No to oficjalnie: Ruch bez licencji
Weszło

No to oficjalnie: Ruch bez licencji

Licencja Ruchu Chorzów na grę w Ekstraklasie została oficjalnie cofnięta. W Chorzowie mogą już więc przestać krzyczeć o ręce Siemaszki i wreszcie zmienić płytę: ligi pozbawiło ich nieudolne zarządzanie, niedotrzymywanie umów, bezmyślne próby zatajania faktów pogrążających chorzowski klub. Czy ktoś strzeliłby im gola ręką czy po rajdzie od pola karnego – na jedno by wyszło.

Janusz Paterman wypowiadał się o opublikowanych przez nas skanach dokumentów z pogardą („Nie wiem, jaką decyzję podejmie komisja, ale na pewno nie wyda werdyktu na podstawie świstka papieru”), no i masz ci los – w jakichś niewyjaśnionych okolicznościach wyszło się, że ten świstek papieru jednak stanowi podstawę do odebrania licencji. Oczywiście w Chorzowie dalej mogą mówić, jakie to Weszło złe i niedobre, ale prawda jest taka, że Ruch mógł udowodnić swoją nieskazitelność w dziecinnie prosty sposób. Wystarczyło wykazać, że wszelkie zobowiązania wobec piłkarzy są już uregulowane. I już, tylko tyle! Taki kwit nie został jednak przedstawiony, więc Komisja Licencyjna wyboru nie miała żadnego.

Ostatecznie Ruch pozbawił się licencji przez pół miliona złotych. Pół miliona złotych, czyli pewnie jedną czwartą tego, co można było zarobić na sprzedaży Patryka Lipskiego. Tego samego Lipskiego, który z Ruchu odszedł za darmo, po tym jak nie znalazły się środki na opłacenie jego trzymiesięcznych zaległości. Gdyby w Ruchu ktoś miał głowę na karku, gdzieś w okolicach stycznia stwierdziłby tak: – Słuchajcie, sprzedajmy teraz tego Lipskiego, możemy mieć kłopot z kasą na finiszu rozgrywek, a taka poduszka bezpieczeństwa na pewno się nam przyda. Młody jest, więc chętny na pewno się znajdzie. Byłoby to rozsądne wyjście z sytuacji? Pewnie. No i niech ten Ruch oddałby Lipskiego nawet za promocyjną bańkę. Może i byłoby to sprzedanie obiecującego grajka poniżej wartości, ale w szerszej perspektywie uratowałoby klub. Prezes Ruchu poproszony o uregulowanie zaległości powiedziałby dziś tylko, w której szufladzie leży kasa. Ruch po raz kolejny pokazał jednak, że o szerszą wizję posądzać go nie ma sensu i wolał straceńczą taktykę „zastaw się a postaw się”. Lipskiego już dawno w klubie nie ma, a zaległości jak były – tak są.

Ruch oczywiście tak czy siak nie znalazłby dla siebie miejsca w Ekstraklasie, więc teraz gra toczy się o coś zupełnie innego – prawo do uczestnictwa w pierwszej lidze. Na niekorzyść chorzowian działa fakt, że przepisy licencyjne dla Ekstraklasy, I i II ligi są niemalże identyczne. Oznacza to tyle, że jeśli Ruch chce występować na boiskach pierwszej ligi, musi opłacić piłkarzom pół miliona złotych zaległej premii. Cała niespłacona nagroda wynosi oczywiście jeszcze drugie tyle, ale akurat ta zaległość przejdzie już na poczet kolejnego procesu licencyjnego. Zupełnie tak samo jak na poczet przyszłego procesu licencyjnego przejdzie zaległe pół miliona (tyle że w euro), które chorzowianie zalegają Norymberdze za wykupienie Mariusza Stępińskiego. Nawiasem mówiąc, jeśli od spłaty tych zaległości nie jest uzależniona licencja – Niemcy pewnie szybko pieniędzy się nie doczekają. Ruch dodatkowo będzie musiał opłacić zaległości Dariusza Gęsiora z fundacji i przedstawić realną prognozę finansową.

Ruch przedstawiający realną prognozę finansową – przeczytajcie to zdanie na głos i spróbujcie się nie zaśmiać.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (30)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Bbfan

Ruch nie musi krzyczeć, ale Łęczna może….

tolep
Hejko Lejorz

11/10

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

No to się kadra rozsypie. Trza nam szybko brać Koja. Ukoi me nerwy o linię defensywną Korony. A Lech na rywala dla Prusaka (kupię z Łęcznej).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Ładnie to tak w metrykę zaglądać? Ja czysto sportowo paczę ( a w tajemnicy powiem, że Surmy to się trochę obawiam, bo ponoć ma brata w telewizji).

marcinw13
Manchester United 1997/98

Łukasz Surma ma a przynajmniej 4 lata temu miał brata, Filipa, pracującego w, bodajże, tvn.
Mieszkałem z nim w jego mieszkaniu, wynajmowaliśmy od niego pokój z dziewczyną. 😉

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Wspaniała dedukcja mój drogi Watsonie.

