Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ
Blogi i felietony

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Na pewno dla lansu. Ustawka pod media. Ocieplanie wizerunku. Te trzy hasła działają na mnie mniej więcej tak jak pyłki traw, dzięki którym od maja do lipca chodzę zapłakany. Nie sądzę, by istniało wiele zjawisk bardziej destrukcyjnych w kwestii zaangażowania społecznego niż tak prymitywna krytyka działalności charytatywnej czy innych form wolontariatu. Doktor Magdalena Ogórek, jakkolwiek oceniać jej postać oraz dość drastyczną zmianę poglądów, sama z siebie, z własnej woli, bez wianuszka paparazzi za plecami i bez sondażu przeprowadzonego w ośrodku badania opinii publicznej przed rozpoczęciem działania, uczestniczyła w pracach IPN-u na „Łączce”, w miejscu pochówku ofiar komunistów. 

Nie poszła tam z kamerami TVP Info. Nie poszła tam na piętnaście minut, by cyknąć fotografię, wrzucić na media społecznościowe i wrócić do kawiarni. Na siedem godzin pozbyła się swoich eleganckich sukienek stawiając na odblaskową kamizelkę, w której zasuwała fizycznie razem z innymi poszukiwaczami, którzy chcą przywrócić godność ludziom zamordowanym w pierwszych latach po wojnie. W sieci pojawiła się jedna fotka – na profilu samych poszukiwaczy IPN-u, którzy stwierdzili, że to ogromny zaszczyt, że tak znana osoba udziela im bezinteresownej pomocy w ciężkiej i bardzo specyficznej pracy na Powązkach. Wystarczyło. Rozpętała się potężna burza nad tym, jak niedoszła prezydent i obecna komentatorka telewizji publicznej ośmieliła się dokonać tak ohydnego aktu, jakim bez wątpienia jest wolontariat.

Bo to dla lansu. Bo to dalsze uwiarygodnianie się w oczach obozu zwycięzców, do którego dr Ogórek wskoczyła dość niedawno. Bo to taniec na grobach, bo to nie jest miejsce dla celebrytów, bo to nie jest z czystej potrzeby serca.

Okazało się, że dziesiątki ludzi znają motywacje wolontariuszki zdecydowanie lepiej niż ona sama. Co więcej, uważają, że jakiekolwiek obiektywne dobro – na przykład cały dzień pracy, w której nie zarobi się ani złotówki – jest niejako unieważnianie przez domniemaną „nieczystość intencji”. Innymi słowy – jak masz coś zrobić „pod publiczkę” to lepiej nie rób w ogóle. Okej, może i ten chłopczyk, na którego leczenie Marcin Gortat wpłacił przeszło 100 tysięcy złotych jest wdzięczny, ale o ile lepiej postąpiłby koszykarz, gdyby się nie ujawnił! Albo w ogóle nie wpłacił, wtedy nie byłoby problemu, że „buduje wizerunek” czy „lansuje się na chorych”.

Ja pierdolę.

Wybaczcie wulgaryzm, ale emocje narastały we mnie odkąd tylko sobie przypomniałem te obrzydliwe tweety i komentarze. To jest absolutne zdziczenie, wykręcenie wszelkich pojęć i hierarchii wartości. Krytykowanie dobroczynności w imię jakiejś zmutowanej szczerości, która miałaby stanowić wartość nadrzędną nad wszystkimi pozostałymi. Lepiej być szczerym chujem niż „fałszywym” filantropem. Co z tego, że na byciu szczerym chujem najbardziej zadowolony będzie co najwyżej pan Everyman z Internetu, podczas gdy najbardziej fałszywa filantropia przyniesie wymierne korzyści osobom w ten czy inny sposób pokrzywdzonym przez los. Liczą się chęci, nie czyny. Liczą się intencje, nie namacalne efekty.

Paranoja, która zresztą w Internecie przewija się od lat. Ilekroć informuję o akcjach charytatywnych prowadzonych przez kibiców (nadchodzi dzień dziecka, sprawdźcie, ile Domów Dziecka, Samotnej Matki i biednych rodzin odwiedzą kibole z całej Polski), od razu słyszę: „a mnie to bydło przystanek sprejem pomazało”. „Wybielają się”. „Ocieplają wizerunek, żeby potem znów demolować wiaty”. Oczywiście pan krytyk X charytatywnych zrywów za często nie wykonuje, co nie przeszkadza mu krytykować kiboli Legii, którzy zebrali prawie 50 kafli na karetkę pogotowia, czy tych z ŁKS-u, którzy wyprawili wigilię na ponad 400 talerzyków dla dzieciaków, które miały nieco mniej szczęścia na starcie.

Myślę że najbiedniejsi rodacy z Kresów mają głęboko w nosie, kto dostarczy im paczki na święta. Myślę że chorującym dzieciakom kompletnie wisi, kto zrzuca się na ich operacje i jakie kierują nim pobudki. Jestem wręcz pewny, że rodzinom, które wciąż poszukują swoich zmarłych nie robi różnicy, czy w poszukiwaniach uczestniczy doktor IPN-u, czy doktor Ogórek.

Mógł tam pójść każdy, ale poszła dr Ogórek. Mógł o polskie mienie zrabowane podczas wojny walczyć każdy, ale walczyła dr Ogórek. Mógł karetkę ufundować każdy, ale ufundowali legioniści.

