post Avatar

Opublikowane 18.05.2017 15:15 przez

redakcja

Z uwagą obserwujemy jego postać, na początku trochę nas fascynowała, potem nie dowierzaliśmy w jej posunięcia, obecnie zaś jesteśmy pełni szczerego podziwu. Chodzi o gościa, który w pojedynkę rozmontował gorącą atmosferę na Górnym Śląsku i w jego okolicach. Naszym niedoścignionym mistrzem w dziedzinie panowania nad emocjami jest Jarosław Wieczorek. Wojewoda śląski z nadania Prawa i Sprawiedliwości, który każdego tygodnia potwierdza, że hasła o „partii rządzącej rozkochanej w kibolach” były zdecydowanie przesadzone. 

Wiecie jak to z zamkniętym stadionami bywa. Czasem jest to dla nas absolutny skandal (gdy za kilka rac zamyka się cały obiekt), czasem uzasadniona i godna pochwały decyzja (gdy chuligańskie wybryki powtarzają się i wymykają spod kontroli). A czasem jest to po prostu idiotyzm, którego nie jesteśmy w stanie zrozumieć. To ostatnie odczucie towarzyszy nam najczęściej, gdy karę wymierzają nie organy dyscyplinarne – Komisja Ligi, Wydział Dyscypliny czy UEFA – ale gdy sprawy w swoje ręce biorą politycy. Politycy jak Jarosław Wieczorek.

Z zamykaniem obiektów przez wojewodów w ogóle jest całkiem zabawnie – według prawa ich decyzje nie mogą mieć charakteru kary, czyli: „zrobiliście dym przedwczoraj, więc pojutrze zamknę wam stadion”. Kompetencje wojewodów ograniczają się do prewencji i to takiej dość specyficznej – ustawodawcy przyznając politykom tego typu uprawnienia mieli na myśli sytuację, w której kameralnemu obiektowi groziłoby przeludnienie albo na zdezelowany stadion miałaby się stawić grupa zbyt duża, by udało się ją upilnować i utrzymać bezpieczeństwo podczas imprezy.

W latach nasilonej walki polityków z kibicami przepis ten zaczęto wykorzystywać jednak właśnie jako karę – czego efektem były kuriozalne sytuacje jak choćby zamknięty sektor gości dla kibiców Wisły Kraków, bo dwa tygodnie wcześniej źle zachowali się na nim sympatycy Cracovii.

Minęło trochę czasu, zmieniła się władza, zmieniło się nieco podejście Komisji Ligi czy organów PZPN-u. W wyniku szeregu kompromisów, obdarowywanie zakazami wyjazdowymi wzięła na siebie przede wszystkim Ekstraklasa, o wojewodach zaś zrobiło się całkiem cicho. Poza jednym. Jarosławem Wieczorkiem.

Podczas gdy niemal w każdym miejscu w Polsce sektor gości pozostaje pusty wyłącznie, gdy taką decyzję podejmie Komisja Ligi (Legia w Białymstoku), zarząd klubu (ŁKS na derbach Łodzi) czy sami kibice, na Śląsku klatki są puste, bo dba o to pan Wieczorek.

Mecz GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec? Bez kibiców gości decyzją wojewody.
Mecz GKS-u Katowice z GKS-em Tychy? Bez kibiców gości decyzją wojewody.
Mecz GKS-u Katowice z Sandecją Nowy Sącz? Bez kibiców gości decyzją wojewody, po interwencji m.in. zarządu GKS-u Katowice nowosądeccy kibice ostatecznie pojawili się w Katowicach.
Mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice? Bez kibiców gości decyzją wojewody.
Nadchodzący mecz Polonii Bytom z Rakowem Częstochowa, w którym goście mogą świętować awans? Bez kibiców gości decyzją wojewody.

Całkiem to chyba wygodne – nie ma gości, nie ma policji, nie ma problemu. Ale jakkolwiek spojrzeć – wszystkie wymienione mecze mogły nosić status kibicowskiego święta. Zamiast tego były wyroby meczopodobne, bo tak zawsze trzeba określać spotkania, które mogą obejrzeć kibice tylko jednej z drużyn. Jeszcze żeby to faktycznie miały jakieś znamiona kar, ukarania występków z poprzednich spotkań. Ale nie, to po prostu decyzja zdegenerowanego ojca, który zamiast zainteresować się, czym zajmuje się jego dziecko na dworze, wybiera uwięzienie go we własnym pokoju.

