pracowników Korony.

Oficjalny serwis internetowy podał dziś bowiem następującą informację.

1) Korona SA nie złoży oferty przedłużenia kontraktów wygasających z dniem 30.06.2017 następującym zawodnikom:

– Milan Borjan,

– Serhii Pylupchuk,

– Michal Pesković,

– Ilian Micanski,

– Vladislavs Gabovs.

2) Korona SA umieściła na liście transferowej następujących zawodników:

– Miguel Palanca,

– Dani Abalo.

Odważnie, naprawdę odważnie. Mamy przecież dopiero piąty czerwca, a wiemy już że nowy trener Gino Lettieri zastanie mocno przetrzebioną szatnię i budował będzie zupełnie od nowa. Jadąc bowiem po kolei.

Milan Borjan – podstawowy bramkarz wiosną, generalnie mocny punkt zespołu, który kilkukrotnie udowodnił, że dysponuje naprawdę sporymi umiejętnościami. Czasem można było odnieść wrażenie, że nie do końca rozumie się jeszcze z nowymi kolegami i pewnie czas działałby na jego korzyść, ale i tak zanotował naprawdę sporo dobrych występów. Średnia 5,36 w klubie, który po podziale punktów mierzył się z samą ligową czołówką? Bardzo atrakcyjna.

Michal Pesković natomiast za wiele sobie w tym sezonie nie pograł, podobnie zresztą jak Ilijan Micański, który strzelił trzy gole, doznał kontuzji i powrotu do Polski nie będzie chyba wspominał najmilej. Nieco więcej spotkań wykręcił za to Gabovs, choć przyznać uczciwie musimy, że fakt iż zostanie pożegnany nikogo zaskakiwać i martwić nie powinien. W styczniu bowiem uznaliśmy go za najgorszego na swojej pozycji w lidze podpierając się liczbami InStat.

Wygrywa Gabovs, bo źle odbiera (45%), co czwarte podanie wali w krzaki (75% celności) i wygrywa tylko 43% pojedynków w ataku. Liczby też ma słabe (mówiąc eufemistycznie) – jajo po stronie goli, jajo po stronie asyst. Archaiczny boczny obrońca, gatunek piłkarza – mamy nadzieję – na wymarciu.

Sporo dobrych meczów rozegrał za to Pylypczuk, a i przecież wystawieni na listę transferową Palanca z Abalo mają duży wkład w wyniki osiągane przez Koronę. Z rozrzewnieniem kieleccy kibice będą wspominać zwłaszcza tego pierwszego, bo wykręcić dziewięć punktów w klasyfikacji kanadyjskiej jest co najmniej przyzwoitym wyczynem.

Niemieccy inwestorzy robią więc w Koronie konkretne wietrzenie i aż sami jesteśmy ciekawi do czego ich to zaprowadzi. Na razie podejmują bowiem sporo decyzji kontrowersyjnych i wszystko wskazuje na to, że kibice klubu od nowego sezonu będą musieli utożsamiać się z zupełnie inną drużyną niż ta, którą stworzył Maciej Bartoszek.

fot. FotoPyk

KOMENTARZE (31)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Baton

Będą dzielnie bić się o spadek :).

P.S – I to po takim sezonie… 5 miejsce w lidze, coś niesamowitego.

Lluc93

Bo odchodzi dwóch bramkarzy, jeden z gorszych obrońców na swojej pozycji w lidze, wiecznie kontuzjowany napastnik, dwóch rezerwowych skrzydłowych i jedynie Palanci szkoda? Bez przesady. Chociaż oczywiście jak tu Burdenski swojego syna i jego kolegów z lig regionalnych będzie ściągał to się dobrze nie skończy.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Żadnych kolegów! Sami fachowcy na swych pozycjach. I proszę mnie tu prezesowego syna nie obrażać, bo się prezes zdenerwuje i mnie skrzyczy!

zawdam

„Mamy przecież dopiero piąty czerwca, a wiemy już że nowy trener, którego nazwiska jeszcze nie znamy, zastanie mocno przetrzebioną szatnię i budował będzie zupełnie od nowa.”

Jak to nie znacie nazwiska trenera? Prziecież Gino Lettieri został przedstawiony pod koniec maja jako następca Bartoszka.

GooDOMaDOM

To chyba jeszcze nie powiedziane info.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

„nie powiedziane”…?!

zawdam

Proszę, tu link do konferencji prasowej z tego niepotwierdzonego info :>

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

No jak to mnie nie znacie? Coś wam nie weszło? To ja się tu u was na forum tak udzielam a wy mnie jako persona non grata (po polsku lokator bez mebli) traktujecie?

MaximTsigalko
Jesteśmy Waszą Stolicą Mody

Ech, stażyści, stażyści…

Krzysztof.Reperowicz

Buahahhahahaah w tym weszło to niezłe gagatki pracuj, robi pojazd a nawet nie widzą że jest nowy trener. Kompromitacja za kompromitacją. Tych wypocin potem nie czytałem bo co może wiedzie ktoś, kto nawet nie wie kto jest trenerem, buhahhahahaaaaaaa

Krzysztof.Reperowicz

P.S. te gamonie nawet sami nie czytają weszło, bo o tym na weszło pisali.

milosh

dopiero co sezon 16/17 się skończył a tu już wiadomo kto poleci w 17/18 z ekstraklapy.

czekam na przyjście ulubieńca Franza i podobnych tego typu wynalazków z siódmej ligi niemieckiej.

Lluc93

W sumie z całej tej plejady gwiazd to Palancą pewnie tylko będą się interesować inne polskie kluby.

GooDOMaDOM

Double – decker z Niemiec wypchany pseudo piłkarzami już w drodze do Kielc. Będzie się działo

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Zdziwieni? Zaczynamy nasze rządy znaczy ja i prezes BudReński… Trzeba oczyścić kadrę i zrobić miejsce nowym. Prusak, Koj, Marcjanik, Grzelczak, Ubiparip, Abbot, a no i syn prezesa przecież! Hej wielka Korona, Korona Grande, eine grosse Korona spielen!!!

gnom

Już się zaczyna „Korona do spadku” jak co sezon :)))

AdamFaken

Widzę że w Kielcach zamiast doceniać umiejętności docenia się szmaciarstwo, bo „zawodnik” o nazwisku górski niema nic wspólnego z grą w piłkę (totalnie zerowe umiejętności) a jednak pozostaje. Chyba liczą na tą jego mocniejszą stronę jaką zaprezentował w swoim meczu życia przeciwko Wiśle :)

HeniekPajak

Górski jest tylko wypożyczony z Jagielloni