Dlaczego jest to moim zdaniem takie szkodliwe? Ano dlatego, że z doświadczenia wiem, jakie zawstydzające są tego typu komentarze. Jak torpedują ludzkie chęci, by zrobić cokolwiek ponad jedzenie, spanie i zarabianie. Dobry przykład to akcja Krzyśka Stanowskiego, „Dobro wraca”. W całej rozciągłości zgadzam się z tym, że nagłaśnianie każdej najdrobniejszej wpłaty i każdego wysłanego smsa to cała tajemnica świetnych wyników, jakie przynosi co miesiąc cała inicjatywa. Ale skoro zawsze znajdzie się jakiś baran, który skrytykuje Marcina Gortata, że wpłaca za mało – to i mnie robi się głupio, że wpłacam 20 złotych a nie 50, albo 50 a nie dwieście. Ilu jest ludzi jak ja? Którzy chętnie wrzuciliby screen swojej wpłaty, pokazaliby swoje wsparcie dla akcji, ale stwierdzają: „e, tak symboliczne, że głupio”? A ilu dzięki tej krótkiej wrzutce, dzięki temu pochwaleniu się przez kogoś innego dowiedziałoby się o akcji? Stwierdziłoby, że „może też warto się zaangażować”?

Jestem pewny, że za przykładem Magdaleny Ogórek pójdą inni, mniej, bardziej znani, z czystszym czy brudniejszym sumieniem. Ruszą na „Łączkę” czy do innych form wolontariatu, bo pani z telewizji dała dobry przykład. To jest kapitał, którego nie możemy naruszać, którego po prostu nie można atakować.

Dla mnie godna wszelkiej chwały jest dwuzłotówka wrzucona w świetle kamer do puszki WOŚP i przelana anonimowo dyszka na subkonto siepomaga.pl. Godna wszelkiej chwały jest akcja „Głodnych nakarmimy” ONR-u i zbiórka odzieży dla uchodźców organizowana przez katowickie i krakowskie knajpy. Pomaganie jest jednym z ostatnich elementów życia, w którym nie oceniamy siebie nawzajem przez pryzmat poglądów politycznych czy stopnia zainteresowania problemami Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli i tutaj zaczniemy oceniać, kto jest „odpowiedni” a kto „nadaje sprawie polityczny wydźwięk” po prostu utoniemy w szambie.

KOMENTARZE (96)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74

Jak to jest dla ciebie dobry artykuł, to dobrym obiadem jest dl ciebie kał smażony z mc donalda. Kurwa, ludzie, czy już w Polsce szkoły pozamykali, że taki Olkiewicz skompromituje się publicznie, a jakiś człowiek napisze: dobry artykuł?

Czy ty czytałeś cokolwiek w życiu? Prócz broszurek, agitek i innego gówna?

Poziom tego artykułu tkwi grubo poniżej mułu, kału i zwłok kurw w rodzaju ogórek, poniżej wszelkiego dna.

Ponadto Ci powiem, recenzencie, że mam jakieś dziwne przeczucie, że to nie jest szczery artykuł, tylko jakieś pierdolone podanie o pracę

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74

Może masz rację, irytacja odebrała mi umiar. Ale weź się tu nie wkurw, kiedy ktoś gloryfikuje polityczną szmatę, która wczoraj brzydziła się wrogów ludowej ojczyzny a dziś jako wolontariusz idzie na ekshumację.

Nie bier tego do siebie, tu chodzi i zasady, nie ludzi. Jak uraziłem, przepraszam

YNWA

No dobrze. A teraz nieśmiertelne zdanie:’ tylko krowa nie zmienia zdania’. Nigdy nie dowiemy się co jej tam zaiskrzyło w łepetynce, ale za to jestem pewien, że będzie miała mało naśladowców.

Raskolnikov74

YNWAZdjęcie profilowe ... Owszem, tylko krowa czy osioł nie zmienia poglądów. Ale odróżnijmy ludzi mających prywatne poglądy od polityków, do których zalicza się ta Pani (pozwolę sobie pominąć te hańbiące nazwisko), rzadko którzy politycy mają poglądy. Owa Pani udowodniła to po raz tysięczny, wyczuła szansę na jakieś stanowisko w IPN, Orlenie czy innym państwowym syfie. Wierzysz, że jest inaczej? Twoje prawo, pożyjemy zobaczymy….

YNWA

Święta racja, dlatego pociągnąłem Cię za język. Na przysiędze Dudy było widać, że jest tam dla fruktów, a nie z przekonania. Dla mnie to jest jedna banda na usługach Jankesów, a to nic dobrego nie wróży. Pewnie dlatego dopatruję się dobrych cech u rządzących, bo inną opcję ciężko dopuścić na zdrową, nieparanoiczną logikę.

PhoenixLk
Legia Warszawa

słyszałeś może o tym, że każdy ma prawo do naprawy swoich błędów?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Debilu – jeśli uraziłem przepraszam, ale to w gruncie rzeczy eufemizm, bo sa jeszcze stadia imbecyla i idioty – czerpiesz wiedze o ludziach z tytułów (bo chyba nawet nie z artykułów) lewackich szmatławców?
Daj coś na potwierdzenie swej durnej tezy, że dr Ogórek „wczoraj brzydziła się wrogów ludowej ojczyzny”.

Raskolnikov74

Dję ci dowód, że wczoraj Ogórek brzydziła się Żołnierzy Wyklętych. Otóż, Leszek Miller i SLD to spadkobiercy ubeków i Ogórek chciała zarobić trochę kasy, przy okazji przyjmując poglądy sowieckich zdrajców z SLD. A teraz taki Olkiewicz pisze, że Ogórek to spoko jest, wcale nie brzydzi się żołnierzy wyklętych i wcale nie jest prostytutką polityczną. Kurwa, Piotrowicz też nie jest prostytutką, zbrodniarzem komunistycznym i kurwą zwykłą? Przecież on za roznoszenie ulotek mojego wujka skazał na 2 lata więzienia a mnie 12 latka pałowano i duszono na komisariacie milicji, a teraz te pisowskie kurwy na czele z Piotrowiczem tropią lewaków? Weźcie zacznijcie myśleć

Raskolnikov74

PS. Moje komentarze pod tym artykułem też zresztą są nie na poziomie, ale wkurwiłem się po prostu

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Odpowiem (abyśmy się dobrze zrozumieli) w twoim plugawym narzeczu towarzyszu: wypierdalaj do mauzoleum obciągnąć druta mumii Lenina.