Co gorsza – najwyraźniej wojewoda Wieczorek zaczyna wyznaczać trendy. Wojewoda pomorski bowiem dzisiaj ogłosił, że zamknięty zostanie również sektor gości na Arce Gdynia, natomiast na Twitterze pojawiają się też pierwsze informacje o możliwym zamknięciu sektora gości na Śląsku Wrocław – decyzją wojewody dolnośląskiego.

Na facebookowym profilu Jarosława Wieczorka mamy kilka wartościowych informacji – dowiadujemy się m.in. że wojewoda lubi grać w piłkę i interesuje się sportem (oraz wędkarstwem). Ważniejszy jest jednak jeden z inspirujących go cytatów.

„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.”
Albert Einstein

I niby wydawało nam się, że nie da się zamknąć wszystkich sektorów gości bez podania najmniejszej przyczyny, ale przyszedł taki jeden i… Na Górnym Śląsku prędko meczu z fajną otoczką chyba nie obejrzymy.

Fot.FotoPyK

Opublikowane 18.05.2017 15:15 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 28
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JajoWasz
JajoWasz

Co za śmieć…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

granio1
granio1

Poszedłbym dalej przystojniaku w tym sezonie zabrać nam z 10 a w przyszłym ze 30

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

granio1
granio1

A co ma Cecherz z tym wspólnego. Co Ty tu wypisujesz za bzdury

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

dość ostra kara… lepsze byłoby chyba trzepnięcie po kieszeni… ale tak, żeby każdy kolejny zarząd to przemyślał…

M9 COMEBACK KID
M9 COMEBACK KID

jebać pisowską kurwe

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława

Weszło won od suwerena!

Messi
Messi

Tylko, że no właśnie. W świetle prawa ktoś łamie prawo, a jedyne co można zrobić to napisać o tym artykuł. Nie zainterweniuje Boniek, nikt nie pójdzie obrzucić jajami domu wojewody, kibice przełkną każdą kolejną decyzję, bo każdy wychodzi z założenia „no co można zrobić”. I tak oto politycy mogą w tym kraju wszystko, dopóki dopóty nie przekroczą jakiejś magicznej granicy społecznego wkurwienia, a że są politykami, to w razie nagłej potrzeby mogą zrzucić winę na drugą stronę barykady (PO-PIS, PIS-PO). Polska się toczy owocem.

werseo
werseo

Szkoda strzępić ryja naprawdę, wy wszyscy którzyście głosowali na pis, niech was szlag trafi!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stan Levy
Stan Levy

Ja głosowałem na PiS! A do bycia emerytem brakuje mi z 40 lat.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Stan Levy
Stan Levy

Nie, jestem hersztem ołomuńskiej ośmiornicy.

PhoenixLk
PhoenixLk

lepiej głosować na grzesia „Widelec” schetynę? Czy na rysia i jego sześciu króli? A może na piosenkarza, który siedzi w sejmie po to, by pokazać, że nie jest politykiem?

Karol
Karol

Lepiej na Jarosława, polityk z krwi i kości, do tego prawdziwy Polak-katolik.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Prawda jest taka, że w tym kraju odkąd pamiętam to nie ma na kogo głosować. Dwie główne „jedynie słuszne” partie zajmują się bardziej odbijaniem piłeczki (z natężeniem zależnym od tego, kto akurat pełni władzę) zamiast rządzeniem. Reszta co jakiś czas błyskotliwie się skompromituje a do tego nie ma zupełnie przebicia. Wybór między dżumą a cholerą.
A mieszanie polityki w sport chyba nigdy w przeszłości nie było dla sportu z korzyścią.
Mnie zastanawia jakimi zasadami i celami kierują się takie gnidy, zamykając dowolny sektor gości w II dekadzie XXI wieku?

szesc
szesc

Jak we Wrocławiu zamkną sektor gości to frekwencja będzie chyba ujemna 😀

SokoleOko
SokoleOko

No rzeczywiście – atmosfera święta gdy spotykają się dwa nie lubiące się kluby 🙂
Jak świątecznie potrafią zdezelować sektor gości.
A jakie piękne kolędy sobie śpiewają.
I ulice pięknie przyozdobione białymi kaskami.
A i nasze świąteczne „zastaw się a postaw się” – ściągnij kilkuset policjantów do obstawy przejazdu i samej „imprezy” itp.

