Elber ośmiesza bramkarza i z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki

20 kwietnia 2017, 08:36 • 1 min czytania 0 komentarzy

Wyjście bramkarza z pola karnego jest zawsze ryzykowne i dlatego robią to tylko ludzie, którzy mają ogromne zaufanie do swoich umiejętności, jak choćby Neuer, czyniący wręcz z tego elementu sztukę. Gdy bowiem bramkarz popełnia błąd na tym załóżmy 20 metrze, to jest już raczej po wszystkim. Sytuację tego typu mogliśmy oglądać 27 lutego 1999 roku, kiedy to Bayern mierzył się z Hansą Rostock.

Dla Bayernu był to niezły sezon, ale zakończony z lekkim niesmakiem i poczuciem, że wygrali za mało. Faktyczne, świętowali mistrzostwo, ale w finale Pucharu Niemiec ulegli i zajęli drugie miejsce. W Lidze Mistrzów rozegrali legendarne spotkanie z Manchesterem United, kiedy to „Red Devils” odrobili straty w ostatnich minutach meczu. Jednak w lidze dominowali. Z Hansą Rostock co prawda nie grało im się najlepiej, ale w końcówce pokazali swój kunszt. W 69. minucie, bramkarz Hansy wybiegł by zastawić piłkę, którą desperacko próbował dogonić Elber. Golkiper się skompromitował i Brazylijczyk przechwycił futbolówkę, a potem z ostrego kąta wkręcił ją do siatki. Worek z bramkami się otworzył i Bayern wygrał 4:0.