Raskolnikov74

Zawisza Czarnecki, do mnie pisałeś? Mnie, człowieka o ściśle prawicowych poglądach wyzwałeś od lewaków? Wyzywam cię na pojedynek! Bądź człowiekiem honoru

Marek Bielski

A i owszem; i Ogórek ok i artykuł dobry, ale niepokoi mnie jedna rzecz.
„Te trzy hasła działają na mnie mniej więcej tak jak pyłki traw, dzięki którym od maja do lipca chodzę zapłakany.”
Z powyższego cytatu wynika, że albo autor nie dba o zdrowie, albo Stanowski jest słabym płatnikiem i autora nie stać na dobrego laryngologa i zakup antyalergenów.

Raskolnikov74

A ja się pytam, dlaczego mój komentarz został „ukryty”? Czy wy sobie nie zdajecie sprawy, że stosujecie komunistyczną cenzurę? W moim komentarzu nie złamałem prawa, nikogo o nic nie pomówiłem, po prostu wyraziłem opinię, w dodatku mocno antykomunistyczną. Panowie, coś złego tu się dzieje. Ja za komuny jako 12 latek roznosiłem ulotki Solidarności Walczącej, za to mnie dziecko spałowali okrutnie dwa razy, a teraz kurewski komunistyczny piss swoimi mackami sięga portali futbolowych, na których ukrywa komentarze, bo są nieprawomyślne? Ocknijmy się!!!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74

thementalistZdjęcie profilowe ... Aha, nie wiedziałem. Lecz mimo to nie są to zasady dyskusji obywatelskiej i demokratycznej debaty. Słaba ta zasada. Ale dzięki za wyjaśnienie. Utwierdziłeś mnie tylko w przekonaniu, że każdy osobnik którego poglądy nie zgadzają się z demokracją ludową, jest usuwany z przestrzeni publicznej. Wiesz, co to jest demokracja ludowa, prawda?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marek_Ramoniak

Nie kradnie, doszedł do tego ciężką pracą. Za te 100 koła mógłby kupić sobie szafę ubrań, drogi zegarek, skrzynkę drogiego wina… ale o dziwo dał choremu dziecku. A Ty się kurwa przypierdalasz, eh…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Po co gadac z fiootem?

k_wiaderny

Nie zrozumiałeś artykułu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

k_wiaderny

Nie, Gortat to tylko przykład. Chodzi o to, że takiemu choremu dziecku zwisa, kto i z jakimi intencjami daje pieniądze na jego operację- najważniejsze, że będzie zdrowe, to jest istotne. A to całe lansowanie może pomóc innemu dziecku, bo ktoś obejrzy tweeta/zdjęcie i pomyśli, że może i on dałby na inne dziecko…
Patrz na to z tej strony, z perspektywy chorego dzieciaka, a nie kogoś, kogo wkurza, że darczyńca strzeli sobie przy okazji fotkę. Niech sobie strzela, jeśli to komuś innemu pomaga.

Czacha
Legia Warszawa

A pomyślałeś ile innych akcji robi Gortat o których nic nie słychać, wpłacił i chwała mu za to . Ilu innych wpłaciłoby takie kwoty? Gra w kosza , ktoś go wypatrzył i sprowadził do NBA ,to że tam zarabia tyle to coś złego ? Każdy by chciał robić w życiu to co lubi i piąć się po szczeblach kariery dostając za to coraz większą kasę. Jednym się udaje inni muszą obejść się smakiem.

Janekko

Z tego co wiem Gortat od paru ladnych lat podczas krotkiej przerwy po bardzo ciezkim sezonie, powieca swoj wolny czas i jezdzi po Polsce organizujac campy koszykarskie dla dzieciakow. Angazuje sie choc nie musi, moglby grzac dupe na wyspie bo pieniedzy mu nie brakuje.
A Ty co robisz w wolnym czasie?

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Leczy kompleksy

TotalnieWyluzowany
CSKA MOCKBA

Ogórek to szczyt hipokryzji i politycznej prostytucji. Wyjechała na plecach postkomunistów, taka miłośc z Milerem była! A u kogo praktyki robiła? U Kwacha. Potem poczuła koniunkturę i przeszła na kato-faszystów. To jest nic nie warta chorągiewka, gdzie wiatr zawieje tam poleci. Dno i metr mułu. Dorównuje Gosiewskiej która 18 lat po rozwodzie wielce kochająca się zrobiła żeby na trumnie pare groszy wyrwać i do żłoba się dorwać. Tfu!

borys

100% racji.

bastion79
KS Milan

Nic dodać, nic ująć.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

No i co z tego? Wielkie halo, swiat sie zawalil, apokalipsa

PeachFace
Pogoń Banie Mazurskie

i tak bym ruchał

YNWA

Dobrze, a teraz powiedz ile skardzionych polskich dzieł sztuki ściągnąłeś do kraju, a potem komentuj jej poczynania.

Raskolnikov74

O nie nie, nie masz racji. Pani Ogórek zawsze szanowała żołnierzy wyklętych, nigdy nie była chorągiewką, zawsze była po prawicy.