No widzę jednak parę plusów nie obchodzenia „świąt” 🙂

bastion79
bastion79

Ja też widzę plusy, pod warunkiem, że o tym gdzie iść lub nie będzie decydował SokoleOko. Jest mądry i zawsze wie co jest dla mnie dobre.

bastion79
bastion79

No to jak, oddajemy im sądy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Porucznik Borewicz
Porucznik Borewicz

Autor tych wypocin chyba chce być świętszy od papieża. Jakoś masowych protestów kibiców nie było z tego powodu, więc chyba im to zwisa kalafiorem 🙂
Mecze podwyższonego ryzyka czyli sektor gości zamknięty, ale przynajmniej nie zdezelują stadionu i nie będzie zamieszek na ulicach.
Za oświeconych rządów PO kibice mieli o wiele gorzej, ale o tym chyba tutaj zapomniano 😉

Stanislaw Staszewski
Stanislaw Staszewski

Na jakiej podstawie wnioskujesz że Weszło zapomniało o tym, że za PO kibice mieli gorzej? I jakie to ma w ogóle znaczenie w kontekście tego tekstu?
Gdyby w Polsce rządziła partia X, która ukradła 50 milionów, a później przyszła partia Y – też by kradli, tyle że mniej, np 30 milionów, napisałbyś podobny komentarz? „Nie krytykujcie ludzi z Y, bo przecież ci z X zajumali więcej!”
Kompletnie absurdalne (ale niestety bardzo popularne) rozumowanie.

Weszło krytykowało poprzedni rząd, a teraz gdy zachodzi potrzeba, krytykują obecny. Zresztą, sadzę że piszący ten artykuł ma w nosie czy ten wojewoda jest z PiS czy z PO.

Trochę przerażają mnie takie komentarze bo pokazują że sympatycy danej partii będą jej bronić zawsze, w każdej sytuacji, baz względu na to czy ich działania są słuszne czy nie. Elektoraty coraz bardziej przypominają kibiców klubów piłkarskich niż ludzi wybierających swoich przedstawicieli u władzy.

Oczywiste jest to (choć wiem że zaprzeczysz) że gdyby Wojewoda Wieczorek pochodził z Platformy twój komentarz wyglądałby zupełnie inaczej.

fideltypy
fideltypy

http://showbet24.blogspot.com/ Kupon z kursem ponad 50 na dzis dostepny ! udowadniają kupony zdjęciami z monitora! sam grałem ich ostatnie 2 kupony i wygrałem ! polecam !

fronda
fronda

POlszewia oburzona.Ale jaja.

zlaskipanskiejbozydar
zlaskipanskiejbozydar

Niech tylko PISobolszewia przejmie sądy to wam wojewoda nie tylko sektory gości pozamyka, ale i ten śmieszny portalik za krytykowanie poczynań władzy, i co najśmieszniejsze, będziecie mogli z tym go.no zrobić…

Weszło
01.07.2020

Z cyklu niebywałe, a jednak: West Ham znów wygrywa z Chelsea!

Jesteś wklejony punktowo w strefę spadkową, przegrywasz właściwie mecz za meczem, twoim trenerem jest David Moyes, raczej niekojarzony w ostatnich latach ze zwycięstwami – a mówiąc uczciwie bardziej mem niż szkoleniowiec. No i jakby tego było mało, przyjeżdża do ciebie Chelsea, chwalona w tym sezonie, walcząca o Ligę Mistrzów, niepokonana od pięciu spotkań. Gdzie szukać […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Grają bez trenera, są w strefie barażowej. Pierwsza liga, styl życia

Osiem meczów – tyle wynosiła jeszcze niedawno passa GKS-u Tychy bez wygranej. Tyszanie byli w rozsypce, od marca prowadził ich dyrektor sportowy, który otwarcie przyznawał, że nie ma na to zajęcie ochoty. Teraz jego rolę przejęli tymczasowi szkoleniowcy, więc na dobrą sprawę GKS od czterech miesięcy nie mają pierwszego trenera. I co? I właśnie dostali […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Mladenović w Legii, czyli kontynuacja rozsądnej polityki transferowej

