Wesoło w III lidze – snajper lidera ma… kontrakt z inną drużyną
Weszło

Wesoło w III lidze – snajper lidera ma… kontrakt z inną drużyną

Uwielbiamy niższe ligi. Może niekoniecznie oglądać, bo umówmy się – jeśli nie jesteś kibicem, to zjadliwe to kopanie jest chyba tylko wtedy, gdy odpowiedni sos przyrządzi Radek z Kartoflisk, ale jeśli chodzi o szeroko rozumiany „folklor”, to jesteśmy fanami. Ostatnio urzekła nas na przykład historia niejakiego Michała Millera. Można powiedzieć, że piłkarza tak dobrego, że w tej chwili ma aż dwa kluby.  

Jest w niej w zasadzie wszystko. Konflikt, wysoka stawka, marzenia o wielkiej karierze, nieporozumienie i gdzieś w tle teoria o nadużyciu władzy. Chyba każdy fan seriali przyzna, że można coś z takiego zestawu ukręcić.

Sprawa wygląda tak. Miller już trzeci sezon gra w ekipie Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie (aktualny lider pierwszej grupy w III lidze – tej z m.in. Widzewem, ŁKS-em i rezerwami Legii). I całkiem nieźle sobie radzi, bo w 21 meczach tego sezonu strzelił 9 bramek. Sęk w tym, że od nowego roku powinien zdobywać je dla drużyny Sokoła Ostróda. Dlaczego? Jego kontrakt z Finishparkietem obowiązywał do końca poprzedniego roku. Zgodnie z przepisami mógł więc od lipca związać się umową z nowym pracodawcą. Zdecydował się na ten krok i w sierpniu podpisał kontrakt z Sokołem.

Ale zamiast w styczniu stawić się na treningu nowego zespołu… rozmyślił się. Podpisał nową umowę z poprzednim pracodawcą i – jak gdyby nigdy nic – dalej reprezentuje barwy tego klubu. Oczywiście chciał też wymiksować się z tego układu. Próbował wyprosić uznanie kontraktu za nieważny. Wykręcał się, twierdząc, że podpisał jedynie umowę przedwstępną. W dodatku próbował zakwestionować ważność kontraktu z powodów – nazwijmy to – formalnych (tak naprawdę chodziło o zwykłe głupoty takie jak np. brak adresu mailowego zawodnika w umowie). Co dla wielu jest istotne – w tych działaniach wspomagał go Mirosław Miller, prywatnie ojciec, a poza tym wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia.

Łukasz Głębocki, dyrektor sportowy Sokoła Ostróda, potwierdził w rozmowie z nami, że Miller podpisał kontrakt, a także dodał, iż klub konsultował jego ważność z prawnikami specjalizującymi się w prawie sportowym. W ich opinii umowa popisana z Sokołem spełnia wszystkie wymogi.

Poszkodowany klub wyraził chęć rozwiązania sporu polubownie i bez zbędnego rozgłosu. WMZPN zaproponował mediację, ale żadnego porozumienia ostatecznie nie osiągnięto. Sokół zamierza dalej dochodzić swoich praw, a to może oznaczać problemy dla zawodnika, który – w naszej opinii, ale sami przyznajcie – zachował się dość idiotycznie, myśląc, że ktoś przymknie oko na jego dziwną postawę (jeśli jest równie zdecydowany pod bramką, to kariery nie wróżymy), a także dla ekipy Finishparkietu, która w pięciu wiosennych meczach (4 zwycięstwa i remis) skorzystała z usług piłkarza związanego umową z innym klubem.

Wielkie łódzkie firmy (drugi w tabeli ŁKS i trzeci Widzew) zapewne już zacierają ręce.

KOMENTARZE (36)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz

A jak grają między sobą?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz

a jak się wykartkuje

Pozniej wymysle nick

to sie go zastrzeli

Porucznik Borewicz
Wyobraź sobie, że jestem piłkarzem...

Żeby jakiś Radek z Kartoflisk zamiast sosu nie spuścił ci kiedyś wpierdolu, marny pismaku! Zamiast obrażać masę ludzi z drużyn i kibiców niższych lig pieprzony gimbusie może kiedyś byś się przygotował merytorycznie zanim zabierzesz głos? Lewy czy Teo od razu zaczynali ładować gole z poziomu ekstraklasy?!