W sumie szkoda słów, raz w dupę to nie pedał – raz Ogórek to nie kurwa

Sto procent racji, TotalnieWyluzowany

Nie wiem, co Olkiewicz chciał osiągnąć tym felietonem, chciał być zauważony, zaproszony na jakąś ekshumację czy za Misiewicza się szykuje?

Niech ich chuj jasny, z obu stron debile i prostytutki.

A taki chuj Panie Olkiewicz, nie zatrudnią cię w TVPiS, choćbyś nie wiem jak skamlał, na przykład takim szmatławym felietonem.

Przecież to co napisałeś, to agitka rodem z pięćdziesiątych lat. Oj Olkiewicz Olkiewicz, czyś ty aby nie taki ogórek?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

No konfabulatorzy – podajcie przykład na zmianę poglądów. Nie dziwię się, że z takim mięsem wyborczym demokracja nie ma szans. :)

TotalnieWyluzowany
CSKA MOCKBA

Pokaż mi gorszą prostytutkę polityczną w Polsce. Naturalnie poza Czarneckim, tego nie pobije nikt i nic.

00041G7H69TFKMGG-C116-F4.jpg
z17760643Q,Magdalena-Ogorek-i-szef-SLD-Leszek-Miller-chwile-p.jpg
d204889b-b868-4d25-8f76-b91321db2b4c_900x.jpg
Raskolnikov74

Myślę, że pozamiatałeś! Ale i tak dla dresiarzy i głosujących na piss jesteś lewakiem : -) Gratulacje z pomysł z fotkami. Dyskusja zakończona, Ogórek to zwykła kurwa

Marek_Ramoniak

Brawo za ostatni akapit – głos rozsądku, który ostatnimi czasy jest równie częsty jak deszcz na Saharze.

baran

Paranoja. Niedługo będziemy się pytać sklepowej, fryzjera, mechanika jakie ma poglądy polityczne i od tego będziemy uzależniać wykonanie usługi. Żaden polityk, komentator, dziennikarz nie będzie wmawiał kogo mam nienawidzić a kogo uwielbiać. I od tego uzależniał czy jestem łachudrą, czy przyzwoitym smykiem.

DrMabuse
Wisła Kraków

Ogórek to casus pani Michalik, tylko w drugą stronę. Bez kamer TVP? A kto teraz tak robi lans? Dzis lans to FB i Instagram. Wszystko się zgadza.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

W zasadzie pompatyczność Twoich felietonów Jakub skłoniła mnie do rozważań, że byłbyś świetnym pisarzem propagandowym w sowieckiej Rosji. Oczywiście nie byłoby to możliwe ze względu na Twoje poglądy i czasy, w których żyjemy, ale te pełne przekonania słowa, że teraz idąc za przykładem inni też mogą zacząć brać udział w zbiórkach, te pełne światłości i nadziei słowa, no nadawałbyś się. Oczywiście nie odbierz tego jako negatywnego spostrzeżenia, ot takie luźne myśli.

W każdym razie nawet gdy organizacje przestępcze wspierały ubogich i pokrzywdzonych to jakoś byłem obojętny, ale gdy tylko zobaczyłem w tekście ONR to już mnie nerwy noszą. Nie ma w Polsce większej bandy troglodytów tak uszkodzonych intelektualnie jak oni. Ciekawe czy tak jak klasyfikują łatwo ludzi na gorszych i lepszych rasowo i ideologicznie to czy tak samo skrupulatnie wybierali w swojej akcji wsparcia.

Raskolnikov74

Przecież Olkiewicz ma poglądy komunistyczne. Byłby dobrym enkawudzistą. Wiesz dlaczego? Jest taki dowcip: co nie podobało się Jarosławowi Kaczyńskiemu w systemie komunistycznym? Że to nie on był I sekretarzem PZPR :-)

I śpijcie dobrze, nie ma co się denerwować karierowiczami i niedokształconymi lewicowymi felietonistami jak Olkiewicz, Ziemia jest duża, nie musimy się zabijać, pokój wam, dobranoc :-)

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Guzik mnie obchodzi, jaką motywacje ma ten czy inni darczyńca. Może to być najbardziej cyniczny lans, ale pieniądze trafiają do potrzebujących i tylko to jest w tym istotne. Co do działań kibiców. Czy wybielają się, czy nie? Nie wiem. Po prostu nie należy akcji charytatywnych zestawiać z codziennymi akcjami typu ustawki czy inne grzeszki. Innymi słowy kibole pomagają- trzeba docenić. Rozrabiają – krytykować. Tyle. Podobnie rzecz ma się ze wspomnianym ONR-em. Nie cierpię tej organizacji i wszystkiego co sobą reprezentuje, ale jeśli pomaga biednym, to takie działanie pochwalę, choć nie polubię ich nigdy.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

W punkt!!

JC

„dość drastyczną zmianę poglądów” nie bardzo rozumiem co autor miał na mysli pisząc to??? Byłbym wdzięczny za wyjasnienie, gdyż ja nie zauwazyłem żadnej zmiany poglądów u pani Ogórek.

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

No jak nie zauważyłeś? Najpierw Leszek, lwica lewicy itp. pierdu, pierdu, a teraz głęboka kato-prawica i poglądy o 180 stopni w drugą stronę. No jak to nie jest radykalna zmiana poglądów, to ja już nie wiem. Przecież nie zakochała się w pisiorach tylko i wyłącznie dlatego, że teraz rządzą… prawda? oh, wait……. 😉

YNWA

Lwica lewicy jest tylko jedna 😉 Pani Jakubiak i nic jej nie zastąpi hehe

JC

To że pokazywała się w towarzystwie Milera czy Kaczyńskiego, to ma świadczyć o zmianie poglądów??? To że Miler jest trochę bardziej wolnorynkowy od Kaczyńskiego, a Kaczyński trochę bliżej Rydzyka ma świadczyć o zmianie poglądów Ogórek. No bez jaj. Z tego co ja widzę, to Ogórek jest bardziej wolnorynkowa od Milera nie mówiąc już o Kaczyńskim, do tego jest praktykującą katoliczką z czym nigdy się nie kryła.