Stało się to, o czym mówiło się od jakiegoś czasu. Filip Mladenović został piłkarzem Legii Warszawa. Serb nie przedłużył kontraktu z Lechią, bo ta nie była w stanie mu płacić (albo obiecać) tyle, ile chciał piłkarz, a on sam wiedział, że chcieć może dużo. Ma za sobą świetny sezon, jest w trakcie co najmniej dobrego, […]
01.07.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE – GOŚCIEM MACIEJ SAWICKI

01.07.2020
Blogi i felietony
01.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Kluby z niemieckiej Bundesligi. Hiszpańskiej LaLiga. Włoskiej Serie A. Kluby z angielskiej Premier League oraz oczywiście niezawodne kluby węgierskie. Jeśli mielibyśmy w tym gronie wskazać niepasujący element, nie byłoby to szczególnie wielkie wyzwanie. A jednak, mimo tysięcy różnic jest coś, co łączy kluby z lig TOP 4 oraz Węgier. Jest to obecność w europejskich pucharach. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Styl wciąż nędzny, ale są punkty. Ważne zwycięstwo Miedzi Legnica

Najpierw cenny remis z Wartą Poznań, teraz ważne zwycięstwo z Puszczą Niepołomice. O stylu gry Miedzi Legnica trudno mówić w ciepłych słowach, ale solidne punktowanie po rozstaniu z Dominikiem Nowakiem może oznaczać, że zadziałał osławiony efekt nowej miotły i legniczanie pod wodzą Ireneusza Kościelniaka jednak na finiszu sezonu nie wylecą poza miejsca barażowe, zachowując tym […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Awans? A po co to komu! Olimpia stawia na PJS, trener i piłkarze odchodzą z klubu

Olimpia Elbląg właśnie pokonała Pogoń Siedlce 1:0, umacniając się na miejscach barażowych w drugiej lidze. Pokonała ją składem, w którym znalazło się miejsce dla aż sześciu młodzieżowców, w tym dla jednego 16-latka. O ile w większości przypadków powiedzielibyśmy: „wow, kapitalna sprawa, cóż za odwaga”, tak tu ciężko o taką ocenę. Dlaczego? Dlatego, że elblążanie o […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

„Branie czołowych ekstraklasowców może Legii nie wystarczyć na puchary”

Jerzy Podbrożny nie był zachwycony ruchami Aleksandara Vukovicia na początku sezonu, ale dziś przyznaje, że serbski trener się obronił. Czterokrotny mistrz Polski i dwukrotny król strzelców Ekstraklasy komentuje też sprowadzenie Filipa Mladenovicia (które nie jest jeszcze oficjalne, ale coraz bardziej prawdopodobne) i politykę transferową nastawioną na przejmowanie czołowych ligowców, szykowane odejście Michała Karbownika, szanse Legii […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

To już pewne: Wójcicki zagra w Zagłębiu. Znamy szczegóły transferu

Spekulacje o tym, że Jakub Wójcicki trafi do Zagłębia Lubin, ciągnęły się niczym odwiedziny teściowej. Ale według naszych informacji temat jest już zamknięty. Boczny obrońca faktycznie trafi do „Miedziowych”, którzy wygrali walkę o niego z dwoma – a w zasadzie nawet trzema – ligowymi rywalami. Znamy także szczegóły dotyczące tego transferu, który lubinianie ogłoszą zapewne […]
01.07.2020
Weszło Extra
01.07.2020

Ruud van Nistelrooy. Pazerny na gole aż do przesady

Wybitni piłkarze bardzo często mają ego rozdmuchane do granic możliwości. Jest to zresztą charakterystyczne dla wielu znakomitych sportowców. Kto oglądał serial „Ostatni taniec”, ten na pewno doskonale tę prawidłowość rozumie. Problem pojawia się wtedy, gdy wielkie ego jednego zawodnika zaczyna przytłaczać resztę zespołu. Gdy gwiazdor, zamiast ciągnąć kolegów za sobą do sukcesu, podtapia ich ciężarem […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Vuković 2022. Trener Legii przedłuża kontrakt

Największy wygrany tego sezonu? Bardzo możliwe, że Aleksandar Vuković. Doskonale pamiętamy, jaka atmosfera panowała wokół Serba na początku rozgrywek. Powiedzieć, że lud domagał się jego krwi, to nic nie powiedzieć. Dziś Vuković jest na przeciwległym biegunie. I właśnie przedłużył z Legią kontrakt do czerwca 2022 roku. Nic nie zapowiadało sukcesu Beznadziejny styl w eliminacjach do […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Dlaczego ŁKS nie był w stanie oszukać przeznaczenia?