Pussycocaine

III liga intelektu. 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Łukasz Em
Odra Opole

Niepotrzebnie się zacietrzewiłeś, ot co.

Uparty Kurp

Oto przykład w jaki sposób NIE wyrażać swojej dezaprobaty. Błysnąłeś, nie ma co…

granio1

Łks wdraża plan B .Przewaga punktowa się skurczyła ,fart się skończył rywale złapali wiatr w żagle i zaczęła się sraczka .Sprawę nagłaśnia „portal” Łódzkifutbol i wszystko jasne

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

granio1

Akurat wyciągnęli przed meczem ze Finiszparkietem na wyjeździe. Cała sprawa jest znana od dawna a wychodzi akurat teraz ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

granio1

Super że ujawnili .A Ostróda dlaczego od początku rundy siedzi cicho

Brasuca

Przecież jest napisane, że próbowano załatwić sprawę polubownie. Nie dało się to sprawę nagłośniono.

granio1

No to zeszło im z tym dogadywaniem.A tu ciach sześć kolejek minęło lider się zmienił i jest w gazie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

granio1

Wszystko pachnie zielonym stolikiem i kropka .

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Piwer

Sprawę nagłaśnia łódzkifutbol ale zaczął ją Sokół Ostróda.
Tak się składa że to przez Sokół Ostróda a nie ŁKS Łódź, został skierowany wniosek do ŁZPN o weryfikację statusu zawodnika.

Cegiełka-Przyjemski

typowo ełkaesiacki wrzut: skończyło się liderowanie, zaczyna się wyciąganie brudów i próby upierdolenia lidera przy zielonym stoliku

Piwer

Typowo, to jest widzewski tok myślenia.
To nie ŁKS sprawę wyciągnął tylko Sokół Ostróda, bo ani piłkarz ani regionalny związek ani też klub w którym zawodnik gra, nie reagowali na sprawę.

Swoją drogą walkowerów spodziewać się tu raczej nie można. Bo co z tego, ze zawodnik miał dwie umowy, skoro zgłoszoy był tylko w Finishparkiecie. Z punktu widzenia proceduralnego PZPN wszystko jest ok.
Problem jest natury prawnej a stronami są sam zawodnik i Sokół Ostróda. Włądze Finishparkietu mogą się powołać na niewiedzę i obronić zgłoszeniem zawodnika w ŁZPN, który to podmiot weryfikował poprawność statusu zawodników w obecnym sezonie III ligi gr I.

zee33

No i powodzenia w walce z FNML.

zee33

Nie kompromituj się mieszaniem Widzewa do tej sprawy, bo mówiąc oględnie pierd…isz kolego kocopoły.
Od kilku dni to wy na forum lksfans ogłaszacie, że zaraz pojawi się w mediach „bomba” i pojawia się tylko, że nie bomba, ani nawet petarda. Pierdy z du..y dotyczące Finishparkietu. Poza tym czytając wasze forumowe mądrości co rusz można znaleźć informacje o niesamowitych teoriach spiskowych, jak to wszyscy chcą źle dla biednego klubu z jedną trybuną. A już Widzew i Boniek, to wiodą prym w topieniu ełkaesiackiego „giganta”.

Piwer

Zdaje się, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Stąd w sumię nie wiem czy jest sens wchodzić z Tobą w polemikę, której (najprawdopodobniej) nie zrozumiesz.
Ot zareagowałem na insynuacje, twojego kolegi/koleżanki po szalu, że sprawcą zamieszania jest ŁKS. A to nie ŁKS kazał zawodnikowi podpisać 2 umowy, ani nie ŁKS weryfikuje status zawodników ani tym bardziej nie napisał pisma do ŁZPN w tej sprawie. Czego tu nie rozumiesz?