YeahBunny

Gino, ale bierzecie młodego Burdenskiego, zwanego „Maradoną z Bremy”?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Ja nawet nie widzę potrzeby ogłaszania tego, bo przecież to tak oczywiste. To będzie mózg, serce, wątroba i śledziona drużyny centralnie sterowanej. Już widzę jak powie mi, że zagra w pierwszym składzie. Ja spytam skąd ta pewność, a on odpowie, że tata mu mówił.

YeahBunny

a ty mu odpowiesz, że nie tylko śledzioną będzie, ale i kapitanem oraz wykonawcą wszystkich stałych fragmentów (pierwszy wszystko, trzy rogi i karny),
a jak zapyta skąd wiesz, to…odpowiesz mu to samo – twój tatuś mi powiedział…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Rozwinie się, bo od nowego sezonu zaczynam w niej pracę!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Jestem trenerem pracującym i żadnej pracy się nie boję. Myslisz, że czemu mnie Budrenski prezes zatrudnił? Ale spokojnie, Dołki należy kopać powoli, a dokładnie, więc Adaś ma jeszcze troszkę czasu, jednak gdy wpadnie, to na amen!

Monterotondo10
Cisy Nałęczów

Gino! Va fan culo kacco! !

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Silencio paputo ( po waszemu to ponoć „morda kapciu”, czy jakoś tak) 😀

megozn1k

No tak. Mieli się włamać do budynku Ruchu i wykraść papiery, żeby sprawdzić czy nie było żadnego wałka 😀 Zrobić szwindel z jakimkolwiek urzędem jest bardzo prosto, tylko, że po czasie wszystko wychodzi i tak było w tym przypadku. Nie wina komisji ligi, że Ruch przedstawił papiery w których wszystko się zgadzało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Nie jestem ekspertem ale komisja licencyjna zdaje się nie jest żadnym organem ścigania, prokuraturą czy inną policją śledczą. Nie należy do ich obowiązków (ani nawet uprawnień) robienia przeszukań klubowych budynków czy szafek działaczy jakież to oni tam dokumenty świadczące o kreatywnej księgowości chowają.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

megozn1k

Komisja jak sama nazwa wskazuje analizuje złożone papiery i wydaje decyzję. Nic więcej nic mniej. A jeżeli papiery są trefne to piłkarz robiony w chuja idzie do dziennikarza albo bezpośrednio do KL i sprawa wychodzi na jaw. I tak samo było w tej sytuacji. Wątpię, żeby weszło samo z siebie na to trafiło. A jak żaden piłkarz słowa nie powie, to widocznie mu zaległości aż tak bardzo nie ciążą.

Generalnie working as intended.

crespo1

Złe Weszło!

Aerth

Nosił wilk razy kilka… Ruch się ślizgał i to była kwestia czasu, aż coś nie wyjdzie.

KO
AS Roma

Oglądaliście kiedyś taki serial święta wojna na tvp2? Tytułowy Bercik dziś znów ma okazję zanucić, tak jak robił to w serialu, Ruch Ruch chorzowskie psy… Szkoda tego klubu ale jak gdzieś ktoś tu napisał wrzód kiedyś musiał pęknąć. Pozostaje wierzyć w odnowę w pracy od podstaw bo reszta jest milczeniem.

Wicher

Lecą dwie kaleki, które już dawno powinny zluzować miejsce w Ekstraklasie dla innych. Może to nie da zmiany jakościowej, ale wole patrzeć jak co jakiś czas na finiszu farci się komuś innemu niż któryś raz Łęcznej, albo Ruchowi z licencją.

Staszek Anioł

Przynajmniej nie będą w Chorzowie biadolić, że spadli tylko przez brak licencji.
Zresztą w ogóle spadły dwie najgorsze drużyny E-klapy bez podziału punktów. Inna sprawa, że Arka i Cracovia dzielnie dotrzymywały kroku.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Spadli przez zły PZPN (ujemne punkty), złych wierzycieli (chcieli zwrotu długów), pazernych piłkarzy (chcieli dostawać pensje), a już szczególnie Lipskiego (miał czelność rozwiązać kontrakt), chuja Siemaszkę (no ręka była). Takie są fakty! Nikt mi nie wmówi, że byli zwyczajnie chujowi…

Staszek Anioł

I jeszcze ten cały Przytuła, ekspert od siedmiu boleści, mi się przypomniał: „Górnik gra znakomitą rundę”.

Kuźwa, Przytuła, nie wszyscy muszą równać do ciebie z poziomem! Znakomita runda Górnika to – uwaga – 19 pkt w 17 meczach, 5–4–8, bramki 26–29 i 15. miejsce w tabeli, czyli spadek i awans o ZERO miejsc w porównaniu z zimą.

Znakomitą rundę to grają Legia, Jagiellonia, Lech i Lechia…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

headcharge

Ciekawe ile Ruch wisi Komisji Licencyjnej za to sztuczne otrzymywanie licencji? – Ale tego pewnie nie ma w papierach…

wpDiscuz

INNE SPORTY