YNWA

Ja to myślę, że wolnorynkowość Jarkacza określiły wybory w 2007. Chłop obniżył to co mógł, a elektorat dalej głusuje inaczej. To na logikę- wsadzić ludziom do portfela realny pieniądz i już inaczej ćwierkają. Nie jest tak? Gdzie nie pójdę do sklepu, praktycznie codziennie słyszę magiczną formułkę ‚ 500 plus’. Dało ludziom do myślenia, że jednak się da i każdy polityk o tym wie.

Pirx72

Qrwa startowała na prezydenta z ramienia SLD.Wystarczy ?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nie – nie wystarczy (tym bardziej, że PiS to też lewica tylko, że narodowa) – wciąż czekam na przykład zmiany poglądów. Np. była za aborcją, a teraz jest przeciw. Ktoś poda jakis przykład czy tylko będzie bredzić?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Podaj przykład na zmianę POGLĄDÓW. Dowolny – chyba potrafisz? Jedyne co zauważyłes to zmianę miejsca głoszenia poglądów, a nie zmiane poglądów.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Dzięki. Już myslałem, że sa tu sami yntelygenci oceniający książki po okładkach.

reget

Jakoś zabrakło mi krytyki w stronę kibiców za coroczne chamskie atakowanie i bluzganie na Owsiaka. Ciekawe dlaczego. Aha, to Olkiewicz.

Urkides
Legia Warszawa

Przypomnę panu Olkiewiczowi że tzw działalność charytatywna jest starym sposobem na ‚wybielanie sie”. Al Capone bardzo dbał żeby na ulicach dzielnic gdzie „panował” nie było drobnej przestępczości. Pablo Escobar budował szkoły w Medelin, dawał datki na sieroty. Niejaki dziad z Wołomina też pilnował żeby w jego okolicy ludzie nie mieli problemu z drobną przestępczością.
Ukochana przez Argentyńczyków Evita Peron rozdawała osobiście jedzenie i ubrania na ulicy co nie przeszkadzało jej i jej mężowi czerpać kolosalnych zysków z korupcji.
W Rosji współczesnej w „szalonych 90-tych” gangsterzy i kilerzy dawali datki na budowę cerkwi itd itp
Nie znaczy to oczywiście że każda pomoc jest podejrzana ale jeśli ludzie których codzienna działalność jakoś nie kojarzy się działaniami wyglądającymi na szlachetne to jakoś ta „dobroczynność” zgrzyta w zębach.
Teraz „modne” stały się ofiary komunizmu bo „dobra zmiana” buduje własną narrację historyczną i trudno im eksploatować okres Solidarności i przykleić się do podziemia AK to pierwszych ogłosili zdrajcami a o drugich chcą zapomnieć bo teraz się okazuje że prawdziwymi wojownikami byli żołnierze wykleci i rozstrzelani przez UB.
Te grupy kibolskie ze swoim komiksowym rozumieniem historii poprzebierali się za patriotów tak samo jak wielu polityków. Taki Antek Policmajster spierdolił ze Smoleńska z pełnymi gaciami i kazał w wagonie zasłaniając okna zeby go NKWD nie zabiło. Ale jakże się prezentuje na tle mundurów, wybijając słowa przemówień jak żołnierze krok defiladowy. Jak on na tle tych łopocących flag rozstawia cały świat po kątach i formuje nowy porządek światowy.
Może i są wśród tych ludzi tacy który szczerze wierzą w to co mówią. Czy można oskarżać człowieka który wierzy w Świętego Mikołaja? No nie można. Ale można miec zdanie o jego dojrzałości umysłowej.
To dobrze że sa podejmowane jakieś działania na rzecz słabszych i poszkodowanych ale jeśli te działania maja służyć usprawiedliwianiu innych działań, tych złych, to szkoda gadać.
Stalin uwielbiał sie fotografować z dziećmi na rękach. Taki był szlachetny że kochał dzieci.

Czacha
Legia Warszawa

Ale czy Ci kibole chodża i się usprawiedliwiają ? Rozwali jakiś autobus i co zaczęli krzyczeć ale przecież My pomagamy dzieciom ?
Chcesz aktualny przykład próby wybielania się ? Proszę niejaki Stonoga , ilu tu osobom nie pomógł, założył jakaś fundacje a przy okazji wyjebał ludzi na 20 milionów jak nie więcej.
A wracając do kibiców ( kiboli ) jak kto zwie, to przecież każdy wie jacy są ale to że pomagają pokazują że nie samo jakieś zło w nich siedzi.

