Vadis znów robi różnicę, więc zostaje nowym kapitanem kozaków
Weszło

Vadis znów robi różnicę, więc zostaje nowym kapitanem kozaków

W Premier League tytuł „piłkarza sezonu” przyznaje się już kilka kolejek przed jego zakończeniem, w tym roku N’Golo Kante mógł cieszyć się z triumfu w tym plebiscycie po 33. serii gier. Licząc przełożone spotkanie z Watfordem, nawet granie totalnego piachu w sześciu ostatnich meczach nic by nie zmieniało, bo statuetka już jest ozdobą salonu Francuza. Zastanawiamy się nad tym, co by było, gdyby zwyczaj ten przenieść do Ekstraklasy i myślimy sobie, że w tym przypadku jednak moglibyśmy być świadkami pewnej niesprawiedliwości. No bo właśnie w tych kluczowych meczach sezonu, w których rozstrzygnięta zostanie kwestia mistrzowskiego tytułu, Vadis Odjidja-Ofoe coraz mocniej rozwiewa wszelkie wątpliwości. 

Oczywiście można wyjść z założenia, że już od dawna jest pozamiatane – gdzieniegdzie od kilku miesięcy słyszymy, że cała liga po prostu powinna zająć się czyszczeniem butów Belga – my jednak podchodzimy do tej kwestii z większym spokojem. Nie potrafimy po prostu machnąć ręką choćby na sezon życia Konstantina Vassiljeva, a wydaje się, że to właśnie między tą dwójką rozegra się ostateczna batalia.

Ale gdy popatrzymy tylko na ostatnie tygodnie, Vadis zdecydowanie ją wygrywa. By dokopać się do jego słabego występu, trzeba się cofnąć chyba aż do spotkania z Bruk-Betem na początku rundy. Później musieliśmy odpalić słownik synonimów i szukać ich dla: dobrze, bardzo dobre, świetnie. Ostatnio to już trasa koncertowa – popis z Pogonią, popis z Bruk-Betem, popis z Lechem. Z kolei Vassiljev w omawianym okresie miał problemy ze zdrowiem, a po powrocie jeszcze ani razu nie zrobił różnicy. Uraz Estończyka w teorii może otwierać furtkę do mówienia o pechu, ale nie mamy zamiaru bawić się w to gdybanie.

Wolimy zapytać was o zdanie.


create free polls | comment on this

Co kolejkę wybieramy jedenastki kozaków i badziewiaków, tutaj w wyżej wymienionym starciu mamy remis. Vadis po meczu z Lechem wskakuje do najlepszej ekipy po raz dziewiąty w sezonie i dobija do Estończyka. Na tym nie koniec nominacji z Legii, bo bardzo spodobał nam się również wczorajszy występ Dąbrowskiego (też stały bywalec) i Tomasza Jodłowca (to jednak pewne zaskoczenie, ale mówi się, że pomocnik wrócił już do formy).

Mocna reprezentacja, ale kozacy nie grają na biało, a na zielono, bo najwięcej przedstawicieli w drużynie ma Lechia, która rozbiła Jagiellonią. Na dobrą sprawę zarówno legionistów, jak i lechistów dałoby się wrzucić do tego zestawienia jeszcze więcej, ale na innych stadionach też grano w piłkę, a jedenastka z gumy nie jest.

YlanQOF

W badziewiakach dalej rządzi Ruch z trzema przedstawicielami, a i tak oszczędziliśmy Hrdliczkę, bo Sandomierski pokazuje wyraźną zniżkę formy i w końcu się doprosił, Konczkowskiego, bo stadion w Gdańsku do tego stopnia nie służy Gordonowi, że to Szkot wygrał rywalizację czy Nowaka, bo jednak trzeba było docenić głupotę Riery i sztukę znikania Aankoura.

ADJafOT Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Lechowy

Nie wiem jak tam inne mecze bo nie oglądałem ale patrząc obiektywnie do jedenastki badziewiaków dałbym 3/4 składu Lecha za wczorajszy mecz. Nie wiem co tam w tunelu przed meczem zrobili Lechitom Legioniści ale ewidentnie byli przerażeni.

fideltypy

http://showbet24.blogspot.com/ Kupon z kursem ponad 50 na dzis dostepny ! udowadniają kupony zdjęciami z monitora! sam grałem ich ostatnie 2 kupony i wygrałem ! polecam !