Przy okazji, podziwiam zacięcie z jakim czytasz forum ŁKS, szkoda, że również bez zrozumienia.
Te twoje ‚od kilku dni’ to jest w sumie 4 (słownie: CZTERY) godziny, od pierwszej wzmianki o tym, że będzie news, do czasu jego opublikowania na portalu łódzkifutbol.pl.
Reszty nie komentuję, bo nie zamierzam ustosunkowywać się do czegoś co jest względne… dla jednego bombą jest taki news, dla innego to że Boniek kopnął u was piłkę na otwarcie stadionu. Ot jeden lubi pomarańcze drugi jak mu nogi śmierdzą…

granio1

Następny urażony biały rycerz:)

zee33

Trochę niekonsekwentny jesteś, ale i nie podejrzewam, że cokolwiek logicznego ktoś zza torów napisze. Skoro nie widzisz sensu wchodzenia w polemikę z kimkolwiek, to po ch…. wchodzisz w ową polemikę? Wydalasz z siebie z zapałem godnym nastolatkate wasze mądrości, a w tym samym komentarzu, kilka akapitów dalej „reszty nie zamierzasz komentować”? Tak na przyszłość, gdyby w Twoim małym rozumku ulęgło się, żeby jednak coś odpisać możesz sobie zapamiętać, że jak rzucam psu kość, to mnie nie interesuje, czy mu smakuje, czy nie. Żre, albo nie. Wasze tzw. forum jest ciekawą lekturą, bo jest bardziej anty Widzew, co mnie mocno śmieszy, a mniej pro A.P. Co do pasji, to ja Bońka widziałem i pomarańcze jadłem, ale zapachem Twoich nóg to juz powinieneś się na poważnie zainteresować, może przeszkadza Twojej dziewczynie? W kwestii owej „bomby” dot. Millera, zapowiedź owa pojawiła się na macafans zanim zaistniało oficjalne info w tej sprawie w jakichkolwiek mediach. Czyli A.P. jako żywo było zainteresowane dalszym rozwojem sprawy. Wasi tzw. fani już snuli wizje ile to walkowerów i komu zostanie przyznanych, a tu wielkie nic. Polecam mniej galery strong. OUT i bez odbioru..

Piwer

Ale wylałeś żółci 😀
Mam nadzieję, że Ci już lepiej, bo najwyraźniej strasznie Cię to gryzło i uwierało.
Zabawnie próbować poczytać twoje nieudolne próby obrażania kogoś na bazie wcześniejszych wypowiedzi. To znaczy, że jakaś inteligencja u Ciebie jednak występuj. Ukierunkowana infantylnie ale jednak…

Pominę aspekt tego jak mi przykro z tego powodu co o mnie (i o moich stopach :D) myślisz, bo nie zamierzam pastwić się nad kimś kto już tego typu uwagami się już i tak ośmieszył (choć w swoim mniemaniu jesteś zwycięzcą ;)).

Sprostuję tylko jedną rzecz a właściwie tendencyjne podejście i manipulowanie faktami w waszym wykonaniu.
Rzkoma zapowiedź na jak to nazwałeś ‚macafans’ (śmieszne swoją drogą w kontekście historii Widzewa określać pejoratywnie ŁKS i kontekstować z Żydami), pojawiła się dokładnie (kopia z forum): Śro, 19 Kwi 2017, 10:31
A wiadomość opublikowana została (przeklejone z forum bo łódzkifutbol.pl nie ma dokładnej daty ani godziny): Śro, 19 Kwi 2017, 14:27.
Jacyś tam ‚tzw. fani’ snuli być może domysły o walkowerach ale to jak widać nie tylko na forum ŁKS. Tutaj fani Widzewa np snuli podobne domysły oskarżając ŁKS o sprastwo w całej tej sytuacji. A to jest dopiero chore. I powiedz mi na tej bazie kto tu jest bardziej anty?