Bajki w świecie literatury kończą się klasycznym „żyli długo i szczęśliwie”, zamykamy książkę, bierzemy następną. W piłce nożnej oczywiście bajki kończą się zdecydowanie bardziej brutalnie. Za każdym wielkim i niespodziewanym sukcesem Leicester City czy Piasta, idzie wielka wyprzedaż ikon tegoż sukcesu. Za każdą piękną baśnią o niespodziewanym utrzymaniu czy nadprogramowym awansie, idzie zazwyczaj drugi sezon. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Leroy Sane, czyli kozak mimo łatki lenia. Czy Bayern robi właśnie deal roku?

– Można założyć, że najlepszym słowem opisującym uczucia Leroya Sane w ciągu ostatnich 18 miesięcy jest „zirytowany” – takimi słowami „The Athletic” opatrzył tekst o tym, dlaczego Niemiec zdecydował się na transfer do Bayernu. Transfer, który wisiał w powietrzu już od roku i który dziś niewielu już zaskakuje. A jednak wciąż jest to ruch, który można określić […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Co wspólnego ma Liverpool z KTS-em Weszło?

Kibicom europejskiej piłki New Balance kojarzy się głównie z Liverpoolem, ewentualnie z FC Porto. Firma sponsoruje też jednak „nieco” mniejsze kluby, jak chociażby KTS Weszło. Nasi dzielni zawodnicy dostali od niej nowy sprzęt – buty Furon v6 i Tekela v3 – który postanowili przetestować. Zachwycony był nim jeden z liderów drużyny – Daniel Ciechański, któremu […]
01.07.2020
Bukmacherka
01.07.2020

Leicester walczy o pozostanie w top 4. Jak wypadnie w meczu z Evertonem?

Leicester City przez długi czas miał prawo czuć się bezpiecznie w strefie dającej kwalifikacje do Ligi Mistrzów. Po wznowieniu rozgrywek forma „Lisów” jest jednak przeciętna i miejsce w top 4 jest już zagrożone. Dlatego wyjazd do Liverpoolu na mecz z Evertonem urasta do rangi arcyważnego. Jak Leicester poradzi sobie w starciu z ligowym średniakiem? Typujemy […]
01.07.2020
Bukmacherka
01.07.2020

Esport defuse w eWinner – cashback do 50 PLN na e-sport!

Początki tygodnia? Bywają trudne, to fakt. Dlatego każda rzecz, która nieco umila nam poniedziałki, jest na wagę złota. Zgodnie z tą myślą, eWinner zadbał o nową promocję dla graczy na otwarcie tygodnia. Ciekawą, bo dotyczącą fanów e-sportu, czyli coraz większej liczby graczy w naszym kraju! O co konkretnie chodzi? Nowa promocja eWinner to „Esport defuse”. […]
01.07.2020
Weszło
01.07.2020

Gikiewicz: Miałem oferty ze wszystkich najlepszych lig

– Powiem, które kluby dawały konkretne pełnomocnictwa, bo jakieś tam gadanie o zwykłym zainteresowaniu to specjalnie mnie nie interesuje, bo takich potencjalnie chętnych to przez te wszystkie lata może i miliony było. Do brzegu. Gorący był temat Montpellier i Bordeaux, ale wystrzelił koronawirus i wszystko upadło. W zimie pytał West Ham, kiedy Łukasz Fabiański złapał […]
01.07.2020
Bukmacherka
01.07.2020

Bonus na Premier League! Zgarnij 20 PLN z aplikacją Totolotek!

Bonus dla graczy Premier League korzystających z aplikacji? Nie można wymarzyć sobie lepszego połączenia. Zwłaszcza że chodzi o promocję dwudniową, która obejmie m.in. mecz Manchesteru City z Liverpoolem. Dzięki niej możemy zgarnąć bonus 20 PLN! Jak skorzystać z oferty? Przede wszystkim musimy mieć telefon, a na nim aplikację bukmachera Totolotek. Zakładamy jednak, że z tym […]
01.07.2020