Urkides
Legia Warszawa

Ja odróżniam kiboli od kibiców, nawet tych fanatycznych. Kibice (nawet fanatyczni) to są ludzie dla których wazny jest futbol a kibole to są ci którzy wykorzystują futbol jako pretekst do załatwiania swoich spraw.
I tak samo jest z dobroczynnością. Część tych kibico-kiboli ma dobre i szczere intencje a część jest wilkami zakładającymi owczą skórę. Dopóki kibice nie oddziela od siebie kiboli to zawsze będzie kwas.
Podobna sprawa była ze związkami zawodowymi w USA i gangsterami. Gangsterzy zawładnęli środowiskiem związkowców i pod pretekstem walki o prawa pracowników wymuszali haracze od przedsiębiorców.
Jak to mówił Wielki Szu – widzisz spektakl a nie widzisz gry.
Pani Ogórek tez mi nie wygląda na taką która po nocach nie śpi bo myśli o biednych bezimiennych pochowanych w zbiorowej mogile. A już zupełnie przypadkiem tak się złożyło że ci bezimienni stali się oczkiem w głowie obecnej władzy i na ich ciałach lansują swoje kariery polityczne. Zresztą nie tylko na ich ciałach bo jeszcze na ciałach „poległych” pod Smoleńskiem. I oczywiście ta „anonimowa” ofiara pani Ogórek została doceniona przez Olkiewicza i ciekawe przez ilu jeszcze apropaków dobrej zmiany.
Cynizm umie się upodobnić do prawdy i trzeba być czujnym

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Słusznie podałes Esobara i Ala Capone, ale pominąłeś olewającego wyroki sądu Owsiaka.

bastion79
KS Milan

Nie wiem tylko co te wykopki mają wspólnego z dobroczynnością. Ten cały IPN i obecny rząd to są nekrofile. Wykopują i wykopują jakby nie było nic ważniejszego do zrobienia (czyt. wydania kasy). Wykopali kiedyś Sikorskiego i gówno znaleźli, teraz wykopują a zidentyfikować będzie prawie niemożliwe, więc po co? Tym bardziej, że muszą przenosić inne groby.

Czacha
Legia Warszawa

No tak najlepiej nie odkrywać prawdy i żyć w kłamstwie którym Nas karmiono. To może archeologowie też niech nie kopią bo po co jeszcze coś znajdą co zmieni historie Naszego kraju. Ostatnio zaczęły się prace na kopcu Wandy , tego tez maja nie robić bo jeszcze coś znajdą albo okaże się może to zwykłą górką ? Jakby nie szukano, nie kopano to dowiedziałbyś się co zrobiono z Naszymi żołnierzami w Katyniu? Piszesz że zidentyfikować będzie trudno, może i tak ale czy nawet anonimowym nie należy się pochówek.

bastion79
KS Milan

Nie odkryjesz tam żadnej prawdy, znaczy nic więcej co już do tej pory wiemy. Znajdą kostki, czaszki i to wszystko. Nawet nie będzie wiadomo do kogo należą. Na marginesie mogą to również być szczątki komunistów, którzy też byli mordowani przez swoich. Porównanie do archeologów tak głupie, że nie skomentuje.

Czacha
Legia Warszawa

Swoją droga wiesz co to badanie DNA które to próbki można pobrać z zębów? A jakieś rodziny tych pomordowanych nadal żyją więc można zidentyfikować szczątki.Więc nie pisz głupot że bez sensu są te prace.

YNWA

Widzisz. Należy zacząć, że brak sekcji zwłok przeprowadzonej w Polsce podlega pod prawo karne. Cała reszta to tylko skutek tego nagannego czynu! I jak tu nie ścigać Tuska, skoro złamał polskie prawo wprost? Toż przecież sam się wystawił na strzał.

Thomas von Danzig

To skandal, że pani Ogórek nie zasiada jeszcze w zarządzie jakiejś państwowej spółki! Materiał świetny umie nadstawić i komunistom i prawakom. Talent.

michal kotowski

Dobry artykuł. Zgadzam się z wszystkimi punktami. Wystarczyło użyć dwoch słów ” ONR” i
” Ogórek”, żeby spóścić ze smyczy yntelektualystów…

Piotr Enis
Polonia Warszawa

Sprawdź swój komentarz pod kątem obecności błędów ortograficznych.

aillas

”To jest kapitał, którego nie możemy naruszać, którego po prostu nie można atakować”
przepraszam a gdzie byłeś jak był atakowany Jurek Owsiak i kilka innych podobnych organizacji/fundacji?
a nie sorki, tamtych można, tylko prawicowych nie…

czornidlo

To Owsiak ma określoną przynależność ideową? Nie wiedziałem… Dzięki za rozwianie moich wątpliwości.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Dobry tekst. Moja penta jest taka, jesli bedziemy przejmowac sie co wypisuje internetowy szrot i szambo w imie glupiego pisania i krytykowania to w tym utoniemy po uszy .
Trola nie karmic, sam zdechnie

Piotr Enis
Polonia Warszawa

Co to jest „penta”? Chodzi Ci o „pęto” (np. kiełbasy)?

czornidlo

I bardzo kurwa dobry artykuł. Głos rozsądku i człowieczeństwa. OSTR nawinął niegdyś „lepiej dobrze wychowany cham, niż cham z dobrego domu”. I co jakiś czas to do mnie wraca jak widzę tych wszelkich moralistów, którzy najchętniej wszystko by zjechali, bo to, bo tamto, a sami nie robią nic. Pani Dominisia z GW przecież wolała napisać na tłiterku swoje dywagacje niż realnie pomóc.

Piotr Enis
Polonia Warszawa

O czym jest ten artykuł? O tym, że ktoś krytykuje Ogórek za działanie pod publiczkę? Ojej, jest o czym pisać, jeden z tysiąca przykładów nagonki medialnej, akurat wybrałeś jedną z mniej znaczących osób na scenie politycznej,

O hejcie na Biedronia też napiszesz? Stawiasz WOŚP w jednej linii z innymi akcjami charytatywnymi a to chyba o niej wypadałoby napisać artykuł. Jedna z bardziej szkalowanych organizacji, która jednocześnie robi więcej dobrego niż wszystkie inne przykłady, które wymieniłeś w tekście.

RTSiak1910

To jest podobno strona o piłce, nie polityce. Tyle w temacie. WYpocin „pseudo patrioty”. Po 5 zdaniach odechciało się czytać, tylko o piłce powinno być

Piotr Enis
Polonia Warszawa

Taa, ja też z trudem doczytałem, ale musiałem to zrobić żeby mieć moralne prawo skrytykować te wypociny.