Kwestii wymysłów o walkowerach poniżej nawet nie poruszam, bo z zarzutów sformułowanych przez Beate Klepa zionie skrajny debilizm. Abstrahuję że szkło na boisku Startu przed meczem z ŁKS, rozsypane było przez waszych kibiców.

zee33

Moim zdrowiem się nie przejmuj „jakiś tam tzw. fanie A.P. 2013”, który tak bardzo się nie obraził, że aż musiał odpisać, ale rozumiem to nastoletnie zacietrzewienie. Tak, tak. Widzew założyli Heiman z Wassercugiem, Trawbucelem i Hirszbergiem do spółki. Właśnie dlatego A.P. zapewne szukało Ich grobów, żeby je zniszczyć i odkłamać historię. W międzyczasie oczywiście w każdym możliwym miejscu kontynuują wrzutki na Widzew z antysemickim zabarwieniem. To się nazywa projekcja – trudne słowo, ale skoro uważasz się za inteligentniejszego, to ogarniesz. Jak już będziesz siedział wygodnie na miejscu z widokiem na perony Łodzi Kaliskiej, to zapytaj tych swoich fanów, dlaczego są bardziej anty Widzew? Powinni Ci powiedzieć i potwierdzić tym samym to, co wypisują codziennie na przywołanym forum. Tak, tak koleżko, nawet niektórym z Was przychodzi do pustego łba, że za dużo jest anty Widzewa, a za mało prawdziwego dopingu na stadionie miejskim przy U2.
P.S. – W kwestii manipulowania faktami, to sprostowanie średnio udane, ale brawa za próbę. Pierwsze info na masafans pojawiło się 19.04 o godz. 10.02 zanim temat wypłynął na lodzkifutbol.pl, a jeden z kolejnych autorów posta sugerował obserwowanie tego włąśnie portalu wprowadzając mistrzowski suspens. Takie nic, a wywołało w Waszych głowach późniejszą gó…wnoburzę, a na mojej twarzy grymas politowania. Także zachowując chronologię czekam na ową bombę z macafans, bo na razie można tam jedynie wyczytać pod prawie każdym wątkiem o kolejnych spiskach Bońka, Widzewa, PZPN, Urzędu Miasta, MAKiS-u i wszystkich dookoła. Zresztą w formułowaniu spisków jesteście prawdziwym liderem. Nie takim zwykłym, ale prawdziwym, malowanym z 314 sprzedanymi swojego czasu karnetami. Jesteście „siłom o jakiej się nikomu nie śniło” i gdzie mi tam do zwycięzcy.
Wytrzeźwiej, to zrozumiesz, że czasami ktoś zamiast bycia lepszym od Piwera woli mieć na niego wyje…ne tak samo jak na A.P.

Piwer

Po którkiej przerwie ale co tam.
W kwestii to który klub ma większe związki z Żydami już pominę. Wystarczy, że wy z takim zacietrzewieniem wypominacie ŁKS. Dodam, że założycieli ŁKS wymienisz jednym tchem, a Widzewa to musiałbyś poszukać… kto tu jest wieć bardziej anty?
ŁKS się od swoich korzeni nie odcina, bo są one tożsame z historią Łodzi. Miastem, które jakby nie patrzeć w dużej mierze w tamtych czasach, było wręcz kontrolowane przez Żydów… Aż nagle narodził się aryjski Widzew, purytański symbol czystości i Polskości…

Dlaczego twoim zdaniem średnio udane sprostowanie?
Przedstawiłem daty i godziny kiedy po raz pierwszy pojawiła się wzmianka o newsie do którego pijesz i udokumentowałem datą i godziną kiedy się news pojawił. Rozpiętość czasowa to było kilka (4) godzin a nie kilka dni jak sam twierdzisz.
Zacietrzewienie nie pozwala się przyznać do nadużycia i dlatego od razu dyskredytujesz sprostowanie uznając je za średnio udane? Kto tu ma klapki na oczach?

Swoją drogą, to z wielkim zainteresowaniem śledzisz i krytykujesz wszystko co napisane na ‚macafans’, pomijam już to że wnioski formuujesz na bazie selektywnie dobranych argumentów czy wpisów, które później podciągasz do rangi generalnego poglądu na rzekomym forum.
Świadomie czy nie, za to perfidnie na pewno stosujesz socjotechnikę. W sposób infantylny ale jednak.