Stan Levy
Dawajcie, zbanujcie mnie jeszcze raz!

Ja bym do badziewiaków honorowo nominował Górskiego za ten cyrk, który wczoraj zrobił.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AdamFaken

Do drużyny Badziewiaków powinien być obowiązkowo dodany sędzia łukasz B. Powtórzę obowiązkowo, ostatni tak ewidentnie przestrzelony mecz przez sędziego miał miejsce w Barcelonie podczas dwumeczu z PSG :) I w Madrycie oczywiście też :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

Z Bayernem?

baran

Okazuje się, ze Jodła to kluczowy zawodnik Legii. Jak gra dobrze to i
drużyna daje radę…. A ten zawodnik Riera ze Śląska powinien udać się do psychologa.

mazur

Brak Kownackiego w badziewiakach to dla mnie spore zaskoczenie. Rozumiem, że grał na trzech reprezentantów krajów + świetnego ostatnio Dąbrowskiego ale on nie zrobił w tym meczu absolutnie nic. Odbijał się od nich jak dzieciak grający ze starszymi kolegami na podwórku.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Bo pomyliły mu sie dyscypliny…. i soccer z futbulem

Sofronow
(L) nie jest moją ulubioną drużyną. (L) jest jedyną drużyną.

Bidulek. Czwarty sezon buduje masę i wciąż mu nie wychodzi.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Można, z wyprzedzeniem, juz powiedzieć, ze Legia bezpelacji wygrała Niedrukowana Tabelę!
Cuś jak świecka tradycja…

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

ŻELEK, przygłupie! Bredzisz a nie grzmisz?
Toż ten ćwok, po roku, nie mówi po polska…
No ino zrób wieśniaku jakie nagonkie…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jatu

Jako jeden z nielicznych w ankiecie zaznaczyłem „ktoś inny”. A kto? Dusan Kuciak. Jedyna wątpliwość, to w zasadzie fakt, że grał tylko jesienią. Ale gdyby nie on Lechia zamiast o pudło walczyłaby z Koroną i Wisłą o 4 miejsce. Absolutnie kluczowy zawodnik.

Voitcus

Nie oglądam za dużo meczy Jagiellonii i trudno mi oceniać p. Wasiljewa za cały sezon. Widziałem mecz w Gdańsku i Estończyk zszedł z boiska ok. 60-70 minuty. O czym to świadczy? Że albo nie dał rady fizycznie (zarówno siłowo, jak i technicznie), albo się posypał psychicznie i trener uznał, że nic już nie pomoże – i warto oszczędzać siły na kolejne mecze. Podobnie było w meczu w Białymstoku z Legią. Wasiljew zszedł ok. 60 minuty, gdy Legia już prowadziła, ale tylko 1:0. Nie chodziło w obu przypadkach o kontuzję.
Zdejmowanie kluczowego (rzekomo) zawodnika w takim momencie to dość dziwna sytuacja. Dzidzia, gdy schodził, to zawsze pod koniec, gdy wynik też był przesądzony, ale na korzyść Legii i Belg nie był już potrzebny.
Może te dwie sytuacje nie są reprezentatywne dla całego sezonu, jednak dość wyraźnie utkwiły mi w pamięci.
Nie twierdzę, że „Cesarz Estonii” jest zły, natomiast dziwią ruchy p. Probierza, który tak ważnego zawodnika zdejmuje w tak ważnych meczach. Chyba mimo wszystko nie jest on tak dobry i w pewnych sytuacjach widać, że się do czegoś jednak nie nadaje, albo po prostu Jaga poddaje się w pewnym momencie i Trener oszczędza siły, bo po prostu wie, że p. Wasiljew jednak meczu sam nie wygra,
Wydaje mi się, że p. Ofoe jednak dla Legii mecz wygrać sam potrafi, może nie każdy, ale na pewno wiadomo, że warto go zostawić nawet gdy przegrywa się 1:3 (jak z Ruchem).

PS. Taka kapitulacja Jagi w połowie przy niekorzystnym wyniku wygląda niestety na dość regularną. Tak było ostatnio w Gdańsku, po świetnym początku po dwóch karnych czekali już końca meczu, a była 30 minuta. Moim zdaniem Jaga psychicznie jeszcze nie dojrzała do tytułu.

wpDiscuz

INNE SPORTY