RTSiak1910

Mnie denerwuje ten pseudo patriotyzm i kult żołnierzy wykletych, trochę od babci się nasłuchałem o wojnie (siedziała za działanie w AK)…A teraz jest temat, zeby zająć się pustą lalą, która na „koniu” Millera sie wylansowała

Piotr Enis
Polonia Warszawa

No dokładnie, zaczęła się moda na patriotyzm. Jeszcze 5-7 lat temu było pokolenie JP (nie chodzi o Papieża Polaka) i HWDP, jebania wszystkiego i wszystkich (taki prymitywny anarchizm) teraz ci „niepokorni” (których bardzo często krytykuje redaktor naczelny STANOWSKI) bardzo szybko przejęli ideologie pseudopatriotyczne.

Najśmieszniejsze jest to, że z tych wszystkich żołnierzy wyklętych i patriotów z przeszłości zaadaptowano i zwulgaryzowano takie cechy jak niezależność, nieugiętość i pewność siebie tylko po to żeby teraz móc jebać Osucha albo wspierać mordercę Walusia.

TYLE W TEMACIE: https://www.youtube.com/watch?v=BdUdlEuDez8

PUŚĆ TO PROSZĘ SWOIM KOLEGOM REDAKTORZE OLKIEWICZ

RTSiak1910

Na całe szczęście to u mnie na Widzewie się skończyło, juz nie ma patriotycznych opraw itp. Jednak Pan Olkiewicz siedzi w swoim zamkniętym światku kilkunastu ziomków, stara się być niepokorny, a wychodzi to komicznie i jednocześnie tragicznie…

RTSiak1910

Doczytałem do końca, Jakub nie wziąłeś pod uwagę, że Pani Ogórek całym swoim zachowaniem doprowadziła do takiego traktowania przez osoby trzecie. Nikt nie wierzy, że robi coś bezinteresownie

Piotr Enis
Polonia Warszawa

Co zawdzięczamy Pani Magdalenie Ogórek? Komu pomogła tym działaniem?

Najlepiej jest krytykować i najeżdżać na policjantów dzięki, którym mamy bezpiecznie na ulicach, to są prawdziwi patrioci, cisi bohaterowie, którzy nie muszą nosić koszulek „red is bad” żeby czynić dobro (wraz z innymi służbami mundurowymi) i ratować ludzkie życie.

Okej, kogoś tam pobili, ale jednocześnie ilu przestępców złapali? Do ilu wypadków samochodowych przyjeżdżali jako pierwsi?

Bardzo niepokojąca moralność redaktora Olkiewicza. Mamy tydzień po tygodniu dwa bardzo tendencyjne felietony, z których wyłaniają się następujące przesłania.

Ogórek robi fantastyczną robotę pomagając przy szczątkach ciał zabitych przez komunistów
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
POLICJANCI SĄ BESTIAMI, OCZYWIŚCIE NIE MÓWIĘ, ŻE WSZYSCY, ALE GENERALNIE TO BRUTALE I PÓŁGŁOWKI.

Kto tu kogo atakuje i wytyka podwójne standardy, przykre, bo oba artykuły są napisane niezłym językiem, ale nie można ich traktować poważnie przez to, że są pisane POD TEZĘ

PhoenixLk
Legia Warszawa

cichy bohater, który morduje na komendzie… dobre… inny cichy bohater z 3 kumplami w Knurowie strzelał w głowę, bo gostek wbiegł na boisko (tak – to było złamanie prawa… ale cichy bohater to nie sędzia Dredd, by samemu wydawać i wymierzać wyrok…)… można tak tych cichych bohaterów wyliczać i wyliczać…

Marcin Sz

Jakub jeśli to czytasz to mam dla Ciebie tylko jedno info. Pierdol tych którzy w komentarzach dalej jadą po Gortacie. To zwykli idioci, ktorzy, jak sam słusznie zuważyłeś, pewnie nie dali ani grosza. Dobry tekst, dzisiaj celebryta musiałby ubrać perukę i maskę żeby zrobić cos dobrego a nie być posądzanym o lans.

Pirx72

Bzdet artykuł…jedno to wolontariat, a drugie robienie Sobie ze szczątkami ludzi zdjęć.. Wykopcie Sobie swoich bliskich /obcych/bohaterów narodowych i walcie śmiało do internetu.Mała głupia obrotowa dziewczynka.

PhoenixLk
Legia Warszawa

wiesz oczywiście, że to była fotka autorstwa kogoś z IPN i wstawiona na ich koncie… no nie?

Pirx72

Ale wiesz oczywiście ze jak ci ktoś bedzi robił zdjęcie jak srasz w krzakach to mozesz powiedziec ze sobie tego nie zyczysz ? Zwłaszcza zamieszczania tego na stronie IPN ? nie zrobisz tego oczywiście bo masz kurwa IQ na pozimie pisowskiej małpy i wszytsko zrobisz dla lansu przed katoblszewicką gawiedzią z kretynem z Nowogrodzkiej na czele.O kasie z z Kurwizji TVP nie wspominajac

PhoenixLk
Legia Warszawa

to, że masz taki właśnie poziom IQ, o jakim napisałeś – nie znaczy, że tyczy to też innych – nie mierz wszystkich swoją miarą

Pirx72

nie pisałem o Twoim IQ tylko tej słodkiej idiotki…
chyba ze wystepujesz w TVP i jestes podnózkiem starego z Nowgrodzkiej.Jak nie to jednak nie pisałem o Tobie