Kończę z Tobą dyskusję, bo i tak zawsze dla Ciebie ‚twoja prawda będzie bardziej twojsza’. Zresztą przyznam szczerze nie zależy mi by przekonać jak zaślepionym impertynentem jesteś. Żyj sobie w przekonaniu że Widzew to najwspanialszy klub galaktyki o nieskazitelnej opinii i renomie oraz że wszyscy mu zazdroszczą. Twoja broszka… Tylko skoro ten Widzew jest taki super, to po co interesujesz się innym jakimś tam klubem?

zee33

Po jeszcze dłuższej przerwie, bo widzę, że nie zrozumiałeś, że mam dokładnie Ciebie i Twoje największe i najwspanialsze ap2013 gdzieś. Wyobraź sobie, że tam właśnie można je mieć! Zanim następnym razem znów coś z siebie wydalisz w przeświadczeniu o swojej nieomylności, pouczając wszystkich dookoła przeanalizuj jednak brednie swoje i swoich współwyznawców na owym maca fans, na którym co drugi wpis zaczyna się od „żydzewa”, a kończy na „obrzezanych parchach”. Wtedy wróć, przeproś, to może pogadamy dojrzały erudyto, z obiektywną prawdą na ustach, szlachetny harcerzu wiosny, nie interesujący się tym, co się dzieje w innych drużynach, ale znający ich założycieli.

Cegiełka-Przyjemski

Drwęca jest w tej sprawie również poszkodowana, bo klub z NML raczej nie przedłużałby kontraktu z zawodnikiem innej drużyny. Cała sprawa jest wybrykiem jednego faceta, który grając na dwa fronty oszukał dwa kluby.

Skąd więc autor tego pierda w formie artykułu wytrzasnął pomysł, że w Widzewie zacierają ręce, skoro „Z punktu widzenia proceduralnego PZPN wszystko jest ok.”?

Ano pewnie stąd, że tak się patrzy na to za torami. Za torami sezon bez triumfów odniesionych walkowerem byłby stracony. A to się zagrozi rywalowi najazdem hordy kiboli, a to rozsypie mu tłuczone szkło na boisku, a to nagle się okazuje, że drużyna przeciwna w zremisowanym meczu wystawiła sześciu(!) nieuprawnionych graczy…

Ja, Felek

A to ciekawe. Futbolista ma kontrakt z klubem, a gra dla innego. Przecież to norma dla FIFA i UEFA. Zawodnik przed upływem kontraktu może przez pół roku grać dla klubu, choć ma już kontrakt z innym konkurencyjnym klubem (sprawa dat gry nie ma znaczenia, bo samo podpisanie kontraktu jest kontraktem). Tak więc piłkarz ma dwa kontrakty z dwoma klubami.
To oczywiście skrajny debilizm i naruszenie zasad uczciwej konkurencji. Ale prezesi FIFA, UEFA, PZPN do geniuszy nie należą. Tacy są działacze sportowi. Gorszy sort.

A sprawa pomocy tatusia z PZPN, który pomaga kręcić z kontraktami? To mi przypomina sprawę precedensowego przekrętu z Cierzniakiem, którego dokonało rude PZPN na spółkę z Legią.
Legia miała tatusia w PZPN (niejaki Boniek) i on załatwił przekręcenie Wisły dla klubu sto(L)cowego.
Po prostu „rozwiązano” sobie kontrakt. …lol… Tak bez sądu. Tak po koleżeńsku jak za czasów PRL.
Państwo i społeczność międzynarodowa muszą kiedyś wziąć za twarz te kliki organizacji sportowych (prezes FIFA Blatter był na początek). I przede wszystkim WADA.

Dziwne, że Weszlaki w sprawie Cierzniaka nie widzieli nic złego. No bo to Legia i Boniek. Jakże by inaczej.

RTSiak1910

ŁZPN walkowerów nie da, tylko zawodnika będzie chciał ukarać. A tak wygląda 3 liga :)

Piwer

W kwestii aktualizacji co się z wątkiem dzieje.
ŁZPN zawodnika zawiesił na 3 miesiące… ale wyrok jest nieprawomocny, więc zawodnik gra i strzela bramki nadal.
Nie chcę posuwać się do zbyt daleko idących wniosków ale moim zdaniem nie bez znaczenia jest tutaj rola jaką pełni ojciec piłkarza.

wpDiscuz

INNE SPORTY