Faworyci robią swoje – wszystkich angielskich przedstawicieli w LM poznamy w niedzielę

16 maja 2017, 23:37 • 3 min czytania 9 komentarzy

Wczoraj w Premier League mieliśmy dożynki – choć trzeba przyznać, że bardzo ciekawe, bo Chelsea i Watford dały show – ale dzisiaj graliśmy na poważnie, to znaczy o Ligę Mistrzów. Manchester City oraz Arsenal najzwyczajniej w świecie miały obowiązek wygrać swoje mecze i paradoksalnie, spotkanie z poniedziałku miało nawet większą historię, bo dziś wieczorem faworyci odpalili swoich rywali bez większych problemów.

Jeśli gol dla skazywanych na porażkę padł, to nie miał większego znaczenia – WBA trafiło dopiero przy stanie 0:3, konkretnie Robson-Kanu, ale tak naprawdę to spotkanie trwało do pierwszej bramki. Gdy na tablicy wisiał wynik 0:0 goście mogli jeszcze prawo wierzyć, że jakimś cudem wywiozą z Manchesteru jeden punkt. Ten w miarę przyjazny dla nich stan utrzymywał się przez blisko trzydzieści minut – gospodarze próbowali sforsować zasieki rywala, ale dość nieśmiało. Przyzwoicie z wolnego uderzał Kolarov, dobrą sytuację zmarnował Sane, który wychodząc wręcz sam na sam z Fosterem nie trafił w bramkę. Nadzieja w podopiecznych Pulisa pewnie rosła, ale gdy już poszło, to gospodarze właściwie od razu zamknęli mecz.

27. minuta – Gabriel Jesus wykorzystał wstrzelenie piłki przez de Bruyne w pole karne i wepchnął futbolówkę do siatki.

29. minut – tym razem de Bruyne trafia do siatki, ładnym strzałem sprzed szesnastki pokonując Fostera.

Dwie minuty i pozamiatane – The Baggies nie uratowałaby dzisiaj nawet klątwa wyniku 2:0, który – jak doskonale wiemy – jest piekielnie groźny. City absolutnie kontrolowało grę, Rafał Nahorny wymieniając skład gości po przerwie stwierdził nawet, że nie ułoży piłkarzy formacjami, bo to nie ma sensu – przyjezdni bronili się całą ekipą i tylko Rondon biegał na desancie, rozpychając się między obrońcami City, lecz najczęściej bezskutecznie. Gospodarze zaś atakowali, nie to, że w jakimś szalonym tempie, ale swoje okazje mieli – choćby Sane czy dwukrotnie Jesus. Ostatecznie trafił jeszcze Toure, dla którego była to pierwsza bramka na własnym obiekcie w tym sezonie.

Obejrzeliśmy więc mecz trochę obdarty z historii, bo najbardziej zapamiętamy z niego scenę właściwie pozasportową, czyli owacje trybun dla Pablo Zabalety, który odchodzi z City.

***

Swoją robotę wykonał również Arsenal, choć kibicie w pewnym momencie mogli zacząć się martwić. Kanonierzy mieli przewagę, ale udokumentowali ją dopiero w drugiej części drugiej połowy, a zrobił to oczywiście niezawodny Sanchez, który strzelił obie bramki.