PhoenixLk
Legia Warszawa

ok – źle zrozumiałem wypowiedź. Mea culpa

szymon1999

Bardzo fajny tekst.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74

Mimo, że pan Łukasz nosi koszulkę Red Is Bad i jednocześnie popiera komunistyczne rządy pissu, jego felietony są czasem ciekawe. W Pana wieku też miałem rozdwojenie jaźni, miałem kłopoty z logicznym myśleniem, jednocześnie imponowali mi Margaret Thatcher i antychryści z Sex Pistols. Z czasem wszystko się ułoży, panie Olkiewicz, grunt to dobre intencje

Edit: O jezusie nazareński, ale babol, nie w Pana wieku, miałem wtedy 16 lat… ale dla Pana też jest nadzieja

Raskolnikov74

A poważnie, kurwa Olkiewicz ogarnij się. Robisz z siebie debila albo jakaś partia ci płaci. Co za kolejny szmatławy tekst. Ogórek to zwykła prostytutka polityczna: nie poszło jej z SLD i Leszkiem Milerem, to obróciła się na pośle pięcie i stała się czcicielem ofiar wyklętych czy ki chuj o co wam dresiarzom chodzi.

I ty bronisz takiej politycznej szmaty? Przyczyny są dwie: alboś totalnym debilem alboś wyrachowanym skurwysynem… Przecież Ogórek to totalna szmata bez przekonań, bez kręgosłupa, leci tam gdzie lans, a ty starasz się wmówić dresiarzom, że jest inaczej. Oczywiście, przeciętny kibic Arki Gdynia czy innego klubu C uwierzy, bo masz koszulkę red is bad…

Kurwa, jakie to żałosne, aż oczy bolą. To samo kurewstwo po drugiej stronie z tą Pamułą. Czy już kurwa nie ma obowiązku posiadania IQ powyżej 40 żeby uczestniczyć w życiu politycznym czy pisać felietony? Zgroza kurwa zgroza. Debile po obu stronach barykady. A ty Olkiewicz przodujesz w tym peletonie, choć nie podnoś rąk do góry przed meta bo Pamuła równie zaciekle pedałuje.

Syf, kurwa syf, poczytaj najpierw, wykształć się, a potem zatruwaj młodzież swoimi pierdami.

PS. Nie mieszaj Gortata, czy każdego innego człowieka który zarabia uczciwą pracą z taką szmatą jak Ogórek. I to kurwa było dla lansu i podlizania się Prezesowi, by dał jej stanowisko jakieś. Giń przepadnij Olkiewicz albo chociaż weź się za książki z historii, coś się naucz, a nie pierdolisz, mieszasz pojęcia i promujesz politykierów, którzy wczoraj byli lewica dziś są prawicą, kurwa koleś, proszę cię, odetnij się od tego, nie jesteś głupi, tylko za dużo przekazów prezesa na dziś czytasz. Komuna się skończyła dzieciaku, nie musisz już być Zetempowcem – jeśli juz przeczytałeś kto to taki był…

PS. Przepraszam, Łukasz za obelżywy ton, alem się wkurwił. Szanuję każde poglądy, ale czasem nerwy mnie puszczają :-)

YNWA

Dzięki za artykuł. Dodam tylko, że świetnie naświetliłeś temat polskiego netu-ścieku, a dołączając ostatnią wypowiedź Dody temat mediów ścieku. A może to jest tak, że przykład idzie z góry, od mediów żądnych ‚sensacji za cenę kawalerki’ (radzę wysłuchać mowy Dody, sama kawa na ławę)? Z doświadczenia wiem, że ludzie w Anglii czy Norwegii są teraz tacy sami jak w kraju, dla mnie bez różnicy. Określa Cię adres i fura przed chatą i to co ludzie widzą na zdjęciach, nic więcej. Do tego dążymy? Radość na zdjęciach i smutek w samotności?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

„Doktor Magdalena Ogórek, jakkolwiek oceniać jej postać oraz dość drastyczną zmianę poglądów.”
Miałem o Panu lepsze zdanie. Kiepski research. 😛 Pani Ogórek nie zmieniła poglądów. Poproszę o przykład takiej zmiany jeśli jednak przeoczyłem.
Już podczas kampanii prezydenckiej JKM (lub ktoś inny z Najwyższego Czasu) pisał, że pomijając klika socjalistycznych aberracji, śmiało mogłby być wśród korwinistów.
Poza tym zgadzam się z wymową tekstu. Woluntariat dr Ogórek zły, a woluntariat (jak się ostatnio okazało) premier Kopacz w Smoleńsku cudowny – czy ktoś jeszcze ocenia czyny, a nie osoby?

Po przeczytaniu komentarzy widzę, że jest więcej ancymonów, którzy tierdzą, że dr Ogórek zmieniła poglądy. Czekam na przykłady tej zmiany, śmiało.
Zauważyliście, że była bezpartyjnym kandydatem SLD na Prezydenta, a teraz, że jest w TVPiS, ale czy słuchacie w ogóle co ona mówi? Nie sądzę.

Raskolnikov74

Bardzo proszę Panie Stanowski wyrzucić z redakcji komunistę Olkiewicza, i bardzo proszę o niestosowanie komunistycznej cenzury. Kim ty kurwa Stano jesteś, żebyś mi tu cenzurował antypisowskie posty? Walczyłeś z komuną, człowieku? Ile miałeś lat w 81 roku widziałeś czołgi i zabitych ludzi na ulicach? Ja widziałem i metr dwa ode mnie ludzie od kul umierali. Dlatego zaprzestań swojego komunistycznego zwyczaju cenzurowania wypowiedzi. Nazywać mnie lewakiem???? WY kurwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WY kurwy sowieckie zajebane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wpDiscuz

INNE SPORTY